daily menu » rate the banner | guess the city | one on oneforums map | privacy policy | DMCA | news magazine | posting guidelines

Go Back   SkyscraperCity > European Forums > Forum Polskich Wieżowców > Inwestycje w Polsce > Łódzkie, Mazowsze, Podlasie > » ŁódźGlobal Announcement

As a general reminder, please respect others and respect copyrights. Go here to familiarize yourself with our posting policy.


Reply

 
Thread Tools Rating: Thread Rating: 1 votes, 5.00 average.
Old January 21st, 2007, 01:33 AM   #1
matej
BANNED
 
Join Date: May 2005
Location: Barcelona,Lodz
Posts: 4,029
Likes (Received): 4

[Łódź]Wodociągi i oczyszczalnia ścieków w Łodzi II

Jedna z rzeczy którą Łódz się chwali sieć kanalizacyjna i wodociągowa
najczystrza woda w kranach ,najlepsza jakość wody
najwieksza oczyszczalnia ścieków w Polsce.

inwestycje :
Wielkie wyzwania na miarę Skrzywana 2007-01-15

Fotogaleria >>
Jedną z największych umów dotyczących gospodarki wodno-ściekowej podpisano 15 stycznia w Urzędzie Miasta Łodzi. Tym samym rozpoczęto realizację kolejnego etapu inwestycji w ramach Funduszu Spójności „Wodociągi i oczyszczalnia ścieków w Łodzi II”. Projekt o wartości 142 mln euro w połowie sfinansuje Unia Europejska. W asyście prezydenta Łodzi Jerzego Kropiwnickiego, wiceprezydenta miasta Włodzimierza Tomaszewskiego podpisano dwie umowy: w sprawie powołania „Inżyniera” projektu i umowę o przekazaniu przez miasto realizacji zadania Łódzkiej Spółce Infrastrukturalnej Sp. z o.o.

- Chcę podkreślić, że Łódź jest w grupie liderów w pozyskiwaniu środków unijnych, w szczególności na gospodarkę wodno – ściekową. To przedsięwzięcie to odpowiedź na wymagania nowej sytuacji naszego miasta– podkreślił prezydent Kropiwnicki. – To wielka szansa dla Łodzi, która wzbogaci się o nową infrastrukturę. To szansa dla łódzkich przedsiębiorców na nowe kontrakty i na wzrost pozycji miasta na giełdzie inwestorów.

Prezydent Kropiwnicki zaznaczył, że nasze miasto stoi przed szansą skoku cywilizacyjnego, który miał miejsce w latach 20-tych, w czasach wielkiego łódzkiego inżyniera –Stefana Skrzywana.

W ramach projektu w latach 2005 –2010 planowane jest zrealizowanie 10 zadań, 8 na roboty budowlane i 2 zadań usługowych.. Międzynarodowe konsorcjum odpowiedzialne za nadzorowanie inwestycji zajmie się m.in. dokończeniem modernizacji wodno – ściekowej al. Włókniarzy, modernizacją systemu zasilania Łodzi w wodę, rozbudową sieci wodociągowo - kanalizacyjnej.

W wyniku zawartej drugiej umowy, miasto Łódż przekazało odpowiedzialność za realizację tego zadania „Łódzkiej Spółce Infrastrukturalnej”
- Miasto zaoszczędzi na tym projekcie. Od tej pory to ŁSI będzie odpowiedzialna za branie kredytów i spłacanie ich. Spółka w przyszłości będzie gromadzić kapitał i podejmować wielkie zadania inwestycyjne. Dzisiaj otrzymała od nas wielkie uprawnienia i wielką odpowiedzialność – powiedział jeden z sygnatariuszy umowy, wiceprezydent Tomaszewski.(E.P.)
żródło
www.uml.lodz.pl
matej no está en línea   Reply With Quote

Sponsored Links
Old January 21st, 2007, 02:26 AM   #2
Ullgive
Mister World
 
Ullgive's Avatar
 
Join Date: Apr 2005
Posts: 1,342
Likes (Received): 2

Bylo juz
__________________
Schrijven zegt meer...
Ullgive no está en línea   Reply With Quote
Old January 21st, 2007, 09:31 PM   #3
lenin
Registered User
 
lenin's Avatar
 
Join Date: Apr 2006
Location: łódź
Posts: 10,169
Likes (Received): 6074

jako osobny wątek chyba nie??

a inwestycja o wartości blisko 600mln pln zasługuje na osobny wątek!!

nieżle na rudzie kopią te kanalizacje..
lenin no está en línea   Reply With Quote
Old August 19th, 2007, 01:38 PM   #4
lenin
Registered User
 
lenin's Avatar
 
Join Date: Apr 2006
Location: łódź
Posts: 10,169
Likes (Received): 6074

wstyd chłoaki!!pół łodzi rozkopane(na zadupiach)..a tu ani jednego zdjęcia z tej dużej inwestycji!!...matej ma racje z tym amlkontenctwem(p.s postanowiłem je zwalczyć na forum GW..tam dobrała się ekipa marudów..)
__________________
"Elity, które utraciły władzę, nie są w stanie zaakceptować faktu, że w demokratycznym społeczeństwie wcale nie muszą dominować. Więc przedstawiają wyborców strony przeciwnej jako głupich, niewykształconych, niewiedzących, co dla nich dobre . Głównym zagrożeniem dla demokracji jest to, że elity chcą mieć monopol na władzę" George Friedman
lenin no está en línea   Reply With Quote
Old August 19th, 2007, 03:48 PM   #5
F_L
BANNED
 
Join Date: Jan 2006
Location: Łódź (Warszawa)
Posts: 1,313
Likes (Received): 0

Quote:
Originally Posted by lenin View Post
wstyd chłoaki!!pół łodzi rozkopane(na zadupiach)..a tu ani jednego zdjęcia z tej dużej inwestycji!!...matej ma racje z tym amlkontenctwem(p.s postanowiłem je zwalczyć na forum GW..tam dobrała się ekipa marudów..)
Nakryją Cię tqam czapkami Ci, o których mówisz na czele z Hubarem. Mówię Ci spożytkuj lepiej tą energię na rozwój firmy
Pozdr,
Kuba
F_L no está en línea   Reply With Quote
Old September 19th, 2007, 12:51 PM   #6
klimon44
Registered User
 
Join Date: Nov 2006
Posts: 182
Likes (Received): 0Mapy prac przy rozbudowie sieci wodociągowo-kanalizacyjnej400 mln zł będzie kosztowało zapewnienie prawie wszystkim mieszkańcom miasta dostępu do bieżącej wody i kanalizacji. W ciągu dwóch lat niemal znikną rynsztoki, szamba i podwórkowe wychodki. Aby zminimalizować utrudnienia, inwestor - Łódzka Spółka Infrastrukturalna, będzie szeroko informować mieszkańców, przy których ulicach będą prowadzone prace.

- Najważniejsze, abyśmy wszyscy wiedzieli, co się wokół dzieje - mówi Teresa Woźniak, prezes ŁSI. Spółka przygotowała już ponad 30 map. Kolorami zaznaczone są wodociągi (niebieski), kanalizacja sanitarna (czerwony) i deszczowa (zielony). Mapy zostaną upublicznione. Znaleźć je będzie można także w "Dzienniku Łódzkim". Dziś prezentujemy ogólną mapę Łodzi, z zaznaczeniem regionów, gdzie prowadzone będą prace. Jutro - pierwsza mapa szczegółowa, prezentacja inwestycji na osiedlu Andrzejów.

ŁSI planuje organizować spotkania na osiedlach, zaangażować w akcję księży i uruchomić infolinię. Informacje będą umieszczone na stronie internetowej spółki (www.lsi.net.pl). Na koniec - na dwa tygodnie przed rozpoczęciem prac - na planowanych do remontu ulicach pojawią się charakterystyczne znaki z wąsatym robotnikiem taszczącym rurę.

Akcja informacyjna jest o tyle ważna, że do przyłączenia się do sieci muszą przygotować się mieszkańcy poszczególnych ulic. Będą musieli zgromadzić pieniądze na przyłącza (5 - 8 tys. zł) - obowiązkowe kanalizacyjne, dobrowolne - wodociągowe.

Do jesieni 2009 roku powstanie 200,5 km nowej kanalizacji sanitarnej, 73,6 km kanalizacji deszczowej i 56,4 km wodociągów.http://lodz.naszemiasto.pl/wydarzenia/771027.html
klimon44 no está en línea   Reply With Quote
Old September 20th, 2007, 10:03 PM   #7
miiszczu
Łodzianin
 
miiszczu's Avatar
 
Join Date: Jan 2007
Location: Łódź
Posts: 988
Likes (Received): 318

Rura opala się kwarcówką
emka
2007-09-20, ostatnia aktualizacja 2007-09-20 18:56

Bez bałaganu i wykopów stare kanały ściekowe można odnowić za pomocą elastycznego rękawa utwardzonego ultrafioletem.


Fot. Dariusz Kulesza / AG
więcej zdjęć
Na Zdrowiu przy ul. Chłopickiego na osiedlu domków jednorodzinnych Łódzka Spółka Infrastrukturalna zademonstrowała kolejną nowoczesną metodę modernizacji sieci kanalizacyjnej. Choć kanalizacja była tam robiona w latach 80., to jednak kamionkowe rury popękały i nieczystości przenikały do ziemi. Należało je wymienić. Dzięki nowej technologii udało się tego uniknąć.

Na miejscu robót nie było hałd wykopanej ziemi ani sterty rur. Tylko dwa samochody stojące przy studzienkach ściekowych oddalonych od siebie około 100 m. Na przyczepie pod brezentem leżał główny bohater, czyli rękaw. Przyjechał szczelnie opakowany w czarną folię, żeby się nie naświetlić.

Rękaw zrobiony jest z włókien szklanych nasączonych żywicą, która pod wpływem promieni ultrafioletowych twardnieje. - A teraz "ubierzemy" naszą rurę na zimę w koszulkę - zażartowała Teresa Woźniak, dyrektor ŁSI.

Wyciągarka umieszczona na drugim wozie w ciągu kilku minut wciągnęła rękaw przez studzienkę ściekową. Sprężone powietrze szczelnie docisnęło rękaw do wewnętrznej ściany rury. Można było przystąpić do naświetlania.

- Samo twardnienie rękawa trwa cztery godziny, a całość prac około 12 godzin. System ma gwarancję na 50 lat - tłumaczył kierownik robót Tomasz Goździor.

W ten sposób zostanie odremontowanych w Łodzi 18 km rur sanitarnych. Na Zdrowiu prace obejmą sześć ulic: Krańcową, Rokity, Sułkowskiego, Chłopickiego, Zyndrama i Syrokomli. Nowa technologia sprawi, że mieszkańcy w ogóle nie odczują uciążliwości związanych zazwyczaj z wymianą starej kanalizacji.

Program modernizacji sieci wodociągowo-kanalizacyjnej w Łodzi współfinansowany jest z Funduszu Spójności UE.

Źródło: Gazeta Wyborcza Łódź
__________________
Bądźmy ludźmi choćby tak długo, póki nauka nie odkryje, że jesteśmy czymś innym
(Stanisław Jerzy Lec)
miiszczu no está en línea   Reply With Quote
Old September 20th, 2007, 10:26 PM   #8
19przemek91
Łodzianin
 
19przemek91's Avatar
 
Join Date: Feb 2007
Location: Łódź
Posts: 8,926

Mapa prac rozbudowy sieci wodociągowo-kanalizacyjnej na os. AndrzejówOsiedle Andrzejów powstało w 1988 roku podczas powiększania granic administracyjnych Łodzi. Wieś Andrzejów była wówczas prawie nieskanalizowana. Późniejsze inwestycje niewiele zmieniły.

Teraz os. Andrzejów jest jedną z największych części gigantycznego przedsięwzięcia wodociągowo-kanalizacyjnego, realizowanego przez Łódzką Spółkę Infrastrukturalną, współfinansowanego z funduszy unijnych. W Andrzejowie rozkopanych zostanie ponad 70 ulic, czyli niemal wszystkie. Tylko w dwóch częściach ulicy Gajcego powstanie wodociąg, w sumie około 1.400 metrów. W pozostałych ulicach kładziona będzie kanalizacja sanitarna. Część ulic zostanie rozkopana w całości, inne tylko we fragmentach. Szczegółowy zakres prac na wszystkich ulicach jest dostępny na stronie internetowej Łódzkiej Spółki Infrastrukturalnej (www.lsi.net.pl). Pierwsze roboty rozpoczną się jeszcze w tym roku. Jednak ich spiętrzenie planowane jest na lata 2008 - 2009.

Te ulice rozkopią
Wykaz ulic w os. Andrzejów, na których prowadzone będą prace: Bartnicza, Boguszewska, Bolesławów, Chmielna, Dobrej Wróżki, Domowa, Gajcego, Galla Anonima, Gliszczyńskiego, Gromadzka, Gwarna, Idzikowskiej, Iłłakowiczówny, Kolorowa, Kownackiej, Kronikarska, Kupały, Liczyrzepy, Miernicza, Modrzejewskiej, Niecała, Ogińskiego, Osiedlowa, Osterwy, Ozdobna, Parandowskiego, Porazińskiej, Przedszkolna, Przylesie, Rataja, Relaksowa, Rokicińska, Rzepichy, Serenady, Sędziwoja, Sielanki, Skautów Łódzkich, Skrzatów, Słonimskiego, Szancera, Szaniawskiego, Szarady, Szeherezady, Szelburg-Zarembiny, Szklarskiego, Taborowa, Tołstoja, Usługowa, Wernyhory, Wieńcowa, Wilgotna, Winiarska, Włodarska, Wybickiego, Zabawna, Zaścianek, Żukowskiego, Żywiczna oraz tereny przy torach PKP, niektóre odgałęzienia od ulic do posesji i część uliczek bez nazwy.
Marek Machwitz - Dziennik Łódzki
__________________
Remonty 2013 2014 2015 2016 2017
19przemek91 no está en línea   Reply With Quote
Old September 20th, 2007, 10:28 PM   #9
JAKUB POLEWSKI
BANNED
 
JAKUB POLEWSKI's Avatar
 
Join Date: Dec 2005
Location: Łódź (1940-1945 Litzmannstadt)
Posts: 10,752
Likes (Received): 190

Heh, co temat. Dla kretów :P

Na mapce widać, że Łódź już jest za mała. Powinni poszerzyć Widzew o kawałek powiatu Ł. Wsch. (dodać cały Andrespol conajmniej).
JAKUB POLEWSKI no está en línea   Reply With Quote
Old September 21st, 2007, 09:06 AM   #10
wojtek80
Registered User
 
wojtek80's Avatar
 
Join Date: Nov 2006
Location: Pabianice
Posts: 625
Likes (Received): 1180Robot modernizuje kanalizację na Złotnie


Część modernizacji starej sieci kanalizacyjnej na Złotnie jest prowadzona nowoczesną metodą bezwykopową tzw. rękawa utwardzanego. W starą, oczyszczoną rurę wprowadza się elastyczny rękaw z włókna szklanego, nasączony światłoczułymi żywicami. Jeden odcinek może mieć nawet do 200 m. Wciągnięty w rurę rękaw nadyma się jak balon, przywierając do ścianek starej rury.

- Robot na kółkach z kamerą dokonuje inspekcji. Inny nawierca miejsca przyłączy i cała praca kończy się w dwa dni - opisuje proces kierownik budowy Tomasz Goździor z firmy Infra. Trwałość tak zmodernizowanej instalacji szacuje się na 40 lat.
(mm) - Dziennik Łódzki
wojtek80 no está en línea   Reply With Quote
Old September 21st, 2007, 10:08 AM   #11
miiszczu
Łodzianin
 
miiszczu's Avatar
 
Join Date: Jan 2007
Location: Łódź
Posts: 988
Likes (Received): 318

Kolejna mapa prac przy rozbudowie sieci wodociągowo-kanalizacyjnej. Dziś - os. Nowosolna
dziś


Nowosolna to - podobnie jak opisywany wczoraj Andrzejów - wieś przyłączona do Łodzi w 1988 r. Wyróżnia osiedle rynek z gwiaździstym skrzyżowaniem, prowadzącym w osiem stron świata.

W Nowosolnej prace będą prowadzone w 21 ulicach. Skoncentrują się w dwóch trójkątach: przy Brzezińskiej i Byszewskiej oraz Brzezińskiej i Jugosłowiańskiej. Prace wiązać się będą głównie z kanalizacją sanitarną. Wodociąg (lącznie zaledwie 300 m) powstanie w ulicach Oliwkowej i Brzezińskiej przy Iglastej. Przy ul. Ananasowej planowana jest budowa przepompowni ścieków.

Szczegółowy zakres prac dostępny jest na stronie internetowej Łódzkiej Spółki Infrastrukturalnej (www.lsi.net.pl). Pierwsze prace zaczną się jeszcze w tym roku. Ich spiętrzenie planowane jest na lata 2008-2009.

Te ulice rozkopią
Wykaz ulic os. Nowosolna, na których prowadzone będą prace: Ananasowa, Bananowa, Brzezińska, Byszewska, Chałasińskiego, Figowa, Goździkowa, Jemiołowa, Jugosłowiańska, Kokosowa, Maciejkowa, Majowa, Mirtowa, Nenckiego, Oliwkowa, Ostróżek, Prymulkowa, Raciborskiego, Tatarkiewicza, Trzykrotki, Viewegera.
Marek Machwitz - Dziennik Łódzki
__________________
Bądźmy ludźmi choćby tak długo, póki nauka nie odkryje, że jesteśmy czymś innym
(Stanisław Jerzy Lec)
miiszczu no está en línea   Reply With Quote
Old September 22nd, 2007, 01:04 PM   #12
19przemek91
Łodzianin
 
19przemek91's Avatar
 
Join Date: Feb 2007
Location: Łódź
Posts: 8,926

Mapa prac przy rozbudowie sieci wodociągowo-kanalizacyjnej na os. Bałuty DołyMapa inwestycji wodociągowo-kanalizacyjnych w osiedlu Bałuty Dołykolor niebieski - wodociągikolor czerwony - kanalizacja sanitarnakolor zielony - kanalizacja deszczowa

Na Dołach prace przy budowie sieci wodociągowo-kanalizacyjnej koncentrować się będą w okolicy torów kolejowych, między ulicami Brzezińską a Strykowską. W ulicach: Ceglana, Czeremoska, Łomnicka i Szklarska powstaną odcinki wodociągów. W pozostałych będzie instalowana kanalizacja niemal po równo - sanitarna i deszczowa.

Szczegółowy zakres prac na każdej ulicy jest dostępny na stronie internetowej Łódzkiej Spółki Infrastrukturalnej (www.lsi.net.pl). Prace rozpoczną się jeszcze w tym roku. Jednak ich spiętrzenie planowane jest na lata 2008 - 2009.

Te ulice rozkopią
Wykaz ulic w os. Bałuty Doły, na których prowadzone będą prace: Brzeska, Bystrzycka, Ceglana, Czeremoska, Drwęcka, Kaufmana, Łomnicka, Młynarska, Niemojewskiego, Okopowa, Oświatowa, Produkcyjna, Setna, Sporna, Strykowska, Szklarska, Ściegiennego, Zagajnikowa.
(mm) - Dziennik Łódzki

__________________
Remonty 2013 2014 2015 2016 2017
19przemek91 no está en línea   Reply With Quote
Old September 25th, 2007, 08:43 AM   #13
19przemek91
Łodzianin
 
19przemek91's Avatar
 
Join Date: Feb 2007
Location: Łódź
Posts: 8,926

Mapa rozbudowy sieci wodociągowo-kanalizacyjnej na os. StokachMapa inwestycji wodociągowo-kanalizacyjnych na os. Stokikolor niebieski – wodociągikolor czerwony - kanalizacja sanitarnakolor zielony - kanalizacja deszczowa

Stoki dla łódzkich wodociągów i kanalizacji to miejsce szczególne. To bowiem najwyższy punkt miasta. Wykorzystał to projektant sieci - William H. Lindley, brytyjski inżynier, który sto lat temu pracował w Łodzi. Zaproponował, by na Stokach powstały gigantyczne podziemne zbiorniki, do których wpompowywana będzie woda, by siłą grawitacji rozpłynąć się po całej Łodzi. System ten działa do dziś. I właśnie prace w pobliżu zbiorników będą największe z prowadzonych na tym osiedlu "wykopków". Na osiedlu w 6 ulicach zostanie położony wodociąg, w 11 kanalizacja sanitarna, a w 6 deszczowa. Co ciekawe, prace będą prowadzone m.in. w ulicy - nomen omen - Wodociągowej.

Szczegółowy zakres prac na każdej ulicy jest dostępny na stronie internetowej Łódzkiej Spółki Infrastrukturalnej (www.lsi.net.pl). W osiedlu Stoki prace planowane są na lata 2008 - 2009.

Te ulice rozkopią
Wykaz modernizowanych ulic na os. Stoki: Antoniewska, Bazaltowa, Czechosłowacka, Grodzka, Jędrowizna, Krokusowa, Lewarowa, Ormiańska, Oskardowa, Pomorska, Wagonowa, Widzewska, Wodociągowa.
Marek Machwitz - Dziennik Łódzki
__________________
Remonty 2013 2014 2015 2016 2017
19przemek91 no está en línea   Reply With Quote
Old September 26th, 2007, 08:54 AM   #14
wojtek80
Registered User
 
wojtek80's Avatar
 
Join Date: Nov 2006
Location: Pabianice
Posts: 625
Likes (Received): 1180Mapa rozbudowy sieci wodociągowo-kanalizacyjnej na os. ŁagiewnikiW Łagiewnikach prace będą prowadzone głównie w jednej części osiedla - w okolicy ul. Jaskółczej. Teren to bardzo w ostatnich latach modny, ale zaniedbany pod względem infrastruktury technicznej. W wielu ulicach będzie tam kładziony komplet instalacji: wodociąg, kanały deszczowe oraz sanitarne. Dodatkowo w ulicach Okólnej i Przepiórczej powstaną linie wodociągowe. Prace przy wodociągu w Przepiórczej - 1085 m - i przy kanalizacji w ul. Pszczelnej - 977 m - należą do jednych z najdłuższych odcinków w jednej ulicy, budowanych w ramach tej inwestycji.

Szczegółowy zakres prac na każdej ulicy jest dostępny na stronie internetowej Łódzkiej Spółki Infrastrukturalnej (www.lsi.net.pl). Na osiedlu Łagiewniki prace modernizacyjne planowane są na lata 2008 - 2009.

Te ulice rozkopią
Wykaz modernizowanych ulic na os. Łagiewniki: Jaskółcza, Łagiewnicka, Kuropatwia, Mrówcza, Okólna, Przepiórcza, Pszczelna, Sójki, Szczygła, Świetlików oraz kilka ulic bez nazwy.
Marek Machwitz - Dziennik Łódzki
wojtek80 no está en línea   Reply With Quote
Old September 27th, 2007, 08:37 AM   #15
19przemek91
Łodzianin
 
19przemek91's Avatar
 
Join Date: Feb 2007
Location: Łódź
Posts: 8,926

Mapa rozbudowy sieci wodociągowo-kanalizacyjnej na os. Bałuty ZachodnieBałuty Zachodnie to teren bardziej znany pod nazwą Teofilów Przemysłowy i Kochanówka. Prace będą tu prowadzone w 38 ulicach. Największe skupienie robót będzie w Kochanówce i w okolicy ul. Liściastej przy torach kolejowych. Na Bałutach Zachodnich powstanie bardzo pokaźna sieć kanalizacji deszczowej. Wiele ulic w tym osiedlu nie jest utwardzonych i są zalewane podczas opadów i roztopów. W rejonie ul. Okulickiego powstanie sieć wodociągowa. W Kochanówce zaplanowano, niemal w każdej ulicy, budowę kanalizacji sanitarnej. Teren ten jest bardzo gęsto zabudowany. Dominują tu szeregowce i ciasno ustawione domy, z których ścieki odprowadzane są do szamb. Najdłuższym odcinkiem budowanym w tej okolicy będą kanały sanitarne w ulicach Uprawnej - 880 metrów i Lechickiej - 821 m.

Szczegółowy zakres prac na każdej ulicy jest dostępny na stronie internetowej Łódzkiej Spółki Infrastrukturalnej (www.lsi.net.pl). Pierwsze roboty zaczną się jeszcze w tym roku. Ich spiętrzenie planowane jest na lata 2008-2009.

Wykaz ulic objętych budową na osiedlu Bałuty Zachodnie: Akwarelowa, Arktyczna, Bliska, Chłopska, Chochoła, Glebowa, Gruntowa, Hektarowa, Hodowlana, Juliusza, Kłosowa, Kompostowa, Koprowa, Kujawska, Lechicka, Liryczna, Liściasta, Ludowa, Morgowa, Nasienna, Okręglik, Okulickiego, Orna, Pastelowa, Planetarna, Ratajska, Rodła, Selerowa, Sianokosy, Sierpowa, Śniadeckiego, Tatarczana, Tytoniowa, Uprawna, Warzywna, Wersalska, Zagonowa, Zapustna.
Marek Machwitz - Dziennik Łódzki
__________________
Remonty 2013 2014 2015 2016 2017
19przemek91 no está en línea   Reply With Quote
Old September 28th, 2007, 08:56 AM   #16
wojtek80
Registered User
 
wojtek80's Avatar
 
Join Date: Nov 2006
Location: Pabianice
Posts: 625
Likes (Received): 1180Mapa rozbudowy sieci wodociągowo-kanalizacyjnej na os. Radogoszcz


kolor niebieski - wodociągikolor czerwony - kanalizacja sanitarnakolor zielony - kanalizacja deszczowa

Radogoszcz to dziś głównie bloki. Pozostały tam jednak enklawy starszych domów, umiejscowionych głównie przy ul. Zgierskiej - bez niezbędnej infrastruktury technicznej. Prace będą prowadzone m.in. w okolicy dawnego folwarku i przy domach familijnych. O skanalizowanie zabudowań od lat walczyli mieszkańcy, korzystający z toalet na podwórkach i rynsztoków przy ulicy. Teraz powstanie wodociąg oraz kanalizacja deszczowa i sanitarna. Prace na tym osiedlu będą prowadzone na krótkich odcinkach - nieprzekraczających zwykle 200 m. Większe wykopy - pod wodociąg - planowane są jedynie w ul. Okulickiego - na długości 1.232 m.

Szczegółowy zakres prac na każdej z ulic jest dostępny na stronie internetowej Łódzkiej Spółki Infrastrukturalnej (www.lsi.net.pl). Pierwsze roboty zaczną się jeszcze w tym roku. Jednak ich spiętrzenie planowane jest na lata 2008 - 2009.

Modernizowane odcinki: Wykaz modernizowanych ulic na os. Radogoszcz: Anyżowa, Brzoskwiniowa, Gruszowa, Helenówek, Jabłoniowa, Jagiellońska, Jantarowa, Jeziorna, Lawendowa, Łozowa, Piołunowa, Podbiałowa, Rumiankowa, Szczęśliwa, Świtezianki, Trawiasta, Ziołowa, Złocieniowa.

Marek Machwitz - Dziennik Łódzki
wojtek80 no está en línea   Reply With Quote
Old September 29th, 2007, 10:28 AM   #17
19przemek91
Łodzianin
 
19przemek91's Avatar
 
Join Date: Feb 2007
Location: Łódź
Posts: 8,926

Mapa rozbudowy sieci wodociągowo-kanalizacyjnej na os. Rokicie

Mapa inwestycji wodociągowo-kanalizacyjnych w os. Rokiciekolor niebieski - wodociągikolor czerwony - kanalizacja sanitarnakolor zielony - kanalizacja deszczowa

Rozpoczynamy dziś prezentację zakresu prac wodociągowo-kanalizacyjnych na Górnej. Na osiedlach Rokicie, Chojny i Ruda będzie to modernizacja na największą skalę z całej Łodzi. Rozkopana zostanie większość ulic na tych osiedlach.

Na Rokiciu robotami ziemnymi zostanie objętych 71 odcinków. Najwięcej - w okolicach lotniska. Kładziona będzie głównie kanalizacja sanitarna i deszczowa. Mniej będzie wodociągów. Wiele ulic robotnicy rozkopią od pierwszego do ostatniego numeru. Najdłuższym modernizowanym odcinkiem na tym osiedlu będzie budowa kanalizacji sanitarnej w ulicy Dubois - 1.118 metrów, a najkrótszym wodociąg w Saharyjskiej - 27 m.

Szczegółowy zakres prac na każdej ulicy jest dostępny na stronie internetowej Łódzkiej Spółki Infrastrukturalnej (www.lsi.net.pl). W osiedlu Rokicie prace rozpoczną się już w tym roku. Jednak najwięcej "wykopków" będzie w latach 2008 - 2009.


Wykaz ulic objętych budową w os. Rokicie: Antoniny, Baśniowa, Błotna, Cieszkowskiego, Człuchowska, Darniowa, Dobrzyńska, Dubois, Eleonory, Familijna, Flatta, Gliwicka, Hoffmanowej, Holownicza, Jasień, Jastarnia, Kanałowa, Kanclerska, Kijanki, Kołobrzeska, Koralowa, Leszczowa, Łopianowa, Łódzka, Magnesowa, Mewy, Miłosna, Muszlowa, Nad Jasieniem, Narewska, Niedziałkowskiego, Niepołomicka, Notecka, Nowe Sady, Nurkowa, Odrzańska, Piasta, Pilska, Podmokła, Pokładowa, Polarna, Portowa, Powiatowa, Prądzyńskiego, Prośnieńska, Przechodnia, Przystań, Pusta, Pustynna, Reduta, Regatowa Rejtana, Reymonta, Rokicka, Rozwojowa, Równikowa, Saharyjska, Skarżyńskiego, Starogardzka, Stepowa, Sternicza, św. Franciszka z Asyżu, Świętojańska, Teodorowicza, Terenowa, Torfowa, Zagłębie, Zalewowa, Zamojska, Zamorska, Zenitowa i Zuchów.
Marek Machwitz - Dziennik Łódzki

__________________
Remonty 2013 2014 2015 2016 2017
19przemek91 no está en línea   Reply With Quote
Old October 1st, 2007, 08:33 AM   #18
suriyawong
kawiarniana lewica
 
suriyawong's Avatar
 
Join Date: Apr 2007
Location: Łódź
Posts: 930
Likes (Received): 369

Mapa rozbudowy sieci wodociągowo-kanalizacyjnej na Chojnach
dziś

Na Chojnach prowadzone będą głównie inwestycje kanalizacyjne. Powstanie tu najwięcej kanałów deszczowych w całej Łodzi. Najdłuższe będą kanały deszczowy i sanitarny w ul. Józefów - po 1300 metrów. W sumie inwestycje na Chojnach prowadzone będą w 70 ulicach. Największe zagęszczenie prac będzie w okolicach ul. Pryncypalnej, Kosynierów Gdyńskich i Paradnej.

Szczegółowy zakres prac na każdej ulicy jest dostępny na stronie internetowej Łódzkiej Spółki Infrastrukturalnej (www.lsi.net.pl). Pierwsze roboty zaczną się jeszcze w tym roku, ich spiętrzenie planowane jest na lata 2008 - 2009.

Modernizowane ulice
Wykaz ulic objętych budową na osiedlu Chojny: Antenowa, Beniowskiego, Bezpieczna, Budziszyńska, Bułgarska, Czerwcowa, Czynna, Daleka, Demokratyczna, Gładka, Ireny, Józefowska, Józefów, Kluczowa, Koncertowa, Konopnickiej, Koralowa, Kosynierów Gdyńskich, Kozielska, Kurczaki, Kwartalna, Kwiecista, Kwietniowa, Lotna, Luźna, Łazowskiego, Maciejowicka, Mieszkalna, Mocna, Modrzewskiego, Mroźna, Obszerna, Odrzańska, Okienna, Okręgowa, Opoczyńska, Osobliwa, OSR Łódź-Górna, Pałacowa, Płynna, Postępowa, Powtórna, Prosta, Pryncypalna, Przełomowa, Przesmyk, Przygodna, Przyrzeczna, Radosna, Rolnicza, Równa, Rycerska, Rzgowska, Sarmacka, Spokojna, Starościńska, Szkolna, Średnia, św. Wojciecha, Świecka, Świetna, Trębacka, Trybunalska, Tuszyńska, Ujazd, Wczesna, Wesoła, Witolda, Zagadkowa i Zygmunta.

__________________
suriyawong no está en línea   Reply With Quote
Old October 2nd, 2007, 09:18 AM   #19
wojtek80
Registered User
 
wojtek80's Avatar
 
Join Date: Nov 2006
Location: Pabianice
Posts: 625
Likes (Received): 1180Mapa rozbudowy sieci wodociągowo-kanalizacyjnej na Rudzie
dziś


Mapa inwestycji wodociągowo-kanalizacyjnych w os. Ruda kolor niebieski - wodociągi kolor czerwony - kanalizacja sanitarna kolor zielony - kanalizacja deszczowa

Aż w 117 ulicach osiedla Ruda prowadzone będą prace przy rozbudowie sieci wodno - kanalizacyjnej, głównie sanitarnej. Najdłuższe odcinki powstaną w ulicach: Przestrzenna - 1.618 m i Starorudzka - 1.555 m. Najrozleglejsze prace będą prowadzone pomiędzy ulicami Graniczną a Rudzką.

Ruda to najbardziej zaniedbane osiedle w Łodzi pod względem dostępu do kanalizacji. Chociaż budowa sieci trwa od lat, dopiero prace w ramach rozpoczynającego się właśnie kontraktu, pozwolą ucywilizować ten region. W osiedlu powstanie także wiele kilometrów kanałów deszczowych i niewielkie odcinki wodociągów.

Szczegółowy zakres prac na każdej ulicy jest dostępny na stronie internetowej Łódzkiej Spółki Infrastrukturalnej (www.lsi.net.pl). Pierwsze roboty rozpoczną się jeszcze w tym roku, jednak ich spiętrzenie planowane jest na lata 2008-2009.

* * * * *

Przykładem palących potrzeb na tym osiedlu jest sytuacja rodziny Drabowiczów, mieszkającej przy ul. Rzemieślniczej. Chociaż okolica należy do najładniejszych na osiedlu - tuż nad Olechówką i przy budowanym zbiorniku retencyjnym - to mieszkanie w najniższym punkcie ulicy nie należy do przyjemnych.

- Od lat walczymy o poprawienie ulicy. Wielu naszych sąsiadów wylewa nieczystości wprost do rynsztoka. Przy naszej bramie zalega szambo. Gdy popada, wszystko wlewa się na podwórko - opisuje Anna Drabowicz. - Nasze dzieci i wnuki ciągle przez to chorują - dodaje.

Korespondencja Drabowiczów z urzędami to gruba teczka. A w pismach rady rodem z księżyca: że sąsiadom nie wolno wylewać nieczystości na ulicę, zalecenie, by utrzymywać czystość na wysokości posesji i samemu odmulać ściek, itp..

Państwo Drabowiczowie upatrują ratunku w rozpoczynających się inwestycjach wodociągowo-kanalizacyjnych. W Rzemieślniczej powstanie kanalizacja deszczowa, która ma zbierać wodę i ścieki z ulicy. Problem zniknie więc sprzed domu państwa Drabowiczów, ale nie zniknie z ul. Rzemieślniczej. Na wysokości rzeki Olechówki nie zaplanowano bowiem kanalizacji sanitarnej - powstanie tylko na początku i na końcu ulicy.

Modernizowane ulice w os. Ruda: 3 Maja, Albańska, Aleksandra, Alojzego, Amatorska, Anieli, Astronomiczna, Atutowa, Beczkowa, Bierna, Bilardowa, Biskupieńska, Blokowa, Bosmańska, Brydżowa, Bulwarowa, Chylońska, Demokratyczna, Długa, Dodatnia, Dolnośląska, Dorszowa, Duetowa, Dźwiękowa, Ekonomiczna, Eugeniusza, Farna, Feliksy, Finansowa, Głębinowa, Godna, Graniczna, Halki, Heleny, Iłowa, Jagiełły, Jesiotrowa, Joanny, Karowa, Kierowa, Kierunkowa, Klubowa, Komunalna, Konna, Krzywoń, Ksawerowska, Kurpińskiego, Kutrowa, Kwaterunkowa, Leśna, Leżakowa, Lubuska, Łagodna, Łużycka, Magdaleny, Marii, Matowa, Miejska, Mierzyńskiego, Miniaturowa, Modrzewskiego, Morska, Municypalna, Mylna, Nad Nerem, Narwik, Niwelacyjna, Oazowa, Okrężna, Oksywie, Opałowa, Opiekuńcza, Pańska, Pasjansowa, Patriotyczna, Pawła, Pikowa, Piwowarska, Placowa, Plastyczna, Plażowa, Plenerowa, Płomienna, Płytka, Profilowa, Przestrzenna, Przewodnia, Purpurowa, Rejonowa, Rtęciowa, Rudzianka, Rzemieślnicza, Scaleniowa, Sławna, Sportowa, Starorudzka, Stylowa, Szymanowskiego, Świecka, Tabelowa, Treflowa, Trudna, Wazów, Wejherowska, Widna, Wirowa, Wojewódzka, Woźnicza, Wyspowa, Wyścigowa, Zagadkowa, Zamulna, Zarzeczna, Zespołowa, Zgodna, Zjednoczenia i Żwawa.

Mapy prac w Internecie
Na naszej stronie internetowej http://www.dziennik.lodz.pl publikujemy mapy wszystkich 32 osiedli, na których będą prowadzone prace przy rozbudowie sieci wodociągowo-kanalizacyjnej
Marek Machwitz - Dziennik Łódzki
wojtek80 no está en línea   Reply With Quote
Old October 3rd, 2007, 09:02 AM   #20
suriyawong
kawiarniana lewica
 
suriyawong's Avatar
 
Join Date: Apr 2007
Location: Łódź
Posts: 930
Likes (Received): 369

http://lodz.naszemiasto.pl/wydarzenia/775767.html

Rozbudowa sieci wodociągowej i kanalizacyjnej
dziś

Przez ostatnie dwa tygodnie prezentowaliśmy mapy osiedli, w których inwestycje wodno-kanalizacyjne będą największe. Dziś i jutro pozostałe osiedla, gdzie zakres robót będzie dużo mniejszy. Na niektórych będzie to kilkanaście ulic, na innych nawet jedna. Dziś prace na Górnej i Polesiu - na osiedlach: Chojny - Dąbrowa, Górniak, Karolew, Koziny, Kurak, Lublinek - Pienista, Nad Nerem, Stare Polesie, Wiskitno, Zdrowie - Mania i Złotno. Jutro: Widzew, Bałuty i niewielki fragment Śródmieścia.

Pierwsze prace w ramach unijnego kontraktu rozpoczną się jeszcze w tym roku. Większość prowadzona będzie w latach 2008 - 09. Szczegółowy zakres prac na każdej ulicy jest dostępny na stronie internetowej Łódzkiej Spółki Infrastrukturalnej (www.lsi.net.pl).

* * * * *

Opisywana inwestycja jest największą tego typu w Polsce. W ciągu dwóch lat rozkopanych zostanie 775 łódzkich ulic. Jak projektuje się tak ogromną inwestycję?

Wcześniej projektowaniem instalacji komunalnych zajmowało się potężne, 400-osobowe Biuro Projektowania Budownictwa Komunalnego. W latach 90. z powodu braku inwestycji firma niemal przestała istnieć. W jej otoczeniu powstały trzy kolejne: Hydroserwis, Projektowanie WOD-KAN i MW Projekt. Kiedy zaczęły płynąć do nas unijne pieniądze, okazało się, że pracy jest tak dużo, że wszystkie cztery liczące się firmy, zajmujące się projektowaniem komunalnym, muszą współpracować.

- Nad projektem pracuje łącznie około 40 projektantów, a przydałoby się drugie tyle - mówi Mirosław Wypłosz, założyciel firmy projektowej MW Projekt. - Największym problemem są jednak bariery biurokratyczne.

Mirosław Wypłosz zauważa, że o ile zaprojektowanie odcinka wodociągu trwa przykładowo tydzień, to załatwienie wszystkich uzgodnień i pozwoleń dla tego odcinka - około 3 miesięcy.

Projekty konstrukcyjne powstają wyłącznie w komputerach. Tradycyjne deski kreślarskie służą już tylko do przeglądania wydruków.

* * * * *

Tam dotrze sieć
• Wykaz ulic wodociągowanych: I Korpusu Pancernego Wojska Polskiego, Balonowa, Bohaterów Powstania Styczniowego, Bohaterów Września, Brójecka, Cedry, Cieplarniana, Czternastu Straconych, Czwartaków, Dąbrowszczaków, Denna, Elewatorska, Fijałkowskiego, Gatunkowa, Gościniec, Grenadierów, Grota, Gryczana, Inowrocławska, Kalinowskiego, Kolumny, Langiewicza, Legnicka, Łukawskiego, Molla, Obywatelska, Ogrodnicza, Omłotowa, Południowa, Pontonowa, Rąbieńska, Sejmowa, Ziemiańska, Złotno, Żniwna.
• Wykaz ulic, gdzie powstawać będzie kanalizacja deszczowa: Nowe Sady, Żniwna.
• Wykaz ulic, gdzie powstanie kanalizacja sanitarna: Balonowa, Bruska, Cedry, Chocianowicka, Choińska, Denna, Dembińskiego, Garnizonowa, Jagodnica, Konstantynowska, Krośnieńska, Nowe Sady, Ogrodowa, Partyzantów, Płatowcowa, Sowia, Spadochroniarzy, Szymańskiego, Śląska, Ujejskiego, Wiośniana, Zapały, Zdrowie, Ziomkowa, Żniwna.
• Ulice objęte budową kanalizacji ogólnospławnej: Chełmońskiego, Orkana, Siemiradzkiego, Smolna, Żmichowskiej, Żwirowa.

Mapy osiedli w Internecie
Na stronie internetowej Dziennika Łódzkiego publikujemy mapy wszystkich 32 osiedli, na których będą prowadzone prace przy rozbudowie sieci wodociągowo-kanalizacyjnej.
Marek Machwitz - Dziennik Łódzki
__________________
suriyawong no está en línea   Reply With Quote


Reply

Tags
łódź

Thread Tools
Rate This Thread
Rate This Thread:

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Related topics on SkyscraperCity


All times are GMT +2. The time now is 08:06 AM.


Powered by vBulletin® Version 3.8.11 Beta 4
Copyright ©2000 - 2018, vBulletin Solutions Inc.
Feedback Buttons provided by Advanced Post Thanks / Like (Pro) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2018 DragonByte Technologies Ltd.

vBulletin Optimisation provided by vB Optimise (Pro) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2018 DragonByte Technologies Ltd.

SkyscraperCity ☆ In Urbanity We trust ☆ about us | privacy policy | DMCA policy

tech management by Sysprosium