daily menu » rate the banner | guess the city | one on oneforums map | privacy policy | DMCA | news magazine | posting guidelines

Go Back   SkyscraperCity > European Forums > Serbian Forum > Изградња и развој > Србија > Шумадија и запад > Крагујевац

Крагујевац Kragujevac

Global Announcement

As a general reminder, please respect others and respect copyrights. Go here to familiarize yourself with our posting policy.

Reply

Thread Tools Rating: Thread Rating: 128 votes, 4.91 average.
Old December 11th, 2010, 03:23 AM   #14061
vlada_Ilina_h2o
highways and roads

vlada_Ilina_h2o's Avatar

E ovde se vise ne zna ko koga je*e! Do juce je onaj majmun (ne znam mu ime) iz ministarstva zdravlja urlao (kao i nasa vlast) na sve strane kako oni grade institut i blok u Klinickom centru. Ta stvar je bila resena, tacnije gotova.

Zato su me bunile neke stvari poslednjih dana. Te zdravstvena stanica br. 4. pa onda ovo kod dispanzera a sve onako izmedju redova.

Znaci, od Institura nema nista. Ok. Sta ce onda bili sa uredom? Iselice jedan deo kod zenskog dispanzera na 500-550m2. Sta sa ostalim? I sta bese ono jos treba da se preseli a nalazi se u sklopu KC, zarad izgradnje novog bloka. Sta onda sa tim, kad su rekli da je to izmestanje potrebno zarad novog bloka KC?

>>>City of Kragujevac - some projects<<<
vlada_Ilina_h2o no está en línea   Reply With Quote

Sponsored Links

Old December 11th, 2010, 01:10 PM   #14062
micika
Velocity One

micika's Avatar

Mozda sam ja glup ili vi ne kapirate pricu? Jedno od ta dva je.

Naime. Problem parcele koji se sad javio je vezan za parcelu koja ulazi u sastav parcela na kojima je predvidjen City Center . Secam se toga zato sto je pokojnog Milije zena pricala kako imaju problema sa jednom parcelom upravo za to vezanom.

Ovaj Institut o kome se govori ce se nalaziti tamo u Svetozara Markovica dalje, gde je i predvidjen i za sta je projekat objavljen,tamo ce biti i dispanzer ili sta vec,nemam pojma. Uglavnom ne vidim da je iko rekao da toga biti.

Malo manje pecanja,malo vise logike.

I za kraj, VELIKO HVALA PROFESORU STO JE ODLUCIO DA U KRAGUJEVCU STACIONIRA OVO!
micika no está en línea   Reply With Quote
Old December 11th, 2010, 01:17 PM   #14063
Rocky031
Lega s Juga 2

Rocky031's Avatar

Likes (Received): 6930

Quote:
Originally Posted by TaxiDriverKG View Post
Gde nam je Rocky 031 ? Nema ga nešto. Rocky sekiramo se u Kragujevcu za tebe što te nema :-)
poz za komšije.
I Semperu pozZ
Nemogu se praviti gluh pa evo i mene u inspekciju
Inaće većina novogradnji koje sam vidio na prošlim stranama mi se puno više sviđaju nego ove koje mi imamo ovdje
Jedino nam je jedna stvar zajednička a to je krezuba gradnja...(kuća,zgrada,kuća,kuća,zgrada itd..)..Ništa drugačije od toga ne izgleda i moja ulica u kojoj živim (najbliži stambenjak nekih 40 m)..
Ali dobro i to će se srediti kad umjesto tih kuća sagrade zgrade...Pa će se dobiti jedan niz stambenjaka
Old December 11th, 2010, 01:48 PM   #14064
Vucko
Faunov pan

Vucko's Avatar

Moze li pojasnjenje oko ovoga?

KG: Zgrada umesto dečje bolnice
11. decembar 2010. | 11:21 | Izvor: B92
Kragujevac -- Odlukom Skupštine grada Kragujevca, na mestu predviđenom za dečju bolnicu biće izgrađen stambeno-poslovni objekat.

Kragujevac
Skupština grada Kragujevca usvojila je plan detaljne regulacije užeg gradskog jezgra.

Taj plan predviđa da se na mestu zadužbine porodice Radonjić, namenjenom dečjoj bolnici, izgradi stambeno-poslovni objekat.

Na toj lokaciji početkom prošlog veka živela je porodica Radonjić. Draga Radonjić, supruga pukovnika Mihajla, testamentom je 1911. godine izrazila želju da se, ukoliko kćerka Jelica ne bude imala dece, na toj zemlji izgradi dečja bolnica ili obrazuje fond za njeno osnivanje ili pomaganje.

Direktor Kliničkog centra u Kragujevcu Slobodan Obradović kaže da je zatečen odlukom gradske vlasti da na mestu na kome je bila dogovorena izgradnja školskog i dečjeg dispanzera dozvoli izgradnju četvorospratnice.

Predstavnici lokalne samouprave ovakvu odluku se opravdali tvrdnjom da ova lokacija nije primerena za igradnju dispanzera, kao i da će novcem koji grad bude zaradio prodajom placa biti izgrađeni i dispanzeri i zgrada Hitne pomoći, ali na nekom drugom mestu.

Diskusija u Skupštini grada bila je veoma burna, budući da demokrate nisu podržale plan detaljne regulacije kojim se menja namena placa.

Autorka knjige “Pitoma loza” Gordana Jocić, koja je izučavala kragujevačke zadužbine, kaže da je njen lični utisak da se gradske vlasti prema njima nisu domaćinski odnosile, dok su istovremeno određene lokacije koristile za svoje potrebe.

Ovo nije prvi pokušaj gradskih vlasti da promene namenu ovog zemljišta. Na osnovu odluke Skupšitne grada, Fond za uređivanje građevinskog zemljišta pokušao je da proda ovu parcelu i u decembru 1996. godine.

Ministarstvo kulture tada je opštinskom pravobranilaštvu naložilo da “preduzme odgovarajuće mere”, budući da su zgrade “Fonda Mihajla Radonjića i žene mu Drage” pravilnikom iz 1993. godine uvrštene među stanove koje je nemoguće otkupiti.

http://www.b92.net/info/vesti/index....&nav_id=478544
Vucko no está en línea   Reply With Quote
Old December 11th, 2010, 01:53 PM   #14065
V_E_J_Z_I_K
Kosovo is Serbia

V_E_J_Z_I_K's Avatar

Likes (Received): 669

Quote:
Originally Posted by vlada_Ilina_h2o View Post
www.kragujevacke.rs

Sta kaze na to doktor V_E_J_Z_I_K ?

Hahahaha,Vlado,nisam ni video ovu vest,oprosti,rekoh vec posle nekih razocarenja,sad kad imam malo vremena slabo ulazim u teme o pracenju gradilista.
Kad sam video najnovija zastakljenja po Kragujevcu tek izgradjenih zgrada,smucilo mi se...

Ova vest me naravno ukoliko se ostvari,veoma raduje,ali ce me jos vise radovati kad Kragujevac planiranim razvojem KC-a dobije odeljenje kardiohirurgije.
To je ono sto najvise odnosi nase ljude,uzgajanje maticnih celija u Srbiji i eksperimenti sa njima su za nas SF jos uvek, nazalost.Valjda ce ljudi ipak imati sluha za to,jer je u tome buducnost.
.......................\__/............___/
......................................./
.......................................\_

Romulijana i Lepenski Vir,
Dunav u Djerdapu, timočki mir.

Negotinskih vinograda sad,
srca u hajduka slavnih nekad.

Stameni Midžor vetar kosi,
zlato i bakar Pek nanosi.

Tvrdjava drevnih i pecina zov,
smaragdnih gora ptičiji poj.
V_E_J_Z_I_K no está en línea   Reply With Quote
Old December 11th, 2010, 02:08 PM   #14066
TaxiDriverKG
BANNED

Likes (Received): 0

Mogu vam reći da samo šibaju kamioni DENEZA-M. Nisam prolazio gore gde rade, ali kroz Šukinu prolaze i prolaze.
TaxiDriverKG no está en línea   Reply With Quote
Old December 11th, 2010, 02:51 PM   #14067
Dubac
Registered User

Dubac's Avatar

Likes (Received): 55

gently5210,micika@
Evo pojasnjenje za obojicu kako ja vidim tu stvar pod uslovom
da sam dobro razumeo Vasiljevica.
Grad Kragujevac je pristao da svoje zemljiste prevede na republiku a da republika izgradi na tom mestu "Institut za javno zdravlje".Zemljiste je inace na elitnoj lokaciji u centru.Nedaleko odatle je i "Dispanzer za zene" a grad pored njega gradi naredne godine "Ambulantu 4".Stvara se jedna mini zravstvena celina.Medjutim iznenada ovih dana republika odustaje od finansiranja Instituta,tacnije dala bi samo delimicna sredstva,oko trecine.Ostalo bi grad finansirao.Da rezimiram.....grad treba da prevede elitnu lokaciju u centru grada koju je dobio delimicno otkupljivanjem zemljista na republiku a da onda sam grad uglavnom isfinansira gradnju republicke ustanove.Ludilo!
Umesto toga Vasiljevic tvrdi da ce grad prodati tu istu lokaciju u najuzem gradskom jezgru za masne pare jer je veliko interesovanje pa ce onda sam moci da isfinansira gradnju Instituta i nove zgrade "Hitne pomoci" na drugoj lokaciji i jos ce mu ostati love a nece nista morati da prevodi na republiku i sve ostaje gradu.
Sustina jeste da drzava kao i hiljadu puta do sada trazi da joj se nesto da a nece zauzvrat da sama ucini nista.Sto se ovog dela tice Vasiljevic je u pravu.
Sto se tice drugog dela price ima li pravo da se tu gradi stambeni objekat ili bas mora "Deciji dispanzer" ostaje pravnicima da utvrde.Po urbanistickom planu nema smetnji i Vasiljevic tvrdi da je sve cisto jer je zemljiste grad otkupio.Opet deo opozicije tvrdi da je deo zemljista legat i da ne moze.Sto se mene tice za takve stvari postoji sud pa neka resava ako treba.Uglavnom da je lokacija rodjena za stambenu izgradnju posebno kad se sagleda sa novom ulicom Ljube Tadica i svim onim sto je zapoceo Milija,Brkovic i drugi investitori,jeste i da ce se sliti dobra lova u gradski budzet hoce.
Ja samo ne mogu da verujem da se hiljaditi put desava da republika i gradske vlasti izlaze sa nekakvim projektima,resenjima,finansijama,garancijama,rokovima i to po vise puta za isto i onda se sve nekim veleobrtom izmeni i vrati na pocetak ili ode u neku potpuno drugu varijantu kao ovde.Mnogo smo neozbiljna drzava,prava banana republika.
Dubac no está en línea   Reply With Quote
Old December 11th, 2010, 03:04 PM   #14068
micika
Velocity One

micika's Avatar

Ok,ja nisam skontao to tako,ali vise verujem tebi s obzirom da vise pratis politicka jeba*anja na lokalu.

Quote:
Originally Posted by TaxiDriverKG View Post
Mogu vam reći da samo šibaju kamioni DENEZA-M. Nisam prolazio gore gde rade, ali kroz Šukinu prolaze i prolaze.
Ja sam prosao pre 15 min . Isao da kupim solje Radnickog na stadion,pa me ispalili. Jedan bager kopa a nekoliko kamiona naizmenicno dolaze i odvoze.
Old December 11th, 2010, 03:12 PM   #14069
TaxiDriverKG
BANNED

Znači planulo svih 20 šolja :-)
TaxiDriverKG no está en línea   Reply With Quote
Old December 11th, 2010, 03:14 PM   #14070
micika
Velocity One

micika's Avatar

Ma rek'o da se ne prodaju vise na stadionu nego negde u centru a ja,iskreno da ti kazem,ne znam gde.
Old December 11th, 2010, 05:09 PM   #14071
Vucko
Faunov pan

Vucko's Avatar

Hvala dubac,sve jasno i nazalost predvidljivo.
Vucko no está en línea   Reply With Quote
Old December 11th, 2010, 08:23 PM   #14072
stefan032
Registered User

stefan032's Avatar

Likes (Received): 135

Фонтана:
Old December 11th, 2010, 09:17 PM   #14073
Johnny_kgc
██████ 100% Kragujevčanin

Johnny_kgc's Avatar

Likes (Received): 170

Blam.
Johnny_kgc no está en línea   Reply With Quote
Old December 11th, 2010, 09:18 PM   #14074
marrianne
Registered User

Quote:
Originally Posted by stefan032 View Post
Фонтана:
marrianne no está en línea   Reply With Quote
Old December 11th, 2010, 09:49 PM   #14075
hattala
Registered User

Quote:
Originally Posted by Johnny_kgc View Post
Blam.
+1

Bruka . K´o u predgradju Medine
hattala no está en línea   Reply With Quote
Old December 11th, 2010, 10:52 PM   #14076
stefan032
Registered User

stefan032's Avatar

Likes (Received): 135

Нисам желео ништа да напишем, али слажем се с вама:
Old December 11th, 2010, 10:53 PM   #14077
micika
Velocity One

micika's Avatar

Bolje da su cesmu napravili go to.

A i ko kaze da nemamo fontanu ispred opstine. Tj. ko kaze da nismo imali.

Old December 12th, 2010, 01:24 AM   #14078
vlada_Ilina_h2o
highways and roads

vlada_Ilina_h2o's Avatar

Quote:
Originally Posted by stefan032 View Post
Koliko su ulozili o ovo? 100 evra? Mogli su barem malo vise da se isprse. Ako nisu imali kinte, mogli smo mi ovde da skupimo veci prilog pa da se odradi nesto barem normalnije. Mada, nije sve ni u parama. Kao sto par puta do sad rekoh : Nekad je za lepo tako malo potrebno, ali kojeg arhitektu to zanima.

>>>City of Kragujevac - some projects<<<

Last edited by vlada_Ilina_h2o; December 12th, 2010 at 03:05 AM.
vlada_Ilina_h2o no está en línea   Reply With Quote
Old December 12th, 2010, 04:18 PM   #14079
solaar
Registered User

solaar's Avatar

Likes (Received): 3

Quote:
Originally Posted by vlada_Ilina_h2o View Post
Nekad je za lepo tako malo potrebno, ali kojeg arhitektu to zanima.
kamo srece da se arhitekte pitaju
problem je u onima koji odlucuju
solaar no está en línea   Reply With Quote
Old December 12th, 2010, 10:51 PM   #14080
mishakg
www.kfkradnicki.com

Quote:
Originally Posted by micika View Post
Bolje da su cesmu napravili go to.

A i ko kaze da nemamo fontanu ispred opstine. Tj. ko kaze da nismo imali.
Ovde su se kacile zastave ako se dobro secam, nije bilo fontane.
mishakg no está en línea   Reply With Quote

Reply

Tags
Крагујевац, Србија, Шумадија, arhitektura, gradilista, gradjevinarstvo, izgradnja, kgc, kragujevac, projekti, serbia, srbija, urbanizam

Thread Tools
Rate This Thread
Rate This Thread:

Posting Rules