daily menu » rate the banner | guess the city | one on oneforums map | privacy policy | DMCA | news magazine | posting guidelines

Go Back   SkyscraperCity > European Forums > Forum Polskich Wieżowców > Inwestycje w Polsce > Śląsk

Śląsk Dolnośląskie, Opolskie, Śląskie

Global Announcement

As a general reminder, please respect others and respect copyrights. Go here to familiarize yourself with our posting policy.

Reply

Thread Tools
Old January 2nd, 2006, 09:54 PM   #61
amar|
Registered User

amar|'s Avatar

Likes (Received): 0

Quote:
Originally Posted by tombar311
nie wiem czy tak najlepiej mają ci od południa. Kolega kiedyś wynajmował mieszkanie na osiedlu "alpejskim" czy jak ktoś woli "himalajskim" (tym z "górskimi" nazwami ulic ). Szybko z niego uciekał - ruch pociągów na tej trasie i to głownie towarowych jest ogromny.
Lepiej przy torach niz przy ruchliwej drodze np. pulaskiego(wiem cos o tym) wiec az tak zle nie maja. A na tej trasie to wylacznie odbywa sie ruch towarowy.
amar| no está en línea   Reply With Quote

Sponsored Links

Old January 2nd, 2006, 10:11 PM   #62
Rafis
WROCŁAW U/C

Rafis's Avatar

Likes (Received): 447

Quote:
Originally Posted by amar|
A na tej trasie to wylacznie odbywa sie ruch towarowy.
co jest o wiele gorsze niz ruch osobowy bo przełądowane pociagi jeżdza wolno i często przystaja hamując i znowu ruszając
Rafis no está en línea   Reply With Quote
Old January 2nd, 2006, 10:29 PM   #63
amar|
Registered User

amar|'s Avatar

nie wiem czy miales okazje kiedys byc w nocy przy pulaskiego, jak rozpedzony tir pedzi po kocich lbach, trzesac nie tylko soba ale rowniez kamienicami...
Old January 2nd, 2006, 10:36 PM   #64
Rafis
WROCŁAW U/C

Rafis's Avatar

Quote:
nie wiem czy miales okazje kiedys byc w nocy przy pulaskiego, jak rozpedzony tir pedzi po kocich lbach, trzesac nie tylko soba ale rowniez kamienicami...

a co mnie interesuje Pułaskiego? nie po to "płace" grube tysiące żeby mieszkac obok obwodnicy towarowej wrocławia
Ogólnie nie ejstem zwolennikiem wsi w miescie i ciszy oraz sielskich obrazków ale to na Gaju to juz dla mnie za duzo. Zdecydowanie nie kupiłbym tam mieszkania. Juz wole hałas uliczny chociaz niekoniecznie na Pułaskiego.
Old January 3rd, 2006, 11:14 AM   #65
tombar311
tombar311

Likes (Received): 2

Quote:
Jasne, tylko, że pamietaj, że za powiedzmy 3-4 lata Pulaskiego będzie pięknie przebudowana i nie będzie juz takiego hałasu, a większośc TIR-ów tamtędy jeżdżąca wypadnie na obwodnice - śródmiejską i autostradową.
A linia kolejowa zostanie - co więcej ruch kolejowy (towarowy) będzie się zwiększał.
Ale oczywiście wybór nalezy do kupującego mieszkanie. Ale zgodze się z Rafisem, że na siłę tworzy się na Gaju coś co ma przypominać spokojny mieszkaniowy klimacik, a w rzeczywistości tworzy się gęsta zabudowę typu "sąsiad zagląda do sąsiada" przez okna. Nie wspomnę o "dziwdizńcach powstający h budynków, gdzie pogłos i echo codziennego zycia daje się we znaki nie mówiąc juz jak zaczna krzyczeć dzieci lub ktoś puści głośną myzykę. Niestety z taka zabudową nigdy nie stworzy się klimatu mieszkaniowego np. Karłowić lub "starych" Krzyków.
I tyle mojego zdania . Ja tam wole Karłowice...
tombar311 no está en línea   Reply With Quote
Old January 3rd, 2006, 11:22 AM   #66
Rafis
WROCŁAW U/C

Rafis's Avatar

ale za to tworzy sie klimat sródmiescia gdzie warunki zycia były i sa bardzo podobne
Old January 3rd, 2006, 11:29 AM   #67
Erni79
Registered User

Erni79's Avatar

Likes (Received): 888

Quote:
Originally Posted by Rafis
no własnie tez miałem okazje mieszkac przez ponad tydzien od strony torów i nie powiem ze jest to cos fajnego a pociagi jeżdza wolno i czesto-co ciekawe miałem wrażenie ze czym bliżej wieczora tym więcej ich jeździło
Tak największy huk jets pryz Magistrali Towarowej. Szczególnie w Zimę gdy drzewa nie mają liści i nie tłumią hałasu. Ja mieszkam jakieś 2 km w lini prostej
i huk jest wielki, szczególnie wieczorami i w nocy gdy nie ma hałasu samochodów.
Erni79 no está en línea   Reply With Quote
Old January 3rd, 2006, 12:13 PM   #68
kotbehemot
Я.

kotbehemot's Avatar

Likes (Received): 1

Quote:
Originally Posted by Rafis
ale za to tworzy sie klimat sródmiescia gdzie warunki zycia były i sa bardzo podobne

no nie. W srodmiesciu (poniemieckim) masz prawdopodobnie wyzszy standard. Masz wysokie, duze mieszkania, grube stropy, przez ktore nie slychac sąsiadow, dosyc ciche ulice jednak (takie jak sienkiewicza czy nowowiejska są dosc głosne,ale juz boczne uliczki nie) i dosc wysoki standard przestrzeni- parki srodmiejskie, ulice z szerokimi chodnikami itp.
W "nowym gaju" masz coprawda wieksze bezpieczenstwo i nowsze tynki, ale cala reszta jest na o wieeele nizszym poziomie. No i w kamienicach zdarzają sie kible na polpiętrze
Old January 3rd, 2006, 04:07 PM   #69
amar|
Registered User

amar|'s Avatar

Dobra dobra, ja tylko napisalem ze aktualnie przy pulaskiego jest gorzej I tyle.. Tak naprawde we wrocku to jest moja opinia nie buduje sie z glowa, zreszta chyba jak w calym kraju nowych dzielnic mieszkanowych a raczej porozpieprzane po calym miescie jakies tam osiedla ktore w ogole nie tworza zadnej mysli urbanistycznej na wieksza skale niz tylko na 1 inwestycje developera. A piszac o dzielnicy nie mialem na mysli planow jak za komuny, np. w holandii tuz obok Pijnackera niestety nie pamietam dokladnie nazwy tej wlasnie miesciny przez ktora urzadzalem sobie skrot byla prawie cala dzielnica w polowie juz wybudowana, i widac bylo tam jakis zamysl rozne inwestycje ale jakos poukladane w calosc i naprawde robilo to dobre wrazenie...
Old January 14th, 2006, 10:05 AM   #70
Rafis
WROCŁAW U/C

Rafis's Avatar

Apartamenty Sokolniki
kolejna inwestycja została na fali boomu przekwalifikowana na apartamenty i biura(zniknął handel).
Zelwerowicza

http://www.bobsinvest.pl/
Old January 14th, 2006, 10:12 AM   #71
kotbehemot
Я.

kotbehemot's Avatar

ooo calkiem fajna architektura! Musze przyznac, ze takie inwestycje mnie najbardziej cieszą! (a wiec budynki plombowe na poziomie)
Old January 14th, 2006, 10:42 AM   #72
Mroberto
Wrocławski konserwatysta

Mroberto's Avatar

Likes (Received): 5

bardzo dobry projekt mam nadzieje że jak go skończą to wezmą się za te sklepy na rogu Sokolniczej i Zelwerowicz oraz ten blaszak przy skrzyżowaniu Legnicka, Sokolnicza
Mroberto no está en línea   Reply With Quote
Old January 14th, 2006, 11:33 AM   #73
Rafis
WROCŁAW U/C

Rafis's Avatar

mysle ze jesli ten budynek odniesie sukces to wzrosną szanse na to, że ktos kupi działki obok(dzis zabudowane barakami) i porządnie je zabuduje zmieniajac oblicze placu JP II.
Budynek bardzo mi sie podoba(lubie budynki gdzie srodek jest tak zagospodarowany jak tu).
Old January 14th, 2006, 12:09 PM   #74
kotbehemot
Я.

kotbehemot's Avatar

Na pewno tamten rejon ma duze szanse na zabudowanie- jest bardzo blisko centrum i praktycznie nic jeszcz etam nie ma. Kiedy skoncza sie dzialki od poludniowej strony estakady kolejowej (ale blisko centrum) pod mieszkaniowke, to deweloperzy zaczna szukac moze tu.
Old January 14th, 2006, 12:21 PM   #75
GEO-PL
Gorillaz

GEO-PL's Avatar

Fajny budyneczek, nie powiem.
Ale inwestor sie nie zmienil, a szkoda. Ciekawe czy na 'nowy' projekt zdobeda pieniadze.
Oby.
a co do przyszlosci tych terenow, to bylbym spokojny. kilkaset metrow dalej dzialki schodza jak swieze buleczki (mysle o kępie), wiec i tu powinno sie zaczac cos dziac. Tyle ze to juz chyba bedzie wtórny rynek nieruchomosci.
Wedlug mnie przydalby sie tam biurowiec/-ce! No i moze kiedys sala koncertowa AM.
Old January 14th, 2006, 12:39 PM   #76
Rafis
WROCŁAW U/C

Rafis's Avatar

No nie wiem czy nie zmienił sie inwestor. Ogólnie bobsinvest tez to zaczął budowac ale teraz w reklamach pokazane jest tez logo KP Inwestycje a ta firma zdaje sie wybudowała biurowiec na Muchoborskiej. Wiec byc moze KP wykupiło projekt tej inwestycji i po zmianach(pozostawienie tylko biur i apartamentów) bedzie go realizowało.Oby. Termin oddania 2 kwartał 2007-czekamy na ruch na budowie
Old January 14th, 2006, 03:14 PM   #77
md.sign
Registered User

Likes (Received): 243

inwestor się nie zmienił (choć mógłby )
parter pozostaje hadlowo-usługowy, więc nie sa to tylko apartamenty i biura.
na wszystkie pow. biurowe jest już potencjalny nabywca/najemca - jedna duża firma z branży komputerowej.
a do wznowienia robót, oprócz spraw finansowych, brakuje jeszcze paru kwitów
md.sign no está en línea   Reply With Quote
Old January 14th, 2006, 04:54 PM   #78
WroFanatyk
investmap.pl

WroFanatyk's Avatar

Likes (Received): 31

Bardzo dobra wiadomosc i fajna "studnia" ...taka spoleczno-biznesowa Ta budowa straszy juz za dlugo. ...a z okien bedzie ladny widok na nastolatki przepychajace sie na boisku XII lo podczas lekcji wuefu z panem Radziwonem, albo Chlopkiem
WroFanatyk no está en línea   Reply With Quote
Old January 14th, 2006, 04:59 PM   #79
WroFanatyk
investmap.pl

WroFanatyk's Avatar

Likes (Received): 31

...a na Czystej poziom podziemny jest juz zupelnie gotowy i zaczynaja odwaznie piac sie w gore. jedno mnie zastanawia: na wizualkach budynek jest na planie prostokata (tak?), a w rzeczywistosci litery "C". Jak to bedzie wygladac od strony ul. Kosciuszki???
WroFanatyk no está en línea   Reply With Quote
Old January 14th, 2006, 08:26 PM   #80
Rafis
WROCŁAW U/C

Rafis's Avatar

Quote:
Originally Posted by md.sign
inwestor się nie zmienił (choć mógłby )
parter pozostaje hadlowo-usługowy, więc nie sa to tylko apartamenty i biura.
na wszystkie pow. biurowe jest już potencjalny nabywca/najemca - jedna duża firma z branży komputerowej.
a do wznowienia robót, oprócz spraw finansowych, brakuje jeszcze paru kwitów

komputerowej? Siemens jak zawsze? heheh
to kiedy realnie będzie to mogło ruszyc?
aha i wiecie moze kto to projektował bo słyszałem ze archipelag-oni potrafia tak ładnie komponowac te budowle.

Last edited by Rafis; January 14th, 2006 at 08:52 PM.

Reply

Tags
wrocław

Thread Tools

Posting Rules