daily menu » rate the banner | guess the city | one on oneforums map | privacy policy (aug.2, 2013) | DMCA policy | flipboard magazine

Go Back   SkyscraperCity > European Forums > Euroscrapers > Local discussions > Albanian Forum > Forume Shtesė > Fotografi

Fotografi Photos of Cities, Monuments, Ruins and Landscapes.
» Udhėtime | Shqipėria | Kosova | Trevat shqiptare

Reply
 
Thread Tools
Old February 25th, 2009, 11:49 PM   #2001
Buddy Holly
BANNED
 
Join Date: Sep 2008
Location: Prishtina, RKS.
Posts: 6,133
Likes (Received): 120

Biblioteka Kombetare Univerzitare

image hosted on flickr


foto nga Luan_M
Buddy Holly no está en línea   Reply With Quote
Old February 26th, 2009, 05:30 PM   #2002
SkaNdErBeG
.
 
SkaNdErBeG's Avatar
 
Join Date: Mar 2006
Posts: 4,667
Likes (Received): 45(Gazeta Express)
SkaNdErBeG no está en línea   Reply With Quote
Old February 27th, 2009, 02:27 AM   #2003
Buddy Holly
BANNED
 
Join Date: Sep 2008
Location: Prishtina, RKS.
Posts: 6,133
Likes (Received): 120

Dardania

Buddy Holly no está en línea   Reply With Quote
Old February 27th, 2009, 06:37 AM   #2004
Buddy Holly
BANNED
 
Join Date: Sep 2008
Location: Prishtina, RKS.
Posts: 6,133
Likes (Received): 120

Ndertesa e ish-Lublanska Bankes, tash selia e OSBE-se.

Buddy Holly no está en línea   Reply With Quote
Old February 27th, 2009, 06:39 PM   #2005
Buddy Holly
BANNED
 
Join Date: Sep 2008
Location: Prishtina, RKS.
Posts: 6,133
Likes (Received): 120

Rrugica e vogel mes Hotel Unionit dhe Teatrit Kombetar

Buddy Holly no está en línea   Reply With Quote
Old March 1st, 2009, 04:53 AM   #2006
Buddy Holly
BANNED
 
Join Date: Sep 2008
Location: Prishtina, RKS.
Posts: 6,133
Likes (Received): 120

Muzeu i Kosoves edhe Xhamia e Mesme

Buddy Holly no está en línea   Reply With Quote
Old March 2nd, 2009, 03:37 AM   #2007
Buddy Holly
BANNED
 
Join Date: Sep 2008
Location: Prishtina, RKS.
Posts: 6,133
Likes (Received): 120

Te konviktet e studenteve

Buddy Holly no está en línea   Reply With Quote
Old March 3rd, 2009, 06:32 AM   #2008
Buddy Holly
BANNED
 
Join Date: Sep 2008
Location: Prishtina, RKS.
Posts: 6,133
Likes (Received): 120

nga festimet

Buddy Holly no está en línea   Reply With Quote
Old March 3rd, 2009, 11:44 PM   #2009
Buddy Holly
BANNED
 
Join Date: Sep 2008
Location: Prishtina, RKS.
Posts: 6,133
Likes (Received): 120

Parku Gėrmia

image hosted on flickr


image hosted on flickr


foto nga Kushtrim K~2
Buddy Holly no está en línea   Reply With Quote
Old March 4th, 2009, 04:47 PM   #2010
Buddy Holly
BANNED
 
Join Date: Sep 2008
Location: Prishtina, RKS.
Posts: 6,133
Likes (Received): 120

Buddy Holly no está en línea   Reply With Quote
Old March 6th, 2009, 12:50 AM   #2011
Buddy Holly
BANNED
 
Join Date: Sep 2008
Location: Prishtina, RKS.
Posts: 6,133
Likes (Received): 120

Buddy Holly no está en línea   Reply With Quote
Old March 6th, 2009, 05:54 PM   #2012
Buddy Holly
BANNED
 
Join Date: Sep 2008
Location: Prishtina, RKS.
Posts: 6,133
Likes (Received): 120

Prishtina e vjeter, te Kuvendi

Buddy Holly no está en línea   Reply With Quote
Old March 6th, 2009, 06:50 PM   #2013
Buddy Holly
BANNED
 
Join Date: Sep 2008
Location: Prishtina, RKS.
Posts: 6,133
Likes (Received): 120

image hosted on flickr
Buddy Holly no está en línea   Reply With Quote
Old March 6th, 2009, 08:27 PM   #2014
SkaNdErBeG
.
 
SkaNdErBeG's Avatar
 
Join Date: Mar 2006
Posts: 4,667
Likes (Received): 45

Prishtina 01.01.2009:

image hosted on flickrsomewhere in Prishtina:

image hosted on flickr
SkaNdErBeG no está en línea   Reply With Quote
Old March 6th, 2009, 11:37 PM   #2015
Ultimo
Albanian Republic Kosova
 
Ultimo's Avatar
 
Join Date: Nov 2008
Location: Prishtina
Posts: 551
Likes (Received): 74

Quote:
Originally Posted by SkaNdErBeG View Post
Prishtina 01.01.2009:
somewhere in Prishtina:

image hosted on flickr

kjo osht ish-rruga e Dubrovnikut tash m'duket quhet Gazmend Zajmi ne anen e majte te saj eshte Lagjja e Muhaxherve ne te djathten dhe poshte prej nga eshte marre foto eshte Aktashi ndersa ne krye te rruges eshte Bregu i Diellit, perndryshe eshte njona prej rrugve qe me se shumti m'pelqen n'Prishtine dhe vendasit shpesh e quajne rruga e San Franciskos, pasi po ta shikosh nga poshte dhe larte perngjane shume me disa rruge ne San Francisko...
Ultimo no está en línea   Reply With Quote
Old March 7th, 2009, 07:30 PM   #2016
Buddy Holly
BANNED
 
Join Date: Sep 2008
Location: Prishtina, RKS.
Posts: 6,133
Likes (Received): 120

Buddy Holly no está en línea   Reply With Quote
Old March 8th, 2009, 08:29 AM   #2017
Buddy Holly
BANNED
 
Join Date: Sep 2008
Location: Prishtina, RKS.
Posts: 6,133
Likes (Received): 120

Buddy Holly no está en línea   Reply With Quote
Old March 9th, 2009, 04:49 PM   #2018
SkaNdErBeG
.
 
SkaNdErBeG's Avatar
 
Join Date: Mar 2006
Posts: 4,667
Likes (Received): 45

Quote:
Originally Posted by Buddy Holly View Post
wow..... one of the best skyline photos of Prishtina.... awesome photo
SkaNdErBeG no está en línea   Reply With Quote
Old March 9th, 2009, 04:54 PM   #2019
SkaNdErBeG
.
 
SkaNdErBeG's Avatar
 
Join Date: Mar 2006
Posts: 4,667
Likes (Received): 45

image hosted on flickr
SkaNdErBeG no está en línea   Reply With Quote
Old March 9th, 2009, 09:29 PM   #2020
Buddy Holly
BANNED
 
Join Date: Sep 2008
Location: Prishtina, RKS.
Posts: 6,133
Likes (Received): 120

Quote:
Originally Posted by SkaNdErBeG View Post
wow..... one of the best skyline photos of Prishtina.... awesome photo
It's very nice, isn't it?


Buddy Holly no está en línea   Reply With Quote
Reply

Tags
albania, albanian, capital city, prishtina

Thread Tools

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is OffAll times are GMT +2. The time now is 12:30 AM. • styleid: 14


Powered by vBulletin® Version 3.8.11 Beta 4
Copyright ©2000 - 2018, vBulletin Solutions Inc.
Feedback Buttons provided by Advanced Post Thanks / Like (Pro) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2018 DragonByte Technologies Ltd.

vBulletin Optimisation provided by vB Optimise (Pro) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2018 DragonByte Technologies Ltd.

SkyscraperCity ☆ In Urbanity We trust ☆ about us | privacy policy | DMCA policy

tech management by Sysprosium