search the site
 daily menu » rate the banner | guess the city | one on oneforums map | privacy policy | DMCA | news magazine | posting guidelines

Go Back   SkyscraperCity > European Forums > Forum Polskich Wieżowców > Inwestycje w Polsce > Śląsk

Śląsk » Katowice » WrocławGlobal Announcement

As a general reminder, please respect others and respect copyrights. Go here to familiarize yourself with our posting policy.


Reply

 
Thread Tools Rating: Thread Rating: 5 votes, 3.40 average.
Old October 3rd, 2007, 03:16 PM   #1
damin
Registered User
 
Join Date: Nov 2006
Location: Lubin
Posts: 365
Likes (Received): 1

[Lubin] Hala widowiskowo-sportowa

Hala widowiskowo-sportowa z widownią na 3727 miejsc siedzących, o powierzchni zabudowanej 6175,72 m2 i powierzchni netto wszystkich pomieszczeń równej 16246,76 m2.

Kubatura: V=122 865,12 m3
Powierzchnia netto pomieszczeń: Pn= 16246,76 m2
Szerokość maksymalna: 66,89 m
Długość maksymalna: 107,44 m
Wysokość budynku max.: 18,25 m (SW)
Wymiary areny sportowej: 45 x 24 m
Ilość miejsc na widowni (ogółem): 3727
Poziom posadowienia parteru: ppp= ±0,00= 129,00 m n.p.m.
Ilość miejsc postojowych dla samochodów osobowych: 246 w terenie (w tym 15 dla osób niepełnosprawnych) 108 w garażu otwartym

Koszt budowy hali: 64 795 023,36 (z vat)

Inwestor: Regionalne Centrum Sportowe Sp. z o.o.

Wykonawca: Skanska S.A.


Hala widowiskowo - sportowa powstanie przy ul. Odrodzenia na terenie lubińskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji. Będzie miała ponad 16 200 m2 powierzchni i ponad 18 m wysokości. Pomieści 3 727 osób na trybunach stałych i rozkładanych.

W budynku, oprócz głównej areny, znajdą się siłownie, mniejsze boiska i sale treningowe. W podziemiach hali powstanie 108 miejsc parkingowych w garażu otwartym, a przy samej hali będzie mogło zaparkować 246 samochodów.

Nad parkingiem podziemnym, przed głównym wejściem do budynku powstanie scena służąca organizacji koncertów na otwartej przestrzeni. Parter pomieści przestronny hol z punktem gastronomicznym, oferujący przebywającym w nim osobom możliwość obejrzenia odbywającego się meczu na ekranach monitorów. Arena sportowa o wymiarach 45 m na 24 m będzie miała powierzchnię ok. 1080 m kw. Zgodnie z przepisami sportowymi na jej podłogę naniesione zostaną linie boiska do gry w piłkę ręczną, siatkówkę i koszykówkę.

Pierwsze piętro przeznaczone będzie na sale konferencyjne, biura, zaplecze i serwerownię. Z drugiego piętra będzie wejście na trybuny stałe - tzw. „balkon” na 2111 miejsc. Znajdą się tu również stanowiska komentatorskie dla dziennikarzy obsługujących mecze, miejsca na kamery stacjonarne i mobilne. Na tym poziomie planowane są również pomieszczenia dla VIP-ów oraz sala dla delegatów Europejskiej Federacji Piłki Ręcznej (European Handball Federation).

Dzięki składanemu pierwszemu rzędowi trybun możliwe będzie powiększenie powierzchni areny sportowej. Pozwoli to na zwiększenie miejsca do rozgrywek prowadzonych w tym samym czasie na kilku boiskach poprzecznych, np. w fazie eliminacji albo podczas organizacji imprez targowo-wystawienniczych. Po złożeniu trybun teleskopowych może powstać scena wewnętrzna. Dzięki niej, przy niesprzyjających warunkach pogodowych, możliwe będzie organizowanie koncertów, festynów i innych imprez masowych „pod dachem”.Wizualizacje


Animacja 3D


Szczegółowe dane:
http://www.rcslubin.pl/przetarg/hala...jekt-Przetarg/

Last edited by damin; July 17th, 2012 at 05:32 PM.
damin no está en línea   Reply With Quote

Sponsored Links
Old October 5th, 2007, 06:39 PM   #2
marco.406
Registered User
 
Join Date: Sep 2004
Location: LGOM
Posts: 1,001
Likes (Received): 989

Dzisiaj mieszkańcy Lubina dostali taką ankietę:marco.406 no está en línea   Reply With Quote
Old October 5th, 2007, 08:01 PM   #3
krzysiu_
BANNED
 
krzysiu_'s Avatar
 
Join Date: Jun 2006
Location: Gdańsk / Amsterdam
Posts: 3,580
Likes (Received): 10

Trójeczka chyba najładniejsza moim zdaniem
krzysiu_ no está en línea   Reply With Quote
Old October 5th, 2007, 08:25 PM   #4
damin
Registered User
 
Join Date: Nov 2006
Location: Lubin
Posts: 365
Likes (Received): 1

Najladniejsza a w dodatku korzystnie bedzie sie prezentowac w odniesieniu do budowanej w poblizu Galerii Cuprum
damin no está en línea   Reply With Quote
Old October 5th, 2007, 08:41 PM   #5
strzelec
CAMPIONS 2006
 
Join Date: Apr 2005
Location: KROMERA - centrum północne
Posts: 812
Likes (Received): 3

Ciezko powiedziec na podstawie takich wizualek ktory projekt jest najlepszy. Najwazniejsze, zeby nie skonczylo sie na gadaniu.
__________________
lubiński wrocławianin
strzelec no está en línea   Reply With Quote
Old October 5th, 2007, 10:34 PM   #6
nautilius
Registered User
 
nautilius's Avatar
 
Join Date: Apr 2007
Location: Silesia
Posts: 130
Likes (Received): 0

moim skromnym zdaniem trojka wchodzi reszta to mi sie kojarzy starym dobrym modernizmem...ale to juz bylo. Trojka troche mniej
nautilius no está en línea   Reply With Quote
Old October 6th, 2007, 12:52 AM   #7
Salvator
pingwin dokątowy
 
Salvator's Avatar
 
Join Date: Aug 2007
Posts: 2,531
Likes (Received): 31

3 albo 2, byle nie 1
Salvator no está en línea   Reply With Quote
Old October 6th, 2007, 02:37 PM   #8
damin
Registered User
 
Join Date: Nov 2006
Location: Lubin
Posts: 365
Likes (Received): 1

Quote:
Będą pieniądze na budowę hali widowiskowo-sportowej czy nie? Już za kilka dni lubińscy radni podejmą decyzję w tej sprawie. W tym tygodniu również mieszkańcy naszego miasta będą mogli swoim „za” lub „przeciw” poprzeć lub nie, budowę nowego obiektu sportowego.

W październiku radni podejmą decyzję o tym, czy przeznaczyć pieniądze na budowę hali widowiskowo-sportowej na terenie lubińskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji. Zmiany w budżecie miasta zaproponowane przez prezydenta Roberta Raczyńskiego, nad którymi radni będą głosować, obejmują pierwszą ratę na budowę hali, czyli 15 milionów złotych. Koszt całości inwestycji to 30 – 40 milionów złotych.

Do 27 tysięcy skrzynek pocztowych w tym tygodniu trafi ulotka informacyjna wraz z kartą, dzięki której mieszkańcy mogą zadecydować na „Tak” lub na „Nie”, za budową hali sportowej, a oprócz tego mogą wybrać jedną z trzech zaproponowanych wizualizacji obiektu.

Swój głos można oddać również w internecie. W specjalnej sondzie powtórzone są pytania z ulotki.

- Na pewno skorzystam z możliwości wyrażenia swojej opinii na temat lubińskiej hali sportowej – mówi Darek Filipowicz, młody mieszkaniec Lubina. – Cieszy mnie to, że bierze się pod uwagę zdanie mieszkańców. Uważam też, że taki obiekt jest potrzebny, szczególnie w mieście, w którym drużyny sportowe zdobyły podwójne mistrzostwo naszego kraju.

Podobnego zdania jest większość mieszkańców. Nie tak dawno cieszyli się wraz z kibicami Zagłębia Lubin tym, że rozpoczęła się budowa stadionu piłkarskiego, a teraz jest szansa na to, że ruszy budowa hali sportowej.

- Taki obiekt jest potrzebny w Lubinie – mówi Agnieszka Malmon. – Nie tylko po to, żeby nasi zawodnicy nie musieli korzystać z hali w Głogowie, jak to mało miejsce na ostatnim spotkaniu, ale także po to, by można było zorganizować różne imprezy plenerowe dla mieszkańców i ich rodzin.

- Lubińscy politycy deklarowali przed wyborami, że będą wspierać budowę hali, ale w trakcie głosowań w radzie Miejskiej byli temu przeciwni. Dlatego też Państwa głos powinien przekonać wszystkich tych, którzy blokują rozwój miasta – nawołuje w ulotce informacyjnej prezydent Robert Raczyński . – Pomóżmy radnym zmienić zdanie. W październiku zbierze się Rada Miejska, która podejmie decyzję o przyznaniu środków finansowych na budowę hali widowiskowej. Dlatego też do Państwa zwracam się o pomoc w przekonaniu radnych. Pomóżmy politykom w dotrzymaniu obietnic wyborczych.

Teraz wszystko zależy od decyzji lubińskich radnych, a ich zdania są podzielone.

- Będę głosował za budową hali widowiskowej, co nie znaczy że zagłosuję za proponowanym budżetem – mówi Sebastian Chojecki, przewodniczący Rady Miejskiej. – W sumie kto może nie chcieć hali?

- Będę głosował „za”, ale za budową sali gimnastycznej przy Szkole Podstawowej nr 12 – powiedział nam Paweł Niewodniczański, lubiński radny z Teraz Lubin. – Dzieci z tej szkoły pozbawione są możliwości równego startu w życie. O tej szkole i jej uczniach wszyscy zapominają.
- Jestem za budowa hali, ale jeszcze komisje nad tym pracują, materiały są analizowane – mówi Krzysztof Olszowiak, lubiński radny. – Nie rzucam słów na wiatr, muszę zobaczyć jak to dokładnie wygląda i mieć pełne informacje o tej inwestycji. Trzeba zastanowić się czy nas na to stać. Warto pokusić się również o pozyskanie środków z zewnątrz. Jestem zwolennikiem hali, jednak mam wiele pytań i wątpliwości.
Źródło: lubin.pl

Koncepcja nr 1


Koncepcja nr 2


Koncepcja nr 3Quote:
Pierwsze głosy poparcia w sprawie budowy hali

Napływają już pierwsze głosy mieszkańców Lubina związane z poparciem budowy hali widowiskowo-sportowej.

Przypomnijmy. Budowę hali widowiskowo-sportowej zaproponował Robert Raczyński, prezydent Lubina. Spotkał się jednak ze sprzeciwem ze strony radnych. Z tego względu prezydent postanowił zapytać mieszkańców miasta czy chcą hali i jaki obiekt będzie dla nich najlepszy. Dlatego do wszystkich domów roznoszone są ulotki, na których są trzy projekty hali. Mieszkańcy odpowiedzą na pytanie czy są za budową hali w Lubinie i sami wybiorą, który z projektów zostanie wybudowany.

Większość z ulotek trafiła już do mieszkańców naszego miasta. – Po pierwszych dwóch dniach trwania akcji do urzędu drogą pocztową wróciło już ok. 1300 kart do głosowania- powiedział nam Krzysztof Maj, rzecznik prezydenta Lubina. – W urnach znajduje się mniej więcej druga taka liczba kart. Cieszy nas taki wynik , ponieważ są to dopiero pierwsze dni akcji, a widać już wyraźny odezw ze strony mieszkańców.

Wypełnione karty do głosowania można odsyłać bezpośrednio do Urzędu Miasta lub wrzucać je do urn, rozmieszczonych w szkołach czy przedszkolach. – Rodzice, którzy przyprowadzają swoje pociechy do przedszkola, chętnie wrzucają karty do urny znajdującej się w naszej placówce- powiedziano nam w Przedszkolu Nr 4. – Wiemy, że w urnie znajduje się już spora liczba kart, jednak ich dokładna liczba nie jest nam znana.

Ogólnie do mieszkańców miasta trafi 27 tysięcy ulotek. Jednak ze względu na ich ogromną liczbę, roznoszenie potrwa jeszcze do soboty. – Chciałbym uspokoić mieszkańców, że do soboty każdy otrzyma ulotkę wraz z kartą do głosowania- mówi Maj.- Gońcy mają sporo pracy, dlatego akcja roznoszenia rozłożona została na kilka dni.
Źródło: lubin.pl

Last edited by damin; July 14th, 2012 at 08:45 PM.
damin no está en línea   Reply With Quote
Old October 6th, 2007, 06:55 PM   #9
Sponsor
Registered User
 
Sponsor's Avatar
 
Join Date: Mar 2006
Location: Poznań
Posts: 8,551

Ja bym wolał wnętrze 1 ale z zewnątrz coś na wzór 3.
Sponsor no está en línea   Reply With Quote
Old October 6th, 2007, 07:27 PM   #10
krzysiu_
BANNED
 
krzysiu_'s Avatar
 
Join Date: Jun 2006
Location: Gdańsk / Amsterdam
Posts: 3,580
Likes (Received): 10

A gdzie widziałeś wnętrze 1
krzysiu_ no está en línea   Reply With Quote
Old October 6th, 2007, 08:49 PM   #11
Sponsor
Registered User
 
Sponsor's Avatar
 
Join Date: Mar 2006
Location: Poznań
Posts: 8,551

Chodziło mi o układ trybun Ale w sumie w 3 chyba są piętrowe to chyba lepsza ta trójka
Sponsor no está en línea   Reply With Quote
Old October 6th, 2007, 08:52 PM   #12
megiddo
xxx
 
megiddo's Avatar
 
Join Date: Jun 2007
Location: Kraków
Posts: 1,744
Likes (Received): 29

3 i 2 wymiata Lubin ma szczescie do dobrych projektów...Cuprum, teraz niezla hala...Wiele miast ma czego wam zazdrościć
megiddo no está en línea   Reply With Quote
Old October 11th, 2007, 09:59 PM   #13
homonto
Registered User
 
Join Date: Aug 2007
Posts: 49
Likes (Received): 0

Fajnie, że taka inwestycja będzie w Lubinie. To na tyle duża mieścina, że napwno przyda się. Lubin, oby tak dalej. Przy okazji, dawno już nie byłem w Lubinie, ale ostanio przejeżdżając da się zauważyć inwestycje. Dobrze, że ta droga z Legnicy już wyremontowana PEACE
__________________
homonto -
http://leafstudio.org/
homonto no está en línea   Reply With Quote
Old October 17th, 2007, 06:28 PM   #14
marco.406
Registered User
 
Join Date: Sep 2004
Location: LGOM
Posts: 1,001
Likes (Received): 989

http://www.lubin.pl/_portal/news/119...4%85_hali.html

Quote:
Mieszkańcy chcą hali

Blisko 40 procent mieszkańców zareagowało na apel prezydenta Lubina i oddało swój głos w sprawie budowy hali w mieście. Ma to pomóc radnym podjąć ostateczną decyzję.
Mistrz Polski MKS Zagłębie Lubin swoje mecze w Lidze Mistrzów rozgrywa w hali w Głogowie. Lubińska sala, przy Szkole Podstawowej nr 14, nie spełnia międzynarodowych wymogów. Prezydent chce, by hala na trzy tysiące miejsc powstała na terenach OSiR- u w ramach Regionalnego Centrum Sportowego. Projekty uchwał w tej sprawie złożone przez niego do radnych nie przyniosły żadnych efektów, ponieważ aby budowa tej hali mogła się rozpocząć, potrzebne są środki pieniężne, na wydatkowanie których muszą zgodzić się radni.

27 tysięcy kopert z trzema propozycjami projektu hali widowiskowo - sportowej oraz karta do głosowania trafiły do mieszkańców Lubina. Robert Raczyński zwrócił się do mieszkańców z pytaniem czy chcą budowy hali.

- Radni blokują tę inwestycję. Mam nadzieję, że jak zobaczą wyniki ankiety łatwiej będzie im podjąć decyzję - tłumaczy swoje działanie Raczyński. Jestem bardzo mile zaskoczony pozytywną reakcją mieszkańców i serdecznie dziękuję za włączenie się w dyskusję o przyszłości Lubina.

Do dzisiaj do urzędu wróciło ponad 10 tys. głosów. - Za halą opowiedziało się dokładnie 97,79 proc. mieszkańców, przeciw było 2,21 proc. - mówi Krzysztof Maj, rzecznik prezydenta.
Na kartach umieszczono trzy projekty, które przygotowali poznańscy architekci z Konsorcjum Archimedia. Pierwszy spotkał się z najmniejszym zainteresowaniem - jedynie osiem procent postawiło przy nim krzyżyk. Trzeci i drugi projekt zyskał największe uznanie (łącznie 89 procent). Obydwa prezentują nowoczesną formę i rozwiązania. O 10 procent lepsza okazała się „2”. W trzech procentach ankiet nie wybrano żadnego projektu.

- Zdanie mieszkańców jest dla nas ważne i jeśli nie będzie innych przeciwwskazań, a radni w końcu wyrażą zgodę na budowę, będziemy realizować, zgodnie z życzeniem, drugi projekt – mówi Damian Stawikowski, asystent prezydenta. Być może uda się połączyć obie koncepcje i zaproponować najlepszy wariant.

Projekt uchwały dotyczący przekazania pieniędzy na budowę hali ma być jutro rozpatrywany przez radnych. Wynik głosowania jest niewiadomą, ponieważ obradujące komisje Rady Miejskiej nad projektem uchwały nie wydały w tej sprawie żadnych opinii. Natomiast lokalni działacze PO, podczas konferencji prasowej Donalda Tuska w Lubinie, zadeklarowali, że radni Platformy zagłosują za budową hali. Podobną deklarację składał poseł PiS Piotr Cybulski.
marco.406 no está en línea   Reply With Quote
Old October 18th, 2007, 01:03 AM   #15
Pawlok
Registered User
 
Join Date: Apr 2006
Location: Dąbrowa Górnicza
Posts: 81
Likes (Received): 2

dobry pomysl z tą ankieta oby to tylko doszło do skutku
Pawlok no está en línea   Reply With Quote
Old October 19th, 2007, 04:38 PM   #16
Noodles_ZG
BANNED
 
Join Date: Jul 2007
Location: Location Location Location: Location Location Location: Location Location Posts: 2,660
Posts: 2,659
Likes (Received): 0

http://www.lubin.pl/_portal/news/119...5g_dalszy.html
Czyli to co zwykle, polityka najwazniejsza
Noodles_ZG no está en línea   Reply With Quote
Old October 21st, 2007, 12:20 PM   #17
DJRexxx
BANNED
 
Join Date: Feb 2004
Location: POLAND
Posts: 1,384
Likes (Received): 6

Czyzby wygrało najwieksze gówno?? mój boże Polacy to mają jednak spaczony gust...
DJRexxx no está en línea   Reply With Quote
Old November 4th, 2007, 02:16 PM   #18
damin
Registered User
 
Join Date: Nov 2006
Location: Lubin
Posts: 365
Likes (Received): 1

Quote:
"NIE" dla hali – radni nie dali pieniędzy na budowę

12 głosów przeciw, na 11 głosów za – lubińscy radni już po raz kolejny zagłosowali przeciwko przekazaniu pieniędzy na budowę hali widowiskowo-sportowej w Lubinie.


Dzisiejsza sesja Rady Miejskiej obfitowała w niespodzianki. Nie dość, że po zmianie porządku obrad ze stanowiska przewodniczącego odwołany został Sebastian Chojecki z PiS, a jego miejsce zajął klubowy kolega – Marek Bubnowski, to jeszcze radni miejscy po raz kolejny zagłosowali przeciwko przekazaniu pieniędzy na budowę hali widowiskowo-sportowej, a ankietę przeprowadzoną wśród mieszkańców uznano za sfałszowaną.

Powody radni mieli różne. Jedni argumentowali swoją decyzję innymi potrzebami, pilniejszymi niż hala, inni zarzekali się, że nie dadzą pieniędzy spółce miejskiej, która według ich informacji jest bankrutem. Pojawiły się również głosy mówiące o tym, że halę można zbudować w innym miejscu, a pieniądze potrzebne na inwestycję niekoniecznie muszą pochodzić z budżetu miasta.

- Głosuję przeciwko budżetowi, a nie przeciwko hali – mówił Krzysztof Olszowiak, radny PO. – To celowy zabieg prezydenta. Jeżeli chciałby on budować halę przedstawiłby racjonalne rozwiązanie. Nikt nie jest przeciwny budowie hali, ale nie za miejskie pieniądze. Ostatni miesiąc to lawina różnego rodzaju informacji prasowych, która wzbudza we mnie nieufność. To tylko utwierdza mnie w przekonaniu, że mamy rację. Nie ukrywam, że mam pewne podejrzenia. Spółka LSI jest bankrutem i głosuje przeciwko zmianom w budżecie, ale to nie znaczy, że głosuję przeciwko hali, tych pojęć nie można mylić. Dając pieniądze LSI tracimy kontrolę nad nimi.

- Problem dotyczy tego, że prezydent się uparł, aby halę budowała Lubińska Spółka Inwestycyjna – wyjaśniała Maria Szydłowska, przewodnicząca klubu radnych PO w Radzie Miejskiej. – Spółka od pięciu lat wykazuje straty, a przez ostatnie trzy lata nie może sobie poradzić z dziurą na lubińskim Rynku. Trudno, żeby radni zgodzili się przekazać prawie 18 mln zł do firmy, która niewiadomo co zrobi z tymi pieniędzmi, i nie wiadomo czy ta hala powstanie.

Radni przedstawiali również inne propozycje na rozwiązanie problemu hali widowiskowo-sportowej.
- Kolejnym powodem na odrzucenie zmian zaproponowanych przez prezydenta jest zapowiedź Piotra Borysa, który do dzisiaj podtrzymuje swoją deklarację, że 12 mln zł na budowę hali przekaże Sejmik Dolnośląski – mówi Maria Szydłowska. - Jednak sejmik nie może tych pieniędzy przekazać spółce prawa handlowego, jaką jest LSI. Należy się zastanowić czy halę powinno budować miasto, powiat, a może inny podmiot samorządu. Hala powinna być budowana ze środków wspólnych, a nie tylko za pieniądze miasta. Ta inwestycja będzie kosztować około 30-40 mln zł. Policzyliśmy ile pieniędzy może dać sejmik, ile miasto, powiat i Gmina Wiejska Lubin. Do tego dołoży się kombinat. Po wyborach sytuacja zmieni się na tyle, że KGHM zdecyduje się dać pieniądze na to, żeby obok nowego stadionu i hotelu była nowa hala. Kolejny problem to lokalizacja, którą wybrał prezydent. Moim zdaniem to złe miejsce, ponieważ o ile na terenie Ośrodka Sportu i Rekreacji jest miejsce na halę na trzy tysiące miejsc, to nie ma już tam miejsca na stworzenie odpowiedniej ilości parkingów. Lepiej halę wybudować obok stadionu. I tu prośba do prezydenta, aby przygotował nowy projekt budowy hali i my wszyscy wtedy zagłosujemy „za”, ponieważ każdy z nas chce hali.

Pomysł budowy hali widowiskowo-sportowej na miejscu boiska pomocniczego drużyny piłki nożnej poparł również Paweł Niewodniczański, radny Teraz Lubin.

- Klucz do rozwiązania problemu leży w rękach prezydenta – powiedział na sesji Niewodniczański. – Jest inny pomysł rozwiązania problemu hali dla Lubina. Lepszy i tańszy dla miasta. Jeżeli pieniądze na halę będą nie tylko z budżetu miasta to odblokujemy sobie możliwość innych inwestycji.

Wśród radnych pojawiły się głosy popierające inicjatywę prezydenta.
- Jestem przerażony waszymi wypowiedziami – powiedział do innych radnych Marian Węgrzynowski z Lubin 2006. – Od 20 lat mówi się o budowie tej hali i nadal będziemy dyskutować? Znów dobry pomysł prezydenta jest torpedowany. Z tych obiektów ma korzystać młodzież szkolna, a szkoły skupione są w mieście. Jeżeli nie będziemy głosować za zmianami w budżecie to osobiście będę prosił prezydenta o rozpisanie referendum w sprawie odwołania Rady Miejskiej.

- Głosowałem za budową hali – mówi Franciszek Wojtyczka, radny PO. – Ja wiem dzięki komu tu jestem. Dzięki mieszkańcom, którzy zagłosowali na mnie. Tak samo jak inni radni. Wszyscy są tu dzięki ludziom, dzięki sportowcom i kibicom, a oni chcą hali.

- Nie rozumiem zachowania innych radnych – mówi Andrzej Górzyński. – Walczymy o tą halę, od kilku lat "wałkujemy" ten temat i znów zaczyna się to samo.

Oburzenie wśród zebranych wywołała wypowiedź radnego Romana Jasińskiego, który stwierdza, że ankieta, w której udział wzięli mieszkańcy Lubina, odpowiadając na pytanie czy chcą budowy hali, została sfałszowana.

- Prosto z drukarni wzięli te listy na „tak”, nie oszukujmy się. A to co przyszło to sami podpisali na „nie” – mówił Jasiński. - Media robią tylko szum, że przyszło tysiące listów, a gdzie te listy są? To jest po to żeby media robiły zdjęcia, a telewizja kręciła i żeby codziennie leciał show, że radni nie chcą hali.

- Nie mogą tu padać nieprawdy i półprawdy – skomentował wystąpienia radnych Damian Stawikowski, asystent prezydenta. – Od kilkunastu lat radni mówią, że chcą hali, a do tej pory tej hali nie ma. Radni już kilkakrotnie głosowali nad jej budową i pieniądze zamiast na halę były przekazywane na budowę ekranów dźwiękochłonnych. Radni mówią również, że nie dadzą pieniędzy „bankrutowi”, a rok temu właśnie temu „bankrutowi” radni przekazali 2 mln zł na budowę targowiska miejskiego.

Wynik głosowania nad przekazaniem 15 mln zł na budowę hali widowiskowo-sportowej to 11 głosów „za” na 12 głosów „przeciw”.

Radni po raz kolejny postawili na swoim, a budowa nowoczesnego obiektu sportowego znów odwleka się w czasie.
- Trudno w to uwierzyć, tym bardziej, że wszyscy radni na sesji mówili, że chcą hali – skomentował głosowanie Damian Stawikowski. – Jak to w życiu bywa, radni są za, a tak naprawdę przeciw. Dzisiaj potwierdziło to 12 z nich. Jednak należy podkreślić, że 11 z nich już jest „za”, czyli mieszkańcom pozostaje przekonać tylko jedną osobę z Rady, żeby ta hala powstała. Myślę, że to się uda. Prezydent aż do skutku będzie wnosił projekt zmian w budżecie.

Przed głosowaniem nad wnioskiem prezydenta, radny Marek Bubnowski, od dziś przewodniczący Rady Miejskiej, zarzucił spółce LSI zmarnowanie 500 tys. zł jakie rada przekazała na budowę targowiska.
- Z 2 mln zł tak naprawdę kapitał spółki został powiększony o 1,5 mln zł – powiedział Bubnowski. – 500 tys zł zostało przejedzone przez spółkę. Taka jest prawda absolutna i bezwzględna.
Artur Dubiński, prezes LSI domaga się dowodów.
- Jest to ewidentne kłamstwo i oszczerstwo ze strony radnych – mówi Dubiński. – Po raz kolejny publicznie oświadczam, że LSI otrzymała w tamtym roku 2 mln zł i wszystkie pieniądze zostały wydatkowane na remont i modernizacje targowiska. Pieniądze wydawaliśmy również z własnych środków, ponieważ remont był dużo droższy. Jeżeli radni mają takie, a nie inne oceny i opinie to oczekuję z ich strony wystąpienia do prokuratory w tej sprawie. Jeśli nie, to ja wystąpię przeciwko nim w sądzie z pozwem cywilnym.Quote:
Mieszkańcy mówią „NIE” radnym miejskim

Wczorajsza decyzja radnym miejskich, dotycząca sprzeciwu dla budowy hali widowiskowo-sportowej wywołała oburzenie wśród lubinian. Mieszkańcy są zdania, że dalsza kadencja radnych jest pozbawiona sensu.


Postanowiliśmy zapytać mieszkańców, co sądzą na temat zachowania radnych, którzy większością głosów sprzeciwili się budowie hali. Radni wyjaśniali, że są za budową hali, jednak na innych warunkach niż te zaproponowane przez prezydenta. Dla mieszkańców istotne są jednak fakty: wizja budowy hali ponownie została przesunięta w czasie.

– Według mnie podejście radnych jest niestosowne i krzywdzące wobec mieszkańców- powiedział nam Adam Wnuk. – Hala jest potrzebna takiemu miastu jak Lubin, tym bardziej, że zdobyliśmy tytuł mistrza Polski i wstyd, żeby mistrz musiał grać na obcej hali. Myślę też, że taka hala przyczyniłaby się do rozwoju miasta, mogłyby tam grać też dzieci. Nie wiem jednak czy odwołanie rady jest najlepszym pomysłem, może lepiej zacząć od jeszcze jednej próby osiągnięcia porozumienia. Jeśli taki sposób okaże się nieskuteczny, trzeba odwołać radnych.

- Uważam, że zachowanie radnych było skandaliczne- podkreśla Dorota Wójciak – Zdecydowanie powinni zostać odwołani. Większość mieszkańców chce budowy hali, a radni robią wszystko, żeby nie doszło do jej powstania. Słusznym pomysłem jest odwołanie radnych poprzez referendum.

- Takim radnym, którzy nie liczą się z opinią mieszkańców, zdecydowanie mówimy „NIE”- tłumaczy Grzegorz Kowalczyk. – Temat hali jest już poruszany od dawna, mieszkańcy są za jej budową, a skoro radni są przedstawicielami lubinian, to nie rozumiem skąd ich opór. Zróbmy referendum, odwołajmy radę i sprawa zostanie rozwiązana z korzyścią dla wszystkich.

Miejmy nadzieję, że radni wezmą pod uwagę zdanie mieszkańców i perspektywa budowy hali okaże się realna.
Źródło: lubin.pl
damin no está en línea   Reply With Quote
Old November 19th, 2007, 09:44 PM   #19
marco.406
Registered User
 
Join Date: Sep 2004
Location: LGOM
Posts: 1,001
Likes (Received): 989

http://www.lubin.pl/_portal/news/119...ualizacja.html

Quote:
12 mln zł na budowę hali w Lubinie - aktualizacja
2007-11-19 13:52:35

- Pieniądze na halę sportowo-widowiskową w Lubinie będą, jeśli powstanie jako zaplecze sportowe dla Zespołu Szkół Socjalnych -powiedział Piotr Borys, członek zarządu województwa dolnośląskiego podczas dzisiejszej konferencji w Lubinie. To wymusza lokalizację przy stadionie Zagłębia, ale jest też korzystne w punktu widzenia starań Lubina o pomoc przy organizacji mistrzostw Europy w piłce nożnej - twierdzi Borys.

Piotr Borys oraz poseł PO Norbert Wojnarowski poinformowali dziś, że w wieloletnim programie inwestycyjnym dla Dolnego Śląska jest już zapis o budowie hali widowiskowo-sportowej w Lubinie. Ustalono, że 7 milionów pochodzić będzie z Regionalnego Programu Operacyjnego (funduszy unijnych), zaś 5 milionów złotych z Totalizatora Sportowego.

Damian Stawikowski, asystent prezydenta Lubina łapie się za głowę. – Budowa hali tej wielkości na terenie przy stadionie Zagłębia, gdzie działa giełda samochodowa i brakuje miejsca na boiska treningowe, podczas gdy my mamy juz przygotowaną całą koncepcję łącznie z projektem. To bezsensowny pomysł – mówi. – Chyba , że cel jest taki, by obiecywać pieniądze wiedząc, że nic z tego nie wyjdzie - dodaje Stawikowski. Jego zdaniem może chodzić o to, by radni znów mieli pretekst nie zgadzając się na przekazanie miejskich pieniędzy na budowę hali.

- My zapisaliśmy halę w programie inwestycyjnym, my zadbamy, by pieniądze przyznano – zapewnia Piotr Borys.

Prezydent Lubina Robert Raczyński chce, by hala powstała na terenie Ośrodka Sportu i Rekreacji. - Tylko tam zmieścimy np. odpowiednią ilość miejsc parkingowych - podkreśla Stawikowski.

-Wywiązałem się z obietnicy -mówił dziś Piotr Borys. - Deklarowałem, że znajdę pieniądze na halę i tak się stało.

- Te deklaracje słyszymy tylko w mediach – odpowiada Damian Stawikowski. – Gdy wystosowaliśmy pismo do zarządu województwa, z prośbą o spotkanie i rozmowy w tej sprawie, nie było odpowiedzi. Oczywiście, że chcemy otrzymać unijne pieniądze, chcemy o tym porozmawiać, na razie oglądamy jednak tylko konferencje prasowe w tej sprawie. Określenie, że 7 milionów na halę pochodzić ma z funduszy unijnych oznacza, że ktokolwiek będzie ją budował, musi wziąć udział w konkursie. W ten sposób są bowiem przydzielane pieniądze z UE. Skąd pewność, że nie zostaną przyznane lepszemu projektowi w innym mieście?
marco.406 no está en línea   Reply With Quote
Old December 7th, 2007, 07:19 PM   #20
damin
Registered User
 
Join Date: Nov 2006
Location: Lubin
Posts: 365
Likes (Received): 1

Quote:
Prezydent zmienia projekt w sprawie 15 mln na halę

Prezydent Lubina znów przedłoży Radzie Miasta projekt uchwały w sprawie sfinansowania budowy hali sportowo-widowiskowej. Nie będzie już mowy o dokapitalizowaniu Lubińskiej Spółki Inwestycyjnej.

O godzinie 13 rozpoczęło się spotkanie prezydenta Lubina z przedstawicielami poszczególnych klubów rady. - Radnym przeszkadzało, że to LSI ma budować halę, więc teraz proponuję, by budował bezpośrednio Urząd Miejski – powiedział prezydent Lubina Robert Raczyński.
To kolejna próba uzyskania zgody radnych na rozpoczęcie budowy hali. Proponowana kwota to nadal 15 milionów złotych. - W projekcie przyszłorocznego budżetu niezależnie od tego zaproponowałem drugie tyle na halę – dodaje prezydent.
O godzinie 13 rozpoczęło się spotkanie prezydenta Lubina z przedstawicielami poszczególnych klubów rady. Oczywiście poświęcone sprawie hali. Do tematu powrócimy.
Źródło: www.lubin.pl
damin no está en línea   Reply With Quote


Reply

Tags
hala widowiskowo-sportowa, infrastruktura sportowa, lubin, polish arenas

Thread Tools
Rate This Thread
Rate This Thread:

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Related topics on SkyscraperCity


All times are GMT +2. The time now is 02:32 PM.


Powered by vBulletin® Version 3.8.11 Beta 4
Copyright ©2000 - 2017, vBulletin Solutions Inc.
Feedback Buttons provided by Advanced Post Thanks / Like (Pro) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2017 DragonByte Technologies Ltd.

vBulletin Optimisation provided by vB Optimise (Pro) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2017 DragonByte Technologies Ltd.

SkyscraperCity ☆ In Urbanity We trust ☆ about us | privacy policy | DMCA policy

Hosted by Blacksun, dedicated to this site too!
Forum server management by DaiTengu