daily menu » rate the banner | guess the city | one on oneforums map | privacy policy | DMCA | news magazine | posting guidelines

Go Back   SkyscraperCity > European Forums > Forum Polskich Wieżowców > Infrastruktura i Technologia > Infrastruktura drogowa

Infrastruktura drogowa Autostrady, trasy, tunele, estakady i mosty
» Ukończone » Petycje i akcje

Global Announcement

As a general reminder, please respect others and respect copyrights. Go here to familiarize yourself with our posting policy.

Reply

Thread Tools
Old January 5th, 2010, 12:48 PM   #721
Yaper
Registered User

Yaper's Avatar

Likes (Received): 638

No to ja jeszcze do kompletu zapodam skrzyżowanie, na którym mam wątpliwości.

Łódź Kusocinskiego/Armii Krajowej:
http://maps.google.pl/maps?f=q&sourc...00284&t=k&z=19

Jadąc od lewej strony, oznakowane jest taką tabliczką:

tak więc jak widać na zdjęciu sat. droga z pierwszeństwem biegnie po łuku.

Jadąc główną od lewej po łuku staram się sygnalizować prawym kierunkowskazem. Wątpliwości nachodzą mnie co zrobić jadąc główną od lewej w podporządkowaną prosto. Teoretycznie lewym kierunkiem powinienem sygnalizować tylko skręt w Juszczakiewicza, ale jadąc Kusocińskiego prosto zjeżdżam de facto na łuku, lekko odbijając w lewo.

Jadąc główną od strony AK w druga stronę po łuku też się zawsze zastanawiam, ale lewy migacz raczej włączam żeby wszystkich na skrzyżowaniu upewnić, że nie odbijam w Juszczakiewicza.
Yaper no está en línea   Reply With Quote

Sponsored Links

Old January 5th, 2010, 01:09 PM   #722
prom
Used Register

prom's Avatar

Likes (Received): 70

Quote:
Originally Posted by Yaper View Post

Jadąc główną od lewej po łuku staram się sygnalizować prawym kierunkowskazem. Wątpliwości nachodzą mnie co zrobić jadąc główną od lewej w podporządkowaną prosto. Teoretycznie lewym kierunkiem powinienem sygnalizować tylko skręt w Juszczakiewicza, ale jadąc Kusocińskiego prosto zjeżdżam de facto na łuku, lekko odbijając w lewo.

Jadąc główną od strony AK w druga stronę po łuku też się zawsze zastanawiam, ale lewy migacz raczej włączam żeby wszystkich na skrzyżowaniu upewnić, że nie odbijam w Juszczakiewicza.
Jak dla mnie w takiej sytuacji nie ma co kombinować: prawy migacz jadąc główną, lewy przy skręcie w lewo, prosto nic. Przynajmniej na podstawie oznakowania, bo nie znam tego miejsca w naturze.
prom no está en línea   Reply With Quote
Old January 5th, 2010, 01:15 PM   #723
marekb
pracownik terenowy ;)

Likes (Received): 33

Quote:
Originally Posted by prom View Post
Jak dla mnie w takiej sytuacji nie ma co kombinować: prawy migacz jadąc główną, lewy przy skręcie w lewo, prosto nic. Przynajmniej na podstawie oznakowania, bo nie znam tego miejsca w naturze.
patrzac na zdjecie satelitarne,
jadac główną nie uzywamy kierunków natomiast jazda w podporządkowaną "na wprost" czy też skret w lewo w podporządkowaną, za każdy razem wymaga kierunku gdyż przecinamy główną, natomiast to gdzie pojedziemy zależne jest od miejsca gdzie się ustawimy na tym skrzyżowaniu
marekb no está en línea   Reply With Quote
Old January 5th, 2010, 01:28 PM   #724
piotr71
Registered User

piotr71's Avatar

Quote:
Originally Posted by r6666 View Post
Piotrze,rozumiem o co Ci chodzi,ale weż pod uwagę jak zareagowałby kierowca z tej dodanej przeze mnie uliczki.W PoRD nie ma czegoś takiego jak ,,krótki,, czy ,,długi,, kierunek.Co do kierowcy za Tobą ,jego obowiązkiem jest również stosowanie się do PoRD.Zwalniasz ,bo na drodze leży,,zbombardowany,, uczestnik imprezy plenerowej i tenze kierowca również tego nie widzi.Jeśli zwalniasz,a zakladamy,że wszyscy przestrzegają przepisów ,to widocznie masz jakiś powód.Przykladowo ,na ulicę wchodzi osoba o widocznej niesprawnosci fizycznej,masz obowiązek umozliwić jej przejście,kierowca za Tobą,niecierpliwy-,,co się zatrzymał,przecież ja nic nie widzę,, omija i trafia taką osobę.To komu zarzucić brak wyobrazni ?Czyja wina ? Kpc21-przeczytaj moje wypociny na temat D-1 z tab. T-6a,a umieszczenie w tym miejscu A-1 czy A-2 to już w ogóle mistrzostwo świata,proponuję wczytać się w definicję tych znaków,następnie A-6abcde i jeszcze raz spójrz na zdjecie.
W zadnym przypadku nie smialbym poddawac w watpliwosc Twojej znajomosci kodeksu ruchu drogowego. Na pewno wiesz lepiej co i jak z kierunkowskazami i znakami. Tak jak wczesniej napisales, znaki na tym skrzyzowaniu do wymiany. Zastanawia mnie jednak jakie panuja w tym miejscu zwyczaje. Jak poruszja sie tam miejscowi i w jakich sytuacjach wlaczaja kierunkowskaz.

Znam pare miejesc gdzie ruch odbywa sie zgodnie z niepisanymi zasadami. Czego nie popieram, jednoczesnie uwazajac ze byc moze warto byloby zastanowic sie dlaczego taka sytacja ma miejsce i dostosowac oznakowanie do i tak juz panujacych tam regul. Chocby dla przyjezdnych.

Wczesniej bylo o wrzucaniu, czy niewrzucaniu kierunkowskazow na rondzie. Konkretnie mam na mysli objazd ronda i skret w lewo. Ktos podal przyklad Niemiec, gdzie jest zakazane wlacznie kierunkowskazu przed rondem. W Polsce, o ile mi wiadomo, przepisy mowia - kierunkowskaz tylko przy wyjezdzie, prawy oczywiscie. W Wielkiej Brytanii nalezy zasygnalizowac rowniez objazd ronda oraz skret w prawo.( ruch lewostronny, czyli odwrotnosc naszego skretu w lewo ) Szczegolnie jest to wazne na mini rondach. To, brytyjskie rozwiazanie uwazam za logiczne i bezpieczne, w dodatku majace ogromny wplyw na plynnosc ruchu. Co przeszkadza u nas w zastosowaniu podobnych zasad?
piotr71 no está en línea   Reply With Quote
Old January 5th, 2010, 01:48 PM   #725
prom
Used Register

prom's Avatar

Likes (Received): 70

Quote:
Originally Posted by marekb View Post
jadac główną nie uzywamy kierunków natomiast jazda w podporządkowaną "na wprost" czy też skret w lewo w podporządkowaną, za każdy razem wymaga kierunku gdyż przecinamy główną, natomiast to gdzie pojedziemy zależne jest od miejsca gdzie się ustawimy na tym skrzyżowaniu
W sumie racja. Nie zerknąłem na zdjęcie w pierwszym momencie. Co nie zmienia faktu, że oznakowanie sugerowałoby wrzucic migacz przy jeździe główną.

Wątpliwości rozwiać pomogłoby zapewne w takich okolicznościach wydzielenie osobnego pasa ruchu i oznakowanie poziome. To jednak wymagałoby inwestycji. Pytanie czy natężenie ruchu jest na tyle duże, żeby się taka inwestycja opłacała.
prom no está en línea   Reply With Quote
Old January 5th, 2010, 02:49 PM   #726
Zyzio
Registered User

Zyzio's Avatar

Likes (Received): 284

Quote:
Originally Posted by Yaper View Post

Zależy jak są wymalowane pasy na jezdni!

Jeśli pasy idą jak droga główna, to jadąc nią nie wrzucam kierunkowskazu, bo nie zmieniam pasa.

W takiej sytuacji jeśli jadę "prosto" - czyli zjeżdżam z głównej w podporządkowaną - wrzucam kierunkowskaz - bo przecinam pasy.
Old January 5th, 2010, 02:51 PM   #727
j23kloss
Registered User

Likes (Received): 65

Sprawa używania kierunkowskazów, czyli sygnalizowania zamiarów kierującego pojazdem innym użytkownikom drogi, to temat rzeka. Niestety, w Polsce panuje pod tym względem duży chaos i dowolność w interpretacji przepisów, a także zwykłe niechlujstwo i pogarda dla innych, szczególnie widoczna wśród posiadaczy "wypasionych fur" i "królów szos", czyli zblazowanych zawodowców, dla których reszta to niepotrzebny plankton .
Generalnie należy stosować dwie zasady, zastanawiając się, czy w danej sytuacji włączyć (oczywiście odpowiednio wcześnie) kierunkowskaz, czy nie ? Sygnalizujemy zamiar zmiany kierunku jazdy i zamiar zmiany pasa ruchu. Dodatkowo dochodzą jeszcze zamiary włączania się i wyłączania z ruchu oraz sygnalizowanie wolnej drogi dla wyprzedzającego. Te dwa ostatnie, podobnie jak włączanie awaryjnych przy zbliżaniu się do zatoru lub w geście podziękowania, to bardziej zachowania dżentelmeńskie niż obowiązkowe, ale miłe i przydatne . Zawsze więc włączajmy kierunkowskaz jak zamierzamy przeciąć linię przerywaną, zjechać w boczną drogę, złamać tor jazdy na "zwykłym" skrzyżowaniu, a przed skrzyżowaniami z ruchem skanalizowanym przynajmniej na tych pasach gdzie jest możliwy więcej niż jeden kierunek jazdy. I pomyślmy, jakich sygnałów byśmy oczekiwali od innych kierowców będących na naszym miejscu ?
j23kloss no está en línea   Reply With Quote
Old January 5th, 2010, 03:03 PM   #728
Zyzio
Registered User

Zyzio's Avatar

Likes (Received): 284

Quote:
Originally Posted by Zyzio View Post
Zależy jak są wymalowane pasy na jezdni!

Jeśli pasy idą jak droga główna, to jadąc nią nie wrzucam kierunkowskazu, bo nie zmieniam pasa.

W takiej sytuacji jeśli jadę "prosto" - czyli zjeżdżam z głównej w podporządkowaną - wrzucam kierunkowskaz - bo przecinam pasy.
Z podobnym wymalowaniem miałem do czynienia na kursie, vide:
Kraków, Opolska - wyjazd na estakadę (bodaj Rozwadowskiego, nad al. 29 Listopada): (kierunek z prawa na lewo, czyli z Nowej Huty na Azory, jezdnia górna).
3 pasy, środkowy rozchodzi się na dwa pasy.
W okolicach "rozchodzenia" się pasów są rozdzielone ciągłymi liniami.

Na kursie instruktor sugerował mi, że jadąc tym środkowym pasem powinienem zaznaczyć kierunkowskazem, czy jadę "w lewo" czy "w prawo"...

Ja mu na to, że nie, bo:

1. nie zmieniam przecież pasa, to pas rozdziela się na dwa, a sobie dalej jadę wybranym...

2. kierunkowaskaz nie ma znaczenia dla jadącego za mną - albo jedzie za mną, albo pojedzie tym drugim nowym-pasem, mój kierunkowskaz nic mu nie daje, a ja nie zwalniam w trakcie jazdy

3. pomimo ciągłych linii zabezpieczających przed zmianą pasa w tym miejscu - IMHO kierunkowskaz mógłby sugerować jadącym bocznymi pasami, że jednak chcę zmienić pas.

(i się kursant wymondrza przed instruktorem

Ja tam "nie mrugam".

Ale czy dobrze kombinuję? I czy mam rację?
Old January 5th, 2010, 03:20 PM   #729
r6666
szerszon

r6666's Avatar

Likes (Received): 304

Zawsze więc włączajmy kierunkowskaz jak zamierzamy przeciąć linię przerywaną, zjechać w boczną drogę, złamać tor jazdy na "zwykłym" skrzyżowaniu, a przed skrzyżowaniami z ruchem skanalizowanym przynajmniej na tych pasach gdzie jest możliwy więcej niż jeden kierunek jazdy. I pomyślmy, jakich sygnałów byśmy oczekiwali od innych kierowców będących na naszym miejscu ? [/QUOTE]Zerknij na drugi znak wrzucony przez Stachurkę,czyli skrzyzowanie czterowlotowe z łamanym pierszeństwem i jadąc z ,,południa ,, na wprost w podporządkowaną przecinasz linie przerywane.Czy wrzucisz kierunkowskaz ,a jesli tak to jaki ?Na trasie egzaminacyjnej w Warszawie jeden ze stałych punktów Korotyńskiego/Mołdawska.
r6666 está en línea ahora   Reply With Quote
Old January 5th, 2010, 03:24 PM   #730
r6666
szerszon

r6666's Avatar

Quote:
Originally Posted by prom View Post
W sumie racja. Nie zerknąłem na zdjęcie w pierwszym momencie. Co nie zmienia faktu, że oznakowanie sugerowałoby wrzucic migacz przy jeździe główną.

Wątpliwości rozwiać pomogłoby zapewne w takich okolicznościach wydzielenie osobnego pasa ruchu i oznakowanie poziome. To jednak wymagałoby inwestycji. Pytanie czy natężenie ruchu jest na tyle duże, żeby się taka inwestycja opłacała.
Wiadro farby ?
Old January 5th, 2010, 03:24 PM   #731
marekb
pracownik terenowy ;)

Likes (Received): 33

czyli tak jak tutaj, http://www.zumi.pl/namapie.html?&loc...svActive=false

pas rozwidla się na dwa i wybranie dowolnego nie wymaga kierunku (potwierdzone przez policjanta warszawskiej drogówki)
marekb no está en línea   Reply With Quote
Old January 5th, 2010, 03:30 PM   #732
cheslaw
...

Likes (Received): 742

Quote:
Originally Posted by j23kloss View Post
Zawsze więc włączajmy kierunkowskaz jak zamierzamy przeciąć linię przerywaną, zjechać w boczną drogę, złamać tor jazdy na "zwykłym" skrzyżowaniu, a przed skrzyżowaniami z ruchem skanalizowanym przynajmniej na tych pasach gdzie jest możliwy więcej niż jeden kierunek jazdy.
Błędne założenie. Kierunkowskaz włączasz zawsze, nawet jeśli stoisz na pasie tylko do skrętu w lewo lub tylko do skrętu w prawo. Skąd kierowca nadjeżdżający z naprzeciwka, z prawej lub z lewej strony skrzyżowania ma wiedzieć, w którą stronę pozwala jechać "Twój" pas ruchu.
cheslaw no está en línea   Reply With Quote
Old January 5th, 2010, 03:50 PM   #733
j23kloss
Registered User

Likes (Received): 65

Quote:
Originally Posted by cheslaw View Post
Błędne założenie. Kierunkowskaz włączasz zawsze, nawet jeśli stoisz na pasie tylko do skrętu w lewo lub tylko do skrętu w prawo. Skąd kierowca nadjeżdżający z naprzeciwka, z prawej lub z lewej strony skrzyżowania ma wiedzieć, w którą stronę pozwala jechać "Twój" pas ruchu.
Napisałem, że przynajmniej na tych pasach, co nie szkodzi sygnalizować i na innych, szczególnie gdy zmieniamy kierunek jazdy, jest to obowiązkowe, ale już np. przy wjeździe na rondo tak sobie, bo "pod prąd" nie pojedziemy .
j23kloss no está en línea   Reply With Quote
Old January 5th, 2010, 05:43 PM   #734
STACHUrka
Registered User

Likes (Received): 0

Quote:
Originally Posted by marekb View Post
Będę oponował, nigdzie w kodeksie nie jest napisane iż należy korelować (wiązać) użycie kierunkowskazu z pierwszeństwem przejazdu, kierunkowskaz ma za zadanie pokazać twoje FIZYCZNE zamiary a nie domniemanie pierwszeństwa dlatego zawsze trzeba dostosować kierunkowskaz do układu drogi a nie do pierwszeństwa, np. dlatego iż jutro mogą być zmienione znaki i co wtedy już będziesz inaczej "mrygał"?
A co jak jedziesz drogą po raz pierwszy a tablica jest zasypana śniegiem i nie wiesz co przekazuje co wtedy robisz jak migasz?

Przy okazji czy wiecie dlaczego znaki zmiany pierwszeństwa mają odmienny kształt od pozostałych i się nie powtarzają, Ustąp Pierwszeństwa Przejazdu i STOP?*

Quote:
Originally Posted by piotr71 View Post
Wczesniej bylo o wrzucaniu, czy niewrzucaniu kierunkowskazow na rondzie. Konkretnie mam na mysli objazd ronda i skret w lewo. Ktos podal przyklad Niemiec, gdzie jest zakazane wlacznie kierunkowskazu przed rondem. W Polsce, o ile mi wiadomo, przepisy mowia - kierunkowskaz tylko przy wyjezdzie, prawy oczywiscie. W Wielkiej Brytanii nalezy zasygnalizowac rowniez objazd ronda oraz skret w prawo.( ruch lewostronny, czyli odwrotnosc naszego skretu w lewo ) Szczegolnie jest to wazne na mini rondach. To, brytyjskie rozwiazanie uwazam za logiczne i bezpieczne, w dodatku majace ogromny wplyw na plynnosc ruchu. Co przeszkadza u nas w zastosowaniu podobnych zasad?
Nic nie przeszkadza to są tylko zasady umowne czyli usiadło kilku starych dziadków i coś wymyśliło, opieram moja teorię na podstawie innych przepisów które z racji moich zainteresowań szczególnie mnie interesują, które także są zupełnie nie logiczne.
Identyczne zasady o jakich piszesz są we Francji i Hiszpanii tam wjazd na rondo jest sygnalizowany i opuszczanie ronda także jest sygnalizowane, może to i fajnie wygląda ale IMHO jest niepotrzebne gdyż na rondzie możesz jechać tylko w prawo więc nie masz możliwości jechać inaczej.

Pytanko do wszystkich jak zachowujecie się na przewiązkach między jezdniami podczas prac drogowych, czyli jezdnia jest zamknięta i kierują was na drugą jezdnie gdzie wprowadzony jest odcinek o ruchu dwukierunkowym, włączacie kierunkowskaz czy nie?
Teoretycznie nie ma możliwości jechać inaczej, praktycznie nigdy (prawie) linia skrajna nie jest zamalowana lub unieważniona, czyli jest to typowa zmiana pasa ruchu? Taka sama sytuacja przy powrocie włączacie czy nie?

*podpowiedź - Jingle bells jingle bells jingle all the way
STACHUrka no está en línea   Reply With Quote
Old January 5th, 2010, 05:59 PM   #735
postworek
niedasie

postworek's Avatar

Likes (Received): 61

Quote:
Originally Posted by STACHUrka View Post
Pytanko do wszystkich jak zachowujecie się na przewiązkach między jezdniami podczas prac drogowych, czyli jezdnia jest zamknięta i kierują was na drugą jezdnie gdzie wprowadzony jest odcinek o ruchu dwukierunkowym, włączacie kierunkowskaz czy nie?
Teoretycznie nie ma możliwości jechać inaczej, praktycznie nigdy (prawie) linia skrajna nie jest zamalowana lub unieważniona, czyli jest to typowa zmiana pasa ruchu? Taka sama sytuacja przy powrocie włączacie czy nie?

*podpowiedź - Jingle bells jingle bells jingle all the way
W tej sytuacji warto sygnalizować, aby kierowca za nami nie zabrał się za wyprzedzanie nas. Argumentu, że linie nie zostały zmienione raczej nie przyjmuję - po prostu taka prowizora. Wydaje mi się, że w przypadku takiego miejsca ze światłami (czyli typowa mijanka), w sytuacji kiedy ewidentnie widać, że będziemy zjeżdżać na lewo, sygnalizacja jest zbędna. Jednak w przypadku omijania takiego miejsca "w biegu", na pewno warto. Po pierwsze z powodu podanego wyżej, a po drugie, aby zasygnalizować - ostrzec kierowcę za nami (podobnie jak w sytuacji wyprzedzania rowerzysty, niby czasami nie trzeba ale sygnalizacja jest pomocna, zwłaszcza podczas jazdy w kolumnie).
postworek está en línea ahora   Reply With Quote
Old January 5th, 2010, 06:24 PM   #736
Citizen_From_TBG
W wolnym czasie surfuję.

Citizen_From_TBG's Avatar

Likes (Received): 142

przypadek ode mnie

nie uważacie że trochę bez sensu... tylko zastanówcie się dlaczego...
Citizen_From_TBG no está en línea   Reply With Quote
Old January 5th, 2010, 06:27 PM   #737
STACHUrka
Registered User

Likes (Received): 0

Quote:
Originally Posted by postworek View Post
W tej sytuacji warto sygnalizować, aby kierowca za nami nie zabrał się za wyprzedzanie nas.
Wyprzedzanie i tak jest zawsze zabronione odpowiednimi znakami.

Quote:
Argumentu, że linie nie zostały zmienione raczej nie przyjmuję - po prostu taka prowizora.
Prowizora nie prowizora linia jet czyli obowiązuje i jak Cie policja zatrzyma i da Ci mandat, to jak się obronisz że nie słusznie? Powiem więcej, czasami ta linia krawędziowa nie jest nawet "pocięta" na kreski tylko zostaje cała czyli tak naprawdę nie można po niej przejechać

Quote:
Wydaje mi się, że w przypadku takiego miejsca ze światłami (czyli typowa mijanka), w sytuacji kiedy ewidentnie widać, że będziemy zjeżdżać na lewo, sygnalizacja jest zbędna.
IMHO Jest tak samo potrzebna jak przy każdym innym manewrze, zmieniasz pas ruchu, a światła nie mają na to żadnego wpływu, to tylko sygnalizacja Jedź / Stój

Quote:
Jednak w przypadku omijania takiego miejsca "w biegu", na pewno warto. Po pierwsze z powodu podanego wyżej, a po drugie, aby zasygnalizować - ostrzec kierowcę za nami (podobnie jak w sytuacji wyprzedzania rowerzysty, niby czasami nie trzeba ale sygnalizacja jest pomocna, zwłaszcza podczas jazdy w kolumnie).
Popieram mam takie nawyki z jazdy dużym autem, buda zasłaniała cały widok do przodu i taki CC albo Smart jadący za mną może nie widzieć tego co jest z przodu, dlatego kierunek da mu do myślenia, większość kierowników i kierowniczek nie patrzy na znaki, dlatego IMO każda taka zmiana powinna być oznakowana znakami wspomaganymi lampami pulsującymi wczesnego ostrzegania.

Quote:
Originally Posted by Citizen_From_TBG View Post
przypadek ode mnie
nie uważacie że trochę bez sensu... .
Albo znaki błędnie ustawione albo błędnie narysowałeś przebiegi dróg podporządkowanych.
Według znaków jest to pojedyncze skrzyżowanie, według twojego rysunku pomarańczowa linia gruba wskazuje iż są to dwa przylegające do siebie ale niezależne skrzyżowania.
STACHUrka no está en línea   Reply With Quote
Old January 5th, 2010, 06:32 PM   #738
piotr71
Registered User

piotr71's Avatar

[QUOTE=STACHUrka Przy okazji czy wiecie dlaczego znaki zmiany pierwszeństwa mają odmienny kształt od pozostałych i się nie powtarzają, Ustąp Pierwszeństwa Przejazdu i STOP?*[/QUOTE]

Wiemy.

Quote:
Nic nie przeszkadza to są tylko zasady umowne czyli usiadło kilku starych dziadków i coś wymyśliło, opieram moja teorię na podstawie innych przepisów które z racji moich zainteresowań szczególnie mnie interesują, które także są zupełnie nie logiczne.
Identyczne zasady o jakich piszesz są we Francji i Hiszpanii tam wjazd na rondo jest sygnalizowany i opuszczanie ronda także jest sygnalizowane, może to i fajnie wygląda ale IMHO jest niepotrzebne gdyż na rondzie możesz jechać tylko w prawo więc nie masz możliwości jechać inaczej.
Nie spotkalem sie z tym we Francji. W Hiszpani nie pamietam. Tu nie chodzi o wlaczanie kierunkowskazu po to by to fajnie wygladalo!

Dojezdzajac do ronda, szczegolnie malego, "mini", zamierzajac skorzystac z trzeciego wyjazdu ( zakladajac ze rondo ma 4 a pierwszy wyjazd to najblizszy po prawej ) sygnalizujesz taki zamiar lewym kierunkowskazem, jadac prosto - prawym przed opuszczeniem ronda, jadac w prawo czyli do 1- szego wyjazdu wlaczasz prawy "kierunek" przed rondem. Nie ma to nic wspolnego z fajnym "wygladaniem". Czy potrzebujesz podpowiedzi zeby wiedziec z czym?*

*
piotr71 no está en línea   Reply With Quote
Old January 5th, 2010, 06:40 PM   #739
Citizen_From_TBG
W wolnym czasie surfuję.

Citizen_From_TBG's Avatar

Likes (Received): 142

jutro zrobie foto relacje z tego miejsca to się wszystko wyjaśni ostatnio jechalem to jeszcze były takie znaki jak dałem... faktycznie to są 2 skrzyżowania... a właściwie jedno tylko podporządkowana od razu rozdziela się na drogę 1x2 i jednokierunkową... właściwie to powinien być tam znak w stylu tylko że nie za specjalnie jest sens skoro prawa odnoga to jednokierunkowa... link do tego miejsca: http://www.zumi.pl/namapie.html?&loc...svActive=false
Citizen_From_TBG no está en línea   Reply With Quote
Old January 5th, 2010, 07:32 PM   #740
r6666
szerszon

r6666's Avatar

STACHUrka, przy takich robotach drogowych najczęściej naklejają żółte linie które są wazniejsze niż białe,czyli jest zmieniona organizacja ruchu.Jakby jakiś policjant zaproponował w takiej sytuacji mandat ,to po otarciu łez ze smiechu zdecydowałbym się na sąd grodzki i np TVN kontakt24.Przynajmniej w Warszawce nie spotkałem się z takim problemem,wszystko zazwyczaj jest elegancko przygotowane.

Reply

Tags
bezpieczeństwo, polskie drogi

Thread Tools

Posting Rules