search the site
 daily menu » rate the banner | guess the city | one on oneforums map | privacy policy | DMCA | news magazine | posting guidelines

Go Back   SkyscraperCity > European Forums > Forum Polskich Wieżowców > Infrastruktura i Technologia > Infrastruktura drogowa

Infrastruktura drogowa Autostrady, trasy, tunele, estakady i mosty
» Ukończone » Petycje i akcje

Global Announcement

As a general reminder, please respect others and respect copyrights. Go here to familiarize yourself with our posting policy.

Reply

Thread Tools
Old August 5th, 2004, 11:13 AM   #1
Dyszkin
WFM OSA M52 z 1965 r.

Dyszkin's Avatar

Likes (Received): 1601

[A4, DK4] Fotorelacje

Fotorelacja z budowy A4 na odcinku: Wezel Batory - Wezel Wirek
w sumie ok. 6 km jechalismy nowa (budowana) autostrada (na rowerach) z Katowic w kierunku Gliwic i z powrotem. Wyglada calkiem efektownie zwlaszca w okolicy Kochlowic, gdzie idzie wysokim nasypem. Na moje oko stan prac to 75% juz zrobione - zostalo do dokonczenia kilka kladek i mostow i w zasadzie polozenie asfaltu, ktory jest tylko miejscami polozony. Nie mniej porownujac to z budowana rownolegle trasa srednicowa to moim zdaniem o wiele korzystniej wypada DTS (rozmach prac i szybkosc wykonywania).

Dyszkin no está en línea   Reply With Quote

Sponsored Links
Old August 5th, 2004, 11:37 AM   #2
Arek
Registered User

Arek's Avatar

Likes (Received): 96

Wielkie dzięki za zdjęcia i witam na forum!
Arek no está en línea   Reply With Quote
Old August 5th, 2004, 06:39 PM   #3
zakrzemarski
d. marian1989

zakrzemarski's Avatar

Likes (Received): 1333

Witam!
Uwielbiam zdjęcia autostrad i tras szybkiego ruchu!
zakrzemarski no está en línea   Reply With Quote
Old August 5th, 2004, 09:23 PM   #4
cudak
Inwestor

cudak's Avatar

Likes (Received): 20

Dyszkin - WITAJ !!!!

KURNA TO SIĘ NAZYWA WEJŚCIE !!! WOW !! Dzięki za fotki tego brakowało !!

Pozdrawiam serdecznie !
cudak no está en línea   Reply With Quote
Old August 27th, 2004, 07:20 PM   #5
Jaracz
Registered User

Likes (Received): 1

Autostrada [A4], [DK4] – Fotorelacje

Halo, to ja, Wasz nadworny fotograf A4

Dzisiaj mam mala porcje fotek zrobionych wczoraj i dzis na A4 od Niemiec do Krakowa, postaralem sie, by byly takie, by sie nie dublowaly o ile to mozliwe, z poprzednimi zamieszczonymi przeze mnie Ocencie sami

No to lecimy:

Pilnie obserwowalem postepy w budowie naszej betonowki i tutaj teoria bodajze Jacka zawiodla jeszcze bardziej - choc na calej widocznej dlugosci nie ma pasa awaryjnego - to wlasnie na wiadukcie jest - akurat musial wypasc w odleglosci 1 km od ostatniej zatoczki, no i musieli zrobic;P Ciekawe, nie?

O dzieki za te znaki! Nie zauwazylem;>

Dziwne jest to, ze odcinek ten nie ma wiecej niz moze pol roku, a na calej dlugosci az roi sie od sladow hamowania, i to wszedzie:/

Ah, czy tak pieknie nie moglo byc na calej nowej betonowej A4??

Piekny nowy wezel bielanski (przynajmniej na poludniowej jezdni)

No i piekna nowa asfaltowka Wroclaw-Kleszczow

Te wiadukty sa mniami;>

Numery zjazdow, o ktorych pisalismy

Znowu taki mniami wiadukt

Piekne Nawet sami Niemcy mowia, ze mamy zajebiste wiadukty

A teraz juz fotki z A4 w GOPie i odcinka malopolskiego

Budowany wiadukt bodajze w Rudzie Slaskiej..

Piekna 3-pasmowa autostrada od wezla Batory..

Ladny widok na GOP..

Tu sa tablice, o ktorych pisalem (wezel Francuska) - wygladaja jak niemieckie symbole oznaczajace skrzyzowania z autostradami (Kreuz i Dreieck). Ale musze przyznac, ze rzeczywiscie w samym GOPie nie ma numerow zjazdow, za to sa te wlasnie tablice - numeracja zaczyna sie zaraz za GOPem, jeszcze przed bramkami w Myslowicach..

Mniam

Tu placimy myto.

A to nasz sliczna Autostrada Malopolska - calkiem dobrze sie trzyma

A to podwojny (z dwoma zjazdami) wezel, o ktorym pisalem - ewenement

To zdjecie jest dla Bartasa - nikt mi nie powie, ze na platnej A4 jest maly ruch - tak jest w sumie codziennie, niezaleznie od dnia, zawsze jak tamtedy jezdze (oprocz nocy). Ruch ten na pewno sie jeszcze zwiekszy po otwarciu slaskiego odcinka A4, czyli juz wkrotce..

Tu sie "robi" trzeci pas jazdy, dla ciezarowek (czyli znika po prostu awaryjny, hehe)

A to jest jedyny w Polsce (poki co) wezel autostradowy - zjazd na autostradowa obwodnice Krakowa, a prosto leci sie na wezel Radzikowskiego dalej po autostradzie, nie wiem kto to nazwal S7, bo S7 tedy nie przebiega i przebiegac nie bedzie - przebiega tedy poki co 7, wiec powinno byc A7..

Tak wyglada wlasnie ta hipotetyczna S7/A7 ;>

Widac, ze jestesmy blisko Balic - widzielismy jeden ladujacy i jeden startujacy samolot - poczulem sie prawie jak we Frankfurcie

Nowooddany (ale jeszcze w przyszlosci rozbudowywany) wezel Radzikowskiego, bardzo ladny, oprocz tego luku przy wjezdzie od Krakowa na A7, ktory jest stanowczo zbyt ostry, i na ktorym przez to musi byc ograniczenie do 60, i na ktorym byly juz wypadki smiertelne - nie wiem, kto to tak zaprojektowal..

Oki, to na tyle tym razem, i znow mam nadzieje, ze Was nie zanudzilem

Wielkie THX dla Sylwusi, ktora jest dla mnie taka cierpliwa, i pstryka te fotki, gdy Ją o to poprosze

pozdr

Last edited by Jaracz; August 27th, 2004 at 08:12 PM.
Jaracz no está en línea   Reply With Quote
Old August 27th, 2004, 07:34 PM   #6
kaspric
and we flew away

kaspric's Avatar

Likes (Received): 1767

Super
kaspric no está en línea   Reply With Quote
Old August 27th, 2004, 07:48 PM   #7
Pabloss
Registered User

Likes (Received): 0

Uwielbiam patrzeć na autostrady dlatego dzięki za fotki!
Pabloss no está en línea   Reply With Quote
Old August 27th, 2004, 09:21 PM   #8
Misiek
Call me grizzly ;)

Likes (Received): 156

Chciałbym zaznaczyć, że na wysokości Kleszczowa (tu gdzie sie urywa prawdziwa A4 i zaczyna betonówka do Gliwic) - na budowanym odcinku już jest położona warstwa(y) asfaltu po dwóch stronach jezdni oraz widać 2 wiadukty w budowie

THX za foty
Misiek no está en línea   Reply With Quote
Old August 27th, 2004, 10:29 PM   #9
Arek
Registered User

Arek's Avatar

Chyba sam Bóg Cię nam tu zesłał Jaraczu
Old August 27th, 2004, 10:56 PM   #10
zakrzemarski
d. marian1989

zakrzemarski's Avatar

Już jak zwykle, zrobiłeś kawał dobrej roboty Poprostu już nas do tego przyzwyczaiłeś, że można na Tobie polegać
Old August 27th, 2004, 11:40 PM   #11
McKowski
Volkspole

Likes (Received): 308

A jak tam wyglada z autostrada miedzy Legnica i Zgorzelcem. Remontuja, buduja czy dopiero planuja???

Jaracz
McKowski no está en línea   Reply With Quote
Old August 28th, 2004, 12:53 AM   #12
europeo vero
Registered User

europeo vero's Avatar

Likes (Received): 0

dzieki za poswiecenia a ja mam takie pytanie czy na pewnych odcinkach autostrady (?) a4 nie bedzie pobocza i beda tylko po dwa pasy?
europeo vero no está en línea   Reply With Quote
Old August 28th, 2004, 12:23 PM   #13
Curz
que conoce muchos idiomas

Curz's Avatar

Likes (Received): 1259

Przedewszystkim dzieki Jaracz za super zajebiste fotki

Quote:
Originally Posted by Jaracz

Ah, czy tak pieknie nie moglo byc na calej nowej betonowej A4??
Ehhh teeen widoczek po prostu jest rajem dla oczy

Quote:

Numery zjazdow, o ktorych pisalismy
Aaaaa, znam te znaki. Oczywiscie zyjemy w Polsce i nie mogli numerowac zjazdow po ludzku (tak jak w Czechach czy USA) czyli zeby dac numer na tabliczce nad duza tablica kierunkowa

Quote:

Tu sa tablice, o ktorych pisalem (wezel Francuska) - wygladaja jak niemieckie symbole oznaczajace skrzyzowania z autostradami (Kreuz i Dreieck). Ale musze przyznac, ze rzeczywiscie w samym GOPie nie ma numerow zjazdow, za to sa te wlasnie tablice - numeracja zaczyna sie zaraz za GOPem, jeszcze przed bramkami w Myslowicach..
Niestety nic na tej fotce nie widac A jestem ciekaw jak ten znaczek wyglada. Mam nadzieje ze nastepnym razem jak bedziesz z Kraka jechac to zrobisz jakies lepsze zdjecie tego znaczka

Quote:

Mniam
Prawie jak w USA Wiecej zdjec 3 (a nawet 5!) pasmowej A4 w GOPie!

Quote:

To zdjecie jest dla Bartasa - nikt mi nie powie, ze na platnej A4 jest maly ruch - tak jest w sumie codziennie, niezaleznie od dnia, zawsze jak tamtedy jezdze (oprocz nocy). Ruch ten na pewno sie jeszcze zwiekszy po otwarciu slaskiego odcinka A4, czyli juz wkrotce..
Strasznie szeroki ten pas pomiedzy jezdniami, czyzby rezerwa na 3 pas? Ale troche za waski chyba - tak mi sie zdaje patrzac na tej fotce...

Quote:

A to jest jedyny w Polsce (poki co) wezel autostradowy - zjazd na autostradowa obwodnice Krakowa, a prosto leci sie na wezel Radzikowskiego dalej po autostradzie, nie wiem kto to nazwal S7, bo S7 tedy nie przebiega i przebiegac nie bedzie - przebiega tedy poki co 7, wiec powinno byc A7..
Mam nadzieje ze zrobisz wiecej fotek z tego zjazdu - estakad itd

Quote:

Tak wyglada wlasnie ta hipotetyczna S7/A7 ;>
No rzeczywiscie, to powinna byc A7 a nie S6

Jeszcze raz dzieki za naprawde przesuper fotencje!!!!
No existe ningśn ser supremo. Cuando te mueres, te mueres y ya, listo, se acabó.
Curz no está en línea   Reply With Quote
Old August 28th, 2004, 01:24 PM   #14
BinioII
niezależny człowiek

Likes (Received): 54

naprawde super fotorelacja dzięki
A propos odcinka GOP-u gdzie ona się obecnie zaczyna przed zjazdem na Batory, czy już jest ona dociągnięta do Rudy Śl?
w-g tego zdjęcia wynika, że tak
Quote:
BinioII no está en línea   Reply With Quote
Old August 28th, 2004, 05:38 PM   #15
rcube
Kult Krowy

Likes (Received): 3

No offence ale mnie jakos drogi/autostrady nie podniecaja

Co do tematu to co rok mam zaszczyt wracac chyba a4 ta z Krakowa do Katowic platna bo m.in. tedy podazam z zakopca do wawki od paru lat ;] i fajnie sie teraz te fotki oglada ;] THX za zdjecia :*

Moje plfoto.com
rcube no está en línea   Reply With Quote
Old August 28th, 2004, 09:50 PM   #16
Jaracz
Registered User

Likes (Received): 1

Ciesze sie, ze Wam sie fotki podobaja

A teraz kilka odpowiedzi

McKowski: Sprecyzowanie autostrada miedzy Legnica a Zgorzelcem jest dosc nieprecyzyjne;> Jesli chodzi o kawalek Legnica-Krzywa (zjazd na 4-ke na Zgorzelec), to jest ona obecnie remontowana, i odcinek ten bedzie gotowy w grudniu 2005 r. A jesli chodzi o odcinek Krzyzowa-Jedrzychowice (Zgorzelec), to jest w fazie przygotowan, budowa ma potrwac 2 lata, i jesli wszystko pojdzie dobrze, bedzie wybudowana do konca 2008, (optymisci mowia o koncu 2007, ale ja w to nie wierze). Bedzie to tez betonowka.

Europeo: niestety, na wlasnie remontowanym odcinku A4 Krzywa-Wroclaw, ktos bardzo madry zdecydowal, ze pasow awaryjnych nie bedzie - tzn. to jest tylko "rekonstrukcja", wiec tam gdzie byly wczesniej (widac na jednym ze zdjec taki kawalek), to beda, a tak to jedynie zrobiono zatoczki co 1 km, ktore wygladaja mniej wiecej tak:

O ile mi wiadomo, remontowana (a wlasciwie budowana na nowo) w niedlugim czasie (oby) A18 tez nie bedzie miala pasow awaryjnych, ale obym sie mylil. Za to planowana A4 Krzyzowa - Zgorzelec ma miec awaryjne.

Cala A4 ma po 2 pasy, 3 pasy sa w GOPie (ok. 7 km) + budowane wlasnie od wezla Batory do Sosnicy (prawie 16 km) + obwodnica Krakowa (od wezla zakopianskiego do ul. Wielickiej - ok. 8 km) + podjazd pod Gore Sw. Anny (naprzemiennie - razem 5 km), czyli razem jakies 36 km
Aha, obwodnica Gliwic (Kleszczow-Sosnica) bedzie miala 2 pasy, ale bedzie teoretycznie od razu przystosowana do rozbudowy do 3 - super, niech zyje prowizorka:/ jakby nie mozna bylo od razu 3 zrobic:/

Binio: obecnie A4 w GOPie zaczyna sie od wezla Batory - 3-pasmowy odcinek od wezla Batory do Sosnicy (skrzyzowanie z przyszla A1) ma byc oddany w grudniu tego roku

Curz: no mam jeszcze kilka zdjec 3-pasmowego odcinka w GOPie, w sumie niewiele wnosza nowego, no ale skoro chcesz, to prosze

pozdr
Jaracz no está en línea   Reply With Quote
Old August 28th, 2004, 10:03 PM   #17
zakrzemarski
d. marian1989

zakrzemarski's Avatar

no i czyż to nie jest piękne? Czy nie mogłoby tak wyć w całej POlsce? ech...
Old August 28th, 2004, 10:27 PM   #18
Arek
Registered User

Arek's Avatar

Quote:
Originally Posted by marian1989
Trzeba przyznać, że bardzo pomysłowy podział pasów ruchu. Grubsza przerywana oddziela dwa prawe pasy dla samochodów zamierzających zjechać w mieście, a dwa lewe są prawdopodobnie dla tych co chca jechać dalej.

Last edited by Arek; August 28th, 2004 at 10:43 PM.
Old August 28th, 2004, 10:32 PM   #19
Arek
Registered User

Arek's Avatar

Z tymi zatoczkami awaryjnymi na betonowej A4 to nawet niezły pomysł. Tylko ciekawe czy większy mandat grozi za postuj popsutego samochodu na autostradzie, czy za pchanie go do bezpiecznego miejsca w awaryjnej zatoczce Przypatrując się jedak przez chwilę uważniej możemy odkryć cel jak przyświecał projektantom tych miejsc bezpieczeństwa: niebieski Ford Focus i wideoradar zmieszczą się w nich idealnie.

Last edited by Arek; August 28th, 2004 at 10:38 PM.
Old August 28th, 2004, 10:34 PM   #20
zakrzemarski
d. marian1989

zakrzemarski's Avatar

Prawda? Jak chcą, to myślą, trzeba przyznać, że te rozjazdy na A4 w GOPie są nieźle przemyślane, przynajmniej oglądając te zdjęcia, bo tam nigdy nie byłem

Reply

Tags
śląskie, a-4, autostrada-a4, dk94, podkarpackie

Thread Tools

Posting Rules