daily menu » rate the banner | guess the city | one on oneforums map | privacy policy | DMCA | news magazine | posting guidelines

Go Back   SkyscraperCity > European Forums > Euroscrapers > Local discussions > Slovakia > Urbanism, Architecture and Infrastructure > Projects and Construction Updates



Global Announcement

As a general reminder, please respect others and respect copyrights. Go here to familiarize yourself with our posting policy.


Reply

 
Thread Tools Rating: Thread Rating: 60 votes, 5.00 average.
Old December 30th, 2007, 12:41 AM   #1
.oreo.
Registered User
 
.oreo.'s Avatar
 
Join Date: Mar 2007
Posts: 1,308
Likes (Received): 3

TRENČÍN | Projects and Construction Updates

This thread will be dedicated to the lovely town of Trenčín which is located in the western part of Slovakia on the river Váh.



I found out that quite interesting projects going on there so..here we go...

Last edited by .oreo.; January 7th, 2008 at 02:27 PM.
.oreo. no está en línea   Reply With Quote

Sponsored Links
Old December 30th, 2007, 12:44 AM   #2
.oreo.
Registered User
 
.oreo.'s Avatar
 
Join Date: Mar 2007
Posts: 1,308
Likes (Received): 3

Trenčín dostane polyfunkčné Masaryčky

Domáci investor pripravuje na mieste bývalých kasární kancelárie a obchody

Rozvíjajúca sa výstavba nových komerčných priestorov zasiahla aj Trenčín. Neďaleko centrálnej pešej zóny stavia investorská spoločnosť Z.A.I.C. polyfunkčné centrum Masaryčky, ktoré po dokončení na jar budúceho roku ponúkne takmer desaťtisíc štvorcových metrov prenajímateľnej plochy.

Šesťpodlažné centrum vyrastá v mestskej časti Soblahovská na ľavom brehu Váhu medzi ulicami Partizánska a Legionárska. Nachádza sa na pozemku s rozlohou štyritisíc m2, s výhodnou dopravnou dostupnosťou päť minút pešo od úplného centra. Investor odkúpil mestský pozemok v roku 2004 za 8,2 milióna korún. Pôvodne vojenské Masarykove kasárne nahradia moderné maloobchodné (3 300 m2 prenajímateľnej plochy) a kancelárske (6-tisíc m2) priestory spolu s 287 parkovacími miestami.

Ako portálu TRENDreality.sk potvrdila konateľka spoločnosti Z.A.I.C. Emília Cabalová, celkové investičné náklady sa pohybujú na úrovni 500 miliónov korún. Projekt financuje VÚB banka, generálnym dodávateľom stavby je firma Keraming, a.s. Podľa slov realitného konzultanta Petra Cimermana z Apollo Property (SR), ktorá centrum prenajíma, sú retailové priestory obsadené prakticky naplno, administratívna časť je prenajatá zhruba na polovicu. Najvýznamnejším nájomcom je banková inštitúcia, ktorú dopĺňajú miestni podnikatelia a obchodníci.

Nájomné s DPH v retailovej časti na prízemí a prvom poschodí dosahuje približne 12-tisíc korún/m2/rok, v administratívnych priestoroch na druhom až šiestom poschodí zhruba 6 500 korún/m2/rok.





.oreo. no está en línea   Reply With Quote
Old December 30th, 2007, 12:48 AM   #3
.oreo.
Registered User
 
.oreo.'s Avatar
 
Join Date: Mar 2007
Posts: 1,308
Likes (Received): 3

Milton house

Quote:
MILTON HOUSE sa stáva prirodzeným výberom pre spoločnosti, ktoré hľadajú
moderné a reprezentatívne sídlo priamo v centre hlavného mesta.
Projekt počíta až s 28 parkovacími miestami v podzemnej garáži a so 7 parkovacími miestami vedľa objektu. Miesta tak bude vždy dosť nielen pre Vás, ale aj pre Vašich klientov.

Vašich klientov privíta pri vstupe do budovy štýlová recepcia so svetlou výškou až 15 mestrov a v zadnej časti budovy ich prekvapí priestranné atrium. Spoločné priestory sú taktiež na vysokej úrovni, podlaha je dláždená prírodným mramorom a deliace priečky a vstupy sú za štýlovej kombinácie skla a hliníku. MILTON HOUSE pozostáva zo 6 nadzemných a 2 podzemných podlaží. Na prízemí je navrhnutá reštaurácia s kaviarňou.

Na 2. až 5. nadzemnom podlaží sa nachádzajú výnimočné kanceláske priestory štandardu AAA s výmerou približne 400m2, ktoré sú vybavené štrukturovanou kabelážou, klimatizáciou a ohrevom, vetraním, celkovým centrálnym systémom. V priestoroch kancelárií na každom podlaží sú sociálne zariadenia, kuchynka, recepcia a serverovna.

Celý project je projektovaný na pevnom monolitickom železobetónovom skeletone a fasády budovy je tvorená z modernej kombinácie skla a hliníka. Ak k tomu pripočítame inteligentné tienenie celého objektu automatickými švajčiarskymi žalúziami, je MILTON HOUSE administratívnym centrom svetovej úrovne.

Všetky starosti spojené s prevádzkou budovy sú zabezpečené prevádzkovateľom. Pre vysokú bezpečnosť komplexu je prítomná strážna služba 24 hodín denne. Zároveň je zabezpečená upratovacia a technická údržba budovy.


.oreo. no está en línea   Reply With Quote
Old December 30th, 2007, 12:52 AM   #4
.oreo.
Registered User
 
.oreo.'s Avatar
 
Join Date: Mar 2007
Posts: 1,308
Likes (Received): 3

Vežiak firmy Noma v Trenčíne dostane brata

Miestna spoločnosť pripravuje výstavbu polyfunkčného areálu na mieste svojho sídla

Nedostatočné administratívne kapacity spolu s chábajúcimi bytmi v meste na Považí by rada čiastočne vyriešila spoločnosť Noma Trenčín, a.s. Jedenásťposchodová budova firmy, ktorá už v širšom centre krajského mesta stojí, sa bude nadstavovať a v jej blízkosti má vyrásť ďalšia veža.

Developer dodal projekt na posúdenie štátnym orgánom, súčasné zámery však hovoria o menších odlišnostiach oproti pôvodným zámerom. Pre TRENDreality.sk ich popisuje Štefan Bratko, predseda predstavenstva spoločnosti Noma a zároveň približuje aktuálny stav: „Projekt je vo fáze územného rozhodnutia.“

Výstavba má dve základné časti, prvou je nadstavba existujúcej administratívnej budovy na Jilemnického ulici a jej celková rekonštrukcia. Mali by pribudnúť dve podlažia na konečných 13 a budova by mala v smere na Jilemnického získať elipsovitý tvar. Nadstavba bližšie k Piaristickej bude šesťpodlažná. Súčasná kapacita kancelárskych priestorov je okolo 6-tisíc m2.

Druhou časťou je výstavba v susedstve, na rohu Jilemnického a ulice K Dolnej stanici. Na pozemku, ktorý patrí developerovi, vyrastie z dvojpodlažnej podnože výšková budova s bytmi. Táto by mala mať podľa dokumentov predložených štátnym orgánom 13 poschodí. Vznikne vyše 100 bytov a kancelárie.

„Priestor pripravíme tak, aby sme v prípade záujmu dokázali kancelárie prerobiť na menšie byty,“ približuje predseda predstavenstva. Po ukončení projektu by malo pribudnúť zhruba 2-tisíc štvorcových metrov obchodov a zhruba jeden a pol tisíca administratívy. V mieste kríženia ulíc má vziknúť aj kruhový objazd.

Výstavbu by podľa Š. Bratka radi naštartovali na jeseň 2008, v takom prípade bude projekt stáť v lete 2010. Developer ešte zvažuje pokrytie zdrojov, či ho zabezpečí sám alebo s pomocou investora. Celkové náklady predpokladá vo výške zhruba pol miliardy korún. Projektovo výstavbu v Trenčíne zabezpečuje firma Keramoprojekt, ktorá sa podieľala aj na bratislavskom moste Apollo, ako i novom ústredí NBS v hlavnom meste.

Spoločnosti Noma patrí aj trenčianske Výstavisko TMM, a.s., v ktorom pripravuje štyri nové pavilóny. Firma v súčasnosti finišuje s projektom. V areáli by rada vytvorila aj kongresové priestory, ktoré podľa Š. Bratka na Považí chýbajú. O nedostatku v minulosti hovoril aj riaditeľ žilinskej spoločnosti SSiM, ktorá takéto priestory plánuje pripraviť v tamojšom Europarku.

Spoločnosť Noma Trenčín ovláda miestna podnikateľská skupina, ktorá šéfuje aj spoločnosti Slovakotex, a.s., ktorá je od roku 2004 v konkurze. Spomínaná kancelárska budova pôvodne patrila práve tejto spoločnosti. Predseda predstavenstva Nomy Štefan Bratko je stále aj šéfom Slovakotexu. Zároveň je od roku 1992 riaditeľom bývalého odevného podniku Ozeta Trenčín, ktorý je v súčasnosti v konkurze. Skupina ovláda aj firmu Výstavisko TMM a ďalšie spoločnosti.





Current building of the company
.oreo. no está en línea   Reply With Quote
Old December 30th, 2007, 12:56 AM   #5
.oreo.
Registered User
 
.oreo.'s Avatar
 
Join Date: Mar 2007
Posts: 1,308
Likes (Received): 3

Pod Trenčianskym hradom vyrastie Laugaricio

Realitný fond CSPF pripravuje nákupný areál za takmer tri miliardy korún

Investorská spoločnosť Trenčín Retail Park, a.s., za ktorou stojí realitný fond Czech and Slovak Property Fund B.V. (CSPF) pripravuje v Trenčíne výstavbu nákupného centra Laugaricio. Celková výška investície do areálu obchodov a služieb má dosiahnuť približne 2,8 miliardy korún. Investičným poradcom fondu je spoločnosť CSIA, ktorá je zároveň správcom jeho aktív v Českej republike a na Slovensku. Predaj pozemku s rozlohou 17,6 hektárov investorovi sprostredkovala poradenská spoločnosť Apollo Property (SK).

Obchodno-spoločenské centrum vyrastie na južnom okraji Trenčína v blízkosti obchodných domov Tesco a Nay. Výstavba areálu s celkovou plochou 17,5 hektára sa podľa slov Kataríny Lindbergh, investičnej manažérky CSIA začne začiatkom budúceho roka. Navrhované nákupné centrum je situované smerom k obci Trenčianska Turná. Z juhozápadu ho ohraničuje cesta II/507, za ktorou sa nachádza areál OC Tesco.

Celková čistá predajná plocha dosiahne 67-tisíc štvorcových metrov. V prvej fáze pribudne vo východnej časti pozemku objekt nákupného móla s prenajímateľnou plochou 25-tisíc m2, ktorý bude pozostávať z galérie, supermarketu a menších obchodných prevádzok. V tejto etape projektu vzniknú na západe pozemku popri ceste aj menšie prenajímateľné jednotky pre podnikateľské služby so zastavanou plochou 900 až 1500 m2. Súčasťou bude tiež 800 parkovacích miest. Investičné náklady prvej fázy dosiahnu približne 1,8 mld. korún.

V druhej fáze, ktorá bude závisieť od dopytu klientov, plánuje investor rozšírenie nákupného móla o ďalších 15-tisíc m2. Tak isto pribudne druhá samostatná budova, vhodná pre veľký reťazec. Táto fáza si vyžiada finančné náklady vo výške zhruba jednej miliardy korún. Dva pozemky, ktoré sú súčasťou areálu ponúkne investor na predaj konkrétnemu zájemcovi.

CSIA je spoločný podnik medzi realitnou spoločnosťou Quinlan Private Golub a spoločnosťou CEC Capital. Je to exkluzívny investičný poradca a správca aktív fondu nehnuteľností Czech and Slovak Property Fund B.V. (CSPF). CSPF je fond nehnuteľností zameraný na strednú Európu, hlavne Českú republiku a Slovensko. Fond sponzoruje Česká spořitelna, ktorá je zároveň jedným z investorov. Celková hodnota investícií fondu má dosiahnuť 400 miliónov eur.

.oreo. no está en línea   Reply With Quote
Old December 30th, 2007, 08:23 PM   #6
Phill
Registered User
 
Join Date: Oct 2007
Posts: 5,298

bravo :applause: oreo :applause:


tak teraz tu už mame vsetky krajske mesta, uz len nejaky tn zastupca
Phill no está en línea   Reply With Quote
Old December 31st, 2007, 01:07 AM   #7
.oreo.
Registered User
 
.oreo.'s Avatar
 
Join Date: Mar 2007
Posts: 1,308
Likes (Received): 3

Quote:
Originally Posted by Phill_1 View Post
tak teraz tu už mame vsetky krajske mesta, uz len nejaky tn zastupca
Hmm...dame inzerat?
.oreo. no está en línea   Reply With Quote
Old January 1st, 2008, 11:34 PM   #8
wonderdax
The Man from Earth
 
wonderdax's Avatar
 
Join Date: Nov 2006
Location: Bratislava
Posts: 1,627
Likes (Received): 2

smola tam sa fandi len futbalu a poriadne...
wonderdax no está en línea   Reply With Quote
Old January 1st, 2008, 11:37 PM   #9
Qwert
Moderator
 
Qwert's Avatar
 
Join Date: Jun 2006
Posts: 12,411
Likes (Received): 2534

Quote:
Originally Posted by Phill_1 View Post
tak teraz tu už mame vsetky krajske mesta, uz len nejaky tn zastupca
Ja som sa narodil v Trenčíne, ak vám to pomôže.
Qwert no está en línea   Reply With Quote
Old January 3rd, 2008, 03:23 PM   #10
potkanX
say NO to debil
 
Join Date: Jan 2008
Location: Trencin
Posts: 1,945
Likes (Received): 848

ja som z TN, a keby som uz mesiac nemal problem s aktivaciu, dal by som tento thread asi uz davnejsie
potkanX no está en línea   Reply With Quote
Old January 7th, 2008, 02:07 PM   #11
potkanX
say NO to debil
 
Join Date: Jan 2008
Location: Trencin
Posts: 1,945
Likes (Received): 848

Quote:
Originally Posted by .oreo. View Post
Current building of the company
v tejto budove je jeden z mala fungujucich paternosterov na slovaci, a mam neblahe tusenie, ze pri tejto "prekrasnej" modernizacii zajde na ubyte... vecna skoda...
potkanX no está en línea   Reply With Quote
Old January 7th, 2008, 02:56 PM   #12
wuane
Registered User
 
wuane's Avatar
 
Join Date: Oct 2007
Location: Bratislava, Modra
Posts: 9,875
Likes (Received): 747

Quote:
Originally Posted by potkanX View Post
v tejto budove je jeden z mala fungujucich paternosterov na slovaci, a mam neblahe tusenie, ze pri tejto "prekrasnej" modernizacii zajde na ubyte... vecna skoda...
co si to napisal?
wuane no está en línea   Reply With Quote
Old January 8th, 2008, 12:03 PM   #13
pau-chin
Registered User
 
pau-chin's Avatar
 
Join Date: Jan 2007
Location: martin/slovakia
Posts: 4,557
Likes (Received): 1570

Originally Posted by potkanX View Post
v tejto budove je jeden z mala fungujucich paternosterov na slovaci, a mam neblahe tusenie, ze pri tejto "prekrasnej" modernizacii zajde na ubyte... vecna skoda...

Quote:
Originally Posted by wuane View Post
co si to napisal?
tak to je fakt dobra sranda !!!
pau-chin no está en línea   Reply With Quote
Old January 8th, 2008, 03:15 PM   #14
potkanX
say NO to debil
 
Join Date: Jan 2008
Location: Trencin
Posts: 1,945
Likes (Received): 848

co som napisal takeho nepochopitelneho? ja mam paternostery rad a okrem tohoto si pamatam dalsi iba na bratislavskej poste.
asi pred desiatimi rokmi som cital zavery nejakej nemeckej studie, podla ktorej mali paternostery 5x vyssiu prepravnu kapacitu pri priblizne polovicnej energetickej narocnosti v porovnani s klasickymi vytahmi. paternoster mal v tejto budove vyznam, ked cela sluzila ako AB pre jeden podnik, pokial ma NOMA v umysle celu budovu prenajimat,zrejme pojde prec.
nepodarilo sa mi jaksi nikde najst, ci sa s nim nieco bude robit pri tejto prestavbe, ale myslim, ze zrejme miesto neho ostanu dva normalne vytahy. apon teda ja osobne neviem o nijakej firme, ktora by robila v dnesnej dobe paternostery, ked sa mylim opravte ma.

a ze sa mi dany projekt naozaj nepaci, to je snad pochopitelne, aj ked v okoli DU, SP a noveho krajskeho uradu zapadne. nechcel som tym samozrejme povedat, ze sucasny stav tej budovy sa mi lubi viac. v skutocnosti totiz vypada este horsie nez na tej fotke.
potkanX no está en línea   Reply With Quote
Old January 8th, 2008, 03:32 PM   #15
pau-chin
Registered User
 
pau-chin's Avatar
 
Join Date: Jan 2007
Location: martin/slovakia
Posts: 4,557
Likes (Received): 1570

sorry, ale mna to pobavilo, ked som to cital par krat, tak som nevedel o com to tu pises a po akom hovoris, zdalo sa mi to skor mongolsky, ale aspon si ma rozomial k slzam
pau-chin no está en línea   Reply With Quote
Old January 8th, 2008, 03:33 PM   #16
Sukino
Registered User
 
Sukino's Avatar
 
Join Date: Feb 2006
Posts: 3,286
Likes (Received): 1596

Quote:
Originally Posted by potkanX View Post
v tejto budove je jeden z mala fungujucich paternosterov na slovaci, a mam neblahe tusenie, ze pri tejto "prekrasnej" modernizacii zajde na ubyte... vecna skoda...
I remember there was one in the building of Ministry of Agriculture in Bratislava.
Is it still there?
Sukino no está en línea   Reply With Quote
Old January 8th, 2008, 03:45 PM   #17
zuzana
AA
 
zuzana's Avatar
 
Join Date: Aug 2007
Posts: 3,604
Likes (Received): 34

On Ministry of Economy is some too.
zuzana no está en línea   Reply With Quote
Old January 8th, 2008, 04:15 PM   #18
slniecko
Registered User
 
slniecko's Avatar
 
Join Date: Dec 2007
Posts: 8
Likes (Received): 0

There are also one in Technical University of Kosice and one in Kosmalt Hostel. There were at least two others in Kosice, but safe rules ....
slniecko no está en línea   Reply With Quote
Old January 8th, 2008, 04:45 PM   #19
Chunkylover
Chrumky lover
 
Chunkylover's Avatar
 
Join Date: May 2007
Location: Bratislava
Posts: 944
Likes (Received): 8

There is still one working at Ministry of Transport and I remeber there was also and maybe still is at Ministry of Interior.
__________________
VISIT SLOVAKIA | myFLICKR
Chunkylover no está en línea   Reply With Quote
Old February 5th, 2008, 07:46 PM   #20
Kvietok
Moderator
 
Kvietok's Avatar
 
Join Date: Feb 2007
Location: Kosice
Posts: 4,873
Likes (Received): 173

Trenčiansky „zimák“ dostane novú tvár

Po case dalsi projekt pre Trencin. Tento raz, rekonstrukcia zimneho stadiona.







Quote:
Zimný štadión Dukly Trenčín známy aj pod názvom B.O.F. Leasing aréna dostane v najbližšom čase novú tvár. Akcionári trenčianskeho klubu sa rozhodli využiť súčasný priestor na pravej strane haly od Dubnice na vytvorenie dostavby. V nových priestoroch bude hotel, ubytovňa pre hráčov, regeneračné a rehabilitačné priestory, reštaurácia s výhľadom na ľadovú plochu a priestory VIP.

„Zimný štadión má už svoje roky a hoci nepatrí k najhorším na Slovensku snažíme sa aj týmto smerom priblížiť aspoň na úroveň európskeho štandardu. Začalo to výstavbou skyboxov a prístavba novej časti je ďalším krokom,“ prezradil pre hokej.sk prezident Dukly Jozef Mitocha a pokračoval: „Kvalitne vybavená regeneračná linka bude k dispozícii aj mužstvu. Nová časť by mala byť napojená na zimný štadión. Hráči tak dostanú krytý priestor na rozcvičenie. Taktiež by mala o niečo vzrásť kapacita štadióna.“

Finančné náklady prístavby neprevýšia 100 miliónov korún. „Ide iba o hrubý a vysoko nadhodnotený odhad. Presnejšie budeme vedieť, keď budú pripravené projekty. Zatiaľ máme iba architektonickú štúdiu,“ povedal Mitocha, podľa ktorého názoru začne výstavba reálne na budúci rok a nemala by ohroziť komfort návštevníkov extraligových stretnutí.

V druhej fáze sa uvažuje o opláštení celej arény. „Chceme využiť priestory vedľa zimáku a vytvoriť ďalšie miesta na komerčné využitie. O detailoch hovoriť je však ešte priskoro,“ dodal Mitocha.

Pracovný názov prístavby je „Ľadové centrum“. Exteriérový pohľad znázorňuje ľadovú kryhu. Investor momentálne spracováva ďalšiu dokumentáciu.
Architektonická štúdia novej tváre B.O.F. Leasing arény:
__________________
Live long and prosper ...
Kvietok no está en línea   Reply With Quote


Reply

Thread Tools
Rate This Thread
Rate This Thread:

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Related topics on SkyscraperCity


All times are GMT +2. The time now is 04:17 AM.


Powered by vBulletin® Version 3.8.11 Beta 4
Copyright ©2000 - 2018, vBulletin Solutions Inc.
Feedback Buttons provided by Advanced Post Thanks / Like (Pro) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2018 DragonByte Technologies Ltd.

vBulletin Optimisation provided by vB Optimise (Pro) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2018 DragonByte Technologies Ltd.

SkyscraperCity ☆ In Urbanity We trust ☆ about us | privacy policy | DMCA policy

tech management by Sysprosium