daily menu » rate the banner | guess the city | one on oneforums map | privacy policy (aug.2, 2013) | DMCA policy | flipboard magazine

Go Back   SkyscraperCity > European Forums > Euroscrapers > Local discussions > Slovakia > City Development > Bratislava

Reply

Thread Tools Rating: Thread Rating: 4 votes, 4.75 average.
Old December 9th, 2011, 05:43 PM   #521
zuzana
AA

zuzana's Avatar

Likes (Received): 14

Quote:
Originally Posted by optimikista View Post

https://lh6.googleusercontent.com/-N...4/IMG_6233.JPG

To umiestnenie kotla a rovnako WC hned vedla vane, to snad slo vyriesit aj lepsie.
pokial je to v byte, hruza a des, a pokial v dome, mohli napr. zlucit miestnost pre kotol s wckom a podobne. ale stale sa podla mna ten kotol da schovat do nejakej niky alebo priamo skrine, to wcko - takto to mas zial aj v eurovee, podla mna je to tiez velmi hlupe. a uplny bonus je to napojenie na elektriku podla fotiek pozeram, ze je tam aj samostatne wcko, mozno tam vobec nemuselo byt.
zuzana no está en línea   Reply With Quote

Sponsored Links

Old January 8th, 2012, 12:30 AM   #522
Phill
.

6.1.2012 | update | South City :: Slnečnice

...with KLEPETO - special PETRŽALKA edition

hmm... whatta lady ;-)

Phill no está en línea   Reply With Quote
Old January 8th, 2012, 09:58 AM   #523
Strummer
lost in the supermarket

Strummer's Avatar

Likes (Received): 711

Quote:
Originally Posted by Phill View Post
Hm, pri tomto som si spomenul na tento nedavny clanok:

http://praha.idnes.cz/do-ocenenych-v...raha-zpravy_ab

Quote:
Problém se zatékáním na podlahu domu zřejmě vychází z toho, že je podlaha obytných místností v úrovni terénu. A to neodpovídá vyhlášce o technických požadavcích na stavby. Podle ní má být 15 centimetrů nad terénem.
Si neviem dost dobre predstavit co to bude robit po par rokoch pri tych brutalnych prietrziach mracien, ktore su v Bratislave v poslednej dobe uz beznym letnym javom kazdy tyzden...
Old January 9th, 2012, 09:19 AM   #524
potkanX
say NO to debil

Likes (Received): 377

ceske vyhlasky a slovenske vyhlasky su dve rozne veci
15 cisel je podla mna zbytocne vela, ale nejakych tych 5 cisel zvykneme robit

plus phill - to ti este okrem mna naozaj nikto nepovedal, ze ten vignetacny filter je ohavny a tie fotky si nim degradujes?
potkanX no está en línea   Reply With Quote
Old January 9th, 2012, 09:33 AM   #525
jamlc1m
Registered User

jamlc1m's Avatar

Likes (Received): 5

no neviem neviem... pri tych prietrziach ktore strummer spomina vie padnut velmi velke mnozstvo vody za velmi kratku dobu. ono ale ani tak nejde o to ze ti do domu fyzicky natecie, ale ze sa ti voda tlaci do zakladov.... potom je otazka ako dobre mas spravenu hydroizolaciu zakladov a hydroizolaciu medzi zakladmi a zamotnym domom... a kedze developer chce asi co najviac zarabat tak by som si o tom prilis velke iluzie nerobil

5cm mi ale kazdopadne pride ako dost malo. v rakusku je napriklad predpis dokonca 30 a vobec mi to ako vela nepride.
jamlc1m no está en línea   Reply With Quote
Old January 9th, 2012, 09:58 AM   #526
potkanX
say NO to debil

5 cisel nejako robime ako rozdiel hned vo dverach na terasu, nemyslel som to ako priamo rozdiel nuly a rastleho terenu.
vsetky taketo problemy su riesitelne, dokonca by boli riesitelne aj v pripade rovnakej vysky nuly a terenu, nevidim dovod pre to aby to bolo nejako zakonne obmedzene.
Old January 9th, 2012, 12:11 PM   #527
jamlc1m
Registered User

jamlc1m's Avatar

na terasu to je este ok - aj ked je potom otazka kolko je terasa -> teren

ja som ale skor narazal na tie obrazky kde nula -> teren vyzera byt jedna a ta ista uroven.

mozno nie je nutne urcovat len vysku... mohlo by to byt bud vyska alebo dostatocna hydroizolacia, ktora dom v pripade regularnych poveternostnych podmienok (co prietrze mracien v podstate su) uchrani.

kazdopadne by to malo byt v zaujme kazdeho vlastnika domu aby jeho dom bol poriadne chraneny a izolovany... zial sa tu ale pri stavbe domu setri na kazdom mieste...
Old January 9th, 2012, 09:19 PM   #528
Phill
.

Quote:
Originally Posted by potkanX View Post
plus phill - to ti este okrem mna naozaj nikto nepovedal, ze ten vignetacny filter je ohavny a tie fotky si nim degradujes?
niekedy to s vignetáciou vyznie lepšie (viď napr. BBC 1 plus), i keď uznávam, že tu to bolo viac-menej zbytočné. amen
Old January 10th, 2012, 08:53 AM   #529
potkanX
say NO to debil

nie, nijake fotky nevypadaju s umelou vignetaciou lepsie. skus to prijat ako fakt. rovnaky, jako ze barbie domceky nie su architektura, bufori nie je priekopnikom automobiloveho dizajnu, superstaristi nemaju nic spolocne s hudbou, ze v nedelu do kostola sa nechodi v monterkach.
Old January 10th, 2012, 12:22 PM   #530
Ondro
space hamster

Ondro's Avatar

Likes (Received): 125

Dovolím si nesúhlasiť, ale netreba to s ňou preháňať. Nemala by pôsobiť rušivo a na prvý pohľad by si ju nemal nikto všimnúť.
Ondro no está en línea   Reply With Quote
Old January 10th, 2012, 06:59 PM   #531
motooo
Registered User

motooo's Avatar

Likes (Received): 344

ja osobne tu vinetaciu ani nejak nevnimam. Osobne sa mi nepaci prilis font toho podpisu..ale myslim, ze je Phillova osobna vec, ako upravuje svoje fotky. Myslim, ze mu hlavne patri velka vdaka, za jeho robotu za tie roky.
motooo no está en línea   Reply With Quote
Old January 10th, 2012, 08:39 PM   #532
Phill
.

vďaka za podporu :-)
Old January 11th, 2012, 09:46 AM   #533
michael89
Registered User

Likes (Received): 3

A mne by ste mohli vysvetliť, čo je to vinetacia
michael89 no está en línea   Reply With Quote
Old January 11th, 2012, 11:36 AM   #534
jamlc1m
Registered User

jamlc1m's Avatar

http://en.wikipedia.org/wiki/Vignetting
Old January 14th, 2012, 05:44 PM   #535
marish
Registered User

marish's Avatar

Likes (Received): 250

[ot]mozno by tomu pomohol vacsi radius vignetacie, aby ten prechod nebol taky dramaticky a do oci bijuci, ale ja tiez umele pridavanie vignetacie za velky prinos nepovazujem. je to opticka chyba a tym sa ja v prvom rade snazim vyhybat, nieto ich este pridavat. prijde mi to ako pridavanie prasiatok (lens flares) do fotky. [/ot]

k tej podlahe na terene: ak je terasa dostatocne kryta a zabezpecis jej dostatocny sklon, mozes ju spravit aj takto bezbarierovo. samozrejme urcite odstupnovanie bude vzdy bezpecnejsie.
Old January 14th, 2012, 07:35 PM   #536
Phill
.

no normálne som si vzal vaše rady k srdcu, vignetáciu už dávať nebudem a ešte aj podpis som si zmenil
Old January 15th, 2012, 04:14 PM   #537
wuane
Registered User

wuane's Avatar

Likes (Received): 334

zvolil by som decentnu vodotlac.Lebo uz neraz sa ti stalo ze tvoja fotka bola nelegalne zneuzita.
..dúfam, že to nikto nepočúva, zabezpečil som na tento rok 35, na budúci rok asi 40, plus teda ďalšie veci. Zabezpečil som ich, ako tie peniaze, vlastnou hlavou...To, že sa pri tom motal Fedor, nemôže znamenať, že ma niekto bude držať za gule, to sa nesmie stať...Som sa vymanil od Fedora a povedal som: Fedor, ja som dal do toho hlavu a nie ty si dal do toho hlavu, takže ja budem teraz o niektorých veciach rozhodovať..."

SLOVAK CITIES -
- S L O V E N S K É
M E S T Á -
wuane no está en línea   Reply With Quote
Old May 5th, 2012, 04:56 PM   #538
bochnicek
Registered User

Likes (Received): 4

Deň otvorených dverí v časti Slnečnice - Južné mesto.

5. - 8. mája v čase od 10. do 18. hodiny. Pripravený je vzorový dom a vzorový byt.
bochnicek no está en línea   Reply With Quote
Old June 22nd, 2012, 10:47 PM   #539
legnaw
Registered User

legnaw's Avatar

Likes (Received): 0

vzdy najcerstvejsie informacie a viac info o celom doterajsom priebehu vystavby http://www.goo.gl/1W7mp
legnaw no está en línea   Reply With Quote
Old June 23rd, 2012, 11:42 AM   #540
jozefst
Registered User

Likes (Received): 40

Teraz som si uvedomil, že už aj Bratislava bude mať sovje južné mesto ako Praha, ale to Bratislavské bude krajšie.
jozefst no está en línea   Reply With Quote

Reply

Thread Tools
Rate This Thread
Rate This Thread:

Posting Rules