daily menu » rate the banner | guess the city | one on oneforums map | privacy policy | DMCA | news magazine | posting guidelines

Go Back   SkyscraperCity > European Forums > Serbian Forum > Изградња и развој > Изградња, привреда и инфраструктура

Изградња, привреда и инфраструктура Пројекти и вести са градилишта, привредни развој и нискоградња / Projects and construction updates, economy and infrastructure development
Путеви Изградња путева / Road infrastructure Железница Железнички саобраћај / Rail transport Ваздухопловство Ваздушни саобраћај / Aviation Јавни превоз Public transport Водни саобраћај Water transport

Global Announcement

As a general reminder, please respect others and respect copyrights. Go here to familiarize yourself with our posting policy.

Reply

Thread Tools
Old March 17th, 2013, 11:05 PM   #22501
DeckoKojiObecava
Registered User

DeckoKojiObecava's Avatar

Likes (Received): 865

Stolicu nisu problem,jer Cair ima vec 3 000 sedecih mesta,koliki je minimum...a da i one fale i to je tacno(na severu slovo CH,na istoku slovo I)....

Pre bih rekao da iznutra nije gotovo(verovatno ima svacega,sto ne bi valjalo da dodje navijacima pod ruku),ko zna da li je ogradjen gornji deo,ko zna da li su postavljeni gilenderi na stepenicama,klonje....itd
DeckoKojiObecava no está en línea   Reply With Quote

Sponsored Links

Old March 18th, 2013, 01:30 PM   #22502
stadioman
Registered User

stadioman's Avatar

Likes (Received): 186

Овог викенда отворен нови стадион Анжија.
Анжи арена одличан пример стадиона са не великим капацитетом.

Last edited by stadioman; March 18th, 2013 at 01:36 PM.
stadioman no está en línea   Reply With Quote
Old March 18th, 2013, 03:03 PM   #22503
Obilic1389
Obilic1389

Obilic1389's Avatar

Likes (Received): 46

http://www.youtube.com/watch?v=-JnSOAENgLE

Smešan stadion,čak šta više ružan. S'obzirom koliko para ima vlasnik Anžia,odradjen je "jeftino". I ovo je klasičan primer kako kad imaš para a nemaš pamet ispadne stadion. Krov od nekih "tendi" i to ne pokriva ni 1/3 mesta,rešenje VIP loža katastrofalno,sem onog malog prostora na sred tribine...i na jugu ili severu za novinare iznad semafora....
Obilic1389 no está en línea   Reply With Quote
Old March 18th, 2013, 04:58 PM   #22504
Veliki mozgonja
Registered User

Veliki mozgonja's Avatar

Likes (Received): 129

Nista posebno,cak mi je nas Begluk lepši,posebno ona zapadna tribina koja izgleda skupoceno u poređenju sa ovim.
Da nema onog kretenskog severa,rekao bih da je prava lepotica naspram ovog sarenog papagaja.
Veliki mozgonja no está en línea   Reply With Quote
Old March 18th, 2013, 05:41 PM   #22505
_Angel_
Registered User

_Angel_'s Avatar

Likes (Received): 124

Znal itko mozda koliko je kostao stadion u Ugljeviku? Po meni jedan od ljepsih malih stadiona. Tri tribine na U, upravna zgrada iza jednog gola i po mojoj procjeni 3-4 000 sjedecih mjesta, iako wikipedija kaze 5000, a neki izvori i smijesnih 8000. Ovome bi trebali teziti klubovi tipa Javor, BSK, Donji Srem i slicni.

Jos da ima krov bio bi savrsen

EDIT:

Evo kako ce Levski izgraditi novi stadion po fazama.

Izgled prije posljednje faze

Cijena po fazi ce biti 10 milijuna eura. Vjerojatno da ce ove dvije koje idu prve biti tribine bez pratecih sadrzaja, a ove dvije koje poslije dolaze svaka za sebe imati neki uredjen podtribinski prostor. To mi se jedino cini logicnim. Inace, ovo sam stavio zbog Marakane koja bi se dala ovako postepeno preurediti. Stadion ce na kraju primati 28 000 ljudi.

Novi stadion Debrecena. Kostat ce 39 milijuna eura, a primat ce 20.020 gledatelja. Gotov do ljeta 2014.

Last edited by _Angel_; March 18th, 2013 at 11:50 PM.
_Angel_ no está en línea   Reply With Quote
Old March 19th, 2013, 12:43 AM   #22506
Deki-Delije-Sever
Registered User

Likes (Received): 29

ja reko ovo novi projekat marakane kad sam video kako je nakrivljen ovaj u debrecinu
inace kad sam gledao utakmicu u nisu preko tv-a imao sam utisak kao da gledam neku utakmicu serie a.. i to na nekom starijem stadionu, poput stadiona palerma ili nzm ni ja..
jos tribine skoro sve pune, a navijacke krcate.. inace lepa slika iz nisa, jedva cekam da se zavrsi istok kompletno, pa da vidimo kako ce onda izgledati stadion.. naravno i zapad, ali to je sada u domenu teorije.. jel ima neko neku sliku da postavi sa utakmice?
Deki-Delije-Sever no está en línea   Reply With Quote
Old March 19th, 2013, 02:41 AM   #22507
Nemi
Srbin-Gastarbajter

Nemi's Avatar

Likes (Received): 16

[QUOTE=_Angel_;101369322]Znal itko mozda koliko je kostao stadion u Ugljeviku? Po meni jedan od ljepsih malih stadiona. Tri tribine na U, upravna zgrada iza jednog gola i po mojoj procjeni 3-4 000 sjedecih mjesta, iako wikipedija kaze 5000, a neki izvori i smijesnih 8000. Ovome bi trebali teziti klubovi tipa Javor, BSK, Donji Srem i slicni.

Last edited by Nemi; March 19th, 2013 at 02:50 AM.
Nemi no está en línea   Reply With Quote
Old March 19th, 2013, 02:47 AM   #22508
Nemi
Srbin-Gastarbajter

Nemi's Avatar

Likes (Received): 16

[QUOTE=Nemi;101385625]
Quote:
Originally Posted by _Angel_ View Post
Znal itko mozda koliko je kostao stadion u Ugljeviku? Po meni jedan od ljepsih malih stadiona. Tri tribine na U, upravna zgrada iza jednog gola i po mojoj procjeni 3-4 000 sjedecih mjesta, iako wikipedija kaze 5000, a neki izvori i smijesnih 8000. Ovome bi trebali teziti klubovi tipa Javor, BSK, Donji Srem i slicni.

5000 provereno a da bi se zavrsio sever onda ajde mozda i 8000 ali se tu gradi zgrada za klupske prostorije, gradi se vec 6 godina. Dnasnje stanje stadiona je katastrofalno, stolice obledele ne odrzava se uopste, a inace veoma lep stadion, jedino fali krov i to je to...

Last edited by Nemi; March 19th, 2013 at 02:51 AM. Reason: dsgfs
Nemi no está en línea   Reply With Quote
Old March 19th, 2013, 12:40 PM   #22509
_Angel_
Registered User

_Angel_'s Avatar

Likes (Received): 124

Stvarno steta ako je takvo stanje. Mislio sam da je jos uvijek sredjeno kao na prilozenim slikama. Sjecam se kad je Rudar igrao PL, bio je to jedan od 2-3 stadiona u BiH koji ima povezane i 2 tribine, a da ne govorim o 3. I cudno mi nekako djeluje da to ima 5000, samo 7 redova.
_Angel_ no está en línea   Reply With Quote
Old March 19th, 2013, 01:17 PM   #22510
stadioman
Registered User

stadioman's Avatar

Likes (Received): 186

Овај стадион Левског ће изгледати одлично.
Зна ли се кад би требало да почне изградња (реновирање)?
stadioman no está en línea   Reply With Quote
Old March 19th, 2013, 01:52 PM   #22511
Klukas
Registered User

Likes (Received): 253

Fakat svi grade nekog vraga, jedino se u SRB i HR raspravlja o forumskim renderima u nedostatku stvarnih projekata.
Klukas no está en línea   Reply With Quote
Old March 19th, 2013, 06:36 PM   #22512
Gruja
groundhopper

Quote:
Originally Posted by stadioman View Post
У чему је проблем са горњим нивоом на истоку Чаира?
Нити нешто раде на њему нити га отварају таквог какав је. Стварно не знам шта је проблем да стоји толико дуго јер можда немају столице зна ли неко?
Moram i ja par reči o Čairu...
Nedavno sam bio tamo i napravio par fotografija. Ko želi može da ih vidi http://www.flickr.com/photos/groundh...7632903020561/
Prvo mi nije jasno zašto stolice na sve tri novoizgrađene tribine nisu simetrične, odnosno izgleda ko da ih je neko pobacao toliko u prvi red, ovoliko u drugi pa onoliko u treći. Pitanje je da li su one mogle biti poslagane u jednakom broju između ulaza/izlaza i ispod njih i da li bi tako lepše izgledala tribina? Kada se spominje gornji nivo na istoku, ja stvarno ne vidim čemu potreba za njim? Mislim da je bespotrebno napravljen (uzgred se bojim da će tako nezavršen dugo ostati po našem starom dobrom običaju) i da je novac i vreme koje je utrošeno na taj deo moglo biti preusmereno na zapad! Bojim se da poput mnogih "kapitalnih objekata" u državi i ovaj ne ostane nezavršen do kraja....
Gruja no está en línea   Reply With Quote
Old March 19th, 2013, 07:11 PM   #22513
Aca_Ni
Registered User

Aca_Ni's Avatar

Likes (Received): 136

Stadion je elipsast, a ne cetvrtast, zato u prvom redu ima manje stolica nego u zadnjem. Za istok mislim da je dobro sto je napravljen u dva nivoa, ali da je ova nova zapadna tribina koja se planira od 10 000 mesta apsolutno nepotrebna. Stadion od 18 000 mesta ce se i popuniti nekad (evo sad protiv zvezde je nezvanicno bilo 15-16 000 ljudi) ali od 26 000 nece nikad pa i da su dzabe karte.
Aca_Ni no está en línea   Reply With Quote
Old March 19th, 2013, 08:01 PM   #22514
DeckoKojiObecava
Registered User

@Grujo....

Mogli su da kod prolaza "zaravnaju" stolice,a izmedju prolaza bi to nastelovali tako sto ne bi bio isti razmak od stolice do stolice....ali bi vizuelno sve bilo pod konac.....

Jos to sabansko ispisivanje ih je dovelo do toga da centriraju slova,pa ka prolazima sta ispadne....i ispalo je

A to sto kazes za gornji deo istoka si apsolutno u pravu.....
Ja sam takodje bio za cisto fudbalski stadion,gde bi sada imali 4 tribine po 20 redova....pa nek ih jednog dana nadogradjuju ako hoce,ali bi on bio "gotov" i takav....dok bi sadasnji Cair sa zapadom ostao kao atletski stadion.....

Sa niskog podforuma.....zavrsavaju saranje...

Old March 19th, 2013, 09:13 PM   #22515
Deki-Delije-Sever
Registered User

ove slike sa caira.. koja je to utakmica i sto je tako malo ljudi?
Deki-Delije-Sever no está en línea   Reply With Quote
Old March 19th, 2013, 09:24 PM   #22516
DeckoKojiObecava
Registered User

Tebi je najlakse da samo pitas.....

Kad otvoris i ukazu ti se sve slike pise ko je igrao i kad....

A na drugo pitanje ko moze da ti da odgovor?
Old March 19th, 2013, 10:41 PM   #22517
TrTomir_Ni
Registered User

TrTomir_Ni's Avatar

Likes (Received): 505

Quote:
Originally Posted by Gruja View Post
Lepe su ti slike..
TrTomir_Ni no está en línea   Reply With Quote
Old March 19th, 2013, 11:39 PM   #22518
bojsa
Registered User

bojsa's Avatar

Likes (Received): 51

Zar je moguce da samo jedna reklama ima na stadionu???

Jedno me pitanje muci vec godinama... zar na svakom stadionu kamere moraju biti okenute ka tribini sa manje gledalaca ili ka njivi i kukuruzu? Zar nije moguce staviti kamere na kontra stranu, da snimaju glavnu tribinu? Mnogo bolje bi izgledao prenos na TV-ju i pregled golova kada bi u kadru bili gledaoci i nazalost u mnogo slucajeva i tribina.

PejaS_sscf liked this post
bojsa no está en línea   Reply With Quote
Old March 20th, 2013, 12:02 AM   #22519
undertaker89
NUSKNVP

undertaker89's Avatar

Likes (Received): 30

Kamera je na zapadu zbog sunca.
undertaker89 no está en línea   Reply With Quote
Old March 20th, 2013, 02:48 PM   #22520
loleribara
Registered User