daily menu » rate the banner | guess the city | one on oneforums map | privacy policy | DMCA | news magazine

Go Back   SkyscraperCity > European Forums > Forum Polskich Wieżowców > Inwestycje w Polsce > Wielkopolska i Kujawy

Wielkopolska i Kujawy Kujawsko-Pomorskie, Lubuskie, Wielkopolskie

Reply

Thread Tools
Old June 5th, 2013, 02:23 PM   #3201
Andbyd
Andrzej

Likes (Received): 907

Quote:
Originally Posted by any@body View Post
Niby się nie dyskutuje, ale gusta bydgoszczan są wyjątkowo spaczone. Ostatnio często jeżdżę autobusem obok nowej byblioteky i co i rusz słyszę wypowiedzi współpasażerów wyrażające zachwyt nad wyglądem tego koszmarnego gniota: "ładna ta nowa blibloteka!". Nie dziwmy się więc, że Logon też znajduje zwolenników, w końcu każda potwora znajdzie swojego amatora.
Zgadzam się tu całkowicie z tobą bo mnie elewacja biblioteki też kompletnie nie pasuje.
Ktoś kiedyś na forum biblioteki napisał , że "nasza biblioteka jest taka osrana" ... nic dodać,nic ująć -moje wrażenia są podobne.Staram się przyzwyczaić do tego widoku jak tam spaceruję...ale nie daję rady.
Rozmawiałem niedawno z człowiekiem który pewnie też opiniuje takie inwestycje..."ten zaakceptował,ten też,temu się podobało "...i tak to pewnie klepnęli.
Andbyd no está en línea   Reply With Quote

Sponsored Links

Old June 5th, 2013, 02:23 PM   #3202
Din Sevenn
Product Of Vinnland

Din Sevenn's Avatar

Likes (Received): 383

Quote:
Originally Posted by Zamaszysty View Post
A ja nie wiem o co tyle szumu ... to nie jest zła architektura. Nie jest wybitna, ale czepianie się brzmi tutaj coraz bardziej jak sztuka dla sztuki. Takie przypieprzanie się tylko po to, żeby pokazać jakim się jest niezadowolonym, ale tak na prawdę widzę, że to nie jest poparte żadnym argumentem prócz "bo brzydkie". To nie jest argument, a orzeczenie własnego gustu, a o gustach się nie dyskutuje.
W sumie zauważyłem, że najwięcej czepiania się, ściślej - czepiania się 80% wypowiedzi na tym forum to raczej Twoja specjalność.

A co do "sztuki dla sztuki, byleby pokazać niezadowolenie", to nie, nie. Dość tego - który to już z kolei realizowany projekt w mieście, który jest po prostu słaby. Ja sam jestem wyrozumiały dla lokalnej architektury, ale nawet ja widzę, że
Quote:
to nie jest zła architektura
racja, ponieważ to nie jest ŻADNA architektura.
Ile jeszcze mamy się pocieszać w stylu, że "schowany w parku"?

I jeszcze co do gustów - jak zespoły Boys i Weekend wejdą do Rock And Roll Hall of Fame, to pogadamy.
Old June 5th, 2013, 02:40 PM   #3203
vaqurelotirie
<>

vaqurelotirie's Avatar

Likes (Received): 76

To nie jest zła architektura jak porównać z Rywalem, Rajfajzenem, Nasiadkowym Sową, Wolnikowskim z Pod Blankami...

Last edited by vaqurelotirie; June 5th, 2013 at 02:48 PM.
vaqurelotirie no está en línea   Reply With Quote
Old June 5th, 2013, 02:52 PM   #3204
Zamaszysty
Kujawski łoś bezkolizyjny

Zamaszysty's Avatar

Likes (Received): 487

Tak, ale ja jak się "czepiam" to zawsze staram się do tego dopisać uzasadnienie. Z resztą nie wiem czy zauważyłeś, ale ja po prostu jestem na tym forum aktywny i staram się codziennie czytać i odpowiadać na nowe posty jeśli mam coś do powiedzenia w temacie. Nie wszyscy się ze mną zgadzają przy okazji, to fakt.

Mimo to uważam, że omawiany budynek jest bez szału, ale poprawny, a znalazło się tutaj grono osób, które wypowiadają się w imieniu wszystkich Bydgoszczan i mieszkańców jak leci. Nie zgadzam się z tym, więc zaangażowałem się w tę dyskusję o wiele bardziej, niż zwykle i tak ... czepiam się też bardziej niż zwykle, bo tutaj wytykane jest nie wiadomo jak wielkie brzydactwo, a ja tego nie widzę. Tak, daszek nad wejściem jest tandetny i nie pasuje zupełnie, ale proporcje budynku są całkiem fajne, a elewacja wygląda o niebo lepiej od wielu zabytkowych kamienic po "remoncie".

Zatem chociaż, za przeproszeniem dupy to nie urywa, to jest mimo wszystko przykładem, że można postawić coś tak neutralnego, że zginie w tłumie budynków i wtopi się w okolicę w sposób w miarę bezbolesny. Oczywiście, że mógł stanąć szklany biurowiec, ale po co? To, że firma jest z branży technologicznej nie znaczy, że ich budynek też musi być utrzymany w stylu hi-tech, bo to nie ma absolutnie nic do rzeczy.

Tyle ode mnie.

Bydgoszcz - Lista kontaktowa -<>- Walka z reklamami w Bydgoszczy -<>- Oddaj krew, w województwie kończą się zapasy!
Zamaszysty no está en línea   Reply With Quote
Old June 5th, 2013, 03:05 PM   #3205
KOmiX
Bicycle Rider

Likes (Received): 122

Quote:
Originally Posted by Andbyd View Post
(...) synowi (studiował architekturę w Poznaniu) też się podoba budynek LOGON-u
A ukończył te studia?

There are only 10 types of people in the world: Those who understand binary, and those who don't.

Pogoda na rower zawsze jest dobra, czasami jest bardzo dobra.

Jak się traktuje rowerzystów w Biznes Parku.
KOmiX no está en línea   Reply With Quote
Old June 5th, 2013, 04:01 PM   #3206
vaqurelotirie
<>

vaqurelotirie's Avatar

A ona tańczy dla mnie

O! O! O!
Ja widzę ją, a ona tańczy dla mnie!

truman-lodge liked this post

Last edited by vaqurelotirie; June 5th, 2013 at 04:17 PM.
vaqurelotirie no está en línea   Reply With Quote
Old June 5th, 2013, 04:17 PM   #3207
krystiand
Registered User

krystiand's Avatar

Likes (Received): 3226

Wspomniana tajemnicza budowa na Chopina (3; 5 lub 7). Żadnej tablicy informacyjnej, ogrodzili się wysokim płotem, który owinęli czarną plandeką, wejście zamknięte na kłódkę. Ciekawe czy chociaż budowa legalna, trzeba by było to sprawdzić

krystiand no está en línea   Reply With Quote
Old June 5th, 2013, 04:45 PM   #3208
Davideck
Registered User

Davideck's Avatar

Likes (Received): 91

Quote:
Budynek LOGON-u nawiązuje do ogólnej secesji bydgoskiej,której wokół sporo (Sielanka,Jagiellońska) , a nie do konkretnego budynku przy Piotrowskiego.Zresztą LOGON nie stoi przy Piotrowskigo tylko w parku,i trzeba się trochę natrudzić aby go znaleść...
ten budynek nie nawiązuje do niczego w okolicy, a juz na pewno nie do secesji, które w sumie w okolicy prawie nie ma - na pewno nie na Sielance. Można było nawiązac do architektury Piotrowskiego i części Sielanki, czyli do modernizmu ale po co....

Quote:
PS.Co do Logonu to trochę mi przypomina wyglądem kamienicę-willę którą teraz remontują przy Jagiellońskiej (chyba 62)-ta naprzeciwko hotelu Campanile (a ona mi się podoba).
gusta sa różne ale błagam.... wysmakowana willa o cechach secesyjnych i wpływach dalekowschodnich, która zachowuje lekkość i proporcje (ktorych bydynek Logonu w ogóle nie trzma) to kilka klas wyżej od Logonu i porównania są nie na miejscu.
Davideck no está en línea   Reply With Quote
Old June 5th, 2013, 06:20 PM   #3209
truman-lodge
Człowiek-instytucja

truman-lodge's Avatar

Likes (Received): 468

Bydgoski oddziale FPW, jak nisko upadasz... Kiedyś kuźnia gustu i postępowego, miastotwórczego myślenia. Błyskawiczne nadrabianie braków było wymogiem egzystencji i szacunku na forum. Dziś tak oczywiste rzeczy, jak LOGON, BUKW-a, rozwój infry rowerowej, czy brak chodnika na TU trzeba niektórym osobom miesiącami tłumaczyć i wciąż bezskutecznie... Dziś bezrefleksyjna jazda po planach umiejscowienia Biedronki w budynku Sowy, choć lumpeks, Twardowski, wulkany nie przeszkadzały. Dziś wrzód na modernistycznej tkance, LOGON, jest podobny do Jagiellońskiej 62, a modernistyczna Jagiellońska 61 to klocek, który przytulił się do nowo powstałego Campanile.
Tylko koni żal.

krystiand, vaqurelotirie liked this post
truman-lodge no está en línea   Reply With Quote
Old June 5th, 2013, 08:12 PM   #3210
Andbyd
Andrzej

krystiand Wspomniana tajemnicza budowa na Chopina (3; 5 lub 7). Żadnej tablicy informacyjnej, ogrodzili się wysokim płotem, który owinęli czarną plandeką, wejście zamknięte na kłódkę. Ciekawe czy chociaż budowa legalna, trzeba by było to sprawdzić

Dzięki za foto.
Wygląda to na jakiś zbiornik-szambo ? Te dwa włazy to pewnie jakieś wejście,co może sugerować że "budowla" sięga głębiej.
Old June 5th, 2013, 09:36 PM   #3211
krystiand
Registered User

krystiand's Avatar

W sumie to nie plac budowy, ale rozbiórki
Chodkiewicza 19
Old June 6th, 2013, 12:17 AM   #3212
Phelot
Phelot

Phelot's Avatar

Likes (Received): 158

Kolejna "inwestycja", która chluby naszemu miastu nie przynosi. To coś znajduje się przy Nakielskiej, na wysokości obiektów "Gwiazdy".
Na tym forum zamieszczane już były zdjęcia z wcześniejszych etapów budowy. Byłem w pobliżu, więc strzeliłem kilka fotek telefonem (stąd ich kiepska jakość).

Nie dość, że brzydka, niepasująca do niczego bryła, to jeszcze postanowiono dobić ją dziwacznym malowaniem.

Ślepa ściana sugeruje, że obok w przyszłości powstanie kolejny budynek. Czy właściciel sąsiedniej działki zechce nawiązać "stylem" do sąsiada?

W szerszej perspektywie lepiej widać jak "znakomicie" nowy budynek wpisuje się w otoczenie... W ogóle w tej okolicy zdecydowana większość budynków ma płaskie dachy.

Phelot no está en línea   Reply With Quote
Old June 6th, 2013, 08:51 AM   #3213
zonc
Homo Skyscraperus

zonc's Avatar

Likes (Received): 553

Specjalnie jednak nie oszpeciło okolicy. Kto wie, może to nawet nawiązanie do secesji?

truman-lodge, Davideck liked this post
zonc no está en línea   Reply With Quote
Old June 6th, 2013, 09:20 AM   #3214
vaqurelotirie
<>

vaqurelotirie's Avatar

Moglibyśmy się pokusić o wygranie Makabryły 2013.
Old June 6th, 2013, 09:49 AM   #3215
Din Sevenn
Product Of Vinnland

Din Sevenn's Avatar

Likes (Received): 383

^ Poczekajmy, aż na gołej ścianie zawisną ze 2 bilbordy.
Old June 6th, 2013, 10:53 AM   #3216
Andbyd
Andrzej

Quote:
Originally Posted by zonc View Post
Specjalnie jednak nie oszpeciło okolicy. Kto wie, może to nawet nawiązanie do secesji?
Cieszy nawet i taka ironia i mam niemałą satysfakcję że broniłem LOGONA,bo w porownaniu z tymi wszystkimi "koszmarkami" jak powyżej Logon to całkiem "normalny" budynek.
Tylko że dalej z naszej polemiki nic nie wynika dla Bydgoszczy,bo takie koszmarki będa powstawaly nadal.Nasze pisanie i słowne sprzeczki nie mają po prostu mocy sprawczej.
Uszczypliwości i pouczania (z poprawianiem błędów ortogr.-tam gdzie ich nie ma,też) to też strata czasu...i najlepiej to ignorować.Myślę że lepiej swój zapał poswięcić tam,gdzie mamy realny wpływ.
Ostatnio była akcja Gaz.Wyb. w sprawie nielegalnego parkowania w parku przy Urz.Woj.,którą poparło St.Proj.Bydg.-ja też to popieram i gratuluję chłopakom że coś udało się z tym zrobić i że są skuteczni...Ale jakoś dziwnie .............

Last edited by Andbyd; June 9th, 2013 at 04:51 PM.
Old June 6th, 2013, 11:04 AM   #3217
krystiand
Registered User

krystiand's Avatar

Proponuję uważniej czytać, akcję zorganizowała GW i SPB. W wątku o SPB była o tym mowa.
Old June 6th, 2013, 03:26 PM   #3218
Andbyd
Andrzej

del

Last edited by Andbyd; June 9th, 2013 at 04:54 PM.
Old June 6th, 2013, 05:01 PM   #3219
truman-lodge
Człowiek-instytucja

truman-lodge's Avatar

Likes (Received): 468

LOL, nie wierzę. Kim Ty jesteś, żeby rozliczać, kogo Ci brakowało? Byłeś tam? Osoby, które mają w sygnaturkach na forum stosowny link, uczestniczyły w akcji. Boże, komu i z czego ja się tłumaczę, co za absurd. Jedyne, co mogę o tym powiedzieć, to, że jestem głęboko zażenowany. Przepraszam wszystkie osoby, które muszą to czytać. Eot.

Phelot, krajan liked this post
truman-lodge no está en línea   Reply With Quote
Old June 6th, 2013, 05:36 PM   #3220
vaqurelotirie
<>

vaqurelotirie's Avatar

Andbyd- budowana siedziba Logona tańczy dla mnie tak samo jak wcześniejsze budynki, które zapodałem. Pozwoliłem sobie pokadrować zdjęcia Krystianda by przybliżyć ci, że mamy do czynienia z tymi samymi, wieśniackimi jak na dzisiejszy czas, środkami wyrazu.
To jest ta sama liga, na plus kolorystyka i dbałość wykonawcy o detale.

Wyraźnie bardziej makabryliczny jest dopiero przykład Phelota.

Detale:

A co do chwalenia się, że ktoś studiował architekturę i być może ma lepszy gust. Mało przypadkowych ludzi pokończyło ten kierunek? Przecież moje cytaty zaprojektowali architekci z uprawnieniami.

Reply

Tags
bydgoszcz, inwestycje

Thread Tools

Posting Rules