search the site
 daily menu » rate the banner | guess the city | one on oneforums map | privacy policy | DMCA | news magazine | posting guidelines

Go Back   SkyscraperCity > European Forums > Forum Polskich Wieżowców > Inwestycje w Polsce > Inwestycje ukończoneGlobal Announcement

As a general reminder, please respect others and respect copyrights. Go here to familiarize yourself with our posting policy.


Reply

 
Thread Tools
Old August 30th, 2007, 11:37 PM   #1
damin
Registered User
 
Join Date: Nov 2006
Location: Lubin
Posts: 365
Likes (Received): 1

[Lubin] Stadion Zagłębia LubinCałkowity koszt inwestycji: ponad 125 mln. zł.
Ilość miejsc: 16 100, w tym:

standardowe: 15 230;
dla VIP’ów: 500;
dla Super VIP’ów: 200;
prasa i telewizja: 150;
dla niepełnosprawnych: 20;

Wymiar boiska: 105 x 68 m;
Wysokość najwyższej krawędzi trybuny: 13,71 m;
Górna krawędź masztu oświetleniowego: 32,55 m nad poziomem terenu (n.p.t.);
górna krawędź słupa: 26,808 m n.p.t.;
górna krawędź dźwigara dachowego: 20,735 m. n.p.t.;
ilość sanitariatów: 13;
ilość punktów pierwszej pomocy: 6;
ilość osi: 52;
rozstaw pomiędzy osiami: 10,10 m;
ilość miejsc parkingowych: 150;
ilość kondygnacji w budynku: 3;
ilość jupiterów: 196;
kubatura: 209 311,72 mł;
Powierzchnia zabudowy: 10 736 m˛;
Powierzchnia dachu: blisko 13 000 m˛ ;
Powierzchnia użytkowa budynku: 3 368,08 m˛ ;


Dane techniczne dotyczące stadionu. Rozwiązania techniczne.

Stadion będzie nowoczesny i kameralny. Będzie miał 16.300 miejsc. Z tej liczby 15.600 miejsc to zwykłe miejsca siedzące. Będą ponumerowane, co pomoże również w zapewnieniu bezpieczeństwa podczas meczów - będziemy dokładnie wiedzieć, kto gdzie siedzi. Dodatkowo na stadionie będzie co najmniej 700 miejsc dla VIP - ów. 600 z nich to siedzenia z pokryciem tapicerskim na siedzeniu i oparciu. Odstęp pomiędzy miejscami będzie dość duży, bo ok. 60 cm. Pozwoli to na komfortowe oglądanie meczu. Dodatkowo na stadionie będzie zainstalowanych 100 miejsc tzw. SuperVIP. Będą to siedzenia takie jak vipowskie, ale składane i jeszcze bardziej komfortowe. Poza tym planujemy co najmniej 32 miejsca dla osób niepełnosprawnych. Trybuny będą miały widoczność najlepszą z możliwych. Będą tak ukształtowane, że różnica pomiędzy pierwszym rzędem siedzeń a murawą będzie wynosiła 1,5 metra, tak więc nawet kibice siedzący w najniższym rzędzie będą mogli w komfortowy sposób oglądać mecze. Jednocześnie, ponieważ będzie to stadion bez płotów, ogrodzeń, kibice będą mogli czuć z bliska atmosferę meczów. Poniżej trybun będą duże, wolne przestrzenie, które będzie można wykorzystywać do celów reklamowych.

Centrum prasowe - jak będzie wyglądało? Jakie warunki będą mieli dziennikarze do wykonywania swojej pracy.


Wiemy jak ważną rolę odgrywają media w naszej działalności. Dlatego pragniemy stworzyć dla Was - dziennikarzy, fotoreporterów, kamerzystów - jak najlepsze warunki pracy podczas meczów. Do Waszej dyspozycji oddamy obszerną salę konferencyjną, jedno przeszklone studio prasowe, dwa studia TV, 10 stołów dla prasy na trybunie, 10 pulpitów z 3 miejscami siedzącymi dla komentatorów telewizyjnych i radiowych oraz stanowiska dla kamer. Jak sami widzicie, doceniamy Waszą pracę i chcemy, abyście na naszym stadionie czuli się naprawdę komfortowo, a standardy pracy na obiekcie były takie same jak na największych stadionach świata.

Czy biuro projektowe planując stadion Zagłębia wzorowało się na jakimś innym projekcie, gdzie w miejscu starego obiektu powstawał nowy?

Biuro projektowe, będące członkiem konsorcjum PebeKa - Hochtief zaproponowało wyjątkowe rozwiązanie architektoniczne, które zobaczycie Państwo na wizualizacji. Wpisuje ono nowy stadion w istniejącą przestrzeń urbanistyczną starego obiektu. Jeśli mówimy o jakimkolwiek podobieństwie, lub czerpaniu wzorów, to patrząc na rozwiązania biura projektowego można doszukiwać się zbieżności z rozwiązaniami zastosowanymi na stadionie w Lipsku, ale głównie jeśli chodzi o koncepcję wykorzystania przestrzeni, a nie podobieństwo samego obiektu. W Lipsku nowy obiekt został zbudowany w obrębie pozostałych po starym stadionie wałów ziemnych, które dawniej stanowiły trybuny Stadionu Centralnego. Wały te zostały pokryte trawą, a na płycie dawnego stutysięcznika wyrósł jego nowoczesny następca.

Jak - etapami - będzie przebiegała budowa nowego stadionu?

W pierwszym etapie nastąpi usunięcie południowo - wschodniego wału trybun oraz tunelu położonego na południowym zachodzie. Dzięki temu w bardzo krótkim czasie możliwe będzie wykonanie 65% wszystkich trybun (III trybuna), przy czym możliwa jest kontynuacja gry i urządzania meczów na istniejącym stadionie - przy ok. 8000 miejsc dla widzów. W ramach tego etapu będzie realizowana przesunięcie murawy. Drugi etap - wykonana zostanie trybuna główna, zachodnia. Tutaj powstanie nowy budynek ze strefą dla VIP i prasy oraz szatnie dla sportowców, pomieszczenia dla techniki, itp. Dojścia na miejsca dla widzów na pozostawionym wale zrealizowane zostaną poprzez odpowiednie pomosty. Dla polepszenia dostępu korona stadionu będzie miała wcięcia w tych strefach. Strefa dla VIP będzie przy tym dostępna poprzez dwa osobne pomosty. Wszystkie 4 maszty oświetleniowe zostaną zdemontowane.

Który z elementów starego stadionu zostanie zachowany, ewentualnie zostanie przebudowany - czy np. część biurowa z szatniami i starym hotelem?

Zachowanie przeważającej części istniejącego wału, na którym znajduje się dzisiejsza trybuna główna oraz budynku w nią wbudowanego daje możliwość stworzenia zupełnie wyjątkowego i niepowtarzalnego zespołu architektonicznego, kompozycji "starego z nowym", w której tradycja i nowoczesność przenikają się nawzajem. Powstają interesujące rozwiązania przestrzenne, które zwłaszcza w strefie dla VIP, sportowców i prasy są przytulne i dobrze zabezpieczone od zewnątrz (także parkingi, dojścia, itd.) i doskonale spełniają wymogi tych grup osób także w zakresie bezpieczeństwa.

Czy boisko zostanie w tym samym miejscu, czy zostanie obrócone?

W drugim etapie budowy, w okresie przerwy w rozgrywkach, murawa przesunięta zostanie o około 20 m w kierunku poprzecznym, na swoje nowe miejsce. Należy przyjąć, że dużą część istniejącej infrastruktury i powierzchni murawy będzie można wykorzystać ponownie.

Czy znany jest szczegółowy plan prac?

Częścią składową umowy na wykonanie stadionu jest szczegółowy harmonogram rzeczowy inwestycji. Pracę mają rozpocząć się na jesieni 2007 r. Część zasadnicza, czyli budowa ma rozpocząć się w styczniu 2008 r., a zakończyć w grudniu 2009 r.

Czy mamy już przygotowane zagospodarowanie przestrzenne wokół stadionu - budowa bazy hotelowej, budowa centrum treningowego?

Te działania są przedmiotem odrębnego postępowania, do którego przygotowuje się Spółka

Czy stadion nie będzie za mały? Czy będzie wystarczająco bezpieczny?

Nie potrzebujemy większego stadionu, który przez większość sezonu świeciłby pustkami. Będzie to stadion typowo piłkarski, taki jakie znamy z Anglii. Kameralny, za to ze znakomitą atmosferą, przyjazny dla kibiców, ale również dla VIP - ów, piłkarzy i mediów. Architektonicznie ten projekt akurat przypomina stadion w Enscheede czy w Bredzie. Trybuny będą jednopoziomowe, obiekt będzie całkowicie zadaszony. Nowy stadion będzie funkcjonalny, przystosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych. Planujemy także wybudowanie lóż dla VIP - ów oraz w sąsiedztwie stadionu hotelu. Ciekawym rozwiązaniem będzie "wbudowanie" nowego obiektu w stary. Ze starego stadionu zostanie tylko wał ziemny wraz z "jaskółką". Podobne rozwiązanie zastosowano podczas budowy stadionu w Lipsku. Dzięki temu nowy obiekt będzie charakterystyczny i rozpoznawalny. Liczymy, że mecze Zagłębia będą się cieszyły o wiele większym zainteresowaniem niż dotychczas. Poprawi się znacznie komfort oglądania meczów. Stadion będzie wyposażony w nowoczesny monitoring, dlatego będzie nie tylko wygodny, nowoczesny, ale i bezpieczny. To wszystko przełoży się na frekwencję. Liczymy, że dzięki nowemu obiektowi zwiększą się również nasze zyski, które będziemy mogli inwestować w drużynę. Infrastruktura stadionu będzie przystosowana do zamontowania wszelkich elementów zapewniających bezpieczeństwo widzów oraz gwarantujących sprawne napełnianie obiektu. Przy wykonaniu instalacji będą pod uwagę brane opinie odpowiednich władz oraz obowiązujące przepisy o organizacji imprez masowych.

Czy możemy określić koszt inwestycji na jedno miejsce na stadionie?

Oczywiście. Jedno miejsce będzie kosztowało 1817,5 Euro.

Ile poziomów (pięter) będzie miał nowy stadion Zagłębia?


Stadion będzie posiadał trybuny na jednym poziomie, natomiast budynek główny będzie posiadał 3 poziomy, czyli 2 piętra.

Jak wyglądała procedura przetargowa?

Zgodnie z założeniami specjalnego Zespołu ds. budowy stadionu powołanego przy KGHM, cała procedura opierała na modelu "design & build" oraz wyboru konsorcjum wykonawcy i projektanta, które miała gwarantować szybkość całego postępowania. Oficjalnie postępowanie przetargowe rozpoczęło się 25 kwietnia 2007, kiedy to opublikowano ogłoszenie o przetargu na realizację projektu PN. "Budowa stadionu piłkarskiego na potrzeby klubu i społeczności lokalnej. Zgodnie z rekomendacją KGHM za całość postępowania przetargowego odpowiedzialna była powołana przez Prezesa Zarządu "Zagłębie" Lubin S.S.A. Komisja Przetargowa, której zadaniem w ramach II etapowej procedury przetargowej było wybranie wykonawcy inwestycji.

I etap - wybór oferentów na podstawie złożonej koncepcji architektonicznej oraz wstępnego szacunku kosztów wykonania przedmiotu zamówienia

II etap - wybór wykonawcy przedmiotu zamówienia na podstawie szczegółowych warunków wykonania przedmiotu zamówienia określonych w drodze negocjacji handlowych.


Równocześnie Zarząd Spółki rozpoczął starania o podwyższenia kapitału zakładowego celem sfinansowania realizacji inwestycji. Finałem tych działaniem była uchwała Walnego Zgromadzenia Akcjonariuszy "Zagłębie" Lubin S.S.A. w przedmiocie podwyższenia kapitału zakładowego Spółki o 100 mln zł. Negocjacje przy udziale ekspertów z różnych dziedzin zakończyły się 13 sierpnia 2007. Ich efekt był podstawą do weryfikacji ceny dokonanej przez niezależne firmy doradcze na zlecenie Zarządu oraz pozytywna decyzja Zarządu Spółki o podpisaniu kontraktu.

Czy 16 tys. miejsc to nie za dużo? Przecież bardzo ciężko jest zapełnić stadion, skoro macie problemy z zapełnieniem stadionu teraz?

Jesteśmy przekonani, że ta pojemność jest adekwatna zarówno do wielkości naszego miasta, jak i potencjału kibicowskiego Zagłębia Zauważyliśmy, że podczas najważniejszych meczów nasz stadion odwiedzają nie tylko kibice z Lubina i okolic, ale także fani z całego województwa. Widzimy, że zainteresowanie kibiców jest duże. Stąd nasza ostatnia kampania billboardowa. Jeśli Zagłębie na stałe wejdzie do czołówki polskich drużyn, będzie regularnie grać w pucharach o frekwencję jestem spokojny. Liczymy również, że pucharowe występy Zagłębia będą się cieszyć dużym zainteresowaniem. Zresztą najlepszym przykładem jest Korona Kielce. Przed budową nowego stadionu frekwencja oscylowała wokół 3 - 4 tysięcy. Na nowym obiekcie średnio przychodzi około 7 - 8 tysięcy ludzi a na topowe mecze stadion jest pełen w 100%. Wierzymy, że podobnie będzie u nas.Wizualizacje:Prezentacja multimedialna:Kamera z budowy:
http://62.87.254.121/snap.jpg?JpegSize=XL&JpegQuality=0
lub
http://kamera2012.eu/lubin/

Live (Refresh F5)Gify prezentujące przebieg budowy:
Trybuna wschodnia


Trybuna południowa


Trybuna północna


Film prezentujący przebieg budowy:


Plan sektorów:
link do poprzedniego wątku:
http://www.skyscrapercity.com/showth...132947&page=16

Last edited by damin; August 13th, 2010 at 02:31 PM.
damin no está en línea   Reply With Quote

Sponsored Links
Old August 31st, 2007, 12:25 AM   #2
HAL 9010
Registered User
 
HAL 9010's Avatar
 
Join Date: Apr 2007
Posts: 3,825

dobrze zrobiłeś z tym wątkiem- tak się robi a co do robienia fotek to myśle, że powstaną strony zawierające regularnie robione fotki
__________________
Przez Gate Tower (jeden z 16 biurowców w Fukushima w Osace w Japonii), przebiega autostrada. Droga przechodzi między 5 a 7 piętrem tego budynku. Autostrada jest częścią Kobe Expressway, sieci (239.3 km) dróg ekspresowych wokół Osaki, Kobe i Kyoto.
HAL 9010 no está en línea   Reply With Quote
Old August 31st, 2007, 12:43 AM   #3
raul
Ave Silesia
 
raul's Avatar
 
Join Date: Mar 2005
Location: Wrocław/Warszawa
Posts: 2,219
Likes (Received): 84

Quote:
Widzimy, że zainteresowanie kibiców jest duże. Stąd nasza ostatnia kampania billboardowa.
Rzeczywiście billboardy pięknie i solidarnie paliły sie przy świetle księżyca
raul no está en línea   Reply With Quote
Old August 31st, 2007, 12:45 AM   #4
ufonut
Atlantyda
 
ufonut's Avatar
 
Join Date: Jul 2007
Posts: 1,989
Likes (Received): 1570

Ale szybko pociagneliscie za spust z nowym watkiem
__________________
Global Trekker
ufonut no está en línea   Reply With Quote
Old September 1st, 2007, 01:27 AM   #5
HAL 9010
Registered User
 
HAL 9010's Avatar
 
Join Date: Apr 2007
Posts: 3,825

apropos wielkości nowego stadionu ... dzisiejsza frekwencja chyba wiele wyjaśnia:

Zagłębie Lubin - Legia Warszawa 0:2 (0:1)

Widzów: 11 000. brawo

swoją drogą ta bramka korzyma ładniuśka
__________________
Przez Gate Tower (jeden z 16 biurowców w Fukushima w Osace w Japonii), przebiega autostrada. Droga przechodzi między 5 a 7 piętrem tego budynku. Autostrada jest częścią Kobe Expressway, sieci (239.3 km) dróg ekspresowych wokół Osaki, Kobe i Kyoto.
HAL 9010 no está en línea   Reply With Quote
Old September 1st, 2007, 02:18 AM   #6
strzelec
CAMPIONS 2006
 
Join Date: Apr 2005
Location: KROMERA - centrum północne
Posts: 812
Likes (Received): 3

W mediach liczba kibicow waha sie miedzy 10 a 15 tys. Na moje oko blizej bylo gornej wartosci, gdyz lubinski moloch poza paroma sektorami byl wypelniony dosc szczelnie
__________________
lubiński wrocławianin
strzelec no está en línea   Reply With Quote
Old September 1st, 2007, 11:55 AM   #7
capo_di_tutti_capi
Trollius europaeus
 
capo_di_tutti_capi's Avatar
 
Join Date: Dec 2006
Location: Ziemie Wyzyskane
Posts: 4,602
Likes (Received): 859

Szkoda tylko, że obrona Lubinian była w meczu z Legią mało szczelna

Nie wiem dlaczego ale w tym projekcie wciąż wadzi mi ten stary budynek klubowy znajdujący sie na koronie. Wprowadza trochę nerwowości w sumie zgrabną bryłę stadionu.
Wiadomo coś na temat parkingó wokół obiektu? Przydałaby się im mała rewitalizacja
capo_di_tutti_capi no está en línea   Reply With Quote
Old September 4th, 2007, 11:31 PM   #8
damin
Registered User
 
Join Date: Nov 2006
Location: Lubin
Posts: 365
Likes (Received): 1

Ciekawa informacja zwiazana z budowa stadionu

Quote:
Originally Posted by Robert Pietryszyn
Zaczynamy budowę nowego stadionu i już mamy pierwszy sposób na zapewnienie sobie przychodów. Mogę ujawnić, że jedną z trybun chcemy sprzedać jednej z firmy sponsorskich i z tego tytułu możemy liczyć na dodatkowe dwa miliony złotych przychodów rocznie.
Źródło: www.zaglebie-lubin.pl
damin no está en línea   Reply With Quote
Old September 5th, 2007, 12:15 AM   #9
HAL 9010
Registered User
 
HAL 9010's Avatar
 
Join Date: Apr 2007
Posts: 3,825

i dobrze ... w sumie stadion bedzie raczej niezapelniony a 2mln to nawet spora suma
__________________
Przez Gate Tower (jeden z 16 biurowców w Fukushima w Osace w Japonii), przebiega autostrada. Droga przechodzi między 5 a 7 piętrem tego budynku. Autostrada jest częścią Kobe Expressway, sieci (239.3 km) dróg ekspresowych wokół Osaki, Kobe i Kyoto.
HAL 9010 no está en línea   Reply With Quote
Old September 5th, 2007, 12:20 AM   #10
decapitated
Registered User
 
decapitated's Avatar
 
Join Date: Feb 2005
Location: Warszawa
Posts: 6,606
Likes (Received): 2098

Oooo, to dużo chcą i to tylko za jedną trybunę. Chyba, że owym sponsorem tytularnym trybuny bedzie KGHM

A i nowy watek moim zdaniem niepotrzebny. Najlepiej by było połączyć teraz oba
decapitated no está en línea   Reply With Quote
Old September 5th, 2007, 12:27 AM   #11
aqws9
Registered User
 
aqws9's Avatar
 
Join Date: Feb 2007
Location: Rybnik
Posts: 356
Likes (Received): 0

Quote:
Chyba, że owym sponsorem tytularnym trybuny bedzie KGHM
Od najbliższej kolejki ligowej nie będzie już drużyny Zagłebie Lubin, obowiązuje już nowa nazwa klubu ,,KGHM Zagłebie Lubin"
Teraz czekać na ,,Allianz Górnik Zabrze"

Last edited by aqws9; September 5th, 2007 at 01:03 AM.
aqws9 no está en línea   Reply With Quote
Old September 5th, 2007, 12:42 AM   #12
krzysiu_
BANNED
 
krzysiu_'s Avatar
 
Join Date: Jun 2006
Location: Gdańsk / Amsterdam
Posts: 3,580
Likes (Received): 10

Chodzi ci chyba o Allianz
krzysiu_ no está en línea   Reply With Quote
Old September 5th, 2007, 11:09 AM   #13
strzelec
CAMPIONS 2006
 
Join Date: Apr 2005
Location: KROMERA - centrum północne
Posts: 812
Likes (Received): 3

Takie sprawy to w watku OE 2007/08 a nie tutaj.
__________________
lubiński wrocławianin
strzelec no está en línea   Reply With Quote
Old September 6th, 2007, 05:30 PM   #14
schlesier
rojber
 
schlesier's Avatar
 
Join Date: Dec 2004
Posts: 823
Likes (Received): 1175

Quote:
Originally Posted by aqws9 View Post
Od najbliższej kolejki ligowej nie będzie już drużyny Zagłebie Lubin, obowiązuje już nowa nazwa klubu ,,KGHM Zagłebie Lubin"
Teraz czekać na ,,Allianz Górnik Zabrze"
Boj sie Boga
schlesier no está en línea   Reply With Quote
Old September 11th, 2007, 04:17 PM   #15
krzysiu_
BANNED
 
krzysiu_'s Avatar
 
Join Date: Jun 2006
Location: Gdańsk / Amsterdam
Posts: 3,580
Likes (Received): 10

Stadion z miedzi
Data dodania: 11. 09. 2007r. | Kategoria Artykuły

100 milionów złotych dał KGHM, ale potrzeba jeszcze 20 milionów. Podczas Euro 2012 najlepsze europejskie drużyny będą trenować w Lubinie. Na pięknej, nowej arenie. Jesienią rusza budowa.

To ma być stadion pomocniczy piłkarskich mistrzostw Europy 2012. Ale przede wszystkim ma służyć Zagłębiu Lubin i kibicom klubu.
– Słowo stało się ciałem – cieszył się prezes Zagłębia Robert Pietryszyn, składając podpis pod umową z konsorcjum firm PeBeKa i Hochtief, które zajmie się budową. Prace ruszą za kilka dni.Przerwa na jedną rundę
Najpierw usunięty zostanie południowo-wschodni wał trybun razem z tunelem naprzeciwko tzw. jaskółki. Dzięki temu w bardzo krótkim czasie będzie można postawić większość trybun. Poza tym takie rozwiązanie pozwoli normalnie użytkować stadion w okresie budowy i rozgrywać na nim mecze w obecności ok. 8 tys. kibiców.
Podczas przerwy w rozgrywkach murawa boiska musi być przesunięta o około 20 metrów.
Tylko przez jedną rundę (jesienią 2008 r.) kibice Zagłębia będą zmuszeni jeździć za swoją drużyną do Polkowic. W tym czasie w Lubinie będzie budowana trybuna główna, zachodnia z budynkiem dla VIP-ów i prasy, szatnią dla sportowców, pomieszczeniami technicznymi itp.
Resztka starej korony zostanie przysypana ziemią i obsiana trawą. Architekci zaplanowali przerzucenie przez stary wał pomostów, którymi widzowie będą wchodzić na stadion.
Na koniec zdemontowane zostaną cztery maszty oświetleniowe. Za wałem powstaną miejsca parkingowe. Jaskółka pozostanie. Dzięki temu nowa arena będzie charakterystyczna i rozpoznawalna.Benfica zaklepana
Harmonogram przewiduje, że zasadnicza część prac rozpocznie się w styczniu 2008 roku i zakończy w grudniu 2009 r, by rundę wiosenną w 2010 roku Zagłębie Lubin mogło rozgrywać już na nowym obiekcie.
– Daty pierwszego spotkania nie znamy, bo nie my układamy kalendarz ekstraklasy – mówi Robert Pietryszyn. – Za to wiemy, że naszym pierwszym partnerem będzie Benfica Lizbona. Mamy to już zaklepane. O ile władze Zagłębia się do tego czasu nie zmienią – dodaje prezes pół żartem, pół serio. Biada temu, który chciałby teraz usunąć z klubu Roberta Pietryszyna i szefa rady nadzorczej Mariusza Bobera. Obydwaj cieszą się u kibiców szacunkiem, o którym ich poprzednicy mogli tylko pomarzyć. – Nie rzucają słów na wiatr – tłumaczy szesnastoletni Kuba Jaworski, fan lubińskiej drużyny. – Przed nimi działacze obiecywali, kręcili, mydlili nam oczy.Kto da jeszcze?
Nowy stadion dla Zagłębia Lubin ma kosztować 120 milionów złotych. 100 milionów dał KGHM. Ostatnia rata z tych pieniędzy wpłynie na konto klubu w marcu przyszłego roku. Mariusz Bober, przewodniczący rady nadzorczej, liczy, że teraz do budowy dorzucą się Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych, Totalizator Sportowy, sejmik i budżet państwa.
Partnerem lubińskiego PeBeKa będzie niemiecka firma Hochtief z ogromnym doświadczeniem, także w budowie obiektów sportowych. Jej dziełem jest m.in. stadion Lincoln Financial Field w Filadelfii, budynek Krakowskiej Szkoły Wyższej im. A. Frycza Modrzewskiego, Galeria Dominikańska we Wrocławiu, Pałac Sprawiedliwości w Warszawie, Centrum Handlu, Sztuki i Biznesu, Stary Browar w Poznaniu, itd.


Nowy stadion
* 16,3 tys. miejsc, w tym: 15, 6 tys. miejsc zwykłych, co najmniej 700 miejsc dla VIP-ów
* dodatkowo 100 miejsc SuperVIP i 32 miejsca dla niepełnosprawnych
* żadnych płotów i ogrodzeń na trybunach
* koszt inwestycji w przeliczeniu na 1 miejsce: 1817,5 euro
* bezpieczeństwo ma zapewnić m.in. nowoczesny monitoring
* w planach jest wybudowanie w pobliżu stadionu hotelu
* zagospodarowanie przestrzenne – budowa bazy hotelowej i centrum treningowego – będzie przedmiotem odrębnego postępowania przetargowego
* dwa telebimy o powierzchni co najmniej 20 mkw.

http://www.elubin.pl/index.php/content/view/1010/104/
krzysiu_ no está en línea   Reply With Quote
Old September 14th, 2007, 04:42 PM   #16
krzysiu_
BANNED
 
krzysiu_'s Avatar
 
Join Date: Jun 2006
Location: Gdańsk / Amsterdam
Posts: 3,580
Likes (Received): 10

18 września...No ciekawy jestem...
krzysiu_ no está en línea   Reply With Quote
Old September 15th, 2007, 02:11 PM   #17
HAL 9010
Registered User
 
HAL 9010's Avatar
 
Join Date: Apr 2007
Posts: 3,825

jestem opytmistą mysle ze zaczną zgodnie z planem
HAL 9010 no está en línea   Reply With Quote
Old September 15th, 2007, 02:31 PM   #18
krzysiu_
BANNED
 
krzysiu_'s Avatar
 
Join Date: Jun 2006
Location: Gdańsk / Amsterdam
Posts: 3,580
Likes (Received): 10

Quote:
Originally Posted by Szczepann View Post
jestem opytmistą mysle ze zaczną zgodnie z planem
Czyli we wtorek...
krzysiu_ no está en línea   Reply With Quote
Old September 17th, 2007, 10:35 PM   #19
ojciecchrzestny
Registered User
 
Join Date: Aug 2007
Location: Lublin
Posts: 122
Likes (Received): 0

Najwyzszy czas odswiezyc watek. Mysle ze bedzie napajal nas optymizmem , ze stadiony jednak zaczynaja powstawac.

Stadionu w Lubinie nie będzie...

...Albowiem od jutra ruszy budowa nowego obiektu KGHM Zagłębie Lubin! O godzinie 13 w ruch pójdą łopaty, kilofy i młoty, a na teren stadionu wjedzie także ciężki sprzęt. W rozbiórce starego obiektu będą pomagać przedstawiciele KGHM oraz Zagłębia Lubin SSA z Prezesem Robertem Pietryszynem na czele.

Czas nagli, a przecież nowy stadion ma być gotowy do końca 2009 roku. Projekt zakłada, że nowa arena będzie „wbudowana” w stary obiekt. To zaś wymaga rozbiórki większej części stadionu. Dlatego aktywnie chcą się w nią włączyć prezes KGHM SA, Krzysztof Skóra, poseł Adam Lipiński, Przewodniczący Rady Nadzorczej Zagłębia Lubin Mariusz Bober. Na czele ekipy budowlanej stanie Prezes Zagłębia Lubin – Robert Pietryszyn. A wszystkiemu przyglądać się będą kibice i dziennikarze. - Nowy stadion to nasze wspólne dziecko. Każdy z nas ma duży udział w jego powstaniu. Chcemy wybudować stadion bez żadnych opóźnień, więc postanowiliśmy, że pomożemy w przyspieszeniu prac. – uśmiecha się Pietryszyn, by już na poważnie dodać. - Od jutra będziemy mogli już oficjalnie powiedzieć, że budowa się zaczęła. Skończył się etap planowania, pięknych rysunków i nadziei. Zaczyna się żmudna praca. Jestem szczęśliwy, że udało mi się do tego doprowadzić. Nowy stadion w Lubinie to takie moje prywatne mistrzostwo Polski – piłkarze zdobyli je w zeszłym sezonie na murawie, ja w gabinetach KGHM – u. Wszystko to dla naszych fantastycznych kibiców – kończy szef Mistrzów Polski.

Rozbiórka spowoduje jednak pewne niedogodności dla fanów mistrza Polski. Na początek wyburzone zostaną łuki za bramkami oraz niższa trybuna wzdłuż boiska, niemniej jednak mecze będą mogły być rozgrywane w Lubinie. Dopiero w następnym sezonie, gdy budowa będzie już mocno zaawansowana, drużyna będzie grała jedną rundę tylko na wyjazdach, albo skorzysta z położonego nieopodal Lubina stadionu w Polkowicach. - Liczę na wyrozumiałość naszych fanów. – śmieje się prezes.

Jutro również kibice będą mieli okazję zobaczyć symboliczne wbicie łopaty pod budowę nowego obiektu. Za trzy lata będą to właśnie na nim będą oglądać mecze w Orange Ekstraklasie i – miejmy nadzieję – w europejskich pucharach.

Nowy stadion Mistrza Polski będzie miał 16.300 miejsc siedzących pod dachem. Będzie miał trzy gwiazdki, co oznacza, że będzie można na nim rozgrywać mecze fazy grupowej Ligi Mistrzów. Głównym inwestorem jest KGHM Polska Miedź SA, które przeznaczyło na ten cel 100 milionów złotych. Stadion w Lubinie będzie również stadionem pomocniczym podczas EURO 2012.
Wiec jest szansa ze przybedzie nowy stadion , duuuuuzo bardziej nowoczesny niz w Kielcach. (ten w Kielcach tez jest bardzo ladny, w koncu nowy)

Stadion bedzie bardzo podobny do tego ktory jest budowany aktualnie w Pradze, jak ktos ciekawy to na forum(czeskim) sa zdjecia.
ojciecchrzestny no está en línea   Reply With Quote
Old September 17th, 2007, 11:16 PM   #20
Noodles_ZG
BANNED
 
Join Date: Jul 2007
Location: Location Location Location: Location Location Location: Location Location Posts: 2,660
Posts: 2,659
Likes (Received): 0

Teraz to juz chyba nie ma odwrotu Stadion jednak powstanie Ten w Lubinie bedzie nowoczesniejszy niz w Kielcach bo bedzie tez znacznie drozszy. Dobrze, ze juz na dobre zapanowala "moda" na nowe stadiony

I jeszcze info odnosnie utrudnien, jakie wiaza sie z budowa nowego stadionu:

Quote:
Ważny komunikat dla wszystkich fanów!

dodano: 17.09.07 r. kategoria: Kibice
Mamy bardzo ważną informację dla wszystkich kibiców, chcących na żywo śledzić pojedynki z udziałem „Miedziowych” oraz ich rywali. W związku z pierwszymi pracami nad budową nowego obiektu Zagłębia Lubin już od najbliższego spotkania z Łódzkim KS (22.09.07 r., godzina 17) aż do końca sezonu będą zamknięte sektory znajdujące się naprzeciwko trybuny głównej, a także sektor kibiców gości, jak również „łuk” sąsiadujący z tablicą elektroniczną.Taka konieczność jest powodowana pierwszymi pracami rozbiórkowymi prowadzonymi na naszym stadionie. Wskutek braku możliwości do zapewnienia odpowiedniego bezpieczeństwa na obiekcie nasz klub jest zmuszony nie wpuszczać na obiekt kibiców drużyn przyjezdnych, za co serdecznie wszystkich fanów innych zespołów Orange Ekstraklasy przepraszamy. Ponadto informujemy, że dla kibiców Mistrza Polski udostępniona będzie dodatkowa trybuna, tzw. łuk, znajdujący się tuż obok sektora A.

Za wszelkie utrudnienia przepraszamy, jakkolwiek mamy nadzieję, iż fani zrozumieją, że podjęte przez nas decyzje są nieodzowne, a ponadto usprawnią proces budowy nowego obiektu SSA Zagłębie Lubin, na który przecież wszyscy niecierpliwie czekamy.


Źródło: WW/KGHM Zagłębie Lubin
Noodles_ZG no está en línea   Reply With Quote


Reply

Tags
dolnośląskie, ekstraklasa, infrastruktura sportowa, lubin, stadion, stadiony, zagłębie

Thread Tools

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Related topics on SkyscraperCity


All times are GMT +2. The time now is 12:26 PM.


Powered by vBulletin® Version 3.8.11 Beta 4
Copyright ©2000 - 2017, vBulletin Solutions Inc.
Feedback Buttons provided by Advanced Post Thanks / Like (Pro) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2017 DragonByte Technologies Ltd.

vBulletin Optimisation provided by vB Optimise (Pro) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2017 DragonByte Technologies Ltd.

SkyscraperCity ☆ In Urbanity We trust ☆ about us | privacy policy | DMCA policy

Hosted by Blacksun, dedicated to this site too!
Forum server management by DaiTengu