daily menu » rate the banner | guess the city | one on oneforums map | privacy policy | DMCA | news magazine | posting guidelines

Go Back   SkyscraperCity > European Forums > Forum Polskich Wieżowców > Inwestycje w Polsce > Pomorze, Warmia i Mazury

Pomorze, Warmia i Mazury Pomorskie, Warmińsko-Mazurskie, Zachodniopomorskie

Global Announcement

As a general reminder, please respect others and respect copyrights. Go here to familiarize yourself with our posting policy.

Reply

Thread Tools
Old July 19th, 2004, 07:26 PM   #781
eosendil
nec temere nec timide

eosendil's Avatar

Likes (Received): 4

Quote:
Originally Posted by Dziki REX
... matka woli tam bo tam pakują w kasach w siateczki )
to wy macie już jak w ameryce... tu u nas takiego serwisu nie ma

Many da camper wants to buy some white - fish

gallery
eosendil no está en línea   Reply With Quote

Sponsored Links

Old July 19th, 2004, 07:47 PM   #782
Felix z Gdanska
Registered User

Felix z Gdanska's Avatar

Likes (Received): 57

Quote:
Originally Posted by gdynianin8
JWK jest zartejestrowana w Gdyni, tyle ze swoje biuro maja w Alfie-budowali ten obiekt i pewnie "ozstawili" sobie pare metrow na swoja siedzibe.

Z tego co wiem (ale mogę sie mylić) to i siedzibę prawną przerejestrowano do Gdańska na Kołobrzeską ale nie ma to wielkiego znaczenia.

JWK INVEST Sp. z o.o.
Adres:
81-391 Gdańsk, ul. Kołobrzeska 41 c
Telefon:
+48 58 769 40 10
Fax:
+48 58 769 40 09
Adres e-mail:
biuro@jwk-invest.com.pl
Felix z Gdanska no está en línea   Reply With Quote
Old July 19th, 2004, 09:45 PM   #783
rodan
Registered User

Likes (Received): 0

Quote:
Originally Posted by Felix z Gdanska
Z tego co wiem (ale mogę sie mylić) to i siedzibę prawną przerejestrowano do Gdańska na Kołobrzeską ale nie ma to wielkiego znaczenia.

JWK INVEST Sp. z o.o.
Adres:
81-391 Gdańsk, ul. Kołobrzeska 41 c
Telefon:
+48 58 769 40 10
Fax:
+48 58 769 40 09
Adres e-mail:
biuro@jwk-invest.com.pl
Dokładnie Felix po prostu przenieśli swoją siedzibe z Gdyni to Gdańska.
A jak wiesz dyskusja z tym 8 letnim dzieckiem z Gdyni nie ma sensu
rodan está en línea ahora   Reply With Quote
Old July 20th, 2004, 04:24 PM   #784
eosendil
nec temere nec timide

eosendil's Avatar

proszę was, nie zaczynajcie znowu! dopiero co ostygło...

gallery
Old July 20th, 2004, 10:55 PM   #785
Raine
...

Raine's Avatar

Likes (Received): 332

Wandale zniszczyli figurkę rybaka, która zdobiła trzon fontanny Neptuna. Spostrzegli to w miniony poniedziałek konserwatorzy, którzy wybrali się, by "wypucować" boga mórz.

- Łódka, w której stał rybak, była pusta. Rzeźba, rozbita na wiele kawałków, leżała na dnie basenu - opowiada Wacław Rasnowski. - Zebraliśmy je i przewieźliśmy do pracowni, żeby skleić. W końcu to XVII-wieczny oryginał.

Studnia Neptuna to jedyna w Gdańsku fontanna typu włoskiego, tj. z wielobocznym basenem i trzonem zwieńczonym rzeźbą postaci. Projekt wykonał słynny architekt Abraham van den Block. Stanęła ona na Długim Targu w 1633 r. Ostatnią wojnę przetrwała dzięki zapobiegliwości niemieckich konserwatorów, którzy zdążyli ją zdemontować i ukryć przed wejściem Rosjan. Współcześni wandale niszczą ją co jakiś czas. Najczęściej jest po prostu zaśmiecana, zwykle w sylwestra, po którym w basenie leżą rozbite butelki po szampanie, serpentyny i konfetti. Ostatniej zimy ktoś próbował urwać skrzydła zdobiącego fontannę orła i trochę je powyginał. Ale konserwatorzy są przygotowani na takie sytuacje i korzystają z zapasów orłów i skrzydeł, które zrobili. Mają też zapas płetw zakrywających męskość władcy mórz i nic dziwnego, bo właśnie one padają najczęściej łupem wandali.

- Rozbity rybak też był już kiedyś niszczony - opowiada Rasnowski. - Kleiliśmy go co najmniej dwa razy.

Niedawno Neptun stał się obiektem zainteresowania fanów Lechii Gdańsk, którzy akurat świętowali awans drużyny do III ligi. Upamiętnili to wydarzenie, owijając boga klubowym szalikiem, który go "zdobił" jeszcze pół następnego dnia.
Raine no está en línea   Reply With Quote
Old July 21st, 2004, 10:59 AM   #786
qlka
Registered User

ooo, fajnie ze ktos z was zapoczatkowal temat neptuna

bo...doszly mnie sluchy, ze na dlugiej w gdansku, sa 4 figurki neptuna, ale wszyscy zachwycaja sie tylko jednym: fonntanna. Te pozostale to zapewne jakies zdobienia na kamienicach, no ale sa.
I ponoc (troszke pogdybam i pwymyslam, bo naprawde dokladnie nie wiem) w Rzymie na placu... (i tu tez niestety nie wiem - poszperam moze cos znajde wiec sprecyzuje) jest dokladnie tak samo!!!
moze ktos cos wie i mnie oswieci.
przyznam ze to mnie baaaaaaaaardzo zainteresowalo!
qlka no está en línea   Reply With Quote
Old July 21st, 2004, 11:32 AM   #787
diffel
Registered User

Likes (Received): 1

Wiem o trzech i wiem gdzie sa. Widac je z jednego miejsca, ale zadna nie jest na Dlugiej. Dwie sa na Dlugim Targu a jedna Chlebnickiej.
diffel no está en línea   Reply With Quote
Old July 21st, 2004, 12:27 PM   #788
qlka
Registered User

o, to moze o to chodzilo? a zdradzisz sekret???
a "plotka" wyraznie mowila o czterech - udam sie na poszukiwanie, ale powiedz gdzie
Old July 21st, 2004, 12:51 PM   #789
diffel
Registered User

Likes (Received): 1

OK.
Stoisz sobie na Dlugim Targu dokladnie na wysokosci ulicy Kusnierskiej i patrzysz w strone Zlotej Bramy. Duzego Neptuna -wiadomo -widzisz. Spogladasz w prawo w ulice Kusnierska, na jej koncu juz na ulicy Chlebnicki stoi kamienica, na szczycie ktorej jest Neptun nr 2. Odwracasz sie z powrotem i patrzysz na szczyty poludniowej pierzei Dlugiego Targu - tam jest Neptun nr 3.
diffel no está en línea   Reply With Quote
Old July 21st, 2004, 03:26 PM   #790
qlka
Registered User

troszke z innej beczki i propos tego co widzielismy za oknami:

Pozalewane piwnice, utrudnienia w ruchu - tak było dziś w Gdańsku po ulewie, jaka przeszła nad miastem około południa. Sytuacja już wraca do normy. Na skrzyżowaniu ulic Nowe Ogrody i 3 maja przywrócony został ruch kołowy. Przed wjazdem na parking z tyłu gdanskiego magistratu ustawiony został wał z worków z piaskiem a strażacy wypompowywali wodę. Takie same czynności podjęto w budynku sądu, gdzie zalane zostały archiwa.

Gorzej było w centrum handlowym Manhatan we Wrzeszczu. Tam woda wyrwała potężną dziurę w skarpie i wartkim potokiem wdarła się na poziom minus jeden centrum handlowego zalewając sklepy i parking. Jak poinformował Wojciech Majchrzakowski, prezes Manhatanu, wybuchła panika, ludzie nie wiedzieli co się dzieje, ale po chwili wszystko zostało opanowane. Tam teraz najwięcej pracy mają strażacy, którzy wypompowują wodę.

Zdaniem Sławomira Michalczuka z wydziału zarządzania kryzysowego Urzędu Miasta Gdańska sytuacja z minuty na minutę powinna się poprawiać i Gdańskowi nie grozi powtórka z 2001 roku, kiedy to miasto nawiedziła powódź. Sławomir Michalczuk dodał jednak, że dzisiejsze opady są największymi od trzech lat i jeśli się utrzymają to może dojść do ponownego przerwania wałów na Kanale Raduni.

ode mnie: Kanalem Radunie (bodajrze od wczoraj) ponownie ma sie zajmowac miasto - wyglada na to ze to takie kukulcze jako, ktorym nikt sie nie chce zajac - oby aura byla wyrozumiala!!!
Old July 21st, 2004, 04:05 PM   #791
Papaj
...

Papaj's Avatar

Quote:
Originally Posted by qlka
Gorzej było w centrum handlowym Manhatan we Wrzeszczu. Tam woda wyrwała potężną dziurę w skarpie i wartkim potokiem wdarła się na poziom minus jeden centrum handlowego zalewając sklepy i parking. Jak poinformował Wojciech Majchrzakowski, prezes Manhatanu, wybuchła panika, ludzie nie wiedzieli co się dzieje, ale po chwili wszystko zostało opanowane. Tam teraz najwięcej pracy mają strażacy, którzy wypompowują wodę.
Hmm.. jaka skarpe? Moze chodzi o wjazd na parking podziemny?

Quote:
ode mnie: Kanalem Radunie (bodajrze od wczoraj) ponownie ma sie zajmowac miasto - wyglada na to ze to takie kukulcze jako, ktorym nikt sie nie chce zajac - oby aura byla wyrozumiala!!!
Jakis czas temu byla afera z tym kanalem. Raz mowiono, ze jest wlasnoscia miasta, innym razem, ze urzedu marszalkowskiego, a jeszcze innym razem, ze urzedu wojewodzkiego. Nikt go nie chcial na wlasnosc.

Tez mam nadzieje, ze aura dopisze, ale sytuacja jest teraz juz lepsza, bo umocniono kanal w miejscach, gdzie wpadaja strumyki. Byly to miejsca, w ktorych przerwany byl wal podczas poprzednich powodzi.
Papaj no está en línea   Reply With Quote
Old July 21st, 2004, 04:14 PM   #792
Papaj
...

Papaj's Avatar

Jeszcze doniesienia z http://www.gazeta.pl :
"Ulewa w Trójmieście

Po ulewnym deszczu zostało zalane centrum Gdańska
fot. Beata Kitowska / AG

ZOBACZ TAKŻE

• Ulewa w Gdańsku - zdjęcia (21-07-04, 15:00)

Padający od rana w Gdańsku ulewny deszcz doprowadził w środowe południe do zalania ulic i sklepów. W centrum miasta nie jeżdżą tramwaje, woda wdarła się do centrum handlowego we Wrzeszczu

Ok. godz. 13 najgorzej wyglądała sytuacja na skrzyżowaniu ul. Nowe Ogrody i 3 Maja przy Urzędzie Miasta w Gdańsku. Płynąca od ulicy Kartuskiej woda zablokowała ruch samochodowy, zalała parking na tyłach magistratu, stanęły też tramwaje w Nowym Porcie.

Deszcz nie oszczędził centrum handlowego Manhattan we Wrzeszczu. Woda i piach dostały się do położonego na podziemnej kondygnacji sklepu spożywczego. Pada także w okolicach Trójmiasta: w Straszynie kolektory wodne nie nadążają z przyjmowaniem wody, która rurami kanalizacyjnymi dostaje się do mieszkań i zalewa posesje."

Old July 21st, 2004, 11:37 PM   #793
Dziki REX
Your brain controller

Dziki REX's Avatar

Likes (Received): 2104

Zbudził mnie dziś grom, który nastąpił odrazu po błysku, podskoczyłem razem z łużkiem i odrazu nie było netu. Dobrzę, że mam małą prywatną sieć po godzinie już był net
Old July 21st, 2004, 11:55 PM   #794
rodan
Registered User

Powoili zaczynają pojawiać się konkrety w sprawie inwestycji ECE
info z GW

Nowe centrum handlowe warte setki milionów złotych, większe od Manhattanu, powstanie w Gdańsku Wrzeszczu.

Inwestycja warta ponad 400 milionów złotych ma powstać przy skrzyżowaniu ulic Kościuszki i Grunwaldzkiej głównie na terenie obecnie należącym do Spółdzielni Mleczarskiej Maćkowy. Nieoficjalnie wiemy, że negocjacje w sprawie sprzedaży tej nieruchomości trwają od wielu miesięcy. Ostateczne umowy zostaną podpisane we wrześniu.

- To bardzo ciekawy teren, w którym przewidziane są funkcje handlowe. Miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego dopuszcza możliwość ulokowania tam nawet do 40 tys. metrów powierzchni sprzedażowej - mówi Wiesław Bielawski, wiceprezydent Gdańska. - Należy się tam spodziewać obiektu o charakterze galerii handlowej.

Podobne obiekty w Gdańsku to: Madison i Manhattan. Bielawski zapowiada, że miasto będzie stawiało inwestorowi poważne warunki dotyczące zmiany tamtejszego układu drogowego. Według prezydenta, konieczne wydatki na ten cel mogą sięgnąć kilkunastu milionów złotych.

- Jesteśmy zainteresowani tym terenem - mówi Jan Dębski, dyrektor z firmy ECE Polska. W tej chwili nie chciałbym jednak mówić o szczegółach.

ECE to niemiecka firma znana ze stworzenia podobnych centrów we Wrocławiu i Łodzi. Obecnie jest też inwestorem zagospodarowania terenów wokół dworca PKP w Krakowie.

Przedstawiciel ECE nie chce jednak opowiadać o szczegółach gdańskiego przedsięwzięcia.

- Inwestor będzie musiał spełnić bardzo ciekawe wymogi planu zagospodarowania. Elewacja od strony ul. Grunwaldzkiej będzie mogła być przeszklona nawet w 70 procentach. Wszystko będzie musiało być wykonane ze szlachetnych materiałów - zapowiada wiceprezydent.

Dodatkowo budynek będzie mógł mieć 19 metrów wysokości i inwestor będzie mógł stworzyć tam nawet do 1100 miejsc parkingowych.

Kiedy powstanie centrum? Sama budowa ma trwać około 18 miesięcy. Otwarcia centrum można się spodziewać za 2-3 lata. Prace nad powstaniem inwestycji są na tyle zaawansowane, że inwestor zlecił już wykonanie wstępnych prac projektowych jednej ze znanych gdańskich pracowni architektonicznych.
rodan está en línea ahora   Reply With Quote
Old July 22nd, 2004, 10:08 AM   #795
qlka
Registered User

Quote:
Originally Posted by Papaj
Hmm.. jaka skarpe? Moze chodzi o wjazd na parking podziemny?
kojarzysz gdzie jest wejscie do Sfinxa(restauracji) z dolnego poziomu - prawie naprzeciw przystanku tramwajowego?
... a dole porozstawiane sa takze stoliki z restauracji, a za widok masz mala skarpe z ulozonymi kamieniami i posadzonymi krzaczkami - wlasnie te skarpe wyrwalo i tamtedy woda zaczela wplywac do centrum.

Quote:
Originally Posted by Papaj
Jakis czas temu byla afera z tym kanalem. Raz mowiono, ze jest wlasnoscia miasta, innym razem, ze urzedu marszalkowskiego, a jeszcze innym razem, ze urzedu wojewodzkiego. Nikt go nie chcial na wlasnosc.

Tez mam nadzieje, ze aura dopisze, ale sytuacja jest teraz juz lepsza, bo umocniono kanal w miejscach, gdzie wpadaja strumyki. Byly to miejsca, w ktorych przerwany byl wal podczas poprzednich powodzi.
z tego co mi mowiono to wal jest umocniony w tych miejscach, ktore puscily trzy lata temu, ale nigdzie wiecej - nie wiem o ile to prawda.
a po drugie umocnienia polegaja na obetonowaniu co ponoc wcale nie ustrzeze przed kolejna katastrofa - tym bardziej, ze nie uzyto zadnych dodatkowych elem. ktore spowolnilyby sile wpadania strumykow do kanalu, i nadal idealnie (to akurat nie dziwi) wpadaja one pod katem prostym do kanalu=do drogi ((
czyli jak sie powturzy sytuacja sprzed trzech lat to tylko sie trzeba modlic ((
Old July 22nd, 2004, 12:23 PM   #796
Papaj
...

Papaj's Avatar

Quote:
kojarzysz gdzie jest wejscie do Sfinxa(restauracji) z dolnego poziomu - prawie naprzeciw przystanku tramwajowego?
... a dole porozstawiane sa takze stoliki z restauracji, a za widok masz mala skarpe z ulozonymi kamieniami i posadzonymi krzaczkami - wlasnie te skarpe wyrwalo i tamtedy woda zaczela wplywac do centrum.
Dzieki za wyjasnienie, juz wiem gdzie. W przyszlosci tam bedzie sie tunel zaczynal.

Quote:
z tego co mi mowiono to wal jest umocniony w tych miejscach, ktore puscily trzy lata temu, ale nigdzie wiecej - nie wiem o ile to prawda.
a po drugie umocnienia polegaja na obetonowaniu co ponoc wcale nie ustrzeze przed kolejna katastrofa - tym bardziej, ze nie uzyto zadnych dodatkowych elem. ktore spowolnilyby sile wpadania strumykow do kanalu, i nadal idealnie (to akurat nie dziwi) wpadaja one pod katem prostym do kanalu=do drogi ((
czyli jak sie powturzy sytuacja sprzed trzech lat to tylko sie trzeba modlic ((
Dokladnie jest zrobione tak jak piszesz. Umocnienia betonowe w miejscach, w ktorych wpadaja strumyki (glownie na Oruni). O slabosci tych umocnien nie wiedzialem.
Old July 22nd, 2004, 12:38 PM   #797
CuraC
highway designer

CuraC's Avatar

Likes (Received): 2

Quote:
Originally Posted by rodan
Powoili zaczynają pojawiać się konkrety w sprawie inwestycji ECE
info z GW

Nowe centrum handlowe warte setki milionów złotych, większe od Manhattanu, powstanie w Gdańsku Wrzeszczu.

Inwestycja warta ponad 400 milionów złotych ma powstać przy skrzyżowaniu ulic Kościuszki i Grunwaldzkiej głównie na terenie obecnie należącym do Spółdzielni Mleczarskiej Maćkowy. Nieoficjalnie wiemy, że negocjacje w sprawie sprzedaży tej nieruchomości trwają od wielu miesięcy. Ostateczne umowy zostaną podpisane we wrześniu.

- To bardzo ciekawy teren, w którym przewidziane są funkcje handlowe. Miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego dopuszcza możliwość ulokowania tam nawet do 40 tys. metrów powierzchni sprzedażowej - mówi Wiesław Bielawski, wiceprezydent Gdańska. - Należy się tam spodziewać obiektu o charakterze galerii handlowej.

Podobne obiekty w Gdańsku to: Madison i Manhattan. Bielawski zapowiada, że miasto będzie stawiało inwestorowi poważne warunki dotyczące zmiany tamtejszego układu drogowego. Według prezydenta, konieczne wydatki na ten cel mogą sięgnąć kilkunastu milionów złotych.

- Jesteśmy zainteresowani tym terenem - mówi Jan Dębski, dyrektor z firmy ECE Polska. W tej chwili nie chciałbym jednak mówić o szczegółach.

ECE to niemiecka firma znana ze stworzenia podobnych centrów we Wrocławiu i Łodzi. Obecnie jest też inwestorem zagospodarowania terenów wokół dworca PKP w Krakowie.

Przedstawiciel ECE nie chce jednak opowiadać o szczegółach gdańskiego przedsięwzięcia.

- Inwestor będzie musiał spełnić bardzo ciekawe wymogi planu zagospodarowania. Elewacja od strony ul. Grunwaldzkiej będzie mogła być przeszklona nawet w 70 procentach. Wszystko będzie musiało być wykonane ze szlachetnych materiałów - zapowiada wiceprezydent.

Dodatkowo budynek będzie mógł mieć 19 metrów wysokości i inwestor będzie mógł stworzyć tam nawet do 1100 miejsc parkingowych.

Kiedy powstanie centrum? Sama budowa ma trwać około 18 miesięcy. Otwarcia centrum można się spodziewać za 2-3 lata. Prace nad powstaniem inwestycji są na tyle zaawansowane, że inwestor zlecił już wykonanie wstępnych prac projektowych jednej ze znanych gdańskich pracowni architektonicznych.
super ) Manhattan troche mnie rozczarowal, mam nadzieje ,ze ECE zrobi tam cos porzadnego

Ktos wie dokladnie na jakim teranie mialaby stanac ta galeria ? czy 'biurowiec' stojacy bezposrednio przy Grunwaldzkiej zostanie wyburzony ? co z Fazerem ? Jaki to dokladnie ma byc teren ?
CuraC no está en línea   Reply With Quote
Old July 22nd, 2004, 08:58 PM   #798
eosendil
nec temere nec timide

eosendil's Avatar

co ma się jeszcze stać, nim się urzędasy kutasy ruszą i coś z tym problemem zrobią?!? chodzi mi oczywiście o kanalizacje i takie tam duperele

a co do projektu ECE to wypas! oby wszystko poszło gładko i zaczeli wkrótce robote!

gallery
Old July 22nd, 2004, 09:09 PM   #799
Dziki REX
Your brain controller

Dziki REX's Avatar

Likes (Received): 2104

Nikt jeszcze nie widział projektu ECE i nie wiadomo czy on wogule istnieje choć mogę się mylić. Gdyby ktoś coś wiedział i zdradził szczeguły lub zamieścił jakieś wizualki to by było największe wydarzenie tych wakacji, no oprucz wierzowca w gdyni powiedzmy.
Old July 23rd, 2004, 11:25 AM   #800
Felix z Gdanska
Registered User

Felix z Gdanska's Avatar

Likes (Received): 57

Quote:
Originally Posted by Dziki REX
Nikt jeszcze nie widział projektu ECE i nie wiadomo czy on wogule istnieje choć mogę się mylić. Gdyby ktoś coś wiedział i zdradził szczeguły lub zamieścił jakieś wizualki to by było największe wydarzenie tych wakacji, no oprucz wierzowca w gdyni powiedzmy.

Projekt ten najbardziej przypomina obecna Krewetkę alk jest w nim trochę więcej szkła. Nie ma tam znaczących dominant, (najwyżej kilka metrów nad główne bryły budynku|) ale nie jest to budynek statyczny. Mozna powiedzieć, że składa się on z kilku brył połączonych jednak ze sobą. Dominuja kolory błękitny - szkło, jasnobrazowy marmury - piaskowiec, i zielony żaluzje.
Felix z Gdanska no está en línea   Reply With Quote

Reply

Tags
gdańsk, gdynia, inwestycje, mieszkaniowe, sopot, trójmiasto, wieści z budowy

Thread Tools

Posting Rules