daily menu » rate the banner | guess the city | one on oneforums map | privacy policy | DMCA | news magazine | posting guidelines

Go Back   SkyscraperCity > European Forums > Forum Polskich Wieżowców > Infrastruktura i Technologia > Infrastruktura drogowa

Infrastruktura drogowa Autostrady, trasy, tunele, estakady i mosty
» Ukończone » Petycje i akcje

Global Announcement

As a general reminder, please respect others and respect copyrights. Go here to familiarize yourself with our posting policy.

Reply

Thread Tools
Old August 6th, 2004, 11:44 AM   #1
Dyszkin
WFM OSA M52 z 1965 r.

Dyszkin's Avatar

Likes (Received): 429

[Silesia] Drogowa Trasa Średnicowa

Schemat postępu prac na gliwickich odcinkach DTŚki oraz sekcjach Z3 - Z4:

G2:

G2-4:

G1:

Z3-Z4:

Cały schemat budowanych odcinków : http://bobola.net.pl/foto/dts/calosc-schemat.jpg

sprenzynaKRK liked this post

Last edited by Luki_SL; November 11th, 2013 at 08:51 AM.
Dyszkin está en línea ahora   Reply With Quote

Sponsored Links

Old August 6th, 2004, 02:52 PM   #2
Fredi
Registered User

Fredi's Avatar

Likes (Received): 19

Widac ze to wielka inwestycja.
Mam pytanie: na zdjeciach okolica jest bardzo pusta, pare blokow i chaszcze. To tak ma byc, czy sa plany zabudowy?
Fredi no está en línea   Reply With Quote
Old August 6th, 2004, 03:18 PM   #3
oralB
Moderator

oralB's Avatar

Likes (Received): 182

Quote:
Originally Posted by Fredi
Mam pytanie: na zdjeciach okolica jest bardzo pusta, pare blokow i chaszcze. To tak ma byc, czy sa plany zabudowy?
Z góry wygląda to fatalnie - jak jedzie się np. samochodem , to nie rzuca się to aż tak bardzo w oczy .
oralB no está en línea   Reply With Quote
Old August 6th, 2004, 05:28 PM   #4
Marcin
Load "*",8,1

Marcin's Avatar

Likes (Received): 144

Quote:
Originally Posted by Fredi
Na samym rondzie bedzie szklana kopula, teren na pierwszym zdjeciu na prao od Spodka a na drugim na lewo od jezdni to tereny po dawnej kopalni Katowice. Na tym terenie planuje sie chyba wybudowac nowa siedzibe Muzeum Slaskiego, poza tym chyba czesc ma byc przeznaczona na inwestycje edukacyjne szkolnictwa wyzszego, zabytkowe budynki kopalni maja tworzyc skansen gorniczy. Czy wypala wszystkie pomysly czy tylko niekotore, czy moze ani jeden nie moge powiedziec.

Pzdr.
Old August 6th, 2004, 09:22 PM   #5
Fredi
Registered User

Fredi's Avatar

Likes (Received): 19

Dzieki za info.
Fredi no está en línea   Reply With Quote
Old August 6th, 2004, 09:48 PM   #6
hermit
hręddur köttur

hermit's Avatar

Quote:
Na samym rondzie bedzie szklana kopula, teren na pierwszym zdjeciu na prao od Spodka a na drugim na lewo od jezdni to tereny po dawnej kopalni Katowice. Na tym terenie planuje sie chyba wybudowac nowa siedzibe Muzeum Slaskiego, poza tym chyba czesc ma byc przeznaczona na inwestycje edukacyjne szkolnictwa wyzszego, zabytkowe budynki kopalni maja tworzyc skansen gorniczy. Czy wypala wszystkie pomysly czy tylko niekotore, czy moze ani jeden nie moge powiedziec.
No własnie z tym Muzeum to zupełnie nie wiadomo. Bo po długich walkach z wielką pompą dostali dzialkę przy Ceglanej (nawiasem mówiąc zupełnie bez sensu lokalizacja), nagle ktoś przyszedł po rozum do głowy, że przecież tu byłoby o wiele lepiej, ale chyba niewielkie szanse to ma. Słyszałem, że część terenów pokopalnianych ma przejąć UŚ i m.in. ulokować się tam może ASP, ale to chyba tylko plany piękne. Potem, że skoro taki wielki teren w centrum ,to się może jakiś developer zainteresuje i coś postawi (blaszaka chyba), więc póki co chyba wszystko czeka na rozstrzygięcie.
Old August 6th, 2004, 09:55 PM   #7
Koniaczeq
Registered User

Koniaczeq's Avatar

Likes (Received): 160

Wygląda to fatalnie, ale trzeba pocierpiec dwa lata by potem wygladąło to nieporównanie lepiej i mozna było sie cieszyc długie lata. Pewnie po wybudowaniu DTŚ jacyś inwestorzy sie znajdą... Tak swietnei położonego i skomunikowanego terenu nikt nie przepusci ...
Old August 8th, 2004, 10:34 PM   #8
kafarek
fb.Robert Frw

kafarek's Avatar

Likes (Received): 2344

zobaczyłem ten watek i zaciekawilo mnie to bardzo...po moim przestudiowaniu tematu zorientowałem sie ze było to wielkie rondo z przejazdem tramwajów i przystankami na środku
I moje pytanie czym ma się skończyc ta przebudowa i nie wiem czy ja dobrze łączę zdjecia ponieważ juz podczas przebudowy nie widzę ronda i tramwajow i tylko wykop wzdł€uż...jakie ma celowe założenie ta przebudowa?
kafarek está en línea ahora   Reply With Quote
Old August 8th, 2004, 10:46 PM   #9
hermit
hręddur köttur

hermit's Avatar

a taki, żeby cały ruch W-E puścić dołem i dlatego kopie się tunel. Ma to odciążyć rondo, na którym korki, zwłaszcza od strony chorzowa były wprost monstrualne. (kto nie widział, nie uwierzy )
Old August 8th, 2004, 10:54 PM   #10
kafarek
fb.Robert Frw

kafarek's Avatar

Likes (Received): 2344

rozumiem ze rondo zrobi sie w swoim charakterze bardziej lokalne a ruch W-E śmignie tunelem?
kafarek está en línea ahora   Reply With Quote
Old August 8th, 2004, 11:21 PM   #11
hermit
hręddur köttur

hermit's Avatar

tak.
Old August 8th, 2004, 11:45 PM   #12
Koniaczeq
Registered User

Koniaczeq's Avatar

Likes (Received): 160

Quote:
Originally Posted by kafarek
rozumiem ze rondo zrobi sie w swoim charakterze bardziej lokalne a ruch W-E śmignie tunelem?
A ruch tranzytowy przejmuje autostrada A4
Old August 10th, 2004, 07:41 PM   #13
zenon
Registered User

Likes (Received): 0

Quote:
Originally Posted by kafarek
zobaczyłem ten watek i zaciekawilo mnie to bardzo...po moim przestudiowaniu tematu zorientowałem sie ze było to wielkie rondo z przejazdem tramwajów i przystankami na środku
I moje pytanie czym ma się skończyc ta przebudowa i nie wiem czy ja dobrze łączę zdjecia ponieważ juz podczas przebudowy nie widzę ronda i tramwajow i tylko wykop wzdł€uż...jakie ma celowe założenie ta przebudowa?

zenon no está en línea   Reply With Quote
Old August 10th, 2004, 08:32 PM   #14
1Marek1
1Marek1

Likes (Received): 28

korzystając z okazji taka luźna dygresja nt kultury budowania na przykładzie Sląska i Krakowa. tak się składa że chociaż jestem Krakusem z krwi i kości to jednak 6 lat przemieszkałem na Sląsku (Katowice i Zabrze) stąd znam temat. Tak więc na Sląsku buduje się czasem wolniej i drożej ale tak że to co już zbudują może służyc mieszkańcom wiele lat i rozwiazania techniczno-architektoniczne potrafią sprostać zadaniom całego obiektu. jako przykład-właśnie DTS, która jest budowana odkąd pamiętam (a na Slasku byłem od 1995r i wtedy już były pierwsze odcinki). Za to każde skrzyżowanie (bezkolizyjne), każdy odcinek pracujje w coraz większym natężeniu i nic nie trzeba poprawiać. inny przykład-zjazdy z A4 w rejonie Katowic-są tak rozbudowane,że umożliwiaja ponowny wjazd na A4 w przypadku mylnego z niej zjechania. A teraz Kraków-przykro mi o tym pisać, ale mam nieodparte wrażenie, że wstepny, dobry projekt jest po to aby go potem okrawać z kolejnych rozwiązań po to aby zaoszczędzić tych parę zł. I w efekcie mamy coś na co wszyscy się skarżą bo miało inaczej działać. i myśli się zaraz po wybudowaniu o modernizacji. Przykład-węzeł z A4 na Zakopianke:nie ma pasów rozbiegowych, każdy wjazd na ślimaku konczy się znakiem STOP. Inny przykład-właśnie kończy się budowa dwupoziomego węzła na drugim koncu obwodnicy-w Zabierzowie. Zjazd z pięknej wielopoziomowej estakady konczy sie ...światłami. Tylko dlatego, że budowany obok market będzie miał tam wjazd na parking. jakby nie mogli zrobić prostego tunelu pod szosą (tak jest w Bytomskiej Plejadzie przy wyjeździe na Zabrze-kto zna ten wie o co mi chodzi). I tak dalej, i tak dalej....
1Marek1 no está en línea   Reply With Quote
Old August 10th, 2004, 09:30 PM   #15
Marcin
Load "*",8,1

Marcin's Avatar

Ciekawe spostrzezenie Marku, troche jakby bazujace na pozytywnych stereotypach, ale oprocz rozwiazan drogowych chyba nie znajdzie potwierdzenia. a jezeli tak to chetnie sie dam przekonac.

@ hermit, jezeli tunel przejmie ruch W-Z, a rondo bedzie pelnic role lokalna, to nasuwa sie pytanie po co Katowicom jeszcze takie wielkie rondo ? Nie lepiej bylo wygospodarowac wartosciowe tereny i sporzadzic dla nich plan zabudowy ?
Odpowiedzia moze byc to ze DTS w tym miejscu pelni role niemal transytowa i rownolegle wzdluz niej przebiega nadal wazna arteria jaka jest Chorzowska, i tu wydaje mi sie ze na tym odcinku moze byc wyjatkowo ciasno, ruch na Chorzowskiej, ruch na DTS, wielka ilosc zjazdow/wjazdow, nowe centrum i stare centrum ...zobaczymy.

Pzdr.
Old August 12th, 2004, 07:41 PM   #16
antoslaw
Registered User

Likes (Received): 1

W sobote bede widzial ta wielka budowe live, jesli wygospodaruje troche czasu na wieksze lazenie po Katowicach, to beda fotaski .
antoslaw no está en línea   Reply With Quote
Old January 14th, 2005, 11:44 AM   #17
mostro
Guest

Likes (Received):

DTŚ2, czyli Drogowa Trasa Średnicowa ROW?

O DTŚ to chyba każdy z nas słyszał, ale czy wiedzieliście, że była (jest?) projektowana inna DTŚ-ka, zwana DTŚ ROW?

Umieszczam skan mapki "Ziemia rybnicka i raciborska" (rok wyd. 1990) z zaznaczonymi, projektowanymi drogami na tym obszarze.
(przepraszam za wielkość: ok 300 kB)

Oprócz obwodnicy Rybnika możemy znaleźć:

1. A4 - wiadomo

2. A1 - zwana tutaj Transeuropejską Autostradą Północ-Południe (Wiedeń-Brno-Ostrava-Gdańsk)
- dzisiaj troche inny przebieg trasy
i...

3. Drogowa Trasa Średnicowa Rybnickiego Okręgu Węglowego (sic!)

na tej mapie łączy dzisiejszą drogę 78 w ok. Knurowa z chyba niezbyt ważną drogą na granicy ówczesnego woj. katowickiego w ok. miejscowości Strumień

Czy słyszeliście w naszych czasach o tej drodze?

Swoją drogą te projekty to przykład PRL-owskiego "optymizmu".
  Reply With Quote
Old January 14th, 2005, 12:24 PM   #18
Marcin
Load "*",8,1

Marcin's Avatar

W najnowszym wydaniu planu miasta Rybnik jakie posiadam (kupione w wrzesniu) ta trasa nadal jest zaznaczona. Czytam niekiedy w regionalnej prasie ze cos w tej sprawie sie znowu ruszylo. Z tego co wiem to w przebiegu A1 miedzy Rybnikiem i Zorymi wezel z ta DTS ROW jest zaplanowany i trasa ma powstac. Zalezy na tym wladzom regionu i jest ona potrzebna.

Pzdr.
Old September 11th, 2005, 02:54 PM   #19
fairhair26
A4 niezwłocznie na wschód

fairhair26's Avatar

Likes (Received): 481

Przydałaby się taka trasa

www.mycharts.pl
www.lighting-gallery.pl
www.oprawy.info
fairhair26 no está en línea   Reply With Quote
Old September 11th, 2005, 06:08 PM   #20
Hetman
EF PD o/Warszawa

Hetman's Avatar

Quote:
Originally Posted by fairhair26
Przydałaby się taka trasa
Przydało by się nowe forum drogowe - Infrastruktura Drogowa SF. Naprawdę w ostatnich czasach na naszym forum piszemy przede wszystkim o Trasach Niebieskich Migdałów (AOW, TOG, Obwodnica Warszawy, A-1, S-69, A-4 na wschód od Tarnowa, A-6 itede, itepe). Z całym szacunkiem dla piszących tu - z gąszcza pobożnych życzeń i marzeń trudno jest wyłuskać tu naprawdę istotne informacje. Może Szanowni Moderatorzy dodawali by do tematów threadów znacznik [SF], to może by dało się jakoś to filtrować?
Hetman no está en línea   Reply With Quote

Reply

Tags
śląskie, świętochłowice, chorzów, dk79, dw902, gliwice, jaworzno, katowice, ruda śląska, silesia, trasa średnicowa, zabrze

Thread Tools

Posting Rules