search the site
 daily menu » rate the banner | guess the city | one on oneforums map | privacy policy | DMCA | news magazine | posting guidelines

Go Back   SkyscraperCity > European Forums > Forum Polskich Wieżowców > Fotografia > Miasta polskie

Global Announcement

As a general reminder, please respect others and respect copyrights. Go here to familiarize yourself with our posting policy.

Reply

Thread Tools
Old March 18th, 2006, 06:42 PM   #1
Jedrzej
Registered User

Jedrzej's Avatar

Likes (Received): 314

Rzeszów

Zapraszam do mojego rozinnego Rzeszowa. Zdjecia sa z calego roku, mojej roboty.

No wiec na poczatek panorama miasta z cmentarza Pobitno

Idziemy do miasta. Zaczynamy od skrzyzowania ul. Skoła z ul. Jana III Sobieskiego

Ulica Bernardynska. Przed nami klasztor Bernardynow

Idziemy ulica Bernardynska w kierunku Grunwaldzkiej.

Kamienica u wylotu Bernardyńskiej do Grunwaldzkiej

Studnia u wylotu Bernardyńskiej do Grunwaldzkiej

Ulica Grunwaldzka

Jedna z ulic przecinajacych Grunwaldzka - Matejki, w oddali rynek.

Ulica Grunwaldzka dochodzimy do Kosciuszki

Kamienica na Kosciuszki

Idziemy Kosciuszki w kierunku glownej ulicy miasta - 3 maja, zwanej rownierz Paniaga. Wieza nalezaca do kosciola Farnego Sw. Stanislawa i Sw. Wojciecha.

Latarnia przy kościele

Ulica 3 maja

Inne ujecie tej ulicy

Stare zdjecia Rzeszowa na kamienicy

Nowo otwarta galeria handlowa Paniaga

Ul. F. Dymickiego

Komentarz do nastepnej fotografii

Wracamy na ul 3 maja. I LO im St. Konarskiego w Rzeszowie....

...połączone z kościołem Pijarów

Dawny gmach banku austriackiego, dzis Pekao sa

Kasa oszczednosci, dzis PKO

Ul. Fircowskiego

Kamieniczki na 3 maja

Miejsce w którym kończy sie ulica 3 maja a zaczyna Zamkowa

Aleja Zamkowa

Letnia rezydencja Lubomirskich

Willa na przeciwko zamku

Zamek

Front zamku

Zamek widziany z Al. Plk. L. Kuli

Wracamy na ul. Kosciuszki i idziemy w kierunku Rynku.

Ratusz

Ratusz od strony Slowackiego

Ratusz od frontu

Polnocna czesc Rynku

Wschodnio - poludniowa czesc Rynku

Wschodnio - poludniowa czesc Rynku latem

Zachodnia czesc rynku

Rynek latem

Trasa podziemna pod Rynkiem

Rzezba przy Mickiewicza

Ulica Mickiewicza

Ulica Targowa

Synagoga

Kamienice za Synagogą

Jana III Sobieskiego

Jana III Sobieskiego na wysokości Synagogi

Widok Rzeszowa w 1762

Sad apelacyjny przy Pilsudzkiego

Ul. Zeromskiego

Dworzec PKP

Ul. Grottgera

C.H. Europa II przy Al. Pilsudzkiego

Klasztor Bernardynow

Biblioteka przy ul. Sokola

Pomnik Walk Rewolucyjnych

No wiec to by bylo wszystko. Mam nadzieje ze komus sie Rzeszów spodobał, bo nie jest on brzydkim miastem. Powiem wiecej - jest ładnym miastem o przebogatej historii, ale troche nie docenionym.

Last edited by Jedrzej; March 20th, 2006 at 06:08 PM.
Jedrzej no está en línea   Reply With Quote

Sponsored Links
Old March 18th, 2006, 07:35 PM   #2
wooky
Registered User

wooky's Avatar

Likes (Received): 3

muszę przyznać, ze całkiem sympatycznie rzeszów wygląda swojsko i całkiem przyjemnie, a ten budynek z wieżyczkami wymiata!
wooky no está en línea   Reply With Quote
Old March 18th, 2006, 08:08 PM   #3
wisza90
Register User

wisza90's Avatar

Likes (Received): 18

bardz obardzo fajnie kurcze su[er miasto tylko rynek taki niezadbany troche

http://youtube.com/results?search_query=atarix
wisza90 no está en línea   Reply With Quote
Old March 18th, 2006, 08:25 PM   #4
SebastianNS
---

SebastianNS's Avatar

Likes (Received): 164

Stare Miasto prezentuje się bardzo ładnie. Pewnie zaraz ktoś napisze że wyglada jak w małym mieście, ale mi się podoba. No i macie ładny zamek i synagogi (bo sa chyb 2 obok siebie?)

A i nie wiem czy wiesz ale pare lat temu zrobiliście nam w niedokończonej hali widowiskowej C.H. Europa II, tylko dużo ładniejsze
SebastianNS no está en línea   Reply With Quote
Old March 18th, 2006, 09:15 PM   #5
MAR_tm
Registered User

Likes (Received): 4

z poziomu ulicy dużo lepiej niż z lotu ptaka
MAR_tm no está en línea   Reply With Quote
Old March 18th, 2006, 09:40 PM   #6
Falubaz
Registered User

Falubaz's Avatar

Likes (Received): 2713

hehe, bo z lotu ptaka widac bylo setki blokow, a to co najladniejsze umykalo gdzies.

₪₪₪Zielona Góra moim okiem₪₪₪ Zielonogórskie autobusy₪₪₪Port Lotniczy ZIElona Góra₪₪₪ BRT₪₪₪ścieżki rowerowe w ZG
₪₪₪Korea/Japonia₪₪₪Moja Ameryka - nie tylko Stany
Falubaz no está en línea   Reply With Quote
Old March 19th, 2006, 10:35 AM   #7
kaliszanin177
Księżniczka ;*

kaliszanin177's Avatar

Likes (Received): 2

A ja jednak to powiem... rynek jest fatalny... zupełnie nie jak w 150 tys. mieście tylko jak co najwyżej w 5 tys. mieście. Rynek (Starówka) nie jest mocną stroną rzeszowa. Ale z centrum miasta można wychwycić pare ciekawych budynków . Ogólnie miasto prezentuje się moim zdaniem bardzo przeciętnie ale duży plus dla Rzeszowa że idzie bardzo bardzo do przodu i staje się coraz silniejszym miastem, prężnie rozwijającą się stolicą województwa.
kaliszanin177 no está en línea   Reply With Quote
Old March 19th, 2006, 10:58 AM   #8
Krzychu
Subcarpathian

Krzychu's Avatar

Likes (Received): 0

Super fotki, jedynie niektóre mogłyby byc nieco rozjaśnione. Przypuszczam, że to największa fotorelacja jaka kiedykolwiek powstała o Rzeszowie na tym forum. Uwaga zwrócona na cos więcej jak tylko zamek, rynek, czy 3-go Maja jak było wszędzie do tej pory. Mnie samemu robiąc fotorelację do głowy by mi nie przyszło fotografować np. obrazy na kamienicach. Nię będę oceniać samego miasta bo sam w nim mieszkam od ponad 20 lat. Moje oczy nie widzą tego, co widzą inni. Poza tym robienie zdjęć daje duże pole do popisu, z nieciekawych ogólnie miejsc można stworzyć piękne fotki i na odwrót. Tobie Jędrzej się to udało. Sam zrobię fotorelację o Rzeszowie ale czekam na piękną wiosenną pogodę.
Krzychu no está en línea   Reply With Quote
Old March 19th, 2006, 02:41 PM   #9
Tymon
Registered User

Tymon's Avatar

Kaliszanin moze na tych zdjeciach tak Ci sie wydaje ze ten rynek jest malutki jednak nie jest taki zly Ma swoj urok.
Zdjecia sa bardzo fajne mam nadzieje ze pojawia sie kolejne
Tymon no está en línea   Reply With Quote
Old March 19th, 2006, 07:19 PM   #10
Jedrzej
Registered User

Jedrzej's Avatar

Likes (Received): 314

Nie pojawią sie kolejne bo juz mi sie skonczyly
Jedrzej no está en línea   Reply With Quote
Old March 19th, 2006, 10:27 PM   #11
Mikael_MC
Registered User

Mikael_MC's Avatar

Wyglada to tak jakbys z Rzeszowa wyciagnal wszystko co najgorsze, szczerze mowiac.
Mikael_MC no está en línea   Reply With Quote
Old March 19th, 2006, 10:40 PM   #12
MAR_tm
Registered User

Likes (Received): 4

Quote:
Originally Posted by kaliszanin177
A ja jednak to powiem... rynek jest fatalny... zupełnie nie jak w 150 tys. mieście tylko jak co najwyżej w 5 tys. mieście. Rynek (Starówka) nie jest mocną stroną rzeszowa. Ale z centrum miasta można wychwycić pare ciekawych budynków . Ogólnie miasto prezentuje się moim zdaniem bardzo przeciętnie ale duży plus dla Rzeszowa że idzie bardzo bardzo do przodu i staje się coraz silniejszym miastem, prężnie rozwijającą się stolicą województwa.
nie wiem o co ci chodzi, na fotkach rzeszów wygląda bardzo dobrze, szczególnie komparizując je z widokami z lotu ptaka, dziwne to tym bardziej się wydaje, że np taki olsztyn, który na fotkach wygląda wręcz tragicznie, jest dla ciebie czymś świetnym, no ale masz tam rodzinę, czyli automatycznie jest to fajne miasto...
MAR_tm no está en línea   Reply With Quote
Old March 19th, 2006, 10:58 PM   #13
SebastianNS
---

SebastianNS's Avatar

Likes (Received): 164

Quote:
Originally Posted by MAR_tm
no ale masz tam rodzinę, czyli automatycznie jest to fajne miasto...
Dokładnie. Cały kolega Kaliszanin...
SebastianNS no está en línea   Reply With Quote
Old March 20th, 2006, 12:15 AM   #14
Mikael_MC
Registered User

Mikael_MC's Avatar

Last edited by Mikael_MC; March 21st, 2006 at 09:58 AM.
Old March 20th, 2006, 12:36 AM   #15
hubertkm
Człowiek Wschodu:-)

hubertkm's Avatar

Likes (Received): 552

Czy ty jesteś ten sam Mikael co na forum Gazety? Jeśli tak, to strasznie zmieniasz poglądy.
Co do zdjeć - przyjemne - widać na nich charakter niedużego galicyjskiego miasta, jakim był Rzeszów, zanim go po wojnie rozbudowano. I dobrze, ze ten klimat widać, bo ten klimat to dziedzictwo tego miasta. Bez sensu byłoby wciskanie "metropolitalności" za wszelka cenę tam, gdzie jej nigdy nie było. Wtedy centrum Rzeszowa słałoby się karykaturą.
Jako zabytkomaniak czepię się jednego: marginalnie potraktowane najważniejsze zabytki miasta: bernardyni i kosciół popijarski. Liceum im. Konarskiego, to dawne kolegium Pijarów, a nie jakieś tam liceum, Cały zespół pijarski byl w pewnym momencie modelowy dla kolejnych fundacji tego zakonu w Polsce - podobny schemat - z kosciołem posrodku i symetrycznymi budynkami klasztoru po jednej i kolegium po drugiej stronie powtórzono m.in. w Szczuczynie na Mazowszu (ale tam dodano wieże po obu stronach i całosć jest w ogóle większa), w Łukowie czy Radomiu (obecne muzeum, strasznie przekształcone). Zupełny brak letniego pałacyku Lubomirskich.
hubertkm no está en línea   Reply With Quote
Old March 20th, 2006, 12:44 AM   #16
Mikael_MC
Registered User

Mikael_MC's Avatar

Hubert uwazam ze w Polsce nie ma ani jednego prawdziwego miasta (a znam ten kraj), bo gdyby porownac to co mamy do miast francuskich czy kanadyjskich, to po prostu trudno nazwac te dziwadła miastami. Rzeszów nadal ma charakter prowincjonalny a karykatura to juz jest bo to miasto powinno miec max. 80 tyś. mieszkańców - nawet w porownaniu do Przemyśla żałośnie wygląda. W ubiegłym roku coś w tym mieście ruszyło - międzynarodowe lotnisko, masowe remonty dróg, plany powiekszenia miasta (jak sie teraz okazalo wszystko bylo na nic), nowe plany zagospodarowania śródmieścia - niestety to wszystko teraz pada. Ot, przez chwile wydawalo sie ze Rzeszow bedzie naprawdę niezłym miastem. A prezydent mysli ze jak odnowia kamienice i powiesza kwiaty na latarniach to bedzie super. Ja na szczescie spakowalem manatki i wiecej nie mam ochoty tego miasta i tego kraju ogladac. Pzdr.

Last edited by Mikael_MC; March 20th, 2006 at 03:37 PM.
Old March 20th, 2006, 12:49 AM   #17
hubertkm
Człowiek Wschodu:-)

hubertkm's Avatar

Likes (Received): 552

A co to jest "prawdziwe miasto"?
Każdy ma prawo do swojego zdania, więc powiem szczerze, że się z tobą nie zgadzam. A co do pakowania manatków - twój wybór - powodzenia i szerokiej drogi!
Pozdr.
hubertkm no está en línea   Reply With Quote
Old March 20th, 2006, 06:23 AM   #18
Jacek
BANNED

Likes (Received): 2

Quote:
Originally Posted by Mikael_MC
Hubert uwazam ze w Polsce nie ma ani jednego prawdziwego miasta (a znam ten kraj), bo gdyby porownac to co mamy do miast francuskich czy kanadyjskich, to po prostu trudno nazwac te dziwadła miastami.
Nie rozsmieszaj mnie nawet. Zadne kanadyjskie miasto nie stawia sie nawet w polowie do podobnej wielkosci miasta w Polsce. Kanadyjskie miasta to wsie w porownaniu z tym co jest w Polsce. Zeby wyjac z nich kilka wyzszych biurowcow to reszte nie da sie nawet miastem wogole nazwac.

Wiekszosc to suburbia, w miestach parki mozna policzyc na palcach jednej reki, obszary miejskie takie jak atria, centralne place, dziesiatki ulic z pubami praktycznie nie istanieja oprocz moze jednego centralnego kwartalu. Reszta to beton, parkingi, "szybkie" sklepy, budynki rzadowe i to wszystko.

Wogole porownywanie amerykanskich/kanadyjskich miast i ich "miejskosci" do miast europejskich jest smieszne.
Jacek no está en línea   Reply With Quote
Old March 20th, 2006, 11:05 AM   #19
Tymon
Registered User

Tymon's Avatar

Mikael ja rowniez duzo podrozuje po Polsce i jakbys nie wiedzial to po II wojnie swiatowej nie tylko Rzeszów 'zyskal' na wielkosci poprzez zabudowe blokowiskami etc, przyklad chociazby wawy czy slaska, nie wiem co Ci tak przeszkadza w starowce Rzeszowa to ze jest mala? A czy zeby mowic o prawdziwej miejskosci nalezy sie wzorowac az na miastach kanadyjskich? Pozostawie to porownanie bez komentarza... Jezeli Ci sie nie podoba to miasto to wyjezdzaj nikt Cie nie trzyma. Jednak jezeli jestes ta sama osoba co z forum GW to jestem w szoku, co za radykalna zmiana pogladow.
Rzeszów moze metropolia nie jest, ale ma swoj klimat i przez wielu jest uwazany za ladne miasto ja sie rowniez do tych ludzi dolaczam.
Tymon no está en línea   Reply With Quote
Old March 20th, 2006, 11:11 AM   #20
filosss
Semper Invicta

filosss's Avatar

Likes (Received): 13554

Quote:
Originally Posted by Mikael_MC
Hubert uwazam ze w Polsce nie ma ani jednego prawdziwego miasta (a znam ten kraj), bo gdyby porownac to co mamy do miast francuskich czy kanadyjskich, to po prostu trudno nazwac te dziwadła miastami. Rzeszów to niestety beznadziejna prowincja a karykatura to juz jest bo to miasto powinno miec max. 80 tyś. mieszkańców - nawet w porownaniu do Przemyśla żałośnie wygląda. W ubiegłym roku coś w tym mieście ruszyło - międzynarodowe lotnisko, masowe remonty dróg, plany powiekszenia miasta (jak sie teraz okazalo wszystko bylo na nic), nowe plany zagospodarowania śródmieścia - niestety to wszystko teraz pada. Ot, przez chwile wydawalo sie ze Rzeszow bedzie miastem. A prezydent mysli ze jak odnowia te syfiaste kamienice i powiesza kwiaty na latarniach to bedzie super. Ja na szczescie spakowalem manatki i wiecej nie mam ochoty tego miasta ogladac. Pzdr.
Heh, niewiem na jakiej podstawie mozesz porównywac nasze miasta do kanadyjskich. To moze my porównamy się do miast tej samej wielkości w chinach jakiejś Indonezji Pomijajac juz to ze II wojna wywarła piętno na naszych miastach to komuniści zrobili swoje... Jak mozesz porownywac do kanady ktora w zyciu nie widziala wojny i zyje sobie od pooczatku swego istnienia w innym syustemie (szczesciarze)...

A Rzeszów. Bardzo ładnie sie prezentuje na tych fotach... Ale Rynek hm nie wyglada na 150 tysićzne miasto... ot tak jak kaliszanin zauwazyl najwyzej kilkutysieczne... Ale przynajmniej zadbany
filosss no está en línea   Reply With Quote

Reply

Tags
rzeszów

Thread Tools

Posting Rules