daily menu » rate the banner | guess the city | one on oneforums map | privacy policy (aug.2, 2013) | DMCA policy | flipboard magazine

Go Back   SkyscraperCity > European Forums > Serbian Forum > Изградња и развој > Изградња, привреда и инфраструктура

Изградња, привреда и инфраструктура Пројекти и вести са градилишта, привредни развој и нискоградња / Projects and construction updates, economy and infrastructure development
Путеви Изградња путева / Road infrastructure Железница Железнички саобраћај / Rail transport Ваздухопловство Ваздушни саобраћај / Aviation Јавни превоз Public transport Водни саобраћај Water transport

Reply

Thread Tools
Old April 27th, 2012, 06:00 PM   #16501
dedonja
Moderator

dedonja's Avatar

Likes (Received): 2477

Quote:
Originally Posted by Obilic1389 View Post
Ја сам пре годину дана послао такве маилове,ФК Раднички Ниш и ФК Рад,наравно не те садржине,ипак не дам своје "педу" никоме ,нисам за Јевропу...и веруј ми друже нико то не види нити гледа...нисам добио одговор ни од једног клуба!

Али ајде можда су ови из Металца предусетљиви и ажурни,али онда си буквално на*ебо
Znaš kao sam im skockao mejl
Ima suzu da puste i pošalju nam slike...
dedonja no está en línea   Reply With Quote

Sponsored Links

Old April 27th, 2012, 06:08 PM   #16502
dedonja
Moderator

dedonja's Avatar

Quote:
Originally Posted by makimax View Post
Ne mogu da verujem da iko razmislja da atletska staza treba da ostane.Valjda je cilj pribliziti se 21.veku i svemu sto moderan stadion treba da pruzi a ne.....

Veca je sansa da se neko pojavi i trazi ti dupe nego da ti posalju slike .
I meni se čini...
Old April 27th, 2012, 06:24 PM   #16503
NikolaKV
Registered User

Likes (Received): 0

Quote:
NikolaKV no está en línea   Reply With Quote
Old April 27th, 2012, 06:28 PM   #16504
NELSON HAHA
HA-HA!

NELSON HAHA's Avatar

Likes (Received): 1835

Quote:

Ахахахахахаха...

Дедоња, чувај позадину!
NELSON HAHA no está en línea   Reply With Quote
Old April 27th, 2012, 07:05 PM   #16505
mcriotBSBS
ma da bre

Likes (Received): 46

najzanimljive od svega je ni u jednom trenutku nismo videli enterijer buduce Marakane.....cudno je to
mcriotBSBS no está en línea   Reply With Quote
Old April 27th, 2012, 08:10 PM   #16506
b0y@N
Registered User

Likes (Received): 3

Quote:
Originally Posted by mcriotBSBS View Post
najzanimljive od svega je ni u jednom trenutku nismo videli enterijer buduce Marakane.....cudno je to
S obzirom da smo u Srbiji, to i nije nista cudno...
b0y@N no está en línea   Reply With Quote
Old April 27th, 2012, 08:55 PM   #16507
dedonja
Moderator

dedonja's Avatar

Quote:
Originally Posted by NELSON HAHA View Post
Ахахахахахаха...

Дедоња, чувај позадину!
I dupe za SSC
Old April 28th, 2012, 12:43 AM   #16508
dejan.alek
Registered User

Likes (Received): 2

sa fb stranice NPa...dosta dobro izgleda

Last edited by dejan.alek; April 28th, 2012 at 01:32 AM.
dejan.alek no está en línea   Reply With Quote
Old April 28th, 2012, 01:22 AM   #16509
NELSON HAHA
HA-HA!

NELSON HAHA's Avatar

Кад смо већ код Кинеза...

Покушао сам да нађем нешто о тим фамозним фирмама Nantong Construction Engineering Contracting Co. Ltd и Andaz Limited.

Након више од 3 сата буљења у монитор нисам нашао скоро НИШТА! Ова прва грађевинска фирма из града Нантонга се помиње на неколико места, али има више фирми са скоро истоветним називом. Да ли се ради о испоставама исте фирме (неке су чак означене бројевима No2., No3.) или о различитим фирмама заиста је тешко рећи, јер је познато како се Кинези односе према интернету и каква цензура тамо влада. Ипак, одмах у очи упада да НЕМАЈУ ИНТЕРНЕТ САЈТ! Каква је то велика грађевинска фирма, једна од највећих и Кини (тако су их представили овде), а нема сајт? Говори се о томе да имају велике референце, а на интернету може да се нађе само да се баве грађевинарством, градњом путева, ватрогасних објеката и електричних инстралација. Нигде ни речи о неком конкретном пројекту. Чудно, зар не?
Кад већ нисам успео да нађем ништа о тој фирми, покушао сам да сазнам нешто о граду Нантонгу. Одмах сам приметио ово:

Решио сам да видим КО је то градио, јер ако та фирма не гради у свом граду, какве онда референце има?

Спортско - изложбени, конференцијски центар којим доминира највећи покривени стадион у Кини капацитета 32.200 гледалаца. Споља изгледа фантастично, али изнутра ужас и катастрофа. Очајан распоред трибина, атлетска стаза удаљена од трибина којих 20 метара. Заиста не знам шта види гледалац са врха трибине иза гола кад је лопта на супротној страни? Ово је, колико видим, нормално у Кини, да су им стадиони споља свемирски, али са атл. стазом, а трибине још додатно удаљене од стазе неких 20м??? Цена овог стадиона (или целог комплекса?) је 107м Евра. Може се пронаћи доста информација о том покретном крову и фирмама које су га направиле, као и о фирми која је осмислила хидраулични систем покретања крова. Може се наћи инфо о фирми која је радила челичну конструкцију крова, па чак и о фирми која је израдила столице, али о градитељу - ништа. Само на једном месту се помиње ова фирма Nantong Construction Engineering Contracting Co. Ltd као фирма која је ваљда осмислила начин тј. идејно решење тог покретног крова. То је буквално све што се може о њима сазнати.

Ова друга фирма Andaz Limited која је, колико сам скапирао, некаква банка, гарантни фонд или нека слична финансијска институција не постоји у Кини, али постоји у Лидсу у Енглеској. Власници су неки Пакистанци, Индуси, тако нешто (ја их све заједно зовем Панџабији) и имају само 15-так запослених. Од Кинеза ни трага ни гласа! Све у свему и они навелико смрде на неку жуту ДС-овску превару у виду фантомске off-shore компаније са фиктивним власницима.

Не бих се нимало изненадио кад бих међу сувласницима обе ове фирме видео имена Весића, Ђиласа, Антића, Влаховића и остале багре.

Све заједно не да смрди, него убиствено заудара на превару и прање пара од стране наших пробисвета. Што више копам испод површине овог посла, све сам убеђенији да је реч о превари светског формата у режији добро познатих "победника транзиције" у Србији.

Ипак, доза резерве у таквим оценама мора да постоји, јер је цензура интернета у Кини таква да се не могу сазнати ни најосновнији подаци о већини јавних објеката, камоли ко је шта (г)радио...
Old April 28th, 2012, 01:45 AM   #16510
Deki
Registered User

Deki's Avatar

Likes (Received): 45

danas slam poslao direktoru stadiona FK Vojvodina mejl u vezi renkostrukcije i dobio sam odgovor

Quote:
Poštovani Dejane,nema razloga za vašom ostrašćenosti prema meni i FK Vojvodina. Kao navijač imate pravo da znate šta se dešava sa rekonstrukcijom stadiona. Treba da znate da je na inicijativu predsednika Butorovica došlo i do postavljanja reflektora a takodje na inicijativu istog doći će i do rekonstrukcije istočne i južne tribine. Stadion je u vlasništvu grada i dat je JP "Poslovni prostor" na upravljanje što govori da FK Vojvodina ne može bez grada i PP da uradi ništa na nečemu što nije njeno,osim da daje inicijativu i kvalitetne predloge i ideje i onda čeka da se to nekome u gradskoj vlasti dopadne ili ne. Konkretno oko predstojeće rekonstrukcije FK Vojvodina i njen predsednik su predložili da se dogradi istočna tribina na visinu severne tribine a da se poruši upravna zgrada i svlačionice i sagradi nova južna i ispod nje izgrade potrebne prostorije,uz to se ponudila da postavi stolice na novoizgradjene tribine i kompletno sredi prostorije ispod južne tribine gde će se nalaziti super moderno opremljene prostorije o trošku FK Vojvodine. Tu mislim na svlačionice,kupatila,doktorska soba,sobe za masažu,razne kancelarije.
Tako da i mi u klubu dobijemo informaciju od gradski organa i tako je prosledimo u javnost upravo radi navijača.
Pouzdano ne znam kad će početi radovi ali znam da je novac obezbedjen i da najviše problema prave razne dozvole i papiri koji se moraju prikupiti pre gradnje.
Budite bez brige stadion će se renovirati a onda se nadam da ćemo ga napuniti i bez Zvezde i Partizana,mnogo je velik i sad s'obzirom koliko nas je bilo recimo protiv Borca u polufinalu.
Pozdrav Milan Čabric
Deki no está en línea   Reply With Quote
Old April 28th, 2012, 02:00 AM   #16511
delija90
Chicha was here

delija90's Avatar

Likes (Received): 2861

Нелсоне а ово?

http://www.ntcetc.cn/ntztb/
delija90 no está en línea   Reply With Quote
Old April 28th, 2012, 02:09 AM   #16512
RainbowSix
Registered User

Likes (Received): 63

Talking

Quote:
Originally Posted by delija90 View Post
Нелсоне а ово?

Evo fino ljudi pišu na sajtu kako će u Srbiji maznuti golemu kintu za nikakav posao.
Ko nas hebe kad ne kontao njihovu azbuku.
RainbowSix no está en línea   Reply With Quote
Old April 28th, 2012, 04:28 AM   #16513
NELSON HAHA
HA-HA!

NELSON HAHA's Avatar

Quote:
Originally Posted by delija90 View Post
Нелсоне а ово?

Веруј да сам и то покушавао да преведем преко гугла, али изгледа да ови Шкундрићеви Кинези говоре (и пишу) неким чудним дијалектом којег ни гугл не препознаје.
Претрес'о сам и све главне Кинеске новине и новинске агенције, као и локалне новине Нантонга и нигде ни речи о овом пројекту.
Добро, можда да им дамо још који дан времена да "Велики вођа" одобри пуштање вести у промет, али опет кажем, што више копам - више смрди!
Old April 28th, 2012, 04:29 AM   #16514
Moravo mutna vodo
Registered User

Moravo mutna vodo's Avatar

Likes (Received): 178

Evo i snimka (sa zvaničnog sajta) sa prve noćne utakmice Napretka:

A nelsone na sajtu što je postavio Delija imaš po više vesti za svaki dan o njihovim poslovim, rade više nego sve naše građevinske kompanije zajedno, gde li si tražio haha. Samo ovaj gore stadion sa krovom i sa ovim tribinama koje idu još nekih 10 metara i od atletske je katastrofa.

A za prevod ubaciš adresu sajta u gugl prevodilac, namestiš jezike i klikneš na link i imaš prevedeno.

http://translate.google.rs/translate....cn%2Fntztb%2F
Moravo mutna vodo no está en línea   Reply With Quote
Old April 28th, 2012, 08:49 AM   #16515
Dzonito
Registered User

Dzonito's Avatar

Likes (Received): 115

Gledao sam juce na SOS kanalu emisiju Danas konference centra.
Zeljko Pantic je izneo dosta cinjenica koje ste i vi zakljucili u par prethodnih postova.
Ovo je prvi stadion koji ce ova kineska firma graditi u Evropi,a mozda i uopste,nisam siguran za ovo drugo.I tako,svasta nesto kontradiktorno je izneo,da ne duzim mnogo o tome.
Ne znam koja je epizoda,na pola sam se ukljucio.
I jos nesto,mnogo mi nesto mracno ovo u KS,ne znam,mozda mi se cini.
Dzonito no está en línea   Reply With Quote
Old April 28th, 2012, 09:09 AM   #16516
Moravo mutna vodo
Registered User

Čini ti se, jer su ovo najjači reflektori u Srbiji (2000 luksa), a takođe kao što vidiš ni teren nije najboljeg kvaliteta, a i ovo nije snimano profesionalno.
Old April 28th, 2012, 10:42 AM   #16517
clashbgd
Registered User

clashbgd's Avatar

Likes (Received): 981

Ravangrad!

http://groundhoppingsrb.blogspot.com/
clashbgd está en línea ahora   Reply With Quote
Old April 28th, 2012, 11:03 AM   #16518
sonebg
Registered User

Likes (Received): 2

Nadjoh na "Zvezdani grad" ovako nesto se i meni muva po glavi.
sonebg no está en línea   Reply With Quote
Old April 28th, 2012, 11:23 AM   #16519
Moravo mutna vodo
Registered User

Sad me clash navede da pogledam novije unose sa onog bloga, i baš mi zapade za oko ovo sa izveštaja utakmice Spartak - Vojvodina - A particular problem is the prohibition to entering umbrella on the stands, due to security reasons. Tj ljudi zabranili unos kišobrana na tribinu, zbog sigurnosnih razloga, ej pa za to nisam čuo u životu niti doživeo igde, to je neka osnovna stvar koju nosiš na stadion kad je loše vreme, haha komedija. Šta je sledeće u ovoj Srbiji?

Zatim sledi slika parkinga lol:
Old April 28th, 2012, 12:48 PM   #16520
DeckoKojiObecava
Registered User

DeckoKojiObecava's Avatar

Likes (Received): 842

@Makimax......se to nabavila kinta za zavrsetak tribine?
DeckoKojiObecava no está en línea   Reply With Quote

Reply

Tags
Србија, Црна Гора, arenas, estadios, serbia, srbija, srpska, stadiums

Thread Tools

Posting Rules