search the site
 daily menu » rate the banner | guess the city | one on oneforums map | privacy policy | DMCA | news magazine | posting guidelines

Go Back   SkyscraperCity > European Forums > Forum Polskich Wieżowców > Infrastruktura i Technologia > Infrastruktura drogowa

Infrastruktura drogowa Autostrady, trasy, tunele, estakady i mosty
» Ukończone » Petycje i akcje

Global Announcement

As a general reminder, please respect others and respect copyrights. Go here to familiarize yourself with our posting policy.

Reply

Thread Tools
Old December 29th, 2007, 05:39 PM   #1
Patryjota
DROGI TO MOJA PASJA

Patryjota's Avatar

Likes (Received): 25

[A1] Remonty i infrastruktura

Quote:
Originally Posted by pmaciej7 View Post
Może pierwsza oznaka normalności?

Ten znak jest prawidłowy - najpierw trzeba wjechać na S6, którą w kierunku na Łódź dojeżdża się do A1.
S6 nie dochodzi do Łodzi więc znak nie jest prawidłowy - było juz o tym n-tej ilości wątków - więc nawet nie ma sensu tłumaczyć

Sponsored Links
Old December 29th, 2007, 06:49 PM   #2
pmaciej7
Cooperator Veritatis

pmaciej7's Avatar

A1 też nie dochodzi do Łodzi.

A teraz wyciąg z Rozporządzenia:
Quote:
6.3.1.1 Tablice przeddrogowskazowe (...) stosuje się w celu wskazania kierującym, w formie schematycznej skrzyżowania, do jakich miejscowości prowadzą drogi wylotowe z tego skrżyżowania. Na znakach tych podaje się również numery dróg, ewentualnie ich rodzaj oraz w razie potrzeby inne informacje związane z drogą wylotową.

6.3.7.3
znak E15c numer autostrady stosuje się w celu wskazania przebiegu autostrady lub wjazdu na nią. Jeżeli istnieje konieczność wskazania dojazdu do autostrady na drogach od niej oddalonych, dopuszcza się stosowanie drogowskazu w kształcie strzały ze znakiem, numerem autostrady i odległości do najbliższego węzła
Z tego skrzyżowania drogą wylotową jest S6, a nie A1, więc oznakowanie jest prawidłowe.
Znak oznaczający dojazd do A1 powinien znajdować się przed łącznicą w stronę Łodzi.
Albo, choć nie jest to wprost napisane, na tablicy przy strzałce kierunkowej powinno być napisane w dwóch rzędach: "samochodzik" S6 Łódź/"autostrada" A1.
pmaciej7 no está en línea   Reply With Quote
Old December 29th, 2007, 08:49 PM   #3
dawid_silesia
S919 (Opava) - Gliwice

dawid_silesia's Avatar

Likes (Received): 284

A mi się wydaje, że powinno być S6 Rusocin (tam się kończy S6 i zaczyna A1???), a niżej A1 Łódź, coś tqakiego:

^ 7 Kościerzyna
| Kartuzy
|
|
| -> S6 Rusocin
| A1 Łódź
| 91 Łódź
|
| -> S6 Szczecin
| Gdynia
dawid_silesia no está en línea   Reply With Quote
Old December 29th, 2007, 09:11 PM   #4
pmaciej7
Cooperator Veritatis

pmaciej7's Avatar

Nie.

Quote:
6.2 Miejscowość kierunkową ustala się według następującej hierarchii:
1. najbliższe miasto wojewódzkie, 2. najbliższe miasto na prawach powiatu, 3. najbliższe miasto z siedzibą powiatu, 4. przejsćie graniczne do którego prowadzi droga, 5. inna miejscowość, jeżeli nie można podac nazwy miasta wojewódzkiego, powiatowego lub przjeścia granicznego.

Dopuszcza się stosowanie jako miejscowosci kierunkowej nazwy miasta nieleżącego na danej drodze, pod warunkiem kontynuacji podawania miejscowości kierunkowej na całym ciągu dróg do niej prowadzącym.

Dopuszcza się ustalenie nazwy kolejnego miasta wojewódzkiego, gdy: na danym kierunku istnieją drogi alternatywne, a i ruch kierowany jest na drogę o lepszych parametrach, lub ruch powoduje mniejszą uciążliwośc dla okolicznych mieszkańców lub środowiska naturalnego, (...) miasto jest tradycyjnie uznane jako kierunkowe ze względu na znaczenie turystyczne.
Bezpośredni link do pdf-a. Uwaga, ma 26,5 MB.

Last edited by pmaciej7; December 29th, 2007 at 09:20 PM.
Old December 29th, 2007, 10:18 PM   #5
Patryjota
DROGI TO MOJA PASJA

Patryjota's Avatar

Quote:
A1 też nie dochodzi do Łodzi.
Jezu człowieku to co mają pisać Stryków ????
To moze na A2 piszmy zamiast Warszawy Konotopa , albo zamiast Konina niech będzie na znakach na A2 Żdżary Modła Janowice ...
Old December 29th, 2007, 10:41 PM   #6
pmaciej7
Cooperator Veritatis

pmaciej7's Avatar

Co się złościsz, przecież nie o to mi chodzi.
Tak samo jak S6 kończy się w Straszynie (Pruszczu Gdańskim?), tak A1 kończy się na razie na Swarożynie (Starogardzie Gdańskim). Idąc Twoim tropem myślenia należałoby na znaku pisać nie [S6] i nie [A1] tylko [1].
Old December 29th, 2007, 10:49 PM   #7
Patryjota
DROGI TO MOJA PASJA

Patryjota's Avatar

Quote:
Co się złościsz, przecież nie o to mi chodzi.
Tak samo jak S6 kończy się w Straszynie (Pruszczu Gdańskim?), tak A1 kończy się na razie na Swarożynie (Starogardzie Gdańskim). Idąc Twoim tropem myślenia należałoby na znaku pisać nie [S6] i nie [A1] tylko [1].
Jezu !! Załamujesz mnie - nie wiem czy wiesz ale jest np. na autostradach przyjęta zasada że podaje sie też miasta które obecnie nie sa objęte obecnością tej drogi np. Warszawa , Łódź itp.
NA S -kach zresztą też np. S7 Kraków na obw. Kielc a taką drogą są one niepołączone
Old December 29th, 2007, 11:04 PM   #8
Jaracz
Registered User

Likes (Received): 1

Quote:
Originally Posted by Patryjota View Post
Jezu !! Załamujesz mnie - nie wiem czy wiesz ale jest np. na autostradach przyjęta zasada że podaje sie też miasta które obecnie nie sa objęte obecnością tej drogi np. Warszawa , Łódź itp.
NA S -kach zresztą też np. S7 Kraków na obw. Kielc a taką drogą są one niepołączone
Albo oznaczenie A4 Rzeszow na krakowskiej obwodnicy..

pozdr!
Jaracz no está en línea   Reply With Quote
Old December 29th, 2007, 11:21 PM   #9
pmaciej7
Cooperator Veritatis

pmaciej7's Avatar

@ Patryjota: Nie załamuj się. Postaraj się zrozumieć, co chcę powiedzieć, tak nam obu będzie łatwiej, zwłaszcza w kontekście przywołanego rozporządzenia. To jest węzeł DK7/S6. Takie drogi z niego wychodzą i przebieg tych dwóch dróg jest na nim oznaczony. Tu nie ma A1.
Proste?

I tak Cię lubię.
Old December 29th, 2007, 11:31 PM   #10
Patryjota
DROGI TO MOJA PASJA

Patryjota's Avatar

Quote:
@ Patryjota: Nie załamuj się. Postaraj się zrozumieć, co chcę powiedzieć, tak nam obu będzie łatwiej, zwłaszcza w kontekście przywołanego rozporządzenia. To jest węzeł DK7/S6. Takie drogi z niego wychodzą i przebieg tych dwóch dróg jest na nim oznaczony. Tu nie ma A1.
Proste?

I tak Cię lubię.
Człowieku ty nawet nie wiesz jak przepisy drogowe są durne - uwierz mi sam miałem z tym doczynienia - po wejściu do UE jakiś idiota wymyślił se nowe odległości znaku od krańca drogi - akurat pracowałem w drogach powiatowych to wiem że tam muslismy zmeiniac znaki (tzn wykopać i np. 25 cm dalej wkopać - o wysokościach szkoda mówić) - chciało się kasy z UE to trzeba było tak robić ( choć i tak zwyciężał najczęściej zdrowy rozsądek) - tylko qrde raz znak był w środku rowu raz 5 cm za drzewem - bo musiał być dokładnie ileś metrów od skrzyżowania - uwierz mi to że przytaczasz w iluś tam watkach ustawy ,przepisy itp.- może miec nie wiele wspólnego z rzeczywistością ....

Podobnie jest z białymi tablicami miejscowości - dziś tylko "zamki" (znak D42) rozpoczyna obszar zabudowany - pojeździ se po drogach gminnych i powiatowych i zobacz jak to wygląda - ile jest zamków i zielona nazwa miejscowości - a ile białych tablic miejscowości

A tak między nami - nie ma takiego przepisu którego nie można obejść innym

Last edited by Patryjota; December 29th, 2007 at 11:37 PM.
Patryjota no está en línea   Reply With Quote
Old December 29th, 2007, 11:38 PM   #11
pietreck
Registered User

Likes (Received): 22

(do Pmaciej7) ...ale skoro S6 za parę kilometrów się skończy i przejdzie płynnie w A1, wydaje mi się że nic nie stoi na przeszkodzie aby to odpowiednio oznaczyć. Wychodzę z założenia że lepiej trochę więcej niż za mało.

Przypomina mi to sytuację warszawską gdzie próżno szukać oznaczeń kierunkowych na Lublin (DK17). I prawdą jest że DK17 zaczyna się w Zakręcie, ale akurat nic by się nie stało gdyby taka dodatkowa informacja pojawiła się na tablicach kierunkowych w centrum stolicy.. Nie każdy musi wiedzieć, że najpierw trzeba się kierować na Terespol...
pietreck no está en línea   Reply With Quote
Old December 29th, 2007, 11:40 PM   #12
Patryjota
DROGI TO MOJA PASJA

Patryjota's Avatar

Quote:
Originally Posted by pietreck View Post
ale skoro S6 za parę kilometrów się skończy i przejdzie płynnie w A1, wydaje mi się że nic nie stoi na przeszkodzie aby to odpowiednio oznaczyć. Wychodzę z założenia że lepiej trochę więcej niż za mało.

Przypomina mi to sytuację warszawską gdzie próżno szukać oznaczeń kierunkowych na Lublin (DK17). I prawdą jest że DK17 zaczyna się w Zakręcie, ale akurat nic by się nie stało gdyby taka dodatkowa informacja pojawiła się na tablicach kierunkowych w centrum stolicy.. Nie każdy musi wiedzieć, że najpierw trzeba się kierować na Terespol...
Tutaj na tym znaku co mamy powinno być ( z tego co kojarzę jak panowie z WIMEDU tłumaczyli) S6 bez miejscowości a po tym A1 Łódź - pod kreska lub bez kreski

Last edited by Patryjota; December 29th, 2007 at 11:47 PM.
Patryjota no está en línea   Reply With Quote
Old December 29th, 2007, 11:56 PM   #13
pmaciej7
Cooperator Veritatis

pmaciej7's Avatar

Człowieku, Ty nawet nie wiesz ilu mówiących, że przepisy drogowe są durne przez całe życie widziałem. Naprawdę ten rodzaj zaklęcia mnie nie rusza.

Swoją drogą niektóre zmiany uważam za bezsensowne, np. przywołany przez Ciebie "zamek" czy przestawianie znaków o którym piszesz.

Przytaczam różne przepisy, bo mam w sobie tyle bezczelności, że chwalę się swoją wiedzą i nabytymi umiejętnościami.

Wyjaśniłem, dlaczego na tym znaku jest symbol S6, a nie A1. Tak samo jest symbol 7 (mimo że 7 nie sięga do Kościerzyny), a nie 20.
Wyjaśniłem, w jaki sposób można rowiązać sytuację i zaznaczyć obecność autostrady.

Ale z drugiej strony autostrada to nie święta krowa, żeby wszyscy padali przed nią na kolana i całe oznakowanie w Gdańsku sprowadzało się do tego, jak trafić na autostradę.
To droga jak każda inna, tyle tylko, że lepszej kategorii, za to płatna.

Peace man. Szczęśliwego Nowego Roku.

Last edited by pmaciej7; December 30th, 2007 at 12:03 AM.
Old December 30th, 2007, 12:21 AM   #14
cichy87
No more half measures

cichy87's Avatar

Likes (Received): 1060

Akurat w tej kwestii zgadzam się z przedmowcą. Jeśli na każdej tablicy mielibyśmy wypisywać wszystkie nr dróg po których jedzie się do danej miejscowości to byłby bajzel totalny i przeciętny Kowalski nic by z tej tablicy nie wyczytał. W miejscu w którym stoi ten znak to S6 prowadzi na Łódź. Dopiero na końcu tej drogi wystarczy postawić znak informujący o A1 itd. Bzdurą byłoby informowanie na każdej drodze w promieniu 50km od autostrady o istnieniu i dojeździe do tejże.
cichy87 no está en línea   Reply With Quote
Old December 30th, 2007, 12:37 AM   #15
Patryjota
DROGI TO MOJA PASJA

Patryjota's Avatar

Quote:
Originally Posted by cichy87 View Post
Akurat w tej kwestii zgadzam się z przedmowcą. Jeśli na każdej tablicy mielibyśmy wypisywać wszystkie nr dróg po których jedzie się do danej miejscowości to byłby bajzel totalny i przeciętny Kowalski nic by z tej tablicy nie wyczytał. W miejscu w którym stoi ten znak to S6 prowadzi na Łódź. Dopiero na końcu tej drogi wystarczy postawić znak informujący o A1 itd. Bzdurą byłoby informowanie na każdej drodze w promieniu 50km od autostrady o istnieniu i dojeździe do tejże.
A czy ktoś neguje pokazanie Łodzi na znaku ?? - Łódź nie ma prawa być przy nr drogi S6 - bo ta droga tam nie prowadzi - powinna być przy dołączonym znaku A1 Łódź
Old December 30th, 2007, 10:03 AM   #16
holy
Registered User

Likes (Received): 42

Quote:
A czy ktoś neguje pokazanie Łodzi na znaku ?? - Łódź nie ma prawa być przy nr drogi S6 - bo ta droga tam nie prowadzi - powinna być przy dołączonym znaku A1 Łódź
S6 też nie prowadzi do Szczecina, a na znaku jest. jeśli by tam było A1, to ludzie by myśleli, że już wjeżdżają na płatny odcinek.
holy no está en línea   Reply With Quote
Old December 30th, 2007, 11:00 AM   #17
noRTH1212
Bądź czujny

noRTH1212's Avatar

Likes (Received): 2103

CO wy pieprzycie. S6 nie prowadzi do Łodzi czy Szczecina ale łączy się z DK1 i DK6 które prowadzą do tych miast. Przecież znak ma informować w jaką stronę kierowca "orientacyjnie" ma się poruszać. Gdyby tak bylo jak mówicie to zanim kierowca nie znający miasta trafiłby na odpowiednią drogę jeździłby po okolicy pytająć miejscowych czy na pewno tędy dojedzie do drogi krajowej.
noRTH1212 no está en línea   Reply With Quote
Old December 30th, 2007, 11:48 AM   #18
pab
Registered User

Quote:
Łódź [ciach] powinna być przy dołączonym znaku A1 Łódź
O to to. Nie jestem ekspertem, ani nie wiem jak to sie ma do obecnych przepisów/wytycznych ale taka informacja wydaje się być pomocna. Oczywiście tutaj to S6 prowadzi zarówno na DK1(91?) do Łodzi jak i na A1 ale nie każdy kierowca musi o tym wiedzieć. Np. jeżdżąc po miastach w Niemczech nie szukałem po prostu drogowskazu na np. Ulm tylko takiego niebieskiego czy ze znakiem autostrady i dopiskiem Ulm. Bo jest różnica czy chce sie wydostać na krajówkę do Łodzi czy na autostradę do Łodzi (np. różnica finansowa).
Czyli w danym przypadku powinno być zaznaczone, że skręcając tutaj dojedziemy na DK1 jak i na A1 do Łodzi.
Akurat najmniej istotne wydaje się tu S6.
pab no está en línea   Reply With Quote
Old December 30th, 2007, 01:39 PM   #19
ebveyrona

ebveyrona's Avatar

Likes (Received): 968

No właśnie. W Nowym Tomyślu były normalne znaki kierujące na poznań drogą wojewódzką, a po otwarciu A2 dodano jedynie pod nimi niebieskie tablice kierujące na Poznań autostradą. Moim zdaniem S6 powinno zostać. Jeśli tą trasą nie dojedziemy do Łodzi to czy np w Gdynii drogowskazy też mają pokazytać A1? a co z dk91? Powinna się znależć jedynie informacja o A1 do Łodzi. I tyle.

Last edited by ebveyrona; December 30th, 2007 at 01:47 PM.
ebveyrona no está en línea   Reply With Quote
Old January 3rd, 2008, 07:47 AM   #20
biker_1978
Registered User

Likes (Received): 59

z naszemiasto.pl

Quote:
Pierwszy śnieg na A-1 nie sparaliżował ruchu

Już w trakcie pierwszych opadów śniegu, na odcinku A-1 pracowały służby drogowe. Fot. Sebastian Dadaczyński

Pierwszy śnieg, jaki wczoraj rano spadł na nowo otwartą autostradę A-1 już wzbudził lęk wśród jeżdżących po tej drodze kierowców. Wielu zmotoryzowanych obawiało się, że trasa będzie oblodzona i będą problemy z dojazdem do celu. Tymczasem okazało się, że nie ma problemów i jak zapewniają autostradowi drogowcy, o trasie będą pamiętać przez całą zimę. W środę sprawdzaliśmy, jak przygotowano się do utrzymania A-1 w tym okresie.

Dla wielu kierowców środowy poranek był prawdziwym sprawdzianem, a dokłanie 25-kilometrowy odcinek autostrady z Rusocina do Swarożyna. I choć pogoda nie nastawiała optymistycznie, to na trasie nie było żadnych problemów z jazdą. Większość kierowców wolała jednak zmniejszyć prędkość do 80 km na godzinę (na autostradzie można jechać do 130).
- Kiedy w Stanisławiu wjeżdżałem na autostradę i zobaczyłem, że praktycznie wszędzie jest biało, miałem pewne obawy - przyznaje Stanisław Byczkowski z Tczewa. - Myślałem, że będzie ślisko, ale szybko przekonałem się, że jest dobrze. Mimo że jechałem 70 km na godzinę, samochodu nie zarzuciło ani razu.
Pan Stanisław ma nadzieję, że drogowcy - jak mówi - spiszą się na piątkę także przy innych opadach śniegu. - Liczę, że chociaż tu nie sprawdzi się stare powiedzenie, drogowcy znowu zaspali - śmieje się.

Przedstawiciele firmy Intertoll Infrastructure Developments BV, którzy na zlecenie GTC odpowiadają za utrzymanie zimą autostrady zapewniają, że droga jest monitorowana na bieżąco. - Obecnie przynajmniej raz dziennie przejeżdżają po drodze średnio trzy solarki - wyjaśnia Maciej Rogiński, kierownik obwodu utrzymania autostrady w Pelplinie. - Jednocześnie przez 24 godziny na dobę po autostradzie porusza się patrol drogowy i w razie wystąpienia opadów czy innych trudności na drodze, od razu nas o tym informuje.
Drogowcy na 25-kilometrowym odcinku mają cztery tradycyjne solarki i dwa bardziej specjalistyczne samochody. Do ich dyspozycji zakupiono na razie tysiąc ton soli. Na autostradzie w ogóle nie korzysta się z piasku.
Tymczasem kierowcy są tak zafascynowani autostradą, że niektórzy chcieliby już nią pojechać znacznie dalej. - Kilkakrotnie pytali mnie, gdzie jest zjazd na autostradę w kierunku Bydgoszczy - zaskakuje Zbigniew Kowalewski, mieszkaniec Rusocina.
Sebastian Dadaczyński - NaszeMiasto.pl
biker_1978 no está en línea   Reply With Quote

Reply

Tags
łódź, łódzkie, a-1, autostrada-a1, e75, gdańsk, grudziądz, pomorskie, toruń, trójmiasto, włocławek, wodzisław

Thread Tools

Posting Rules