daily menu » rate the banner | guess the city | one on oneforums map | privacy policy | DMCA | news magazine | posting guidelines

Go Back   SkyscraperCity > European Forums > Hrvatski Forum > Croatia > Sjeverna i Središnja Hrvatska > Završeni projekti

Global Announcement

As a general reminder, please respect others and respect copyrights. Go here to familiarize yourself with our posting policy.

Closed Thread

Thread Tools Rating: Thread Rating: 5 votes, 4.80 average.
Old October 26th, 2008, 03:42 PM   #1161
Kebra
Pulaštro

Kebra's Avatar

Likes (Received): 249

Odlično izgleda! Kada ono rekosmo da je Dan Grada?
Kebra no está en línea  

Sponsored Links

Old October 26th, 2008, 03:47 PM   #1162
kutinA
Kutinainen

kutinA's Avatar

Likes (Received): 17

10.11.,malo više od 2 tjedna

Nigdar ni tak bilo da ni nekak bilo, pak ni vezda nebu da nam nekak nebu. Kajti: kak bi bilo da ne bi nekak bilo, kaj je bilo, a je ne, kaj neje nikak bilo

Rekel sam ti nek te vrag odnese, ali vrag te zeti nije smel :)
kutinA no está en línea  
Old October 26th, 2008, 04:24 PM   #1163
Kebra
Pulaštro

Kebra's Avatar

Quote:
Originally Posted by kutinA View Post
10.11.,malo više od 2 tjedna
Taman stižu, rekao bih..
Kebra no está en línea  
Old October 26th, 2008, 04:33 PM   #1164
kutinA
Kutinainen

kutinA's Avatar

ma sam nek više zruše onu krntiju koja je sad u gradu i taman će se tam dobiti ljep velik prostor za novi trg ,to će biti najveća promjena u izgledu grada u zadnjih 30-ak godina

točno iza ove zgrade koja se gradi je stari plac

Nigdar ni tak bilo da ni nekak bilo, pak ni vezda nebu da nam nekak nebu. Kajti: kak bi bilo da ne bi nekak bilo, kaj je bilo, a je ne, kaj neje nikak bilo

kutinA no está en línea  
Old October 26th, 2008, 05:29 PM   #1165
Kebra
Pulaštro

Kebra's Avatar

Quote:
ma sam nek više zruše onu krntiju koja je sad u gradu i taman će se tam dobiti ljep velik prostor za novi trg ,to će biti najveća promjena u izgledu grada u zadnjih 30-ak godina

točno iza ove zgrade koja se gradi je stari plac
I jako dobrodošla! Općenito mi se sviđa širenje tog urbanog štiha na prostore u kojima možda dosad nije bio prevše izražen.. Pogotovo s ovom modernijom arhitekturom kao kod zgrade na slici..
Kebra no está en línea  
Old October 26th, 2008, 07:42 PM   #1166
kutinA
Kutinainen

kutinA's Avatar

da,baš je sad ovo bilo bezveze.u centru grada plac (i to seljački tip placa ) i neke bezvezne livade koje ničem ne služe.a sad dobivamo prvi pravi trg u gradu i nove zgrade oko njega,nadam se da to bude zaživjelo kao pravi centar grada sa raznim sadržajima (i na trgu i u zgradama).

kutinA no está en línea  
Old October 26th, 2008, 07:51 PM   #1167
Kebra
Pulaštro

Kebra's Avatar

Quote:
da,baš je sad ovo bilo bezveze.u centru grada plac (i to seljački tip placa ) i neke bezvezne livade koje ničem ne služe.a sad dobivamo prvi pravi trg u gradu i nove zgrade oko njega,nadam se da to bude zaživjelo kao pravi centar grada sa raznim sadržajima (i na trgu i u zgradama).
ako bude sadržaja, živjet će sigurno! Trgovine, kafići, restorani i raznorazni uredi (banke, ordinacije itd.) uvijek za sobom dovedu i ljude. To će vam bit nova gradska špica.
Kebra no está en línea  
Old October 27th, 2008, 08:44 PM   #1168
kutinA
Kutinainen

kutinA's Avatar

Prodane još tri parcele u Poslovnoj zoni "Mišička"

Popovača

Na 64. sjednici poglavarstva Općine Popovača prihvaćena je ponuda tvrtke "MAGEL" doo iz Velike Gorice, Zvonimirova 5 za kupnju građevinskih parcela kčbr 6/5 površine 5977 m2 po cijeni od 512,00 kn/m2 = 304.827,00 kn; kčbr 6/6 površine 6016 m2 po cijeni od 51,00 kn/m2 = 306,816,00 kn i čestice kčbr 6/7 površine 1088 m2 po cijeni od 51,00 kn/m2 = 55.488,00 kn. Ukupno su sve tri parcele prodane za 667.131,00 kuna.
Sa izabranim će se ponuditeljem zaključiti predugovor kojim će se ugovoriti ugovorne obveze.

http://www.popovaca.hr/

Obnavlja se pješačka staza u šumici kod Osnovne škole

Popovača

Pješačka staza koja vodi kroz šumicu do Osnovne škole i Dječjeg vrtića ovih se dana u cijelosti renovira, a biti će popločena kao i pješačka staza u Vinogradskoj ulici. Investitor je Općina Popovača,a izvoditečj radova tvrtka "Graditeljstvo Marković".
U središnjem dijelu postojeće šumice svoje će mjesto naći i novo igralište za djecu budući da će igralište Dječjeg vrtića u budućnosti biti ograđeno. Prema projektu, u središnjem dijelu parka bit će i rasvjeta sa četiri rasvjetna tijela i nekoliko klupica za odmor.

http://www.popovaca.hr/index.php?opt...=1493&Itemid=1

kutinA no está en línea  
Old October 29th, 2008, 09:03 PM   #1169
Date
Registered User

Likes (Received): 0

Kutina, znaš li nešto o programu za Dan Grada?
Date no está en línea  
Old October 31st, 2008, 09:30 PM   #1170
kutinA
Kutinainen

kutinA's Avatar

imaš ga na stranicama grada

pošto se već polako približava kraj godine evo nekih najava za 2009.

Ambiciozan proračun za 2009.

Izgradnja škole u K.Slatini, rekonstrukcija Galerije Muzeja Moslavina, rekonstrukcija Sportskog centra te njegovo pretvaranje u potpuno novi kompleks, novi gradski trg, gradnja dječjeg vrtića na Brunkovcu, POS II itd. samo su dio projekata što onih koje treba privesti kraju, što onih koji sada tek počinju. "Izrada projektnih dokumentacija koštat će grad više od 7 mln kn, ali ona omogućuje planiranu dinamiku gradnje, a svaka kuna uložena u dobar projekt dugoročna je ušteda", smatra Žmegač.

Komunalna infastruktura i dalje ima prioritet. Vodovodna mreža za istok grada krenut će u proljeće, vodovod Osekovo–Ravnik, sanacija deponija "Kutina" dio su ključnih pitanja koja se rješavaju. Rekonstrukcija prometne mreže (raskrižje kod OMV-a), rekonstrukcija Kolodvorske ulice II. dio, novo križanje Krč, Radićeva i Brdovita, 30-tak novih parkirnih mjesta kod Dalmatinske ulice promijenit će i izgled Kutine u prometnom smislu.

kutinA no está en línea  
Old October 31st, 2008, 09:34 PM   #1171
Kebra
Pulaštro

Kebra's Avatar

Jel se zna koliko će isti iznositi brojčano? Koliki je sadašnji?

Btw, plana u kojem je pobrojano ovoliko projekata ne bi se posramili ni veći gradovi od Kutine.
Kebra no está en línea  
Old October 31st, 2008, 09:52 PM   #1172
kutinA
Kutinainen

kutinA's Avatar

nikad nije proračun bil velik,za ovu godinu je bil oko 120 milijuna,a za 2009. je 133 milijuna kuna

kutinA no está en línea  
Old October 31st, 2008, 10:13 PM   #1173
Kebra
Pulaštro

Kebra's Avatar

Quote:
nikad nije proračun bil velik,za ovu godinu je bil oko 120 milijuna,a za 2009. je 133 milijuna kuna
Pa šta više hoćeš, naš je ispod 400..
Kebra no está en línea  
Old October 31st, 2008, 10:46 PM   #1174
Trevor McPhee
free-lance

Trevor McPhee's Avatar

Likes (Received): 2182

Ja isto mislim da je to za grad poput Kutine vrlo solidan, tj. velik proračun.Možda i najveći u tom rangu!
Mislim da je kod nas u VŽ za ovu godinu trebal biti samo oko 260mil a rebalansom je ispal oko 300, al to nagađam.Dakle pa Ti usporedi

Tolko su konzervativni ovi moji s tim proračunom,do bola.Svake godine imaju višak. Nimalo kreditnih zaduženja. To ponekad i nije najbolje rješenje...
Trevor McPhee no está en línea  
Old October 31st, 2008, 10:58 PM   #1175
Kebra
Pulaštro

Kebra's Avatar

Ha, totalno kao kod nas! Već godinama se u proračunima ponavlja višak od cca. 4 miliona, a grad već godinama nije digao kredit, ili izdao obveznice. Ako ništa, nadam se da će tu akumuliranu svotu potrošiti u naredoj godini..
Kebra no está en línea  
Old October 31st, 2008, 11:07 PM   #1176
Trevor McPhee
free-lance

Trevor McPhee's Avatar

Dobro ima i to svojih pozitivnih strana...ako će se ikad i ozbiljnije zadužit i uzet kakav kredit , hoću da to bude za gospodarstvo(primjerice komunalno opremanje kakve mega važne zone za izgradnju svemirskih brodova) ili eventualno za novu reprezentativnu koncertnu dvoranu i kongresni centar
Old October 31st, 2008, 11:16 PM   #1177
Kebra
Pulaštro

Kebra's Avatar

Zgodan plan. Iako, moram reći da mi se to nezaduživanje i ne sviđa previše - ima previše prevažnih projekata čija se realizacija zbog takve politike rasteže kroz preduga razdoblja. Konkretno mi pada na pamet projekt Pragrande - njegovi segmenti koji spadaju u gradsku domenu će se realizirati unutar ne manje od 4 godine, uključujući i papirologiju, od početka koji je bio prije dvije (park će biti posljednji), a svake godine se za pojedinu komponentu izdvoji po par miliona kuna. Stalno se nešto kao radi, ali značajan pomak nije vidljiv. Sve podsjeća na gledanje velike kazaljke na satu - ako gledaš konstantno, kao da se i ne miče. A moglo se izdati neke obveznice ili podići kakav kredit i završit čitavu priču u godinu-godinu i pol. Šteta.

Sreća da je kod nas kongresni centar (kao jedan od tipičnih skupih gradskih objekata) privatna investicija. A što se tiče koncertne dvorane, taj film Puležani neće gledati. Nije da bi trebali, infrastruktura je na tom polju i više nego dobra, samo kažem..

Last edited by Kebra; November 1st, 2008 at 12:00 AM.
Kebra no está en línea  
Old October 31st, 2008, 11:57 PM   #1178
Trevor McPhee
free-lance

Trevor McPhee's Avatar

Da upravo to sam i mislio!
Ponekad defenziva u investicijskom smislu vodi ubrzano u zaostajanje i trajni gubitak šanse za snažni gospodarski i svaki drugi rast...
Tako da ako ovi moji ne skuže da im je krajnje vrijeme da učine novi iskorak u turizmu izgradnjom gradskog kongresnog centra ,propast će i ono malo privatne inicijative koja se pojavila u toj djelatnosti.A onda zbogom Varaždin i turizam

Al nećemo sad o tome tu na Kutinskom threadu, sorry Kutina na offtopic
Old November 1st, 2008, 12:03 AM   #1179
Kebra
Pulaštro

Kebra's Avatar

Quote:
Originally Posted by Trevor McPhee View Post

Da upravo to sam i mislio!
Ponekad defenziva u investicijskom smislu vodi ubrzano u zaostajanje i trajni gubitak šanse za snažni gospodarski i svaki drugi rast...
Toga me i strah..

Quote:
Tako da ako ovi moji ne skuže da im je krajnje vrijeme da učine novi iskorak u turizmu izgradnjom gradskog kongresnog centra ,propast će i ono malo privatne inicijative koja se pojavila u toj djelatnosti.A onda zbogom Varaždin i turizam
Dobri su ovi vaši, sumnjam da neće skužit.. Našima kičmatrans još nije proradio..

Quote:
Al nećemo sad o tome tu na Kutinskom threadu, sorry Kutina na offtopic
Važi. Al neće se kutinA ljutiti..
Kebra no está en línea  
Old November 1st, 2008, 01:10 PM   #1180
kutinA
Kutinainen

kutinA's Avatar

kaj bi se ljutil pa nije ovo ničije vlasništvo,nekad je i dobro malo popričati da ne bude sve suhoparno

Quote:

Možda i najveći u tom rangu!
...
ivanić ima prek 100,a dugo selo ima 100 milijuna

kutinA no está en línea  

Closed Thread

Tags
kutina, moslavina

Thread Tools
Rate This Thread
Rate This Thread:

Posting Rules