daily menu » rate the banner | guess the city | one on oneforums map | privacy policy | DMCA | news magazine | posting guidelines

Go Back   SkyscraperCity > European Forums > Forum Polskich Wieżowców > Inwestycje w Polsce > Pomorze, Warmia i Mazury

Pomorze, Warmia i Mazury » Szczecin » Trójmiasto

Global Announcement

As a general reminder, please respect others and respect copyrights. Go here to familiarize yourself with our posting policy.

Reply

Thread Tools Rating: Thread Rating: 21 votes, 5.00 average.
Old July 10th, 2007, 02:51 PM   #161
radekmysza
Registered User

radekmysza's Avatar

Likes (Received): 1

Wiem, wiem, że ten od budowlanki to pan Bogdan. A to nie rodzina? (nie wiem - pytam) A jeśli tak to raczej pójdzie do niego żeby mu budował (projektował? - to próbuję ustalić). Jak się ma hydraulika w rodzinie to się idzie do niego jak się rura zapcha a nie do obcej firmy, co nie?
radekmysza no está en línea   Reply With Quote

Sponsored Links
Old July 11th, 2007, 08:37 AM   #162
shonasz
Registered User

shonasz's Avatar

Likes (Received): 0

Radekmysza - no nie zabardzo tak jest w tym przypadku.Ponieważ stosunki miedzy tymi Panami nie są najlepsze(z tego co wiem to od dłuższego czasu, mimo tego że to rodzina właśnie)A wykonawstwem u Pana Andrzeja Kornasa "AKCES" może sie zając jak w przypadku Zdrojowej 3 Firma KOBE z Koszalina.
shonasz no está en línea   Reply With Quote
Old July 11th, 2007, 03:09 PM   #163
HAL 9010
Registered User

HAL 9010's Avatar

no proszę, jaka tu sie spolecznosc wytworzyla - Kołobrzeg-mimo ze mniejszy od stargardu to jest was tu paru a ja relacje ze swojego miasta musze pisać sam a ja sie wyraze na szczerosc i powiem ze nigdy jeszcze nie bylem u was
Przez Gate Tower (jeden z 16 biurowców w Fukushima w Osace w Japonii), przebiega autostrada. Droga przechodzi między 5 a 7 piętrem tego budynku. Autostrada jest częścią Kobe Expressway, sieci (239.3 km) dróg ekspresowych wokół Osaki, Kobe i Kyoto.
HAL 9010 no está en línea   Reply With Quote
Old July 17th, 2007, 12:57 AM   #164
Lukas14
Registered User

Lukas14's Avatar

kolejna inwestycja w Kołobrzegu...

zespół mieszkaniowy Bocianie Gniazdo przy ulicy Bocianiej

Już wkrótce nastąpi rozpoczęcie sprzedaży mieszkań w zespole mieszkaniowym Bocianie Gniazdo, zlokalizowanym w rejonie ulic Bocianiej i Ogrodowej.

Planowana inwestycja polega na budowie zespołu zabudowy mieszkalnej z garażami. W trzech budynkach przewiduje się zrealizowanie mieszkań dwu-, trzy- i czteropokojowych o powierzchni od blisko 40m2 do ponad 100m2, w tym częśċ mieszkań, jako dwupoziomowe. Ponadto planowane jest wykonanie ogródków przydomowych należących do właścicieli mieszkań w parterze.

link do stronki inwestora
http://www.jagielka-nieruchomosci.pl...e=&goo=egoopis

Last edited by Lukas14; July 17th, 2007 at 01:07 AM.
Lukas14 no está en línea   Reply With Quote
Old July 17th, 2007, 02:30 AM   #165
Piotr-Stettin
Moderator

Piotr-Stettin's Avatar

całkiem całkiem
"Powszechnie wiadomym jest, że optymistyczne i żywe kolory nastrajają optymistycznie i budzą energię, a w leczeniu naszych pacjentów jednym z istotnych elementów terapii jest obudzenie w pacjencie woli walki z chorobą"
dyrektor Starosławska
Piotr-Stettin está en línea ahora   Reply With Quote
Old July 17th, 2007, 09:52 AM   #166
Hyper
Pobierowo jest OK!

Hyper's Avatar

Likes (Received): 4372

Chciałem napisać, że przecież Bocianie Gniazdo już jest ale pomyliły mi się miejscowości, bo to w Pogorzelicy jest taki ośrodek. Znacznie brzydszy od tego tutaj. Bocianie Gniazdo w Kołobrzegu będzie naprawdę interesującym budynkiem, podoba mi się.
Hyper no está en línea   Reply With Quote
Old July 17th, 2007, 11:18 AM   #167
Wo92
Registered User

Wo92's Avatar

Likes (Received): 2221

Kiedy Kołobrzeg trochę zwolni!? Nie nadążam już za tymi inwestycjami a tak na serio: kolejny niezły projekt nic tylko zazdrościć tylu inwestycji
Wo92 no está en línea   Reply With Quote
Old July 17th, 2007, 02:28 PM   #168
bartez
Registered User

W pierwszej chwili nie mogłem skojarzyć gdzie to będzie...okazało się że to teren za starą gazownią

Quote:
Originally Posted by Wojtek1992 View Post
Kiedy Kołobrzeg trochę zwolni!? Nie nadążam już za tymi inwestycjami a tak na serio: kolejny niezły projekt nic tylko zazdrościć tylu inwestycji
Możesz mi wierzyć lub nie, ale ja też już tego nie ogarniam... chociaż mieszkam w tym mieście
bartez no está en línea   Reply With Quote
Old July 17th, 2007, 02:51 PM   #169
Hubix
Wędrowiec do świtu

Hubix's Avatar

Likes (Received): 187

Coś czuję, że jak się w końcu pojawię w Kołobrzegu (nie byłem już parę lat... aż wstyd sie przyznać...) to będę bardzo mile zaskoczony Ale to chyba specyfika regionu, bo z Koszalinem miałem podobnie

Szczecin - Stettin - Stetin - Stetinum - Stettinum - Stitinum - Sedinum - Stetinae - Stettino - Estetino - Stytin - Štetķn - Štětķn - Sztetėno - Szcecėno - Ščečin - Ščecina - Ščecinas - Şēeēin - Borstaborg - Sitnu - Sasin - Sagin - Στσέτσιν - Шчећин - Шчечин - Шчэцін - Щецін - Щецин - שצ'צ'י - 什切青
Hubix no está en línea   Reply With Quote
Old July 17th, 2007, 05:39 PM   #170
radekmysza
Registered User

radekmysza's Avatar

Likes (Received): 1

To zależy w których miejscach dotychczas bywałeś. Bo to co się teraz w Kołobrzegu buduje to raczej poza ścisłym centrum, a najciekawsze projekty (Olympic Park czy Marine Hotel) to powiedziałbym nawet, że na odludziu.
radekmysza no está en línea   Reply With Quote
Old July 17th, 2007, 07:02 PM   #171
Hubix
Wędrowiec do świtu

Hubix's Avatar

To jak będę jechał to będę musiał przeglądnąć raz jeszcze kołobrzeskie wątki i jakby co zgłosić się do Was co warto zobaczyć i jak jechać Ale to pewnie sobie przyjadę w te okolice na weekend gdzieś po sezonie, jak już tyle ludzi nie będzie

Szczecin - Stettin - Stetin - Stetinum - Stettinum - Stitinum - Sedinum - Stetinae - Stettino - Estetino - Stytin - Štetķn - Štětķn - Sztetėno - Szcecėno - Ščečin - Ščecina - Ščecinas - Şēeēin - Borstaborg - Sitnu - Sasin - Sagin - Στσέτσιν - Шчећин - Шчечин - Шчэцін - Щецін - Щецин - שצ'צ'י - 什切青
Old July 17th, 2007, 07:06 PM   #172
Wo92
Registered User

Wo92's Avatar

Likes (Received): 2221

Hubix, ale nie zapominaj o Szczecinie i tutejszych forumowiczach, którzy chcieliby zobaczyć zdjęcia
Wo92 no está en línea   Reply With Quote
Old July 17th, 2007, 07:18 PM   #173
Hubix
Wędrowiec do świtu

Hubix's Avatar

No bez zdjęć to ta wycieczka się nie odbędzie bo byście mnie ukamieniowali

Old July 17th, 2007, 09:43 PM   #174
bartez
Registered User

Małe ale cieszące info:

Dziś na sesji 13 lipca br. Rada Miasta ma zaplanowane podjęcie uchwały w sprawie oddania w użytkowanie wieczyste, działki położonej w Kołobrzegu przy ul. I Armii Wojska Polskiego.

Projektowane zbycie działki nr 122/3 o pow. 0,0259 ha to teren przyległy do działki nr 122/1 zajmowanej obecnie przez sam nr 1 PSS Społem.

Stary pawilon handlowy jest przeznaczony do wyburzenia. Urząd Miasta wydał już dla tego terenu decyzję o warunkach zabudowy dla inwestycji polegającej na budowie budynku mieszkalno-usługowego. Działka, o którą stara się PSS zajmowana jest obecnie przez stragany handlowe tzw. targowisko dla działkowiczów i kiosk.

Umowa dzierżawy gruntu pod kioskiem, o pow. 9m2, zawarta jest na okres 01.01.2001 r. do 31.12.2010 r. Jak podano w projekcie uchwały dzierżawca gruntu złożył pisemną deklarację, że gotów jest rozwiązać umowę dzierżawy w terminie wcześniejszym tj. z dniem 30 września 2007, za odszkodowaniem.
Uchwała przewiduje zbycie nieruchomości w trybie bezprzetargowym.

www.kol24h.pl
Old July 18th, 2007, 01:11 PM   #175
bartez
Registered User

Będziemy mieli upragnioną kładkę:

Dzisiaj prezydent miasta spotkał się z Kapitanem III Pułku Drogowo Mostowego z Chełma. Rozmowa dotyczyła budowy kładki pieszej pomiędzy portem jachtowym a dzielnicą portową. To właśnie pułk z Chełma miałby zająć się realizowaniem tego zadania. 2 tygodnie, to czas jaki będzie potrzebować dwudziestu żołnierzy na ukończenie prac. Termin realizacji projektu nie jest jeszcze znany.

Zaangażowanie wojska w budowę przejścia podyktowane było oszczędnościami. Miasto poniesie tylko koszty materiału oraz zakwaterowania Pułku Drogowo Mostowego.

Po przeprowadzeniu wizji lokalnej ustalono, że nowa kładka prawdopodobnie powstanie ok. 50 metrów wyżej rzeki niż znajdowała się poprzednia. Jej żywotność jest oceniana na ok. 40 lat. Zostanie zaprojektowana tak, aby umożliwić swobodne poruszanie się jachtów motorowych.

www.gazetapracykolobrzeg.pl

Szkoda że to nie będzie most pontonowy
Old July 18th, 2007, 02:07 PM   #176
bartez
Registered User

I coś o obwodnicy do portu

Wczoraj poznaliśmy projektanta nowej drogi, która połączy ulicę Solną z ulicą VI Dywizji Piechoty.

Brytyjska firma z polskim oddziałem w Warszawie weźmie za swą pracę - bagatela - 1 milion 784 tysiące złotych.

Tyle oczywiście będzie kosztował sam projekt nowej drogi, która połączy ulicę Solną z ulicą VI Dywizji Piechoty. Dziś zostanie rozstrzygnięty kolejny przetarg, który ma wyłonić projektanta drugiego odcinka drogi - od portu (przez rzekę) do ulicy Solnej.

Do wygranego przez firmę Scott Wilson LTD z siedzibą w Warszawie przetargu przystąpiły w sumie cztery firmy. - Ich oferty nie różniły się tak bardzo. Jedna była tylko nieznacznie tańsza, bo opiewała na 1 milion 769 tysięcy złotych. Pozostałe kwoty to 1 milion 805 tysięcy i 2 miliony 318 tysięcy złotych - poinfomorwała nas wczoraj po podpisaniu protokołu Jolanta Horbaczewska z biura zamówień publicznych kołobrzeskiego Urzędu Miasta.

Planowana droga ma zrewolucjonizować połączenia komunikacyjne w zachodniej części miasta. Pozwoli kierowcom dojechać do portu nie zapuszczając się do ścisłego centrum.

Droga będzie biegła z portu przez nowy most na Parsęcie do ulicy Solnej. Dalej Żurawią i Toruńską. Przetnie ulice Obozową i połączy się z VI Dywizji Piechoty. Droga ma być dwupasmowa i powstać do 2010 roku.

Podczas realizacji projektu prawdopodobnie zostaną wycięte wszystkie topole rosnące koło boiska przy ul. Śliwińskiego i wyburzone stare komunalne budynki przy ul. Żurawiej. Prowadzone są już także rozmowy, by przenieść ogródki z Wyspy Solnej w inne miejsce. Na pewno zniknie za to cała ulica Szkolna.

W samym porcie obwodnica zajmie tyle miejsca, że prawdopodobnie zabraknie go na Dworzec Morski.

- Projekt ma być wykonany do 15 marca przyszłego roku. My chcielibyśmy, żeby prace ruszyły w kwietniu 2008 roku bądź w maju - powiedział nam wczoraj naczelnik wydziału inwestycji Krzysztof Tkacz.

www.gk24.pl
Old July 21st, 2007, 08:45 PM   #177
ziMer
Registered User

ziMer's Avatar

Likes (Received): 368

wow fajne będzie to osiedle na bocianiej, nastepne tereny do zabudowy no i powolutku miasto nam sie zagęszcza powiedzcie jak tam na sunrise'ie ?? Ja teraz w Manchesterze siedze i nie mam zabardzo styczności z kołobrzezanami

ps. tutaj w manchesterze ostro się buduje wiec jest na co popatrzec, tylko szkoda ze nie mam aparatu
ziMer no está en línea   Reply With Quote
Old July 23rd, 2007, 11:16 AM   #178
ruminek
MayDay

ruminek's Avatar

było dupowato , same małolaty , jedynie cała oprawa i sceneria była fachowa no i niewielka ilosc dobrej muzyki to wszystko , mase nacpanych karków nic nowego
ruminek no está en línea   Reply With Quote
Old July 24th, 2007, 07:29 PM   #179
mateq
mod emerytowany

Muza była naprawdę dobra Fakt karków i naćpanych dużo, ale to przecież "narkofestival" Organizacja i oprawa techniczna na światowym poziomie

fajerwerki

Last edited by mateq; July 24th, 2007 at 07:45 PM.
mateq no está en línea   Reply With Quote
Old July 24th, 2007, 11:37 PM   #180
ziMer
Registered User

ziMer's Avatar

Likes (Received): 368

ruminek w pewnym stopniu masz racje, ale wazne ze impreza sie udała a co do fotek to ta mi sie bardzo podoba

te tez sa fajne

żeby nie robić już offtopicu Urząd Marszałkowski rozpisał konkurs na Przygotowanie koncepcji zagospodarowania Portu Jachtowego w Kołobrzegu | ul. Warzelnicza 1 http://www.kolobrzeg.pl/glowna/modul...ticle&sid=3079
ziMer no está en línea   Reply With Quote

Reply

Tags
inwestycje, kołobrzeg, nowości i zapowiedzi, zachodniopomorskie

Thread Tools
Rate This Thread
Rate This Thread:

Posting Rules