daily menu » rate the banner | guess the city | one on oneforums map | privacy policy (aug.2, 2013) | DMCA policy | flipboard magazine

Go Back   SkyscraperCity > European Forums > Euroscrapers > Local discussions > Albanian Forum > Zhvillimet Urbane > Infrastruktura > Rrugėt

Rrugėt Roads and Highways.

Reply
 
Thread Tools
Old August 4th, 2009, 12:01 PM   #2201
olsib
>
 
Join Date: Mar 2007
Location: Tiranė
Posts: 1,913
Likes (Received): 1672

Une vura re se ishte bere gjithashtu nje rikreskim i hartes rrugore te Shqiperise.

Nqs. e mbani mend ne Tirane pjesa e unazes tek Lana ishte pjese e aksit rrugor kombetar, ndersa tani nuk eshte me. Gjithashtu m'u duk sikur jane shtuar edhe rruge te tjera, psh rruga e Arberit.

Vazhdon ende te mos duket rruga Tr-Dr. Jo autostrada, por rruga qe hyn nga rruga e Kavajes.
olsib no está en línea   Reply With Quote
Old August 4th, 2009, 12:27 PM   #2202
Huti
bitte spiel mir etwas
 
Huti's Avatar
 
Join Date: Nov 2008
Posts: 4,639
Likes (Received): 19963

Rruga ...Sarandė - Qafė Botė-1st pic-WOW!!!
__________________
"Do not take life too seriously. You will never get out of it alive." Elbert Hubbard
Huti no está en línea   Reply With Quote
Old August 4th, 2009, 02:54 PM   #2203
Shqiptario
BANNED
 
Join Date: Apr 2008
Location: Tiranė
Posts: 5,549
Likes (Received): 10

Harta e rrugeve te Tiranės

Shqiptario no está en línea   Reply With Quote
Old August 4th, 2009, 05:07 PM   #2204
Edi_H
Registered User
 
Edi_H's Avatar
 
Join Date: Nov 2008
Location: Tirana
Posts: 6,239
Likes (Received): 4377

All the streets there are done by me.
Thx Shqiptario for uploading them here.
__________________

To view links or images in signatures your post count must be 10 or greater. You currently have 0 posts.


To view links or images in signatures your post count must be 10 or greater. You currently have 0 posts.


To view links or images in signatures your post count must be 10 or greater. You currently have 0 posts.


To view links or images in signatures your post count must be 10 or greater. You currently have 0 posts.
Edi_H no está en línea   Reply With Quote
Old August 4th, 2009, 05:11 PM   #2205
Shqiptario
BANNED
 
Join Date: Apr 2008
Location: Tiranė
Posts: 5,549
Likes (Received): 10

Quote:
Originally Posted by Edi_H View Post
All the streets there are done by me.
Thx Shqiptario for uploading them here.
Vėrtetė??? ath
Shqiptario no está en línea   Reply With Quote
Old August 4th, 2009, 06:16 PM   #2206
olsib
>
 
Join Date: Mar 2007
Location: Tiranė
Posts: 1,913
Likes (Received): 1672

Hej, pergezime Edi.
olsib no está en línea   Reply With Quote
Old August 4th, 2009, 06:28 PM   #2207
Edi_H
Registered User
 
Edi_H's Avatar
 
Join Date: Nov 2008
Location: Tirana
Posts: 6,239
Likes (Received): 4377

Quote:
Originally Posted by Shqiptario View Post
Vėrtetė??? ath

Pothuaj tė gjitha rrugėt e Shqipėrisė i kam skicuar unė (mbi 95%), dhe njė pjesė tė madhe tė rrugėve tė Kosovės, Maqedonisė dhe Malit tė Zi, si dhe disa rrugė tė Ēamėrisė.
Mė ėshtė dashur mbi 1 vit e gjysėm.
__________________

To view links or images in signatures your post count must be 10 or greater. You currently have 0 posts.


To view links or images in signatures your post count must be 10 or greater. You currently have 0 posts.


To view links or images in signatures your post count must be 10 or greater. You currently have 0 posts.


To view links or images in signatures your post count must be 10 or greater. You currently have 0 posts.
Edi_H no está en línea   Reply With Quote
Old August 4th, 2009, 07:00 PM   #2208
Huti
bitte spiel mir etwas
 
Huti's Avatar
 
Join Date: Nov 2008
Posts: 4,639
Likes (Received): 19963

Edi rules (as I've already said before)!!!
__________________
"Do not take life too seriously. You will never get out of it alive." Elbert Hubbard
Huti no está en línea   Reply With Quote
Old August 4th, 2009, 11:24 PM   #2209
Buddy Holly
BANNED
 
Join Date: Sep 2008
Location: Prishtina, RKS.
Posts: 6,133
Likes (Received): 120

Quote:
Originally Posted by Edi_H View Post

Pothuaj tė gjitha rrugėt e Shqipėrisė i kam skicuar unė (mbi 95%), dhe njė pjesė tė madhe tė rrugėve tė Kosovės, Maqedonisė dhe Malit tė Zi, si dhe disa rrugė tė Ēamėrisė.
Mė ėshtė dashur mbi 1 vit e gjysėm.
Pune e paster. Une sapo fillova sot te mirrem me skicim te rrugeve te Prishtines dhe po e verej se duhet shume kohe e mund qe te behet nje skicim i sakte.
Buddy Holly no está en línea   Reply With Quote
Old August 5th, 2009, 11:04 AM   #2210
Bzyq_74
Registered User
 
Join Date: Oct 2007
Location: PL Zabrze
Posts: 751
Likes (Received): 253

Mirėsevini
Nė Polonisht Forumi i hartėn ekzistuese dhe do t'i japė tė ndėrtuar rrugė, kjo ėshtė njė lidhje.

http://www.bankfotek.pl/image/311467.jpeg

gjelbėr (seksionet ekzistuese)
kuqe (seksionet nė ndėrtim e sipėr)
e verdhė (e tenderit pėr ndėrtimin)
blu (kushteve mjedisore - ambjentalistėt)

Mund diēka e tillė nė shtėpi do tė duket si njė rrugė e mirė nė gusht shpejtėsi ndryshimeve ngjyra e saj.
Bzyq_74 no está en línea   Reply With Quote
Old August 5th, 2009, 11:10 AM   #2211
Edi_H
Registered User
 
Edi_H's Avatar
 
Join Date: Nov 2008
Location: Tirana
Posts: 6,239
Likes (Received): 4377

The translation of Google Translate sounds so funny.
__________________

To view links or images in signatures your post count must be 10 or greater. You currently have 0 posts.


To view links or images in signatures your post count must be 10 or greater. You currently have 0 posts.


To view links or images in signatures your post count must be 10 or greater. You currently have 0 posts.


To view links or images in signatures your post count must be 10 or greater. You currently have 0 posts.
Edi_H no está en línea   Reply With Quote
Old August 5th, 2009, 11:30 AM   #2212
Bzyq_74
Registered User
 
Join Date: Oct 2007
Location: PL Zabrze
Posts: 751
Likes (Received): 253

I think, the translation in any language would be fun , but something can be understood.
Bzyq_74 no está en línea   Reply With Quote
Old August 5th, 2009, 11:35 AM   #2213
Pirro
-Epirus, my homeland-
 
Pirro's Avatar
 
Join Date: May 2008
Location: _Tiranė_
Posts: 1,297
Likes (Received): 49

Quote:
Originally Posted by Edi_H View Post
All the streets there are done by me.
Thx Shqiptario for uploading them here.
Edo po unazen e madhe te perfunduar nga e nxore??? lol: Pastaj e ke bere qe kalone mu ne mese te kopshtit zoollogjik!!!! ndoshta do jete ashtu vertete::!
__________________

To view links or images in signatures your post count must be 10 or greater. You currently have 0 posts....I'm not a man of too many faces
The mask I wear is one
Those who speak know nothing
And find out to their cost
Like those who curse their luck in too many places
And those who fear are lost
Pirro no está en línea   Reply With Quote
Old August 5th, 2009, 08:48 PM   #2214
Edi_H
Registered User
 
Edi_H's Avatar
 
Join Date: Nov 2008
Location: Tirana
Posts: 6,239
Likes (Received): 4377

Quote:
Originally Posted by Pirro View Post
Edo po unazen e madhe te perfunduar nga e nxore??? lol: Pastaj e ke bere qe kalone mu ne mese te kopshtit zoollogjik!!!! ndoshta do jete ashtu vertete::!
E kam skicuar sa pėr ilustrim pėr tė krijuar idenė se ku do kalojė.
Jam bazuar tek projekti i publikuar nga Bashkia.
Kalon para Kopshtit Zoologjik, jo nė mes.
__________________

To view links or images in signatures your post count must be 10 or greater. You currently have 0 posts.


To view links or images in signatures your post count must be 10 or greater. You currently have 0 posts.


To view links or images in signatures your post count must be 10 or greater. You currently have 0 posts.


To view links or images in signatures your post count must be 10 or greater. You currently have 0 posts.
Edi_H no está en línea   Reply With Quote
Old August 5th, 2009, 09:11 PM   #2215
shpirtkosova
BANNED
 
Join Date: Jun 2009
Posts: 1,373
Likes (Received): 6

shpresojme qe se shpejti te behet plotesishte Shqiperia etnike dhe ne Google Maps.
shpirtkosova no está en línea   Reply With Quote
Old August 6th, 2009, 11:41 AM   #2216
Pirro
-Epirus, my homeland-
 
Pirro's Avatar
 
Join Date: May 2008
Location: _Tiranė_
Posts: 1,297
Likes (Received): 49

Quote:
Originally Posted by Edi_H View Post
E kam skicuar sa pėr ilustrim pėr tė krijuar idenė se ku do kalojė.
Jam bazuar tek projekti i publikuar nga Bashkia.
Kalon para Kopshtit Zoologjik, jo nė mes.
E mora me mend...! e shkruajta sa per muhabet...!
Bravo, skicim dhe dhe paraqitje e arritur...!
Mendoja se unaza do kalonte mbas kodrave.. jo prepara kopshtit!
__________________

To view links or images in signatures your post count must be 10 or greater. You currently have 0 posts....I'm not a man of too many faces
The mask I wear is one
Those who speak know nothing
And find out to their cost
Like those who curse their luck in too many places
And those who fear are lost
Pirro no está en línea   Reply With Quote
Old August 7th, 2009, 05:40 PM   #2218
Edi_H
Registered User
 
Edi_H's Avatar
 
Join Date: Nov 2008
Location: Tirana
Posts: 6,239
Likes (Received): 4377

image hosted on flickr


image hosted on flickr


image hosted on flickr


image hosted on flickr


image hosted on flickr


image hosted on flickr


image hosted on flickr


image hosted on flickr


image hosted on flickr


image hosted on flickr


image hosted on flickr


image hosted on flickr


image hosted on flickr


image hosted on flickr


image hosted on flickr


image hosted on flickr


image hosted on flickr


image hosted on flickr


image hosted on flickr


image hosted on flickr
__________________

To view links or images in signatures your post count must be 10 or greater. You currently have 0 posts.


To view links or images in signatures your post count must be 10 or greater. You currently have 0 posts.


To view links or images in signatures your post count must be 10 or greater. You currently have 0 posts.


To view links or images in signatures your post count must be 10 or greater. You currently have 0 posts.
Edi_H no está en línea   Reply With Quote
Old August 7th, 2009, 05:41 PM   #2219
Edi_H
Registered User
 
Edi_H's Avatar
 
Join Date: Nov 2008
Location: Tirana
Posts: 6,239
Likes (Received): 4377

image hosted on flickr


image hosted on flickr


image hosted on flickr


image hosted on flickr


image hosted on flickr


image hosted on flickr


image hosted on flickr


image hosted on flickr


image hosted on flickr


image hosted on flickr


image hosted on flickr


image hosted on flickr


image hosted on flickr


image hosted on flickr


image hosted on flickr


image hosted on flickr


image hosted on flickr
__________________

To view links or images in signatures your post count must be 10 or greater. You currently have 0 posts.


To view links or images in signatures your post count must be 10 or greater. You currently have 0 posts.


To view links or images in signatures your post count must be 10 or greater. You currently have 0 posts.


To view links or images in signatures your post count must be 10 or greater. You currently have 0 posts.
Edi_H no está en línea   Reply With Quote
Old August 7th, 2009, 05:42 PM   #2220
Edi_H
Registered User
 
Edi_H's Avatar
 
Join Date: Nov 2008
Location: Tirana
Posts: 6,239
Likes (Received): 4377

Dhėrmi - Vuno:
image hosted on flickr


image hosted on flickr


image hosted on flickr


image hosted on flickr


image hosted on flickr


image hosted on flickr
Edi_H no está en línea   Reply With Quote
Reply

Tags
albania, albanian roads, autostrada, autoudhe, infrastruktura, infrastruktura rrugore, kosova, kosovo roads, rrjeti rrugor, rruge, shqiperi, shqipėria, shqiperia dhe trojet

Thread Tools

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is OffAll times are GMT +2. The time now is 01:28 AM. • styleid: 14


Powered by vBulletin® Version 3.8.8 Beta 1
Copyright ©2000 - 2017, vBulletin Solutions, Inc.
Feedback Buttons provided by Advanced Post Thanks / Like (Pro) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2017 DragonByte Technologies Ltd.

vBulletin Optimisation provided by vB Optimise (Pro) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2017 DragonByte Technologies Ltd.

SkyscraperCity ☆ In Urbanity We trust ☆ about us | privacy policy | DMCA policy

Hosted by Blacksun, dedicated to this site too!
Forum server management by DaiTengu