daily menu » rate the banner | guess the city | one on oneforums map | privacy policy | DMCA | news magazine

Go Back   SkyscraperCity > European Forums > Serbian Forum > Изградња и развој > Србија > Београд

Београд Belgrade

Reply

Thread Tools Rate Thread
Old May 14th, 2010, 06:18 PM   #161
pop1982
Registered User

pop1982's Avatar

Likes (Received): 702

Imam ideju za ime novog stadiona na kojem će igrati CZ i Partizan : MILKO ĐUROVSKI
pop1982 no está en línea   Reply With Quote

Sponsored Links

Old July 24th, 2010, 04:09 PM   #162
javasluk
Registered User

Likes (Received): 0

stadion JNA

Ljudi, meni se čini, onako sa strane koliko gledam , da stadion Partizana ovakav kakv je odavna ne zadovoljave potrebe današnjih utakmica. Mislim da je "nedopustivo" da jedan Partizan ima ovakav stadion! Znam da Srbija nije Njemačka, ali oni tamo takve slične stadione ruše već skoro petnaestak godina te na istom mjestu prave "arene"! Po meni bi trebalo na ovom mestu izgraditi nešto kao u Hamburgu, Disldorfu, Kelnu, može i Minhen, Roštok, sada i Dresden! Stadion tog tipa, kapaciteta 50-60 hiljada ljudu (koliko je i stadion JNA primao u početku), te bi i reprezentacija mogla nastupati na "pravom" stadionu! Znam da zvezdašima neće biti drago kad pročitaju ovo, ali njihov stadion je trenutno ipak najbolji u Srbiji,pa ga se ne bi trebalo "čačkat" još neko vreme (bez obzira na velik broj publike) ali neki drugi gradovi u Srbiji bi trebali "dobiti" reprezentativne stadione mnogo prije "nove" marakane! Pre svega mislim na Novi Sad i Niš (bez obzira na trenutni položaj Radničlog), mislim da tim gradovima hitno treba moderan stadion (možda neki mariborskog tipa) sad koliki kapacitet to nek se smisli (ne treba prevelik) ali da reprezentacija može odigrad u ne Beogradu s manje atraktivnim suparnikom i u tim gradovima a na kvalitetnom stadionu!
javasluk no está en línea   Reply With Quote
Old July 24th, 2010, 04:31 PM   #163
Deki
Registered User

Deki's Avatar

Likes (Received): 45

Mozemo mi o tome samo da pricamo kada je toliko bilo sigurno da ce se stadion zavrsiti do 2009 pa nije bilo nista od toga... kada imamo zakone takve gde se dozvola sama vadi 5 godina!
Deki no está en línea   Reply With Quote
Old July 24th, 2010, 07:42 PM   #164
Keni GM
Registered User

Keni GM's Avatar

Likes (Received): 2

Quote:
Originally Posted by javasluk View Post
Ljudi, meni se čini, onako sa strane koliko gledam , da stadion Partizana ovakav kakv je odavna ne zadovoljave potrebe današnjih utakmica. Mislim da je "nedopustivo" da jedan Partizan ima ovakav stadion! Znam da Srbija nije Njemačka, ali oni tamo takve slične stadione ruše već skoro petnaestak godina te na istom mjestu prave "arene"! Po meni bi trebalo na ovom mestu izgraditi nešto kao u Hamburgu, Disldorfu, Kelnu, može i Minhen, Roštok, sada i Dresden! Stadion tog tipa, kapaciteta 50-60 hiljada ljudu (koliko je i stadion JNA primao u početku), te bi i reprezentacija mogla nastupati na "pravom" stadionu! Znam da zvezdašima neće biti drago kad pročitaju ovo, ali njihov stadion je trenutno ipak najbolji u Srbiji,pa ga se ne bi trebalo "čačkat" još neko vreme (bez obzira na velik broj publike) ali neki drugi gradovi u Srbiji bi trebali "dobiti" reprezentativne stadione mnogo prije "nove" marakane! Pre svega mislim na Novi Sad i Niš (bez obzira na trenutni položaj Radničlog), mislim da tim gradovima hitno treba moderan stadion (možda neki mariborskog tipa) sad koliki kapacitet to nek se smisli (ne treba prevelik) ali da reprezentacija može odigrad u ne Beogradu s manje atraktivnim suparnikom i u tim gradovima a na kvalitetnom stadionu!
Mozda je na TV-u najbolji i po svom izgledu, ali uzivo stadion je u potpunom raspadu, ali i onako ce se u narednih 4-5 godina sigurno izgraditi novi, posto je to vec dogovoreno sa ovom portugalskom firmom, a drzava i Zvezda tu nece morati da uloze ni dinar jer ce sve portugalci platiti, a za uzvrat ce dobiti potpuno besplatno zemljiste za svoje trzne centre, hotele itd. oko stadiona.

A Partiza sigurno ako bude gradio stadion, nece graditi neki od 50-60 hiljada mesta, nego 100% neki od 30-40 hiljada, jer ipak kad se realno pogleda jedino je Zvezdi isplativo da ima toliko veliki stadion jer ona samo u prvenstvu prosecno ima preko 20.000 po utakmici a kamoli u Evropi gde ima minimalno 30.000, a u vecim utakmicama bez problema moze da napuni stadion od 60.000. Dok se Partizanov jedva ispuni i za neke veoma bitne utakmice, a u prvenstvu ima prosek manji od 5.000.

Mi sa Balkana smo mnogo nerealni sto se tice tih stadiona, hocemo da pravimo stadione od 30-40 hiljada mesta, a imam po utakmicama 1000-3000 gledalaca, Nemci npr. u nekim mestima gde se na svakoj utakmici trazi nekoliko hiljada karti vise grade stadione od 20-30 hiljada mesta umesto neke od 70.000 jer im je ovo mnogo isplativije na duze staze, za razliku od nas oni razmisljaju glavom.
Keni GM no está en línea   Reply With Quote
Old July 25th, 2010, 07:33 PM   #165
javasluk
Registered User

Quote:
Originally Posted by Keni GM View Post
A Partiza sigurno ako bude gradio stadion, nece graditi neki od 50-60 hiljada mesta, nego 100% neki od 30-40 hiljada, jer ipak kad se realno pogleda jedino je Zvezdi isplativo da ima toliko veliki stadion jer ona samo u prvenstvu prosecno ima preko 20.000 po utakmici a kamoli u Evropi gde ima minimalno 30.000, a u vecim utakmicama bez problema moze da napuni stadion od 60.000. Dok se Partizanov jedva ispuni i za neke veoma bitne utakmice, a u prvenstvu ima prosek manji od 5.000.

Mi sa Balkana smo mnogo nerealni sto se tice tih stadiona, hocemo da pravimo stadione od 30-40 hiljada mesta, a imam po utakmicama 1000-3000 gledalaca, Nemci npr. u nekim mestima gde se na svakoj utakmici trazi nekoliko hiljada karti vise grade stadione od 20-30 hiljada mesta umesto neke od 70.000 jer im je ovo mnogo isplativije na duze staze, za razliku od nas oni razmisljaju glavom.
Dobro OK, nisam imao dostupne ove statištičke podatke koje iznosiš, u svakom slučaju mogu biti dobar putokaz. Ali koliko ja gledam na TV-u mi se ne čini da i Zvezda ima baš 20 hiljada kad je neki nezanimljiv protivnik, nekako mi Marakana djeluje "prazno" i tada! U svakom slučaju ako kažeš da je na Partizanovom prosek manji od 5 hiljada OK, ali ipak mislim bez obzira što se slažem s tobom o Nemcima i gradnji po njihovim gradovima stadione od tridesetak hiljada ipak moram da naglasim da je Beograd ipak veliki grad i Partizan veliki klub (nije instant klub bez navijača) i da bi mogao ići na veći stadion, ali dobro u Njemačkoj ima itekako dobrih i od trideset hiljada (Volfsburg, Hofenhajm, Dresden, Roštok) i ajd nemam ništa protiv da se na mestu današnjeg Partizanovog izgradi tako nešto pa bilo i za trideset hiljada, jel mi ovaj ovakav, kako ga ja volim nazivati "stadion JNA" ostavlja dojam nečeg "nazadnog" a nije mi nešto niti dobar ambijent, nekako pomalo arhaično, sve nekako deluje stisnuto, tesno, kao da ljudi ne budu opušteni dok su na njemu. Znam da nema love, ali siguran sam u to da je Partizanu (a i mnogim drugim klubovima) nužan kvalitativni odmak, i ulazak u "novo" vreme s novim stadionom, jer ovaj je "zaostao" negde davno u 20. veku.
javasluk no está en línea   Reply With Quote
Old July 25th, 2010, 10:40 PM   #166
mr.berns
Registered User

mr.berns's Avatar

kada se spominju nemci meni je uvek u glavi bajern minhen koji je na olimpijskim stadionu imao prosek od nekih 30000(ispravite me, uvek je bilo mnogo praznog mesta) dok sa novim konfornim cisto FUDBALSKIM stadionom ima 66000 uvek i to im je malo, verovatno bi napunili i 80-90000 bez problema.
Zvezdi treba FUDBALSKI stadion 65000, partizanu 35-40000 i to je realno to. Mislim da bi prosek posecenosti bio min 75% kapaciteta. Jedini nacin da se to izgradi je ustupanje okolnog zemljista u zamenu za izgradnju stadiona(mislim da je tu zvezda u daleko boljoj poziciji).
Samo vise da se pocne izgradnja!!!
mr.berns no está en línea   Reply With Quote
Old July 26th, 2010, 10:06 PM   #167
kosova-fener
BANNED

Likes (Received): 1

nice project, i kinda favored partizan because of Fadil Vokrri.
is there a chance of this stadium being built?

delija90 liked this post
kosova-fener no está en línea   Reply With Quote
Old July 26th, 2010, 10:36 PM   #168
delija90
Chicha was here

delija90's Avatar

Likes (Received): 2885

Quote:
Originally Posted by kosova-fener View Post
nice project, i kinda favored partizan
ofcourse you did.
Old July 26th, 2010, 10:38 PM   #169
kosova-fener
BANNED

Likes (Received): 1

Quote:
Originally Posted by delija90 View Post
of course you did.
well ye it was either cetniks(zvezda) or partizan(vokrri), not a hard choice there
kosova-fener no está en línea   Reply With Quote
Old July 26th, 2010, 10:42 PM   #170
delija90
Chicha was here

delija90's Avatar

Quote:
Originally Posted by kosova-fener View Post
well ye it was either cetniks(zvezda) or partizan(vokrri), not a hard choice there
I fully understand you.

Covek je sve lepo rekao.
Old July 26th, 2010, 10:49 PM   #171
makimax
ravangrad forever

makimax's Avatar

Ja citam (aaa obrisao si visak),nekad mi delija delujes kao da imas 10 godina a ne fakultetlija.
Inace Fadilj Vokri je bio sjajan fudbaler .
makimax no está en línea   Reply With Quote
Old July 26th, 2010, 10:53 PM   #172
delija90
Chicha was here

delija90's Avatar

Quote:
Originally Posted by makimax View Post
(aaa obrisao si visak)
Pa kad je visak.

Quote:
Ja citam
Za tebe sam bio siguran da citas
Quote:
,nekad mi delija delujes kao da imas 10 godina a ne fakultetlija.
Nije nekad,nego uvek kada je pljuvanje po Partizanu u pitanju.
Old July 26th, 2010, 11:23 PM   #173
makimax
ravangrad forever

makimax's Avatar

Quote:
Originally Posted by delija90 View Post
Nije nekad,nego uvek kada je pljuvanje po Partizanu u pitanju.
Onda imam jednu losu vest za tebe,odrasces kad tad .
makimax no está en línea   Reply With Quote
Old July 11th, 2014, 06:13 PM   #174
Xilio Marc
Registered User

Likes (Received): 68

Xilio Marc no está en línea   Reply With Quote
Old July 11th, 2014, 09:01 PM   #175
Xilio Marc
Registered User

Likes (Received): 68

Xilio Marc no está en línea   Reply With Quote

Reply