daily menu » rate the banner | guess the city | one on oneforums map | privacy policy (aug.2, 2013) | DMCA policy | flipboard magazine

Go Back   SkyscraperCity > European Forums > Euroscrapers > Local discussions > Slovakia > Urbanism, Architecture and Infrastructure > Infrastructure

Reply

Thread Tools Rating: Thread Rating: 78 votes, 4.97 average.
Old March 20th, 2012, 02:40 AM   #6621
BimbasMcKane
Registered User

Likes (Received): 87

Vie mi niekto vysvetlit, preco je tak dlhy usek rieseny ako most ? ved z fotiek vidno ze ta oblast je skoro rovinata a usek, kde sa krizi so zeleznicou je kratky. Preco to teda vo vacsej miere nerealizovali ako pozemnu komunikaciu ?
BimbasMcKane no está en línea   Reply With Quote

Sponsored Links

Old March 20th, 2012, 09:21 AM   #6622
The810
Registered User

Likes (Received): 244

Pokial ide o R7, nakoniec sa schvalil ten variant A (cerveny)? Chce sa mi az plakat pri predstave, ze v Ketelci spravia krizovatku... ved ta navrhovana poloha je uz na hrane toho lesa...
The810 no está en línea   Reply With Quote
Old March 20th, 2012, 12:21 PM   #6623
Qwert
Moderator

Qwert's Avatar

Likes (Received): 641

Quote:
Originally Posted by The810 View Post
Pokial ide o R7, nakoniec sa schvalil ten variant A (cerveny)? Chce sa mi az plakat pri predstave, ze v Ketelci spravia krizovatku... ved ta navrhovana poloha je uz na hrane toho lesa...
Zatiaľ je vybratý variant A (červený), ale ktovie, za minulej vlády sa kvôli pozemkovej mafii preferoval variant C (zelený). Neviem, či s k nemu budú snažiť vrátiť, lebo by to znamenalo zdržania prípravy o celé mesiace.

Z dopravného hľadiska je variant C nezmysel, naopak variant A vytvára úplne nový vstup do BA. Križovatka Ketelec by v budúcnosti pravdepodobne vznikla, aj keby sa staval variant C, lebo by v Ketelci ústil privádzač na D4 od Bajkalskej (Prístavného mosta). Bolo by to ale o dosť neskôr.
Qwert no está en línea   Reply With Quote
Old March 20th, 2012, 02:45 PM   #6624
The810
Registered User

No skoda, mohli tu krizovatku dat aspon trochu severnejsie (blizsie k budovam v Ketelci, resp. z nej spravit krizovatku Lieskovec)..
Old March 20th, 2012, 04:33 PM   #6625
Qwert
Moderator

Qwert's Avatar

Quote:
No skoda, mohli tu krizovatku dat aspon trochu severnejsie (blizsie k budovam v Ketelci, resp. z nej spravit krizovatku Lieskovec)..
Možno mohla byť o niečo severnejšie, aj keď kto vie, možno je tam nejaké vedenie alebo niečo, čo tomu bráni. V každom prípade D4 pôjde na 100 % nie len okolo lesa, ale aj cez les. Nejaké vplyvy na životné prostredia tam budú tak či tak, tá križovatka a celá R7 už podľa mňa veľký rozdiel nespraví.
Old March 20th, 2012, 06:24 PM   #6626
The810
Registered User

Myslim ze D4 bude mat znacne nizsiu frekvenciu ako R7
Old March 20th, 2012, 07:10 PM   #6627
Qwert
Moderator

Qwert's Avatar

Quote:
Myslim ze D4 bude mat znacne nizsiu frekvenciu ako R7
To by som tak rezolútne netvrdil, tie intenzity budú asi dosť podobné. Najväčší vplyv na životné prostredia má ale samotná stavba, to, koľko áut po nej prejde, je viac-menej jedno.
Old March 20th, 2012, 07:43 PM   #6628
Kvietok
Moderator

Kvietok's Avatar

Likes (Received): 100

Quote:
Originally Posted by BimbasMcKane View Post
Vie mi niekto vysvetlit, preco je tak dlhy usek rieseny ako most ? ved z fotiek vidno ze ta oblast je skoro rovinata a usek, kde sa krizi so zeleznicou je kratky. Preco to teda vo vacsej miere nerealizovali ako pozemnu komunikaciu ?
R4 v tom useku krizuje viacero trati v obluku, v blizkosti stanice Haniska - sirokorozhod+ normalny rozchod...
Old March 20th, 2012, 10:44 PM   #6629
aquila
dialnice.info ::..

aquila's Avatar

Likes (Received): 618

Quote:
ak sa bude riesit R7 bez D4 tak sa krizovatka keletec nebude este budovat a je tam variantne riesenie a posun D4 .. konkretne variant E

aquila no está en línea   Reply With Quote
Old March 20th, 2012, 10:47 PM   #6630
The810
Registered User

Nooo tak tato varianta sa mi paci, najma ak by bola v kombinacii s variantom E na D4. Ten privadzac z Bajkalskej nie je velmi stastny (podla mna ani nejak specialne nutny), ale co narobim... len skoda ze sa likviduju posledne nedotknute casti BA.

Osobne nie som presvedceny o nejakej silnej intenzite D4 v danom useku, sudiac podla toho ze pod D2 toho nejak vela nechodi.
Old March 20th, 2012, 11:41 PM   #6631
metropoly_sk
Slovakia

metropoly_sk's Avatar

Likes (Received): 67

R4 bude inak dokoncena uz za rok ... podla planu ....

D4 bude mat podla mna intenzitu tak akurat ... ani nie malo ani nie vela ...
Old March 21st, 2012, 07:42 AM   #6632
The810
Registered User

D4 hlavne podla mna bude v useku Stupava juh - Triblavina ovela viac vytazena ako v tom zvysnom useku.
Old March 21st, 2012, 09:54 AM   #6633
KLEPETO
Registered User

KLEPETO's Avatar

Likes (Received): 604

Quote:

Osobne nie som presvedceny o nejakej silnej intenzite D4 v danom useku, sudiac podla toho ze pod D2 toho nejak vela nechodi.
Na D2 pod Pečňou sa tá premávka práveže dosť zintenzívnila. Hlavne kamiónová doprava je silnejšia na tomto úseku ako osobná v niektorých časoch. Je pravda, že hlavný prúd kamiónov je z H/A na D2 a z D1 na D2 smer CZ. V tomto prípade to vypadá tak, že južnú časť D4 budú využívať iba kamióny, ktoré smerujú z D1 na H/A. Ale sem sa dá presunúť aj časť kamiónov, ktoré pokračujú z D1 na D2 smer CZ. Týmto by sa tranzit kamiónov cez Prístavný úplne vylúčil. Všetko čo by išlo do BA a pokračovalo na A/H/CZ by išlo po južnej D4 a v Jarovciach by sa to už rozdelilo na tie spomínané tri smery.
Po dobudovaní severnej D4 by sa vylúčil tranzit kamiónov aj z mostu Lafranconi a všetko by išlo už len po D4 od križovatky Stupava po križovatku BA-Jarovce.
Z tohto mi vychádza, že ak sa vybuduje skôr južná časť, tak to umožní úplne vylúčiť TIR z Prístavného mostu. Pokiaľ by sa riešila najprv severná časť, tak to trochu odľahčí Lafranconi a čiastočne Prístavný.
Ja skôr uprednostňujem budovať skôr južnú časť a to nielen preto, že je jej príprava najďalej a zároveň o niečo menej nákladná oproti severnej, ale aj z dôvodu trvácnosti Prístavného mostu a jeho neustáleho plátania. Lafranconi by mal ešte niečo vydržať i keď aj on už začína mať chronické problémy podobné Prístavnému.
KLEPETO no está en línea   Reply With Quote
Old March 21st, 2012, 10:52 AM   #6634
aquila

aquila's Avatar

Quote:
Nooo tak tato varianta sa mi paci, najma ak by bola v kombinacii s variantom E na D4. Ten privadzac z Bajkalskej nie je velmi stastny (podla mna ani nejak specialne nutny), ale co narobim... len skoda ze sa likviduju posledne nedotknute casti BA.

privadzac bajkalska poza slovnaft toho riesil praveze neskutocne vela, jedno odlahci gagarinku, svornosti a do istej miery aj D1 a galvaniho, dalej po dobudovani D4 od jaroviec vyrazne odlahci aj samotny pristavny most ..

Stupava juh - Triblavina je na celej D4 najmenej potrebny usek .. tunel karpaty teraz nepotrebujeme. daleko viac sa dosiahne ked sa urobi severna tangenta a obchvat race za zlomok ceny..

na D4 ma zmysel napojenie na rakusko cez S8, cim sa odhlaci D2 do rakuska a lafranconi, a D4 od race/ivanky po rakusko hranicu, lebo to dost odlahci pristavny most jednak od tranzitu do rakuska/madarska a taktiez si dovolim tvrdit, ze kopu ludi z petrzalky co pojdu na vychod si radsej trosku nadide a pojde pohodlne ..
Old March 22nd, 2012, 02:48 PM   #6635
aquila

aquila's Avatar

pre obhajcov PPP projektov tu je pekna analyza druheho PPP projektu a vychadza to este katastrofalnejsie ako sme si mysleli ...

http://www.dialnice.info/viewtopic.php?f=35&t=16883

mala sumarizacia od andreja

Strucny vycuc z 2. balika PPP v porovnani s klasickou vystavbou cez st.rozpocet:
Investicne (stavebne) naklady: 887 mil. € - pri klasickej vystavbe cca 413 mil. €
Prevadzkove naklady 3 mil. € rocne (spolu s rezijnymi nakladmi 5 mil. € rocne) - v rezii NDS cca 1,023 mil. € rocne
Trzby z myta - do 3 mil. € rocne, t.j. 1 % zo splatok, po splateni myta cca 2 % zo splatok
Urokova sadzba - 10,27 % p.a. - uroky 15rocnych statnych dlhopisov cca 4,5 %
Old March 22nd, 2012, 03:15 PM   #6636
eminencia
112

eminencia's Avatar

Likes (Received): 3

10,27%?!, Veď to si mohli vybaviť úver rovno v Ceteleme, číra zlodejina.
Old March 22nd, 2012, 03:59 PM   #6637
wuane
Registered User

wuane's Avatar

Likes (Received): 334

Tomu hovorim umenie.Ukradnut ludom peniaze a este ich presvedcit ze je to pre ich dobro a dostat 44% vo volbach.
..dúfam, že to nikto nepočúva, zabezpečil som na tento rok 35, na budúci rok asi 40, plus teda ďalšie veci. Zabezpečil som ich, ako tie peniaze, vlastnou hlavou...To, že sa pri tom motal Fedor, nemôže znamenať, že ma niekto bude držať za gule, to sa nesmie stať...Som sa vymanil od Fedora a povedal som: Fedor, ja som dal do toho hlavu a nie ty si dal do toho hlavu, takže ja budem teraz o niektorých veciach rozhodovať..."

SLOVAK CITIES -
- S L O V E N S K É
M E S T Á -
wuane no está en línea   Reply With Quote
Old March 22nd, 2012, 04:00 PM   #6638
veteran
www.fotokosice.eu

veteran's Avatar

Likes (Received): 313

Síce to nie je diaľnica, ale lepší thread na to nemáme...

KOŠICE: Trstené pri Hornáde a maďarský Kéked do leta spojí nová cesta

Quote:
Slovenskú obec Trstené pri Hornáde, okres Košice – okolie, a severomaďarskú obec Kéked spojí do leta nová komunikácia. Ako informovala hovorkyňa Košického samosprávneho kraja Zuzana Bobríková, výstavbu takmer sedemkilometrového úseku cesty realizujú prostredníctvom Programu cezhraničnej spolupráce Maďarská republika – Slovenská republika 2007-2013. Ukončenie prác je naplánované na jún tohto roka. Celkový rozpočet projektu je 2 095 068 eur, pričom Európsky fond regionálneho rozvoja (ERDF) prispel 1 735 397 eur. Vedúcim partnerom projektu je Nemzeti Infrastruktura Fejlesztő Zrt. (NIF), cezhraničným partnerom Košický samosprávny kraj.
Ide o prepojenie cesty III/06824 na slovenskej strane s cestou 3709 (összekötő út - spojovacia cesta) na maďarskej strane. Slovenská cesta je ukončená za Trsteným pri Hornáde, asi 500 metrov pred hraničnou čiarou. Na maďarskej strane sa cesta končí v obci Kéked. Do miestnej časti Felsőkéked pokračuje už len úzka asfaltka, ktorá sa tam končí a smerom na Slovensko pokračuje už len poľná cesta.

Vybudujú sa takmer 3 km novej komunikácie so šírkou 6,5 metra (2×pruhy so šírkou 3 metre + 2×0,25 m krajnica s vodiacim prúžkom) a návrhovou rýchlosťou 50 km/h. Budú na nej tri mosty (vš. na maďarskej strane). Na Slovensku sa okrem toho zrenovuje 5 km cesty III/06824 na úseku Ždaňa-Trstené pri Hornáde.

http://www.nif.hu/hu/fejlesztesek/ko...d_osszekoto_ut
http://ujszo.com/online/kulfold/2012...i-keked-kozott
http://www.appril.com/Stavby/SK/KE/V...--Hornado.aspx
http://hirdetmeny.magyarorszag.hu/hirdetmeny?id=529692

Fotokošice.eu: Prvé Vario LF2+ v Košiciach | Košice Open 2014 | Košické strašidlá a legendy | Vykoľajenie električky na Námestí Maratónu mieru
veteran está en línea ahora   Reply With Quote
Old March 24th, 2012, 11:13 AM   #6639
mirkobb
Registered User

mirkobb's Avatar

Likes (Received): 75

Quote:
Originally Posted by MZV View Post
ZVOLEN - Mimoúrovňová križovatka Neresnica

Quote:
Originally Posted by MZV View Post
ZVOLEN - Mimoúrovňová križovatka Neresnica

Skopíroval som sem stav prestavby Neresnickej križovatky na I/50 vo Zvolene od užívateľa MZV, za čo mu týmto samozrejme ďakujem.
mirkobb no está en línea   Reply With Quote
Old March 24th, 2012, 01:04 PM   #6640
Danulienka
Registered User

Danulienka's Avatar

Likes (Received): 0

Vizualizácie úseku R3 Sedliacka Dubová - Dlhá nad Oravou.

Zdroj: dialnice.info Autor: Andrej
Danulienka no está en línea   Reply With Quote

Reply

Thread Tools
Rate This Thread
Rate This Thread:

Posting Rules