daily menu » rate the banner | guess the city | one on oneforums map | privacy policy | DMCA | news magazine | posting guidelines

Go Back   SkyscraperCity > European Forums > Forum Polskich Wieżowców > Inwestycje w Polsce > Pomorze, Warmia i Mazury

Pomorze, Warmia i Mazury » Szczecin » Trójmiasto

Global Announcement

As a general reminder, please respect others and respect copyrights. Go here to familiarize yourself with our posting policy.

Reply

Thread Tools Rating: Thread Rating: 13 votes, 5.00 average.
Old November 12th, 2006, 12:25 PM   #241
Maciu_PL
Registered User

Maciu_PL's Avatar

Likes (Received): 0

A powiedz mi , cwaniaczku , gdzie dzielą kasę??

Sponsored Links
Old November 12th, 2006, 02:58 PM   #242
ziMer
Registered User

ziMer's Avatar

Likes (Received): 368

w Urzedzie Morskim w Słupsku?
ziMer no está en línea   Reply With Quote
Old November 13th, 2006, 02:21 AM   #243
ziMer
Registered User

ziMer's Avatar

Quote:
Originally Posted by zonc View Post
http://images4.fotosik.pl/176/2a7006f06bfc58a6.jpg

Ma ktoś więcej fot tych okrągłych budynków? Podobnych do BRE
prosze bardzo ;D fotki robione na szybkości:

a to takie troszke zamazane ;/

zrobiłem dziś fotki też gliwiczance albo tego co po niej zostało :

a to od tyłu

AQUARIUS oraz nowo wyremontowana ul.Kasprowicza:

mieszkaniówka PRO-BUD'u

Bałtyk Park:

NORD:

a to już wejście do portu (strasznie wiało) :

składowanie gruzu

wszystko ...
Old November 14th, 2006, 10:17 AM   #244
mariuszmichal
Registered User

Likes (Received): 11

Pewnie w Szczecinie chcieli łapę na tym położyć , ale nic z tego nie wyszło

Województwo musi rozwijać się równomiernie a Kołobrzeg jest taką "małą" [B]gwiazdą wskaźników ekonomicznych i gospodarczych:
- 1 miejsce wśród powiatów Polski pod względem aktywności gospodarczej (liczba podmiotów gospodarczych na 1000 mieszkańców 2005r)
- 1 miejsce w Polsce za skok rozwojowy w latach 2002-2006 w Polsce,
- 1 miejsce pod względem ilości oddanych mieszkań na 1000 mieszkańców w Polsce ( w tym roku będzie ich w sumie ponad 1000), (2005 r było 2 miejsce po Warszawie - w tym roku ją bijemy o kilka długości)
- 1 lub 2 miejsce pod względem najniższego bezrobocia w województwie,
- czołowe miejsce pod względem wartości inwestycji turystycznych i mieszkaniowych,
- nie licząc Szczecińskiego nowo budowanego 18 piętrowca, to chyba w Kołobrzegu stoi najwyższy budynek mieszkalny województwa który nzywam "KORNAS TOWER" 12 kondygnacji mieszkalnych+2 poziomy techniczne (razem 14 kondygnacji) [już DELIKATESY były w latach 60-tych pierwszym budynkiem wysokościowym w województwie Koszalińskim].
- mamy w mieście ponad 60 budynków wysokich i średnio wysokich co jest rekordowe jak na 45 tysięczne miasto, a połowa mieszkańców mieszka w budynkach 12 piętrowych (ps. niestety nie jest to ładne ) ale pod względem wskaźników zagęszczenia rekordowe (osiedle Złota 4500mk - 60000 os/km2) w tym ok. 45 metrowe: ARKA, KOMBATANT, ETNA, KORNAS-TOWER, OWL MSWiA. Ogranicznikiem jest (chyba) najwyższy podnośnik wysokościowy straży pożarnej (45m) w województwie Zachodniopomorskim jaki jest na stanie PSP w Kołobrzegu.
- i najważniejsze że jak wynika z wstępnych badań można stwierdzić iż obszar centrum Kołobrzegu w obrębie ulic: Kamienna, Fornalskiej, Walki Młodych, Łopuskiego, Rzeczna to jedyne w tej części Polski CITY gdzie ponad połowa powierzchni użytkowej wszystkich budynków (ponad 220) to usługi, handel, biura, itp - wszystko oprócz mieszkaniówki (nie licząc 6 budynków 12 kondygnacyjnych zupełnie nie pasujących do tej dzielnicy).
- mamy dwie dzielnice gastronomiczne (ponad 200 lokali - 7000 miejsc konsumpcyjnych na STARÓWCE i w DZIELNICY PORTOWEJ) jedyne takie miejsce poza Gdańskiem w północnej Polsce....
- Ja uważam że ze względu na turystykę LOTNISKO małe też niedługo będzie!!! To tylko kwestia czasu...
PORA ZACZĄC DYSKUSJĘ O MIEJSCU BUDOWY CZEGOŚ WYSOKIEGO W KOŁOBRZEGU (jak na miasto tej wielkości) 15-20 pięter lub wyżej... wkrótce pewnie ktoś się na to zdecyduje. Pytanie kiedy i co? Najważniejsze czy warto coś takiego zbudować i gdzie? Znawcy MIASTA do dyskusji przystąp!!!

TAKI JEST TEN NASZ "KROMNY" KOŁOBRZEG !!!

Po za tym Szczecin, Koszalin,Słupsk jest daleko, a urząd morski w Słupsku
jest ok.
Miasto radzi sobie same bez wsparcia z zewnątrz (nie tak jak Świnoujście czy Międzyzdroje na kroplówce ze Szczecina, czy Sopot z Trójmiasta, czy kiedyś Koszalin na "sterydach"miasta wojewódzkiego).

Tylko patrzyć jak do Kołobrzegu będzie wpływać pierwszy 3-4 tysięcznik, i pierwszy prom.... zdjęcia będą....

ZiMer jesteś wielki a zdjęcia są EXTRA

ps. Dobrze że Jurczyka w Szczecinie za burtę wywaliliście
Może wreszcie i dla Szczecina przyjdą dni chwały a póki co pozbierajcie się trochę bo o Szczecinie trudno coś mówić. Gospodarka leży, inwestycje leżą, a tak poza tym budując dopiero teraz kanalizację i oczyszczalnię, rozwiązując problem śmieci jesteście 10 lat do tyłu. Szkoda

Powodzenia, nie urażając nikogo zdrówko forumowiczów!!!
mariuszmichal no está en línea   Reply With Quote
Old November 14th, 2006, 10:30 AM   #245
radekmysza
Registered User

radekmysza's Avatar

Likes (Received): 1

O matko, ale propaganda. Jesteś ze sztabu H. B.?
Akurat nasze wieżowce to nie jest coś czym wypadałoby się chwalić. Poza Etną prezentują mizerny poziom lub są w stanie rozsypki (Hutnik i Kombatant), Arka wiemy jak wygląda po remoncie. Szkoda że nic nie napisałeś o drogach w naszym mieście, i nie mówię tu o wyremontowanych w strefie uzdrowiskowej ale o tych przelotowych. Wiem, że to drogi wojewódzkie i krajowe, ale może jako takie super miasto, należałoby się np dołożyć do ich remontu(przebudowy) i latem nie byłoby problemu.
radekmysza no está en línea   Reply With Quote
Old November 14th, 2006, 12:25 PM   #246
mariuszmichal
Registered User

Radek nie ma obaw, z tego sztabu nie jestem.
Po prostu trafia mnie że wszyscy wokół narzekają...... a aż tak czarno nie jest.
Całkowicie Ciebie popieram co do naszych blokowisk i wieżowców. Te nasze "45" i niższe są w stanie dość kiepskim ale są. Absolutnie nie tym się chwalimy. Tu tylko chodziło o wskaźniki i mierniki.
D R O G I
Totalna katastrofa szczególnie w szezonie letnim!!!
Jest opracowane studium komunikacyjne dla miasta Kołobrzeg i jest w urzędzie miasta.
Znajoma opracowywała projekty mowych dróg dla miasta i są one całkowicie odjazdowe
Opracowanie zawiera (z grubsza):
- budowa 2 obwodnic,
- most przez Parsęte na wysokości SUKCESU - 400 m przeprawa mostowa,
- podstawowy szkielet komunikacyjny 2x2 jezdnie,
- kilka skrzyżowań 2 poziomowych,
- 27 skrzyżowań z sygnalizacją świetlną,
- system centralnego sterowania ruchem w całym mieście,

Szczegóły postaram się podać później. Nasze drogi za kilka lat mają być lepsze.....
Radek serdecznie ciebie pozdrawiam.
ps. To nie była propaganda, tylko czysta statystyka....

Last edited by mariuszmichal; November 14th, 2006 at 12:33 PM.
Old November 14th, 2006, 12:44 PM   #247
625
Administrator

625's Avatar

Likes (Received): 5500

Quote:
Originally Posted by mariuszmichal View Post
- podstawowy szkielet komunikacyjny 2x2 jezdnie,
- kilka skrzyżowań 2 poziomowych,
- 27 skrzyżowań z sygnalizacją świetlną,
- system centralnego sterowania ruchem w całym mieście,
moze by tak przy okazji katedre wyburzyc, bo tam sa spore korki
Jednocześnie wydaje się nam, że poszerzenie miasta, jeśli takowe nastąpi, przyczyni się do jego upiększenia: nie powinno się bowiem pozwolić na to, by poszczególni budowniczowie kierowali się tu jedynie własnymi potrzebami, przypadkiem, kaprysem czy samowolą, niech plan i intelekt zapanują nad ich poczynaniami, a więc tam, gdzie w zgodzie z prawem panować powinny i muszą!
Schlesische Provinzialblaetter 1808, s. 528

Proszę o zgłaszanie do mnie wszelkich niewłaściwych materiałów na forum (szczególnie zdjęć o charakterze erotycznym).
Please report any inappriopriate content to me.
625 no está en línea   Reply With Quote
Old November 16th, 2006, 04:45 PM   #248
ziMer
Registered User

ziMer's Avatar

z okazji takiej że topic coraz bardziej sie rozwija i na dworzu pojawiła sie piekna pogoda pozwoliłem sobie pojezdzić autkiem i porobić troszke fotek :

1.Skatepark i korty tenisowe - obiekt oddany jakieś 3 tyg. temu, dzieciaków nie ma bo sa w szkole, widocznie nie wagaruja ;p

w tle najwieksze w Kołobrzegu blokowisko "Ogrody"

Regulamin juz z X ;D

obok KTBS buduje domek:

A na ul.Mazowieckiej "DOM-BUD" stawia nowy dom (nie wiem jak ta budowa mogła mi umcknąć), rozmawialem z prezesem i powiedział że za tydzien przed budową bedzie bilbord jak to bedzie wygladać ... a póki co foteczki :

A teraz oś. Bajowe (tutaj widać znaczny postep):

zaczynaja budować mury...

a tu widzimy II i III Etap

nastepnie jedziemy na oś.Europejskie :
widziane od strony północnej (wyjazd z Kołobrzegu w strone Zieleniewa)

a teraz od południowej (Pro-Bud już jak widać na ukończeniu)

Budynek Zimaru:

KTBS też już zakończył budowe i teraz wyglada to tak:

a tak sie prezentuje wjazdu do Kołobrzegu od strony Zieleniewa:

a to troszke dalej, chyba wybudowali jakiś salon samochodowy obok PLUSA:

troszke dalej do Media Expert, biedronas dobudował sie

no i to tyle .. do nastepnego
Old November 16th, 2006, 06:54 PM   #249
radekmysza
Registered User

radekmysza's Avatar

Kolejne dwa etapy bajkowego? Mieli budować po jednym na rok, a tu proszę. Aż taki popyt na mieszknia by mieli?

Mediaekspert+Stonka=Tragedia
Old November 16th, 2006, 09:33 PM   #250
bartez
Registered User

Likes (Received): 0

Za każdym razem kiedy przejeżdżam koło tego żółtego paskudztwa, wzbiera we mnie ochota na zakup dynamitu
bartez no está en línea   Reply With Quote
Old November 17th, 2006, 09:36 AM   #251
mariuszmichal
Registered User

Witajcie-witajcie

Bartez popieram tępienie takiej ochydy typu BIEDRONKOWATEGO, NETTOWATEGO DZIADOSTWA

Te klocki budują w trzy miesiace, a potem takie badziewie szpeci okolicę.... np: Plus.... Ten mały salonik samochodowy już lepiej wygląda na Trzebiatowskiej, chociaż jeszcze muszą przy nim popracować. Przraża mnie tylko ten ciąg parkingów wzdłuż tej ulicy, jak tak dalej pójdzie to pół kilometra będzie można tylko parkingami przejechać.

ziMer ta budowa na Mazowieckiej faktycznie nam umknęła a to dość spore jest! To chyba przez ten płot

Acha - jest już przetarg w urzędzie na przebudowę dawnej stołówki żołnierskiej przy Jedności Narodowej na budynek wielorodzinny, i skończyli prace budowlane w koszarowcu na Koszalińskiej obok jednostki. Tam jest już te 80 mieszkań socjalnych. Podobno ładna elewacja i sam obiekt.

Nie wiem czy wiecie ale jest taki przedwojenny budynek na roku Giełdowej i Walki Młodych kupiony przez chyba Trak-Bud. Będą go przebudowywać na ekskluzywny apartamentowiec lub biurowiec.

Ktoś prowadzi malusieńką inwestycję na rogu Rzecznej i Młyńskiej obok dawnego Baterdoo: trzy okienka, podniesiony dach i tzw. inwestycja gospodarcza. (w tym małym czerwonym budyneczku przyklejonym do rzeki).

Obok latarnii morskiej rozpoczęli 2 tygodnie temu prace związane z uporządkowaniem tego terenu i odpowiednim jego wyeksponowaniem. Miejmy nadzieję że tego nie spartolą.

W Hosso działa już ta knajpka włoska na IV piętrze, a tym samym nasze Hosso ma 6 poziomów usługowo-handlowych (taki malutki rekordzik wśród galerii handlowych - ciekawe czy gdzieś poza dh. Centrum we Wrocławiu i naszym Hosso jest tych poziomów więcej niż 6? Sorki ale nie wiem? Może coś wiecie o tym?

W Zieleniewie jest nowa całodobowa stacja paliw i autogaz.

Tyle tak na szybko sobie przypomniałem z tych kołobrzeskich inwestycji,
Zdrówko niech dopisuje a KOŁOBRZEG NIECH SIĘ BUDUJE...
Old November 17th, 2006, 10:52 AM   #252
radekmysza
Registered User

radekmysza's Avatar

Budynek na Mazowieckiej wcale nam nie umknął, informowałem o niej podczas jadnej z moich wakacyjnych fotorelacji (z tym że jeszcze wtedy nie wiedziałem że to będzie miaszkaniówka), była nawet fotka biura budowy (budki).

mariuszmichal - świetne wieści! Zwłaszcza ten budyneczek przy Rzecznej, szkoda było patrzeć, jak stoi taki zaniedbany i niszczeje jeszcze bardziej.

Dla niezorientowanych chodzi o budynek na pierwszym planie. Przydało by się jeszcz zagospodarować wkońu ten 3-piętrtowy caglany budynek, aż mnie dziwi że kupców brak

Giełdowa/Walki Młodych, chodzi o tą narożną kamienicę? Znakomite info
Old November 17th, 2006, 11:33 AM   #253
mariuszmichal
Registered User

Z tym 3 piętrowym budynkiem to długo może być problem. Tam kondygnacje mają tylko po 2 metry wysokości, więc trzeba w środku wszystko przebudować. Na zewnątrz jako że to obiekt zabytkowy musi pozostać bez zmian (jest pod opieką konserwatora zabytków). Musiałby być przebudowywany podobnie jak ta ładna niebieska kamienica na rogu Pomorskiej. Pozostały by 2-3 wysokie na 4m kondygnacje. Tam tylko jakieś usługi lub biura? Tam też jest pewnie wilgoć i woda w piwnicach (jeśli są) WOKÓŁ PRZECIEŻ JEST WODA!
Musiał by się znaleźć jakiś desperat, a baner wisi już ze 2-3 lata.
Czas pokaże....
Old November 17th, 2006, 02:12 PM   #254
ziMer
Registered User

ziMer's Avatar

z tego co wiem to bedzie to replika tego budynku, tak jak wyglądało przed zniszczeniem w GK chyba to pisało ...
Old November 17th, 2006, 09:16 PM   #255
ziMer
Registered User

ziMer's Avatar

fotki z dziś:
oś.Jantar :

a to wygląd jedenej z wielu klatek:

w standarcie winda w kazdej klatce

budowa fundamentów pod nastepny dom

odwracamy sie w lewo

a teraz DIVA :

coś niemcy muslieli masywnego tu wybudować bo słupy co zostały odkopane sa olbrzymie :

patrzymy w bok

no i to tyle ... do nastepnego
Old November 17th, 2006, 10:47 PM   #256
radekmysza
Registered User

radekmysza's Avatar

ziMer, jak zwykle, wyrazy uznania

Zastanawia mnie umiejscowienie Divy na działce, ta jest przecież spora. Czy to będzie tylko jeden budynek, który znamy z wizualek, czy też może jakiś kompleks budynków, z których największym będzie zaprezentowany, a z tyłu jakieś mniejsze. Wiecie coś, są jakieś plany? Bo nie chce mi się wierzyć, że stanie jeden budynek, a dookoła zieleń, działka wydaje się zbyt cenna na takie marnotrawstwo. Zresztą, kopią i wiercą na całej działce, więc?
Old November 21st, 2006, 09:32 PM   #257
mariuszmichal
Registered User

Hej Jakoś tak oftopic drogowe gdzieś wsiąkło
Co do tej działki na której buduje Kornas to mam gdzieś stare przedwojenne mapy Kołobrzegu i postaram się dojśc co tam było. To pewnie jakaś pozostałośc po palowaniu - niemcy lubili takie klocki
Jak coś znajde to napiszę.
Panowie za znakomite fotki ziMer. Zawsze na czasie i bardzo aktualne. tak nawiasem mówiąc to to Osiedle Jantar ma liczyc ok. 500-550 mieszkań czyli teoretycznie 1500-2000 mieszkańców (czytaj przyjezdnych).
W sumie w budowie jest jakieś ze 2000 mieszkań i apartamentów....
Zupełnie iina sprawa to ich dostępność
Podobno popyt jest ogromny (mimo cen) a wszystko schodzi na pniu
Spokojnie można stwierdzić że mamy w Kołobrzegu rynek mieszkniowo-apartamentowy w granicach pierwszej 10 w Polsce. Coś na granicy wielkości Łodzi...., być może więcej niż w szczecinie.
Przydał by sie oficjalny link - forum drogowe, bo to które było gdzieś przepadło, tak by były 3 fora Kołobrzeskie. W przyszłosci w związku z rozbudową portu i dużymi inwestycjami mozna by się pokusić o forum PORT MORSKI KOŁOBRZEG. Ale to na razie tylko luźny pomysł....
Zdrówko wszystkich i KOLOBRZEGU...
Old November 21st, 2006, 09:36 PM   #258
625
Administrator

625's Avatar

Likes (Received): 5500

http://www.skyscrapercity.com/showthread.php?t=410691
port i PZB tez jest > infra lotnicza/wodna, musisz poszukac!
Jednocześnie wydaje się nam, że poszerzenie miasta, jeśli takowe nastąpi, przyczyni się do jego upiększenia: nie powinno się bowiem pozwolić na to, by poszczególni budowniczowie kierowali się tu jedynie własnymi potrzebami, przypadkiem, kaprysem czy samowolą, niech plan i intelekt zapanują nad ich poczynaniami, a więc tam, gdzie w zgodzie z prawem panować powinny i muszą!
Schlesische Provinzialblaetter 1808, s. 528

Proszę o zgłaszanie do mnie wszelkich niewłaściwych materiałów na forum (szczególnie zdjęć o charakterze erotycznym).
Please report any inappriopriate content to me.
625 no está en línea   Reply With Quote
Old November 23rd, 2006, 10:25 AM   #259
mariuszmichal
Registered User

Na na budowie!

Podobno w Rogowie budują hotel ***** gwiazdkowy obok jednostki wojskowej, a kilka dni temu miałem okazję jechać nowoą obwodnicą Sławna. Jest OK, tylko jeszcze nie jest całkowicie skończona (chodniki, zejścia).

Ostatnio nasza prezydencka kampania weszła w fazę spacerową - Gromek spacerował z ulotkami po śródmieściu i blokach (osobiście) Ważne jest jedno! Obaj kandydaci H.B i J.G na pewno będą wspierać dalsze inwestycje budowlane (oby z rozsądkiem)

Z tego co można się domyślać nowa władza zafunduje w Kołobrzegu takie cudeńka:
- Europejskie Centrum Kultury,
- Stadion Piłkarski,
- Stadion Lekkoatletyczny,
- co najmniej 1 most przez Parsętę,
- ostrogi na plażach (kilkanaście kilometrów plaż)
- remont kilkunastu ulic,
- kolejne kilkaset mieszkań,
- ciepłownię ekologiczną,
- nowy port rybacki,
- nowy port jachtowy,
- obwodnicę północną Śródmieścia,
- być może przygotowany teren pod obwodnicę S11,

Będziemy mieli co opisywać, fotografować, a może i filmować

Coś ostatnio dyskusja nieco przycichła panowie a za jakiś czas
To jeszcze raz a pesymistów
Old November 25th, 2006, 05:22 PM   #260
ziMer
Registered User

ziMer's Avatar

byłem dzis na wyprawie i porobiłem troche fotek jak wroce to je wrzuce ....

Reply

Tags
bałtyk, kołobrzeg, morze, zachodniopomorskie

Thread Tools
Rate This Thread
Rate This Thread:

Posting Rules