daily menu » rate the banner | guess the city | one on oneforums map | privacy policy | DMCA | news magazine | posting guidelines

Go Back   SkyscraperCity > European Forums > Forum Polskich Wieżowców > Fotografia > Miasta polskie

Global Announcement

As a general reminder, please respect others and respect copyrights. Go here to familiarize yourself with our posting policy.

Reply

Thread Tools
Old March 3rd, 2008, 04:54 PM   #301
gregry
Assolutamente sě

gregry's Avatar

Likes (Received): 44

Quote:
Originally Posted by gdynianin8 View Post
gregry dzieki za naprawde fajne fotki Gdyni-nikt chyba od "tej" strony nie sfotografowal Gdyni-tzn nikt nie skupial sie az tak na budynkach socreal. Dziwne, ze nie doszedles do Pl. Kaszubskiego (na koncu Swietojanskiej idac od Urzedu Miasta) tam tez bys znalazl super kamienice.
w większości to są budynki modernistyczne (wiem, że wiesz), ale chciałem sprotować Twoje zdanie - któe brzmi dwuznacznie

Właściwie to już nie pamiętam, którędy chodziłem. Gdybym wrzucił te fotki od razu to byłoby też znacznie więcej opisów
gregry no está en línea   Reply With Quote

Sponsored Links
Old March 3rd, 2008, 06:32 PM   #302
krzysztof_wolf
Kaszëbë

krzysztof_wolf's Avatar

Likes (Received): 469

Kolega gregry musiał przejeżdzać swoim welocypedem przez Pl. Kaszubski, bo zauważyłem, że jechał (sądząc po zdjęciach) ul. Władysława IV (Straż Pożarna), ul. Starowiejską, Plac Kaszubski, ul. Portową (restauracja Portowa) i dalej pojechał wiaduktem na Wendy do Portu. A potem ul. Polską do ul. Wiśniewskiego do Terminalu Kontenrowego.

Gregry, czytam/oglądam Twoje posty z wielkim uznaniem i codziennie czekam z niecierpliwością na nową ich porcję.

Niezwykle interesujący jest Twój obraz Trójmiasta. Zupełnie inny od mojego codziennego. Udało Ci się odkryć na zdjęciach, to czego normalnie często nie dostrzegałem. Patrzysz na Trójmiasto jak biolog-entuzjasta patrzy na florę i faunę. Fascynujące! Pozdrawiam.
Old March 3rd, 2008, 08:52 PM   #303
gregry
Assolutamente sě

gregry's Avatar

Quote:
Originally Posted by krzysztof_wolf View Post
Patrzysz na Trójmiasto jak biolog-entuzjasta patrzy na florę i faunę.
uważaj, bo tego zboczenia nabawiłem się na tym forum
Old March 3rd, 2008, 09:30 PM   #304
iwona
Registered User

iwona's Avatar

Likes (Received): 2

Ładny modernizm mają.
Gratulacje! doskonałe zdjęcia.
iwona no está en línea   Reply With Quote
Old March 3rd, 2008, 09:58 PM   #305
gdynianin8
Registered User

gdynianin8's Avatar

Likes (Received): 604

Quote:
Originally Posted by gregry View Post
w większości to są budynki modernistyczne (wiem, że wiesz), ale chciałem sprotować Twoje zdanie - któe brzmi dwuznacznie

Właściwie to już nie pamiętam, którędy chodziłem. Gdybym wrzucił te fotki od razu to byłoby też znacznie więcej opisów
Jakze sluszna uwaga-faktycznie moglo zabrzmiec dwuznacznie.
Old March 3rd, 2008, 11:39 PM   #306
MichałT
Registered User

Likes (Received): 5913

Kurde... Te zdjęcia są niesamowite. My naprawdę żyjemy w niesamowitej metropolii Aż mi się humor poprawia jak to oglądam
MichałT no está en línea   Reply With Quote
Old March 3rd, 2008, 11:58 PM   #307
Tygrys
fanatyczny antykibic

Tygrys's Avatar

Morze, góry, las, średniowieczny Gdańsk, secesyjny Sopot i modernistyczna Gdynia. Wszystko w jednym miejscu, na wyciągnięcie ręki. Żyć, nie umierać. Faktycznie piękna ta nasza metropolia.

---Wyrażam zgodę na kopiowanie, przetwarzanie i jakiekolwiek inne wykorzystywanie moich zdjęć opublikowanych na forum Skyscrapercity.com. ---
Tygrys no está en línea   Reply With Quote
Old March 4th, 2008, 02:03 AM   #308
ChrisPL
Registered User

ChrisPL's Avatar

Likes (Received): 5204

Quote:
Morze, góry, las, średniowieczny Gdańsk, secesyjny Sopot i modernistyczna Gdynia.
Ja bym jeszcze dorzucil praktycznie wszystko srodki komunikacji miejskiej w Polsce: tramwaj, autobus, trolejbus i SKM Brakuje tylko metra, a moze kiedys bedzie jeszcze... kolejka liniowa na Forty No i wkrotce moze bedziemy tez malym zaglebiem wiezowcow

Flickr | UrbFoto | Wykorzystanie moich zdjęć poza SSC => skontaktuj się ze mną
ChrisPL no está en línea   Reply With Quote
Old March 4th, 2008, 04:31 PM   #309
iwona
Registered User

iwona's Avatar

http://i206.photobucket.com/albums/b.../mObraz176.jpg

Modernizm inspirowany gotykiem. Rzadko spotykane zjawisko.
Wieża jest boska.
Może ktoś wie, czyj to projekt.
Old March 5th, 2008, 08:02 PM   #310
Tygrys
fanatyczny antykibic

Tygrys's Avatar

Quote:
Originally Posted by iwona View Post
http://i206.photobucket.com/albums/b.../mObraz176.jpg

Wieża jest boska.
Może ktoś wie, czyj to projekt.
Dla Ciebie wszystko.

Kościół zaprojektowali: prof. Jan Borowski i inż. Leopold Taraszkiewicz. Wieża zaprojektowana przez inż. Henryka Płońskiego została dobudowana później (Budowa kościoła trwała od 1957do 1967, a wieży od 1975 do 1981).

Kilka faktów odnośnie wieży:

Quote:
Wysokość wieży wynosi 66 metrów, na poziomie 30 metrów znajduje się balustrada widokowa. Wieża wyposażona jest w dzwon o średnicy 1,5 m i wadze 3 ton. Na tak zwanym płaszczu dzwonu umieszczono napisy i rysunki. Z jednej strony u góry widnieje tytuł pierwszej encykliki Ojca Świętego Jana Pawła II "Redemptor Hominis" (Zbawiciel człowieka). Niżej symbol Serca Jezusowego opasanego cierniami. Poniżej wezwanie w dni sierpniowych 1980 roku: "Boże błogosław marynarzom, rybakom, portowcom, stoczniowcom i wiernym Gdyni". Z drugiej strony u góry widnieją słowa z hymnu kaszubskiego Hieronima Derdowskiego "My trzymamy z Bogiem" - pod nimi wizerunek gryfa kaszubskiego, herbu książąt pomorskich, a jeszcze niżej tytuł wspólnoty fundującej dzwon - Parafia Najświętszego Serca Pana Jezusa w Gdyni, 1981 rok. Aktu poświęcenia wieży i dzwonu dokonał Ks. Biskup Marian Przykucki Ordynariusz Diecezji Chełmińskiej 21 października 1981 roku.
http://www.nspjgdynia.pl/11.htm

---Wyrażam zgodę na kopiowanie, przetwarzanie i jakiekolwiek inne wykorzystywanie moich zdjęć opublikowanych na forum Skyscrapercity.com. ---
Tygrys no está en línea   Reply With Quote
Old March 5th, 2008, 08:09 PM   #311
gregry
Assolutamente sě

gregry's Avatar

Quote:
Originally Posted by Exar Kun View Post
Faktycznie piękna ta nasza metropolia.
nie można się z Wami nie zgodzić
Old March 5th, 2008, 08:10 PM   #312
gregry
Assolutamente sě

gregry's Avatar

Quote:

Wieża jest boska.
aż tak dobrze się nie znam - ale rzeczywiście - budyneczek pierwsza klasa
Old March 5th, 2008, 08:16 PM   #313
gregry
Assolutamente sě

gregry's Avatar

Quote:
Originally Posted by ChrisPL View Post
Brakuje tylko metra
masz na myśli metro które połączyłoby Gdańsk Gdynię i Sopot czy dzielnice Gdańska?

o specyfice tego drugiego nic nie mogę powiedzieć, bo nie znam, ale to pierwsze raczej potrzebowałoby jakiegoś TGV w zamian za SKM (albo równolegle). Metro byłoby w tym przypadku utopią (przynajmniej takie odniosłem wrażenie)
Old March 5th, 2008, 09:11 PM   #314
iwona
Registered User

iwona's Avatar

http://i206.photobucket.com/albums/b.../mObraz070.jpg

Niestety, to jedyny budynek w którym bywałam swego czasu dość często i jedyny, który rozpoznaję.
Gdybym wcześniej znała Twoje fotki, prawdopodobnie rzuciłabym w diabły całą robotę i poszła sobie "w miasto" . a właściwie w trzy miasta.

E. K. - Dziękuje.
Old March 6th, 2008, 02:24 AM   #315
gregry
Assolutamente sě

gregry's Avatar

Quote:
http://i206.photobucket.com/albums/b.../mObraz070.jpg

Niestety, to jedyny budynek w którym bywałam swego czasu dość często i jedyny, który rozpoznaję.
Gdybym wcześniej znała Twoje fotki, prawdopodobnie rzuciłabym w diabły całą robotę i poszła sobie "w miasto" . a właściwie w trzy miasta.

E. K. - Dziękuje.

zawsze można to nadrobić
Old March 6th, 2008, 03:05 AM   #316
apulejusz
Registered User

apulejusz's Avatar

Likes (Received): 585

Przepiękne zdjęcia, zapiera dech w piersiach, cieszę się, że Ci się tutaj podobało.... Polska wbrew pozorom, to naprawdę piekny kraj i wierze, że z każdym rokiem będzie coraz lepiej
apulejusz no está en línea   Reply With Quote
Old March 6th, 2008, 03:18 AM   #317
gregry
Assolutamente sě

gregry's Avatar

Quote:
Originally Posted by apulejusz View Post
.... Polska wbrew pozorom, to naprawdę piekny kraj i wierze, że z każdym rokiem będzie coraz lepiej
dokładnie

ja się cieszę, że otwarto nam granice i można sobie pooglądać takie "zachodnie" miasta jak Belfast czy nawet Dublin.

Przez 50 lat trzymano nas w zamknięciu i przez to nie potrafilismy porównać z niczym tego, co sami posiadamy, chwaląc jednocześnie wszystko to, co cudze (a tak naprawdę docierały do nas tylko odpowiednio spreparowane obrazy [ tak jak te moje])

Kiedy wraca się do Polski i jest mróz, śnieg, tryskająca życiem wiosna, upalne lato, piękne kamienice i moje ukochane bloki to aż chce się żyć

i jakoś nie przeszkadzają mi wszystkie inne niedociągnięcia - bo one są nasze, własne (jak zmarszczki na czole) a inni przecież również je mają (tyle, że dla mnie są one obce - i dlatego tym bardziej ponure).
Old March 6th, 2008, 03:47 AM   #318
gregry
Assolutamente sě

gregry's Avatar

2007-08-15

Wczoraj Gdynia dziś znowu Gdańsk.
Trochę późno się wybrałem (pierwsza fotka zrobiona o godzinie 15), pewnie byłem na plaży.
Pogoda znowu przepiękna (ale uwaga gdzieś około godziny 18 pojawiające się już wcześniej obłoki zaczeły mi jak zwykle skutecznie utrudniać robienie fotek - aż w końcu około godziny 18:30 znowu sytuacja zaczęła się poprawiać)
Nie pamiętam już o której godzinie byłem w Barze Mlecznym, ale gorąco go polecam (wiem, że to oczywista oczywistość ).
Do kolekcji najlepszych barów mlecznych jakie do tej pory odwiedziliśmy w tym wątku, a były to Bursztynowy - Sopot i Słoneczny - Gdynia dołączamy Bar Neptun (oczywiście znajduje się w Gdańsku przy deptaku Długi Targ).

Wychodzimy z dworca kolejowego i kierujemy się na prawo (w tą stronę jeszcze nie szedłem). Ten budynek jest widoczny z dworca

Ta wieża należy do dworca. W tle majaczą ciekawie ułożone w kształt pająka żurawie portowe

Za takie coś powinni sadzać do więzienia. To tak, jakby w Krakowie postawic estakadę koło Plant (ta sama odległosć i ta sama zbrodnia).

W oddali widać już wieżę, którą fotogrfowałem nocą, a która znajduje się u wlotu na ulicę Długi Targ.

Gdyby ktoś zabłądził w tej okolicy - to proponuję iść za głosem serca. Ta przepiękna brama instynktownie zaprasza nas do środka

Czy ktoś potrafi to przetłumaczyć?

Możemy już zacząć podziwiać rysującą się w oddali wieżę ratuszową, która pozostawała skryta w mroku na nocnych fotkach. Ale radzę uzbroić się w cierpliwość - bo zanim tam dotrzemy to, to co można oglądać po bokach skutecznie (i bez namniejszego oporu z naszej strony) nas spowolni.

Old March 6th, 2008, 03:51 AM   #319
gregry
Assolutamente sě

gregry's Avatar

Old March 6th, 2008, 03:55 AM   #320
gregry
Assolutamente sě

gregry's Avatar

Ludzi jest tutaj tyle, że możnaby obdzielić kilka miast. Klimat pierwsza klasa

tego dnia było zdaje się święto Wojska Polskiego i Wniebowzięcie NMP.
więc dzień wolny

Reply

Thread Tools

Posting Rules