daily menu » rate the banner | guess the city | one on oneforums map | privacy policy | DMCA | news magazine

Go Back   SkyscraperCity > European Forums > Serbian Forum > Изградња и развој > Република Српска > Исток

Исток Podrinje, Semberija and East Herzegovina

Reply

Thread Tools Rating: Thread Rating: 29 votes, 4.79 average.
Old November 22nd, 2007, 08:31 PM   #221
mojaBL
BANNED

Likes (Received): 0

mislim da FBiH nije u nesto povoljnijoj situaciji kad se o tome govori ili ne znacajno.
mojaBL no está en línea   Reply With Quote

Sponsored Links

Old November 22nd, 2007, 09:03 PM   #222
Majevčan
Српски Форум

Majevčan's Avatar

Likes (Received): 620

Neka se zahvale internacionalnoj pomoci, sami bi oni bili katastrofa inace mislim da se stvari iz ekonom. pogleda u tkz. BiH na entiteskoj razini mijenjaju..
Old November 23rd, 2007, 10:34 AM   #223
Beg
BANNED

Kolko si ti ogorcen covjece gadis mi se!!!
Beg no está en línea   Reply With Quote
Old November 23rd, 2007, 11:58 AM   #224
SRC
Registered User

SRC's Avatar

Istina boli
Old November 23rd, 2007, 02:24 PM   #225
Beg
BANNED

Quote:
Originally Posted by SRC View Post
Istina boli
Kakva istina SRC? Tako dugo si na ovom forumu a najvise si nastojo da provociras (bez ikakvog razloga), pa onda kazes neko drugi provocira, banujte ga, ovo, ono....Kakvo licemjerje S obzirom da si takav bas te je i najbolje blokirati!
Old November 23rd, 2007, 02:33 PM   #226
SRC
Registered User

SRC's Avatar

Slobodno. I onako je podforum zbog vas sa AA foruma u kurcu. Ako ste htjeli da ga sjebete, uspjeli ste i to sve zahvaljujuci moderatorima koji vas odmah nisu otjerali.
Ja nemam vise volje da postiram informacije na forumu koji se pretvorio u politicki, upravo zbog par vas federalnih majmuna.
Ako se nesto ne promjeni za par dana idem ja sam i dzaba vam Srpski podforum.
Old November 23rd, 2007, 02:39 PM   #227
mojaBL
BANNED

Quote:
Originally Posted by sandnes_beg View Post
Kolko si ti ogorcen covjece gadis mi se!!!
mislim da o ogorcenosti ne trebas ti govoriti. a i rjecnik ti je katastrofa!
Old November 23rd, 2007, 03:22 PM   #228
Radukin
Panonski mornar

Radukin's Avatar

Quote:
Originally Posted by sandnes_beg View Post
Kakva istina SRC? Tako dugo si na ovom forumu a najvise si nastojo da provociras (bez ikakvog razloga), pa onda kazes neko drugi provocira, banujte ga, ovo, ono....Kakvo licemjerje S obzirom da si takav bas te je i najbolje blokirati!
Mogao bi se malo oterati sa ovog foruma,idi malo maltretiraj neke druge,dosta dete bre!Ionako imas zadnju opomenu.

www.rockserbia.net

Radukin no está en línea   Reply With Quote
Old December 4th, 2007, 12:56 AM   #229
mojaBL
BANNED

Potražnja veća od ponude
Marija TAUŠAN 03.12.2007 17:14

SARAJEVO – Potražnja nekretnina u Istočnom Sarajevu veća je od ponude, potvrdili su predstavnici građevinskih firmi sa ovog područja.

"Prema nekim podacima, u ovoj godini bi u Istočnom Novom Sarajevu trebalo da bude useljeno oko 500 stanova. Svi su već prodati", kaže Slavko Tošović, direktor firme "ADS stan".

Cijene stanova kreću se do 1.500 KM po metru kvadratnom u opštinama Istočno Novo Sarajevo i Istočna Ilidža, dok je u Palama cijena 1.400 KM. Poređenja radi, u zavisnosti od lokacije, kvadrature i kvaliteta, cijene stanova u Sarajevu su od 1.800 do više od 4.000 KM po metru kvadratnom.

"Mogu se naći stanovi i po 1.200 KM po kvadratu. Na rast cijena uticali su povećanje cijena materijala, kao i dokumentacije i dadžbina za uređenje građevinskog zemljišta. Manjim dijelom uzrok je i u većoj potražnji", kaže Tošović.

U stambenom objektu "Unigrada", koji je izgrađen 40 odsto, mogu se kupiti još dva do tri stana, a ostali su već prodati.

"Obično se prije nego što počnemo izgradnju rezerviše oko 60 odsto stanova. Naši standardi su isti kao u Banjaluci, Sarajevu ili Beogradu, a cijene su značajno niže. Mislim da bi od iduće godine moglo doći do usklađivanja cijena s tim gradovima", kaže direktor "Unigrada" Dragan Kulina.

Direktor firme "Građenje" Zoran Popić smatra da su na ovom području cijene potpuno deplasirane i da se u posljednje vrijeme usklađuju sa cijenama u drugim gradovima.

"Tačno je da je potražnja veća od ponude, ali se ne može reći da se ne može naći stan. Recimo, u našoj zgradi u Palama, koja će biti završena iduće godine, od 80 stanova ima još slobodnih", kaže Popić.

Savo Lalović, direktor preduzeća "Marvel", kaže da se na ovom području dvadesetak firmi bavi gradnjom stanova.

"Za četiri do pet godina izgradili smo oko 300 stanova", rekao je on.

U dvije opštine planirana izgradnja 20.000 stanova

U opštinama Istočno Novo Sarajevo i Istočna Ilidža u posljednjih pet godina prometovano je oko 3.300 nekretnina, uključujući stanove, kuće i zemljišta. Prema podacima lokalnih vlasti, 2003. godine registrovan je promet 358 nekretnina, a dvije godine kasnije više od hiljadu. Do sada je u ovoj godini prometovano više od 600 nekretnina. Regulacionim planom u ovim dvjema opštinama planirana je izgradnja oko 20.000 stanova.

"Mislim da je do sada izgrađeno oko 5.000 stanova na ovom području. Od kraja prošle i u ovoj godini potražnja stanova je porasla", kaže Kulina iz "Unigrada".
Old December 10th, 2007, 05:58 AM   #230
CrazySerb
Vuk sa Ontarija

CrazySerb's Avatar

Likes (Received): 2319

Gradnja počinje na proljeće
Saša Krsman

09.12.2007 18:43

Quote:
Izgradnja velikog poslovno-stambenog kompleksa i modernog šoping-centra "Tuš" na području opštine Istočna Ilidža počeće na proljeće, a trebalo bi da bude završena do kraja 2010. godine.

Savo Lalović, direktor Građevinske firme "Marve", koja realizuje ovaj projekat, kaže da će ovo moderno zdanje biti izgrađeno na površini oko 35.000 kvadratnih metara, a da je ispod objekta planirana i garaža koja će imati 470 parking mjesta.

"Projekat radimo u saradnji sa firmom 'Gradus' za potrebe šoping-centra 'Tuš', kao i stambeno-poslovne objekte 'Marvel' koji su namijenjeni tržištu. Planirana je izgradnja 220 stambenih jedinica, a svi stanovi će imati etažno grijanje na zemni gas, klimu, lift i pojedinačno mjerenje potrošnje vode za svaku stambenu jedinicu. Na zadnjoj etaži ovih objekata projektovani su atraktivni penthaus stanovi, sa velikim terasama-vrtovima", pojašnjava Lalović.

Procjenjuje da će novi atraktivan izgled Istočnom Sarajevu posebno dati dvije desetospratnice sa 200 stanova, koje će preko trga povezivati pasarela.

"Prolaz će simbolično zvati Kapija grada, a biće polazna tačka za sve ostale tačke u ovom gradu u nastajanju. Trg će biti okupljalište kakvo su željeli svi, a posebno mladi", kazao je Lalović.

Nije želio da otkrije koliko će koštati kvadratni metar stambenog, odnosno poslovnog prostora, niti koliko košta izgradnja cijelog poslovno-stambenog kompleksa.

"Međutim, po izgledu i kvalitetu gradnje, kompleks će biti jedinstven ne samo u Istočnoj Ilidži, već i u širem okruženju", zaključio je Lalović.
CrazySerb está en línea ahora   Reply With Quote
Old December 11th, 2007, 04:50 PM   #231
glukon
BANNED

SRC; `Slobodno. I onako je podforum zbog vas sa AA foruma u kurcu. Ako ste htjeli da ga sjebete, uspjeli ste i to sve zahvaljujuci......

mislim da o ogorcenosti ne trebas ti govoriti iako mi malo tako djelujes. a i rjecnik ti je katastrofa!
Old December 11th, 2007, 05:33 PM   #232
mojaBL
BANNED

o cemu ti? o temi iz novembra?

Last edited by mojaBL; December 11th, 2007 at 05:41 PM.
Old December 11th, 2007, 06:07 PM   #233
Europa.
Bosnian Kingdom

Europa.'s Avatar

samo se shopping centri prave po sarajevu da obnove ili naprave fabrike bilo bi bolje..
Bonjour, Guten Tag, Dobr bodyeny, Buon giorno, God dag, As-salaam-aleykum, Ahn nyeong ha se yo,Salve, Zdravstvuyte, Buna, Ni hao, Shalom , Merhaba ,Dzień dobry,Aloha,Jo napot, Dobr den,yia sas,Gan dag, Dobar dan, Moen , Zdravo, Gamardjoba, sawubona,Roj Bas, 'tsup? , Hyv piv,'Sup braddah! ,Ciao
Europa. no está en línea   Reply With Quote
Old December 11th, 2007, 06:17 PM   #234
mojaBL
BANNED

i to se radi ne brini, ali treba napraviti i stanove da ljudi imaju gdje zivjeti
Old December 11th, 2007, 06:29 PM   #235
Beg
BANNED

BL jesul' to friske vijesti iz Sarajeva made by you?
Old December 11th, 2007, 06:35 PM   #236
mojaBL
BANNED

?? sta je pisac htio reci?
Old December 11th, 2007, 10:01 PM   #237
glukon
BANNED

upali ga vise
glukon no está en línea   Reply With Quote
Old December 12th, 2007, 05:05 PM   #238
Beg
BANNED

O cemu ba vi? Stalno se nesto ''ganjate''

ps. BL zezam se
Old January 19th, 2008, 09:14 PM   #239
falcon sa
BANNED

SVEČANO OTVORENA NOVA ZGRADA OKRUŽNOG SUDA U ISTOČNOM SARAJEVU

U Istočnom Sarajevu danas je svečano otvorena zgrada Okružnog suda Istočno Sarajevo u kojoj će se nalaziti i Odjeljenje Osnovnog suda Sokolac.Vlada RS izdvojila je 190.000 KM. a Vlada Norveške sa 640.000 KM. dok je projekat rekonstrukcije vođen pod okriljem Visokog sudskog i tužilačkog savjeta BIH.Bogdanka Dabić-Jovičić predsjednica Okružnog suda Istočno Sarajevo izrazila je zahvalnost Vladama Srpske i Norveške te opštini Istočno Novo Sarajevo jer njihova pomoć Sudu doprinosi očuvanju nezavisnosti bosanskohercegovačkog pravosuđa.Vlada RS omogućila je sve neophopdne pretpostavke za nesmetan ra kao i efikasno i nezavisno prevosuđe istakao je ministar pravde RS Džerard Selman .Osim oomoći u rekonstrukciji zgrade Okružnog suda Istočno Sarajevo Vlada provodi slične projekte uz pomoć Vlade SAD i Kanade u Srebrenici i Banja Luci-rekao je Selman.
Branko Perić predsjednik VSTS BiH kaže da većina sudova u BIH nema osnovne uslove za efikasan rad ,nedostaju sudnice i prostor za medijaciju i arhive.Perić je izazio nadu da će ovakvih donacija poput Vlade Norveške biti više na ovim prostorima.Državni sekretar Vlade Norveške Elizabet Valas ističe da Norveška podržava reformu pravosuđa u BiH i smatra da su mjere na reorganizaciji sudstva bile neophodne kako bi se obezbjedila nezavisnost i efikasnost pravosuđa te ponovo steklo povjerenje građana u pravosudne organe.
Današnjoj svečanosti u Istočnom Sarajevu prisustvovali su norveški ambasador u BiH Janu Bratu , te ambasadori Holandije Karel Foskuler i Švedske Lars-Erik Vingren kao i predstavnici državnih institucija i lokalne vlasti. I.K
falcon sa no está en línea   Reply With Quote
Old January 19th, 2008, 09:15 PM   #240
falcon sa
BANNED

POTPISAN UGOVOR ZA IZGRADNJU ZGRADE OŠ "PETAR PETROVIĆ NJEGOŠ"

U Istočnom Sarajevu večeras je potpisan ugovor o izgradnji objekta Osnovne škole /OŠ/ "Petar Petrović Njegoš" na području Dobrinje 1 u opštini Istočna Ilidža, za šta je iz Razvojnog programa Vlade Republike Srpske /RS/ obezbijeđeno 1.800.000 KM. Ugovor su potpisali ministar prosvjete i kulture RS Anton Kasipović, direktorka O.Š. "Petar Petrović Njegoš" Smilja Kovač i izvođač radova AD "Gradnja" Pale Zoran Popić.
Kasipović je rekao novinarima nakon potpisavanja ugovora da je riječ o realizaciji ideje koja je stara već deset godina i izrazio uvjerenje da će učenici i nastavnici ove škole već polovinom iduće godine moći da održavaju nastavu u novoj, modernoj i uslovnoj školi. Kovačeva je izrazila zadovoljstvo što će poslije 12 godina rada u neuslovnom objektu, dobiti novu i modernu školu. Ona je zahvalila predsjedniku Vlade RS Miloradu Dodiku, ministru finansija Aleksandru Đombiću i Kasipoviću što su imali razumijevanja za potrebe djece ove regije.
Načelnik opštine Istočna Ilidža Predrag Kovač istakao je da je za realizaciju ovog projekat opština obezbijedila lokaciju i pripremu građevinskog zemljišta.Predstavnik izvođača radova Zoran Popić najavio je da će već sutra početi radovi i da će biti ispoštovan rok za završetak radova naveden u ugovoru. Nakon večerašnje ceremonije najavljeno je za oko 15 dana potpisivanje ugovora o izgradnji osnovne škole na Palama, projekat koji će Vlada RS i opština Pale zajedno provoditi sa Vladom Srbije, kao i ugovora za izgradnju školske dvorane za OŠ "Aleksa Šantić" u Vojkovićima u Istočnom Sarajevu.
falcon sa no está en línea   Reply With Quote

Reply

Tags
construction, gradilista, projekti, razvoj, republika srpska, sarajevo

Thread Tools
Rate This Thread
Rate This Thread:

Posting Rules