daily menu » rate the banner | guess the city | one on oneforums map | privacy policy | DMCA | news magazine | posting guidelines

Go Back   SkyscraperCity > European Forums > Forum Polskich Wieżowców > Inwestycje w Polsce > Łódź, Mazowsze i Podlasie

Łódź, Mazowsze i Podlasie Łódzkie, Mazowieckie i Podlaskie

Global Announcement

As a general reminder, please respect others and respect copyrights. Go here to familiarize yourself with our posting policy.

Reply

Thread Tools
Old August 2nd, 2007, 03:18 PM   #1
pan_tomas
Registered User

pan_tomas's Avatar

Likes (Received): 136

[Aleksandrów Łódzki] Aleksandria

Nowe mieszkania w Aleksandrowie Łódzkim

Aleksandria to najnowszy projekt mieszkaniowy MERMAID Properties, usytuowany w południowej części Aleksandrowa Łódzkiego przy ulicy Piłsudskiego, w zielonym i cichym otoczeniu.

Aleksandrów Łódzki jest położony w pobliżu geometrycznego środka naszego kraju w województwie łódzkim (powiat zgierski). Jest jednym z kilku miast powstałych od podstaw na początku XIX wieku, w epoce która przyniosła rozwój łódzkiego okręgu przemysłowego. Od początku nazwa miasta posiadała drugi człon, nawiązujący do jej przynależności administracyjnej.

Aleksandrów leży 15 kilometrów na północny zachód od centrum Łodzi a granice administracyjne obu miast przylegają do siebie. Niewielkie oddalenie od intensywnie rozwijającej się stolicy województwa oraz spokojne otoczenie sprawiają, że ludzie pracujący w Łodzi wybierają Aleksandrów Łódzki na miejsce zamieszkania.

Na działkach o łącznej powierzchni 23 000 m2, w dwóch etapach budowy powstanie dziewięć połączonych ze sobą pięciokondygnacyjnych budynków. Klatki schodowe każdego z nich wyposażone będą w windę i zaprojektowane w taki sposób aby zapewnić bezproblemową komunikację osobom niepełnosprawnym.

Aleksandria wyróżnia się nie tylko świetną lokalizacją w bardzo zielonym otoczeniu, ale przede wszystkim wyjątkową architekturą. Nowoczesny projekt architektoniczny, dzięki dbałości projektantów o detale, doskonale wpisze się swą lekkością w to niebanalne otoczenie.

W etapie pierwszym wybudowane zostaną cztery pięciokondygnacyjne budynki, w których powstaną 164 mieszkania. W pięciu kolejnych budynkach powstanie 248 mieszkań.

Projektowane mieszkania (od jedno do czteropokojowych) o powierzchniach od 28 m2 do 103 m2 posiadają taras lub balkon. Dla bardziej wymagających klientów na ostatnich kondygnacjach przewidziane zostały większe, bardziej luksusowe lokale tzw. penthousy.
Na parterach wszystkich budynków powstanie łącznie 105 miejsc garażowych.

Budynki w etapie pierwszym i drugim zostaną oddzielone ulicą, która ułatwi komunikację mieszkańcom osiedla.

Przestrzeń publiczna wokół budynków jest zaprojektowana z myślą o odseparowaniu ruchu pieszego od kołowego. Mieszkańcy osiedla będą mogli spacerować alejkami po wewnętrznej stronie dziedzińca, otoczonego zielonymi skwerami. Wokół osiedla powstanie parking naziemny, zapewniający miejsca postojowe dla 308 samochodów.

Na zielonym skwerze powstanie atrakcyjny plac zabaw, gdzie milusińscy wraz ze swoimi opiekunami będą bezpiecznie i ciekawie spędzać czas.

W trosce o spokojny sen mieszkańców, całe osiedle zostanie ogrodzone i objęte dwudziestoczterogodzinną ochroną oraz systemem monitoringu.

Osiedle Aleksandria jest idealnym miejscem do zamieszkania dla ludzi ceniących bezpieczeństwo, wygodę, estetyczną architekturę oraz spokój z dala od wielkomiejskiego zgiełku.

pan_tomas no está en línea   Reply With Quote

Sponsored Links

Old August 2nd, 2007, 06:49 PM   #2
deyo82
deyo82

deyo82's Avatar

Likes (Received): 0

No i fajo. Jak dla mnie bloki mogłyby stać troszkę dalej od siebie, ale i tak na wizualkach wygląda to całkiem zgrabnie. Ciekawym cen tych mieszkań.
Old August 3rd, 2007, 12:25 AM   #3
Humbak
Registered User

Humbak's Avatar

Pan Tomas jest jak assasyni .... jest wszedzie i wie wszytsko ...czapka z glowy
Humbak no está en línea   Reply With Quote
Old August 3rd, 2007, 07:41 AM   #4
vishna
Boat City

vishna's Avatar

Aleksandrów czeka na obiecane przez komunę metro do Łodzi :P
vishna no está en línea   Reply With Quote
Old November 14th, 2007, 11:04 AM   #5
emi828
Registered User

ciekawe

Zastanawiam się nad ceną za takie mieszkanko.....5 czy 6tysiaków za metr? i kiedy to osiedle powstanie? cos wiecie?
emi828 no está en línea   Reply With Quote
Old November 14th, 2007, 11:11 AM   #6
pan_tomas
Registered User

pan_tomas's Avatar

Quote:
Originally Posted by emi828 View Post
Zastanawiam się nad ceną za takie mieszkanko.....5 czy 6tysiaków za metr? i kiedy to osiedle powstanie? cos wiecie?
Już się gdzieniegdzie reklamuje, więc pewnie wkrótce można spodziewać się rozpoczęcia inwestycji.

Last edited by pan_tomas; November 14th, 2007 at 11:44 AM. Reason: Poprawienie błędu
Old November 14th, 2007, 11:27 AM   #7
hej75
Registered User

Quote:
Originally Posted by pan_tomas View Post
Już się gdzieniegdzie reklamuję...
zauwazylismy juz w innych watkach
hej75 no está en línea   Reply With Quote
Old November 14th, 2007, 11:39 AM   #8
pan_tomas
Registered User

pan_tomas's Avatar

Quote:
Originally Posted by hej75 View Post
zauwazylismy juz w innych watkach
Powinno być reklamuje... A wycieczki osobiste niepotrzebne...

Old November 14th, 2007, 11:42 AM   #9
mch
krasnal Hałabała

mch's Avatar

Likes (Received): 58

Quote:
Originally Posted by deyo82 View Post

No i fajo. Jak dla mnie bloki mogłyby stać troszkę dalej od siebie,

Zielony Romanów to jest dopiero przykład oszczędności przestrzeni, gdzie z sąsiadem z naprzeciwka możesz oglądać TV na jego telewizorze nie wychodząc ze swojego mieszkania.
mch no está en línea   Reply With Quote
Old November 14th, 2007, 11:51 AM   #10
[BÉTON!BRUT!]
Liberté Égalité Beyoncé

[BÉTON!BRUT!]'s Avatar

Likes (Received): 11869

to wszystko wina WKZ, MKZ i ULC oraz przez dziennikarzy GW.

Powinni zbudowac nowoczesne rozwiazanie bezkolizyjne w ciagu wlokniarzy ale nic nie robia

itd.

[BÉTON!BRUT!] no está en línea   Reply With Quote
Old November 14th, 2007, 11:55 AM   #11
mch
krasnal Hałabała

mch's Avatar

Uważam, że masz rację, dlatego należy ich wszystkich zwolnić. Nie będzie konserwatora, ULC, dziennikarzy GW. Nie będzie niczego!
Old November 14th, 2007, 12:12 PM   #12
hej75
Registered User

Quote:
Originally Posted by mch View Post
Uważam, że masz rację, dlatego należy ich wszystkich zwolnić. Nie będzie konserwatora, ULC, dziennikarzy GW. Nie będzie niczego!
smiecisz...
hej75 no está en línea   Reply With Quote
Old November 14th, 2007, 12:18 PM   #13
mch
krasnal Hałabała

mch's Avatar

Dlaczego? Ja tylko dostosowuje się do jedynego dozwolonego na tym forum toku myślenia i formy pisania postów. Nie cieszysz się, że cię poparłem? Przecież ty takich "śmieciów" stworzyłeś już na pęczki. Skoro moderatorom przez ponad pół roku to nie przeszkadzało, to teraz ja też chcę. Konstytucja mi to gwarantuje.
Old January 31st, 2008, 12:47 AM   #14
Elbaton
Registered User

Na chwilę obecną nic się tam nie dzieje - pola jak były tak są ale w okół Aleksa jest coraz więcej billboardów Aleksandrii .No i jeszcze znalazłem coś takiego: http://alemiasto.pl/index.php?site=m...omment&id=1055 i zastanawiam się co tam może być
Elbaton no está en línea   Reply With Quote
Old January 31st, 2008, 04:12 AM   #15
Summertime
Dolan from Polan

Summertime's Avatar

Likes (Received): 188

Więc to jest to osiedle, które powstanie na terenach przeznaczonych w moim dotychczasowym planie zagospodarowania na spacery z psem. Jest mi trochę smutno, że ten kawałek przyrody także zostanie przeznaczony pod zabudowę, zwłaszcza, że z racji mojego położenia będę to musiał ciągle oglądać. Czyli dość już tych oszronionych drzew zimą i bujnych, wonnych traw latem. Nie będzie już krzaków w których wypaliłem w drugiej klasie podstawówki pierwszego papierosa. I myślałem, że zwymiotuję... Zamiast tego ogrodzenie, kamery, strażnicy, wieżyczki i ... rampa? Na cholerę takie zabezpieczenia? No, ale czemu by nie wmówić przyszłym lokatorom, że autochtony zadziorne a okolica niebezpieczna, wilki jakieś... trzeba się zamknąć w rezerwacie co by się od hołoty odgrodzić. Jeśli dzięki temu wyssie się z ludzi więcej kasy to czemu by nie? Jeżeli chodzi o bliskośc przyrody to też bym się tym nie emocjonował tak bardzo. Jedyna przyroda jaka tam jest zostanie wykarczowana pod to osiedle. Nie da się ciastka mieć i ciastka zjeść jednocześnie. Zostanie może wąski pasek oddzielający mieszkańców osiedla od osiedla Mickiewicza, ale mimo, że tu mieszkam, to takiego sąsiedztwa nikomu nie życzę. Jest to bowiem główny chyba w Aleksandrowie ośrodek przemysłu skarpetkowego, zagłębie rajstopiarsko-pończosznicze. Tu się ścinki poprodukcyjne puszcza kominem nawet w środku lata. Zimą nad tą częścią miasta unosi się coś w rodzaju takiej gęstej mgły z wkładką. Generalnie lepiej mieć ciemne ubrania. Oczywiście jakość powietrza w Łodzi to w porównaniu z tym co tu mamy dzień a noc. Na deser pozostaje jeszcze spory maszt telefonii komórkowej, chociaż gdyby go odpowiednio przystroić to i może nawet przypominałby 70-metrową sosnę. Warto też dodać, że całkiem przypadkowo koło planowanego w sercu tej puszczy amazońskiej osiedla, znajduje się spore osiedle z wielkiej płyty, o którym zapomniano napisać w artykule. Wiem, wiem... zazdroszczę im tych penthałsów, ale musicie mnie zrozumieć, mój pies naprawdę lubił walić tam kupy.
Old January 31st, 2008, 10:16 AM   #16
Elbaton
Registered User

Quote:
Originally Posted by Summertime View Post
Tu się ścinki poprodukcyjne puszcza kominem nawet w środku lata. Zimą nad tą częścią miasta unosi się coś w rodzaju takiej gęstej mgły z wkładką. Generalnie lepiej mieć ciemne ubrania. Oczywiście jakość powietrza w Łodzi to w porównaniu z tym co tu mamy dzień a noc.
Skąd masz takie informacje?Myślę, że powinieneś wiedzieć że odpadki poprodukcyjne czyli ścinki jak to Ty nazwałeś skupują wyspecjalizowane w tym firmy (aktualnie podnoszą co jakiś czas ceny) przez co zakłady produkujące duże ilości nie muszą nimi palić w piecu.A latem?-pomyśl - po co ktoś ma to spalać skoro może sprzedać?To już nie te czasy,że każdy grzeje odpadami ponieważ po prostu już się to nie opłaca.Owszem zdarzy się raz na jakiś czas ktoś kto tak robi ale to są wyjątki. I ja nigdy, żadnego opisanego przez Ciebie "smogu" w tej okolicy nie widziałem a bywam na Mickiewicza często...

Moim zdaniem inwestycja będzie ciekawa i może pociągnąć za sobą więcej takich w Aleksandrowie.
Old January 31st, 2008, 12:40 PM   #17
komandos
autokacikowicz

Quote:
Więc to jest to osiedle (...)lubił walić tam kupy.
1. Mieszkam w okolicy od roku i zadnego smogu jeszcze nie widzialem.
Jesli chodzi o ubrania, to wystarczy, ze bedziesz je czesciej zmienial ;]
2. Maszt GSM jest za osiedlem ZR, wiec podejrzewam, ze z tamtego miejsca to go nawet nie widac. Na pewno nie ma 70m wysokosci.
komandos no está en línea   Reply With Quote
Old January 31st, 2008, 02:39 PM   #18
Summertime
Dolan from Polan

Summertime's Avatar

Likes (Received): 188

Drodzy przedpiścy, ja tu mieszkam od początku lat dziewięćdziesiątych i wybaczcie, ale nikt nie wmówi mi, że białe jest czarne a czarne jest białe. Takie rzeczy można wmawiać przyszłym lokatorom tego osiedla, którzy będą mocno zaskoczeni z chwilą nadejścia pierwszej, konkretnej zimy. Gdyby było tylu chętnych na ścinki, to nikt by ich nie puszczał z dymem, a tymczesem chętnych nie ma i zamiast płacić za wywóz śmieci i dodatkowo za opał, to pali się je w piecach. Zobaczcie jaki jest dym z komina, kiedy pali sie węglem a jaki leci tutaj zimą - różnokolorowy. Przecież ja rozmawiam z tymi ludźmi na codzień, od kilkunastu lat i ten temat także jest poruszany. Jest to kwestia dość wstydliwa, bo trudno ukryć, że przez to zwyczajnie w okolicy za przeproszeniem, jebie chemią. Faktem jest, że skarpetki wykonywane chałupniczo nie przynoszą już teraz jakiś wielkich zysków a na kupno węgla czy gazu, trzeba z miejsca kilkaset złotych dać. Co do masztu, którego nie widać, to myli się Pan bardzo i widać, że nie ma Pan psa. Gdyby spacerował Pan z psem po tych uroczych zakątkach, to wiedziałby Pan, że z tych okolic widać nawet komin Sandry a masz to jest na wyciągnięcie ręki. I nie chodzi mi o maszt za Zielonym Romanowem, ale masz postawiony na osiedlu Mickiewicza. No nie wiem, czy faktycznie tak częstu tu Pan bywa...
Old February 1st, 2008, 12:41 PM   #19
komandos
autokacikowicz

Quote:
Drodzy przedpiścy
Po pierwwsze, to ja nie jestem zaden Pan
Po drugie przeciez pisalem tutaj od niedawna.
Po trzecie: nie mieszkam w samym Aleksandrowie, ale blisko.
Fakt, ze ta i poprzednia zima byly lagodne. Zobaczymy co powiem jak bedzie ostra zima, moze faktycznie wtedy bedzie smog.
komandos no está en línea   Reply With Quote
Old February 1st, 2008, 01:04 PM   #20
Elbaton
Registered User

Jakaś totalna bzdura z tym smogiem.Owszem od czasu do czasu, gdzieniegdzie ktoś po cichu napali w piecu odpadami - głównie tam gdzie produkcja jest malutka - i tych odpadów jest na tyle mało, że proceder dzieje się od czasu do czasu.Więc do smogu jeszcze dłuuuga droga(właściwie to odsyłam do definicji: http://pl.wikipedia.org/wiki/Smog), co najwyżej czasami poprostu śmierdzi.Większe zakłady zaś nie mają z tym problemu bo wszystkie odpady sprzedają.A z tym latem to już totalnie przesadziłeś po co ktoś miałby to spalać skoro może to sprzedać i sobie dodatkowo zarobić?
Uwierzcie mi, że wiem co piszę ponieważ moi rodzice prowadzą firmę (produkcja rajstop) i ja również w niej pracuję więc trochę mam o tym pojęcie.Nie wspomnę już o znajomych i rodzinie z branży, którzy prowadzą firmy (produkujące rajstopy) zatrudniające nawet kilkadziesiąt osób.

Reply

Tags
łódzkie

Thread Tools

Posting Rules