daily menu » rate the banner | guess the city | one on oneforums map | privacy policy | DMCA | news magazine

Go Back   SkyscraperCity > European Forums > Euroscrapers > Local discussions > Slovakia

Slovakia Slovensko |» Bratislava | Košice

View Poll Results: Zvoľte najlepšieho hráča Slovenska na MS 2011
Jaroslav Halák 4 3.54%
Ján Lašák 4 3.54%
Dominik Graňák 1 0.88%
Milan Jurčina 1 0.88%
Ivan Majeský 0 0%
Peter Podhradský 0 0%
Martin Štrbák 0 0%
Ľuboš Bartečko 0 0%
Pavol Demitra 6 5.31%
Marián Gáborík 3 2.65%
Marcel Hossa 0 0%
Ladislav Nagy 59 52.21%
Branko Radivojevič 0 0%
Štefan Ružička 1 0.88%
Miroslav Šatan 17 15.04%
Michal Handzuš 9 7.96%
Ľubomír Višňovský 4 3.54%
Marián Hossa 0 0%
Richard Zedník 2 1.77%
Josef Stumpel 2 1.77%
Tomáš Surový 0 0%
Voters: 113. You may not vote on this poll

Reply

Thread Tools Rating: Thread Rating: 12 votes, 4.67 average.
Old March 26th, 2008, 06:10 PM   #221
palsoft
Bratislava citizen

palsoft's Avatar

Likes (Received): 23

Podla IIHF je slovenska extraliga na piatom mieste v rebricku europskych lig:

1. Rusko, 2. Fínsko, 3. Česko, 4. Švédsko, 5. Slovensko, 6. Švajčiarsko, 7. Nemecko, 8. Bielorusko, 9. Lotyšsko, 10. Dánsko, 11. Rakúsko, 12. Kazachstan, 13. Nórsko, 14. Francúzsko, 15. Slovinsko, 16. Taliansko, 17. Maďarsko, 18. Poľsko, 19. Holandsko, 20. Ukrajina, 21. Veľká Británia, 22. Rumunsko.
palsoft no está en línea   Reply With Quote

Sponsored Links

Old March 26th, 2008, 06:47 PM   #222
wuane
Registered User

wuane's Avatar

Likes (Received): 336

Suhlasim s rebrickom,mozno by som prehodil cechov a svedov,ale ked je to oficialny rebricek,tak asi vedia preco to tak ulozili.
..dúfam, že to nikto nepočúva, zabezpečil som na tento rok 35, na budúci rok asi 40, plus teda ďalšie veci. Zabezpečil som ich, ako tie peniaze, vlastnou hlavou...To, že sa pri tom motal Fedor, nemôže znamenať, že ma niekto bude držať za gule, to sa nesmie stať...Som sa vymanil od Fedora a povedal som: Fedor, ja som dal do toho hlavu a nie ty si dal do toho hlavu, takže ja budem teraz o niektorých veciach rozhodovať..."

SLOVAK CITIES -
- S L O V E N S K É
M E S T Á -
wuane no está en línea   Reply With Quote
Old March 26th, 2008, 11:41 PM   #223
wonderdax
Non post padder

wonderdax's Avatar

Likes (Received): 2

futuros na Novy most a hokej nam nesahaj
wonderdax no está en línea   Reply With Quote
Old March 27th, 2008, 01:13 AM   #224
futuros
Astral tourist

futuros's Avatar

Likes (Received): 26

Dnes som bol hrať futbal v telocvični. Len tak kvoli športu. A samozrejme som mal oblečený náš slovenský futbalový dres.

A ako som už vravel, keď sú majstrovstvá sveta v hokeji, či na často inokedy, nosím náš dres.

Takže na hokej budem siahať, či sa ti to páči alebo nie. Možno že som vulgárny materialista (akoby povedal Cimrman), ale chcem medialu. Nie pre medailu, ale je krásne vidieť Slovákov v hre o medialy, čítať o ich výkonoch v zahraničných médiach. Ale ak chceme medialy, musíme hrať lepšie. To je jednoznačné.

Kritika preto môže byť oveľa prínosnejšia, než tvárenie sa, že sme najlepší.
Old March 27th, 2008, 09:54 AM   #225
e2ek1el
Registered User

e2ek1el's Avatar

Likes (Received): 4

Quote:
Originally Posted by futuros View Post

Dnes som bol hrať futbal v telocvični. Len tak kvoli športu. A samozrejme som mal oblečený náš slovenský futbalový dres.

A ako som už vravel, keď sú majstrovstvá sveta v hokeji, či na často inokedy, nosím náš dres.

Takže na hokej budem siahať, či sa ti to páči alebo nie. Možno že som vulgárny materialista (akoby povedal Cimrman), ale chcem medialu. Nie pre medailu, ale je krásne vidieť Slovákov v hre o medialy, čítať o ich výkonoch v zahraničných médiach. Ale ak chceme medialy, musíme hrať lepšie. To je jednoznačné.

Kritika preto môže byť oveľa prínosnejšia, než tvárenie sa, že sme najlepší.
ale trochu objektivity by nezaškodilo... ja tiež nekritizujem čínsku hokejovú ligu keď som ju nikdy nevidel.... Skus si zájsť niekedy na Slovan, keď bude hrať s dobrým súperom (napríklad Skalicou )a určite zmeníš názor na našu extraligu. Je fajn že aj keď nesleduješ hokej tak na majstrovstvá fandíš, určite to nie je pokrytecké - nepotrebujeme ale aby sme boli najlepší, konkurencia je tu obrovská - mne napríklad úplne stačí zážitok z dobrého zápasu Viac ako príjemným bonusom je potom keď vyhrá Skalica, Kometa alebo repre
Old March 27th, 2008, 09:59 AM   #226
wonderdax
Non post padder

wonderdax's Avatar

Likes (Received): 2

fuj materializmus, dolezity je duch ....ako ten olympisky cinsky !
wonderdax no está en línea   Reply With Quote
Old March 27th, 2008, 03:25 PM   #227
Joey_T
Registered User

Joey_T's Avatar

Likes (Received): 0

Quote:
Originally Posted by e2ek1el View Post
Bol som v podstate na všetkých štvrtfinálových a semifinálových stretnutiach v Skalici, chodil som aj na Kometu (tá má asi najlepších fanúškov v ČR) a rozdiel medzi slovenskou extraligou a prvou ligou v Čechách je obrovský. Českú extraligu nejak zvlášť nesledujem ale bol som príjemne prekvapený tým čo tu predvádzajú Trenčín, Slovan, Košice aj Skalica. Výborný ofenzívny hokej, kvalitný hráči (v Skalici Pálfy, Zálešák, Rybár ). Sledovať Pálfyho na ľade je fakt zážitok.
Aj ja som bol na všetkých semifinálových zápasov v Skalici, ale tieto reči o Žigovi sú prehnané. Vyniká v skalickom mužstve, ale to len preto, že okrem Zálešáka a možno Školiaka, tam žiadne výraznejšie osobnosti nie sú.

Quote:
Čo sa týka návštev, Skalica má na playoff beznádejne vypredaný štadión (oficiálne 3900), podobne je to v Košiciach.
Počas play-off je vypredané úplne všade, akurát v Bratislave sa ukázali fanúšikovia, ktorí v zápase proti Trenčínu nezaplnili celú Samsung Arénu (na zápase bolo 7500 divákov).

Quote:
Nemyslím si že by sme tu potrebovali nejakú druhú NHL a arény pre 15000 divákov, ktoré by nezaplnili ani v Prahe (v Brne možno áno - o 7000 lístkov sa bilo minimálne 50000 ľudí).
Nové štadióny by prázdne určite neboli, stačí sa pozrieť do Košíc, kde sa o 8 a po tisíc vstupeniek bije aspoň 100 000 ľudí. A to nemyslím ironicky.
Joey_T no está en línea   Reply With Quote
Old March 27th, 2008, 04:14 PM   #228
e2ek1el
Registered User

e2ek1el's Avatar

Quote:
Originally Posted by Joey_T View Post
Aj ja som bol na všetkých semifinálových zápasov v Skalici, ale tieto reči o Žigovi sú prehnané. Vyniká v skalickom mužstve, ale to len preto, že okrem Zálešáka a možno Školiaka, tam žiadne výraznejšie osobnosti nie sú.
no snáď nebudem OT, tento thread by aj tak mohol byť viacmennej o hokeji všeobecne.... ale čo sa týka Žiga, jedná sa určite o bezkonkurenčne najlepšieho hráča v lige (taký Špilár ale tiež stvárna strašné kusy, snáď si ho SI v piatok ustráži ), na ľade má nehorázny prehľad, pokiaľ má a občas aj keď nemá priestor, dokáže vytvoriť nádherné gólové situácie. Pravda, je to už tak trochu dědek, ale myslím že nielen Skaličani možu byť radi že hrá tu na Slovensku. Čo sa týka tímu, bez Pálfyho a Zálešáka by sa určite tak ďaleko nedostali, majú však veľkú výhodu že vačšina z nich je zo Skalice a okolia, rozumia si a v tíme panuje pohoda (presný opak Zvolena napríklad ). Inak ďalší nadpriemerný hráči sú Mikúš, Kocák, Vlčák, Rybár... no keď tak nad tým rozmýšlam, s výnimkou superútoku 1 je vlastne skalický tím celkom vyrovnaný

Quote:
Počas play-off je vypredané úplne všade, akurát v Bratislave sa ukázali fanúšikovia, ktorí v zápase proti Trenčínu nezaplnili celú Samsung Arénu (na zápase bolo 7500 divákov).

Nové štadióny by prázdne určite neboli, stačí sa pozrieť do Košíc, kde sa o 8 a po tisíc vstupeniek bije aspoň 100 000 ľudí. A to nemyslím ironicky.
tak tomu hovorím hanba, tých 7500 tisíca by sa možno pozbieralo aj u nás

Skrátka u nás je hokej športom číslo jedna a bolo by strašnou hanbou aby v Bratislave (a samozrejme aj Brne) nestál hokejový svatostánok na úrovni. Keď sú prachy na hypermarkety, shopping mally, širokorozchodnú železnicu, vianočné kolekcie pre duchny, snáď nebude problém uvoľniť peniaze na niečo poriadne - a hlavne snáď sa najde konečne vola riešiť súčasnú situáciu a vy* sa na špekulácie s pozemkami. V Blave aj Brne.
Old March 27th, 2008, 04:17 PM   #229
e2ek1el
Registered User

e2ek1el's Avatar

Quote:
Aj ja som bol na všetkých semifinálových zápasov v Skalici ...
btw.... odkiaľ si to vlastne a kam si chodil v Skalici na hokej??? Ja v(*)tšinou do fans, na pravú stranu z pohľadu na ľadovú plochu

ja vieeeem patrí tam to divné a ale nemám ho
Old March 27th, 2008, 04:43 PM   #230
Nido
Registered User

Likes (Received): 3

no bleskovky to vysvetluju aj takto, co sa tyka listkov na hokej:

http://www.bleskovky.sk/cl/12/223866...era-fanusikov-

sice sa mozno sekli len v tom ze vacsina listkov bola za 350 a na statie za 150 (dokonca ticketportal este teraz hadzal tri volne miesta na statie), ale vsak clanok zaujme
Nido no está en línea   Reply With Quote
Old March 27th, 2008, 04:48 PM   #231
Joey_T
Registered User

Joey_T's Avatar

Quote:
btw.... odkiaľ si to vlastne a kam si chodil v Skalici na hokej??? Ja v(*)tšinou do fans, na pravú stranu z pohľadu na ľadovú plochu

ja vieeeem patrí tam to divné a ale nemám ho
Tribúna označená ako AD (neviem čo je to za označenie), čiže na opačnej strane. Diagonálne, ale nie celkom, lebo v Skalici sú tribúny len na troch stranách.
To divné a je ä a je na slovenskej klávesnici na klávese s ]}.
Old March 27th, 2008, 05:03 PM   #232
wuane
Registered User

wuane's Avatar

Likes (Received): 336

Na akej urovni je v sucasnosti Palffy sa uvidim az na MS,lebo pravdepodobne pojde,ak sa nezrani.Ale teraz Skalici velmi pomohol,povedal by som ze on a Rybar,bez nich by bola skalica polovicna.
..dúfam, že to nikto nepočúva, zabezpečil som na tento rok 35, na budúci rok asi 40, plus teda ďalšie veci. Zabezpečil som ich, ako tie peniaze, vlastnou hlavou...To, že sa pri tom motal Fedor, nemôže znamenať, že ma niekto bude držať za gule, to sa nesmie stať...Som sa vymanil od Fedora a povedal som: Fedor, ja som dal do toho hlavu a nie ty si dal do toho hlavu, takže ja budem teraz o niektorých veciach rozhodovať..."

SLOVAK CITIES -
- S L O V E N S K É
M E S T Á -
wuane no está en línea   Reply With Quote
Old March 27th, 2008, 05:07 PM   #233
e2ek1el
Registered User

e2ek1el's Avatar

Quote:
Tribúna označená ako AD (neviem čo je to za označenie), čiže na opačnej strane. Diagonálne, ale nie celkom, lebo v Skalici sú tribúny len na troch stranách.
To divné a je ä a je na slovenskej klávesnici na klávese s ]}.
no a odkiaľ si to teda?? (žeby som nebol jediný Záhorák na fóre??? )

btw. to divné a nemám, mám iba českú, francúzsku a anglickú klávesnicu a kvoli a sa mi slovenská inštalovať nechce
Old March 27th, 2008, 05:14 PM   #234
Joey_T
Registered User

Joey_T's Avatar

Quote:
no a odkiaľ si to teda?? (žeby som nebol jediný Záhorák na fóre??? )

btw. to divné a nemám, mám iba českú, francúzsku a anglickú klávesnicu a kvoli a sa mi slovenská inštalovať nechce
Z Košíc , takže to zatiaľ vyzerá, že si jediný záhorák na fóre .
Nastavenie slovenskej klávesnice ti zaberie sotva pár minút, no aj tak ako záhorák máš skvelú gramatiku .
Old March 27th, 2008, 05:19 PM   #235
e2ek1el
Registered User

e2ek1el's Avatar

Quote:
Z Košíc , takže to zatiaľ vyzerá, že si jediný záhorák na fóre .
Nastavenie slovenskej klávesnice ti zaberie sotva pár minút, no aj tak ako záhorák máš skvelú gramatiku .
som si hovoril že to diagonálne vychádza na tribúnu oproti hosťom alebo pokiaľ sa pozeráš naopak tak ...hosťovskú. S gramatikou by som sa veľmi nechválil, slovensky síce viem písať ale neviem hovoriť čo by ti potvrdili všetci čo ma videli na vianočnom stretku

no... tak zajtra sa uvidí, každopádne myslím že divákom sme predviedli dobrý hokej, nech teda zvíťazí ten lepší (hlavne nech nehrá večer "Jeden pomaranč" ).
Old March 27th, 2008, 05:31 PM   #236
Joey_T
Registered User

Joey_T's Avatar

Mandarinka Darinka zajtra určite bude, pretože doteraz vyhrali vždy domáci a váš Zálešák leží v nemocnici. Skalici dúfam že nebude dopriate historické finále, pretože ako si písal, zvíťazí lepší
Old March 27th, 2008, 06:54 PM   #237
DEPO
Registered User

TIP : KE 5:1 SI . KOŠICE DO TOHO !!!
DEPO no está en línea   Reply With Quote
Old March 27th, 2008, 07:12 PM   #238
e2ek1el
Registered User

e2ek1el's Avatar

Quote:
Originally Posted by DEPO View Post
TIP : KE 5:1 SI . KOŠICE DO TOHO !!!
... uvidíme Každopádne verím tomu že vám budeme rovnocenným súperom a aj keď štatistiky a bwin hovoria inak, tajne dúfam vo víťazstvo Skalice Tak jednoznačné ako píšeš to ale určite nebude

SKALICA DO TEHO !!!! Nebojte sa lazníkov z východu !!!
Old March 27th, 2008, 08:44 PM   #239
Joey_T
Registered User

Joey_T's Avatar

No tak jednoznačné to asi nebude, ale verím HC KOŠICE.

http://youtube.com/watch?v=IRv110L0sng
Old March 27th, 2008, 11:54 PM   #240
Qwert
Moderator

Qwert's Avatar

Likes (Received): 652

OK, back to topic

from: http://hokej.pravda.sk/fico-podpori-..._sk_hhokej_p14

Quote:
Fico podporí výstavbu haly pre MS 2011

Premiér SR Robert Fico podporí projekt výstavby multifunkčnej haly v Bratislave pre majstrovstvá sveta v hokeji v roku 2011. Do vlády by ho malo predložiť ministerstvo školstva. Povedal to vo štvrtok primátor Bratislavy Andrej Ďurkovský po stretnutí s predsedom vlády Robertom Ficom.

O projekte výstavby multifunkčnej arény už rokoval primátor aj s ministrom školstva Jánom Mikolajom.

"Premiér vyjadril podporu návrhu a bude sa o ňom hovoriť na jednom z najbližších rokovaní vlády. Od premiéra som chcel záruku, že ak predložím na najbližšie rokovanie mestského zastupiteľstva požiadavku na ďalšie vstupy zo strany hlavného mesta, bude mať celý projekt už aj podporu zo strany vlády. Súhlas nebol totiž do dnešného dňa jednoznačne deklarovaný," uviedol Ďurkovský.

Premiér aj primátor sa dohodli, že výstavba haly sa uskutoční formu tzv. PPP-projektu.

SITA
Shortly in English: Prime Minister Robert Fico will support project of the multifunction hall for Ice Hockey Championship in 2011. Bratislava mayor Andrej Ďurkovský has already negotiated with Prime Minister and Minister of Education Ján Mikolaj. They made agreement that the hall should be built using public-privat partnership (PPP).
Qwert no está en línea   Reply With Quote

Reply

Thread Tools
Rate This Thread
Rate This Thread:

Posting Rules