daily menu » rate the banner | guess the city | one on oneforums map | privacy policy (aug.2, 2013) | DMCA policy | flipboard magazine

Go Back   SkyscraperCity > European Forums > Serbian Forum > Изградња и развој > Изградња, привреда и инфраструктура

Изградња, привреда и инфраструктура Пројекти и вести са градилишта, привредни развој и нискоградња / Projects and construction updates, economy and infrastructure development
Путеви Изградња путева / Road infrastructure Железница Железнички саобраћај / Rail transport Ваздухопловство Ваздушни саобраћај / Aviation

Reply

Thread Tools
Old December 24th, 2006, 04:33 PM   #41
lindenthaler
0,6

lindenthaler's Avatar

Likes (Received): 39

pa možda su ga ugradili u medjuvremenu? Vidi se da je fotka matorija...

Sponsored Links

Old December 24th, 2006, 04:38 PM   #42
Bob Rock
Think Different

Bob Rock's Avatar

Likes (Received): 3

bajagin koncert

ne mogu tacno da prepoznam, ali mislim da su jos uvek prazna. mozda homer zna vise.

inace, ova metalna konstrukcija oko kocke je nova, zar ne ?

Last edited by Bob Rock; December 24th, 2006 at 04:50 PM.
Bob Rock no está en línea   Reply With Quote
Old December 24th, 2006, 04:43 PM   #43
lindenthaler
0,6

lindenthaler's Avatar

Likes (Received): 39

možda se unutar tih konstrukcija ubacuju zvučnici, posebno za svaki koncert zavisno od tehnike ?
Old December 24th, 2006, 11:27 PM   #44
Homer Jay
redzistred juzer

Likes (Received): 0

mislim da je to, npr. za otvaranje diamond balla su se iz tih "kaveza" spustale akrobate itd. te mozda nemaju neku posebnu svrhu, vec zavisi od dogadjaja....e sad, ne znam mozda je i za sound system posto je za eurobasket bio rentan... i izgleda da je medijska kocka rasklopiva posto su sinoc na njoj falila dva video bima, a po dimenzijama rekao bih da su to ona ista dva koja su bila sinoc kod bine (sajlama su spustene sa krova)...
kontrola na ulazu je i dalje rigorozna (kao na NY aerodromu), ali opet ja sam na finale eurobasketa usao jos brze nego na sinocni koncert (tacnije prvo sam gledao utakmicu za 3. mesto) dosao sam samo nekih pola sata ranije, a kada sam izlazio sa finalne utakmice iz 5. zone sam do Bulevara AVNOJA stigao za 5-10 min.
Old December 25th, 2006, 01:51 AM   #45
Radukin
Panonski mornar

Radukin's Avatar

Ako si isao na tekmu za 3. mesto prvo onda je tako ali ljudi koji su dolazili direktno na finale,e to je bilo ludilo!Utakmica je vec bila pocela a par hiljada ljudi je jos cekalo da udje.
A sto se tice izlaza iz hale,to i nije neki problem,brzo se isprazni.

www.rockserbia.net

Radukin no está en línea   Reply With Quote
Old January 15th, 2007, 11:40 PM   #46
Dragan
Registered User

Dragan's Avatar

Likes (Received): 7

Marakana

Dragan no está en línea   Reply With Quote
Old January 18th, 2007, 09:18 PM   #47
Dragan
Registered User

Dragan's Avatar

Ponuda Zvezdi još važi!

KONKRETNA ponuda Austrijanaca još od avgusta je u Crvenoj zvezdi - na potezu je šampion. Vladimir Jugović potvrdio je reči Nebojše Lekovića da je jedna firma iz ove zemlje spremna za velika ulaganja. Bivši generalni sekretar crveno-belih tvrdi da je reč o gotovo 500 miliona evra, za izgradnju novog stadiona, tržnih centara, hotela, podzemnih garaža, poslovnog prostora...
- Doneo sam u avgustu pismenu ponudu, koja još važi. Ne bih o ciframa, ali mislim da takav projekat nije u interesu samo Crvene zvezde, već i Beograda i Srbije - ističe Jugović, inače član Upravnog odbora kluba. - Reč je o jednoj od najvećih austrijskih građevinskih firmi, kojoj to ne bi bio ni prvi, ni poslednji posao na stadionima u Evropi.
Ako ponuda postoji još od avgusta, zašto nije razmatrana i da li su Austrijanci konačno odbijeni?
- Ponuda još važi, a na Crvenoj zvezdi je da odluči šta i kako želi, ako postoji zajednički interes - kaže Jugović. - Austrijanci su jasno naveli pitanja i podpitanja. Verovatno bi bila šteta da se propusti takva prilika, bez ikakvih ulaganja Crvene zvezde. Ipak, posao je stručnjaka da procene da li je vreme za takav poduhvat.
Kakav je stav kluba?
- Neki kažu da nije vreme.
Zbog čega?
- Ne znam! Mislim da ponuda, koju su videli i predsednik Dragan Stojković i generalni sekretar u ostavci Nebojša Leković, još nije ozbiljno razmatrana. Što se mene tiče, iskoristio sam svoje kontakte da u klub donesem nešto zdravo i konkretno od srca.
Priča je, najblaže rečeno, izuzetno zanimljiva, a Austrijanci zaslužuju bar odgovor u dogledno vreme.
Izvor: Vecernje Novosti
Old January 19th, 2007, 06:17 PM   #48
Manijak
Metallica in my heart

Manijak's Avatar

Оће то...само преко мртвих Ултраса.
Manijak no está en línea   Reply With Quote
Old January 19th, 2007, 11:44 PM   #49
Singidunum
Grad Oblakodera

Singidunum's Avatar

Likes (Received): 6393

"Do 2010. godine stadion će biti gotov. To je jedan grandiozni projekat, tako da su dileme koje ljudi imaju na mestu. Ja sam optimista," rekao je Zečević, a na pitanje da li su procene da će izgradnja koštati oko 300 miliona evra, odgovorio je "U idejnom projektu - 350 miliona.

Zečević je rekao da su investitori iz Švajcarske i dodao da veruje da će izgradnja novog stadiona privući publiku na utakmice.

"Mislim da to zavisi i od stadiona. Ovaj novi će pružiti razne pogodnosti navijačima. Moćiće da dođu da se provedu, popiju i pojedu nešto."

Zbog radova na izgradnji stadiona utakmice u evropskim kupovima neće moći da se igraju dve godine.

Zečević ne misli da je važno šta će on u vreme izgradnje stadiona raditi i kaže da "nije važno da li ću on biti tu na kraju projekta, već da se to završi."

Potpišite peticiju protiv rušenja Generalštaba!
Singidunum no está en línea   Reply With Quote
Old January 19th, 2007, 11:45 PM   #50
Singidunum
Grad Oblakodera

Singidunum's Avatar

Likes (Received): 6393

Quote:
"Do 2010. godine stadion će biti gotov. To je jedan grandiozni projekat, tako da su dileme koje ljudi imaju na mestu. Ja sam optimista," rekao je Zečević, a na pitanje da li su procene da će izgradnja koštati oko 300 miliona evra, odgovorio je "U idejnom projektu - 350 miliona.

Zečević je rekao da su investitori iz Švajcarske i dodao da veruje da će izgradnja novog stadiona privući publiku na utakmice.

"Mislim da to zavisi i od stadiona. Ovaj novi će pružiti razne pogodnosti navijačima. Moćiće da dođu da se provedu, popiju i pojedu nešto."

Zbog radova na izgradnji stadiona utakmice u evropskim kupovima neće moći da se igraju dve godine.

Zečević ne misli da je važno šta će on u vreme izgradnje stadiona raditi i kaže da "nije važno da li ću on biti tu na kraju projekta, već da se to završi."
Moćiće da dođu da se provedu, popiju i pojedu nešto.

WOW stvarno vredi tih 350 miliona evra

Potpišite peticiju protiv rušenja Generalštaba!

Last edited by Singidunum; January 19th, 2007 at 11:59 PM.
Singidunum no está en línea   Reply With Quote
Old January 19th, 2007, 11:50 PM   #51
Dragan
Registered User

Dragan's Avatar

Iako sam navijac Zvezde voleo bih da Partizan napravi taj stadion jer bi bio zaista prekrasan unikat ne samo Partizana vec i Beograda. Cim Partizan sagradi taj stadion odnosno investitori onda ce morati i Zvezda jer konkurancija je to bato
Old January 19th, 2007, 11:52 PM   #52
Dragan
Registered User

Dragan's Avatar

Izgled buduceg stadiona se mogu videti na ovoj adresi : http://www.marazzi-paul.com/
Old January 19th, 2007, 11:53 PM   #53
Dragan
Registered User

Dragan's Avatar

na "projects"
Old January 19th, 2007, 11:57 PM   #54
podvodni
Registered User

podvodni's Avatar

Likes (Received): 1

dizajn je vrhunski... zaista bi bilo fantasticno da se i realizuje...
podvodni no está en línea   Reply With Quote
Old January 19th, 2007, 11:58 PM   #55
Dragan
Registered User

Dragan's Avatar

Partizan Stadium, Belgrade

The soccer club Partizan in Belgrade is one of the two famous soccer teams in Serbia. The legendary club has a huge fan community and is playing first class soccer, in international games such as the champions league.

The goal and idea of this project development was to plan a new multifunctional stadium for the FK Partizan that will bring the club and the location on the level of today’s international standards. For this redevelopment FK Partizan hired Marazzi General Contractors of Switzerland because of their know-how in the area of multifunctional stadiums. Marazzi has already developed and built two multifunctional stadiums in Switzerland. marazzi+paul partnered with Aldinger Architects from Germany in order to develop the concept drawings and analysis for Marazzi.

The new project proposes to tear down the existing 1946 stadium and build a new 36’000 seats soccer stadium with additional programs that will help to finance the project but also create a modern center in the neighbourhood. The 12.5 ha of land will include a large commercial space area, a 5 star hotel, a business center, multiplex cinema, 9 tennis courts and around 400 apartments.
Old January 20th, 2007, 07:05 AM   #56
NEWWORLD
Registered User

NEWWORLD's Avatar

Likes (Received): 74

Novi stadion FK Hajduk Rodic MB-a

LINK: http://www.eurogardigroup.co.yu/vgradnja_pr08b.html

Отац Тадеј
NEWWORLD no está en línea   Reply With Quote
Old January 21st, 2007, 12:16 AM   #57
Homer Jay
redzistred juzer

To u Kuli ce se dogoditi na "Sveto Nikad", odnosno kada se izgrade i oni silni stadioni (pokojnog) Zeleznika, Smedereva, Sumadije, Cukarickog itd. Mada, mora se priznati da stadion ne deluje uopste pretenciozno i skupo, sve se svodi na izgradnju jedne dodatne tribine i pokrivnje stadiona, uz neke dodatke na severu i jugu.

O Marakani:
Quote:
Председник Стојковић је додао и да је пре ове конференције за медије одржао конструктиван састанак са представницима навијача како би се отклониле спекулације које су се претходних дана појављивале у јавности у вези са новим генералним секретаром.

Први човек нашег клуба је потом појаснио и одређене ствари о којима је говорио дојучерашњи генерални секретар, Небојша Лековић, а које се тичу наводне понуде инвеститорског фонда из Аустрије.

"Са пуном одговорношћу могу да кажем да земљиште о којем се причало није у власништву Црвене звезде и не може њиме да располаже већ има само право трајног коришћења. Уколико се законски прописи промене, онда можемо разговарати о евентуалној могућност располагања, али то ће бити сигурно у складу са законом и неће бити ствар појединца јер су ту имовину стварале генерације па ће зато ту одлуку донети клупске структуре. Звезда је корисник тог земљишта површине 16 хектара и 13.5 ари, а не власник. Новим уставом је предвиђено доношење новог закона о земљишту које ће омогућити корисницима да постану и власници", каже Стојковић и наставља:

"Постоји иницијатива аустријског фонда у писаној форми, али Црвена звезда мора да обезбеди сву документацију да би посао почео да се реализује. Те цифре којима се спекулисало никада нису помињане и то је била произвољна процена која може да унесе пометњу. То су озбиљне ствари и не може се говорити напамет. Очекује се да елаборат на ову тему стигне у скупштину Београда и она ће бити та која ће донети одлуку о земљишту. Када се то деси, ствари ће бити много јасније. Понављам, конкретна понуда аустријског фонда не постоји, али иницијатива је ту и било би неозбиљно улазити у ширу причу док се ситуација не реши на вишем нивоу. Црвена звезда је само власник стадиона и свих пратећих објеката на њему", јасан је Стојковић који ће посетити екипу на припремама у Шпанији.
izvor FK Crvena zvezda
Old January 22nd, 2007, 04:10 PM   #58
Влада
Registered User

Quote:
Originally Posted by Dragan View Post
Izgled buduceg stadiona se mogu videti na ovoj adresi : http://www.marazzi-paul.com/
Искрено мислим да од овога неће бити ништа, барем не док се не среде имовински односи у клубовима (приватизација или шта већ).
Чим је овај нови председник Поповић кренуо да прича о већој важности резултата од инфраструктуре јасно је о чему се ради.

Иста ствар је и са Звездом.
Влада no está en línea   Reply With Quote
Old January 23rd, 2007, 12:02 AM   #59
NEWWORLD
Registered User

NEWWORLD's Avatar

Likes (Received): 74

Stadion FK Javor Habitpharm - Ivanjica

Stadion FK Napredak - Krusevac

Gradski stadion FK Novi Pazar - Novi Pazar

Stadion Dragan Nikolic - Pirot

Отац Тадеј

Last edited by NEWWORLD; January 23rd, 2007 at 12:09 AM.
NEWWORLD no está en línea   Reply With Quote
Old January 23rd, 2007, 04:15 AM   #60
Бане
Registered User

Likes (Received): 3

Quote:
Originally Posted by NEWWORLD View Post
Novi stadion FK Hajduk Rodic MB-a

LINK: http://www.eurogardigroup.co.yu/vgradnja_pr08b.html
Otprilike je isti kao i sada samo ce krov da dodaju.

I Radnicki Nis bi novi stadion:

http://www.meraklije.com/dokumenti/S...nstrukcija.PDF

Годинама уназад стадион Чаир обележаван је као симбол Ниша и објекат којим је овај град могао да се поноси. Данас не само да није тако, него напротив, вероватно би га сваки грађанин ниша пре срушио него гледао у онаквом стању. Некада је на Чаиру знало да се окупи и преко 20 000 хиљада гледалаца а данас капацитет стадиона износи 2500 седећих места на западној трибини и 5000 стајаћих места на јужној трибини с' обзиром да источна и северна трибина нису у функцији задњих десетак година. Правили су се пројекти реконструкције, постојала је жеља градских власти али се све завршавало на пројектима. Велика је брука и срамота да град који је други по величини у Србији има стадион који је у стању рушења. Да брука буде још већа "СЦ Чаир", предузеће које је задужено за одржавање свих спортских објеката у Чаиру, добија из градског буџета на годишњем нивоу тек нешто више од 30 000 000 динара, а када се одатле одбије новац за плате запослених у ово предузећу добијемо суму за одржавање стадиона, спортске хале и пливалишта.
Како кажу из дирекције за изградњу града, у план и програм дирекције би у наредној години требало да буде укључена и реконструкција источне трибине са пословним просторима, где би приход од ових пословних простора требало да финансира изградњу остатка стадиона. Да ли ће бити нешто од овога видећемо.
Бане no está en línea   Reply With Quote

Reply

Tags
Србија, Црна Гора, arenas, estadios, serbia, srbija, srpska, stadiums

Thread Tools

Posting Rules