daily menu » rate the banner | guess the city | one on oneforums map | privacy policy (aug.2, 2013) | DMCA policy | flipboard magazine

Go Back   SkyscraperCity > European Forums > Euroscrapers > Local discussions > Albanian Forum > Zhvillimet Urbane > Arkitektura dhe Planifikimi Urban > Prishtina

Prishtina Projects and Construction Updates.

Reply
 
Thread Tools
Old October 2nd, 2011, 05:20 PM   #1
SkaNdErBeG
.
 
SkaNdErBeG's Avatar
 
Join Date: Mar 2006
Posts: 4,667
Likes (Received): 45

Interpress Tower | 20 fl/kate | Propozim

Interpress Tower || PROInfo:

Investor: Interpress Company
Architect: Horizons Group/Studio Arcadis
Function: Offices, Hotel, Shopping Center
Floors: 20
Location: Lakrishte
Concept Renders Version 1:Concept Renders Version 2:Last edited by SkaNdErBeG; October 2nd, 2011 at 07:22 PM.
SkaNdErBeG no está en línea   Reply With Quote
Old October 2nd, 2011, 06:20 PM   #2
Nolt
Self-determination
 
Nolt's Avatar
 
Join Date: May 2010
Location: Therandė - Slloveni
Posts: 3,556
Likes (Received): 1612

Projekt i bukur!

Ku eshte e parapame te ndertohet?
__________________
Nolt no está en línea   Reply With Quote
Old October 2nd, 2011, 07:21 PM   #3
SkaNdErBeG
.
 
SkaNdErBeG's Avatar
 
Join Date: Mar 2006
Posts: 4,667
Likes (Received): 45

Ne Lakrishte
SkaNdErBeG no está en línea   Reply With Quote
Old March 8th, 2012, 05:44 PM   #4
NikRamaj
Registered User
 
Join Date: Nov 2011
Posts: 18
Likes (Received): 0

Versioni i pare shum i bukur. Shpresoj qe ky objekt te realizohet sepse Prishtines i nevojiten objekte te tilla
NikRamaj no está en línea   Reply With Quote
Old March 8th, 2012, 11:22 PM   #5
Illyrians
Registered User
 
Join Date: Feb 2012
Posts: 13
Likes (Received): 3

Projekti eshte shumm i mir...mirpo lokacioni se ku do te ndertohet ky nuk eshte i pershtatshem...sepse ajo hapsire duhet te inkorporohet me pallatin e rinis dhe te realizohen ato Fushat e Tenisit dhe Bazeni i jashtem pas pallatatin ngjit me parkingun e sotshem sic eshte parapare ne projektin e Pallatit te Rinise.
Ajo prone truall osht shpronesuar ilegalisht nga ata pronare..sepse ajo prone duhet te jete publike.

Sa i perket projektit eshte shum i mir ne aspektin Arkitektonik.
Illyrians no está en línea   Reply With Quote
Old March 9th, 2012, 02:57 AM   #6
Buki
BANNED
 
Buki's Avatar
 
Join Date: Jan 2010
Location: Prishtina
Posts: 2,767
Likes (Received): 623

Quote:
Originally Posted by Illyrians View Post
Projekti eshte shumm i mir...mirpo lokacioni se ku do te ndertohet ky nuk eshte i pershtatshem...sepse ajo hapsire duhet te inkorporohet me pallatin e rinis dhe te realizohen ato Fushat e Tenisit dhe Bazeni i jashtem pas pallatatin ngjit me parkingun e sotshem sic eshte parapare ne projektin e Pallatit te Rinise.
Ajo prone truall osht shpronesuar ilegalisht nga ata pronare..sepse ajo prone duhet te jete publike.

Sa i perket projektit eshte shum i mir ne aspektin Arkitektonik.
Natyrisht se do ishte ideale qe projekti i Pallatit te rinise te kompletohet ashtu si ishte parapa para disa dekadave me pishinen e mbyllur, fushat ndihmese dhe uren lidhese me stadiumin e qytetit.
Por, fatkeqesisht, komuna ende nuk ka arritur as ta qartesoje pronen e Pallatit te Rinise e leje ma te nderrmerr investime te kalibrit te tille.

A sa per per kete kompanine InterPress qe deshiron me ndertu kete objekt vetem nje gje nuk e kam te qarte.

Nese i ka mjetet per te ndertuar nje objekt te permasave te tilla pse insiston ta ndertoje aty kur vetem disa qendra metra me larg eshte nje lagje e dedikuar per ndertime te larta (Lakrishte) dhe ku definitivisht si objekt do inkorporohej shume me mire me rrethinen se sa aty ku po insistojne tani.

Sikur te kishte filluar ndertimi i ketij objekti ne nje lokacion tjeter dikun ne lagjen Lakrishte, sot ndoshta kishte arritur qe se paku gjysma e punimeve te perfundoje sepse keshtu si eshte tani eshte vetem propozim dhe asgje me shume.
Buki no está en línea   Reply With Quote
Old August 25th, 2016, 03:04 PM   #7
Gjilangji
Registered User
 
Gjilangji's Avatar
 
Join Date: Aug 2015
Location: Gjilan
Posts: 110
Likes (Received): 95

A ka informata te re per ket projekt
Gjilangji no está en línea   Reply With Quote
Reply

Thread Tools

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is OffAll times are GMT +2. The time now is 03:03 PM. • styleid: 14


Powered by vBulletin® Version 3.8.11 Beta 4
Copyright ©2000 - 2017, vBulletin Solutions Inc.
Feedback Buttons provided by Advanced Post Thanks / Like (Pro) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2017 DragonByte Technologies Ltd.

vBulletin Optimisation provided by vB Optimise (Pro) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2017 DragonByte Technologies Ltd.

SkyscraperCity ☆ In Urbanity We trust ☆ about us | privacy policy | DMCA policy

Hosted by Blacksun, dedicated to this site too!
Forum server management by DaiTengu