daily menu » rate the banner | guess the city | one on oneforums map | privacy policy (aug.2, 2013) | DMCA policy | flipboard magazine

Go Back   SkyscraperCity > European Forums > Serbian Forum > Изградња и развој > Србија > Југ и исток > Ниш

Ниш Niš

Reply

Thread Tools Rating: Thread Rating: 24 votes, 4.92 average.
Old December 30th, 2011, 06:46 AM   #10941
sallae2
Registered User

Likes (Received): 402

Quote:
Originally Posted by oroborus View Post
objasnio je Ricardo Montaner ali ajde da dopunim ponešto...

1. sa tog mesta sigurno nećeš za Atinu da ideš na izlaz kod aerodroma.
ja sam išao na taj izlaz kod aerodroma za autoput ka Atini, kad mi je bilo bitno da se ne zezam sa pođi-stani-semafor-pešački kroz grad
od izlaza kod aerodroma do Doljevca sa 120 km/h treba 10 minuta
sallae2 está en línea ahora   Reply With Quote

Sponsored Links

Old December 30th, 2011, 09:04 AM   #10942
Niboj
Registered User

Likes (Received): 0

Ricardo Montaner
Suština je da se na najednostavniji način , putnik koji je prvi put u gradu , koji ima par izlaza kao Niš, odvede do prvog izlaza na AUTOPUT. Table sa oznakama gradova, se postavljaju onda tek pred sam izlaz na isti. Tako je svuda gde je veći grad u pitanju i gde se iz njega može u više većih gradova.
1.recimo da neko kod suda skrene za Sofiju levo ka opštini, nailazi na kružni tok, i tu se potpuno gubi.
2.Krene pravo ka Skoplju i dodje do ogomne raskrsnice URED i gde sada ..Pa zar neko kod Kičeva(pokazao si pravce)ako ide ka Sofiji treba da se vrati kada vidi tablu ka TRGU KA ???? ili se kod KP Doma uključi na autoput.....
3.DA ne pricamo o Cr. Pevcu, Trosarini, BUl.-Sremska ili VIzant. bul. i dr.
Niboj no está en línea   Reply With Quote
Old December 30th, 2011, 10:53 AM   #10943
moonray018
Registered User

moonray018's Avatar

Likes (Received): 93

@Niboj: a mnogo je jak onaj putokaz "Skoplje" kod Vardarske

Hajde ovako - lepo kaze Vectom - putokaza treba da je bas jos vise, ali ne samo ovih za vece gradove vec i turistickih. Nesto sam cuo da ce raditi na tome ove godine..

Drugo - za Sofiju i Zajecar moze se izaci na autoput kod Komrena i onda autoputem zaobici grad elegantno, vbez guzve i bez cimanja, a ovim putokazima se vozaci vozaju kroz najgusce saobracajnice. Stvar izbora, ne mogu reci da smo niti ja niti bilo ko ovde ni u pravu ni u krivu.

Postoji vise mogucnosti, jeste Atina blize kad se skrene, jeste Sofija bliza preko N.Banje, ali treba uzeti u obzir i gustinu saobracaja..
Mozda bi bilo dobro da tako i napisu, neko ce zaista na autoput da bi izbegao guzvu.

Treba zaista obratiti paznju gde ima i gde nema putokaza i proveriti da li neko neupucen moze da se snadje, mozda nadlezni nisu to skoro proveravali pa da predlozimo njihovo postavljanje na odredjenim lokacijama gde, kao vozaci, smatramo da su neophodni.

Juce neki kreten u Dusanovoj ulici stao u levu traku sa 4 migavca blizu Dusanovog bazara pa su 2 kolone u tom delu morale da se spajaju u jednu traku koja je malo nize odmah bila zauzeta dostavnim vozilom ispred D.bazara.. Dzaba tu i putokazi, "brzi izlaz iz grada" je relativan pojam...
moonray018 no está en línea   Reply With Quote
Old December 30th, 2011, 11:06 AM   #10944
kursula
Registered User

kursula's Avatar

Likes (Received): 31

Nista mi ne pricaj svaki dan prolazim kroz Dusanovu i uvek neko stoji sa sva 4 ili neko dostavno vozilo...skoro je neki baja stao odmah ispred pesackog kod onih trafika kod bazara i niko ne moze od njega desno da skrene.
kursula no está en línea   Reply With Quote
Old December 30th, 2011, 01:18 PM   #10945
oroborus
mosh n roll

oroborus's Avatar

Likes (Received): 181

Quote:
Originally Posted by sallae2 View Post
Ne treba plavi da se zamene zelenim.
Plavi treba da ostanu kao oznaka za put #214 (ka Leskovcu, odnosno Aleksincu), posebno za vozače koji bi radije da izbegnu plaćanje putarine.
za taj put ne mogu plavi, već žuti

što se tiče zaustavljanja u prometnim ulicama, pre neki dan je pored bulevarske pijace bila zakrčena čak i srednja traka sa nekoliko automobila i kombijem... nisam mogao da verujem...
oroborus no está en línea   Reply With Quote
Old December 30th, 2011, 01:55 PM   #10946
antistres
Registered User

Likes (Received): 34

uvek nadjete temu za diskusiju podseca me na Sojica, a koje su boje lopatice, plave visu nisu u modi sad su crvene
antistres no está en línea   Reply With Quote
Old December 30th, 2011, 01:59 PM   #10947
moonray018
Registered User

moonray018's Avatar

Slicno zakrcenje ima i u Pasterovoj zbog taksista koji nepropisno koriste tu ulicu kao divlje taxi stajaliste i po kojeg pametnjakovica sa privatnim/dostavnim vozilom. Posto je jedno vreme juce bio haos na raskrsnici zbog toga dosao cika policajac i citavih par sati branio da bilo ko stane. Danas opet ista pesma kao ranije

Na putokazima samo treba dodati zelenu tablu n akojoj ce sa leve strane pisati Sofija - Beograd - Zajecar - Atina a sa desne strana oznaka za auto-put. Pa onda svi imaju izbor.
Old December 30th, 2011, 02:51 PM   #10948
Ricardo Montaner
Registered User

Ricardo Montaner's Avatar

Likes (Received): 18

@niboj
Pa zar neko kod Kičeva, ako ide ka Sofiji treba da se vrati kada vidi tablu ka TRGU KA ????
ili se kod KP Doma uključi na autoput.....

Naravno da treba da skrene levo, ako ide prema Sofiji.

@moonray018
mnogo je jak onaj putokaz "Skoplje" kod Vardarske

Ukoliko vozac ne bude jurio, primetice ga.
Ricardo Montaner no está en línea   Reply With Quote
Old December 30th, 2011, 03:45 PM   #10949
moonray018
Registered User

moonray018's Avatar

:Ukoliko vozac ne bude jurio, primetice ga".. Dobro, a ako ima plan grada nece mu ni trebati putokaz, okej, ne razumem zasto takav tvoj komentar. Vozac koji nije iz Nisa (a koji inace i koriste potukaze) tu ce, po mom misljenju, vise obracati paznju na vozila koja iz pravca pruznog prelaza idu ka centru - tu ce stranac imati prednost da skrene u Vardarsku ali nece biti siguran da li ce ovaj drugi da stane pa ce vise gledati njega, a ne malkice neupadljiv putokaz.. Cisto iz licnog iskustva - vozim tolike godine pa ipak svaki put cekam i prikocim jer ne znam kakav se vozac nalazi u drugim kolima, sta ako produzi prema centru, ja mislim da ce stati i - BUM! Malo je, opet- po mom misljenju, to moglo bolje da se istakne i naglasi, da bude uocljivije.

I mozemo tako u nedogled... Uopste ne shvatam odakle tolika i takva tvoja potreba da ispadne da neko od nas gresi? Pa evo po celom forumu izlazemo razlicita misljenja i vidjenja, taman posla da se sad svi ubedjujemo medjusobno, svako misli i radi kako zeli Niti ti gresis kada pricas to sto pricas, niti neko od nas gresi kada kaze da bi to moglo i bolje da bude uradjeno.

Neko bi voleo ovako, neko onako, ali niko ne gresi, pitanje je samo pristupa, nema potrebe za ubedjivanjem i natpišavanjem o ispravnosti tvog i nelogicnost naseg...

P.S. Znajuci kakav je saobracaj od Kiceva do Trosarine ja bih svakom putniku preporucio autoput. Sve zavisi sta je vozacu vazno - kilometraza, vreme, benzin, cimanje po gradskom saobracaju..

Last edited by moonray018; December 30th, 2011 at 03:54 PM.
Old December 30th, 2011, 04:14 PM   #10950
vectom
Registered User

vectom's Avatar

Likes (Received): 394

mene me zanima kakav to objekat poceli da grade na prostoru nekadasnje ciglane, ne ove blizu sadasnjeg PMFa nego ove kod Zeljinog stadiona. Prodjo kolima pre neko vece i u nizu onih stovarista ili sta li su stoji rupa i temelji necega tu bas do ulicu. Ako neko prodje nek baci pogled.
vectom no está en línea   Reply With Quote
Old December 30th, 2011, 06:02 PM   #10951
medijanac
Registered User

medijanac's Avatar

Likes (Received): 36

Da, video sam i ja da su počeli nov objekat "iz podruma" tj iz temelja. Nema nikakve table, a baš sam sporo prošao i zagledao...
medijanac no está en línea   Reply With Quote
Old December 30th, 2011, 08:04 PM   #10952
Marinko
Registered User

Likes (Received): 8

Quote:
Originally Posted by vectom View Post
mene me zanima kakav to objekat poceli da grade na prostoru nekadasnje ciglane, ne ove blizu sadasnjeg PMFa nego ove kod Zeljinog stadiona. Prodjo kolima pre neko vece i u nizu onih stovarista ili sta li su stoji rupa i temelji necega tu bas do ulicu. Ako neko prodje nek baci pogled.

Upravo sam danas nasao ovaj projekat,mada je u pitanju samo ideja:
http://www.kapaprojekt.com/stambeno-...mpleks-ciglana
Jel mislis na taj prostor?Ovo ipak izgleda previse dobro da bi bilo istinito..
Marinko no está en línea   Reply With Quote
Old December 30th, 2011, 08:38 PM   #10953
medijanac
Registered User

medijanac's Avatar

Likes (Received): 36

To je za ceo prostor ka brdu. Mi smo rekli za objekte uz ulicu http://gis.ni.rs/?map=ni&cps=7574181...,Ulice,Objekti
medijanac no está en línea   Reply With Quote
Old December 30th, 2011, 10:20 PM   #10954
volim_svoj_grad
Registered User

Likes (Received): 0

Radovi na RK Beograd su stali?nema nista od otvaranja?
volim_svoj_grad no está en línea   Reply With Quote
Old December 31st, 2011, 12:51 AM   #10955
vectom
Registered User

vectom's Avatar

Likes (Received): 394

Ma jel da?
vectom no está en línea   Reply With Quote
Old December 31st, 2011, 04:39 AM   #10956
durlanista
Registered User

durlanista's Avatar

Likes (Received): 245

još jedno mesto u Durlanu gde možete proći na crveno.
šalim se, pušten u rad semafor u knjaževačkoj, kod pošte.
Old December 31st, 2011, 11:12 AM   #10957
Constantin
Registered User

Constantin's Avatar

Likes (Received): 48

U danasnjem stampanom izdanju Blica je objavljen clanak "Statua Konstantina na nišavskom keju".

Kazu da je tokom 2012. ili pocetkom 2013. godine planirano postavljanje statue na keju negde izmedju Tvrdjavskog mosta i Mosta mladosti. Nije jos zvanicno odredjena lokacija ali je najizvesnije da ce spomenik biti u parku ispred hotela My Place. Konstantin ce gledati u nišku tvrdjavu u pravcu mesta gde su otkriveni ostaci Palate sa oktagonom. Prvobitno je planirana skulptura visine 6 metara, ali ako urbanisti procene da je predimenzioniran, biće upola manji.
Sledi raspisivanje tendera za izbor livnice i izvodjaca radova.
Constantin no está en línea   Reply With Quote
Old December 31st, 2011, 12:40 PM   #10958
moonray018
Registered User

moonray018's Avatar

Ma ja odavno znam za predlog tj ideju da bude odmah kad se od mosta mladosti sidje na kej, ali tamo kod auto-pijace, a ne kod hotela..
Mada je onaj ogroman plato savrsen, taman pocinje sve vise da zivi..
Old December 31st, 2011, 01:11 PM   #10959
Kurt2
Registered User

Kurt2's Avatar

Likes (Received): 137

Plato ispred hotela misliš?
Meni nekako autopijaca bolja, samo kada bi se ta lokacija koooompletno preuredila... ali za to ćemo pričekati...
Kurt2 no está en línea   Reply With Quote
Old December 31st, 2011, 02:12 PM   #10960
TrTomir_Ni
Registered User

TrTomir_Ni's Avatar

Likes (Received): 399

Quote:
Originally Posted by Constantin View Post
U danasnjem stampanom izdanju Blica je objavljen clanak "Statua Konstantina na nišavskom keju".

Kazu da je tokom 2012. ili pocetkom 2013. godine planirano postavljanje statue na keju negde izmedju Tvrdjavskog mosta i Mosta mladosti. Nije jos zvanicno odredjena lokacija ali je najizvesnije da ce spomenik biti u parku ispred hotela My Place. Konstantin ce gledati u nišku tvrdjavu u pravcu mesta gde su otkriveni ostaci Palate sa oktagonom. Prvobitno je planirana skulptura visine 6 metara, ali ako urbanisti procene da je predimenzioniran, biće upola manji.
Sledi raspisivanje tendera za izbor livnice i izvodjaca radova.
To sam ja predlozio jedno tridesetak stranica unazad, izgleda da me je neko cuo pa ako ga budu tamo izgradili eto cisto da znate cije su zasluge..
TrTomir_Ni no está en línea   Reply With Quote

Reply

Tags
србија, arhitektura, gradilista, gradjevinarstvo, izgradnja, niš, serbia, srbija

Thread Tools
Rate This Thread
Rate This Thread:

Posting Rules