daily menu » rate the banner | guess the city | one on oneforums map | privacy policy | DMCA | news magazine | posting guidelines

Go Back   SkyscraperCity > European Forums > Serbian Forum > Изградња и развој > Изградња, привреда и инфраструктура > Јавни превоз

Јавни превоз Public transport

Global Announcement

As a general reminder, please respect others and respect copyrights. Go here to familiarize yourself with our posting policy.

Reply

Thread Tools Rating: Thread Rating: 19 votes, 4.79 average.
Old November 1st, 2009, 07:07 PM   #2141
Aleksandar_M
Registered User

Aleksandar_M's Avatar

Likes (Received): 31

Quote:
Originally Posted by fabriek View Post
ja volim te matore polseratne tramvaje, a narocito ovaj belgijski model. samo meni ovo ne lici na beograd, a tramvaj je crvene boje i ima bg grb?!
Kao što napisah, ovo je slika iz Belgije, a tramvaj je služio u Beogradu, zato ima tu kolor šemu.

Quote:
Originally Posted by fabriek View Post
inace mi se uopste ne dopadaju ovi novi space, fancy tramvaji koje cemo kupiti od caf-a
I meni se njihov dizajn ne uklapa u ono što prvo pomislim kad čujem reč tramvaj.
Aleksandar_M no está en línea   Reply With Quote

Sponsored Links

Old November 1st, 2009, 07:51 PM   #2142
fabriek
Registered User

fabriek's Avatar

Likes (Received): 138

ma da... uzasan im je dizajn kao i kod mnogih firmi koje proizvode tramvaje, samo sto ne poleti I taj prednji deo mi je nekako spicast, kao ajkula
mislim, tramvaj treba da lici na tramvaj, a ne na neko svemirsko cudo, a i cisto sumnjam da ce ti novi tramvaji se uklopiti u vozni park. Ono kao vidite raspali CKD tramvaj koji je najbrojniji na ulicama beograda i odjednom iza njega ''svemirski brod''. UZAS!
fabriek no está en línea   Reply With Quote
Old November 2nd, 2009, 07:44 PM   #2143
sizif
Registered User

sizif's Avatar

Likes (Received): 45

У Милану барабар возе супермодерни и прастари трамваји (за које су бг-базелци прави младићи). Једино што им је заједничко јесте то што су и једни и други технички потпуно исправни. И све супер функционише, а становници најбогатијег града Италије се не буне.
sizif no está en línea   Reply With Quote
Old November 3rd, 2009, 03:00 PM   #2144
pmisobl
Registrovani korisnik :)

pmisobl's Avatar

Likes (Received): 0

Beogradu 30 novih tramvaja

Quote:
Beograd -- Grad Beograd potpisao je sa španskom kompanijom Kaf ugovor o nabavci 30 novih tramvaja, čija je ukupna vrednost oko 81 milion evra.

Tramvaji bi trebalo da budu isporučeni u naredne tri godine. Vrednost jednog tramvaja je dva miliona i sto hiljada evra, a ugovorom su obuhvaćeni i rezervni delovi.
http://www.b92.net/info/vesti/index....&nav_id=390319

Već poznato, samo još tačka na i.
pmisobl no está en línea   Reply With Quote
Old November 3rd, 2009, 08:56 PM   #2145
fabriek
Registered User

fabriek's Avatar

Likes (Received): 138

tek za tri godine .... pa, bolje da su na rekli tada da cemo ih dobiti.
fabriek no está en línea   Reply With Quote
Old November 3rd, 2009, 11:06 PM   #2146
almarq
BANNED

Jos jedna bizarna vest u nizu. Jadni moji Beogradjani.. na sajtu b92 kaze novinarka, vozimo se u donacijama iz Evropske Unije. Bitange jedne.. Ljudi u toj zemlji (van Beograda) gladuju, nemaju za osnovne zivotne potrebe, za hranu i lekove. Rade za 100eur bez ikakvih osiguranja i ugovora.A Beograd kupuje tramvaje od 80miliona evra, pa se nekima jos ne svidjaju jer izgledaju vanzemaljski. Meni se tu samo ne svidja cena.

Evo pogledajte u cemu se voze gradjani Leskovca, kada autobusa uopste ima. Od jednog do drugog kraja grada (Leskovac je oko 12 km u precniku) ljudi pesace, po kisi i suncu..Hvala bogu da sam pobegao iz pakla zvanog Beograd, pardon Srbija.
U zdravlje se vozili 2086-te!
almarq no está en línea   Reply With Quote
Old November 3rd, 2009, 11:49 PM   #2147
Ban.BL
BANNED

Likes (Received): 6

A ti u zdravlju ostao tu gdje jesi
Ban.BL no está en línea   Reply With Quote
Old November 4th, 2009, 12:25 AM   #2148
almarq
BANNED

Quote:
Originally Posted by Ban.BL View Post
A ti u zdravlju ostao tu gdje jesi
Hvala na lepim zeljama.to sam i planirao da uradim.
Old November 4th, 2009, 12:40 AM   #2149
shmeksi86
Registered User

shmeksi86's Avatar

Likes (Received): 3

Quote:
Originally Posted by almarq View Post
Jos jedna bizarna vest u nizu. Jadni moji Beogradjani.. na sajtu b92 kaze novinarka, vozimo se u donacijama iz Evropske Unije. Bitange jedne.. Ljudi u toj zemlji (van Beograda) gladuju, nemaju za osnovne zivotne potrebe, za hranu i lekove. Rade za 100eur bez ikakvih osiguranja i ugovora.A Beograd kupuje tramvaje od 80miliona evra, pa se nekima jos ne svidjaju jer izgledaju vanzemaljski. Meni se tu samo ne svidja cena.

Hvala bogu da sam pobegao iz pakla zvanog Beograd, pardon Srbija.
Da li ti je sad lakše kad si to napisao?

Tramvaji se plaćaju 3/4 iz budžeta grada Beograda, a ne Srbije, a kredit od EIB opet vraća Beograd, a ne republika, tako da se mani populizma.

Da li sad treba da se stidim što će moj grad da kupi novi model tramvaja posle nekoliko decenija?
shmeksi86 no está en línea   Reply With Quote
Old November 4th, 2009, 12:47 AM   #2150
Wuxa
Vozd

Wuxa's Avatar

Likes (Received): 653

Quote:

Evo pogledajte u cemu se voze gradjani Leskovca, kada autobusa uopste ima. Od jednog do drugog kraja grada (Leskovac je oko 12 km u precniku) ljudi pesace, po kisi i suncu..Hvala bogu da sam pobegao iz pakla zvanog Beograd, pardon Srbija.
Zivimo u kapitalizmu.
Wuxa no está en línea   Reply With Quote
Old November 4th, 2009, 12:49 AM   #2151
Aleksandar_M
Registered User

Aleksandar_M's Avatar

Likes (Received): 31

Kad smo kod autobusa van Beograda, evo reći ću vam stanje u braničevskom okrugu. Dakle, požarevački Litas je izgledao manje više ovako kao i Jugoekspres. Od kada je firmu kupila Veolija situacija se drastično promenila! Kao student imam 40% popusta na kartu. Kupljeno je dosta novih autobusa. A stari su remontovani i izgledaju pristojno.
Nova vozila

Ovaj stari Sanos je stariji od ovog busa sa slike Jugoekspresa je noviji, a pogledaj stanje.

Inače, malo me nervira što na realiciji Kladovo-Beograd bus se mora uvek oprati u Požarevcu, pa moram da čekam.

Obično ovaj Ikar vozi

A može i ovako nešto.

Slike preuzete sa Autobusi.NET
Mi ne očekujemo da nam Beograd kupi buseve
Aleksandar_M no está en línea   Reply With Quote
Old November 4th, 2009, 01:05 AM   #2152
sale_kg
BANNED

Likes (Received): 23

A sta je Veolia,posto ih ima u nekoliko zemalja?

edit: inace,ovih nekoliko nedelja sam se uverio da Kragujexpress ima extra vozni park... Stvarno su... Morava otisla u piiiiii...
sale_kg no está en línea   Reply With Quote
Old November 4th, 2009, 01:08 AM   #2153
shmeksi86
Registered User

shmeksi86's Avatar

Likes (Received): 3

Veolia ti je kompanija koja se bavi svime i svačim te recimo kod nas imaju sektor za transport, ali i sektor za vodu (water cooler). Te dve stvari nemaju veze jedna sa drugom, ali se verovatno uklapaju u njihov poslovni model. Na globalnom nivou oni imaju još razne stvari koje rade, a uglavnom se tiču ekologije tj. raznih komunalnih usluga.
shmeksi86 no está en línea   Reply With Quote
Old November 4th, 2009, 01:09 AM   #2154
CrazySerb
Vuk sa Ontarija

CrazySerb's Avatar

Likes (Received): 2738

Francuska firma, bave se raznim stvarima, izmedju ostalog i transportom...od skoro su i kod nas.

http://en.wikipedia.org/wiki/Veolia_Transport
CrazySerb no está en línea   Reply With Quote
Old November 4th, 2009, 01:55 AM   #2155
Vucko
Faunov pan

Vucko's Avatar

Oni su francuski ACME corporation
http://en.wikipedia.org/wiki/Acme_Corporation
Vucko no está en línea   Reply With Quote
Old November 4th, 2009, 02:00 AM   #2156
Ban.BL
BANNED

Likes (Received): 6

a ove je CEO, te kompanije

Ban.BL no está en línea   Reply With Quote
Old November 4th, 2009, 02:02 AM   #2157
sale_kg
BANNED

Likes (Received): 23

Mip,mip...
sale_kg no está en línea   Reply With Quote
Old November 4th, 2009, 02:28 AM   #2158
marillion
zloderator

marillion's Avatar

Likes (Received): 173

Quote:

nema to nikakve veze sa beogradom.. lokalni političari treba da kuju planove za te stvari kako bi doveli neku firmu u svom gradu (u ovom slučaju za autobuse)
mogu da ti dam primer iz zaječara gde je opština koliko-toliko pomigla gradskom prevozu koji se poslednjih par meseci ne odvija baš najbolje,ali bolje nego pre toga (povećan broj buseva, usaglašene linije, redovnije vožnje itd.),a i uprava grada se već sprema za izgradnju potpuno nove bus stanice
There are two questions you should never ask in life. One might be what goes into a Type O Negative song, and the other might be what goes into sausages. Because the answer is the same: You don't wanna know.
(Petrus Thomas Ratajczyk, April 8, 2008)
marillion no está en línea   Reply With Quote
Old November 4th, 2009, 01:52 PM   #2159
almarq
BANNED

Quote:
Originally Posted by marillion View Post
nema to nikakve veze sa beogradom.. lokalni političari treba da kuju planove za te stvari kako bi doveli neku firmu u svom gradu (u ovom slučaju za autobuse)
mogu da ti dam primer iz zaječara gde je opština koliko-toliko pomigla gradskom prevozu koji se poslednjih par meseci ne odvija baš najbolje,ali bolje nego pre toga (povećan broj buseva, usaglašene linije, redovnije vožnje itd.),a i uprava grada se već sprema za izgradnju potpuno nove bus stanice
slazem se sa tobom do nekle. no podseticu te na cinjenicu da grad leskovac ima godisnji budzet kao 1/2 novog tramvaja koji ce kupiti za grad Beograd. Ajde vidi mozes li kupiti petoclanoj porodici 5 hleba dnavno ako ti ja dam novac samo za pola.
Old November 5th, 2009, 03:44 PM   #2160
Bez_imena
Kosovo is Serbia!

Bez_imena's Avatar

Likes (Received): 966

Sledece godine Beograd planira nabavku 83 nova trolejbusa koji ce zameniti stare. Sta mislite, koji nam stizu ili kakve bi voleli?
Bez_imena no está en línea   Reply With Quote

Reply

Tags
саобраћај, транспорт, buses, caf, metro, public transport, subway, tramvaji, transport, transportation

Thread Tools
Rate This Thread
Rate This Thread:

Posting Rules