daily menu » rate the banner | guess the city | one on oneforums map | privacy policy | DMCA | news magazine | posting guidelines

Go Back   SkyscraperCity > European Forums > Forum Polskich Wieżowców > Inwestycje w Polsce > Pomorze, Warmia i Mazury

Pomorze, Warmia i Mazury » Szczecin » TrójmiastoGlobal Announcement

As a general reminder, please respect others and respect copyrights. Go here to familiarize yourself with our posting policy.


Reply

 
Thread Tools Rating: Thread Rating: 3 votes, 5.00 average.
Old December 12th, 2007, 02:39 PM   #1
prch
Registered User
 
prch's Avatar
 
Join Date: Dec 2007
Location: Elbląg
Posts: 1,377
Likes (Received): 423

[Elbląg] Modrzewina/EPT

Zastanwiałem się czy założyć ten wątek i doszedłem do wniosku, że nadszedł już odpowiedni moment
Elbląski Park Technologiczny

Foto1. Projekt EPT
6 subparków, w których lokowane są różne moduły technologiczne z przeznaczeniem pod działalność gospodarczą, wydzielony teren o pow. ok. 36 ha pod potrzeby sportu i rekreacji, w tym pod pole golfowe oraz obszar pod budownictwo mieszkaniowe na Modrzewinie, to niektóre elementy składające się na Elbląski Park Technologiczny.


Foto2. Zdjecie z budowy

- Jesteśmy już po pierwszych rozmowach z inwestorami - powiedział podczas konferencji Henryk Słonina - Jestem zadowolony z ich przebiegu, tym bardziej, że rozpoczęliśmy już budowę. Koszt budowy Parku będzie jednak wyższy niż zakładaliśmy, o mniej więcej 12 mln.
EPT powstaje na pow. ok. 67, 7 ha w obszarze Modrzewiny Południe. Będzie w ramach Programu Operacyjnego Rozwój Polski Wschodniej na lata 2007-2013.

Blisko 30 ha znalazło się w granicach Warmińsko-Mazurskiej Strefy Ekonomicznej. Zezwolenie na prowadzenie działalności gospodarczej na terenie Strefy posiada 51 podmiotów, w tym 30 firm rozpoczęło już działalność. Dominujące branże reprezentowane przez przedsiębiorstwa, działające w WMSE to: produkcja mebli, produkcja opon, przemysł elektroniczny, produkcja sprzętu AGD. W I półroczu 2007 utworzono w niej 200 nowych miejsc pracy.

Strefa oferuje ponadto system ulg podatkowych dla inwestorów. W zależności od wielkości firmy jest to 50, 60 lub 70 proc. Jej tereny przeznaczone są pod nową zabudowę. Oferowane na sprzedaż lub dzierżawę nieruchomości dostosowane są do indywidualnych preferencji inwestora.

- Elbląg to dobre miejsce do inwestowania - powiedział prezes WMSE, który uczestniczył w konferencji - Składa się na to wiele czynników, m.in. dogodne położenie pod względem komunikacyjnym, duża chłonność rynku, wykwalifikowana kadra, pozytywne postrzeganie przez inwestorów kontaktów z władzami miasta. Pozyskaliśmy także kilku przedsiębiorców z Obwodu Kaliningradzkiego. Poza tym bliskie sąsiedztwo z terenami Wysoczyzny Elbląskiej także podnosi atrakcyjność Parku jako miejsca inwestowania.


Foto3. Zdjecie z budowy

Sercem EPT jest Centrum Logistyczne, gdzie działać będą instytucje naukowe i badawcze, instytucje sektora publicznego, finansowania, otoczenia logistycznego, a także podmioty świadczące usługi w zakresie handlu, gastronomii, sportu i rekreacji. - Największy problem jest stworzenie silnego zaplecza naukowego - wyjaśnił prezydent - W związku z tym liczymy na udaną współpracę PAN, z Instytutem Wzornictwa i Instytutem Drewna.

Utworzenie Centrum to pierwszy etap budowy Parku. Planowany termin zakończenia inwestycji to 2010 r.
- Pracujemy dość intensywnie nad jego kampanią promocyjną. Park ma już swój logotyp, stworzyliśmy także stronę internetową www.ept.elblag.eu oraz krótki film, który zaprezentowaliśmy podczas konferencji w Ministerstwie Gospodarki powiedziała Agnieszka Staszewska.

[IMG]http://i3.************/6z6n49u.jpg[/IMG]
Foto4. Wizyta Jarosława Kaczyńskiego (w czasie sprawowania funkcji premiera) na budowie
prch no está en línea   Reply With Quote

Sponsored Links
Old December 13th, 2007, 02:37 PM   #2
prch
Registered User
 
prch's Avatar
 
Join Date: Dec 2007
Location: Elbląg
Posts: 1,377
Likes (Received): 423

Pierwsza solidniejsza porcja zdjęć i wizualizacji:
Ułożenie dróg do portu z uwzględnieniem EPT
[IMG]http://i19.************/8a0o4ya.jpg[/IMG]
Ułożenie EPT na terenie dzielnicy Modrzewina

Wizualki
[IMG]http://i13.************/720dnxx.jpg[/IMG]
[IMG]http://i11.************/6lcsebc.jpg[/IMG]
[IMG]http://i11.************/6ui3a7t.jpg[/IMG]
Budowa


„Elbląski Park Technologiczny na Modrzewinie Południe”
Całe przedsięwzięcie polega na budowie infrastruktury Parku Technologicznego na obszarze Modrzewiny Południe, przewidzianym pod inwestycje m.in. w dziedzinie nowoczesnych technologii.

I etap przedsięwzięcia polegać będzie na budowie:
obiektu o powierzchni użytkowej 4.873 m2 wraz z wyposażeniem pod funkcje Centrum Biznesu, Rozwoju i Innowacji,
infrastruktury towarzyszącej i technicznej kompleksowego uzbrojenia terenu,
dróg klasy Z 1/2 z wyprowadzeniem w kierunku ul. Mazurskiej o długości 3,2 km wraz z infrastrukturą techniczną.


Inwestycja, wpisana już na indykatywną listę projektów, będzie realizowana w ramach Programu Operacyjnego Rozwój Polski Wschodniej na lata 2007-2013.Przewidywane lata realizacji projektu: 2007-2010 r.

Szacunkowe koszty projektu: 53,6 mln PLN

W budowie strona internetowa poświęcona inwestycji: www.ept.elblag.eu


____________________________________________
www.olimpia.elblag.pl
www.stadion.olimpia.elblag.pl
prch no está en línea   Reply With Quote
Old December 21st, 2007, 03:16 PM   #3
prch
Registered User
 
prch's Avatar
 
Join Date: Dec 2007
Location: Elbląg
Posts: 1,377
Likes (Received): 423

Działki na Modrzewinie
Na czwartkowej (20 grudnia) sesji Rady Miejskiej radni przyjęli uchwałę o rozpoczęciu sprzedaży działek budowlanych w nowej dzielnicy mieszkaniowej Elbląga - Modrzewina Północ.
R e k l a m a

Łącznie pod zabudowę mieszkaniową miasto przeznacza tam prawie 12 ha terenu, w tym 61 działek o powierzchni około 1000 m kwadratowych każda pod zabudowę jednorodzinną i 11 działek pod zabudowę wielorodzinną (zakłada się budowę na nich budowę 18 domów wielorodzinnych o łącznej liczbie ok. 450 mieszkań).
W ramach uzbrojenia terenu miasto wybuduje tam ponad 1,7 km dróg dojazdowych i lokalnych, chodniki, oświetlenie uliczne, sieć kanalizacji deszczowej, sieć wodociągową i sieć kanalizacji sanitarnej.
Działki zostaną przekazane Elbląskiemu Towarzystwu Budownictwa Społecznego (pięć działek o łącznej powierzchni 2,77 ha) oraz sprzedane w przetargach nieograniczonych: deweloperom pod budownictwo wielorodzinne (sześć działek o łącznej powierzchni 2,62 ha), deweloperom pod budownictwo jednorodzinne (15 działek o łącznej powierzchni 1,40 ha) i inwestorom indywidualnym - 46 działek o łącznej powierzchni 5,07 ha). Sprzedaż będzie przebiegać w dwóch etapach - żeby nadążyć z uzbrajaniem terenu. Ceny działek ustalane będą z uwzględnieniem nakładów poniesionych przez miasto na wybudowanie urządzeń infrastruktury technicznej.
Sprzedaż działek rozpocznie się w przyszłym roku, dokładny termin nie jest jeszcze znany. Umowy sprzedaży opatrzone będą klauzulą zabezpieczającą prze nadmiernym odwlekaniem budowy - chodzi o to, by nabywcy nie traktowali tych działek wyłącznie jako lokatę kapitału.
prch no está en línea   Reply With Quote
Old January 2nd, 2008, 04:03 PM   #4
prch
Registered User
 
prch's Avatar
 
Join Date: Dec 2007
Location: Elbląg
Posts: 1,377
Likes (Received): 423

W tym roku miasto sprzeda pierwsze działki na Modrzewinie


72 działki o łącznej powierzchni 11,86 ha na terenie przyszłej Dzielnicy Mieszkaniowej Modrzewina - Północ, sprzedane zostaną w najbliższym czasie prywatnym inwestorom i deweloperom pod budownictwo jedno i wielorodzinne. Na sesji przed świętami Bożego Narodzenia elbląscy radni wyrazili zgodę na zbycie niezabudowanych nieruchomości gruntowych położonych w tej części Modrzewiny.

61 działek o pow. 6,4 ha sprzedanych zostanie pod zabudowę jednorodzinną, natomiast pozostałe 11 o pow. 5,4 ha pod zabudowę wielorodzinną. Na wspomnianym terenie powstanie 61 domów rodzinnych w zabudowie wolnostojącej oraz 18 budynków wielorodzinnych na 450 mieszkań. Na nowym osiedlu mieszkaniowym w ramach projektowanych budynków mieszkalno-usługowych, powstaną również punkty usługowo-handlowe.

Osiedle skomunikowane zostanie ponad 1,7 km dróg publicznych o charakterze dróg dojazdowych i lokalnych wraz z niezbędną infrastrukturą – chodnikami, oświetleniem ulicznym oraz siecią kanalizacji deszczowej. Równocześnie w obrębie wspomnianego terenu wybudowana zostanie sieć wodociągowa rozdzielcza oraz sieć kanalizacji sanitarnej.

5 spośród 72 działek przekazanych zostanie Elbląskiemu Towarzystwu Budownictwa Społecznego. Grunty o pow. 2,77 ha zarezerwowane na potrzeby ETBS, w miarę posiadanych przez Spółkę możliwości finansowych realizacji inwestycji, przekazywane będą aportem w ramach odrębnych uchwał Rady Miejskiej. Pozostałe grunty w liczbie 6 działek pod zabudowę wielorodzinną oraz 61 działek pod zabudowę jednorodzinną o pow. 9,1 ha, zostaną sprzedane w drodze ustnych przetargów nieograniczonych. Spośród wymienionych - 46 działek o pow. 5,07 ha nabyć będą mogli inwestorzy indywidualni, zaś resztę, czyli 6 działek o pow. 2,62 ha pod budownictwo wielorodzinne i 15 działek o pow. 1,40 pod budownictwo jednorodzinne, miasto sprzeda deweloperom.

Uwzględniając stopniową realizację urządzeń infrastruktury technicznej, nieruchomości zbywane będą w dwóch etapach. W pierwszym pod młotek pójdą: 2 działki pod zabudowę wielorodzinną (100 mieszkań), 16 działek pod zabudowę jednorodzinną indywidualną, pakiet 12 działek pod zabudowę jednorodzinną do realizacji wraz z fragmentami infrastruktury przez dewelopera, pakiet 2 działek pod zabudowę wielorodzinną (60 mieszkań) oraz pakiet 5 działek pod zabudowę mieszaną jedno i wielorodzinną (70 mieszkań). W drugim etapie sprzedanych zostanie 30 działek pod zabudowę jednorodzinnych zbywanych w 3 transzach po 10 działek.

Ceny wywoławcze w ustnych przetargach nieograniczonych, uwzględniać będą nakłady poniesione przez miasto na wybudowanie niezbędnych urządzeń infrastruktury technicznej. Zarządzenia Prezydenta Miasta o przeznaczeniu poszczególnych działek do zbycia, podawane będą do wiadomości publicznej m.in. poprzez ich wywieszenie na tablicy ogłoszeń, natomiast przetargi ogłaszane będą w prasie co najmniej na miesiąc lub dwa przed terminem przetargu.

Aby zabezpieczyć się przed inwestorami, którzy będą nadmiernie odwlekać zabudowę działek, miasto do umów sprzedaży nieruchomości wprowadzać będzie klauzule zapewniające sprawną realizację inwestycji zgodnie z założonym harmonogramem. Niewywiązujący się z terminu realizacji zabudowy nabywca, zapłaci w tym wypadku karę umowną.
za: www.info.elblag.pl
prch no está en línea   Reply With Quote
Old January 4th, 2008, 02:49 PM   #5
Matex
Registered User
 
Join Date: Jun 2007
Posts: 36
Likes (Received): 0

EPT we współpracy z PWSZ oraz Politechniką Gdańską oraz PAN ma szansę naprawdę okazać się utrafioną w sedno inwestycją. Osobiście najbardziej zaciśnięte trzymam kciuki właśnie za tą inwestycję oraz za mądrą odbudową Wyspy Spichrzów, ale póki co jestem pełen obaw jeśli chodzi o tą drugą sprawę
Matex no está en línea   Reply With Quote
Old April 2nd, 2008, 11:01 AM   #6
prch
Registered User
 
prch's Avatar
 
Join Date: Dec 2007
Location: Elbląg
Posts: 1,377
Likes (Received): 423

Za www.portel.pl - http://www.portel.pl/artykul.php3?i=28954
Quote:
W sprawie budowy parku technologicznego


Prezydent Elbląga Henryk Słonina podpisał z Polską Agencją Rozwoju Przedsiębiorczości umowę dotyczącą przygotowania projektu indywidualnego pn. „Elbląski Park Technologiczny na Modrzewinie Południe”.


Inwestycja będzie realizowana w ramach Programu Operacyjnego Rozwój Polski Wschodniej 2007-2013 w priorytecie I: Nowoczesna gospodarka, działanie I.3. Wspieranie innowacji. Zgodnie z podpisaną umową PARP zobowiązuje się do włączenia w/w projektu do systemu monitoringu oraz podpisania z beneficjentem umowy o dofinansowanie projektu. Stanie się tak w przypadku spełnienia przez beneficjenta warunków szczegółowych umowy, które dotyczą między innymi złożenia wniosku o dofinansowanie wraz z dokumentacją do 19 grudnia 2008 roku. Warunkiem na podstawie którego PARP podpisze umowę o dofinansowanie jest także dysponowanie odpowiednimi środkami finansowymi w ramach budżetu Programu Operacyjnego oraz uzyskanie przez Projekt pozytywnej oceny Komitetu Monitorującego.
Zakres rzeczowy Projektu obejmuje między innymi budowę Centrum Logistycznego, kompleksowe uzbrojenie terenu w obrębie obiektu oraz budowę systemu dróg dla Elbląskiego Parku Technologicznego w kierunku ul. Mazurskiej o łącznej długości 3,2 km.
Szacunkowe, całkowite koszty realizacji Projektu wynoszą 69.496.500,00 zł, wysokość dofinansowania ze środków Programu Operacyjnego wynosi maksymalnie 43.611.401,65 zł, wkład własny - 25.885.098,35 zł.
Podpisana umowa nie stanowi umowy przedwstępnej w stosunku do umowy o dofinansowanie Projektu.
prch no está en línea   Reply With Quote
Old May 6th, 2008, 05:39 PM   #7
prch
Registered User
 
prch's Avatar
 
Join Date: Dec 2007
Location: Elbląg
Posts: 1,377
Likes (Received): 423

Dziś wybrałem się rowerem na budowę... Oto kilka fotek z wyprawy :-)
[IMG]http://i26.************/2upsa5u.jpg[/IMG]
[IMG]http://i31.************/r93ep4.jpg[/IMG]
[IMG]http://i27.************/25zgdph.jpg[/IMG]
[IMG]http://i31.************/qntor9.jpg[/IMG]
[IMG]http://i32.************/23lzgwl.jpg[/IMG]
Niestety fotki nie oddadzą nawet w połowie efektu, jakie wywiera nowobudowana droga - Śliczny most nad rzeczką Babicą, piękne widoki na całą okolicę, estetyczne wykonanie otoczenia Babicy... Jak dla mnie bomba!
prch no está en línea   Reply With Quote
Old May 6th, 2008, 11:22 PM   #8
Kalkstein
Registered User
 
Kalkstein's Avatar
 
Join Date: Dec 2006
Location: Lublin
Posts: 2,125
Likes (Received): 22

A jak dla mnie szkoda trochę tych dzikich terenów, po których buszowałem jako podchorąży po studiach... Z drugiej strony... miasto musi się rozwijać, tylko dlaczego tak asymetrycznie, wyłacznie na północ, gdzie są tereny najcenniejsze przyrodniczo i krajobrazowo?
Kalkstein no está en línea   Reply With Quote
Old May 7th, 2008, 01:22 AM   #9
k%
Pijże
 
k%'s Avatar
 
Join Date: May 2007
Location: Kraków, Małopolska
Posts: 7,629
Likes (Received): 19894

świetną rzeczą na Warmi i Mazurach jest to że przy każdej nowej czy remontowanej drodze robią ścieżki rowerowe.
k% no está en línea   Reply With Quote
Old June 2nd, 2008, 03:29 PM   #10
prch
Registered User
 
prch's Avatar
 
Join Date: Dec 2007
Location: Elbląg
Posts: 1,377
Likes (Received): 423

Quote:
Originally Posted by Kalkstein View Post
A jak dla mnie szkoda trochę tych dzikich terenów, po których buszowałem jako podchorąży po studiach... Z drugiej strony... miasto musi się rozwijać, tylko dlaczego tak asymetrycznie, wyłacznie na północ, gdzie są tereny najcenniejsze przyrodniczo i krajobrazowo?
Od strony północnej miasto ma w posiadaniu duże połacie - co ważne -własnych terenów, jak wspomniałeś malowniczo położonych, dzięki czemu nie będzie problemu ze sprzedażą.
Według posiadanych przezemnie informacji są plany co do południowej i zachodniej części miasta. Na tej pierwszej powstać ma wielkie centrum handlowe na obwodnicy, oraz kompleks piłkarski, zaś o zachodniej można przeczytać w tym temacie http://www.skyscrapercity.com/showthread.php?t=486679
Pozdrawiam :-)
prch no está en línea   Reply With Quote
Old June 17th, 2008, 02:38 PM   #11
prch
Registered User
 
prch's Avatar
 
Join Date: Dec 2007
Location: Elbląg
Posts: 1,377
Likes (Received): 423

Za www.portel.pl
Quote:
Modrzewina stoi otworem

Nowa droga (fot. PS)
Dziś (16 czerwca) odbyło się uroczyste otwarcie nowej drogi, która pozwala włączyć tę dzielnicę w system komunikacyjny miasta. - To duże wydarzenie dla Elbląga i jego mieszkańców - podkreślał prezydent Henryk Słonina. Część pieniędzy na inwestycję pozyskano ze środków unijnych. Zobacz więcej zdjęć .
R e k l a m a

Jest to pierwszy etap przedsięwzięcia inwestycyjnego - budowy układu drogowego wraz z przeprawą mostową, który pozwala na włączenie terenów rozwojowych Elbląga w system komunikacyjny miasta oraz w układ dróg regionalnych i krajowych. Polegał on na budowie nowej drogi, mostu wraz z infrastrukturą i przebudowie skrzyżowania.
- Daje to możliwość wprowadzenia na Modrzewinę inwestorów, którzy postawią tu firmy produkcyjne - powstanie Elbląski Park Technologiczny - oraz domy mieszkalne - mówił prezydent Słonina. - To wielki krok po tylu latach starań o zagospodarowanie tej części miasta, bo pamiętam, że mówiło się o tym już ponad 30 lat temu - dodał. - Wówczas jednak tu był poligon wojskowy. Dziękuję żołnierzom za oddanie tego terenu miastu.
Pierwszy etap inwestycji drogowej objął: budowę drogi (3,3 km), budowę sześciu skrzyżowań, mostu, 11 zatok autobusowych, chodników (3,8 km), ścieżek rowerowych (3,4 km), a także budowę 118 punktów oświetleniowych, sieci kanalizacyjnej deszczowej (3,5 km) oraz systemu sygnalizacji ulicznej.
- Ponadto w ramach tego zadania zostało przebudowane skrzyżowanie ul. Płk. Dąbka, Ogólnej, Al. Odrodzenia, został przebudowany odcinek łączący ul. Szarych Szeregów ze „starą” ul. Płk. Dąbka oraz wybudowano na tej ulicy zwrotkę - wymienia Joanna Urbaniak, rzecznik prasowy prezydenta Elbląga.
Wykonawcą inwestycji była firma Skanska. Wartość kontraktu, zgodnie z podpisaną z Urzędem Wojewódzkim umową na dofinansowanie realizacji tego przedsięwzięcia z Unii Europejskiej ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach programu ZPORR, wynosi 50 938 192 zł.prch no está en línea   Reply With Quote
Old June 17th, 2008, 04:59 PM   #12
przyb
Force sensitive
 
przyb's Avatar
 
Join Date: Jun 2006
Location: Gdansk, Poland
Posts: 1,081
Likes (Received): 320

Rozumiem, że pozostawiono rezerwę terenową na tramwaj oraz dwie kolejne jezdnie?
__________________
For the Jedi it is time to eat as well...
przyb no está en línea   Reply With Quote
Old June 17th, 2008, 05:04 PM   #13
prch
Registered User
 
prch's Avatar
 
Join Date: Dec 2007
Location: Elbląg
Posts: 1,377
Likes (Received): 423

Quote:
Originally Posted by przyb View Post
Rozumiem, że pozostawiono rezerwę terenową na tramwaj oraz dwie kolejne jezdnie?
Oczywiście Z lewej strony Ci miejsca dostatek
prch no está en línea   Reply With Quote
Old August 17th, 2008, 05:09 PM   #14
prch
Registered User
 
prch's Avatar
 
Join Date: Dec 2007
Location: Elbląg
Posts: 1,377
Likes (Received): 423

Żurawie na Modrzewinie :-)
Zdjęcie słabe ale zawsze to coś
[IMG]http://i35.************/34hz88j.jpg[/IMG]
prch no está en línea   Reply With Quote
Old November 29th, 2008, 02:37 PM   #15
prch
Registered User
 
prch's Avatar
 
Join Date: Dec 2007
Location: Elbląg
Posts: 1,377
Likes (Received): 423

W przyszłym roku rozpoczyna się budowa pierwszego osiedla na tej dzielnicy - budowanego dla TBSów
prch no está en línea   Reply With Quote
Old March 20th, 2009, 11:58 AM   #16
[email protected]
Premium User
 
toj@'s Avatar
 
Join Date: Nov 2008
Posts: 872
Likes (Received): 466

Po protestach zmienił się wykonawca Parku Technologicznego

Quote:
Po protestach zmienił się wykonawca Parku Technologicznego

Znamy już ostatecznie wykonawcę, który zajmie się budową Centrum Logistycznego na terenie Elbląskiego Parku Technologicznego na Modrzewinie Południe. Pierwszy budynek jaki powstanie na terenie Parku wybuduje firma WPB Rombud z Olsztyna. Na początku marca, po 8 miesiącach od chwili ogłoszenia, rozstrzygnięto przetarg na wykonawcę tej inwestycji. Wydawało się, że przetarg zakończy się już pod koniec stycznia br. Wówczas po raz pierwszy doszło do wyłonienia wykonawcy. Rozstrzygnięcie zostało jednak oprotestowane.

W przetargu, który ogłoszono 21 lipca 2008 r. wzięło udział 10 kontrahentów, wśród nich dwie elbląskie firmy: Konsorcjum Budowlane DIW bau mbH – ESBUD Sp. z o.o. z Elbląga , a także Konsorcjum – lider Budimex Dromex S.A. z Warszawy oraz partner Zakład Usług Budowlanych Mytych Sp. z o.o. z Elbląga. Pozostałe oferty złożyli: Warbud S.A. z Warszawy, P.R.I. Pol – Aqua z siedzibą w Piasecznie, Konsorcjum – lider Alstal-Budownictwo Sp. z o.o. z Inowrocławia i partner Alstal-Budownictwo Alojzy Szczupak z Inowrocławia, Korporacja Budowlana Doraco Sp. z o.o. z Gdańska, Polimex – Mostostal S.A. z Warszawy, WPB Rombud Sp. z o.o. z Olsztyna, Skanska S.A. z Warszawy oraz „Przemysłówka” Przedsiębiorstwo Budownictwa Przemysłowego Holding Sp. z o.o. z Olsztyna.

Procedura przetargowa wydłużała się o kolejne miesiące, gdyż zainteresowane firmy kierowały liczne zapytania dotyczące m.in. SIWZ. W efekcie dokumentację modyfikowano i przedłużano termin składania ofert.
- W sumie otrzymaliśmy ponad 500 pytań. Średnio tygodniowo wpływały do nas od 15 do 20 zapytań – mówi Prezydent Elbląga Henryk Słonina.

W końcu po 6 miesiącach, 26 stycznia 2009 r. ogłoszono, że zwycięzcą została firma „Przemysłówka” Przedsiębiorstwo Budownictwa Przemysłowego Holding Sp. z o.o. z Olsztyna. Przetarg został jednak oprotestowany przez dwie firmy, co jeszcze bardziej wydłużyło czas podpisania umowy ze zwycięzcą i w efekcie rozpoczęcie robót.

Rozpatrywanie protestów wniesionych przez oferentów trwało ponad miesiąc. W końcu 5 marca ukazała się informacja o wyborze najkorzystniejszej oferty po ponownym dokonaniu czynności. W związku z uwzględnieniem w części protestu, Urząd Miejski dokonał ponownej oceny i badania ofert, które przyniosło zmianę wykonawcy. Wśród dziesięciu ofert odrzucono osiem. Z dwóch pozostałych - P.R.I. Pol – Aqua z siedzibą w Piasecznie i Warmińskie Przedsiębiorstwo Budowlane Rombud sp. z o.o. z Olsztyna, za najkorzystniejszą wybrano ofertę złożoną przez firmę z Olsztyna. Tym razem decyzja ta nie została oprotestowana i dziś na sesji Rady Miejskiej, oficjalnie o tym fakcie radnych poinformował Prezydent Elbląga Henryk Słonina.

Szacunkowe, całkowite koszty realizacji budowy Elbląskiego Parku Technologicznego wynoszą 76.844.121,00 zł, wysokość dofinansowania Unii Europejskiej ze środków Programu Operacyjnego Rozwój Polski Wschodniej na lata 2007 – 2013 wynosi 41.189.418,00 zł.

W budynku Centrum Logistycznego mieścić się będą m.in. siedziby zarządu Elbląskiego Parku Technologicznego, przedstawicieli klastrów oraz przedstawicieli firm badawczych, a także Centrum Zarządzania Logistycznego oraz laboratoria i pracownie badawcze. Z kolei teren Centrum Biznesu, Rozwoju i Innowacji przeznaczony zostanie pod działalność instytucji nauki i badań, instytucji publicznych i państwowych, instytucji sektora finansowego, sektora otoczenia logistycznego, zgrupowań rekreacyjnych i rozrywkowych oraz usług, handlu i gastronomii.
Źródło: http://info.elblag.pl/19,13926,Po-pr...ogicznego.html
toj@ no está en línea   Reply With Quote
Old March 24th, 2009, 12:05 AM   #17
[email protected]
Premium User
 
toj@'s Avatar
 
Join Date: Nov 2008
Posts: 872
Likes (Received): 466

Miasto ma problemy ze zbyciem działek na Modrzewinie

Quote:
Żaden inwestor nie był zainteresowany kupnem działek budowlanych, przeznaczonych pod zabudowę mieszkaniową wielorodzinną na terenie Modrzewiny Północ. Dziś w Urzędzie Miejskim odbył się kolejny przetarg ustny na zbycie dwóch niezabudowanych nieruchomości na tej nowej dzielnicy Elbląga. Podobnie jak przed miesiącem, gdy próbowano zlicytować 6 działek pod zabudowę mieszkaniową jednorodzinną, w dzisiejszym przetargu nie wziął udziału żaden podmiot.

W połowie stycznia tego roku Miasto ogłosiło pierwsze ustne przetargi na sprzedaż działek budowlanych na terenie Modrzewiny Północ. Na pierwszy rzut poszło sześć działek zlokalizowanych przy Alei Jana Pawła II, przeznaczonych pod funkcje zabudowy mieszkaniowej jednorodzinnej. Ceny wywoławcze tych działek, o wielkości od 0,0819 ha do 0,1302 ha, kształtowały się od 163.800 zł do 260.400 zł. 23 lutego w przetargu ustnym żadna z nich nie znalazła nabywcy, gdyż ani jeden zainteresowany nie wpłacił wadium.

Dziś, równo miesiąc po tym przetargu, Miasto próbowało sprzedać w przetargu ustnym kolejne dwie działki, tyle że z przeznaczeniem pod funkcje zabudowy mieszkaniowej wielorodzinnej. Ceny wywoławcze tych działek, o powierzchni 0,3610 ha i 0,8196 ha, wynosiły w kolejności - 722.000 zł i 1.639.200 zł.

Jak udało nam się dowiedzieć od komisji przetargowej, Urząd Miejski nadal będzie chciał sprzedać działki budowlane na Modrzewinie Północ. Stąd też, w najbliższym czasie ogłaszane będą kolejne przetargi ustne na ich zbycie.
Źródło: http://www.info.elblag.pl/19,13948,M...drzewinie.html
toj@ no está en línea   Reply With Quote
Old March 30th, 2009, 10:11 AM   #18
prch
Registered User
 
prch's Avatar
 
Join Date: Dec 2007
Location: Elbląg
Posts: 1,377
Likes (Received): 423

Byłem wczoraj na modrzewinie i widziałem jakąś budowę w stanie zaawansowanym - czyt. ponad ziemią :-) - oraz kawałek dalej teren przygotowany pod budowę jakiejś szerszej drogi. Wie ktoś co tam robią? :-)
prch no está en línea   Reply With Quote
Old March 30th, 2009, 11:44 AM   #19
[email protected]
Premium User
 
toj@'s Avatar
 
Join Date: Nov 2008
Posts: 872
Likes (Received): 466

Budowa pierwszych mieszkań na Modrzewinie ruszy jeszcze w tym roku?

Quote:
Problemy jakie Miasto ma ze sprzedażą działek pod budownictwo mieszkaniowe na Modrzewinie Północ, wcale nie muszą oznaczać, że w najbliższych latach dzielnica ta będzie stała odłogiem. Być może jeszcze w listopadzie ETBS rozpocznie budowę pierwszych 36 mieszkań na osiedlu Modrzewina Północ. Tymczasem dobiega końca budowa 60-rodzinnego budynku ETBS przy ul. Ogólnej.

Elbląskie Towarzystwo Budownictwa Społecznego Sp. z o. o., w którym 100% udziałów posiada Gmina Miasto Elbląg, w lipcu ubiegłego roku rozpoczęło prace przy budowie budynku mieszkalnego wielorodzinnego z 60 mieszkaniami przy ul. Ogólnej (w pobliżu skrzyżowania ulic Płk. Dąbka – Odrodzenia – Ogólna – Aleja Jana Pawła II). Budynek o kubaturze 19 274,11 m3, będzie liczył 7 klatek schodowych i 27 garaży. Koszt budowy wynosi 9 mln 971 tys. 408 zł. Wykonawcą jest elbląska firma Handbud.

- Czterokondygnacyjny budynek jest już pod dachem – mówi Andrzej Cichosz, prezes Elbląskiego Towarzystwa Budownictwa Społecznego. - Trochę przeszkodziła nam zima, gdyż wykonawca nie mógł prowadzić wszystkich robót zewnętrznych, jakie byśmy chcieli. Jednak myślę, że z tego tytułu nie wyniknie żadne zagrożenie i zgodnie z umową, na koniec czerwca wykonawca powinien zgłosić budynek do odbioru. Myślę, że w lipcu podpiszemy umowy najmu z lokatorami i już 1 sierpnia będą oni mogli się do nich wprowadzać.

Prezes ETBS przyznaje, że wszystkie mieszkania były zarezerwowane jeszcze przed rozpoczęciem budowy.
- Na wszystkie mieszkania od roku czasu są już nabywcy. Wszyscy wpłacili kwotę partycypacji – mówi Andrzej Cichosz. - W budynku będzie 60 mieszkań, z tego 40 dwupokojowych o wielkości 52 m kw. i 20 trzypokojowych od 60 do 73 m kw. Szacujemy, że w budynku zamieszka około 150 osób.

W połowie marca magistrat ogłosił przetarg na budowę drogi dojazdowej do nowego budynku. Do końca lipca powstaną także ciągi piesze.

Andrzej Cichosz zaznacza, że zainteresowanych nowymi mieszkaniami nie brakuje.
- My moglibyśmy budować takich mieszkań dwa, a może trzy razy więcej, jednak problemem jest procedura uzyskania kredytu mieszkaniowego w Banku Gospodarstwa Krajowego i niepewność czy taki się dostanie. Jest to główny minus rozwoju budownictwa czynszowego – twierdzi Cichosz.

ETBS na dzień dzisiejszy dysponuje 189 mieszkaniami. W tym roku po ukończeniu inwestycji na Ogólnej, ta liczba zwiększy się o jedną trzecią. Prezes Zarządu Spółki oznajmia, że perspektywa przed ETBS na najbliższe lata rysuje się w jasnych barwach.
- W grudniu 2008 r. otrzymaliśmy od Miasta dwie działki na osiedlu Modrzewina Północ o pow. 12 tys. m kw. Zamierzamy tam zlokalizować trzy budynki na wynajem. Partycypantem inwestycji jest Gmina Miasto Elbląg, która będzie kierowała część osób z wyburzeń, część z programu zamiany mieszkań – informuje Andrzej Cichosz.

Oprócz trzech wspomnianych budynków czynszowych z około 113 mieszkaniami, które miałyby powstać do roku 2012, ETBS planuje budowę jeszcze jednego budynku. Będzie on realizowany jako pierwszy. Znajdzie się w nim 36 mieszkań, które będą sprzedawane w systemie deweloperskim.
- Chcemy je zaoferować w oparciu o rządowy program „Rodzina na swoim” - mówi prezes Cichosz. - Jest to oferta skierowana do młodych rodzin i osób samotnie wychowujących dzieci. Rząd pomaga im, spłacając przez osiem lat z budżetu państwa 50 procent odsetek od kredytu hipotecznego. Po upływie tego okresu kredytobiorca będzie spłacał należności bankowi na zwykłych warunkach – tłumaczy Andrzej Cichosz.

Prezes ETBS podkreśla, że budowa mieszkań w ramach programu „Rodzina na swoim” przez nasze Miasto to ewenement w skali kraju.
- Nie znam drugiego miasta w Polsce, które w taki sposób zaproponowałoby budowę mieszkań dla młodych ludzi korzystających z tego kredytu i spełniających kryteria ustawowe – mówi Cichosz.

Inicjatywa ta spotkała się ze sporym oddźwiękiem wśród elblążan.
- Chętni na mieszkania zapisywali się u nas już w listopadzie ubiegłego roku. Na 36 mieszkań mamy 58 osób chętnych – mówi Andrzej Cichosz.

W najbliższych dniach rozpisany zostanie przetarg na wykonawcę dokumentacji technicznej dla pierwszego budynku na Modrzewinie Północ.
- Rozstrzygnięcie przetargu planujemy na 25 kwietnia. Zakładamy termin realizacji dokumentacji na 5 miesięcy – do 30 września. Jeśli uda nam się wyłonić w terminie wykonawcę i uzyskać pozwolenie na budowę, to myślę, że w listopadzie tego roku wbijemy tam łopatę – planuje prezes ETBS.
Źródło: http://info.elblag.pl/19,14013,Budow...-tym-roku.html
toj@ no está en línea   Reply With Quote
Old April 8th, 2009, 09:57 PM   #20
[email protected]
Premium User
 
toj@'s Avatar
 
Join Date: Nov 2008
Posts: 872
Likes (Received): 466

Rusza budowa Elbląskiego Parku Technologicznego

Quote:
Wczoraj w elbląskim ratuszu podpisano umowę z firmą WPB Rombud z Olsztyna na budowę budynku Centrum Logistycznego na terenie Elbląskiego Parku Technologicznego. Oznacza to zielone światło dla tej inwestycji. Pierwsze roboty ruszą w ciągu kilkunastu najbliższych dni. Budynek za ponad 45 mln zł, ma być gotowy we wrześniu 2010 r.

Przypomnijmy, że droga do wyłonienia wykonawcy pierwszego budynku na terenie EPT na Modrzewinie Południe, była bardzo długa. Przetarg, który ogłoszono 21 lipca 2008 r. został rozstrzygnięty dopiero po 8 miesiącach – w marcu 2009 r. Powodem tego były wpływające na przetarg zapytania dotyczące m.in. dokumentacji projektowej oraz SIWZ. Swoją ofertę złożyło bowiem aż 10 kontrahentów, którzy złożyli w sumie ponad 500 zapytań. W styczniu, gdy ogłoszono zwycięzcę, przetarg został oprotestowany. Ostatecznie w marcu jako wykonawcę wybrano Warmińskie Przedsiębiorstwo Budowlane Rombud sp. z o.o. z Olsztyna.
- Wina w tak długim czasie trwania przetargu nie leży tylko w przepisach i ustawie. Aby w przyszłości zapobiegać tego typu sytuacjom, chcemy jak najszybciej, już na początku ogłaszać przetarg na inżyniera kontraktu – zapowiada Prezydent Henryk Słonina.

Wczoraj w Urzędzie Miejskim umowę na budowę Centrum Logistycznego sygnowali Prezydent Elbląga Henryk Słonina i prezes firmy WPB Rombud Roman Goździkowski. W uroczystości udział wzięli m.in. autorzy projektów budynku Centrum Logistycznego z konsorcjum firm Project System i Prowed, prezes Zarządu Warmińsko-Mazurskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej S.A. Wojciech Goljat, naczelnicy zaangażowanych w projekt Wydziałów Urzędu Miejskiego, a także wicewojewoda warmińsko-mazurski Jan Maścianica.
- Trzeba przyznać, że jesteście na terenie naszego województwa liderem w nowoczesnych technologiach – stwierdził wprost Jan Maścianica. - Mogę tylko dopingować Olsztyn, by szedł waszymi śladami, bo w tej chwili jest 2-3 kroki za wami. Cieszę się, że mogę dziś uczestniczyć w tak ważnym wydarzeniu, które przyczyni się do rozwoju miasta i regionu. Potrzeba nam takich inwestycji.

Słowa pochwały padły także z ust przedstawiciela Ministerstwa Gospodarki Pawła Wesołowskiego.
- Jeszcze do niedawna Elbląg kojarzył się w Polsce z kanałem i depresją. Teraz to się zmieniło i kojarzy się z Parkiem Technologicznym, który ma tu powstać. Nawet Warszawa nie może się takim przedsięwzięciem pochwalić – podkreślał Paweł Wesołowski.
Centrum Logistyczne, które będzie pierwszą częścią Elbląskiego Parku Technologicznego na Modrzewinie Południe, składać się będzie z wielofunkcyjnego 4-kondygnacyjnego obiektu kubaturowego o powierzchni ok. 5.832,1 m2. W piwnicy Centrum o pow. 1.250,10 m2 mieścić się będą warsztaty technologii informatycznych, restauracja, odnowa biologiczna i pomieszczenia techniczne. Na parterze (1.138,60 m2), znajdą się pomieszczenia biurowe dla przedsiębiorstw, bank, pomieszczenia techniczne i administracja, z kolei na I piętrze (1.121,20 m2) swoje miejsce znajdą laboratoria Instytutu Ochrony Środowiska i Instytutu Informatyki Stosowanej, powierzchnie biurowe, sale konferencyjne i pomieszczenia techniczne. Na kolejnym piętrze (1.156,20 m2) znajdą się: laboratoria Instytutu Technologii Drewna, powierzchnie biurowe oraz pomieszczenia techniczne. Na samej górze natomiast (1.166,00 m2) powierzchnie biurowe i pomieszczenia techniczne.

Inwestycja polegać będzie także na kompleksowym uzbrojeniem ok. 0,9 ha terenu. Budowa Centrum Logistycznego pochłonie w sumie 45.429.403,14 zł.

Drugie zadanie dotyczyć będzie budowy systemu dróg klasy Z1/2, Z2/2 oraz L1/2 w kierunku ul. Mazurskiej (2,8 km) wraz z infrastrukturą techniczną.

Cała inwestycja zlokalizowana jest w dzielnicy Modrzewina Południe, której powierzchnia netto przeznaczona do zagospodarowania wynosi ok. 67,7 ha. Znajdują się tam także tereny zielone o powierzchni ok. 33 ha przeznaczone m.in. na pola golfowe. Obszar przeznaczony pod Elbląski Park Technologiczny podzielony jest na 6 subparków: I o powierzchni 9,5 ha, II - 6,4 ha, III - 12,2 ha, IV - 20,5 ha, V - 11,5 ha oraz VI - 7,6 ha.- Część Parku Technologicznego o pow. 28 ha znalazła się w granicach Warmińsko-Mazurskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej – informuje Wojciech Goljat, prezes Zarządu Warmińsko-Mazurskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej S.A. - Oferowane na sprzedaż lub w dzierżawę nieruchomości, znajdujące się w WMSSE, dostosowane są do indywidualnych preferencji inwestora.

Do chwili obecnej 2 firmy podpisały umowę na prowadzenie działalności na terenie EPT w ramach WMSSE: firma z branży okiennej Technika Okienna S.A. z Elbląga oraz przedsiębiorstwo z branży oświetleniowej - Lira z Elbląga. Ta druga firma zamierza otworzyć na Modrzewinie Południe Centrum Produkcyjno-Szkoleniowe, które zaprojektowali architekci z Arch-Deko.pl z Gdyni.

Są także kolejni zainteresowani inwestowaniem w parku.
- Prowadzone są zaawansowane negocjacje i miasto jest w posiadaniu listów intencyjnych 2 firm: z branży metalurgicznej i branży techniczno-naukowej – mówi Rafał Kućmański, naczelnik Wydziału Strategii i Funduszy Unijnych UM. - Ponadto prowadzone są rozmowy z kolejnymi firmami: meblową, teleinformatyczną oraz produkującą foteliki samochodowe.

Miasto już stara się o środki na realizację kolejnych dwóch przedsięwzięć związanych z ściśle z budową Elbląskiego Parku Technologicznego.
- Wnioski aplikacyjne przedkładane będą w ramach konkursu ze środków Programu Operacyjnego Rozwój Polski Wschodniej na budowę drogi, wraz z infrastrukturą techniczną, łączącą Elbląski Park Technologiczny z Modrzewiną Północ – informuje Rafał Kućmański. - Projekt będzie dotyczył budowy systemu dróg, wraz z kompletną infrastrukturą techniczną, które udostępnią nowe tereny inwestycyjne położone na północ od Centrum Logistycznego oraz umożliwią połączenie z planowaną nową infrastrukturą mieszkaniową na Modrzewinie Północ.

Drugi projekt dotyczył będzie wyposażenia laboratoriów Centrum Logistycznego w specjalistyczny sprzęt – dla wzrostu konkurencyjności i innowacyjności przedsiębiorstw.
- Projekt będzie dotyczył wyposażenia laboratoriów Instytutu Ochrony Środowiska, Instytutu Informatyki Stosowanej oraz Instytutu Technologii Drewna, znajdujących się w Centrum Logistycznym Elbląskiego Parku Technologicznego – mówi Kućmański. - Zakładane działania mają na celu umożliwienie prowadzenia badań rozwojowych na potrzeby zarówno miasta, jak i regionu.

Projekt pn. „Elbląski Park Technologiczny na Modrzewinie Południe” uzyskał dofinansowanie z Programu Operacyjnego Rozwój Polski Wschodniej na lata 2007-2013 w kwocie 43.611.401,65 zł. Ogólny koszt inwestycji wynosi 78.345.476,41 zł. Miasto na ten cel przeznaczyło z własnego budżetu kwotę 34.734.074,76 zł.
Quote:
Źródło: http://info.elblag.pl/19,14119,Rusza...ogicznego.html
toj@ no está en línea   Reply With Quote


Reply

Tags
elbląg, pomorze, warmińsko-mazurskie

Thread Tools
Rate This Thread
Rate This Thread:

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Related topics on SkyscraperCity


All times are GMT +2. The time now is 05:30 AM.


Powered by vBulletin® Version 3.8.11 Beta 4
Copyright ©2000 - 2017, vBulletin Solutions Inc.
Feedback Buttons provided by Advanced Post Thanks / Like (Pro) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2017 DragonByte Technologies Ltd.

vBulletin Optimisation provided by vB Optimise (Pro) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2017 DragonByte Technologies Ltd.

SkyscraperCity ☆ In Urbanity We trust ☆ about us | privacy policy | DMCA policy

Hosted by Blacksun, dedicated to this site too!
Forum server management by DaiTengu