daily menu » rate the banner | guess the city | one on oneforums map | privacy policy (aug.2, 2013) | DMCA policy | flipboard magazine

Go Back   SkyscraperCity > European Forums > Forum Polskich Wieżowców > Infrastruktura i Technologia > Infrastruktura drogowa

Infrastruktura drogowa Autostrady, trasy, tunele, estakady i mosty
» Ukończone » Petycje i akcje

Reply

Thread Tools
Old July 7th, 2013, 08:29 PM   #8141
skowron
Mały dyskutant

skowron's Avatar

Likes (Received): 121

właśnie się zastanawiałem co robi oznakowanie o objeździe. Pozdrowienia dla organizatorów, bo oznakowanie jest słabe (od strony Ciołkowskiego). Tylko niech ustawią światła na Kuronia x Mickiewicza. Już teraz 'żyją własnym życiem'.

Przerzucenie ruchu będzie swego rodzaju testem tranzytu na Plażowej. Decydenci ze Składowej nie wykluczali przecież puszczenia ruchu tamtędy na stałe.

Kojarzy ktoś czy Plażowa była robiona pod nacisk 110 kN/oś ?

skowron no está en línea   Reply With Quote

Sponsored Links

Old July 7th, 2013, 08:46 PM   #8142
mp79
Guest

Likes (Received): 67

Trudno mi powiedzieć, ale po coś ją przebudowywali. Szczerze, myślałem, że chcą ją przebudować na dwujezdniową, bo równali jeszcze spory pas od strony kościoła.
mp79 no está en línea   Reply With Quote
Old July 7th, 2013, 09:34 PM   #8143
Gupik
Registered User

Likes (Received): 5

Ja słyszałem że TIR,y jadące tranzytem z Wybrzeża\Mazur\Litwy\Białorusi w kierunku Lublina [ i dalej w kierunku Ukrainy i Słowacji ] z Trasy Generalskiej ma być kierowany w ul Baranowicką - Plażową - Zabłudowską do czasu zbudowania łącznicy rondo w Grabówce - węzeł Kuriany i dalej nową trasą S19.
Gupik no está en línea   Reply With Quote
Old July 8th, 2013, 12:38 AM   #8144
wifon
Registered User

wifon's Avatar

Likes (Received): 317

Quote:
Originally Posted by Gupik View Post
węzeł Kuriany i dalej nową trasą S19.
Biorąc pod uwagę aktualnie zaplanowany przebieg S19, to ta trasa się chyba nawet do Kurian nie zbliży
Old July 8th, 2013, 10:34 AM   #8145
Gupik
Registered User

znowu GDDKIA zmieniła przebieg S19 ??
Old July 8th, 2013, 11:36 AM   #8146
Mirrek
Registered User

Likes (Received): 0

Quote:
Originally Posted by wifon View Post
Bez wydłużenia czasu na lewoskręcie z Plażowej w Baranowicką, będziemy mieli korek na całej ulicy. Teraz na jednym cyklu może przejechać maks 5 samochodów, pod warunkiem, że nic nie jedzie od strony II US.
Mirrek no está en línea   Reply With Quote
Old July 8th, 2013, 12:10 PM   #8147
cheslaw
...

Likes (Received): 543

5 przejeżdża. Przejechać może 10. Czas cyklu nie jest problemem. Problemem są kierowcy, którzy po zapaleniu zielonego biorą chyba jeszcze prysznic i prasują koszulę, za nim ruszą z miejsca.

sledzik, Krymek liked this post
cheslaw no está en línea   Reply With Quote
Old July 8th, 2013, 12:20 PM   #8148
Mirrek
Registered User

Quote:
Originally Posted by cheslaw View Post

5 przejeżdża. Przejechać może 10. Czas cyklu nie jest problemem. Problemem są kierowcy, którzy po zapaleniu zielonego biorą chyba jeszcze prysznic i prasują koszulę, za nim ruszą z miejsca.
Po ostatniej modernizacji ul. Plażowej, światła potrafią świecić się tak krótko, że nawet i jeden samochód ma problemy z przejazdem. Przed modernizacją uważałem te światła za wzór do jakiego należało dążyć na innych skrzyżowaniach. Obecnie standardem jest, że puste skrzyżowanie, masz zielone, dojeżdżasz i zmienia Ci się na czerwone. Wcześniej było odwrotnie.
Jak pisałem duży ruch generuje II US i wtedy lewoskręt leży.
Old July 8th, 2013, 12:40 PM   #8149
Gupik
Registered User

Co do świateł to można je przeprogramować.

ps. Jestem ciekawy jak TIR,y poradzą na tym skrzyżowaniu ??
Old July 8th, 2013, 12:52 PM   #8150
atomek
spatial processor

atomek's Avatar

Likes (Received): 36

juz ze dwa laty przeprogramowuja te swiatla zeby dalo sie plynnie wjechac z Grabowki jak dojdzie do tego "priorytet" z Plazowej to chyba ktos w koncu kaze tam rondo zbudowac
atomek no está en línea   Reply With Quote
Old July 8th, 2013, 12:56 PM   #8151
Mirrek
Registered User

Quote:
Originally Posted by Gupik View Post
Co do świateł to można je przeprogramować.

ps. Jestem ciekawy jak TIR,y poradzą na tym skrzyżowaniu ??
Myślę, że na tym kierunku poradzą, wszak jeździ tutaj autobus i nie widziałem żeby miał problemy. Gorzej byłoby, gdyby skręcał z Baranowickiej (od strony miasta) w Plażową (pewnie dlatego skierowali na Kuronia). Sam często widzę jak kierowcy autobusu nr 15 muszą się męczyć, aby skręcić, a robią to codziennie. A można było wykonać to skrzyżowanie lepiej, bo jest miejsce i teraz nie trzeba by było jeździć po krawężnikach .
Old July 8th, 2013, 10:49 PM   #8152
RefereeELK
Registered User

RefereeELK's Avatar

Likes (Received): 48

Quote:
Originally Posted by Mirrek View Post
Myślę, że na tym kierunku poradzą, wszak jeździ tutaj autobus i nie widziałem żeby miał problemy. Gorzej byłoby, gdyby skręcał z Baranowickiej (od strony miasta) w Plażową (pewnie dlatego skierowali na Kuronia). Sam często widzę jak kierowcy autobusu nr 15 muszą się męczyć, aby skręcić, a robią to codziennie. A można było wykonać to skrzyżowanie lepiej, bo jest miejsce i teraz nie trzeba by było jeździć po krawężnikach .
Z Baranowickiej w Plażową też "tiry" jeżdżą. Co prawda sporadycznie, ale zdarza się. Efektem tego są pogięte słupki od łańcuchów. Sam skręt jest wąski, ale da się go pokonać bez zniszczenia infrastuktury drogowej. Wiem co piszę, bo prowadziłem dziś tam autobus, jutro także. Trzeba sie tylko "bardziej wyciągnąć".
Ciężarówki się gubią, bo wyznaczenie objazdu a dotychczasowe znaki sobie. Powinni tablice kierunkowe na bramownicy przed skrzyż. Branickiego/Ciołkowskiego zasłonić, ewentualnie przykleić strzałę w innym kierunku. Dobrze jest jak tam policja stoi, dziś widziałem ich od 13 do 21, przynajmniej pokierują. Ale codziennie stać nie będą.
Old July 10th, 2013, 08:55 AM   #8153
Sokra
Registered User

Likes (Received): 3

Nie wiem czy bylo ale moze ktos nie widzial http://www.youtube.com/watch?feature...&v=iZWw0Z4-aks
Sokra no está en línea   Reply With Quote
Old July 10th, 2013, 09:10 AM   #8154
cheslaw
...

Likes (Received): 543

1. Węzeł z ul. Armii Krajowej - estakada z osiedlową uliczką to istny kretynizm. Tiry jadące na wysokości trzeciego piętra bloków położonych 50 metrów dalej to wspaniały pomysł. Przecież ten węzeł będzie obsługiwał raptem kilkanaście bloków. Ale jak na al. JPII buduje się sygnalizację świetlną dla jednej wspólnoty mieszkaniowej, to nie dziwo, że dla spółdzielni stawia się wiadukt. A wystarczyłyby prawoskręty z nawrotką w Lesie Bacieczkowskim. Z drugiej strony nie ma potrzeby nawrotki, bo 200 metrów dalej można zawrócić na węźle z ul. Popiełuszki. Węzły za grube miliony co 200 metrów - a co, nie stać nas?

2. Rondo ulic Popiełuszki, Nowosielskiej i Elewatorskiej - oczywiście nie można było tego ronda zrobić od razu rok temu zamiast budowania sygnalizacji, która obecnie i tak nie sprawdza się blokując pół ul. Elewatorskiej w godzinach szczytu.

3. Węzeł al. Niepodległości z ul. Wrocławską - wątpliwe jest robienie tego typu węzła ze ślepą uliczką z jednej strony. Spokojnie wystarczyłoby zwykłe skrzyżowanie/rondo.

4. Transportowa, Pułaskiego, Rzymkowskiego - ciekawe rozwiązanie, ale ile będzie kosztował ponad kilometr estakady z trzema płytami pod skrzyżowania?

5. Brak kilkusetmetrowego połączenia 1x2 z drogą do Hryniewicz - a po co budować zwykłą drogę bez wiaduktów, estrad i tuneli - wprawdzie stosunek jej przydatności do ceny byłby najkorzystniejszy w całej inwestycji, ale przecież to nie przedłuży januszkom penisków.

Last edited by cheslaw; July 10th, 2013 at 09:16 AM.
cheslaw no está en línea   Reply With Quote
Old July 10th, 2013, 09:23 AM   #8155
jamjest
local patriot

jamjest's Avatar

Likes (Received): 349

no takich rozwiązań jakie mają być na Paderewskiego od skrzyżowania z Transportową do Rzymowskiego to jeszcze w Białym nie było . Ciekawa jest też sytuacja z węzłem kolejowym przy Hetmańska x Niepodległości, ponieważ na rozwidleniu jest niecka i jeżeli mają tamten kawałek zostawiać nieruszany, a poprowadzić tamtędy tunel to musieli by kupę ziemi dosypać.

Ps. Przewiduję poranne korki z wjazdu z Paderewskiego w ul.Wiadukt.
– przyjaznego dla pieszych."

Last edited by jamjest; July 10th, 2013 at 10:09 AM.
jamjest no está en línea   Reply With Quote
Old July 10th, 2013, 10:08 AM   #8156
RefereeELK
Registered User

RefereeELK's Avatar

Likes (Received): 48

Quote:
Originally Posted by cheslaw View Post

1. Węzeł z ul. Armii Krajowej - estakada z osiedlową uliczką to istny kretynizm. Tiry jadące na wysokości trzeciego piętra bloków położonych 50 metrów dalej to wspaniały pomysł. Przecież ten węzeł będzie obsługiwał raptem kilkanaście bloków. Ale jak na al. JPII buduje się sygnalizację świetlną dla jednej wspólnoty mieszkaniowej, to nie dziwo, że dla spółdzielni stawia się wiadukt. A wystarczyłyby prawoskręty z nawrotką w Lesie Bacieczkowskim. Z drugiej strony nie ma potrzeby nawrotki, bo 200 metrów dalej można zawrócić na węźle z ul. Popiełuszki. Węzły za grube miliony co 200 metrów - a co, nie stać nas?

2. Rondo ulic Popiełuszki, Nowosielskiej i Elewatorskiej - oczywiście nie można było tego ronda zrobić od razu rok temu zamiast budowania sygnalizacji, która obecnie i tak nie sprawdza się blokując pół ul. Elewatorskiej w godzinach szczytu.

3. Węzeł al. Niepodległości z ul. Wrocławską - wątpliwe jest robienie tego typu węzła ze ślepą uliczką z jednej strony. Spokojnie wystarczyłoby zwykłe skrzyżowanie/rondo.

4. Transportowa, Pułaskiego, Rzymkowskiego - ciekawe rozwiązanie, ale ile będzie kosztował ponad kilometr estakady z trzema płytami pod skrzyżowania?

5. Brak kilkusetmetrowego połączenia 1x2 z drogą do Hryniewicz - a po co budować zwykłą drogę bez wiaduktów, estrad i tuneli - wprawdzie stosunek jej przydatności do ceny byłby najkorzystniejszy w całej inwestycji, ale przecież to nie przedłuży januszkom penisków.
Inwestycja powstaje w ramach projektu "Wiadukt dla każdego".

Z innej beczki, to poprawili oznakowanie objazdu Dojlid Fabrycznych. Pojawiły się znaki wskazujące na objazd ulicą Ciołkowskiego (w str. Mickiewicza)
Old July 10th, 2013, 08:05 PM   #8157
mp79
Guest

Likes (Received): 67

Quote:
Originally Posted by RefereeELK View Post
Inwestycja powstaje w ramach projektu "Wiadukt dla każdego".
Ze względu na "powagę" całej tej sytuacji oraz "uznanie", jakim cieszą się wśród białostoczan miejscowi włodarze - ten "projekt" powinien być zatytułowany "Mamo, kup mi wiadukt".

skowron liked this post
mp79 no está en línea   Reply With Quote
Old July 11th, 2013, 09:45 AM   #8158
kaziq
przestrzeń>ludzie>wioska

kaziq's Avatar

Likes (Received): 211

Quote:
Originally Posted by Sokra View Post
Nie wiem czy bylo ale moze ktos nie widzial http://www.youtube.com/watch?feature...&v=iZWw0Z4-aks
Quote:

Ten film wideo jest prywatny.

Przepraszamy za usterki.
Old July 11th, 2013, 09:28 PM   #8159
jamjest
local patriot

jamjest's Avatar

Likes (Received): 349

czyżby początki cenzury inwestycji publicznych??
– przyjaznego dla pieszych."
jamjest no está en línea   Reply With Quote
Old July 12th, 2013, 09:28 AM   #8160
JacentyKasi
Obserwator :)

JacentyKasi's Avatar

Likes (Received): 107

Quote:
Originally Posted by yorar View Post
Z tą różnicą, że wtedy zbierało się więcej osób i czekało na światłach. Teraz będzie ciągła wymiana osób. Zresztą patrząc na płyty u góry, wejście ma około 4m.
Co to jest 4 metry?
A co, jak wysiądą ludzie pod Cezarem z 2-3 autobusów i będą chcieli przejść na przystanek "rzeka Biała" to będą szli gęsiego czy też będzie to zebrana grupa ludzi?
Jednym wejściem będą poruszali się ludzie w 6 kierunkach (w 3 ale tam i z powrotem), pamiętaj że razem z nimi będą tymi tunelami chodzić piesi z rowerami (rowerzyści ) i ludzie z dziećmi w wózkach, te tunele powinny mieć co najmniej 6 - 8 metrów szerokości a nie 4 ...

Jeśli planujesz skopiować/udostępnić zdjęcie wykonane przeze mnie, poinformuj mnie o tym zanim to zrobisz. Nie, nie chcę zarobić, chodzi o zasady.
Jeśli przeglądasz zdjęcia w moich postach, musisz wiedzieć że: w 99% kliknięcie w zdjęcie przeniesie Cię na stronę hostingu gdzie będziesz mógł zobaczyć fotkę w dużym rozmiarze :)
JacentyKasi no está en línea   Reply With Quote

Reply

Tags
białystok, drogi miejskie

Thread Tools

Posting Rules