daily menu » rate the banner | guess the city | one on oneforums map | privacy policy | DMCA | news magazine | posting guidelines

Go Back   SkyscraperCity > European Forums > Serbian Forum > Изградња и развој > Изградња, привреда и инфраструктура > Путеви

Путеви Изградња путева / Road infrastructure

Global Announcement

As a general reminder, please respect others and respect copyrights. Go here to familiarize yourself with our posting policy.

Closed Thread

Thread Tools Rating: Thread Rating: 1 votes, 5.00 average.
Old January 30th, 2010, 10:33 AM   #1081
balti
Registered User

Likes (Received): 1

Quote:
Originally Posted by mr.ego View Post
sta ti predlazes da bi se poboljsalo stanje ?
Šta predlažem.
Usvajanje zakona koji će BIH približiti EU, samim time će se napraviti ambijent za više stranih ulaganja. Sve reforme na putu ka EU blokiraju političari iz RS. Tko želi da investira u državu koja je na ivici rata.
Ulazakom u NATO, samim time BIH postaje sigurnije područje za strana ulaganja.
Nema reformi, nema NATA, nema EU.
balti no está en línea  

Sponsored Links

Old January 30th, 2010, 10:41 AM   #1082
bijesnivrabac
BANNED

Likes (Received): 0

Quote:
Originally Posted by balti View Post
Šta predlažem.
Usvajanje zakona koji će BIH približiti EU, samim time će se napraviti ambijent za više stranih ulaganja. Sve reforme na putu ka EU blokiraju političari iz RS. Tko želi da investira u državu koja je na ivici rata.

Oklen si ti, pobro? Nešto ne vjerujem da si Hercegovac.
bijesnivrabac no está en línea  
Old January 30th, 2010, 10:44 AM   #1083
Ban.BL
BANNED

Likes (Received): 5

Sta odakle je iz Federacije odakle ce biti, musliman. ostali nisu uopste optereceni RS, a pogotovo sto nemaju tu Havazovu reHtoriku.
Ban.BL no está en línea  
Old January 30th, 2010, 10:53 AM   #1084
rosulje
haker

Likes (Received): 41

Quote:
Šta predlažem.
šta je sa silajdžićem,misliš da on ne blokira?pričaš gluposti,koji rat čovječe

Last edited by rosulje; February 4th, 2010 at 04:22 PM.
rosulje no está en línea  
Old January 30th, 2010, 10:55 AM   #1085
Ban.BL
BANNED

Nevjerovatno je da vi njemu jos uvijek odgovarate. Niste ga prozreli?
Ban.BL no está en línea  
Old January 30th, 2010, 11:21 AM   #1086
balti
Registered User

Likes (Received): 1

Kakve veze ima odakle sam i tko sam.
Vidim, da je ovdje dosta dječurlije i nacionalno opterećenih ljudi.
Šta sad i ja trebam, da svakog od vas pitam odakle ste i u koju crkvu idete.
Ovo je zadnji moj post na ovoj temi.
balti no está en línea  
Old January 30th, 2010, 02:12 PM   #1087
Doboj23
Registered User

Doboj23's Avatar

Quote:
Originally Posted by Ban.BL View Post
to govori za sebe ako tako mislis, u 95% slucajeva ljude u RS savrseno ne interesuje sta se desava u FBH znaci svejedno je da li je napredak ili nazadovanje. Niko to ne prati, niti ih to zanima. Isto je i sa Hrvatima, ljudi rade svoj posao, jedini u BiH koji su takvi su muslimani.
Daj bane suti Boga ti. Nisi ti jedini koji zivi u RS i prati situaciju, a i Hrvati ce ti odmah doci i podcijenjivati napredak pa kakav god da je, kao sto vidis iz primjera forumasa balti.
Old January 31st, 2010, 04:17 AM   #1088
Ban.BL
BANNED

Quote:
Originally Posted by Doboj23 View Post
Daj bane suti Boga ti. Nisi ti jedini koji zivi u RS i prati situaciju, a i Hrvati ce ti odmah doci i podcijenjivati napredak pa kakav god da je, kao sto vidis iz primjera forumasa balti.
Hajde molim te naci gdje se forumasi bave Federacijom i da ih je uopste birga sta se desava. To sto bi ti sve izjednacio po nekom receptu i reciprocitetu ne znaci da je tako u stvarnosti. Merzim to svi smo mi isti, pa nismo svi isti.
Niti se Hrvati bave muslimanima, a Srbi jos manje. Jedini ko se bavi su oni nama i samoo cekaju da se nesto lose desi. To sto ti si u Sa navikao da govoris ma sve jee to isto, svi smo mi isti to je tvoj licni problem, a koji nema veze s realnosti.

A Balti je daleko od Hrvata.

Quote:
Kakve veze ima odakle sam i tko sam.
Vidim, da je ovdje dosta dječurlije i nacionalno opterećenih ljudi.
Šta sad i ja trebam, da svakog od vas pitam odakle ste i u koju crkvu idete.
Ovo je zadnji moj post na ovoj temi.
Jedino dijete ovdje si ti, ako zelis ozbiljno raspravu onda ne potcjenjuj inteligenciju forumasa ovdje.
Ban.BL no está en línea  
Old January 31st, 2010, 08:26 AM   #1089
Majevčan
Српски Форум

Majevčan's Avatar

Likes (Received): 621

Quote:
Originally Posted by bijesnivrabac View Post

Oklen si ti, pobro? Nešto ne vjerujem da si Hercegovac.
Musliman
Old January 31st, 2010, 01:16 PM   #1090
dario_capajebo
Registered User

dario_capajebo's Avatar

Ja s vremena na vrijeme skoknem na ovu temu da vidim ima li pola teme,ali nažalost ne..
Mogao bi neko pomisliti da ima autoputeva u entitet RS.
Ali nadam se u jesen konačno,da će entitet RS dobiti autoput a onda u budućnosti nekad i avione
dario_capajebo no está en línea  
Old January 31st, 2010, 07:13 PM   #1091
Dux Uxorum
Registered User

Likes (Received): 262

Wink

Quote:
Originally Posted by dario_capajebo View Post
Ja s vremena na vrijeme skoknem na ovu temu da vidim ima li pola teme,ali nažalost ne..
Mogao bi neko pomisliti da ima autoputeva u entitet RS.
Ali nadam se u jesen konačno,da će entitet RS dobiti autoput a onda u budućnosti nekad i avione
Koliko vas samo ima dusebriznika ovde za RS, prosto je srceparajuce. Brini se ti malo sirenjem multietnicke ljubavi u Sarajevu a nemoj da se bojis za RS. Pokupi i svoje drugove Baltija, INSa i ovog kvazi Dobojliju i ne vracajte se. Stvarno vam treba permanentno blokirati pristup ovom podforumu kao sto su tamo uradili vecini forumasa iz RS. Ionako vam je citava poenta posjecivanja najobicnija provokacija i sirenje laznog bratstva-jedinstva (Doboj23). Procitani ste vec odavno, gomilo pateticnih likova.
Dux Uxorum no está en línea  
Old January 31st, 2010, 07:55 PM   #1092
rosulje
haker

Likes (Received): 41

@klamzi-sad tek vidio fotke,svaka čast.još malo i gotov AP

samo me interesuje jel će se graditi novi most na savi i gdje će biti?
rosulje no está en línea  
Old January 31st, 2010, 08:03 PM   #1093
milan36
Registered User

milan36's Avatar

Likes (Received): 166

Kako stoje sanse da Kinezi ili Rusi udju u izgradnju autoputeva ukoliko Strabag odustane?
milan36 no está en línea  
Old January 31st, 2010, 10:05 PM   #1094
medi84
Registered User

medi84's Avatar

Likes (Received): 29

Ништа се не зна. Министар је рекао звати телефоном Штрабаг у прошли уторак, да их пита да ли одустају од пројекта. Још се није огласио, можда су били недоступни.
medi84 no está en línea  
Old January 31st, 2010, 10:27 PM   #1095
bojanst
me

Likes (Received): 52

pocinju da me nerviraju ... moraju biti proaktivniji ovi nasi. nadam se nekim novim informacijama uskoro.
ako propadne sa strabagom, prvo pitati ove svjetske i evropske banke(ali ne vjerujem da ce htjeti, posto oni uglavnom finansiraju samo "koridore"). od rusa ne vjerujem da mozemo nesto dobiti. i njih je kriza pogodila, a evo i srbiji nikako da daju taj kredit. kinezi bi mozda bili dobra solucija. mi nismo sa njima povezani, ali mozda preko srbije da se pokrene kontakt. slican dil kao za most kod zemuna da se napravi i za nas autoput. 50% njihovih preduzeca 50% nasa i da daju dobre kreditne uslove...
bojanst no está en línea  
Old January 31st, 2010, 11:03 PM   #1096
milan36
Registered User

milan36's Avatar

Likes (Received): 166

Ja sam izgubio nadu u sve sto se autoputeva tice.
milan36 no está en línea  
Old February 1st, 2010, 12:58 AM   #1097
dario_capajebo
Registered User

dario_capajebo's Avatar

Dragi prijatelji autoput se radi,i biće gotov kad tad.

Nego je moja kritika zbog činjenice da nema novosti ,pa barem slika (sjetite se samo klamzi-jeve reportaže ).Momak nije uradio odličnu stvar,nego odličan POSAO (novinarski nivo).Eto barem da neko javi da se i u ove hladne zimske dane radi Pozdrav, a ljubav treba uvijek i svugdje širiti.
dario_capajebo no está en línea  
Old February 1st, 2010, 08:42 AM   #1098
medi84
Registered User

medi84's Avatar

Likes (Received): 29

Quote:
Originally Posted by bojanst View Post
pocinju da me nerviraju ... moraju biti proaktivniji ovi nasi. nadam se nekim novim informacijama uskoro.
ako propadne sa strabagom, prvo pitati ove svjetske i evropske banke(ali ne vjerujem da ce htjeti, posto oni uglavnom finansiraju samo "koridore"). od rusa ne vjerujem da mozemo nesto dobiti. i njih je kriza pogodila, a evo i srbiji nikako da daju taj kredit. kinezi bi mozda bili dobra solucija. mi nismo sa njima povezani, ali mozda preko srbije da se pokrene kontakt. slican dil kao za most kod zemuna da se napravi i za nas autoput. 50% njihovih preduzeca 50% nasa i da daju dobre kreditne uslove...
Баш је у томе ствар, а то сам говорио и раније, што ниједна банка осим EIB и EBRD неће хтјети кредитирати те пројекте, била криза или не. Пословни ризик је једноставно превелик, и ако би се пројекти и кредитирали камате би биле страшно високе. Дионица до Градишке са Маховљанском петљом се гради средствима EIB, EBRD, WB. Гдје је то примјер у БиХ или Србији да нека страна приватна банка кредитира неки инфраструктурни пројекат? Ми немамо институционални капацитет да улазимо у кредитне уговоре са другим земљама, као што то ради Србија са Русијом и Кином, тако да су ове три банке једини начин да добијемо новац. Њихови услови су јасни. Фино раскинути концесију што прије, спремити интернационални тендер за дионицу Маховљани - Добој, добити новац од датих банака, и кренути што прије са изградњом, концесијом или без ње ...
medi84 no está en línea  
Old February 1st, 2010, 08:50 AM   #1099
bijesnivrabac
BANNED

Quote:
Originally Posted by medi84 View Post
Фино раскинути концесију што прије, спремити интернационални тендер за дионицу Маховљани - Добој, добити новац од датих банака, и кренути што прије са изградњом, концесијом или без ње ...
Možda poslije izbora.
bijesnivrabac no está en línea  
Old February 1st, 2010, 09:59 AM   #1100
ins
BANNED

Quote:
Originally Posted by medi84 View Post
Баш је у томе ствар, а то сам говорио и раније, што ниједна банка осим EIB и EBRD неће хтјети кредитирати те пројекте, била криза или не. Пословни ризик је једноставно превелик, и ако би се пројекти и кредитирали камате би биле страшно високе. Дионица до Градишке са Маховљанском петљом се гради средствима EIB, EBRD, WB. Гдје је то примјер у БиХ или Србији да нека страна приватна банка кредитира неки инфраструктурни пројекат? Ми немамо институционални капацитет да улазимо у кредитне уговоре са другим земљама, као што то ради Србија са Русијом и Кином, тако да су ове три банке једини начин да добијемо новац. Њихови услови су јасни. Фино раскинути концесију што прије, спремити интернационални тендер за дионицу Маховљани - Добој, добити новац од датих банака, и кренути што прије са изградњом, концесијом или без ње ...
A prije svega toga uraditi i sto je bitnije objaviti studiju izvodljivosti!
ins no está en línea  

Closed Thread

Tags
путеви, putevi, republika srpska

Thread Tools
Rate This Thread
Rate This Thread:

Posting Rules