daily menu » rate the banner | guess the city | one on oneforums map | privacy policy | DMCA | news magazine | posting guidelines

Go Back   SkyscraperCity > European Forums > Euroscrapers > Local discussions > Slovakia > Urbanism, Architecture and Infrastructure > Infrastructure

Global Announcement

As a general reminder, please respect others and respect copyrights. Go here to familiarize yourself with our posting policy.

Reply

Thread Tools Rating: Thread Rating: 17 votes, 5.00 average.
Old January 20th, 2012, 10:37 PM   #1621
The810
Registered User

Likes (Received): 282

Lamidanda? http://www.theairdb.com/airport/LDN.html

(je mi jasne ze myslis Londyn, ale v pripade leteckej dopravy je lepsie pouzivat LON co je jeho IATA kod)
The810 no está en línea   Reply With Quote

Sponsored Links

Old January 23rd, 2012, 04:25 AM   #1622
DrX
Registered User

Likes (Received): 0

Lufthansa sa blíži do Košíc. Teda hlavne tým, že Austrian ešte stále robí stratu, a tak sa koncert Luftansa, pod ktorý AUA patrí, rozhodol svoje dcérské spoločnosti Austrian a Swiss ešte viac centralizovať. Tak už len nech čím skôr zavedie aspoň jednu linku do MUC/BER/FRA, a Košice sú poriešené.
Old January 23rd, 2012, 03:44 PM   #1623
The810
Registered User

Z pohladu LH by mi prislo logicke VIE-KSC zrusit a nahradit FRA-KSC, kedze FRA je hlavny hub Lufthansy.

BER je nezmysel, tam neni vela pripojov, tam ma hub skor AB. MUC ano, ale FRA je lepsi.
Old January 24th, 2012, 07:14 AM   #1624
DrX
Registered User

Quote:
Originally Posted by The810 View Post
Z pohladu LH by mi prislo logicke VIE-KSC zrusit a nahradit FRA-KSC, kedze FRA je hlavny hub Lufthansy.

BER je nezmysel, tam neni vela pripojov, tam ma hub skor AB. MUC ano, ale FRA je lepsi.
Samozrejme, FRA by bol najlepsi. Ale, kedze v BER sa otvara nove letisko, LH z neho ponuka hromadu novych tras. A kedze je to ku KSC aj blizko, az tak by som to uplne nezatracoval ....

Ako som pisal davnejsie, najrealnejsie vidim postupny prechod z AUA na LH, napr. tak, zeze LH by lietala obednu otocku napr. z FRA/MUC/BER, zatialco na AUA by nechali rannu/vecerne lety.

PS: Co sa tyka rusenia, najlepsie bude, ak uz skrachuje DW s ich dotovanymi letmi do BTS. V tom momente urcite AUA navysi lety KSC-VIE.
Old January 24th, 2012, 02:46 PM   #1625
The810
Registered User

1. BER bude mat zvyseny pocet letov, ale nedostatocne.

2. Jedna destinacia je lepsia ako tri - ak by si mal dve rotacie VIE-KSC a jednu VIE-FRA a ides na routingu JFK-FRA-KSC tak v pripade meskania letu JFK-FRA ta caka den vo Frankfurte, ktory sice zaplati aerolinka, ale aj tak je to komplikacia.

3. Krach DW by nikomu nepomohol, neviedol k navyseniu poctu letov KSC-VIE (to vobec nie je konkurencia) a DW nie su dotovane.
Old January 24th, 2012, 03:55 PM   #1626
Cudzinec
Registered User

Cudzinec's Avatar

Likes (Received): 42

Quote:
Krach DW by nikomu nepomohol, neviedol k navyseniu poctu letov KSC-VIE (to vobec nie je konkurencia) a DW nie su dotovane.
suhlasim... buďme radi že tu máme ako tak fungujúcu spoločnosť, ktorá dáva zamestnanie cca stovke občanom... IMHO i zamestnancom košického letiska.

Mimochodom, tento týždeň skončila v ČR ďalšia letecká spoločnosť CCA Czech Connect Airlines. Som zvedavý ako dlho vydržia SAM Air, Air Explore a Slovakian.Dávam im presne rok! Ďalši zimu už asi neprežijú... určite nie všetci.

Czech Connect Airlines, j. s. c., would like to announce that in accordance with the decision taken by the company´s Board of Directors, the request of starting the insolvency proceeding of the airline has been filed at Regional Court of Ostrava, Czech Republic. Owners of the Czech Connect Airlines, j. s. c. together with management of the company are now doing their best to find the ways to rescue the airline and to minimize impacts of the above mentioned steps to airline’s customers, employees as well as business partners.

Following above mentioned steps, airline has decided to interrupt its operation from 21st January, 2012 till the end of the current IATA season (24th March, 2012). Possibilities of alternative solution of air transport shall be negotiated with travel agencies or directly with passengers.
Board of Directors will continuously provide information concerning the next development.

Prague, 19th January 2012
Cudzinec no está en línea   Reply With Quote
Old January 25th, 2012, 02:15 AM   #1627
KE Metropolitan Area
Kosice Metropolitan Area

KE Metropolitan Area's Avatar

Likes (Received): 38

linku do FRA by som teda naozaj privital, takto by som to mal do Azie na jeden prestup, to znie ozaj ako jedna basen. Napriek pre Slovensko dolezitemu MUC by som bol rozhodne za FRA, odtial sa lieta ozaj vsade. Vieden ma s tou ich "priamostou letou" teda dost sklamala... Navyse FRA by tak olo prve naozaj poriadne letisko dosazitelne z KSC. Dufajme ze to LH zariadi
KE Metropolitan Area no está en línea   Reply With Quote
Old January 25th, 2012, 02:48 AM   #1628
wuane
Registered User

wuane's Avatar

Likes (Received): 426

Myslim si ze keby Kosice ziskali priamy spoj na FRA tak by to bol prevrat v leteckej doprave na vychodnom Slovensku a zacali by sa vyuzivat aj okolitymi krajinami.Ja osobne by som to Kosiciam velmi zelal.
..dúfam, že to nikto nepočúva, zabezpečil som na tento rok 35, na budúci rok asi 40, plus teda ďalšie veci. Zabezpečil som ich, ako tie peniaze, vlastnou hlavou...To, že sa pri tom motal Fedor, nemôže znamenať, že ma niekto bude držať za gule, to sa nesmie stať...Som sa vymanil od Fedora a povedal som: Fedor, ja som dal do toho hlavu a nie ty si dal do toho hlavu, takže ja budem teraz o niektorých veciach rozhodovať..."

SLOVAK CITIES -
- S L O V E N S K É
M E S T Á -
wuane no está en línea   Reply With Quote
Old January 25th, 2012, 06:22 AM   #1629
DrX
Registered User

Bóóóže, najivní slovenskí optimisti (dúfam, že tým nikoho neurážam, ale fakt neviem, ako inak to pomenovať). Viete aký je o sloty na letiskách typu FRA boj? A zvlášť o tie ranné. Určite LH zruší spoj FRA-NYC alebo do Moskvy, aby mohli ráno lietať do/z Košíc...

Pritom ak by bol let KSC-FRA na obed a ranný a večerný by bol KSC-VIE, tak nie je problém: medzi FRA a VIE je celý deň toľko spojov, že ak by sa vo FRA nestíhal priamy prípoj do KSC, tak cez VIE by to vždy šlo (FRA je najdôležitejšia destinácia z VIE).

Proste, už to, že by sa začalo lietať priamo KSC-FRA jedenkrát denne na obed, je zbožné želanie, ktoré má tak 30% šancu, a kto vie, či by vôbec to malo ekonomické opodstatnenie. Tu už ale hneď všetci snívajú o presune všetkých letov. Čo už, na internete môžeme snívať koľko chceme...

PS: DW zdá sa vymýšľa nový tunel "megarideair" s letmi BTS-Venezia. Už vidím, ako skvelo im to zas pôjde, tej ziskovej aerolínii. Na 99% som si istý, že je to zas nejaký výmysel, aby mohli byť "ziskoví" na tunelovaní eurofondov (ale lepšie ako tunelovať slovenský štátny rozpočet).
PS2: Možno je dobré, že existujú. Ale je jasné, že sú to smerácki tunelári, takže radšej od nich ruky preč. A tiež som si istý, že keď sa zruší DW KSC-BTS, navýši austian ranné/večerné lety KSC-VIE (keďže časť klientely KSC-BTS sa tam presunie). Takže pre Košice by to bolo iba plus.
Old January 25th, 2012, 10:28 AM   #1630
The810
Registered User

Este nedavno si sam navrhol FRA, teraz zas rozpravas ako sa to neda. Z toho mi vyplyva to co si uz davno myslim a sice ze mas neprekonatelnu potrebu p94ovat.
Old January 26th, 2012, 04:32 PM   #1631
marish
Registered User

marish's Avatar

Likes (Received): 268

Quote:
Originally Posted by marish View Post
myslim, ze sa to tu este nepreberalo:
Quote:
Ryanair Opens 5 New Budapest Routes From March 2012
TO BIRMINGHAM, BOLOGNA, BRISTOL, DUBLIN & LONDON

Ryanair, the world’s favourite airline, today (24th Jan) announced it would open 5 new routes from Budapest to Birmingham, Bologna, Bristol, Dublin and London (Stansted) from March 2012 which will deliver 200,000 passengers p.a. and create up to 200 local jobs at Budapest Airport.
http://www.ryanair.com/ie/news/ryana...rom-march-2012

i ked teraz rozmyslam, ze je to skor informacia relevantna pre zvysok slovenska...
Old January 27th, 2012, 04:08 AM   #1632
DrX
Registered User

Quote:
Este nedavno si sam navrhol FRA, teraz zas rozpravas ako sa to neda. Z toho mi vyplyva to co si uz davno myslim a sice ze mas neprekonatelnu potrebu p94ovat.
Ja som FRA navrhol ako jednu z moznosti s tym, ze v najlepsom pripade by to bol obedny let (ako RZE). Ty tu vypisujes od reality odrezane "mudrosti", ako FRA by bola jedina akceptovatelna volba LH pre Kosice.

PS: Skoda, ze Ryanair tym, ze sa vracia na BUD, urcite rusi akekolvek nadeje, ze by prisiel na KSC (a asi sa bude dalej dekovat z BTS). Ale, treba sa na to pozriet blizsie. Podla clanku na bud.hu, za navratom Ryanairu stoji Madarska agentura pre cestovny ruch. A vobec jej nevadi, ze BUD je v privatnych rukach. PRECO TEDA SLOVENSKA VLADA A AGENTURA PRE ROZVOJ CESTOVNEHO RUCHU NEJEDNA S RYANAIROM, a neponukne podobne dotacie, aby sa rozlietalo nieco lacne z KSC? A preco kecalkovia vypisuju, ze vsetko je to pre ten hnusny viedensky manazment, ked je jasne, ze ziadna privatna spolocnost nic take dotovat nebude... To proste musi robit stat, kraj, mesto. Ale slovensky stat zaujima len naliatie 90milEUR do prazdneho bratislavskeho terminalu...

Last edited by DrX; January 27th, 2012 at 05:57 AM.
DrX no está en línea   Reply With Quote
Old January 31st, 2012, 06:09 AM   #1633
DrX
Registered User

Malev na pokraji bankrotu

Bude ČSA pri letoch KSC-PRG nahradené HCA?

Last edited by DrX; January 31st, 2012 at 06:29 AM.
Old January 31st, 2012, 11:23 AM   #1634
Kvietok
Moderator

Kvietok's Avatar

Likes (Received): 110

Quote:
Originally Posted by DrX View Post

Predpokladám že ide len o preliatie majetku do zdravšej dcéry. Ceny pre lety z/na KSC má ČSA dobré už teraz a IMHO sa tak nebudú obťažovať meniť ani len livery ...
Old January 31st, 2012, 04:24 PM   #1635
Cudzinec
Registered User

Cudzinec's Avatar

Quote:
Originally Posted by Kvietok View Post
Predpokladám že ide len o preliatie majetku do zdravšej dcéry. Ceny pre lety z/na KSC má ČSA dobré už teraz a IMHO sa tak nebudú obťažovať meniť ani len livery ...
Presne tak - máš absolutnú pravdu... ČSA prelialo ATR flotilu pod Holidays iba kvoli zniženiu nákladov a mzdám pilotov. Inak sa nič meniť zrejme nebude.
Old January 31st, 2012, 07:39 PM   #1636
The810
Registered User

Nie celkom. Predpoklada sa, ze CSA prelialo ATR flotilu pod Holidays preto, ze "stare" CSA zrejme pojdu do bankrotu a Holidays ich nahradia. Cim sa spolocnost elegantne zbavi dlhov (na zvracanie).
Old February 2nd, 2012, 05:36 AM   #1637
DrX
Registered User

Český aeroholding je fakt firma na pohľadanie... Ako správna štátna firma začína tým, že okamžite rozhadzuje peniaze na to najmenej potrebné...

http://ekonomika.idnes.cz/aeroholdin...2_ekoakcie_fih

No a pre tých, čo podceňujú perspektívu nového letiska v Berlíne, Lufthanse sa tam dobre darí predávať lety (9 týždňov pred otvorením letiska): http://www.at.aero.de/news-14382/Luf...-Strecken.html , takže určite BER sa bude rozvíjať, a stavím sa, že do 10 rokov bude hlavným nemeckým letiskom. Už teraz si napr. mnoho pražákov zrátalo, že pri interkontinentálnych letoch pre nich bude lepšie, než letieť z PRG do iného európskeho hubu na prestup, odviesť sa za 4h vlakom do BER a odtiaľ letieť priamo bez prestupu. Takže CSA fakt dopadne zle...

Last edited by DrX; February 2nd, 2012 at 05:44 AM.
Old February 3rd, 2012, 11:50 AM   #1638
jandra
Registered User

Likes (Received): 4

[QUOTE=DrX;88078242]Malev na pokraji bankrotu

Tak a Malev uz dolietal" a aj jeho busy do KSC.
http://byznys.ihned.cz/zpravodajstvi...jsou-bez-penez

Ktovie ako kedy a kde skoncia ostatne vychodoeuropske aerolinky LOT,CSA, Adria...
jandra no está en línea   Reply With Quote
Old February 6th, 2012, 04:25 AM   #1639
DrX
Registered User

Môj komentár je tu http://www.voy.com/195032/191.html?z=1 (aj s odpoveďou na infantílne názory nejakého blaváka na fóre o BTS...)
Old February 6th, 2012, 02:04 PM   #1640
Cudzinec
Registered User

Cudzinec's Avatar

Len aby to co sa stalo s Malevom a linkou BUS KSC-BUD-KSC pochopilo aj kosicke supermanazerske duo H+H

Reply

Tags
airport, travel

Thread Tools
Rate This Thread
Rate This Thread:

Posting Rules