search the site
 daily menu » rate the banner | guess the city | one on oneforums map | privacy policy | DMCA | news magazine | posting guidelines

Go Back   SkyscraperCity > European Forums > Forum Polskich Wieżowców > Fotografia > Miasta polskie

Global Announcement

As a general reminder, please respect others and respect copyrights. Go here to familiarize yourself with our posting policy.

Reply

Thread Tools
Old February 25th, 2008, 10:44 PM   #81
gregry
Assolutamente sě

gregry's Avatar

Likes (Received): 34

gregry no está en línea   Reply With Quote

Sponsored Links
Old February 25th, 2008, 10:45 PM   #82
gregry
Assolutamente sě

gregry's Avatar

Przystań rybacka w Orłowie

Old February 25th, 2008, 10:46 PM   #83
gregry
Assolutamente sě

gregry's Avatar

Old February 25th, 2008, 10:47 PM   #84
GeorgeGdansk
Nec temere, nec timide

GeorgeGdansk's Avatar

Likes (Received): 186

Aż trudno uwierzyć, że na tych wszystkich zdjęciach jest Polska Świetna robota i czekam na więcej. Zapraszamy też ponownie w nasze strony
Old February 25th, 2008, 10:53 PM   #85
gregry
Assolutamente sě

gregry's Avatar

Ten słup już długo nie pociągnie. To jeden ze stalowych, rurowych słupów, na których wsparte jest molo. Ten akurat przerdzewiał (widać dziurę), więc ktoś zamontował przed nim blaszany falochron (to zerdzewiałe duże coś). Co ciekawe, nie przypiął go dobrze - więc ten, jak Dzwon Zygmunta bujal się razem z falami - i udeżał ze sporym impetem w, widoczną na zdjęciu, kwadratową dechę (widać ślad). Powstawał przy tym ciekawy odgłos - i odczuwalne było drżenie całego mola (ta wibracja rysuje się nawet na wodzie).
Ciekawe, czy już to połatali. Drżenie i ten stukot słychać było nawet na samym początku mola.

Przy większych falach lub długotrwałym udeżaniu możnaby w ten sposób zniszczyć pewną część mola

Old February 25th, 2008, 10:55 PM   #86
gregry
Assolutamente sě

gregry's Avatar

Quote:
Originally Posted by GeorgeGdansk View Post
Aż trudno uwierzyć, że na tych wszystkich zdjęciach jest Polska Świetna robota i czekam na więcej. Zapraszamy też ponownie w nasze strony
może to dlatego, że to kiedyś były Niemcy :P (dzięki - już tęsknię za Letnią Stolicą Polski)
Old February 25th, 2008, 10:56 PM   #87
gregry
Assolutamente sě

gregry's Avatar

Która jest kapitanem?

Old February 25th, 2008, 11:05 PM   #88
gregry
Assolutamente sě

gregry's Avatar

No, niestety porwałem się z motyką na księżyc. Trzeba wracać (Centrum Gdyni może uda się zobaczyć następnego dnia - przynajmniej taki jest plan).
Zdjęcie zrobione w drodze powrotnej gdzieś na stacji benzynowej koło hipermarketu Klif

Najkrótsza droga na Brodwino (gdzie mieszkałem) prowadzi przez las - no to co, że jest już zmierzch :P (w lesie trochę zacząłem się stukać po głowie - ale i tak było fajnie nikt akurt się nie czaił na mnie - a byłoby co skubać)

Szczęśliwie przejechałem przez las (niemal w półmroku) i przez Rezerwat Łęg nad Sweliną. Wyjechałem koło kościoła Zesłania Ducha Świętego

Koniec dnia 2007-08-08
Old February 26th, 2008, 08:50 AM   #89
gdynianin8
Registered User

gdynianin8's Avatar

Likes (Received): 586

gregry dzieki za fotki-super sprawa ! Moglbys wrzucic jak najwiecej fotek z centrum Gdyni ? Jestem bardzo ciekawy na co zwracaja uwage turysci w moim miescie, co im sie podoba, a co ich odstrasza....
Old February 26th, 2008, 09:38 AM   #90
delfin_pl
Expert

delfin_pl's Avatar

Likes (Received): 55

przepiekne jakosciowo foty, nie moge sie doczekac kolejnych!
delfin_pl no está en línea   Reply With Quote
Old February 26th, 2008, 01:30 PM   #91
Morava
CFO

Morava's Avatar

Likes (Received): 21

B A J K A
Morava no está en línea   Reply With Quote
Old February 26th, 2008, 04:02 PM   #92
gregry
Assolutamente sě

gregry's Avatar

Quote:
Originally Posted by gdynianin8 View Post
gregry dzieki za fotki-super sprawa ! Moglbys wrzucic jak najwiecej fotek z centrum Gdyni ? Jestem bardzo ciekawy na co zwracaja uwage turysci w moim miescie, co im sie podoba, a co ich odstrasza....

Będą fotki z Gdyni - tylko jeśli pozwolicie będę się trzymał obranego kursu (wrzucam kolejno fotki dzień po dniu).

W Gdyni byłem kilka razy (bo zawsze droga "do" okazywała się warta zatrzymania i strzelenia kilku fotek - więc niczym dotarłem to było już ciemno )

Pierwsze co fotografowałem w Gdyni to budynki, które przypominają socreal (gdyż socreal czerpał też z moderny [a i socrealu u Was trochę jest]). Chciałem mieć jak najwięcej tego typu fotek - by mieć kompendium dla malowania nowohuckich budynków.
A przy okazji wszystko inne.
Przy następnych odwiedzinach fotografowałem już inne rzeczy.

W Gdyni mankamentem jest ciąg 10 Lutego - Skwer Kościuszki - Aleja JPII.
Może zatrudnilibyście jakiegoś światowej klasy architekta-urbanistę-planistę by zrobił Wam z tego miejsca drugie Pola Elizejskie?
Tak by pasowało. i wydaje mi się, że takim miejscem miał być ten teren w założeniu
Dzisiaj ten obszar miasta jest strasznie niespójny - nic nie trzyma się kupy (przynajmniej takie jest moje obiektywne zdanie)
Old February 26th, 2008, 06:28 PM   #93
gregry
Assolutamente sě

gregry's Avatar

2007-08-09

Tego dnia było naprawdę przyjemnie (temperatura bardzo wysoka, delikatny wiatr, odpowiednia wilgotność [lekka mgiełka]). Ale niestety dla fotografowania niezbyt korzystnie (brak słońca [pojawiało się chwilami - ale to tym bardziej utrudnia robienie zdjęć {zwłaszcza, kiedy nagle znika}]).

Bardzo lubię pospać sobie z rana, więc wstawanie wcześniej niż o 9 jest dla mnie rzeczą skomplikowaną - więc Zazwyczaj wstawałem koło 9 - 11.
Akurat w okresie, w którym byłem w Trójmieście codziennie (ale nie 2007-08-09) była słoneczna pogoda, z tym, że kilka dni było takich, w których do godziny 15 było bezchmurne niebo, a później pojawiały się jakieś obłoki (które niespodziewanie w najbardziej nieodpowiednich momentach zasłaniały mi na moment słońce).

Kiedy już znałem specyfikę pogody, postanowiłem, że któregoś pięknego dnia (a raczej dni) zrezygnuję z "porannego" opalania się na plaży i pojadę fotografować Gdynię i Gdańsk.

Kiedy kładłem się dzień wcześniej spać, sądziłem, że może kiedy wstanę będzie właśnie taki dzień. Wstałem zatem wcześniej niż zwykle - a tu bach słońca jak na lekarstwo. Dlatego też postanowiłem pojechać zobaczyć z bliska Klif, do jakiego dzień wcześniej nie dotarłem. A, że spodobała mi się jazda po pobliskim rezerwacie, no to taką właśnie obrałem trasę. (a nóż po drodze pogoda się poprawi i zmienię plany...)

Trasa do Klifu przebiegała następująco:
- Z Brodwina czerwonym szlakiem do rezerwatu Łęg nad Sweliną.
- Tam zaczyna się ścieżka rowerowa
- dalej ścieżką rowerową przez Bernardowo do miejsca, gdzie ścieżka łączy się z czerwonym szlakiem
- a później do Sopockiej i Wielkopolską do ulicy Legionów
- dalej ścieżkami po Kępie Redłowskiej na Cypel-Klif

Lasy nieopodal Brodwina są rewelacyjne Normalnie macie wszystko na miejscu - góry i morze. Poczułem się jak w krakowskich dolinkach czy wzgórzach.
Trasy po lasach dały mi trochę wycisku (jest tutaj wyższa wilgotnosć i niższa temperatura - co sprawia, że człowiek bardziej się poci).
Ścieżka rowerowa przez las oferuje świetne serpentyny, zjazdy i podjazdy.
Zdaje się, że całość tych lasów składa się na Trójmiejski Park Krajobrazowy Lasy Oliwskie

Wypisz wymaluj dolinka krakowska (brakuje tylko wytających nagich skał)

Kiedy przebrnąłem już przez las i przejechałem ulicą Wielkopolską niemal na sam jej koniec (bardzo fajnie się jedzie bo jest tu ścieżka rowerowa), zatrzymałem się w barze na obiad (pierwszy Bar inny niż sopocki bursztynowy).

Stary dobry 9 letni przyjaciel

Jedzonko było bardzo smaczne a ceny konkurencyjne

Spodobało mi się to nowe budownictwo pierzejowe - podnoszące walory ulicy Wielkopolskiej

WOW normalnie - trolejbus

Last edited by gregry; February 26th, 2008 at 06:33 PM.
Old February 26th, 2008, 06:41 PM   #94
gregry
Assolutamente sě

gregry's Avatar

Tutaj dotarłem już do podnóża Kępy Redłowskiej (plac B. Zakowicz?)

Dalej droga wiedzie przez las - niezłe podjazdy ścieżki typowo piesze (zwalone drzewa). W końcu dotarłem na szczyt (jest tutaj wiele ławek z bali drewnianych - i nawet miejsce pod ognisko - bardzo klimatyczne.

Old February 26th, 2008, 06:43 PM   #95
gregry
Assolutamente sě

gregry's Avatar

I dobrnąłem do urwiska (cały zziajany)

Tutaj można by skakać na bungee

Old February 26th, 2008, 06:48 PM   #96
gregry
Assolutamente sě

gregry's Avatar

Molo Orłowskie, a w oddali wybrzeże sopockie

Old February 26th, 2008, 06:53 PM   #97
gregry
Assolutamente sě

gregry's Avatar

Pogoda zaczęła się gwałtownie zmieniać (zrobiło się ciemniej i zaczęło grzmieć). Postanowiłem więc zejść niżej w kierunku Orłowa (wnioskowałem, że będzie duża ulewa - a później już tak cały dzień).

Jeszcze fotki klifu robione (który mam za plecami) w drodze do Orłowa

Old February 26th, 2008, 06:55 PM   #98
gregry
Assolutamente sě

gregry's Avatar

zrobiło się bardzo ciemno - nawet statki wracają do portu w Gdyni

Old February 26th, 2008, 07:00 PM   #99
gregry
Assolutamente sě

gregry's Avatar

z wielkiej chmury maly deszczyk - niepotrzebnie mnie przegonilo i w zla strone. No, ale widocznie tak mialo byc.

Plaża koło przystnai rybackiej w Orłowie

Aura jest po prostu boska - jak ktos lubi takie romantyczne klimaty to bylby zadowolony (upał i drobny deszcz w którym można biegać boso po plaży - można sobie wyobrazić jakąś zwariowaną laskę - która tak właśnie robi )

Old February 26th, 2008, 07:03 PM   #100
gregry
Assolutamente sě

gregry's Avatar

Reply

Thread Tools

Posting Rules