daily menu » rate the banner | guess the city | one on oneforums map | privacy policy (aug.2, 2013) | DMCA policy | flipboard magazine

Go Back   SkyscraperCity > European Forums > Euroscrapers > Local discussions > Albanian Forum > Zhvillimet Urbane > Arkitektura dhe Planifikimi Urban > Tirana

Tirana Projects and Construction Updates.

Reply
 
Thread Tools
Old January 29th, 2009, 04:25 PM   #1941
Shqiptario
BANNED
 
Join Date: Apr 2008
Location: Tiranė
Posts: 5,549
Likes (Received): 11

Quote:
Originally Posted by gjergjkastrioti View Post
Deklaratat kush ja shkruan?
Apo vete?
Rama eshte si "Shoku Zylo"..te gjithe punen e bejne te tjeret dhe ai merr meritat..Asnjehere nuk ka nxjerre ndonje drejtor apo specialist qe kane ndjekur punimet nga afer ..
Shqiptario no está en línea   Reply With Quote
Old January 29th, 2009, 08:06 PM   #1942
Albaniaaan
BANNED
 
Join Date: May 2008
Location: Ethnic Albania
Posts: 1,435
Likes (Received): 3

Reci Residential

Program : New Building for housing project
Location : Tirana, Albania
Client : Eduart Reci
Assignment : Preliminary design, scheme design, detail design, art direction
Schedule : Site Permission: december 2008
Status : Scheme design
Lot Area : 380 sqm
Built Area : 2.312 sqm
Total Cost : 1.387.000 euro

http://www.atenastudio.it/sitoweb/project.php?id=88[/
Albaniaaan no está en línea   Reply With Quote
Old January 29th, 2009, 08:07 PM   #1943
Albaniaaan
BANNED
 
Join Date: May 2008
Location: Ethnic Albania
Posts: 1,435
Likes (Received): 3

LE SERRE, LOT1C-3, BUILDINGS

Program : Design project of a new residential district and public buildings: shops, bar, analysis center, multimedia library, supermarket, restaurant, gym
Location : Tirana, Albania
Client : Kika Construction S.h.pk
Assignment : Preliminary design, scheme design, detail design, art direction
Schedule : Site Permission approval: december 2008
Status : Scheme design
Lot Area : 29.472 sqm
Built Area : 134.409 sqm
Total Cost : 60.480.000 euro
Consultants : Structure _eng. A.Dervishaj, eng E.Paci, Studio associato Labores, eng. R.Romano, eng. G. M.Santini, Technical Engineering_eng. S.Xhelepi, eng. E.Patozi, eng. Y.Gjinali, eng. B.Tole

http://www.atenastudio.it/sitoweb/project.php?id=85


Albaniaaan no está en línea   Reply With Quote
Old January 29th, 2009, 08:08 PM   #1944
Albaniaaan
BANNED
 
Join Date: May 2008
Location: Ethnic Albania
Posts: 1,435
Likes (Received): 3

Garden Side Residence

Program : New Housing Building and facilities
Location : Tirana, Albania
Client : Eurokol shpk
Assignment : Preliminary design, scheme design, detail design, art direction
Schedule : Site Permission: september 2008
Building Permission: december 2008
Status : Scheme Design
Lot Area : 1.900 sqm
Built Area : 12.658 sqm
Total Cost : 7.600.000 euro
Consultants : Structural Engineering _Helidon Kokona

http://www.atenastudio.it/sitoweb/project.php?id=87

Albaniaaan no está en línea   Reply With Quote
Old January 29th, 2009, 08:11 PM   #1945
Albaniaaan
BANNED
 
Join Date: May 2008
Location: Ethnic Albania
Posts: 1,435
Likes (Received): 3

Elba Palace

Program : New Building for housing project
Location : Tirana, Albania
Client : Shushica Shpk
Assignment : Preliminary design, scheme design, detail design, art direction

Schedule : Site Permission: september 2008
Building Permission: december 2008

Status : Scheme Design
Lot Area : 703 sqm
Built Area : 4.224 sqm
Total Cost : 2.500.000 euro
Consultants : Structural Engineering _Agim Seranaj

http://www.atenastudio.it/sitoweb/project.php?id=86Albaniaaan no está en línea   Reply With Quote
Old January 29th, 2009, 09:08 PM   #1946
Albaniaaan
BANNED
 
Join Date: May 2008
Location: Ethnic Albania
Posts: 1,435
Likes (Received): 3

The Km_RunwayPark, designed for the city of Tirana, is a public urban space, a theme park that does not isolate existing space but, on the contrary, unites the various urban fragments that surround it, both existing and under development, ensuring its role in the future urban development of the city.
The project is located in an area with exceptional urban qualities: a 50 m wide by one kilometre long void in the urban fabric left by the former landing strip of an abandoned military airport in the northwest quadrant of the city.
The project defines a clear and recognisable identifying image that simultaneously works at two different scales:
1-The Urban Scale, where the rhythmic alternation of different paved surfaces and/or vegetation produces an overall image that alludes to the structure of a text or a writing left by an abstract calligraphy that designs a vast canvas based on scanning, repetition and rhythm.
2-The Human Scale where, on the contrary, the design dedicated to each single area is differentiated according to function, colours, use, etc.

This process creates a series of rooms, each different from the other and each with its own specific value.
This in turn produces differences and interplay, while maintaining communication and thus the unitary and identity-giving perception of the entire intervention.
The project features a singular unit of measurement: 1 km. It is precisely this concept of measurement that underlies the logic of the designed spaces, which can be perceived by walking the length of the project; if we take into consideration the presence of schools and universities in the immediately neighbouring areas, and thus a significant number of young people who will use this space, we gain a clear conception of the dimensions that range from 100 metres to 1 kilometre, with the final aim of dedicating the space to sports and recreational activities (fitness, running, basketball, volleyball, playgrounds, etc.).

Program : Design Project for 1km of Urban Park
Location : Tirana, Albania
Client : Municipality of Tirana, MANE TCI sh.p.k
Assignment : Concept, Preliminary Design
Schedule : December 2008
Status : Construction begins this fall
Lot Area : 46.138 sqm
Consultants : Phytopathologist _ Andrea Buzi

http://www.atenastudio.it/sitoweb/project.php?id=84
Albaniaaan no está en línea   Reply With Quote
Old January 29th, 2009, 09:13 PM   #1947
Shqiptario
BANNED
 
Join Date: Apr 2008
Location: Tiranė
Posts: 5,549
Likes (Received): 11

wow!! ....Projekte fantastike @Albaniaaan
Shqiptario no está en línea   Reply With Quote
Old January 29th, 2009, 09:28 PM   #1948
Justme78783
BANNED
 
Join Date: Oct 2008
Posts: 375
Likes (Received): 1

Quote:
Originally Posted by ooofff View Post
ohhh i love Albania )))
Justme78783 no está en línea   Reply With Quote
Old January 29th, 2009, 09:29 PM   #1949
ooofff
Registered User
 
Join Date: Jan 2009
Posts: 10
Likes (Received): 0

ohhh i love Albania )))
ooofff no está en línea   Reply With Quote
Old January 30th, 2009, 05:42 PM   #1950
Shqiptario
BANNED
 
Join Date: Apr 2008
Location: Tiranė
Posts: 5,549
Likes (Received): 11

Bashkia e Tiranės dhe SIFE prezantojnė projektin ambiental “Think Green”

Rama: “Politikat e papėrgjegjshme po shkatėrrojnė mjedisin, ēdo individ rol specifik nė mbrojtjen e planetit”


Me mbėshtetjen e Bashkisė sė Tiranės, skuadra “SIFE” e Universitetit tė Tiranės ka prezantuar nė pavionin publik tė ekspozuar nė sheshin “Skėnderbej”, projektin konkurues nė kompeticionin ndėrkombėtar tė vitit 2009, tė titulluar “Think Green”.Ky projekt ka si synim sensibilizimin e grupmoshave tė reja nė fushėn mjedisore tė riciklimit si dhe synon tė nxisė gjithashtu aftėsitė sipėrmarrėse tė tyre. Po ashtu, projekti do tė tentojė tė krijojė oportunitet ekonomik nėpėrmjet riciklimit, por ndėrkohė do tė edukojė brezin e ri rreth ambientit mjedisor.“Think Green”
ėshtė njė projekt qė do tė zhvillohet nė disa nga shkollat e mesme tė kryeqytetit dhe pėrkon me periudhėn pėrgatitore tė fushatės sė madhe mjedisore, qė Bashkia e Tiranės do tė lanēojė javėn e ardhshme.Kryetari i Bashkisė sė Tiranės Edi Rama ka asistuar nė prezantimin e kėtij projekti dhe ka theksuar se: “pavioni publik ku u prezantua edhe ky projekt, po kthehet nė njė pikė referimi pėr tė gjitha nismat, nė raport me kulturėn mjedisore, pastėrtinė e qytetit, me detyrimet dhe dėshirat e njerėzve pėr tė pasur njė qytet qė jeton nė njė ekuilibėr mė tė arsyeshėm midis zhvillimit dhe ruajtjes sė potencialeve tė tij natyrore, nė raport me domosdoshmėrinė pėr tė rritur pėrmasėn e gjelbėr e kėshtu me radhė”.Kryebashkiaku Rama pasi ka falenderuar studentėt pėr ftesėn nė kėtė bashkėpunim, ka shprehur gjithashtu edhe kėnaqėsinė pėr pjesėmarrjen e tij si Kryetar i Bashkisė sė Tiranės por dhe nė rolin e tij si qytetar, pėr garantimin e njė ecurie normale tė kėtij projekti.Duke folur gjithashtu mbi rėndėsinė dhe mbėshtetjen qė Bashkia e Tiranės i ofron kėsaj nisme, Kryetari i Bashkisė Edi Rama u shpreh: “Sė pari dua t’i shpreh mirėnjohjen atyre qė janė tė angazhuar nė kėtė projekt, sepse unė besoj tek ky projekt dhe besoj tek domosdoshmėria pėr projekte tė tilla, nė njė kohė qė na vė pėrditė, pėrballė sfidės sė ruajtjes sė ekuilibrave sė bashkėjetesės sonė me mjedisin dhe njėkohėsisht, pėrballė tundimeve pėr tė shfrytėzuar potencialet e natyrės, pėr pėrfitime tė shpejta.


Pėr kėtė arsye, besoj se ky ėshtė njė projekt nė dukje i vogėl, por qė nė thelb ėshtė njė projekt i madh. Ėshtė njė projekt i madh sepse synon tė ndryshojė cilėsisht kėndvėshtrimin e njerėzve mbi realitetin, synon tė ndryshojė cilėsisht, raportin e njerėzve me realitetin dhe synon tė ndryshojė cilėsisht, rolin e ēdo individi pėr ruajtjen e mjedisit dhe pėr shlyerjen e atij borxhi, qė secili prej atyre qė jetojnė, u ka atyre qė do tė vijnė tė jetojnė mė pas.


Nė kėtė projekt unė shoh njė dritė shprese dhe dua qė tė nėnvizoj se jo vetėm unė personalisht, por edhe institucioni i Bashkisė sė Tiranės ėshtė shumė i interesuar pėr ta mbėshtetur dhe zhvilluar kėtė projekt, nė mėnyrė qė kjo dritė shprese tė pėrhapet kudo, duke filluar nga shkollat qė janė pėrcaktuar si pikat e nisjes e duke shkuar nė ēdo komunitet.


S’ka dyshim se beteja e sotme e njerėzimit pėr tė mbrojtur tė ardhmen e vet, ėshtė njė betejė qė duhet udhėhequr nga ata qė e ndjejnė barrėn e borxhit qė u kanė atyre qė vijnė pas dhe mbi tė gjitha, ėshtė njė betejė nė tė cilėn do tė pėrfshihen nė radhė tė parė mė tė rinjtė, madje fėmijėt e vegjėl, pėr tė bėrė tė mundur pėrmes tyre, pėrcjelljen e kėtij shqetėsimi dhe njėkohėsisht edhe tė elementeve tė kėsaj kulture tek mė tė rriturit.


Dua tė shfrytėzoj kėtė rast, pėr tė nėnvizuar se jemi tė gjithė pėrballė njė sfide jashtėzakonisht tė madhe e cila zhvillohet pėrditė dhe tė cilėn pėr fat tė keq, kjo shoqėri po e humbet pėrditė, pėr shkak tė politikave tėrėsisht tė papėrgjegjshme, pėr shkak tė njė injorance tė kombinuar me njė paaftėsi marramendėse qė ka nė themelin e vet, mungesėn e vetėndijėsimit me pėrmasėn e kėsaj sfide dhe me efektet e drejtpėrdrejta qė humbja nė kėtė sfidė, ka nė ēdo familje, tek ēdo individ, tek ēdo fėmijė.


Sigurisht qė kur flitet pėr ngrohjen e planetit, si kėrcėnimi i madh i kėtij shekulli ndaj gjithė njerėzimit, mund tė ngjajė “don-kishoteske” qė tė flitet edhe pėr rolin e Shqipėrisė, si njė vend shumė i vogėl, nė betejėn pėr mbrojtjen e planetit, por jo vetėm nuk ėshtė aspak “don-kishoteske”, madje pėrkundrazi, Shqipėria ėshtė ende shumė e madhe, nė raport me njė individ tė vetėm i cili ėshtė objekt dhe duhet tė jetė edhe subjekt, sepse ėshtė e provuar shkencėrisht dhe bėn pjesė nė tė gjithė projektin e vetėndijėsimit global pėr kėtė betejė, qė ēdo individ qoftė edhe i vetėm ka njė rol pozitiv pėr tė luajtur, nė raport me mjedisin, nė raport me kėtė objektiv afatgjatė tė tė gjithė njerėzimit.


Bota qė ne jetojmė, pavarėsisht specifikės sonė qė vazhdojmė tė mbetemi tė izoluar dhe tė kemi nevojė pėr njė vizė pėr tė dalė nga kufijtė e Shqipėrisė, ėshtė pėrditė e mė e pakufishme e nė rast se fizikisht ju apo tė gjithė ne e kemi tė vėshtirė pėr tė kapėrcyer kufirin e Shqipėrisė, virtualisht me dy shtypje butonash ne mund tė shkojmė nė ēdo cep tė botės, mund tė vizitojmė tė gjitha shoqatat apo grupimet e mundshme dhe mund tė komunikojmė me individė nga mė tė ndryshmit, nga poli i veriut nė atė tė jugut, nga lindja nė perėndim e kėshtu me radhė.


Nė kėtė kuptim, ne duhet tė ndihemi pjesė e kėsaj bote dhe mbi tė gjitha, kėtė dimension tė vogėl tė vendit ku jetojmė duhet ta shikojmė si njė arsye mė shumė pėr tė ruajtur burimet natyrore, pasuritė natyrore dhe pėr tė mirėshfrytėzuar potencialet e kėtij vendi, por kjo s’ka se nga fillon tjetėr pėrveēse nga individi dhe s’ka si tė fillojė tjetėr pėrveēse kėshtu siē e keni filluar ju, duke mos u mjaftuar me dėshpėrimin apo mallkimin e errėsirės, por duke ndezur njė qiri pėr tė bėrė tė mundur njė pikė drite nė njė errėsirė tė madhe, siē ėshtė raporti ynė me mjedisin dhe me tė ardhmen e kėtij vendi, pėrsa i takon pasurive tė tij.


Unė dua t’ju falenderoj pėr nderin qė i bėni Bashkisė sė Tiranės, duke e ftuar nė kėtė bashkėpunim dhe dua t’ju siguroj qė unė peronalisht ndihem i nderuar qė marr pjesė me aq sa mundem si Kryetar i Bashkisė dhe si qytetar, nė garantimin e njė ecurie normale tė projektit tuaj. Tė jeni tė sigurt se do tė ndesheni pėrditė me shumė injorancė, skepticizėm, cinizėm madje, por nga ana tjetėr, tė jeni tė sigurtė qė ēdo individ qė do tė arrini tė bėni pėr vete, do tė jetė cilėsisht njė forcė e rėndėsishme nė kėtė proces historik vetėndijėsimi ku duhet tė kalojė Shqipėria, duke mos lejuar mė qė lumenjėtė tanė tė shkatėrrohen nga makutėria e njė kapitalizmi pa asnjė rregull e pa asnjė sens tė perspektivės, pėr tė mos lejuar mė qė pyjet tona tė masakrohen nga verbėria dhe etja pėr fitimin e ditės, pėr tė mos lejuar mė qė kodrat e vendit tonė tė humbasin potencialet e tyre dhe tė kthehen nga garanci kundėr erozionit nė potenciale tė shkatėrrimit pėr shkak tė shfrytėzimit tė tyre barbar, pėr tė mos lejuar qė plazhet tona tė kthehen nė zgjatime tė njė ferri urban e kėshtu me radhė, por duke e filluar pėrsėri aty ku e keni filluar ju, tek marrėdhėnia me mbeturinat plastike tė konsumit tė pėrditshėm, tek raporti me mbeturinat kolektive nė rrugėt apo oborrin e shkollės, oborrin e banesės e pėr tė kaluar pastaj dalėngadalė tek njė komunitet nxėnėsish nė njė shkollė apo nė njė tjetėr e kėshtu me radhė, tek komuniteti qytetar”.• Ēfarė ėshtė SIFE?SIFE nėnkupton “Studentėt nė Sipėrmarrjen e Lirė” (Students In Free Enterprise). Ajo ėshtė njė organizatė globale jofitimprurėse, e cila lidh nė mėnyrė strategjike studentėt, universitetet, bizneset dhe komunitetet. SIFE pėrbėhet nga grupe studentėsh tė cilėt me dėshirėn, vullnetin dhe iniciativėn e tyre punojnė gjatė vitit akademik, nė projekte me natyrė ekonomike. Skuadrat SIFE zhvillojnė projekte edukuese qė fokusohen nė mėsimin e njerėzve nė komunitetet e tyre me konceptet e ekonomisė sė tregut dhe sipėrmarrjes. Skuadrat SIFE nuk bėjnė thjesht informim, por ato krijojnė mundėsi ekonomike. Sfida e tyre ėshtė tė ndihmojnė komunitetin e zgjedhur, tė arrijė potencialin e tij tė plotė.• Projekte/ iniciativa tė mėparshme tė organizatės:Qė nga viti 1998, SIFE Albania ka organizuar ēdo vit Konkurse Kombėtare midis Universiteteve tona, ku studentėt kanė konkuruar me projekte tė sipėrmarrjes sė lirė. Nė pesė vitet e fundit, ekipi SIFE i Universitetit tė Tiranės ka pėrfaqėsuar me sukses Shqipėrinė, nė Konkurse Ndėrkombėtare mbi Sipėrmarrjen e Lirė, ku pėr t’u pėrmendur ėshtė arritja nė gjysėm finalet dhe renditja mes 5 vendeve mė tė mira nė Evropė (nga 45 vende pjesėmarrėse nga e gjithė bota, nė Konkursin Ndėrkombėtar 2005, tė organizuar nė Toronto, Kanada).

Nė shtator tė 2006, ekipi SIFE i Universitetit tė Tiranės (SIFE UT) mori pjesė nė Simpoziumin Evropian nė Paris, ku u shpall Kampion Evrope (Vendi i parė nė Evropė, nga 15 shtete pjesėmarrėse).


Nė tetor tė 2007, ekipi SIFE UT mori pjesė nė kampionatin Ndėrkombėtar tė zhvilluar nė New York, ku u rendit i treti nė tė gjithė botėn, nga 48 shtete pjesėmarrėse.


Nė shtator tė vitit 2008, ekipi SIFE UT mori pjesė nė Simpoziumin Europian qė u zhvillua nė Londėr, ku arriti tė marrė ēmimin e dytė.


(Bashkia e Tiranes)
Shqiptario no está en línea   Reply With Quote
Old January 30th, 2009, 05:43 PM   #1951
Shqiptario
BANNED
 
Join Date: Apr 2008
Location: Tiranė
Posts: 5,549
Likes (Received): 11

Quote:
Originally Posted by ooofff View Post
ohhh i love Albania )))
Shqiptario no está en línea   Reply With Quote
Old January 30th, 2009, 05:45 PM   #1952
Shqiptario
BANNED
 
Join Date: Apr 2008
Location: Tiranė
Posts: 5,549
Likes (Received): 11

Pėrmasa e gjelbėr, 112 pemė nė segmentin Fakulteti Filologjik – Kthesa e Saukut


Rama: “Do jetėsojmė modelin e Tiranės nė ēdo qytet tė Shqipėrisė


Nismės “Njė qytetar - Njė Pemė”, tė iniciuar nga Kryetari i Bashkisė sė Tiranės pėr tė kontribuar nė shtimin e pėrmasės sė gjelbėr, i janė bashkuar dhe vazhdojnė t’i bashkohen shumė sipėrmarrje private. Listės sė sipėrmarrjeve iu bashkua edhe “Tirana Bank”, e cila kontriboi me mbjelljen e 112 pemėve, nė segmentin e rrugės Fakulteti Filologjik – Kthesa e Saukut si dhe nė rrugėn "Dora Distria”.


Kryetari i Bashkisė sė Tiranės Edi Rama, duke ritheksuar edhe njėherė rėndėsinė e shtrirjes sė kėsaj nisme, jo vetėm nė Tiranė, por nė mbarė vendin, u shpreh: “Njė tjetėr bankė ka pėrqafuar nismėn tonė “Njė qytetar-njė pemė”, njė tjetėr dallėndyshe qė lajmėron pranverėn e pas 151 ditėve tė mbetura, nga fundi i njė periudhe ku shpresa ia ka lėnė vendin dėshpėrimit. Sot, nė Tiranėn ku shpresa kthehet pėrditė nė realitet, ne pėrsėri japim njė lajm tė mirė, jo vetėm pėr qytetarėt e Tiranės por pėr ata nė tė gjithė Shqipėrinė. Ky transformim i madh, nė Tiranėn pėrditė e mė tė gjelbėr nė shpirt e nė mendje por edhe ēdo hap drejt realizimit tė asaj ēka kemi nė shpirt dhe nė mendje nė realitet, ėshtė pa asnjė dyshim njė lajm i mirė dhe ėshtė njė ogur i mirė pėr njė tė nesėrme, ku tranformimet e Tiranės do tė shkojnė duke u thelluar nė mėnyrė rrėnjėsore dhe ku modeli i Tiranės do tė shkojė duke u jetėsuar nė ēdo qytet dhe fshat tė Shqipėrisė”.Njė qytetar - Njė pemė” ėshtė njė thirrje pėr veprim, ėshtė mė shumė se tė mbjellėsh njė pemė, ėshtė njė lėvizje ku ēdo qytetar mund tė bėhet pjesė. Kjo nismė ėshtė mėnyra me kosto mė efektive pėr tė ndihmuar qytetin e Tiranės nė pastrimin e ajrit, uljen e ndotjes dhe rritjen e cilėsisė sė jetės, duke ndihmuar nė krijimin e njė mjedisi sa mė tė shėndetshėm.Kjo nismė synon tė ftojė tė gjithė komunitetin e Tiranės:• Shoqatat jo fitimprurėse

• Agjencitė

• Bizneset e mėdha dhe tė vogla

• Kompanitė private dhe shoqėritė

• Qytetarėt e komunitetit tė Tiranės,pėr tė bashkėpunuar nė rritjen e sipėrfaqeve tė gjelbra, por edhe pėr tė shėrbyer nė rritjen e vlerave tė komunitetit e njėkohėsisht nė rivitalizimin e tyre.Pėrmirėsimi i cilėsisė sė mjedisit dhe jetės nė kryeqytet mbetet njė synim i Bashkisė sė Tiranės e si rrjedhojė mbjellja e pemėve nė kryeqytet, ka si qėllim tė rrisė dita ditės pėrmasėn e gjelbėr nė njė kryeqytet, ku pemėt pėrfaqėsojnė jo vetėm dėshirėn pėr tė jetuar nė njė mjedis mė tė mirė, por njėkohėsisht edhe kurajon pėr tė parė njė tė ardhme tė gjelbėr pėr kryeqytetin dhe komunitetin.Muajt Janar dhe Shkurt tė kėtij viti janė muajt pėrgjatė tė cilėve do tė pėrfundojė mbjellja e rreth 3000 pemėve dekorative tė llojeve tė ndryshme, si rrapė, bli aromatik, gėshtenja, manjola, shkurre dekorative, etj, nėpėr tė gjitha hapėsirat e planifikuara tė qytetit tė Tiranės.
Shqiptario no está en línea   Reply With Quote
Old February 1st, 2009, 10:16 PM   #1953
Huti
bitte spiel mir etwas
 
Huti's Avatar
 
Join Date: Nov 2008
Posts: 4,639
Likes (Received): 19976

bravo, Edi!!!
__________________
"Do not take life too seriously. You will never get out of it alive." Elbert Hubbard
Huti no está en línea   Reply With Quote
Old February 4th, 2009, 02:24 PM   #1954
Shqiptario
BANNED
 
Join Date: Apr 2008
Location: Tiranė
Posts: 5,549
Likes (Received): 11

Ndertesa e U.F.O-s nė degėn e Arkitekturės tek rruga e "Kavajės"..........natėn

Shqiptario no está en línea   Reply With Quote
Old February 4th, 2009, 03:26 PM   #1955
Shqiptario
BANNED
 
Join Date: Apr 2008
Location: Tiranė
Posts: 5,549
Likes (Received): 11

Kompleks Pallatesh tek ish-fusha e AviacionitShqiptario no está en línea   Reply With Quote
Old February 4th, 2009, 10:08 PM   #1956
Huti
bitte spiel mir etwas
 
Huti's Avatar
 
Join Date: Nov 2008
Posts: 4,639
Likes (Received): 19976

not bad at all
__________________
"Do not take life too seriously. You will never get out of it alive." Elbert Hubbard
Huti no está en línea   Reply With Quote
Old February 4th, 2009, 10:29 PM   #1957
Shqiptario
BANNED
 
Join Date: Apr 2008
Location: Tiranė
Posts: 5,549
Likes (Received): 11

Quote:
Originally Posted by Huti View Post
not bad at all
Po..... si pallate jane ēik me ndryshe se nga ato qe ndertohen rėndom neper Tiranė.
Shqiptario no está en línea   Reply With Quote
Old February 5th, 2009, 05:12 PM   #1958
Huti
bitte spiel mir etwas
 
Huti's Avatar
 
Join Date: Nov 2008
Posts: 4,639
Likes (Received): 19976

agree, different/original design IMO
__________________
"Do not take life too seriously. You will never get out of it alive." Elbert Hubbard
Huti no está en línea   Reply With Quote
Old February 6th, 2009, 02:44 AM   #1959
Shqiptario
BANNED
 
Join Date: Apr 2008
Location: Tiranė
Posts: 5,549
Likes (Received): 11

Ndriēimi i ri nė rrugėt e Tiranės

[IMG]http://i41.************/mt7zah.jpg[/IMG]
Shqiptario no está en línea   Reply With Quote
Old February 6th, 2009, 02:48 AM   #1960
Shqiptario
BANNED
 
Join Date: Apr 2008
Location: Tiranė
Posts: 5,549
Likes (Received): 11

American business center..(shkurt '09)...Jo shume perparim ne ndertim..duket sikur punimet kane ngecur

[IMG]http://i43.************/8xoepx.jpg[/IMG]
Shqiptario no está en línea   Reply With Quote
Reply

Tags
tirana, tirane

Thread Tools

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is OffAll times are GMT +2. The time now is 10:55 PM. • styleid: 14


Powered by vBulletin® Version 3.8.11 Beta 4
Copyright ©2000 - 2017, vBulletin Solutions Inc.
Feedback Buttons provided by Advanced Post Thanks / Like (Pro) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2017 DragonByte Technologies Ltd.

vBulletin Optimisation provided by vB Optimise (Pro) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2017 DragonByte Technologies Ltd.

SkyscraperCity ☆ In Urbanity We trust ☆ about us | privacy policy | DMCA policy

Hosted by Blacksun, dedicated to this site too!
Forum server management by DaiTengu