SkyscraperCity Forum banner

TÜRKİYE | İzmit Bay (Osman Gazi) Bridge & İstanbul-Bursa-İzmir motorway | Com

447K views 2K replies 178 participants last post by  Reichberg 
#1 · (Edited by Moderator)
Main span: 1.550 meter
Height of towers: 234,5 meter
Completing: 2015 (expected)

http://dw.dk/izmit-bay-broen/

The motorway route (green), blue is existing road,

www.otoyolas.com.tr

---------------------------------------------------------------

I've seen this article while surfing around! I was so surpries I can' tell you!!

Görünce birden sok oldum ya,medya anlamsiz haber verecegine bunlari göstersin!!

Körfez üzerine köprü yapılıp, otoyol ağaçlandırılacak

Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu ile Genel Sekreter Münir Karaloğlu’nun Ankara’da yaptıkları üç günlük temastan iki büyük projenin müjdesi çıktı. Daha önce düşünülen fakat rafa kaldırılan Körfez üzerine köprü yapımı Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın talimatı ile başlatıldı. İkinci müjde ise 80 kilometrelik otoyolun Kocaeli geçiş güzergahının tamamen ağaçlandırılması.

HERSEK BURNU İLE DİLOVASI

Çeşitli görüşmelerde bulunmak için Ankara’ya giden Başkan Karaosmanoğlu ile Genel Sekreter Karaloğlu, Bayındırlık Bakanı Faruk Özak ile görüştü. Karayolları Genel Müdürü Cahit Turan’ın da hazır bulunduğu görüşmede, D-100 ve D-130 ile otoban geçişi hakkında konular masaya yatırıldı. Sıcak bir atmosferde geçen görüşme sırasında Bayındırlık Bakanı Faruk Özak, Başbakan Erdoğan’ın talimatı ile Körfez üzerine köprü yapılacağı müjdesini verdi. Köprünün Körfez’de birbirine en yakın burun olan Hersek Burnu ile Eskihisar arasında inşa edileceği belirtildi. Köprünün proje çalışmalarına başlandığı ifade edildi....
http://www.kocaeli.bel.tr/tr/okuma.asp?id=2051

See less See more
5
  • Like
Reactions: Triple C
#531 ·
evet, köprüyü kullanmasan da yolun kullandığım kesimleri için 5 cent / km ödemek zorundasın.

• Like
Reactions: Zaz965
#540 ·
  • Like
Reactions: Nergenss
#542 ·
http://www.oyakbeton.com.tr/tr/projeler/#

PROJE BİLGİLERİ (1)
Proje Adı: İzmit Körfez Geçiş Köprüsü (Güney Yaklaşım)
Proje Yeri: Dilovası-Hersek
İşveren:Karayolları Genel Müdürlüğü / NÖMAYG / IHI infrastructure System Co.Ltd.
Müteahhit Firma: STFA İnşaat A.Ş.
Başlama ve Bitiş Tarihi: 2012-2014

PROJEDE KULLANILAN BETON BİLGİLERİ
Toplam Beton Miktarı: 140.000 m³
Beton Sınıfları ve Miktarı: Ağırlıklı DURABET C 45

PROJE BİLGİLERİ (2)
Proje Adı: İzmit Körfez Geçiş Köprüsü (Kuzey Yaklaşım)
Proje Yeri: Dilovası-Hersek
İşveren:Karayolları Genel Müdürlüğü / NÖMAYG / IHI infrastructure System Co.Ltd.
Müteahhit Firma: STFA İnşaat A.Ş.
Başlama ve Bitiş Tarihi: 2012-2014

PROJEDE KULLANILAN BETON BİLGİLERİ
Toplam Beton Miktarı: 60.000 m³
Beton Sınıfları ve Miktarı: Ağırlıklı DURABET C 40

#545 ·
AKP'nin buyuk projelerden kormamasini begeniyorum ama sonra aklima yandasa verilen ihaleler geliyor ve begenmekten vazgeciyorum.

Yine de buyuk bir vizyonun urunu ve ulkeye yapilan buyuk bir yatirim. Sahip cikmak gerek.

Ben bu projenin bir benzerini Izmir korfezine istiyorum.

#551 ·
bizim bir hocamız var baykan günay, hep mühendislere "mühendislik mimarisi" diye bir ders verilmesi gerektiğini söyler. özellikle avrupadaki birkaç harika köprü örneğinden yola çıkarak bunu söyler. biz köprülerimizi hiçbir estetik kaygısı olmayan "odun" mühendislere çizdirdiğimiz için böyle örneklerimiz yok ne yazık ki.

#563 · (Edited)
Trensiz olmasi Projeyi üstlenen sirketin gecis ücreti alip kar etme olanagi sunulmasindanmis..Anlasilir bisey, mantikli-sonucta kapitalizm ve hic kimse hayrina bisey yapmak zorunda degil.
Ama yinede olmaliydi - Bogaz Köprüsünü Taksi ile gecerken taksimetrenin yazdigina ekleniyor gecis ücreti-gidiste vermediysen adamin dönüs ücretini veriyorsun.(Aklima geldi-gecen hafta Kiziltoprakta bayan soföre denkgeldim-hic bu kadar keyifli bir Taksi yolculugu yasamadim, desteklemeli bence!sayimiz30'u gecti dedi bana)

Tren biletlerindede yapilamazmiydi bu? Ekstra gecis ücreti eklenebilir Bilet fiyatina...

#565 ·
Trensiz olmasi Projeyi üstlenen sirketin gecis ücreti alip kar etme olanagi sunulmasindanmis..Anlasilir bisey, mantikli-sonucta kapitalizm ve hic kimse hayrina bisey yapmak zorunda degil.

Tren biletlerindede yapilamazmiydi bu? Ekstra gecis ücreti eklenebilir Bilet fiyatina...
aynen ben de onu demiştim,
İki Bursa treni olurdu, kısa süren'e km başına hesaplanan TCDD ücretine bilet başına +5 / 10 TL falan eklenirdi.
Düşünsene 400 yolcu olsa tren başına 4 bin lira, hiç fena değil.

@ Baybars, statik vb. ona göre hesaplandıysa yapılabilir tabi, ama yapılacağını sanmam.

• Like
Reactions: Zaz965 and xanterra
This is an older thread, you may not receive a response, and could be reviving an old thread. Please consider creating a new thread.