daily menu » rate the banner | guess the city | one on oneforums map | privacy policy (aug.2, 2013) | DMCA policy | flipboard magazine

Go Back   SkyscraperCity > European Forums > Euroscrapers > Local discussions > Albanian Forum > Forume Shtesė > Fotografi

Fotografi Photos of Cities, Monuments, Ruins and Landscapes.
» Udhėtime | Shqipėria | Kosova | Trevat shqiptare

Reply
 
Thread Tools
Old November 3rd, 2010, 01:34 AM   #1441
alb_trc
Registered User
 
Join Date: Jul 2008
Posts: 2,446
Likes (Received): 0

Devtak

alb_trc no está en línea   Reply With Quote
Old November 4th, 2010, 11:59 PM   #1442
Geographica
it's done
 
Geographica's Avatar
 
Join Date: Dec 2009
Location: Ferizaj
Posts: 460
Likes (Received): 234

near Ferizaj

Geographica no está en línea   Reply With Quote
Old November 5th, 2010, 12:24 AM   #1443
Arbenit
Registered User
 
Arbenit's Avatar
 
Join Date: Mar 2010
Posts: 3,720
Likes (Received): 372

Vushtrri

Thuhet se nen kete ure dikur ka kalu lumi Sitnice. Historine nuk e di, se si e ka nderru rrjedhen Sitnica.

image hosted on flickr


image hosted on flickr
__________________
Don't feed the trolls

Brilliant minds discuss ideas, average minds discuss events, small minds discuss people
Arbenit no está en línea   Reply With Quote
Old November 10th, 2010, 06:12 PM   #1444
Buddy Holly
BANNED
 
Join Date: Sep 2008
Location: Prishtina, RKS.
Posts: 6,133
Likes (Received): 120

Malet e Sharrit


All photos are copyright HIKINGNJERI.
Buddy Holly no está en línea   Reply With Quote
Old November 11th, 2010, 09:55 PM   #1445
Buddy Holly
BANNED
 
Join Date: Sep 2008
Location: Prishtina, RKS.
Posts: 6,133
Likes (Received): 120

Brezovicė
All photos are copyright HIKINGNJERI.
Buddy Holly no está en línea   Reply With Quote
Old November 12th, 2010, 08:48 PM   #1446
Arbenit
Registered User
 
Arbenit's Avatar
 
Join Date: Mar 2010
Posts: 3,720
Likes (Received): 372

Nasheci

image hosted on flickr


[image hosted on flickr


image hosted on flickr


image hosted on flickr


image hosted on flickr
__________________
Don't feed the trolls

Brilliant minds discuss ideas, average minds discuss events, small minds discuss people
Arbenit no está en línea   Reply With Quote
Old November 12th, 2010, 08:52 PM   #1447
Arbenit
Registered User
 
Arbenit's Avatar
 
Join Date: Mar 2010
Posts: 3,720
Likes (Received): 372

Gjonaj

image hosted on flickr


image hosted on flickr


image hosted on flickr


image hosted on flickr
__________________
Don't feed the trolls

Brilliant minds discuss ideas, average minds discuss events, small minds discuss people
Arbenit no está en línea   Reply With Quote
Old November 12th, 2010, 08:55 PM   #1448
Arbenit
Registered User
 
Arbenit's Avatar
 
Join Date: Mar 2010
Posts: 3,720
Likes (Received): 372

Mazrek

image hosted on flickrimage hosted on flickr
__________________
Don't feed the trolls

Brilliant minds discuss ideas, average minds discuss events, small minds discuss people
Arbenit no está en línea   Reply With Quote
Old November 14th, 2010, 03:13 PM   #1449
Nolt
Self-determination
 
Nolt's Avatar
 
Join Date: May 2010
Location: Therandė - Slloveni
Posts: 3,559
Likes (Received): 1615

“Wikipedia” nė kėrkim tė imazheve nga Kosova

Prishtinė, 14 nėntor – Fotografi nga bjeshkėt e Rugovės, manastireve, qytetit tė Prizrenit, vendbanimet rurale e ato urbane, tė cilat reflektohen pėrmes ndėrtesave tė ndryshme, do t’i prezantohen botės pėrmes enciklopedisė virtuale “Wikipedia”, shkruan sot gazeta Koha Ditore.
Njė nismė e Gerar Meijssen, kontribuues i kėsaj enciklopedie, nėn menaxhimin e James Michael DuPont, ka pėr qėllim mbledhjen nė njė vend tė imazheve mė tė mira nga Kosova dhe plasimin e tyre nė “Wikipedia Kosova”. Ata tashmė kanė hapur njė konkurs pėrmes rrjeteve tė ndryshme sociale nė internet, ku secili person qė ka bėrė fotografi nė Kosovė mund t’i postojė ato.
“Kjo ėshtė njė iniciativė qė ka pėr qėllim tė krijohet njė ‘Wikipedia Kosova’ me anė tė sė cilės do tė tregohen vendet, gjėrat dhe pjesėt mė tė mira tė kėtij shteti”, ka thėnė DuPont, duke shtuar se ideja e kėsaj iniciative ka ardhur pas njė konference teknologjike tė mbajtur nė Vlorė tė Shqipėrisė.
“Nė njė konferencė pėr teknologjinė tė mbajtur nė kėtė vend turistik, Gerar Meijssen, njė person qė ėshtė i lidhur me vetė projektin e “Wikipedias” ka dhėnė idenė e promovimit tė Kosovės dhe tė Shqipėrisė pėrmes kėsaj faqeje”, ka thėnė DuPont. Sipas tij, fotografitė qė postohen nė shumė rrjete sociale tė internetit do tė pėrzgjidhen dhe mė tė mirat do tė postohen nė “Wikipedia”.
(Pėr mė shumė mund tė lexoni nė gazetėn e sotme Koha Ditore)
Nolt no está en línea   Reply With Quote
Old November 22nd, 2010, 05:21 PM   #1450
Arbenit
Registered User
 
Arbenit's Avatar
 
Join Date: Mar 2010
Posts: 3,720
Likes (Received): 372

Novoberde


__________________
Don't feed the trolls

Brilliant minds discuss ideas, average minds discuss events, small minds discuss people
Arbenit no está en línea   Reply With Quote
Old November 22nd, 2010, 05:26 PM   #1451
Arbenit
Registered User
 
Arbenit's Avatar
 
Join Date: Mar 2010
Posts: 3,720
Likes (Received): 372

Restaurant Villa Natyra


Lepujt shetiten ne oborrin/bashqen e restoranit
__________________
Don't feed the trolls

Brilliant minds discuss ideas, average minds discuss events, small minds discuss people
Arbenit no está en línea   Reply With Quote
Old November 22nd, 2010, 08:30 PM   #1452
DARDHAN
BANNED
 
DARDHAN's Avatar
 
Join Date: Oct 2010
Location: Zürich-Swiss
Posts: 589
Likes (Received): 3

Shume natyr Prrallore kishte kjo pjesa prej Novoberda deri ne kamenice kalova neper ket rajone kur isha sivjet ne kosove dhe me te vertet ishte si ne prralla nuk ka foto ne bote qe mund ti paraqes bukurit e ksaj ane madje e kishin ndertu edhe rrugen komplet te re deri ne kamenice (krejtr si ne zvicerr)

Kjo kodra ku ishte kalaj ishet shume koder e madhe mbase ne foto nuk po duket as per gjysme sa madheshtore dukej live kjo kala.

Kmanica me ka befasuar per se mir shum pasterti shum vend i qete me nje natyre te mrekullushme dhe lumin qe kalonte ne pjesn lindore te qytetit kishte po ashtu edhe ndertime te lezetshme .
DARDHAN no está en línea   Reply With Quote
Old November 22nd, 2010, 09:55 PM   #1453
Huti
bitte spiel mir etwas
 
Huti's Avatar
 
Join Date: Nov 2008
Posts: 4,639
Likes (Received): 19976

Lovely place.
btw: ende quhet Novoberde?
Huti no está en línea   Reply With Quote
Old November 23rd, 2010, 12:05 AM   #1454
Geographica
it's done
 
Geographica's Avatar
 
Join Date: Dec 2009
Location: Ferizaj
Posts: 460
Likes (Received): 234

Quote:
Originally Posted by Huti View Post
Lovely place.
btw: ende quhet Novoberde?
tash quhet Artane.
Geographica no está en línea   Reply With Quote
Old November 23rd, 2010, 12:13 AM   #1455
Buki
BANNED
 
Buki's Avatar
 
Join Date: Jan 2010
Location: Prishtina
Posts: 2,767
Likes (Received): 623

Quote:
Originally Posted by Geographica View Post
tash quhet Artane.
Valla...spo du me ta prish veq... edhe pse kena qef me i thon Artane ne popull, zyrtarisht eshte hala Novo Berde...

Qe faqja zyrtare e komunes se Novo Berdes:

http://kk.rks-gov.net/novoberde/
Buki no está en línea   Reply With Quote
Old November 23rd, 2010, 09:38 PM   #1456
Huti
bitte spiel mir etwas
 
Huti's Avatar
 
Join Date: Nov 2008
Posts: 4,639
Likes (Received): 19976

too bad
Huti no está en línea   Reply With Quote
Old November 24th, 2010, 06:02 PM   #1457
crazy_kosovar
BANNED
 
Join Date: May 2010
Posts: 94
Likes (Received): 0

Quote:
Originally Posted by Buki View Post
Valla...spo du me ta prish veq... edhe pse kena qef me i thon Artane ne popull, zyrtarisht eshte hala Novo Berde...

Qe faqja zyrtare e komunes se Novo Berdes:

http://kk.rks-gov.net/novoberde/
e pse ashtu po palidhje as na ferizajit nuk i thojna urosevac

serbian names sound so ugly their hole langauge is ugly
crazy_kosovar no está en línea   Reply With Quote
Old November 25th, 2010, 02:00 PM   #1458
Buki
BANNED
 
Buki's Avatar
 
Join Date: Jan 2010
Location: Prishtina
Posts: 2,767
Likes (Received): 623

Quote:
Originally Posted by crazy_kosovar View Post
e pse ashtu po palidhje as na ferizajit nuk i thojna urosevac

serbian names sound so ugly their hole langauge is ugly
Kta tont e kan honger kashten qe e kan pranu nje nen ne planin e Ahtisarit me te cilin nuk guxon me ju ndrru emri asnje vendbanimi ne Kosove.

Qe me qen ironija edhe ma e madhe, komuna e Skenderajt hala zyrtarisht ne Republiken e Kosoves ne gjuhen serbe quhet Srbica.

http://www.komuna-skenderaj.org/?page=3,1
Buki no está en línea   Reply With Quote
Old November 26th, 2010, 09:32 AM   #1459
Edi_H
Registered User
 
Edi_H's Avatar
 
Join Date: Nov 2008
Location: Tirana
Posts: 6,819
Likes (Received): 5891Edi_H no está en línea   Reply With Quote
Old November 29th, 2010, 09:56 PM   #1460
Buddy Holly
BANNED
 
Join Date: Sep 2008
Location: Prishtina, RKS.
Posts: 6,133
Likes (Received): 120

Burimi i Drinit te Bardhe, fshati Radavc, komuna e Pejes, Kosove. ju lutem shiqojeni ne 720p HD.

Buddy Holly no está en línea   Reply With Quote
Reply

Tags
albania, kosova

Thread Tools

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is OffAll times are GMT +2. The time now is 04:47 AM. • styleid: 14


Powered by vBulletin® Version 3.8.11 Beta 4
Copyright ©2000 - 2017, vBulletin Solutions Inc.
Feedback Buttons provided by Advanced Post Thanks / Like (Pro) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2017 DragonByte Technologies Ltd.

vBulletin Optimisation provided by vB Optimise (Pro) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2017 DragonByte Technologies Ltd.

SkyscraperCity ☆ In Urbanity We trust ☆ about us | privacy policy | DMCA policy

Hosted by Blacksun, dedicated to this site too!
Forum server management by DaiTengu