daily menu » rate the banner | guess the city | one on oneforums map | privacy policy | DMCA | news magazine

Go Back   SkyscraperCity > European Forums > Hrvatski Forum > Croatia > Zagreb > Završeni projekti

Closed Thread

Thread Tools Rate Thread
Old October 23rd, 2007, 12:40 PM   #1
krzamak
BANNED

krzamak's Avatar

Likes (Received): 3

[Zagreb] - Maksimir Stadium/Stadion Maksimir III

Prethodne dretve:

[Zagreb] - Maksimir Stadium/Stadion Maksimir (1997-2008)

[Zagreb] - Maksimir Stadium/Stadion Maksimir (1997-2008) II

Last edited by krzamak; October 23rd, 2007 at 12:49 PM.
krzamak no está en línea  

Sponsored Links

Old October 23rd, 2007, 12:49 PM   #2
krzamak
BANNED

krzamak's Avatar

Ruši se stadion u Maksimiru
Pišu: D. Koretić, A. Milković, K. Žabec
Foto: Oleg Moskaljov, Igor Sambolec/CROPIX

Maksimirski stadion, ruglo na čiju se konačnu obnovu čeka posljednjih 13 godina, najvjerojatnije će se ipak rušiti, a novi stadion gradit će se na Laništu ili na Kajzerici, doznajemo iz gradske uprave koja namjerava atraktivno maksimirsko zemljište prodati ili iznajmiti.

Prema posljednjim saznanjima iz Gradskog poglavarstva, natječaj za dovršenje radova na maksimirskom stadionu trebao bi biti poništen na jednoj od sljedećih sjednica nakon čega će se, kako doznajemo, raspisati natječaj za gradnju novog stadiona.

Na tu su se odluku gradski čelnici odlučili nakon što su prije tri tjedna otvorene ponude tri konzorcija čije su cijene sablaznile članove Povjerenstva i gradonačelnika Milana Bandića. Podsjetimo, za dovršetak radova u Maksimiru, gradnju novog stadiona na Kajzerici te atletsku stazu na Sveticama konzorciji su ponudili od 4,3 milijarde kuna do 5, 99 milijardi kuna.

Jure Radić, direktor IGH-a, koja čini dio domaćeg konzorcija zajedno s tvrtkama Tehnika, Konstruktor i Zagrebmontaža, a koja se prijavila na natječaj za dovršenje stadiona, jučer je otkrio kako su Gradu Zagrebu u sklopu svoje ponude priložili zasebno pismo u kojem predlažu da se za “samo” 160 milijuna eura sagradi novi stadion sa 53 tisuće sjedećih mjesta. U tom slučaju ne bi trebalo graditi stadion na Kajzerici jer bi Dinamo mogao do kraja gradnje novog objekta trenirati na Maksimiru.

- Prema svim našim građevinskim procjenama, jeftinije bi bilo graditi potpuno novi stadion nego preuređivati postojeći stadion kluba Dinamo - rekao je direktor IGH, Jure Radić.

Nakon što se NK Dinamo preseli u novi stadion, gradski čelnici planiraju objekt u Maksimiru, u kojeg je dosad uloženo pola milijarde kuna, sravniti sa zemljom. Naime, prema izračunima Poglavarstva, vrijednost atraktivnog zemljišta na kojem leži stadion je tolika da bi se njegovom prodajom mogao sagraditi još jedan nogometni stadion. Posljednji, ali gotovo najvažniji argument Grada za raspisivanje novog natječaja jest i nada da će ovaj put projekt dobiti domaći konzorcij.

Moguće lokacije novog stadiona

Ante Stojan, tehnički direktor IGH-a, kaže kako u njegovoj tvrtki razmišljaju o četiri moguće lokacije za novi stadion. Sve četiri moguće lokacije nalaze se na marginama Grada i kao takve jamče da budući stadion neće, kao ni prethodni, prometno opterećivati grad.

• Lanište, u blizini Rukometne arene, čime bi se dobio sportski kompleks

• Kajzerica, dijelom na zemljištu velesajma, a dijelom na zemljištu na kojem se trebao graditi zamjenski stadion

• Na mjestu sadašnjeg Hipodroma

• U blizini Domovinskog mosta, na velikogoričkoj strani

http://www.jutarnji.hr/zagreb/clanak...0,23,,95197.jl
krzamak no está en línea  
Old October 23rd, 2007, 01:35 PM   #3
MasonicStage™
Nadmoderator

MasonicStage™'s Avatar

Hm...šteta ako će se rušiti, jer mu je lokacija fenomenalna, ali ono...opet razumijem jer je to stvarno jedna velika rupa bez dna...stvarno smo predugo čekali da se krene u obnovu i završetak.
Makar, ako se već ide na gradnju novog stadiona, nipošto ovog ne bih rušio, već bi ga za neki minimum novaca ušminkao i neka stoji...za treninge, koncerte na otvorenom ili tako nešto će uvijek biti dobar
Old October 23rd, 2007, 01:46 PM   #4
Dom ZG
Registered User

Dom ZG's Avatar

Likes (Received): 0

Ovo je odlicna vijest i ja bi volio stadion vidjet ,na zemljistu hipodroma, a hipodrom neka prebace prema Velikoj gorici.
Dom ZG no está en línea  
Old October 23rd, 2007, 01:59 PM   #5
MasonicStage™
Nadmoderator

MasonicStage™'s Avatar

Quote:
Originally Posted by Dom ZG View Post
Ovo je odlicna vijest i ja bi volio stadion vidjet ,na zemljistu hipodroma, a hipodrom neka prebace prema Velikoj gorici.
Po meni je isto hipodrom fenomenalna lokacija za novi stadion
Old October 23rd, 2007, 02:05 PM   #6
dudu24
BANNED

Likes (Received): 0

Bolje Kajzerica, zapravo ista stvar, ako je s jedne strane ceste onda se zove hipodrom, ako je s druge onda se zove Kajzerica Al ja preferiram Kajzericu jer je ocito to jedini nacin da se rijesimo one sikare i ogromnog praznog neiskoristenog zemljista.
dudu24 no está en línea  
Old October 23rd, 2007, 02:17 PM   #7
long foot
otišao i neće se vratiti

Likes (Received): 23

Hipodrom je katastrofa za stadion. Riječ je o prostoru praktički u centru grada, kao što je i Maksimir. NIšta ne bismo postigli micanjem stadiona iz Maksimira na hipodrom. Treba ga maknuti dalje od centra, kako bi što manje smetao normalnom odvijanju prometa. Meni je lanište najprihvatljivije. Lako je dostupno, a ipak je predgrađe, gdje nikome ne smeta.
long foot no está en línea  
Old October 23rd, 2007, 02:35 PM   #8
tonycro
Registered User

tonycro's Avatar

Likes (Received): 35

Ak je ikako moguce ,stadion bi trebao biti smjesten u istocnom dijelu grada...bar nekaj da nam ostane!
Inace,ova varijanta rusenja Maximira je najbolja stvar,a to zemljiste bi bilo najbolje pretvoriti u modernu stambenu zonu sa najvecim mogucim konforom tak da to bude elitni quart
Old October 23rd, 2007, 02:36 PM   #9
Zanovijetalo
Registered User

Zanovijetalo's Avatar

Hipodrom je katastrofalna lokacija. To je usred grada i grad ga može unosno komercijalizirati in no time. I maksimirska lokacija sadašnjeg stadiona mogla bi gradu donijet puno love - ako je neće opet zamijeniti sa sumnjivim tvrkama kakvih studoša iz Sesvetskog Kraljevca.

Stadion - negdje izvan središta a opet dostupan javnim prijevozom.

Inače, ideja o jednom-ali-vrijednom stadionu
Zanovijetalo no está en línea  
Old October 23rd, 2007, 02:49 PM   #10
long foot
otišao i neće se vratiti

Likes (Received): 23

Kladim se da zemljište hipodroma vrijedi više od 100 milijuna €. To treba komercijalizirati, dopustiti visoku gradnju i puknuti 10-ak nebodera. Kojem debilu u poglavarstvu je palo na pamet tamo graditi stadion? WTF!
long foot no está en línea  
Old October 23rd, 2007, 03:04 PM   #11
Sarcastic Saracen
;)

Sarcastic Saracen's Avatar

Likes (Received): 5205

U gornjem tekstu kapacitet spušten na 53 000. Pa ovo se mijenja svake sekunde! Ko dijonice
Sarcastic Saracen no está en línea  
Old October 23rd, 2007, 03:08 PM   #12
krzamak
BANNED

krzamak's Avatar

Quote:
Originally Posted by Sarcastic Saracen View Post
U gornjem tekstu kapacitet spušten na 53 000. Pa ovo se mijenja svake sekunde! Ko dijonice
Koliko vidim, dobro si se nakrcao IGH-a i INGRA-e
krzamak no está en línea  
Old October 23rd, 2007, 03:17 PM   #13
MasonicStage™
Nadmoderator

MasonicStage™'s Avatar

Svakako stoji tvrdnja da bi na mjestu hipodroma bilo lijepo vidjeti visoke zgrade, odnosno samo urbanizirano područje, ali opet daleka periferija (tipa sve preko 10 km od centra) nije idealno rješenje za stadion, bar ne po meni. Lanište je isto okay, i to pogotovo sada zahvaljujući Areni.
Jednom prilikom sam bio u muzeju grada Zagreba i na nekoj od maketa Zagreba u budućnosti vidio stadion na mjestu hipodroma (izgledao je poput olimpijskog u Sydneyu) što mi se jako svidjelo, ali baš kako ste spomenuli, ja bih također tamo radije vidio nebodere.
Makar ima jedno pitanje...da li se planira selidba hipodroma, bez obzira na to hoće li se ili neće stadion tamo graditi?
Old October 23rd, 2007, 03:18 PM   #14
Sarcastic Saracen
;)

Quote:
Originally Posted by krzamak View Post
Koliko vidim, dobro si se nakrcao IGH-a i INGRA-e
Da, toliko da sam morao ići u SDA kamionom po njih. Inaće, onaj prijedlog o Domovinskom mostu i velikogoričkoj strani - I like
Old October 23rd, 2007, 03:22 PM   #15
Sarcastic Saracen
;)

Quote:
Originally Posted by DS8 Masonic View Post
Svakako stoji tvrdnja da bi na mjestu hipodroma bilo lijepo vidjeti visoke zgrade, odnosno samo urbanizirano područje, ali opet daleka periferija (tipa sve preko 10 km od centra) nije idealno rješenje za stadion, bar ne po meni. Lanište je isto okay, i to pogotovo sada zahvaljujući Areni.
Jednom prilikom sam bio u muzeju grada Zagreba i na nekoj od maketa Zagreba u budućnosti vidio stadion na mjestu hipodroma (izgledao je poput olimpijskog u Sydneyu) što mi se jako svidjelo, ali baš kako ste spomenuli, ja bih također tamo radije vidio nebodere.
Makar ima jedno pitanje...da li se planira selidba hipodroma, bez obzira na to hoće li se ili neće stadion tamo graditi?
Selidba se planira tamo negdje oko 2010. jer je to zemljište namjenjeno stambeno-poslovnim sadržajima. Ja ne bih tamo želio vidjeti nebodere jer bi zaklanjali pogled na budući parlament. Jako bi mi se svidjele neke fancy dizajnirane niske zgrade za elitno naselje na Savi.
Old October 23rd, 2007, 03:32 PM   #16
MasonicStage™
Nadmoderator

MasonicStage™'s Avatar

Quote:
Selidba se planira tamo negdje oko 2010. jer je to zemljište namjenjeno stambeno-poslovnim sadržajima. Ja ne bih tamo želio vidjeti nebodere jer bi zaklanjali pogled na budući parlament. Jako bi mi se svidjele neke fancy dizajnirane niske zgrade za elitno naselje na Savi.
Na to i mislim...neboder u smislu hrvatskog nebodera ( 10 katova)
Hvala
Old October 23rd, 2007, 04:03 PM   #17
Zabonz
Master Planner

Zabonz's Avatar

Likes (Received): 522

Quote:
Originally Posted by long foot View Post
Hipodrom je katastrofa za stadion. Riječ je o prostoru praktički u centru grada, kao što je i Maksimir. NIšta ne bismo postigli micanjem stadiona iz Maksimira na hipodrom. Treba ga maknuti dalje od centra, kako bi što manje smetao normalnom odvijanju prometa. Meni je lanište najprihvatljivije. Lako je dostupno, a ipak je predgrađe, gdje nikome ne smeta.
potpuno se neslazem, smatram da stadion moa biti blizu centra jer je to jedan od glavnih gradskihobjekata kojem bi moralo biti omogucen lagan pristup osobnim i javnim prijeveozom iz svih djelova grada i pozeljno pjekse iz centra. kako je krenulo sve se mice iz centra i gradovi ce uskoro postat mrtvi poput americkih.
Old October 23rd, 2007, 04:03 PM   #18
Zabonz
Master Planner

Zabonz's Avatar

Likes (Received): 522

Quote:

potpis s tim da bi za parlament raspiso medunarodni natjecaj sa nekom enormnom cifrom za prvonagradeni rad di bi se gehry, calatrava , foster, liebskind i ekipa javili, neki posteni landmark uz obalu save
Old October 23rd, 2007, 04:43 PM   #19
Sarcastic Saracen
;)

Ne bih volio da se Maksimir sruši ako se izgradi novi stadion. Nema nikakvog smisla rušiti stadion u kojega se već ulupalo 500 milja i onda par metara južnije na skoro jednako vrijednom zemljištu graditi novu atletsku stazu. To bi opet bio debilizam jednak dogradnji Maksimira, i najobičnije prelijevanje iz šupljeg u prazno. Treba fino ušminkati i natkriti tribine i postaviti atletsku stazu. Zagreb bi tako imao pošten atletski stadion na kojem bi mogao organizirati atletska natjecanja, a istok i centar grada ne bi bili zakinuti za potreban sportski objekt. Mislim da će se ovaj scenarij i dogoditi, a Bandić i novinari nek i dalje laprdaju gluposti.
Old October 23rd, 2007, 05:06 PM   #20
KHS
Registered User

KHS's Avatar

Likes (Received): 347

Idealna lokacija je na hipodromu. Bar ako se mene pita...
KHS no está en línea  

Closed Thread

Thread Tools
Rate This Thread
Rate This Thread:

Posting Rules