daily menu » rate the banner | guess the city | one on oneforums map | privacy policy | DMCA | news magazine | posting guidelines

Go Back   SkyscraperCity > European Forums > Forum Polskich Wieżowców > Infrastruktura i Technologia > Transport miejski i regionalny

Transport miejski i regionalny Komunikacja zbiorowa oraz rowerowa

Global Announcement

As a general reminder, please respect others and respect copyrights. Go here to familiarize yourself with our posting policy.

Reply

Thread Tools
Old August 3rd, 2012, 07:05 PM   #8561
Luki_SL
Moderator

Luki_SL's Avatar

Likes (Received): 2234

Może po prostu praca TBM-u w tym rejonie zakłócałaby normalne funkcjonowanie stacji? Do tego dochodzi jeszcze bezpieczeństwo pasażerów.

Sponsored Links

Old August 3rd, 2012, 09:57 PM   #8562
jozeck
Just user

jozeck's Avatar

Likes (Received): 338

Wg mnie na 100% będą przerwy w obu przypadkach (łącznik + przejście pod Marszałkowską). Bo:

Łącznik - przecież wjedziemy tarczą prawie że do tunelu metra. Wibracje od tarczy, jakiś obsuw ziemi itp. - to jest dosyć poważne zagrożenie bezpieczeństwa. Lepiej weekend bez jednej stacji metra wytrzymać.

Przejście pod Marszałkowską - to samo co wyżej. Lepiej poczekać 3-4 dni.
Old August 3rd, 2012, 11:03 PM   #8563
oralB
Moderator

oralB's Avatar

Likes (Received): 186

Quote:
Originally Posted by Krach View Post
Jeśli moderatorom nie będzie się podobało, to wystosują kategoryczny zakaz piątkowych typowań w tym wątku. A że póki co niczego takiego jeszcze nie było to strzelajmy
Wystosowuję kategoryczny zakaz piątkowych typowań w tym wątku. Panowie no trzymajmy jakiś poziom
oralB está en línea ahora   Reply With Quote
Old August 3rd, 2012, 11:15 PM   #8564
macieii
Registered User

Likes (Received): 728

może osobny wątek warto założyć? Plus zmiana tytułu na Budowa II linii Metra (typowania=brig)
macieii no está en línea   Reply With Quote
Old August 4th, 2012, 12:19 AM   #8565
bloniaq_s8
WarSaw

bloniaq_s8's Avatar

Likes (Received): 2249

A moze dodac budowe ii linii do strony prediction-game.com?

oralB ma rację

Warsaw, city at war
bloniaq_s8 no está en línea   Reply With Quote
Old August 4th, 2012, 11:53 AM   #8566
pawel-junior
Registered User

Likes (Received): 0

To bardzo straszne, popełniłem olbrzymi błąd chyle czoła i jest mi bardzo przykro.. Bardzo prosze wybacz, że jestem nowym forumowiczem i powinienem znać wszystkie zasady pisania postów oraz powinienem być bardzo dokładny w swoich wypowiedziach. Popełniłem błąd ponieważ chciałem się podzielić swoją wiedzą...

Żal...(ściska cztery litery)
pawel-junior no está en línea   Reply With Quote
Old August 4th, 2012, 12:40 PM   #8567
NeosWarszawa
Registered User

NeosWarszawa's Avatar

ale nowym użytkownikiem internetu raczej nie jesteś. regulaminy i zasady to nie jest obca rzecz.

Złota 44 [192m] zawieszone | Warsaw Spire [180m] budują | Cosmopolitan [160m] gotowe | Q22 [159m] budują | Skanska [140m] przygotowywanie | PCC [96m] budują | Plac Unii [90m] gotowe
NeosWarszawa no está en línea   Reply With Quote
Old August 4th, 2012, 12:44 PM   #8568
macieii
Registered User

Likes (Received): 728

Quote:
Originally Posted by pawel-junior View Post
To bardzo straszne, popełniłem olbrzymi błąd chyle czoła i jest mi bardzo przykro.. Bardzo prosze wybacz, że jestem nowym forumowiczem i powinienem znać wszystkie zasady pisania postów oraz powinienem być bardzo dokładny w swoich wypowiedziach. Popełniłem błąd ponieważ chciałem się podzielić swoją wiedzą...

Żal...(ściska cztery litery)
.... a do tego wszystkiego z klasą nie umiesz przyznać się do błędu. Zapraszamy za jakiś czas.
macieii no está en línea   Reply With Quote
Old August 4th, 2012, 01:31 PM   #8569
marionek77
Registered User

Likes (Received): 114

Rozumiem, że łącznik do I linii będzie dochodził do stacji Centrum, czyli jadąc II linią w stronę Wisły skręci w prawo. Czy podczas budowania stacji Centrum, zostało wybudowane już coś z infrastruktury na potrzeby przyszłego łącznika? Np, jakaś bocznica, tor odstawczy, korytarz do tunelu II linii?
Old August 4th, 2012, 01:35 PM   #8570
janex_wwa
obserwator rzeczywistości

janex_wwa's Avatar

Likes (Received): 6075

Są chyba rozjazdy, oraz ślepo zakończony tor w miejscu, do którego będzie dochodził łącznik.
janex_wwa está en línea ahora   Reply With Quote
Old August 4th, 2012, 01:37 PM   #8571
darols
Registered User

Quote:
Originally Posted by tomaszz004 View Post
Ja myśle też, że powinny wyciągnąć tylko samą głowice drążącą tunel, a zaplecze wycofać po tych samych szynach.

Na zdjęciu jest pokazyny połączenie I a II linią metra w Warszawie
Wlot łącznika widać na powyższym zdjęciu na lewo od toru z Młocin na Kabaty - tor łącznika jest obecnie odcięty (brak rozjazdu i krzyżownicy) ale po otwarciu stacji Centrum był możliwy wjazd i czasami stała tam drezyna.
Za widoczną ścianą powstaje komora wydobywcza TBM, więc nie będzie takiej sytuacji, że TBM wjedzie do tunelu I linii. Ścianę rozbiorą pewnie dopiero jak będą łączyć tory i instalacje I i II linii.
darols no está en línea   Reply With Quote
Old August 4th, 2012, 04:33 PM   #8572
Krach
Registered User

Likes (Received): 9

Przecież Anna nie będzie dochodziła do stacji Centrum. Miejsce końca jej pracy nad łącznikiem jest dobrze znane - jest to komora wydobywcza na pl. Defilad. Pod poniższym linkiem macie podgląd live co się dzieje w tym miejscu:
http://panum.matemaciek.com/panum/?k=1
Możecie tu zobaczyć gdzie są północne wyjścia ze stacji, co mniej więcej pokazuje gdzie kończy się stacja, a gdzie jest komora wydobywcza.
Ściana ślepego toru widoczna na zdjęciu umieszczonym przez tomaszza004 znajduje się ok. 50-100m na północ od stacji Centrum. Jak słusznie darols napisał, tarcza nie będzie tej ściany rozwalała. Zatrzyma się gdy dobrnie do komory wydobywczej, która to z kolei zacznie się może z kolejnych 50 metrów od tej ściany. Jedyne niebezpieczeństwo to końcowe metry łącznika, który będzie biegł dosyć blisko zachodniego toru I linii i ciśnienie jakie TBM wytwarza. To może rzeczywiście spowodować potencjalne niebezpieczeństwo dla tunelu I linii. Pamiętacie z Ronda Daszyńskiego pod jakim ciśnieniem jest wstrzykiwana piana technologiczna. Słyszeliście też zapewne o ciśnieniowej komorze bezpieczeństwa dla załogi TBM-u umieszczonej w pobliżu czoła tarczy. Sens ma wyłączenie z ruchu odcinka Centrum-Świętokrzyska. Sama stacja A13 będzie w bezpiecznej odległości od TBM-a.

Wyłączenie z ruchu I linii, gdy TBM-y będą pod nia przechodziły, też ma sens. Może to być jednak na dłużej niż 3-4 dni. W tamtym miejscu tarcze będą musiały drążyć bardzo powoli, by nie uszkodzić zachodnich szczelinówek stacji C11, a co za tym idzie będą pracowały nieco dłużej pod stacją A14 lub tunelem szlakowym.

Last edited by Krach; August 4th, 2012 at 04:42 PM.
Krach no está en línea   Reply With Quote
Old August 4th, 2012, 09:07 PM   #8573
tomaszz004
Registered User

tomaszz004's Avatar

Likes (Received): 28

Quote:
Originally Posted by Krach View Post
Przecież Anna nie będzie dochodziła do stacji Centrum. Miejsce końca jej pracy nad łącznikiem jest dobrze znane - jest to komora wydobywcza na pl. Defilad. Pod poniższym linkiem macie podgląd live co się dzieje w tym miejscu:
http://panum.matemaciek.com/panum/?k=1
Możecie tu zobaczyć gdzie są północne wyjścia ze stacji, co mniej więcej pokazuje gdzie kończy się stacja, a gdzie jest komora wydobywcza.
Ściana ślepego toru widoczna na zdjęciu umieszczonym przez tomaszza004 znajduje się ok. 50-100m na północ od stacji Centrum. Jak słusznie darols napisał, tarcza nie będzie tej ściany rozwalała. Zatrzyma się gdy dobrnie do komory wydobywczej, która to z kolei zacznie się może z kolejnych 50 metrów od tej ściany. Jedyne niebezpieczeństwo to końcowe metry łącznika, który będzie biegł dosyć blisko zachodniego toru I linii i ciśnienie jakie TBM wytwarza. To może rzeczywiście spowodować potencjalne niebezpieczeństwo dla tunelu I linii. Pamiętacie z Ronda Daszyńskiego pod jakim ciśnieniem jest wstrzykiwana piana technologiczna. Słyszeliście też zapewne o ciśnieniowej komorze bezpieczeństwa dla załogi TBM-u umieszczonej w pobliżu czoła tarczy. Sens ma wyłączenie z ruchu odcinka Centrum-Świętokrzyska. Sama stacja A13 będzie w bezpiecznej odległości od TBM-a.

Wyłączenie z ruchu I linii, gdy TBM-y będą pod nia przechodziły, też ma sens. Może to być jednak na dłużej niż 3-4 dni. W tamtym miejscu tarcze będą musiały drążyć bardzo powoli, by nie uszkodzić zachodnich szczelinówek stacji C11, a co za tym idzie będą pracowały nieco dłużej pod stacją A14 lub tunelem szlakowym.
Moim zdaniem Krach ma racje,że do środka nie będą ją wpuszczać, bo szkoda niszczyć ściany i sufit, tylko zostanie wyciągnięta tam gdzie jest widoczna ścianka betonowa w kształcie " L ", widać na schemacie i kamerze.
źródłó: http://budowametra.pl/faq/

Last edited by tomaszz004; August 4th, 2012 at 09:20 PM.
tomaszz004 no está en línea   Reply With Quote
Old August 4th, 2012, 09:55 PM   #8574
Mchl
Registered User

Mchl's Avatar

Likes (Received): 195

Ciekawe, że na tym planie łącznik ma być drążony tarczą ręczną
Old August 4th, 2012, 10:32 PM   #8575
Krach
Registered User

Likes (Received): 9

Oraz to, że na pl. Defilad ma być szyb startowy, a nie wydobywczy. Kierunek drążenia ma być od Centrum do ul. Świętokrzyskiej. Ponadto na planie stoi hala KTD rozebrana w 2009 roku...
Krach no está en línea   Reply With Quote
Old August 5th, 2012, 03:19 PM   #8576
TheMolkaPL
I'm a TheMolkaPL

Likes (Received): 0

Czy budowniczowie zdążą z otwarciem Marszałkowskiej?

TheMolkaPL no está en línea   Reply With Quote
Old August 6th, 2012, 02:54 PM   #8577
w-t
Registered User

Likes (Received): 58

Wnosząc z tego, co dodatkowo pokazuje filmik, myślę że można przyjąć że dziwna struktura powstająca po zachodniej stronie Marszałkowskiej w poprzek korpusu, to docelowe szlaki kablowe - IIRC tam biegnie linia ŚN?

Zastanawia mnie natomiast pryzma ziemi, która od kilku dni nieznacznie migruje po stropie w pobliżu ogródka McDonald's, oraz głęboki, oszalowany ścianką berlińską wykop w północno-wschodnim narożniku skrzyżowania. Ten wykop to coś związanego z tą magistralą ciepłowniczą, przyszłe wyjście (wydaje się zbyt odsunięte od budynku aby to było to...), jedno i drugie, czy coś jeszcze innego? Ktoś wie?

Poza tym, na stronie konsorcjum wprawdzie nie ma jeszcze nowej notki, ale za to pojawiły się zdjęcia prosto z placu budowy stacji Nowy Świat.
w-t no está en línea   Reply With Quote
Old August 6th, 2012, 03:04 PM   #8578
Tomczyna
Piękny, młody, niewyspany

Tomczyna's Avatar

Likes (Received): 1433

Quote:
Originally Posted by w-t View Post

Wnosząc z tego, co dodatkowo pokazuje filmik, myślę że można przyjąć że dziwna struktura powstająca po zachodniej stronie Marszałkowskiej w poprzek korpusu, to docelowe szlaki kablowe - IIRC tam biegnie linia ŚN?

Zastanawia mnie natomiast pryzma ziemi, która od kilku dni nieznacznie migruje po stropie w pobliżu ogródka McDonald's, oraz głęboki, oszalowany ścianką berlińską wykop w północno-wschodnim narożniku skrzyżowania. Ten wykop to coś związanego z tą magistralą ciepłowniczą, przyszłe wyjście (wydaje się zbyt odsunięte od budynku aby to było to...), jedno i drugie, czy coś jeszcze innego? Ktoś wie?

Poza tym, na stronie konsorcjum wprawdzie nie ma jeszcze nowej notki, ale za to pojawiły się zdjęcia prosto z placu budowy stacji Nowy Świat.
Po stropie wzdłuż Marszałkowskiej biegnie magistrala 110kV - tymczasowo przeniesiona pod przejście dla pieszych. W płn - wsch. narożniku powstają dwa wyjścia oraz odtwarzany jest przebieg ciepłociągu.
Tomczyna no está en línea   Reply With Quote
Old August 6th, 2012, 08:37 PM   #8579
bloniaq_s8
WarSaw

bloniaq_s8's Avatar

Likes (Received): 2249

Na NŚ pojawił się chudziak, tylko nie wiem, czy na poziom 0 czy -1.

Warsaw, city at war
bloniaq_s8 no está en línea   Reply With Quote
Old August 7th, 2012, 02:55 PM   #8580
martifox
Registered User

Likes (Received): 1

Dzisiaj jadąc od strony ronda de Gaullea korzystając z otwartej bramy na budowie zauwazyłem, że z wykopu stacji NŚ pomiędzy szczelinówkami grunt został wybrany na głębokości kilku metrów. Nie wiem na jakim obszarze, bo z autobusu dobrze nie widziałem. Wykop narazie nie przykryty stropem. Tak ma zostać do przyjazdu tarczy? bloniaq_s8 może to poziom -1
martifox no está en línea   Reply With Quote

Reply

Tags
метро, metro, metro warszawskie, subway, tube, tunele, underground, warsaw, warszawa

Thread Tools

Posting Rules