daily menu » rate the banner | guess the city | one on oneforums map | privacy policy (aug.2, 2013) | DMCA policy | flipboard magazine

Go Back   SkyscraperCity > European Forums > Serbian Forum > Изградња и развој > Србија > Шумадија и запад > Крагујевац

Крагујевац Kragujevac

Reply

Thread Tools Rating: Thread Rating: 100 votes, 4.89 average.
Old January 28th, 2010, 08:01 PM   #10221
vlada_Ilina_h2o
highways and roads

vlada_Ilina_h2o's Avatar

Quote:
Originally Posted by Sena_KG View Post
Imam i ja jednu informaciju.

U ovoj godini ce se graditi zgrada preko puta VIS-a.Ona ce se nalaziti na onoj zelenoj povrsini.
Ako je onaj parking u pitanju onda u redu. Jel si ti investitor?

Ta lokacija je ok ali samo za pristojnu izgradnju. I nemojte tako prema zelenim povrsinama (izuzev nekih,kao ova kod hale) da se ophodite. Nece se objekti praviti na asfaltu nego na zelenim povrsinama. Sutra dan cete da kukate za zelenu povrsinu strna zita.
Quote:
Originally Posted by nenad_kgdc View Post
Ako zbog ovog dobijem bananu, nema me vise ovde!!
Ih brate, ne dobija se banana za to. Mada, pitaj Saleta. On je strucniji.

>>>City of Kragujevac - some projects<<<
vlada_Ilina_h2o no está en línea   Reply With Quote

Sponsored Links

Old January 28th, 2010, 08:05 PM   #10222
sale_kg
BANNED

Likes (Received): 22

Sta se to pravi preko puta Visa?

Quote:
Originally Posted by vlada_Ilina_h2o View Post
Ih brate, ne dobija se banana za to. Mada, pitaj Saleta. On je strucniji.
HA HA HA... Izuzetno si duhovit...
Nenade,savet za dobijanje bana naplacujem limenkom od 0.5l Lava...
sale_kg no está en línea   Reply With Quote
Old January 28th, 2010, 08:26 PM   #10223
Nemanja034
Registered User

Nemanja034's Avatar

Likes (Received): 889

Quote:
Originally Posted by nixy View Post
Имам једну лошу вест. Код хале "Језеро" до булевара Града Сирена на зеленој површини изградиће се објекат димензија 12x50m.
Hahaha ...I pevaju pesmu: http://www.youtube.com/watch?v=u7Vutfj7jiU

Sergionni: "Kako? Pa pitaj fudbalerčiće. Sve je od njih krenulo, pa na dalje. A poznata nam je opsesija fudbalom u srba (besmisleno jurcanje za nekom belom lopticom, ničim izazvano, negde na nivou inteligencije kučeta, uz dužno poštovanje prema kučićima). ;)"

Nemanja034 no está en línea   Reply With Quote
Old January 28th, 2010, 08:29 PM   #10224
nenad_kgdc
Architecture Rules

nenad_kgdc's Avatar

Likes (Received): 4

Quote:
Originally Posted by sale_kg View Post
Nenade,savet za dobijanje bana naplacujem limenkom od 0.5l Lava...
Jeftin si mnogo, sto dovodi u pitanje kvalitet usluga.
nenad_kgdc no está en línea   Reply With Quote
Old January 28th, 2010, 08:40 PM   #10225
sale_kg
BANNED

Quote:
Originally Posted by Nemanja034 View Post
Pobeda!!!

Quote:
Jeftin si mnogo, sto dovodi u pitanje kvalitet usluga.
Provereno 100% radi...
Old January 28th, 2010, 08:40 PM   #10226
vlada_Ilina_h2o
highways and roads

vlada_Ilina_h2o's Avatar

Quote:
Sta se to pravi preko puta Visa?
Kako sta? Sena Tower.

Bese gonje dvomostovlje P+12 + staklo.

Old January 28th, 2010, 08:41 PM   #10227
sale_kg
BANNED

Quote:
Kako sta? Sena Tower.

Bese gonje dvomostovlje P+12 + staklo.

http://i49.tinypic.com/2llf3f7.gif
Dobro,'ajd sad ozbiljno pitam...

Za donje dvomostovlje znamo... Ali za gornje... ? Mi mastasmo o nekom trgu,ali nerealno... Ali zgrada? Kakva?
Old January 28th, 2010, 09:05 PM   #10228
Johnny_kgc
██████ 100% Kragujevčanin

Johnny_kgc's Avatar

Likes (Received): 162

Quote:
Originally Posted by Tara_kg View Post
Ahahahahaha Odavno me neko nije ovako nasmejao! Da znaš da me uopšte ne bi čudilo da se ovo gore navedeno i ostvari.

Quote:
Originally Posted by nixy View Post
Имам једну лошу вест. Код хале "Језеро" до булевара Града Сирена на зеленој површини изградиће се објекат димензија 12x50m.

Quote:
Originally Posted by Dubac View Post
Ipak suzdrzacu se od pljuvanja dok ne vidim do kraja o cemu se radi.
Quote:
Isto kao i Dubac za sada suzdrzacu se komentara. Ima vremena za pljuvanje.
Kao sto rece Nenad, nema vremena za cutanje. Ja stvarno ne mogu da se nacudim tome. Pa zasto? Zasto zele da prave nesto onde? Neko kaze zbog para. Mozda. Ali ne znam koliko para bi trebalo da mi daju da bih ucinio takav zlocin prema gradu.
Sta tu moze da se napravi? Ma nista ljudi. Da se napravi i najlepsa zgrada na svetu, to jednostavno nije mesto za izgradnju. Bas je lepo pocela ova godina... onaj "spomenik" Sv. Savi, pa sada ovo. Pa ce onda da naprave jos jedan objekat isto kod Hale Jezero, samo do Lepenickog bulevara?
Ako ja, kao laik, mogu da kazem da je to za arhitekturu i urbanizam, ono sto je ubistvo coveka u pravosudju i po moralnim vrednostima, sta rade arhitekte i urbanisti koji sede na visokim pozicijama u gradu? Zasto cute?

:razocaran-do-maksimuma:

Quote:
Imam i ja jednu informaciju.

U ovoj godini ce se graditi zgrada preko puta VIS-a.Ona ce se nalaziti na onoj zelenoj povrsini.
Na onom parkingu do Lepenice... Dobro, to nije zelena povrsina... ali zasto se i tu gradi? Pa zaklanja se pogled na VIS...

Quote:
Mi mastasmo o nekom trgu,ali nerealno... Ali zgrada? Kakva?
Jbt... kada moramo da mastamo o javnom prostoru i trgovima... Kakva god da bude, ne ide da se onde gradi.

:jos-vise-razocaran:
Johnny_kgc no está en línea   Reply With Quote
Old January 28th, 2010, 09:25 PM   #10229
vlada_Ilina_h2o
highways and roads

vlada_Ilina_h2o's Avatar

Necu jos da pljujem jer nista nije zvanicno.Dosta se prica vrti po gradu za sve i svasta a 90% nisu tacne.

Malo politicko/gradjevinska tema.
Quote:
SNS: Ugovor sa Đokovićima više ne važi!
Četvrtak, 28 Januar 2010 15:15

Na današnjoj konferenciji za novinare, predstavnici Srpske napredne stranke u Kragujevcu izneli su tvrdnju da je ugovor između Preduzeća za izgradnju grada Kragujevca i firme porodice Đoković "Family sport" prestao da važi i pozvali lokalnu vlast da to zvanično saopšti građanima!

Naprednjaci su, kako kažu, do ovog zaključka došli posle uvida u ugovor o zakupu zemljišta u Velikom parku, u kome, prema tvrdnji SNS, član 10. ugovora predviđa da zakupac mora da započne izgradnju objekta za 12 meseci od zaključenja ugovora.

S obzirom da je ugovor potpisan 4. decembra 2008. godine, predstavnici Srpske napredne stranke izvode zaključak da je njegova važnost prestala, jer nije ispunjen uslov iz člana 10.

U SNS-u navode da je to dobro, jer se Kragujevac "spasao velike bruke da postane prvi evropski grad koji prodaje svoj park za izgradnju tržnog centra i hotela pod maskom teniske akademije".
www.kragujevac.co.rs

Old January 28th, 2010, 09:31 PM   #10230
nixy
Registered User

nixy's Avatar

Likes (Received): 51

Quote:
Necu jos da pljujem jer nista nije zvanicno.Dosta se prica vrti po gradu za sve i svasta a 90% nisu tacne.
У реду, слажем се, али опет треба узети у обзир да инсајдерске информације које сам ја изнео до сад су биле тачне.
nixy no está en línea   Reply With Quote
Old January 28th, 2010, 09:56 PM   #10231
Dubac
Registered User

Dubac's Avatar

Likes (Received): 47

Quote:
Nema suzdrzavanja u pljuvanju ovakvih zlocina, pa ovo je necuveno, ovako se ne radi ni u Mogadisu!! Na osnovu kog dokumenta moze da se izda dozvola za tako nesto!!! Na osnovu onog sto se stavlja u koverat i daje ispod stola. Ako budemo azurni u pljuvanju, mozda ce i odustati, kao od one stvari kod skupstine, ili onog krsta! I rusenje same hale je ludost, a ovo...nemam reci!!

Ako zbog ovog dobijem bananu, nema me vise ovde!!
Ma ja sam vec ogorcen na samu pomisao da se tu nesto gradi veruj mi.
Samo hocu detaljnije informacije da mogu socnije da upotrebim pljuvacne zlezde.
To sam najvise mislio pod izrazom "suzdrzati".
Dubac no está en línea   Reply With Quote
Old January 28th, 2010, 10:01 PM   #10232
Dubac
Registered User

Dubac's Avatar

Likes (Received): 47

Johnny kgc@
Ono mesto preko puta Visa treba da se izgradi jer je trenutno onako prazno bas ruzno ali i meni je isti problem upao u oci.Zaklonice pogled na prelepu zgradu Visa posebno kada se ide Lepenickim bulevarom.
Kad je vec tako onda me nece zadovoljiti izgradnja neke stambene zgradice vec objekat koji ce zaista ulepsati taj deo grada i kompenzovati gubitak lepog pogleda.Na zalost verovatno nisu veliki izgledi za to ali mozda Sena sazna nesto pa nas demantuje.
Dubac no está en línea   Reply With Quote
Old January 28th, 2010, 11:32 PM   #10233
nenad_kgdc
Architecture Rules

nenad_kgdc's Avatar

Likes (Received): 4

Slazem se sa Johnny-jem oko izgradnje kod Visa. Malo je objekata u gradu koji imaju neki arh. znacaj, i kada postoji prilika da se oni objedine u okviru jedne ambijentalne celine (Milosev venac), pojavi se neka ovako "radikalna" ideja da se ta celina podeli, prekine! Ali to je nekako postala tradicija Kg-a. Umesto da se iskoriste sve mogucnosti da se napravi nesto stvarno vredno, pribegne se kratkorocnom interesu manje grupe ljudi. Nekada je to bio Zastavin soliter, robna kuca (koja je unistila mogucnost da Kg dobije jedan velelepan trg, i cije bivstvovanje na tom prostoru danas verovatno samo njeni projektanti brane), danas ovo sto nam planiraju, sutra ono i tako redom, dok nam grad ne zalici na ono sto u Kini zovu "urban village".
Pa cak je i nesto poput estetske komisije NYC 2 puta odbijalo projekte sir Normana Fostera, dok nije konacno predlozio objekat nize spratnosti koji ne bi zaklanjao vizure prema istorijskim objektima, a svi znamo da Ameri priznaju samo jednu vrednost (zelene boje s likovima predsednika).
Ali s obzirom na trenutno finansijsko stanje u gradu, mozemo ocekivati jos slicnih vesti.
nenad_kgdc no está en línea   Reply With Quote
Old January 29th, 2010, 12:16 AM   #10234
Sena_KG
Registered User

Sena_KG's Avatar

Likes (Received): 6

Quote:
Ako je onaj parking u pitanju onda u redu. Jel si ti investitor?
Nisam ja investitor ali jedan moj rodjak jeste.
Sena_KG no está en línea   Reply With Quote
Old January 29th, 2010, 12:22 AM   #10235
vlada_Ilina_h2o
highways and roads

vlada_Ilina_h2o's Avatar

Quote:
Nisam ja investitor ali jedan moj rodjak jeste.
Daj neki info vise o tome. Spratnost, izgled, povrsinu, stambena ili poslovna i td. Koliko je izvesna gradnja na tom mestu, kao i kad bi trebalo da ocekujemo pocetak iste?

Inace, sta se dogodilo sa onom zgradom sto si trebao da pravis u Branislava Nusica?

Old January 29th, 2010, 12:27 AM   #10236
Sena_KG
Registered User

Sena_KG's Avatar

Tek cu vam dati informacije.Strpite se

Nista, neama finansija za izvrsavanje.Imamo ja i cale nesto drugo u planu, mada neka to ostane neotkriveno
Inace ako se to izgradi to ce biti nesto novo u gradu...
Old January 29th, 2010, 12:45 AM   #10237
vlada_Ilina_h2o
highways and roads

vlada_Ilina_h2o's Avatar

Posto nismo pratili izgradnju Formine fabrike evo dve zanimljive slike...

Fabrika nameštaja FORMA IDEALE, Kragujevac

Old January 29th, 2010, 04:57 PM   #10238
vlada_Ilina_h2o
highways and roads

vlada_Ilina_h2o's Avatar

Quote:
29. 01. 2010.| 14:33
Vodeća nemačka firma na tržištu "uradi sam" prodaje dolazi u Srbiju - OBI gradi trgovinske centre u svim većim gradovima

U sastavu delegacije poslovnih predstavnika Nemačke Michael Vinzing iz kompanije OBI posetio je Srbiju 25. januara 2010. godine. Vinzingu, direktoru te vodeće nemačke firme u oblasti prodaje "Uradi sam" proizvoda za Austriju, Bosnu i Hercegovinu, Hrvatsku i Sloveniju, poveren je zadatak daljeg proširivanja kompanije u regionu Jugoistočne Evrope.

"Srbija sa svojih 7,4 miliona stanovnika već nekoliko godina predstavlja izuzetno zanimljivo tržište za OBI. Stoga je ova kompanija istraživala poslovne mogućnosti i osnovala je predstavništvo u Beogradu. Stupanje OBI-ja na tržište Srbije predviđeno je u srednjeročnom periodu, u zavisnosti od globalnog i domaćeg privrednog razvoja" - stoji u saopštenju te kompanije.

Ovaj korak za cilj ima dalje jačanje vodećeg položaja kompanije OBI na evropskom tržištu prodaje "Uradi sam" proizvoda. Odeljenje za poslovni razvoj kompanije trenutno pregovara sa domaćim i međunarodnim investicionim firmama u vezi sa izgradnjom tržnih centara koji će na jednom mestu okupiti razne lance hipermarketa, prodavnice nameštaja i naravno OBI kao kompanije koja obezbeđje proizvode iz oblasti "Uradi sam", saopšteno je.

Cilj kompanije OBI je da punim iskorišćavanjem prednosti u odnosu na konkurenciju postane vodeći igrač na srpskom tržištu "Uradi sam" proizvoda. To će biti ostvareno uspostavljanjem mreže prodavnica širom zemlje sa fokusom na gradovima sa preko 100.000 stanovnika koji pokazuju očekivani dinamični porast kupovne moći.

OBI je kao broj 1 u Nemačkoj vodeća snaga koja stoji iza celokupne trgovine u Nemačkoj i brojnim drugim državama u Evropi. Od 1993. godine ova kompanija koristi svoj snažan
položaj na domaćem tržištu da bi napredovala sa ekspanzijom na međunarodnom nivou.
Tržišni udeo OBI-a neprestano raste i kompanija stalno poboljšava svoj položaj.

OBI se fokusira na Evropu i trenutno je zastupljen u Nemačkoj i u 12 zemalja centralne i istočne Evrope sa ukupnim brojem od preko 530 prodavnica. OBI ima viziju potpunog vođstva na tržištu – po prodaji i po tržišnom udelu, kao tržišni lider u oblasti inovacija proizvoda i usluga, i u ostvarivanju koncepata i formata prodavnica. OBI je na mnogim međunarodnim tržištima broj 1, a u drugim državama je na putu da postane vođa na tržištu. OBI razvija dugoročno održivi poslovni model.

Prema godišnjem izveštaju Tengelmann Grupe, OBI je uspeo da poveća svoju ukupnu
prodaju za 5,3% na 4,18 mlrd EUR u skraćenoj fiskalnoj 2008. godini (april-decembar).

Grupacija ima poslovno sedište u Vermelskirhenu u Nemačkoj i zapošljava više od 38.000
ljudi. Od otvaranja prve OBI prodavnice 1970. godine u Hamburgu u Nemačkoj prodajna
površina OBI prodavnica porasla je sa 870 m2 na prodavnice velike površine, od preko
10.000 m2. Ukupna prodajna površina OBI prodavnica sada iznosi preko 3,5 miliona m2. OBI prodavnice imaju široku i sveobuhvatnu ponudu proizvoda, i svaka u proseku ima 40.000-60.000 artikala.

Ova obimna ponuda proizvoda pokriva opremu za bašte, građevinske materijale i elemente, alat, sanitarije i proizvode za unutrašnje uređenje prostora. Ciljna grupa su uglavnom fizička lica – tj. porodice, osobe koje vole "uradi sam" rešenja i poluprofesionalci – kupci sa najrazličitijim idejama i potrebama ovde će pronaći sve što im treba za uređenje njihovih domova.
Ekapija

Bas dosta trgovinskih lanaca u Kragujevcu :

-Big CEE
-Wave
-Obi
+
-DIS
-Delta Park
-Tus Aerodrom
-Tus & Merkur shoping mol
-Metro
-Roda Centar
-Plaza shoping mol
-Supernova shoping mol

Verovatno sam nekog zaboravio...

Old January 29th, 2010, 05:06 PM   #10239
sale_kg
BANNED

Taj Obi je odavno bio najavljen pored Tempa na toj lokaciji,kad su i Cora i Ikea najavljivane...

Na tom spisku,nemoj nabrajati TUS i Merkur Shopping mall... Jer je samo TUS Planet shopping mall,Merkur je obican hipermarket ili kako vec...

Ovi Big CEE i Wave su piiiiiiiih... Sve u svemu u 2010. dace Bog da konacno zavrse OTC pa da moze SuperNova da krene... Od njih ocekujem dosta iako su mi sumnjivi,prvo zbog kvadrature a onda sto tu ima dva objekta a ne jedan...

U principu sa svime time,mislim da ce Kragujevac postati zasicen sto se trgovinskih lanaca tice.
Old January 29th, 2010, 07:29 PM   #10240
Sena_KG
Registered User

Sena_KG's Avatar

Sto si skeptican prijatelju

Pa ne bi davali onolike pare za taj plac da bi sad odustali.

Reply

Tags
Крагујевац, Србија, Шумадија, arhitektura, gradilista, gradjevinarstvo, izgradnja, kgc, kragujevac, projekti, serbia, srbija, urbanizam

Thread Tools
Rate This Thread
Rate This Thread:

Posting Rules