search the site
 daily menu » rate the banner | guess the city | one on oneforums map | privacy policy | DMCA | news magazine | posting guidelines

Go Back   SkyscraperCity > European Forums > Forum Polskich Wieżowców > Infrastruktura i Technologia > Infrastruktura drogowa

Infrastruktura drogowa Autostrady, trasy, tunele, estakady i mosty
» Ukończone » Petycje i akcje

Global Announcement

As a general reminder, please respect others and respect copyrights. Go here to familiarize yourself with our posting policy.

Reply

Thread Tools
Old June 21st, 2017, 02:05 AM   #10961
Sławek
wodniczek nonsensek

Sławek's Avatar

Likes (Received): 4063

Quote:
Originally Posted by Kazusik View Post
(...)
Quote:
Originally Posted by los77 View Post
(...)
Od czegoś tu wymyślono na forum wiadomości prywatne. Dla osób postronnych (czyli np dla mnie) to wygląda tak:

- edytowałeś swoją wiadomość.
- nie edytowałem
- edytowałeś!
- kłamiesz, nie edytowałem.
- ja nie kłamię, to Ty kłamiesz.
- obrażasz mnie!
- nie to Ty mnie obrażasz.

Jeden i drugi ma spory wkład z działalność forum więc było by szkoda dla SSC, jakby któregoś poniosło za bardzo.

Sponsored Links
Old June 21st, 2017, 10:31 AM   #10962
czaro13
Registered User

Likes (Received): 10321

Proszę o przeniesienie mojego postu numer 10205 z wątku [Wrocław] Infrastruktura drogowa do wątku [Warszawa] Infrastruktura drogowa
czaro13 no está en línea   Reply With Quote
Old June 21st, 2017, 01:27 PM   #10963
bewu1
Registered User

Likes (Received): 1439

Do dodania do wątku Planowane inwestycje 2014-2013 http://www.skyscrapercity.com/showthread.php?t=1466671

----

https://stooq.pl/n/?f=1183536

Adamczyk: Dodatkowe środki w programie drogowym na Via Carpatia, też na A2 i S17

ISBnews - Biznes
21 Cze 2017, 12:47

Warszawa, 21.06.2017 (ISBnews) - Większość środków w ramach podwyższonego limitu finansowego na realizację Programu Budowy Dróg Krajowych na lata 2014-2023 (ok. 21 mld zł z 28 mld zł) trafi na realizację szlaku Via Carpatia, leżącego w większości w ciągu drogi ekspresowej S19, ale Ministerstwo Infrastruktury i Budownictwa (MIB) zarekomenduje także skierowanie dodatkowych funduszy m.in. na budowę autostrady A2 do Białej Podlaskiej i S17 z Lublina w kierunku Ukrainy, poinformował minister infrastruktury i budownictwa Andrzej Adamczyk.
"Gros, bo szacujemy te środki na 21 mld zł, to jest Via Carpathia. Chcemy, by w 2018 r. jesienią rozpoczęły się przetargi, natomiast w 2019 r. mielibyśmy cały przebieg w przetargach i niedługo po nich - związanie umowami wykonawców" - powiedział Adamczyk podczas konferencji prasowej związanej z oficjalną inauguracją budowy Południowej Obwodnicy Warszawy.
"Będziemy kierowali też postulat na Radę Ministrów - to jest droga S17 od Lublina do granicy z Ukrainą, w kierunku Lwowa. W ramach dodatkowego limitu również będzie realizacja autostrady A2 do Białej Podlaskiej" - dodał Adamczyk.
Poinformował także, że w ramach dodatkowych środków MIB będzie kierowało do realizacji "wiele obwodnic miast".
"Zwiększa się wpływ do Krajowego Funduszu Drogowego, obejmiemy opłatami viatoll większość dróg krajowych, a cele inwestycyjne są przewidziane na lata 2020-2023, do tego czasu zakładamy zwiększony wpływ do KFD" - powiedział Adamczyk, pytany o pochodzenie dodatkowych środków w programie.
Wczoraj Rada Ministrów przyjęła zmianę uchwały w sprawie ustanowienia wieloletniego programu budowy dróg krajowych, która zakłada podniesienie limitu finansowego Programu Budowy Dróg Krajowych na lata 2014-2023 (z perspektywą do 2025 r.) do 135 mld zł ze 107 mld zł, podało Ministerstwo Infrastruktury i Budownictwa. Do końca roku ma zostać przedstawiona lista inwestycji, jakie zostaną sfinansowane w ramach nowego limitu. Dodatkowe środki będą pochodzić z opłaty paliwowej, kredytów i pożyczek (głównie od międzynarodowych instytucji finansowych), obligacji oraz opłaty elektronicznej. Wzrost tych środków jest niezbędny ze względu na konieczność podjęcia wzmożonych działań inwestycyjnych na terenie wschodniej Polski - przez realizację brakujących odcinków szlaku Via Carpatia w ciągu S19.
bewu1 no está en línea   Reply With Quote
Old June 21st, 2017, 02:39 PM   #10964
dominobb
Registered User

Likes (Received): 3732

del

Last edited by dominobb; Yesterday at 09:28 AM.
dominobb no está en línea   Reply With Quote
Old Yesterday, 09:35 AM   #10965
Jasq
Registered User

Likes (Received): 9182

prosze o dołączenie do wątku: http://www.skyscrapercity.com/showth...92347&page=191

28 miliardów na drogowe inwestycje. Z tego tortu spory kawałek dostanie Małopolska. Poranny gość Radia Kraków - minister infrastruktury zapewnił, że są zagwarantowane pieniądze na budowę północnej obwodnicy Krakowa, a także na trasę Brzesko - Nowy Sącz i ekspresową S7.
- Mogę powiedzieć, że po podwyższeniu tego limitu, mamy pieniądze na północną obwodnicę Krakowa, drogę Brzesko-Nowy Sącz i obwodnice, które zakładaliśmy, a także na drogę S7. Tu dokumentacja jest zaawansowana, podobnie jak przy północnej obwodnicy Krakowa.

http://www.radiokrakow.pl/rozmowy/an...ca-zabierzowa/
Jasq no está en línea   Reply With Quote
Old Yesterday, 10:07 AM   #10966
Ogg
obserwator

Ogg's Avatar

Likes (Received): 1422

Zgłupiałem po ostatnich dyskusjach o regulaminie WD.

Informacja z otwarcia ofert na przebudowę DK nadaje się w końcu do WD czy nie?
Ogg no está en línea   Reply With Quote
Old Yesterday, 10:17 AM   #10967
Kemo
Registered User

Likes (Received): 14621

Myślę że zależy od zakresu przebudowy, jeśli jest to jakaś pierdoła to nie bardzo, a jeśli coś większego to nikt się nie powinien obrazić na umieszczenie takiej informacji DK43/DK46 moim zdaniem się nadaje.

A zresztą regulamin i tak nie jest przestrzegany bo pojawiają się duplikaty wiadomości i informacje, które ustaliliśmy że nie powinny się pojawiać.

Last edited by Kemo; Yesterday at 10:33 AM.
Kemo no está en línea   Reply With Quote
Old Yesterday, 10:59 AM   #10968
dominobb
Registered User

Likes (Received): 3732

Quote:
Originally Posted by Kemo View Post
A zresztą regulamin i tak nie jest przestrzegany bo pojawiają się duplikaty wiadomości i informacje, które ustaliliśmy że nie powinny się pojawiać.
To jest rola moderatorów, którzy w niektórych wątkach są nadgorliwi (np. S14, A18) i stale je blokują uniemożliwiając np. wrzucanie aktualności, a w najważniejszym dla tego forum wątku dot. Wiadomości Dnia często w ogóle nie reagują!
dominobb no está en línea   Reply With Quote
Old Yesterday, 08:47 PM   #10969
Cezman
Registered User

Cezman's Avatar

Likes (Received): 2470

Quote:
Originally Posted by dominobb View Post
To jest rola moderatorów, którzy w niektórych wątkach są nadgorliwi (np. S14, A18) i stale je blokują uniemożliwiając np. wrzucanie aktualności,
Jestem liberałem i źle znoszę blokowanie wątków, jednak w wielu przypadkach popieram moderatorów bo zwyczajnie robi się burdel. Taki wątek o A1 z Tuszyna do Częstochowy nie wiem po co jest otwarty. Luki_Sl już raz go zamknął na moją prośbę, ale wkrótce znowu wątek się otworzył bo pojawiła się kolejna zapowiedź skierowania do realizacji. Wielkiego burdelu nie ma, ale wątek zdecydowanie obiega od bardziej merytorycznych. Moderatorzy i tak robią co mogą (), a prawda jest taka, że jakby nie zrobić to i tak będzie źle.

Quote:
Originally Posted by dominobb View Post
a w najważniejszym dla tego forum wątku dot. Wiadomości Dnia często w ogóle nie reagują!
Jestem zwykłym użytkownikiem tego forum. Dla mnie najważniejsza jest mapka Igora (wymiata), później schematy (pozdrowienia dla Agusi i Innych), zdjęcia i filmy userów oraz komentarze specjalistów (pozdrowienia dla Kazusika, Kemo i Innych). Do wątku "wiadomości dnia" prawie nigdy nie wchodzę i zdecydowanie mam wrażenie, że przeceniacie ten wątek. Pewnie jest on niezbędny i bardzo pomocny, ale naprawdę szkoda czasu na ciągłe spieranie się o regulaminy i każdy/prawie każdy wpis w tamtym wątku.

Nie zrozumcie mnie źle - dziękuję za to co robicie (naprawdę wielki Szacun), ale pomimo wielkiej sympatii coraz trudniej jest zrozumieć te wszystkie "egzotyczne" kłótnie. Może gdybym był z branży lepiej bym to zrozumiał? No może.

Stratys liked this post
Cezman no está en línea   Reply With Quote
Old Yesterday, 10:13 PM   #10970
Robbb12
Registered User

Likes (Received): 10

del

Last edited by Robbb12; Yesterday at 10:23 PM.
Robbb12 no está en línea   Reply With Quote
Old Yesterday, 10:20 PM   #10971
Robbb12
Registered User

Likes (Received): 10

A zresztą.... ty wiesz co...
Robbb12 no está en línea   Reply With Quote
Old Yesterday, 10:28 PM   #10972
Ogg
obserwator

Ogg's Avatar

Likes (Received): 1422

Mówi się "Tonący brzytwy się chwyta". Ale trzeba pamiętać, że brzytwą można się solidnie skaleczyć, paść szybciej niż w wodzie.

Takie mam zawsze skojarzenia w takich sytuacjach.

O, edit widzę
Ogg no está en línea   Reply With Quote

Reply

Tags
skargi, wnioski

Thread Tools

Posting Rules