daily menu » rate the banner | guess the city | one on oneforums map | privacy policy | DMCA | news magazine

Go Back   SkyscraperCity > European Forums > Euroscrapers > Local discussions > Hungary > Projects and Development > Tervek és építkezések > Budapest

Reply

Thread Tools Rating: Thread Rating: 228 votes, 5.00 average.
Old January 6th, 2010, 07:48 PM   #4081
Kontúr
Hajrá Magyarország!

Kontúr's Avatar

Likes (Received): 5

Quote:
Originally Posted by HQ View Post
A Mérték terve nekem is tetszik, a Fernezelyi Basa tervét viszont kifejezetten unalmasnak tartom. Hozza hasonlo mar épult Népliget Center néven a Skanska-tol, elég abbol az az egy.
http://www.skanska.hu/hu/Projektjein...oject/?pid=504

Csak most latom, hogy szegény Basa Péter meghalt.

Nem ugyanaz, nézd meg az ablakokat különösen a bal oldali épület esetében az valamennyire érdekes de amúgy tényleg semmi több.
Kontúr no está en línea   Reply With Quote

Sponsored Links

Old January 6th, 2010, 08:34 PM   #4082
solaitid
Registered User

solaitid's Avatar

Likes (Received): 0

szerintem meg még simán nincs teljesen kidolgozva a homlokzat
solaitid no está en línea   Reply With Quote
Old January 6th, 2010, 11:40 PM   #4083
HQ
SkyscraperToBudapest

HQ's Avatar

Likes (Received): 1621

Quote:
Originally Posted by Kontúr View Post
Nem ugyanaz, nézd meg az ablakokat különösen a bal oldali épület esetében az valamennyire érdekes de amúgy tényleg semmi több.
Ne félj, ezt én is észrevettem, de az osszhatas mégis eléggé hasonlo. Egyébbként a Corvin sétany 3. irodahaza lesz még ilyesmi.
HQ no está en línea   Reply With Quote
Old January 7th, 2010, 12:17 AM   #4084
BDzsH_88
Registered User

BDzsH_88's Avatar

Likes (Received): 537

Azt azért mindenki tartsa szem előtt, hogy ez egy meghívásos ÖTLETPÁLYÁZAT volt!
BDzsH_88 no está en línea   Reply With Quote
Old January 7th, 2010, 10:44 AM   #4085
Qtya
sensational

Qtya's Avatar

Likes (Received): 2885

Quote:
Originally Posted by HQ View Post
plans of the complet reconstruction of the Hotel Volga:
http://www.epiteszforum.hu/node/14813

Régota nem voltam ilyen elégedett egy magyar tervpalyazattal. Csupa jo és latvanyos terv, raadasul tényleg a gyoztes meg a masodik helyezett a legjobbak. Mégsem teljesen reménytelenek! Még a Finta is latvanyosan tulszarnyalta magat! + egy nem tul nagy szam épulet eltunik.
Finally this monstrosity disappears...

Qtya no está en línea   Reply With Quote
Old January 7th, 2010, 10:55 AM   #4086
RawLee
Registered User

RawLee's Avatar

Likes (Received): 197

Nekem a 3-as számú mű jobban tetszik.

RawLee no está en línea   Reply With Quote
Old January 7th, 2010, 11:30 AM   #4087
Benevolens
Registered User

hát ezt nem értem. a blahán az épület egyszerűen undorító béna snassz és nem értem, hogy mit találtok ti benne annyira elfogadhatónak. Hát nincs abban semmi. Rohadt mészkőlapokkal lefedtek egy kiöntött betonvázat, meg berakták a nyílászárókat. Az egésznek az arányai szarok a formája unalmas és otromba. Egyszerűen olyan, mintha nem is tervezve lenne csak összeállítva valamilyen szabálykönyv szerint. Az ablakbeosztás meg ezen a borzalmon csak hab a tortán erőltetett fantáziátlanság. Ez a tervpályázat amit ide beraktatok szerintem középszar. Nem túl izgalmas. Az amorf buborékoknak nincs sok értelmük egy olyan helyen, amit használni is akarnak, meg kicsinek is tűnnek, a finta úgyis mindent megnyer, szerintem nem kezelik jól a pályázatok a mellette lévő épület tömegét, nem kapcsolódnak hozzá. És unalmas a formakincs. nyugat-európai ötletek másolása, de szigorúan csak az egyszerűbbeké.
De ez a tornyos verzió tetszik
Benevolens no está en línea   Reply With Quote
Old January 7th, 2010, 12:59 PM   #4088
Mintti
Registered User

Likes (Received): 133

Talking

Quote:
Originally Posted by Benevolens View Post
hát ezt nem értem. a blahán az épület egyszerűen undorító béna snassz és nem értem, hogy mit találtok ti benne annyira elfogadhatónak. Hát nincs abban semmi. Rohadt mészkőlapokkal1 lefedtek egy kiöntött betonvázat, meg berakták a nyílászárókat. Az egésznek az arányai szarok a formája unalmas és otromba. Egyszerűen olyan, mintha nem is tervezve lenne csak összeállítva valamilyen szabálykönyv szerint. Az ablakbeosztás meg ezen a borzalmon csak hab a tortán erőltetett fantáziátlanság. Ez a tervpályázat amit ide beraktatok szerintem középszar. Nem túl izgalmas. Az amorf buborékoknak nincs sok értelmük egy olyan helyen, amit használni is akarnak, meg kicsinek is tűnnek, a finta úgyis mindent megnyer, szerintem nem kezelik jól a pályázatok a mellette lévő épület tömegét, nem kapcsolódnak hozzá.2 És unalmas a formakincs. nyugat-európai ötletek másolása, de szigorúan csak az egyszerűbbeké.
1, nekem ezekben a mészkő lapokban egyedül az a barna árnyalatú fekszi meg a gyomrom, az nagyot ront rajta szerintem. Másfelől szerintem ha már meghazudjuk s egy épületnek csak egy homlokzatát hagyjuk meg ne legyünk akkor barmok, hogy felé nyomunk úgy két emelet, hogy látszódik az útról is. Másfelől a színezés, szerintem lehangoló.

2, Szerintem is, sőt ezt a bíráló bizottság is több helyen kiemeli. Az érdekes, hogy ez az zöld trutymó alkalmazkodik a "kockás" városszerkezethez, mikor az nincs jelen ebben az esetbe! És a Finta-féle változat, mintha sértődötten elfordulna tőle ("menj innen"), míg a RawLee által említett 3-as épphogy "befogadja, s szerényen eltakarja, s (ami szerintem fontos) a Botond utcát is "beinvitálja". Az egyébként ami nagyon "elkeserítő" szerintem, hogy sem a Capital Skver sem Volga II. nem szorítják rá a városvezetők, hogy újítják fel az M3 Dózsa György út megállóját. Szerintem számon kérhető lenne.

Még egy érdekessége a sztorinak, hogy a Volga II., a Cápital Skver és a Révész-Váci út sarkán épülő irodaháznak is Finta a tervezője, így elmondhatjuk, hogy alakul a Finta Tér

Az megint egy érdekes kérdéskör, hogy a Dózsa György ("kör")útnak mi lesz a sorsa, milyen építkezések szivárognak be (én őszintén bevallom, már sokat gondolkoztam azon mért nem kötik össze a Dráva utcán keresztül a Szépvölgyi úttal pl. )

Mintti no está en línea   Reply With Quote
Old January 7th, 2010, 01:13 PM   #4089
Qtya
sensational

Qtya's Avatar

Quote:
hát ezt nem értem. a blahán az épület egyszerűen undorító béna snassz és nem értem, hogy mit találtok ti benne annyira elfogadhatónak. Hát nincs abban semmi. Rohadt mészkőlapokkal lefedtek egy kiöntött betonvázat, meg berakták a nyílászárókat. Az egésznek az arányai szarok a formája unalmas és otromba. Egyszerűen olyan, mintha nem is tervezve lenne csak összeállítva valamilyen szabálykönyv szerint. Az ablakbeosztás meg ezen a borzalmon csak hab a tortán erőltetett fantáziátlanság. Ez a tervpályázat amit ide beraktatok szerintem középszar. Nem túl izgalmas. Az amorf buborékoknak nincs sok értelmük egy olyan helyen, amit használni is akarnak, meg kicsinek is tűnnek, a finta úgyis mindent megnyer, szerintem nem kezelik jól a pályázatok a mellette lévő épület tömegét, nem kapcsolódnak hozzá. És unalmas a formakincs. nyugat-európai ötletek másolása, de szigorúan csak az egyszerűbbeké.
Nem igazán volt érthető, hogy most mire gondolsz, amikor a Hotel rész volt a képen.
Old January 7th, 2010, 04:07 PM   #4090
HQ
SkyscraperToBudapest

HQ's Avatar

Quote:
hát ezt nem értem. a blahán az épület egyszerűen undorító béna snassz és nem értem, hogy mit találtok ti benne annyira elfogadhatónak. Hát nincs abban semmi. Rohadt mészkőlapokkal lefedtek egy kiöntött betonvázat, meg berakták a nyílászárókat. Az egésznek az arányai szarok a formája unalmas és otromba. Egyszerűen olyan, mintha nem is tervezve lenne csak összeállítva valamilyen szabálykönyv szerint. Az ablakbeosztás meg ezen a borzalmon csak hab a tortán erőltetett fantáziátlanság.
Ez legalabb ugy néz ki mint egy valodi épulet, nem pedig valami vacak ablaktalan betonsilo. Az aranyai meg miért "szarok"? Elmagyaraznad? Azért, mert neked unalmas, masnak még tetszhet, ez az izlések és pofonok kategoria. Az ablakok meg igenis jok, szines nagy uvegek és nem vacak kis lorések. A mészkolapokkal meg mi a bajod, nem értem? Minttihez hasonloan nekem is csak a barnak tetszenek kevésbé. A legjobb benne az, hogy megmentett egy nagyon szép régi homlokzatot.

Quote:
Ez a tervpályázat amit ide beraktatok szerintem középszar. Nem túl izgalmas. Az amorf buborékoknak nincs sok értelmük egy olyan helyen, amit használni is akarnak, meg kicsinek is tűnnek, a finta úgyis mindent megnyer,
Na ezt végképp nem értem, a Finta terve nagyon messze all a buboréktol, szogletes buborékot még nem lattam.

Quote:
szerintem nem kezelik jól a pályázatok a mellette lévő épület tömegét, nem kapcsolódnak hozzá.
Ezen a kornyéken minek kapcsolodna? Épp az a jo, hogy egy kis parkot hagy a masik épulet mellett. A Fintaért én sem rajongok, de ez a terve az egyik legjobb az utobbi épuletei kozul.

Most mar nagyon kivancsi lennék, hogy neked melyik épuletek tetszenek?
Old January 7th, 2010, 04:12 PM   #4091
HQ
SkyscraperToBudapest

HQ's Avatar

Quote:
Originally Posted by Mintti View Post
1, Másfelől szerintem ha már meghazudjuk s egy épületnek csak egy homlokzatát hagyjuk meg ne legyünk akkor barmok, hogy felé nyomunk úgy két emelet, hogy látszódik az útról is. Másfelől a színezés, szerintem lehangoló.
Miért lenne ez zavaro? Nekem épp ez tetszik benne. Sokkal jobb, mint a ma divatos kinyulo racsok, vagy mas oda nem illo hozzatoldasok. Sok ilyet lattam mar a vilagban masfelé is.
Old January 7th, 2010, 08:05 PM   #4092
Benevolens
Registered User

Hú, de összekeveredtek itt a dolgok. A blahás megjegyzésemben a most felhúzott blahán álló épületet és nem a száz éve épített József körúton álló épület homlokzatát minősítettem. Egyébként én sem szeretem az emeletráépítést, általában nagyon tákoltnak néz ki szerintem nehéz jól csinálni, éppen ezért csak egyedi elbírálás esetén engedélyezném külön kérvénnyel. (báár, a mostani engedélyező hatóságok színvonalának függvényében...inkább ne)
Nem a finta csinálta a buborékot, ő ilyet nem tud. Nem azt mondtam, hogy ő csinálta, hanem a buborékot, meg a fintát is véleményeztem.A finta is szar, meg a buborék is. A tornyos egész jó. A környezetével való kapcsolattal a terveknek az a gond, hogy anti-urbánus, pontosabban az '50-es évek "urbanisztikai" parancsa köszön vissza, vagyis, hogy "fel kell lazítani". Az mindegy, hogy mit, hol, hogyan a lényeg, hogy "fel kell". A városiasság legfontosabb vizuális eleme a zárt utcafront, ami nem kell, hogy összeépített homlokfalat meg egymásnak feszülő tűzfalakat jelentsen, hanem ez egy geometriai jel, ami városiasságot jelent. Például a homlokzat vonalának érzékelhetőségét, vagy valamilyen jelet, ami a környező geometriai szerkezetek közé betagolja az épületet.(mivel nem lehet az egész várost lebontani és a jelen paradigma "világszabály" horderejében bízva újraépíteni) Ott van például a hellyel szemben a másik torony, ami egy négyzetes kiszolgáló alsó részre van rárakva. Leszarja nagy ívben a telket, amin áll és hagy ott egy íves területet, ami jobb híján beton. Hurrá. Csak egy dolog kell ahhoz, hogy a hasonlóan "fellazított" parkos kis területek betonná váljanak. Gazdátlanság. Arra meg itt nagy az esély. Szóval Magyarország esetében nem javaslom a hézagkitöltő növénysávok gyártását, meg hézagok készítését kitöltő nővénysávok elhelyezésére ezért. Ha például az épület valamilyen formában magába foglalná a parknak szánt területet, vagy markánsan parknak lenne titulálva (például domborzattal) akkor egyértelműbben park lenne és nem senkiföldje hézag a nemlétező utcafront és az úttest között, amit a lepukkanás egy szakaszában lebetonozunk, hogy legyen vele több gond. A tornyos pont azért tetszik, mert egy kicsit ilyen, még akkor is, ha a kirajzolt "homlokzati vonal" kicsit beljebb van húzva a "logikánál".
Nekem sokféle épület tetszik, nem tudom megmondani, hogy mi alapján. A régebbi épületekkel megengedőbb vagyok a városkép miatt, meg mert ezek már nem képződnek. Az újak viszont vagy legyenek jobbak a réginél, vagy ne legyenek semmilyenek. (továbbá nem értem, hogy a belvárosokban miért kell "jajdemostani" épületvállalkozásokkal szétszedni azt a városképet, ami másnak meg fontos és szeret, de ez most nem tartozik ide)
Benevolens no está en línea   Reply With Quote
Old January 7th, 2010, 09:18 PM   #4093
HQ
SkyscraperToBudapest

HQ's Avatar

Quote:
Hú, de összekeveredtek itt a dolgok. A blahás megjegyzésemben a most felhúzott blahán álló épületet és nem a száz éve épített József körúton álló épület homlokzatát minősítettem. Egyébként én sem szeretem az emeletráépítést, általában nagyon tákoltnak néz ki szerintem nehéz jól csinálni, éppen ezért csak egyedi elbírálás esetén engedélyezném külön kérvénnyel. (báár, a mostani engedélyező hatóságok színvonalának függvényében...inkább ne)

Nem a finta csinálta a buborékot, ő ilyet nem tud. Nem azt mondtam, hogy ő csinálta, hanem a buborékot, meg a fintát is véleményeztem.A finta is szar, meg a buborék is.
Én is az uj Blahas hotel-rol beszéltem, amit az Ablon épitett a volt sajtoszékhaz helyén. A Finta- buborék téma most mar vilagos, ha korabban nem irtad volna a gondolataidat 1 mondatba osszemosva, korabban is érthetobb lett volna.
Old January 12th, 2010, 12:51 PM   #4094
Qtya
sensational

Qtya's Avatar

New Hotel on the corner of Október 6-a street and Szabadság square...

(A fountain is being built in the foreground in connection with the Main street project.)

Old January 12th, 2010, 01:15 PM   #4095
RawLee
Registered User

RawLee's Avatar

Likes (Received): 197

Szökőkút Pesten?! Lázas valamelyik városi főmérnök?
RawLee no está en línea   Reply With Quote
Old January 12th, 2010, 03:40 PM   #4096
HQ
SkyscraperToBudapest

HQ's Avatar

This is a new hotel I think. I am glad that a nice old building was saved but I am not too happy with the new part (egyik szemem sir, a masik nevet). At least if the top were inclined, it should look like a traditional hungarian roof.

something else
nice culture center in Terézvaros:
http://www.epiteszforum.hu/node/14868#comment-7624

interior pictures from the Hungaria Furdo, the renovation is still in progress so at this moment no any decoration is added:
http://www.epiteszforum.hu/node/14848

Last edited by HQ; January 13th, 2010 at 01:07 AM.
Old January 12th, 2010, 10:32 PM   #4097
Mintti
Registered User

Likes (Received): 133

Wink

Quote:
Originally Posted by Qtya View Post
New Hotel on the corner of Október 6-a street and Szabadság square...

(A fountain is being built in the foreground in connection with the Main street project.)
Ez már annyira ronda, hogy szép . Tényleg az a vicc, hogy elöszőr azt gondoltam, hogy jesszus mi ez a szörmedvény, aztán csak néztem s néztem, s meg kell jegyeznem, jól eltalált épület
Mintti no está en línea   Reply With Quote
Old January 13th, 2010, 12:15 AM   #4098
BDzsH_88
Registered User

BDzsH_88's Avatar

Fasza lett ez a régi szálloda, és aki zavarónak, vagy csúnyának látja a ráépítés megfontolandónak tartom a következő gondolatot:

Mi tartja a legnagyobb tiszteletben az eredeti épületet?

Ha nem építünk rá. Persze. Csakhogy itt KELL a ráépítés, és nem a hasznos négyzetméterek miatt, hanem mert a szomszéd ház tűzfalát takarni kell, és a Szabadság tér déli (elcseszett) részének alakulóban levő párkánymagasságához (Bank Center, és volt Pénzintézeti Központ) zárkózni kellett.

Ha tehát ráépítünk, hogyan építsünk rá? Vakolatból utánozzuk le az eredeti emeleteket és nagyon hasonló struktúrát építsünk rá? Akkor eltűnik az eredeti épület, és jön cserébe egy valószínűleg aránytalan (régi)új épület, amivel az eredeti tervezői koncepciót nem tartjuk tiszteletben.

Ha tehát ráépítünk, építsünk úgy rá, hogy az lehetőleg elváljon valamiképpen az épülettől, így mind az új, mind a régi határát igen markánsan meg tudjuk húzni, ami segít abban, hogy az eredeti koncepciót is, az új koncepciót is, és az egész tömeget együtt is, tudjuk szemlélni.

Budapesten nagyok sok ráépítés van, és nagyon kevés sikerült jól. Ez utóbbiak közé tartozik.

Last edited by BDzsH_88; January 13th, 2010 at 12:16 AM. Reason: helyesírás
Old January 13th, 2010, 12:22 AM   #4099
BDzsH_88
Registered User

BDzsH_88's Avatar

Mi az a "traditional hungarian roof"? Jurtatető?
Old January 13th, 2010, 01:05 AM   #4100
HQ
SkyscraperToBudapest

HQ's Avatar

Cserepes satorteto, fingom sincs hogy hogy mondjak angolul.

Reply

Tags
budapest, projects

Thread Tools
Rate This Thread
Rate This Thread:

Posting Rules