daily menu » rate the banner | guess the city | one on oneforums map | privacy policy (aug.2, 2013) | DMCA policy | flipboard magazine

Go Back   SkyscraperCity > European Forums > Euroscrapers > Local discussions > Albanian Forum > Zhvillimet Urbane > Arkitektura dhe Planifikimi Urban > Prishtina

Prishtina Projects and Construction Updates.

Reply
 
Thread Tools
Old January 12th, 2012, 11:51 PM   #6601
Buki
BANNED
 
Buki's Avatar
 
Join Date: Jan 2010
Location: Prishtina
Posts: 2,767
Likes (Received): 623

Mos prite krejt objektet e reja me tu bo ENK e WTC?

Perndryshe, EXDC eshte e njohur ne Prishtine per ndertimin e banesave mjaft kualitative... tjerat jane qeshtje e shijes!
Buki no está en línea   Reply With Quote
Old January 12th, 2012, 11:51 PM   #6602
Kosovaar
Registered User
 
Kosovaar's Avatar
 
Join Date: Jun 2009
Posts: 1,324
Likes (Received): 1

Quote:
Originally Posted by Dardania View Post
dizajn katastrofal
Katastrofal? I like the design. A simpel design, just like common appartments should look like.
__________________
E mos shiko kisha e xhamia, feja e shyptarit eshte shqyptaria
Kosovaar no está en línea   Reply With Quote
Old January 13th, 2012, 12:55 AM   #6603
Ri.Eli
BANNED
 
Join Date: Mar 2011
Location: Prishtina
Posts: 14
Likes (Received): 0

http://www.youtube.com/watch?v=ity_PJFauFY

Video per Prishtinen EJA NPRISHTINE-COME TO PRISHTINA
Ri.Eli no está en línea   Reply With Quote
Old January 13th, 2012, 03:06 AM   #6604
LegitimateAnswer
:P
 
LegitimateAnswer's Avatar
 
Join Date: May 2011
Posts: 359
Likes (Received): 2

Quote:
Originally Posted by Dardania View Post
dizajn katastrofal
+1 kinda reminds me of those reddish new york ghetto style buildings..

Squares with red bricks, built a looong time ago lol
LegitimateAnswer no está en línea   Reply With Quote
Old January 13th, 2012, 12:34 PM   #6605
Buki
BANNED
 
Buki's Avatar
 
Join Date: Jan 2010
Location: Prishtina
Posts: 2,767
Likes (Received): 623

Quote:
Originally Posted by LegitimateAnswer View Post
+1 kinda reminds me of those reddish new york ghetto style buildings..

Squares with red bricks, built a looong time ago lol
A din kur i kish marr dikush seriozisht postimet e tua?

Kur se paku njehere kishe shkrujt dicka te mire apo pozitive per Prishtinen.
Buki no está en línea   Reply With Quote
Old January 13th, 2012, 05:33 PM   #6606
LegitimateAnswer
:P
 
LegitimateAnswer's Avatar
 
Join Date: May 2011
Posts: 359
Likes (Received): 2

haha ok let's see.." Prishitina has the best atmosphere a city can have in Kosova,there are a lot of places to hang out, and the public transportation is good. Not to forget, the city has seen quite many qualitative developments but unfortunately associated with "wild developments" due to many factors such as an increase in population."

Now, hoping your happy, personally those building are ghetto style. Again, this is my personal opinion. See ya
LegitimateAnswer no está en línea   Reply With Quote
Old January 13th, 2012, 07:14 PM   #6607
Kosovaar
Registered User
 
Kosovaar's Avatar
 
Join Date: Jun 2009
Posts: 1,324
Likes (Received): 1

Quote:
Originally Posted by Buki View Post
A din kur i kish marr dikush seriozisht postimet e tua?

Kur se paku njehere kishe shkrujt dicka te mire apo pozitive per Prishtinen.
+1
__________________
E mos shiko kisha e xhamia, feja e shyptarit eshte shqyptaria
Kosovaar no está en línea   Reply With Quote
Old January 13th, 2012, 07:38 PM   #6608
G.C.F
Kosovo zemra ime
 
G.C.F's Avatar
 
Join Date: Mar 2008
Location: Turku/Mitrovica
Posts: 804
Likes (Received): 1

__________________
Roft kombi KOSOVAR
G.C.F no está en línea   Reply With Quote
Old January 14th, 2012, 01:10 AM   #6609
Dardania
Registered User
 
Dardania's Avatar
 
Join Date: Nov 2009
Location: Prishtinė
Posts: 630
Likes (Received): 64

une shume shume
ama pa kufij e urrej Prishtinen
per qata edhe kam jep at mendim duke i bere nje kritik te shendosh atyre banesave te erreta per nga ngjyrat e poashtu te ndertuara krejt me Tulla

po te isha une i fuqishem si ju dhe ata tjeret qe e doni shume prishtinen keshtu e kisha shemtu Prishtinen me kesi lloj projektesh
2 shembuj me posht linqet:


http://www.panoramio.com/photo/64879146

http://www.panoramio.com/photo/64879143

Quote:
Originally Posted by Buki View Post
Mos prite krejt objektet e reja me tu bo ENK e WTC?

Perndryshe, EXDC eshte e njohur ne Prishtine per ndertimin e banesave mjaft kualitative... tjerat jane qeshtje e shijes!
Dardania no está en línea   Reply With Quote
Old January 14th, 2012, 01:13 AM   #6610
Dardania
Registered User
 
Dardania's Avatar
 
Join Date: Nov 2009
Location: Prishtinė
Posts: 630
Likes (Received): 64

thanks man
at list one can se what needs to be seen.

Quote:
Originally Posted by LegitimateAnswer View Post
+1 kinda reminds me of those reddish new york ghetto style buildings..

Squares with red bricks, built a looong time ago lol
Dardania no está en línea   Reply With Quote
Old January 14th, 2012, 01:48 AM   #6611
Buki
BANNED
 
Buki's Avatar
 
Join Date: Jan 2010
Location: Prishtina
Posts: 2,767
Likes (Received): 623

Quote:
Originally Posted by Dardania View Post
une shume shume
ama pa kufij e urrej Prishtinen
per qata edhe kam jep at mendim duke i bere nje kritik te shendosh atyre banesave te erreta per nga ngjyrat e poashtu te ndertuara krejt me Tulla

po te isha une i fuqishem si ju dhe ata tjeret qe e doni shume prishtinen keshtu e kisha shemtu Prishtinen me kesi lloj projektesh
Nje keshille, mos keqinterpreto shkrimet e anetareve te tjere dhe mos perdor ironi te tepert sepse nuk eshte shprehi e mire.

Komenti im per kete gje eshte se per nga pikepamja estetike nuk vlen me u diskutu sepse shija eshte individuale.

Mas pari duhesh me kuptu se keto jane blloqe banimi qe po ndertohen ne nje lagje mjaft larg Qendres e jo nje objekt afarist, biznesi apo hotel ne Qender te qytetit!

Se dyti, per mua (dhe sigurisht edhe per banoret e ardhshem te ketij kompleksi) eshte me rendesi me qen ndertimi kualitativ, me qene lokacioni i mire, me pas lejen perkatese dhe infrastukturen e nevojshme e per llojin e fasades apo tullat e c'tullat ka fare pak rendesi.

Kaq prej meje!
Buki no está en línea   Reply With Quote
Old January 14th, 2012, 01:56 AM   #6612
dardanian
visitdardania.com
 
Join Date: Apr 2011
Posts: 160
Likes (Received): 84

Tacky, thanks but no thanks

Quote:
Originally Posted by Dardania View Post
1.
Shija ėshtė individuale. Por, pėr mendimin tim kjo ndėrtesė ėshtė tejet "tacky," apo qysh i thojmė ne n'Prishtinė "katunarqe." Tej mase.

2.
Nuk jemi tė gjithė milioner apo miliarder, prandaj strehimi pėr "99%-shin" tė cilit i takoj duhet tė jetė i thjeshtė, funksional edhe i qėndrueshėm. Tulla i plotėson tė gjitha kėto dhe ėshtė njė produkt i provuar dhe testuar. Ndėrtesat nė fjalė nuk duken kreative, por kreativiteti kushton. Si gjashtėkatėshe janė tė njė lartėsie tė mirė, edhepse personalisht i kisha kufizuar nė pesė kat mbi tokė. Shumė mė me rėndėsi ėshtė rrethi, sa hapėsira tė gjelbėrta ka rreth ndėrtesave, sa vendparkime dhe hapėsira pėr fėmijė tė luajnė dhe vrapojnė.

3.
Sė fundi, nėse ti po e urrejshe Prishtinėn aq shumė, pse po shpenzon energji pa nevojė nė "Prishtina Construction Projects." Have some self-respect and sod off.
__________________
Visit Dardania
dardanian no está en línea   Reply With Quote
Old January 14th, 2012, 04:19 PM   #6613
Kosovaar
Registered User
 
Kosovaar's Avatar
 
Join Date: Jun 2009
Posts: 1,324
Likes (Received): 1

Quote:
Originally Posted by Dardania View Post
po te isha une i fuqishem si ju dhe ata tjeret qe e doni shume prishtinen keshtu e kisha shemtu Prishtinen me kesi lloj projektesh
2 shembuj me posht linqet:


http://www.panoramio.com/photo/64879146

http://www.panoramio.com/photo/64879143
Hahaha, a seriozisht e ki a? Projekte jo pak po shum palidhje. Personalisht kurr nuk kisha ble banese nese ish duke ashtu. Nje qind here ma i mire projekti me tulla!
__________________
E mos shiko kisha e xhamia, feja e shyptarit eshte shqyptaria
Kosovaar no está en línea   Reply With Quote
Old January 14th, 2012, 11:19 PM   #6614
Dardania
Registered User
 
Dardania's Avatar
 
Join Date: Nov 2009
Location: Prishtinė
Posts: 630
Likes (Received): 64

Buk,

a ki relacion Familjar apo Interes Financiar nga ata qe i ndertojn keto Banesa???

Se kjo qe po e thua ti eshte Total B.SH.
Syt jan me pa Dosti
ndersa qe the se keto banesa nuk jan ne qender edhe nuk jan Hotele
dmth sipas teje qe futja qa do e sido atyre qe banojn a???

Jo shoki mue
nuk shkon ashtu
ai qe e don nje vene don me ja pa te gjitha te mirat.

OK

une po ta kisha Kritikue me sy te keq besom qe sme kish ardh kaq rende kunder kritaka jote
ama duke e pas parasysh se une kam thene se pse nuk i jepin naj arkitektur pak ma fancy plus kur kihet parasysh se ne njefar menyre ajo eshte njera DERE e Prishtines edhe hala pa hi mire ne qeneder me tu rrudh syt

come on man


Be real

Quote:
Originally Posted by Buki View Post
Nje keshille, mos keqinterpreto shkrimet e anetareve te tjere dhe mos perdor ironi te tepert sepse nuk eshte shprehi e mire.

Komenti im per kete gje eshte se per nga pikepamja estetike nuk vlen me u diskutu sepse shija eshte individuale.

Mas pari duhesh me kuptu se keto jane blloqe banimi qe po ndertohen ne nje lagje mjaft larg Qendres e jo nje objekt afarist, biznesi apo hotel ne Qender te qytetit!

Se dyti, per mua (dhe sigurisht edhe per banoret e ardhshem te ketij kompleksi) eshte me rendesi me qen ndertimi kualitativ, me qene lokacioni i mire, me pas lejen perkatese dhe infrastukturen e nevojshme e per llojin e fasades apo tullat e c'tullat ka fare pak rendesi.

Kaq prej meje!
Dardania no está en línea   Reply With Quote
Old January 14th, 2012, 11:23 PM   #6615
Dardania
Registered User
 
Dardania's Avatar
 
Join Date: Nov 2009
Location: Prishtinė
Posts: 630
Likes (Received): 64

dy sene:


1 - Katunet e cilit shtet i paske ti me Banesa ()

2 - a e din ti qa eshte METAFORA


Quote:
Originally Posted by dardanian View Post
1.
Shija ėshtė individuale. Por, pėr mendimin tim kjo ndėrtesė ėshtė tejet "tacky," apo qysh i thojmė ne n'Prishtinė "katunarqe." Tej mase.

2.
Nuk jemi tė gjithė milioner apo miliarder, prandaj strehimi pėr "99%-shin" tė cilit i takoj duhet tė jetė i thjeshtė, funksional edhe i qėndrueshėm. Tulla i plotėson tė gjitha kėto dhe ėshtė njė produkt i provuar dhe testuar. Ndėrtesat nė fjalė nuk duken kreative, por kreativiteti kushton. Si gjashtėkatėshe janė tė njė lartėsie tė mirė, edhepse personalisht i kisha kufizuar nė pesė kat mbi tokė. Shumė mė me rėndėsi ėshtė rrethi, sa hapėsira tė gjelbėrta ka rreth ndėrtesave, sa vendparkime dhe hapėsira pėr fėmijė tė luajnė dhe vrapojnė.

3.
Sė fundi, nėse ti po e urrejshe Prishtinėn aq shumė, pse po shpenzon energji pa nevojė nė "Prishtina Construction Projects." Have some self-respect and sod off.
Dardania no está en línea   Reply With Quote
Old January 15th, 2012, 03:11 AM   #6616
Buki
BANNED
 
Buki's Avatar
 
Join Date: Jan 2010
Location: Prishtina
Posts: 2,767
Likes (Received): 623

Quote:
Originally Posted by Dardania View Post
Buk,

a ki relacion Familjar apo Interes Financiar nga ata qe i ndertojn keto Banesa???
Jo, nuk kam.

Quote:
Originally Posted by Dardania View Post
Se kjo qe po e thua ti eshte Total B.SH.
Syt jan me pa Dosti
ndersa qe the se keto banesa nuk jan ne qender edhe nuk jan Hotele
dmth sipas teje qe futja qa do e sido atyre qe banojn a???
Lexoje edhe ni here postimin tim te meparshem dhe mundoju me e kuptu.

Une e kam thene dhe e perseris, per banorin eshte me rendesi: cmimi, kualiteti i ndertimit, funksionaliteti, lokacioni, infrastruktura percjellese dhe leja per objektin.

Nese nje objekt BANIMI i permbush kriteret e mesiperme, NUK KA rendesi a doket "ugly" apo "shitty" prej jasht, sepse fundi fundit estetika e pamjes se jashtme i takon shijes se njeriut (dikujt i pelqen e dikujt jo).


Quote:
Originally Posted by Dardania View Post
Jo shoki mue
nuk shkon ashtu
ai qe e don nje vene don me ja pa te gjitha te mirat.

OK

une po ta kisha Kritikue me sy te keq besom qe sme kish ardh kaq rende kunder kritaka jote
ama duke e pas parasysh se une kam thene se pse nuk i jepin naj arkitektur pak ma fancy plus kur kihet parasysh se ne njefar menyre ajo eshte njera DERE e Prishtines edhe hala pa hi mire ne qeneder me tu rrudh syt
Per mua ketu eshte pozitive dhe me rendesi qe se paku po fillon te ndertohet edhe Veterniku me plan, bash per arsye se eshte njera nga "dyert" e Prishtines.

Pra, per mua me mire eshte te ndertohen objekte te ketilla qe ti i quan te shemtume por qe jane te organizuara, me leje dhe me plan se sa te ndertohen zona te egra sic eshte sot psh. Kodra e Trimave.
Sot ne Kodren e Trimave edhe me dasht eshte gati e pamundur me vu nje ren urban pa shkatrru nje numer te madh te objekteve individuale (qe do te thote kosto e paberballueshme jo vetem per komunen por edhe per Qeverine), prandaj konsideroj se ky eshte nje hap pozitiv.

Sikur te niseshim nga "logjika" jote, lagjet Ulpiana, Dardania, Kodra e Diellit dhe nje pjese e Qendres na qenkan jashtzakonisht te shemtume per arsye se kane shume objekte te ngjashme sikur keto qe ti pi kritikon, por e verteta eshte se pikerisht keto lagje jane me te rregulluarat dhe me funksionalet ne Prishtine!

Quote:
Originally Posted by Dardania View Post
come on man


Be real
Njeri ma REAL se une ne kete forum sun gjen!
Buki no está en línea   Reply With Quote
Old January 16th, 2012, 10:52 PM   #6617
Dardania
Registered User
 
Dardania's Avatar
 
Join Date: Nov 2009
Location: Prishtinė
Posts: 630
Likes (Received): 64

Buki
ka disa segmente qe une jam perkraher i yti apo kemi nje mendim
por ti nuk po rrin atu ku dole me kunder kritik ndaj asaj qe une per nga ana e arkitektures ia jepa EPITETIN UGLY

Ti pastaj ne emer timin the se une po thoja / beja te njejten sen edhe per Bregun e Dielit lagje kjo e cila i ka disa Banesa me Tulla
Une nuk kam thene per ate qe eshte bere
se une e di se kushton per me ja jep nje arkitektur qe ta don zemra e te flen ne shpirt
dhe eshte kenaqesi edhe per syrin

Por kam thene per kete qe tash ne e kemi ne F***ing ne doren tone
pra tash te mos bejm gabime


Poashtu Buki
une nuk kam thene se veq futja nje arkitektur te bukur edhe tjerat sene mos ta nin
se di pse vjen me ksi senesh pa i thene une

edhe kapu aty ku une kam komentu

nejse
ti ke mujt shembull mem bo pytje :

E qfat mendimi kam per ato banesa ekzistuese qe jan te Trullavta me Tulla nga Para Lufta (shembull ato te Qafa)

ateher une te kisha jep pergjigjejen time

ama pa fol une fare per te kalumen ti ja ke fut nje tonelat sene
bile edhe Vranjevcin e ke shti ketu

Buk - kam respekt Njeri per ty
ke Kontribu ketu
ama te lutem njeri Kadale
shikoji senet ne ftyr e jo ne diagonale
e sidomos mos shto gjera qe ne radh te par se din se cfar mendimi kam une per ato sene pastaj as qe kam fol une per ato


Quote:
Originally Posted by Buki View Post
Jo, nuk kam.Lexoje edhe ni here postimin tim te meparshem dhe mundoju me e kuptu.

Une e kam thene dhe e perseris, per banorin eshte me rendesi: cmimi, kualiteti i ndertimit, funksionaliteti, lokacioni, infrastruktura percjellese dhe leja per objektin.

Nese nje objekt BANIMI i permbush kriteret e mesiperme, NUK KA rendesi a doket "ugly" apo "shitty" prej jasht, sepse fundi fundit estetika e pamjes se jashtme i takon shijes se njeriut (dikujt i pelqen e dikujt jo).
Per mua ketu eshte pozitive dhe me rendesi qe se paku po fillon te ndertohet edhe Veterniku me plan, bash per arsye se eshte njera nga "dyert" e Prishtines.

Pra, per mua me mire eshte te ndertohen objekte te ketilla qe ti i quan te shemtume por qe jane te organizuara, me leje dhe me plan se sa te ndertohen zona te egra sic eshte sot psh. Kodra e Trimave.
Sot ne Kodren e Trimave edhe me dasht eshte gati e pamundur me vu nje ren urban pa shkatrru nje numer te madh te objekteve individuale (qe do te thote kosto e paberballueshme jo vetem per komunen por edhe per Qeverine), prandaj konsideroj se ky eshte nje hap pozitiv.

Sikur te niseshim nga "logjika" jote, lagjet Ulpiana, Dardania, Kodra e Diellit dhe nje pjese e Qendres na qenkan jashtzakonisht te shemtume per arsye se kane shume objekte te ngjashme sikur keto qe ti pi kritikon, por e verteta eshte se pikerisht keto lagje jane me te rregulluarat dhe me funksionalet ne Prishtine!Njeri ma REAL se une ne kete forum sun gjen!
Dardania no está en línea   Reply With Quote
Old January 16th, 2012, 11:20 PM   #6618
rene1234
Carpe Diem
 
rene1234's Avatar
 
Join Date: Feb 2011
Posts: 7,147
Likes (Received): 1443

Ato ndertesat qe ka paraqitur Buki per mendimin tim jane mese normale e te zakonshme ne te gjitha shtetet europiane, sigurisht nuk kane asgje te vecante, por edhe te shemtuara nuk jane..gjithsesi secili ka mendimin e tij, shijen e tij, kshuqe se kuptoj debatin: dikush i pelqen e dikush jo, pse e zgjasni kaq shume
rene1234 no está en línea   Reply With Quote
Old January 17th, 2012, 12:44 AM   #6619
Buki
BANNED
 
Buki's Avatar
 
Join Date: Jan 2010
Location: Prishtina
Posts: 2,767
Likes (Received): 623

Quote:
Originally Posted by Dardania View Post
Buki
ka disa segmente qe une jam perkraher i yti apo kemi nje mendim
por ti nuk po rrin atu ku dole me kunder kritik ndaj asaj qe une per nga ana e arkitektures ia jepa EPITETIN UGLY
Une kam nejt, rri dhe do te rri aty ku kesh, pra qe forma dhe fasadat e atij kompleksi jane qeshtje e shijes. Ty te doket "ugly" ndersa mua me doket shume OK dhe ketu mbaron muhabeti, per gjera tjera mund te debatojme.

Quote:
Originally Posted by Dardania View Post
Ti pastaj ne emer timin the se une po thoja / beja te njejten sen edhe per Bregun e Dielit lagje kjo e cila i ka disa Banesa me Tulla
Une asnjehere nuk kam fol n'emer tend as nuk kam thene se ti ke permend ate lagje apo kete lagje.
Une perdora nje shembull se cka do ndodh nese perdorim interpretimin tim te "logjikes" tende si te sakte neper lagjet tjera te Prishtines. Pra, nese i quajme "ugly" te gjitha lagjet qe kane objekte me fasade te ngjashme (me tulla).
Nese nuk e ke kuptu si duhet kete gje, nuk eshte problem i jemi.

Quote:
Originally Posted by Dardania View Post
Une nuk kam thene per ate qe eshte bere
se une e di se kushton per me ja jep nje arkitektur qe ta don zemra e te flen ne shpirt
dhe eshte kenaqesi edhe per syrin

Por kam thene per kete qe tash ne e kemi ne F***ing ne doren tone
pra tash te mos bejm gabime
Prap po dalim te qeshtja e shijes. Une nuk konsideroj se po behet ndonje gabim me kete kompleks, perkundrazi, jam i lumtur qe edhe kjo lagje po urbanizohet ashtu si duhet, pra me plan.

Quote:
Originally Posted by Dardania View Post
Poashtu Buki
une nuk kam thene se veq futja nje arkitektur te bukur edhe tjerat sene mos ta nin
se di pse vjen me ksi senesh pa i thene une
Une as qe e kam permend nje gje te tille. Kah te erdh ty kjo, nje Zot e din.

Quote:
Originally Posted by Dardania View Post
edhe kapu aty ku une kam komentu
?

Quote:
Originally Posted by Dardania View Post
nejse
ti ke mujt shembull mem bo pytje :

E qfat mendimi kam per ato banesa ekzistuese qe jan te Trullavta me Tulla nga Para Lufta (shembull ato te Qafa)

ateher une te kisha jep pergjigjejen time
Une nuk bej pyetje, pergjegjja e te cilave nuk me intereson.

Quote:
Originally Posted by Dardania View Post
ama pa fol une fare per te kalumen ti ja ke fut nje tonelat sene
bile edhe Vranjevcin e ke shti ketu
Vranjevcin e morra si shembull se si nuk duhet te duket Veterniku. Nuk pe di pse e ki veshtire me e kuptu kete?

Quote:
Originally Posted by Dardania View Post
Buk - kam respekt Njeri per ty
ke Kontribu ketu
ama te lutem njeri Kadale
shikoji senet ne ftyr e jo ne diagonale
e sidomos mos shto gjera qe ne radh te par se din se cfar mendimi kam une per ato sene pastaj as qe kam fol une per ato
Une kam nje keshille miqesore per ty, mundoju me i lexu postimet e mija ashtu si jane, pra mos mi keqinterpreto dhe mos mi devijo fjalet sepse pernime shkoj shume gjate ky debat a asgje konstruktive nuk eshte tu dal prej tij.
Buki no está en línea   Reply With Quote
Old January 17th, 2012, 12:51 AM   #6620
Arbenit
Registered User
 
Arbenit's Avatar
 
Join Date: Mar 2010
Posts: 3,720
Likes (Received): 372

Banesat ne Kodren e Diellit, Zona Perendimore, jane qe te gjitha te ndertume me tulla te kuqe te fasades. Dhe, per shijen time, eshte lagjja me e bukur ne qytet.

Kah ana praktike, fasada me tulla te fasades i ka dy perparesi TE MEDHA.

Izolimi eshte shume/shume me i mire se me fasade tjeter.

Mirembajtja pothuajse e panevojshme si dhe qendrushmeria afatgjate.

Natyrisht, nese punohet puna qysh duhet.
__________________
Don't feed the trolls

Brilliant minds discuss ideas, average minds discuss events, small minds discuss people
Arbenit no está en línea   Reply With Quote
Reply

Tags
albanian, kosova, prishtina, pristina, projects, projekte, shqipėria

Thread Tools

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is OffAll times are GMT +2. The time now is 03:29 AM. • styleid: 14


Powered by vBulletin® Version 3.8.11 Beta 4
Copyright ©2000 - 2017, vBulletin Solutions Inc.
Feedback Buttons provided by Advanced Post Thanks / Like (Pro) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2017 DragonByte Technologies Ltd.

vBulletin Optimisation provided by vB Optimise (Pro) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2017 DragonByte Technologies Ltd.

SkyscraperCity ☆ In Urbanity We trust ☆ about us | privacy policy | DMCA policy

Hosted by Blacksun, dedicated to this site too!
Forum server management by DaiTengu