daily menu » rate the banner | guess the city | one on oneforums map | privacy policy | DMCA | news magazine | posting guidelines

Go Back   SkyscraperCity > European Forums > Forum Polskich Wieżowców > Inwestycje w Polsce > Inwestycje ukończone

Global Announcement

As a general reminder, please respect others and respect copyrights. Go here to familiarize yourself with our posting policy.

Reply

Thread Tools
Old December 19th, 2007, 06:30 AM   #21
dizzign
Registered Moudjahidin

dizzign's Avatar

Likes (Received): 6

z Kuriera Lubelskiego:
Mega Olimp już za rok

GIGANTYCZNA INWESTYCJA TRANSHURTU

MEGA OLIMP Będzie czwartym obiektem centrum handlowego przy al. Spółdzielczości Pracy.

WNĘTRZE OBIEKTU Tak ma wyglądać galeria od środka.

Mega Olimp – największa galeria handlowa w Lublinie – będzie otwarta albo pod koniec przyszłego, albo na początku 2009 roku – zapowiada Grzegorz Dębiec, prezes przedsiębiorstwa Transhurt.

Na działce między al. Spółdzielczości Pracy a ul. Bursaki ruszyły już prace ziemne. Z dotychczasowymi trzema Olimpami, gigant będzie liczył 90 tys. mkw. powierzchni. Nowe centrum ma kosztować 120 mln złotych.

Autorem projektu Mega Olimpu jest lubelski architekt Mirosław Rossa. Obiekt będzie miał cztery kondygnacje. Budynki zostaną połączone efektownym przeszklonym mostem, co zapewni poruszanie się między nimi bez konieczności wychodzenia na zewnątrz. Piętrowe parkingi dadzą możliwość wjechania na dowolną kondygnację niemalże wprost pod drzwi ulubionego sklepu. Dodatkowo chodzenie po Mega Olimpie ułatwią ruchome schody, pochylnie oraz windy. Każda z kondygnacji będzie miała powierzchnię 13 tys. metrów kwadratowych. Na najniższym poziomie „-2” znajdą się m.in. podziemny parking i strefy dostaw. Na poziomie „-1” hipermarket Leroy Merlin, gdzie będzie można nabyć materiały budowlane, elementy wyposażenia wnętrz (dywany, wykładziny, glazurę, terakotę, oświetlenie, farby, akcesoria i dodatki) oraz meble. Poziom „0” to delikatesy spożywcze Alma, markowe sklepy odzieżowe i usługi. Na pierwszym piętrze ulokowane zostaną sklepy odzieżowe, obuwnicze, restauracje, kawiarnie.

– Budynek stanie na działce o powierzchni 2,5 ha – dodaje Grzegorz Dębiec. – Ogólna jego powierzchnia będzie liczyła prawie 65 tys. mkw., w tym użytkowa – 63 tys. mkw. Klienci będą mieli do dyspozycji 1040 miejsc parkingowych. W środku znajdzie się 66 punktów handlowych plus dwa markowe hipermarkety. Po wybudowaniu Mega Olimpu cały kompleks handlowo-usługowy firmy Transhurt będzie liczył prawie 90 tys. mkw. powierzchni, w tym handlowej 55 tys. mkw.

Będzie tu funkcjonować około 320 punktów handlowych i usługowych. Parkingi pomieszczą aż 1500 samochodów.
dizzign no está en línea   Reply With Quote

Sponsored Links

Old December 19th, 2007, 07:48 AM   #22
ikrys
Registered User

ikrys's Avatar

Likes (Received): 143

GW
Quote:
Nowe sklepy w Olimpie
Dominika Karp
2007-12-18, ostatnia aktualizacja 2007-12-18 22:23

Lubelscy smakosze będą mieli większy wybór. W nowej części galerii Olimp otwarte zostaną m.in. delikatesy Alma Market, krakowskiej sieci sklepów spożywczych oferujących produkty z najwyższej półki. Przybędzie też konkurencja dla Obi - hipermarket budowlany Leroy Merlin.

Pierwsze prace ziemne na działce między ul. Bursaki a al. Spółdzielczości Pracy, na której rozbudowuje się Olimp, rozpoczęły się w połowie listopada.

Mega Olimp [jak nazywa go inwestor - red.] będzie połączony z istniejącą już galerią przeszklonym mostem, dzięki czemu zakupy można będzie robić bez konieczności wychodzenia na zewnątrz. Szacowany koszt rozbudowy to 120 mln zł. Nowy kompleks zajmie łącznie prawie 90 tys. mkw. Dzięki kolejnemu etapowi w tym miejscu powstanie ponad 1000 miejsc parkingowych.

To czwarty etap rozrastania się tej pierwszej lubelskiej galerii handlowej. Grzegorz Dębiec, prezes inwestora - firmy Transhurt - przyznaje, że chciałby, żeby Olimp "V" powstał, ale nie ma już na to miejsca. Rozbudowa galerii zakończy się pod koniec 2008 r. lub na początku 2009 r.

Wraz z nową częścią Olimpowi przybędzie prawie 70 nowych sklepów. Dwa największe, wspomniane Alma Market i Leroy Merlin będą pierwszymi placówkami tych sieci na Lubelszczyźnie, ale raczej nie na długo. Umowę z Leroy już jakiś czas temu podpisała spółka Gray International, która wybuduje Felicity. Centrum handlowo-rozrywkowe na Felinie ma zostać otwarte za niespełna dwa lata.

Z kolei z Almą umowę najmu już w czerwcu 2006 r. podpisała Isabeau Polska. Firma chce zainwestować w Galerię Zamek, która ma stanąć w pobliżu skrzyżowania ul. Tysiąclecia i al. Unii Lubelskiej. Ma już pozwolenie na jej budowę, ale ciągle nie wiadomo, kiedy inwestycja ruszy. Gdy przedstawiciele sieci delikatesów Alma podpisywali umowę najmu, inwestorzy galerii planowali, że zostanie otwarta pod koniec 2007 r. Jeśli nie uda się jej wybudować do października przyszłego roku, sieć może odstąpić od umowy.
ikrys no está en línea   Reply With Quote
Old December 19th, 2007, 01:00 PM   #23
earth intruder
Dubaj mnie nie kręci

earth intruder's Avatar

Likes (Received): 17

okropna architektura, w środku nie lepiej... Z resztą w sumie można było się tego spodziewać patrząc na istniejący obiekt... Plusem są delikatesy Alma no i chyba Leroy Merlin.
earth intruder no está en línea   Reply With Quote
Old December 19th, 2007, 10:24 PM   #24
czarny
Mancunian

czarny's Avatar

Likes (Received): 153

Quote:
Originally Posted by bizi View Post
okropna architektura, w środku nie lepiej... Z resztą w sumie można było się tego spodziewać patrząc na istniejący obiekt... Plusem są delikatesy Alma no i chyba Leroy Merlin.
obiekt idealny dla lubelskich kupcow krzykaczy ktorzy sprzedaja z lezakow na podzamczu co do samego obiektu to bedzie ta czesc tworzyc jeszcze wiekszy galimatjas architektoniczny zarowno elewacja zewnetrzna jak i w srodku ogolnie tego sie spodziewalem .Dodam jeszcze ze jezeli ten pan chce budowac 5 olimp to raczej powinien sie puknac w glowe i zajrzec do 1 i 2
czarny no está en línea   Reply With Quote
Old December 19th, 2007, 10:40 PM   #25
_nowy_
Registered User

_nowy_'s Avatar

Likes (Received): 40

Nie ma co znowu tak bardzo narzekac... wazniejsze jest zwiekszenie konkurencji na rynku, nowe miejsca pracy itp.
Old December 20th, 2007, 12:52 AM   #26
earth intruder
Dubaj mnie nie kręci

earth intruder's Avatar

no dla mnie jest też ważna estetyka miasta, na którą składa się także bez wątpienia architektura. dlatego też jestem na tym forum.
Old December 20th, 2007, 01:39 PM   #27
_nowy_
Registered User

_nowy_'s Avatar

Jasne ze jest wazna i to nawet bardzo... ale olimp juz jest i jego powiekszenie nie wplynie jakos nadzwyczajnie negatywnie na okolice raczej, zreszta widywalem juz znacznie gorsze CH (przynajmniej porownujac do wizualek)
Old December 20th, 2007, 02:18 PM   #28
kaktus
Obcy Astronom

kaktus's Avatar

Likes (Received): 284

Szczerze mówiąc, to wydaje mi się że niektórzy z założenia już krytykują Olimp, jak na mój gust Olimp IV wygląda jak każda typowa galeria handlowa, baa, ma nawet więcej przeszkleń od Plazy więc nie specjalnie rozumiem te lamenty.
kaktus no está en línea   Reply With Quote
Old December 20th, 2007, 02:29 PM   #29
nikmin
Lubelak

nikmin's Avatar

Quote:
Originally Posted by bizi View Post
no dla mnie jest też ważna estetyka miasta, na którą składa się także bez wątpienia architektura. dlatego też jestem na tym forum.
no chyba dla kazdego , kto jest na tym form , to raczej logiczne, ale argument z miejscami pracy bardziej do mnie trafia- im wiecej bedzie badziewnych sklepików, tym wlasciciele beda rzadziej zmieniali samochody a bardziej szanowali i placili
nikmin no está en línea   Reply With Quote
Old December 20th, 2007, 03:45 PM   #30
earth intruder
Dubaj mnie nie kręci

earth intruder's Avatar

Quote:
Originally Posted by nikmin View Post
no chyba dla kazdego , kto jest na tym form , to raczej logiczne, ale argument z miejscami pracy bardziej do mnie trafia- im wiecej bedzie badziewnych sklepików, tym wlasciciele beda rzadziej zmieniali samochody a bardziej szanowali i placili
no oby, oby...
Old December 20th, 2007, 11:13 PM   #31
LUB
BANNED

Likes (Received): 0

Do wszsytkich przeciwników mnożenia czy rozbudowywania centrów handlowych w Lublinie: a co to komu przeszkadza? niech sobie ich przybywa. To prywatne ryzyko i sprawa ich wlascicieli.

Last edited by LUB; December 21st, 2007 at 01:46 AM.
LUB no está en línea   Reply With Quote
Old December 21st, 2007, 01:44 PM   #32
sonnenkind
Jestem z Miasta...

sonnenkind's Avatar

Likes (Received): 52

Quote:
Originally Posted by kaktus View Post
Szczerze mówiąc, to wydaje mi się że niektórzy z założenia już krytykują Olimp, jak na mój gust Olimp IV wygląda jak każda typowa galeria handlowa, baa, ma nawet więcej przeszkleń od Plazy więc nie specjalnie rozumiem te lamenty.
Przeszklenia przeszkleniami ale stylistyka jest typowa dla pewnych galerii czy nawt marketow polaczonych z galeriami z konca lat '90 ewentulanie poczatku '00. Jak na Olimp to faktycznie mega dobrze. Ale ogolnie wcale nie porywa. Co gorsza wnetrze nie wyglada lepiej jest troszke nudne brak nadal jakiegos pomyslu na zorganizowanie przestrzeni, na srodku zostaje sporo miejsca, ktore neistety zostanie zapewne zapelnione kramami z guzikami, beretami etc...
Wśród równin nigdy, choćbyś się wściekł,
Choć dzień po dniu szczęściem się ciesz,
Nie znajdziesz ani cześci piękna tych gór.

W. Wysocki
sonnenkind no está en línea   Reply With Quote
Old December 21st, 2007, 06:03 PM   #33
_nowy_
Registered User

_nowy_'s Avatar

A przydalaby sie jakas galeria z np ekspozycja instalacji sztuki nowoczesnej etc jako wlasnie takimi wypelniaczami wiekszych,wolnych przestrzeni... tak np jest w ktorejs z galerii w poznaniu (zapomnialem nazwe).
Old December 21st, 2007, 08:58 PM   #34
kaktus
Obcy Astronom

kaktus's Avatar

Likes (Received): 284

Quote:
Originally Posted by sonnenkind View Post
Przeszklenia przeszkleniami ale stylistyka jest typowa dla pewnych galerii czy nawt marketow polaczonych z galeriami z konca lat '90 ewentulanie poczatku '00. Jak na Olimp to faktycznie mega dobrze. Ale ogolnie wcale nie porywa. Co gorsza wnetrze nie wyglada lepiej jest troszke nudne brak nadal jakiegos pomyslu na zorganizowanie przestrzeni, na srodku zostaje sporo miejsca, ktore neistety zostanie zapewne zapelnione kramami z guzikami, beretami etc...
No nie wiem, ogólnie wrażenie zewnętrzne klockowate, no ale w Lublinie nie ma chyba żadnych CH które by takie nie były, czy to Orkana czy Plaza czy Felicity. W środku z renderów wygląda normalnie, jak na galerie i nie wiem czym tu ich glebić względem tego co w Lublinie powstało. Co prawda chwalić też nie ma za co, ale to już inna sprawa, poczekam na materiały wykończeniowe z zewnątrz jeśli będą tandetne to zmienię zdanie.

Last edited by kaktus; December 21st, 2007 at 09:04 PM.
kaktus no está en línea   Reply With Quote
Old December 22nd, 2007, 09:40 PM   #35
Wrobel
Registered User

Likes (Received): 926

Wrobel no está en línea   Reply With Quote
Old January 7th, 2008, 03:29 PM   #36
Wrobel
Registered User

Stawiają ogrodzenie to chyba naprawdę zaczyna sie budowa.

Old January 15th, 2008, 01:44 PM   #37
Kubabel
Registered User

Kubabel's Avatar

Kubabel no está en línea   Reply With Quote
Old January 16th, 2008, 05:28 PM   #38
Wrobel
Registered User

Pierwszy beton to chyba fundament tak przypuszczam.

Old January 16th, 2008, 05:38 PM   #39
Qsss
jaki jest każdy widzi :)

Qsss's Avatar

widac ze pogoda im sprzyja!
Old January 16th, 2008, 06:27 PM   #40
pawelr
Lublin, Poland

Likes (Received): 97

Będzie chyba spore bo ten teren jest ogromny.
Oby tylko się nie okazało że będzie gorzej niż na wizualizacji jak w 1 poście na tej stronie.

Reply

Tags
centrum handlowe, lublin

Thread Tools

Posting Rules