daily menu » rate the banner | guess the city | one on oneforums map | privacy policy | DMCA | news magazine

Go Back   SkyscraperCity > European Forums > Hrvatski Forum > Croatia > Zagreb > Otkazani i projekti na čekanju

View Poll Results: Kako vidite buducnost savskih obala
takozvani otoci u zelenilu. 10 6.25%
Sportsko rekreacijsku zonu koja bi preuzela ulogu glavnog gradskog parka 37 23.13%
Kombinacija javnih poslovnih i stambenih gradevina sa pjesackim zonama, pretezito 5-8katnice. 37 23.13%
Formirati Zagrebacki CITY na obalama Save, sa poslovnim i stambenim neboderima 72 45.00%
Ostalo 4 2.50%
Voters: 160. You may not vote on this poll

Reply

Thread Tools Rating: Thread Rating: 3 votes, 5.00 average.
Old July 1st, 2009, 08:27 PM   #81
BANNED

Likes (Received): 47

Puno modernije...što beton,čelik,staklo?Ne kužim nijedan od tih materijala nije pogodan za ipotrebu uz samu rijeku.
I da obale Pariza i Budimpešte su uređene u duhu vremena,takva treba biti i Zagrebačka obala ali treba upotrijebiti kamen a ne beton ili što ja znam.
Gle Zagreb je metropola,nije više moja ili tvoja prćija kao takav mora biti spreman prihvatiti novitete i eksperimente,ako ćemo forsirati tradciju ok ali nemojmo onda Zg zvati metropolom.Tradiciju trebaju slijediti Split i ostali gradovi koji od nje žive a ne Zagreb.
***** no está en línea   Reply With Quote

Sponsored Links

Old July 1st, 2009, 10:19 PM   #82
V Wolf
Pure Blue

V Wolf's Avatar

Likes (Received): 19

Quote:
Originally Posted by ***** View Post
beton,čelik,staklo?Ne kužim nijedan od tih materijala nije pogodan za ipotrebu uz samu rijeku.
A zašto?
V Wolf no está en línea   Reply With Quote
Old July 1st, 2009, 11:32 PM   #83
OettingerCroat
Disenfranchised

Likes (Received): 5

Quote:
Puno modernije...što beton,čelik,staklo?Ne kužim nijedan od tih materijala nije pogodan za ipotrebu uz samu rijeku.
I da obale Pariza i Budimpešte su uređene u duhu vremena,takva treba biti i Zagrebačka obala ali treba upotrijebiti kamen a ne beton ili što ja znam.
Gle Zagreb je metropola,nije više moja ili tvoja prćija kao takav mora biti spreman prihvatiti novitete i eksperimente,ako ćemo forsirati tradciju ok ali nemojmo onda Zg zvati metropolom.Tradiciju trebaju slijediti Split i ostali gradovi koji od nje žive a ne Zagreb.
potpis
OettingerCroat no está en línea   Reply With Quote
Old July 2nd, 2009, 11:57 AM   #84
BANNED

Quote:
Originally Posted by V Wolf View Post
A zašto?
Zašto?Čelik i voda nisu najbolji prijatelji eventualno neki nehrđajući.
Staklo ajde ok može proći kao neka evenutalno ograda
Beton je zapravo vezni materijal i nije mi jasna ova njegova silovita upotreba,em nije trajan,em nije lijep ma užas iako ima prednosti koje su danas trražene ,brže se gradi s njim, jeftinije itd.
No mislim da ZG obala kada se bude gradila ne smije se graditi brzo i izgradnja ne smije biti jeftina.
I također smatram da bi kod završnog opremanja obale trebalo uzeti nekog našeg priznatog umjetnika da dizajnira sve od ograde,klupa,vaza,rasvjete do popločenja obale.Tako bi dobili nešto zaista vrijedno čime bi se mogli zaista ponositi.
Old July 2nd, 2009, 01:43 PM   #85
V Wolf
Pure Blue

V Wolf's Avatar

Quote:
Zašto?Čelik i voda nisu najbolji prijatelji eventualno neki nehrđajući.
Staklo ajde ok može proći kao neka evenutalno ograda
Beton je zapravo vezni materijal i nije mi jasna ova njegova silovita upotreba,em nije trajan,em nije lijep ma užas iako ima prednosti koje su danas trražene ,brže se gradi s njim, jeftinije itd.
Normalno da postoji nehrđajući čelik, i da postoje različiti antikorozivni premazi. Za beton imaš tonu raznih aditiva s kojima mu voda i korozija armature nebi pretstavljala neki značajan problem. Sve se to danas da lako riješiti.
Ne mislim ja da bi se obalu trebalo urediti čelikom i betonom, ali kažem da ne postoji nikakva inženjerska prepreka pri upotrebi tih matrijala.
A ako bi se pak jednog dana nešto pokrenulo po pitanju uređenja obale i da u pobjedničkom radu nekog arhitekta budu korišteni isključivo staklo,čelik i beton ja nebi imao ništa protiv takvog uređenja ako to sve skupa izgleda super, oku ugodno i ako je funkcionalno.

Quote:
No mislim da ZG obala kada se bude gradila ne smije se graditi brzo i izgradnja ne smije biti jeftina.
I također smatram da bi kod završnog opremanja obale trebalo uzeti nekog našeg priznatog umjetnika da dizajnira sve od ograde,klupa,vaza,rasvjete do popločenja obale.Tako bi dobili nešto zaista vrijedno čime bi se mogli zaista ponositi.
S ovim se naravno slažem, ali zato postoje arhitekti koji se bave time i koji bi to trebali dizajnirati.
Old July 2nd, 2009, 02:58 PM   #86
BANNED

Quote:
Originally Posted by V Wolf View Post
Normalno da postoji nehrđajući čelik, i da postoje različiti antikorozivni premazi. Za beton imaš tonu raznih aditiva s kojima mu voda i korozija armature nebi pretstavljala neki značajan problem. Sve se to danas da lako riješiti.
Ne mislim ja da bi se obalu trebalo urediti čelikom i betonom, ali kažem da ne postoji nikakva inženjerska prepreka pri upotrebi tih matrijala.
A ako bi se pak jednog dana nešto pokrenulo po pitanju uređenja obale i da u pobjedničkom radu nekog arhitekta budu korišteni isključivo staklo,čelik i beton ja nebi imao ništa protiv takvog uređenja ako to sve skupa izgleda super, oku ugodno i ako je funkcionalno.

S ovim se naravno slažem, ali zato postoje arhitekti koji se bave time i koji bi to trebali dizajnirati.
Aditivi za beton ...ono od čega postane rozi ,zeleni, plavi
Nme aničeg plementog ui betonu samo brutalnost,sirovina,neuglednost...
Zašto bi arhitektima bilo prepušteno sve?Ok projektiranje i izgradnje (projekt Duašana Džaamonje doduše popbija i to ali ne želim biti previše radikalan ,da neke ovdje ne izda herc) ali zašto da umjentici ne dizajniraju opremu tipa klupe,rasvjetu itd?
Kao što se radi vani?
Old July 2nd, 2009, 03:15 PM   #87
V Wolf
Pure Blue

V Wolf's Avatar

Quote:
Aditivi za beton ...ono od čega postane rozi ,zeleni, plavi
Wtf? Nisam napisao pigmenti nego aditivi
Aditivi ne mjenjaju boju betona nego njegova kemijska i mehanička svojstva...
Old July 2nd, 2009, 03:27 PM   #88
BANNED

A jel mijenjaju njegov izgled?
Kemijska i mehanička svojstva...Pa za obalu koju će korsitit uglavom pješaci,bicklisti roleri islični ne trebju pretjerana mehanička i kemisjka svojstva.Dovoljna su svojstva kamena,jer ako kamen na Stradunu stoji pesto godina ,u splitu duže itd zašto nije dovoljno dobar i trajan za buduću Zg obalu?
Old July 4th, 2009, 03:39 PM   #89
zacky
Velocity

Likes (Received): 4

Na obali Seine usred Pariza ima i betonara,a pored nje jako ljepi park.
Sve me to potsjetilo na Savu u Zagrebu.
zacky no está en línea   Reply With Quote
Old July 4th, 2009, 05:23 PM   #90
dodomir
Hedonist

dodomir's Avatar

[QUOTE=*****;39097166]Zagreb je metropola,nije više moja ili tvoja prćija kao takav mora biti spreman prihvatiti novitete i eksperimente/QUOTE]

..ali jedino šta valja je kamen jel?

Ovo je rijeka Spree u Berlinu.

Old July 4th, 2009, 05:29 PM   #91
BANNED

I tebi je to lijepo?
Meni je to očajno , no dobro sto ljudi sto ćudi.
U usporedbi s kamenom
http://www.farrellworlds.com/MonTues...on%20Seine.jpg
Ja ne mogu jednostavno vidjeti ljepotu betona.Po čemu je on poseban.
Old July 4th, 2009, 05:38 PM   #92
kutinA
Kutinainen

kutinA's Avatar

Likes (Received): 17

Quote:
I tebi je to lijepo?
Meni je preodlično.

Nigdar ni tak bilo da ni nekak bilo, pak ni vezda nebu da nam nekak nebu. Kajti: kak bi bilo da ne bi nekak bilo, kaj je bilo, a je ne, kaj neje nikak bilo

Rekel sam ti nek te vrag odnese, ali vrag te zeti nije smel :)
kutinA no está en línea   Reply With Quote
Old July 4th, 2009, 05:46 PM   #93
BANNED

Što se tiče obale berlinske rijeke

http://farm1.static.flickr.com/96/27...ded66c4c_o.jpg
http://farm4.static.flickr.com/3168/...102dc682_b.jpg
http://farm2.static.flickr.com/1098/...1d5b30c4_o.jpg
Malo zapuštenije ali
http://farm1.static.flickr.com/136/3...d386c73d_o.jpg
http://farm4.static.flickr.com/3096/...dc6ab760_b.jpg

P.S
Tko tvrdi da su kupole stvar prošlosti?
http://farm3.static.flickr.com/2545/...c8012f6a_o.jpg
Old July 4th, 2009, 05:51 PM   #94
BANNED

Quote:
Originally Posted by kutinA View Post
Meni je preodlično.
Hm molim te pokušaj zamisliti sve ove betonske sturukture u kamene?
Em žilje,toplije,ugodnije nadahnutije a ovo sterilizirano,doasdno,prazno ,hladno s tim da rijeka još više doprinosi tome.
Old July 4th, 2009, 05:56 PM   #95
kutinA
Kutinainen

kutinA's Avatar

Volim "hladne" i "sterilizirane" stvari,kak ih zoveš.

Nigdar ni tak bilo da ni nekak bilo, pak ni vezda nebu da nam nekak nebu. Kajti: kak bi bilo da ne bi nekak bilo, kaj je bilo, a je ne, kaj neje nikak bilo

Old July 4th, 2009, 06:36 PM   #96
BANNED

Otkuda si?
Ja inače volim uzenmirnost,živost emociju, osjećaj...
Zato recimo cijenim Gaudija ,Barcelona mi je predivna ali nije tu samo Gaudi i Barcelona ima toga još.
Zato cijenim te prošle stilove svi redom imaju neku emociju u sebi i zato smatram da neki novi stil mora nastati na njihovim postulatima,ne mora pa čak i ne smije biti kopija ali da može biti orginalan može.
Old July 4th, 2009, 06:38 PM   #97
kutinA
Kutinainen

kutinA's Avatar

Ma sve je u redu,sam kažem da mi se oni primjeri iz Berlina jako sviđaju,nećemo se složit,al kaj sad.

Old July 4th, 2009, 07:33 PM   #98
dodomir
Hedonist

dodomir's Avatar

Quote:
Otkuda si?
Ja inače volim uzenmirnost,živost emociju, osjećaj...
Zato recimo cijenim Gaudija ,Barcelona mi je predivna ali nije tu samo Gaudi i Barcelona ima toga još.
Zato cijenim te prošle stilove svi redom imaju neku emociju u sebi i zato smatram da neki novi stil mora nastati na njihovim postulatima,ne mora pa čak i ne smije biti kopija ali da može biti orginalan može.
KutinA je najvjerovatnije iz Klagenfurta
Lijepe su meni i stare obale u Parizu, Pragu, Budimpešta mi i nije nešto jer je uz samu obalu cesta, pa i tvoje slike Berlina, ali ti znaš kako izgleda današnja savska obala u Zagrebu. Jednostavno nemreš uz comie blokove napravid pekrasne kamene šetnice, jedina sansa da to na nesto lici je da probas napraviti nesto u tom istom stilu.
Sam si spomenuo Gaudija koji je nedvojbeno bio genijalac, ali njegove gradevine su (ako se ne varam, molim strucnije od sebe da me isprave) art-nouveau, ili modernizam, znaci i on je u svoje vrijeme isao u nesto tada novo, a nije se zadrzavao u nekadasnjim okvirima. Ne postoje losi i dobri stilovi arhitekture, samo losi i dobri arhitekti. Uostalom jednom je netko pametniji od nas dvoje rekao "svakom vremenu njegova umjetnost, svakoj umjetnosti njezina sloboda."
Old July 4th, 2009, 09:33 PM   #99
BANNED

Quote:
Originally Posted by dodomir View Post
KutinA je najvjerovatnije iz Klagenfurta
Lijepe su meni i stare obale u Parizu, Pragu, Budimpešta mi i nije nešto jer je uz samu obalu cesta, pa i tvoje slike Berlina, ali ti znaš kako izgleda današnja savska obala u Zagrebu. Jednostavno nemreš uz comie blokove napravid pekrasne kamene šetnice, jedina sansa da to na nesto lici je da probas napraviti nesto u tom istom stilu.
Sam si spomenuo Gaudija koji je nedvojbeno bio genijalac, ali njegove gradevine su (ako se ne varam, molim strucnije od sebe da me isprave) art-nouveau, ili modernizam, znaci i on je u svoje vrijeme isao u nesto tada novo, a nije se zadrzavao u nekadasnjim okvirima. Ne postoje losi i dobri stilovi arhitekture, samo losi i dobri arhitekti. Uostalom jednom je netko pametniji od nas dvoje rekao "svakom vremenu njegova umjetnost, svakoj umjetnosti njezina sloboda."
Gle prvo ja ne govorim o kopiranju govorim o gradnji u sprezi s tradicijom.Dakle u Hr tradiciji gradnje jako je korišten kamen kao i cigla pa i drvo.
Da se primjene ta tri materijala već smo korak naprijed od betona.Zatim bi trebalo imati dobru ideju koja bi spojia sva tri materijala na ok način,recimo da se obala napravi u miješavini kamena i cigle ,oprema da bude recimo aluminjska,drvee bi bile naravno klupe i kante za smeće.
Ne mora biti riječ o kopiranju već nazovimo to tako "intrepretiranje tradiconalnih građ materijala na novi način"
Old July 5th, 2009, 10:10 AM   #100
Zerg
Dobri ujkan

Zerg's Avatar

Sto ljudi sto ćudi ali moram reći da i jedno i drugo ima svoju draž. Makar [kao ljubitelj minimalizma i modernizma] moram priznati da mi je ono gore odlično i da bi takvo nešto volio jednog dana vidjeti i u Zagrebu!
Zerg no está en línea   Reply With Quote

Reply

Thread Tools
Rate This Thread
Rate This Thread:

Posting Rules