daily menu » rate the banner | guess the city | one on oneforums map | privacy policy (aug.2, 2013) | DMCA policy | flipboard magazine

Go Back   SkyscraperCity > European Forums > Euroscrapers > Local discussions > Slovakia > Urbanism, Architecture and Infrastructure > Infrastructure

Reply

Thread Tools Rating: Thread Rating: 5 votes, 5.00 average.
Old November 1st, 2008, 03:07 PM   #161
wuane
Registered User

wuane's Avatar

Likes (Received): 264

no,ak prejde Robertovi zakon,tak odvolavat sa bude dat iba za cenu isteho penale,o ktore,ak odvolanie bude neuspesne,podatel odvolania pride.Robert mysli na vsetko.
..dúfam, že to nikto nepočúva, zabezpečil som na tento rok 35, na budúci rok asi 40, plus teda ďalšie veci. Zabezpečil som ich, ako tie peniaze, vlastnou hlavou...To, že sa pri tom motal Fedor, nemôže znamenať, že ma niekto bude držať za gule, to sa nesmie stať...Som sa vymanil od Fedora a povedal som: Fedor, ja som dal do toho hlavu a nie ty si dal do toho hlavu, takže ja budem teraz o niektorých veciach rozhodovať..."

SLOVAK CITIES -
- S L O V E N S K É
M E S T Á -
wuane no está en línea   Reply With Quote

Sponsored Links

Old November 28th, 2008, 09:04 PM   #162
blizzard.bb
... blinding storm...

blizzard.bb's Avatar

Likes (Received): 3

Novy terminál bratislavského letiska postaví Zipp

Quote:
Nový terminál bratislavského Letiska M. R. Štefánika postaví spoločnosť Zipp Bratislava, ktorá zabezpečí aj rekonštrukciu súčasnej odletovej haly.

Firma ponúkla v tendri z trojice záujemcov najnižšiu cenu, 2,59 miliardy korún (85,97 milióna eur). ... O výstavbu sa pôvodne uchádzali aj česká spoločnosť Metrostav a Trnavská stavebná spoločnosť.

Neúspešní záujemcovia rozhodnutie komisie z polovice mesiaca nenapadli... Zmluva s víťazom tendra by tak mohla byť podpísaná v priebehu budúceho týždňa...

Po dokončení projektu by malo najväčšie slovenské letisko zvládnuť ročne vybaviť asi päť miliónov pasažierov.
© Zoznam, s r.o
blizzard.bb no está en línea   Reply With Quote
Old November 29th, 2008, 12:43 AM   #163
wuane
Registered User

wuane's Avatar

no nech sa hlavne do toho pustia cim skor.
..dúfam, že to nikto nepočúva, zabezpečil som na tento rok 35, na budúci rok asi 40, plus teda ďalšie veci. Zabezpečil som ich, ako tie peniaze, vlastnou hlavou...To, že sa pri tom motal Fedor, nemôže znamenať, že ma niekto bude držať za gule, to sa nesmie stať...Som sa vymanil od Fedora a povedal som: Fedor, ja som dal do toho hlavu a nie ty si dal do toho hlavu, takže ja budem teraz o niektorých veciach rozhodovať..."

SLOVAK CITIES -
- S L O V E N S K É
M E S T Á -
Old December 4th, 2008, 11:51 PM   #164
adrian1991
My life, my city

adrian1991's Avatar

Likes (Received): 0

Nieaké návrhy letiska

Mne sa to páči
Old December 5th, 2008, 10:26 AM   #165
Kvietok
Moderator

Kvietok's Avatar

Likes (Received): 92

Tie povodne, podla kt. po rekonstrukcii mali vsetky terminaly vyzerat rovnako boli lepsie ... Toto je len dalsi zlepenec ...
Kvietok no está en línea   Reply With Quote
Old December 5th, 2008, 11:48 AM   #166
peterthegreat
Registered User

peterthegreat's Avatar

Likes (Received): 8

Quote:
Originally Posted by Kvietok View Post
Tie povodne, podla kt. po rekonstrukcii mali vsetky terminaly vyzerat rovnako boli lepsie ... Toto je len dalsi zlepenec ...
ale toto nie je to, co sa postavi... postavi sa to, co bolo na predchadzajucich stranach... take to "oranzove" a to co je aj na stranke www.letiskobratislava.sk
Old December 5th, 2008, 02:51 PM   #167
Kvietok
Moderator

Kvietok's Avatar

Ah, ok ...
Old December 10th, 2008, 09:58 PM   #168
RdL
Registered User

Likes (Received): 37

Question

Hi people!

I have a question about the SkyEurope Hub in Bratislava:
How many aircrafts are in Bratislava Airport? Maybe 3?

And anybody knows the other hubs (Vienna & Praghe)?

Thxs & regards from Spain.

Last edited by RdL; December 10th, 2008 at 10:17 PM.
RdL no está en línea   Reply With Quote
Old December 11th, 2008, 11:48 AM   #169
Kvietok
Moderator

Kvietok's Avatar

Quote:
Originally Posted by RdL View Post
Hi people!

I have a question about the SkyEurope Hub in Bratislava:
How many aircrafts are in Bratislava Airport? Maybe 3?

And anybody knows the other hubs (Vienna & Praghe)?

Thxs & regards from Spain.

AFAIK, there are 4 in PRG, 6 in VIE, 3 in BTS and 1 in KSC ...

Last edited by Kvietok; December 11th, 2008 at 11:53 AM.
Old December 11th, 2008, 12:27 PM   #170
RdL
Registered User

Quote:
AFAIK, there are 4 in PRG, 6 in VIE, 3 in BTS and 1 in KSC ...
I've seen, at this moment they have 15 aircrafts, so lack one. I think is in Prague.

Thxs Kvietok!

Last edited by RdL; December 11th, 2008 at 12:36 PM.
Old December 11th, 2008, 01:51 PM   #171
Kvietok
Moderator

Kvietok's Avatar

Quote:
Originally Posted by RdL View Post
I've seen, at this moment they have 15 aircrafts, so lack one. I think is in Prague.

Thxs Kvietok!
According to http://www.airfleets.net/flottecie/S...ory-b737ng.htm is ex OM-NGH now registred as TC-JKG at AnadoluJet fleet.
So 14 is correct number.
Old December 12th, 2008, 09:48 AM   #172
RdL
Registered User

Quote:
According to http://www.airfleets.net/flottecie/S...ory-b737ng.htm is ex OM-NGH now registred as TC-JKG at AnadoluJet fleet.
So 14 is correct number.
Thxs Kievtok!
Old December 16th, 2008, 05:08 PM   #173
studiowacho
Tourist:)

studiowacho's Avatar

Likes (Received): 20

New Visuzalization for Bratislava Airport

New Bratislava Airport Visualisation. Approx finished 2012

what do you think guys?
studiowacho no está en línea   Reply With Quote
Old December 16th, 2008, 06:15 PM   #174
SunshineBB
Hello

Likes (Received): 78

http://www.aktuality.sk/ekonomika/ek...u-v-bratislave

no tu je nejaka aktualna sprava ... zrejme zaciname
SunshineBB no está en línea   Reply With Quote
Old December 16th, 2008, 06:20 PM   #175
seem
Mornar bez mora

seem's Avatar

Likes (Received): 52

Začala výstavba terminálu na letisku v Bratislave

Quote:
Originally Posted by azet.sk
16.12.2008 17:28 - BRATISLAVA
V utorok sa oficiálne začala stavba nového osobného terminálu na bratislavskom letisku s následnou rekonštrukciou súčasného terminálu.
Premiér Robert Fico pri tejto príležitosti vyslovil presvedčenie, že napriek problémom s finančnou krízou, bude projekt na bratislavskom letisku úspešne zvládnutý. "Pokiaľ ide o výstavbu tohto terminálu, napĺňame predsavzatie vlády SR, ktoré vzniklo po tom, ako sme zastavili pripravenú privatizáciu tohto letiska. Veríme, že bratislavské letisko sa dá rozvíjať vlastnými silami," uviedol Fico.

Kapacita letiska sa má po výstavbe terminálu takmer zdvojnásobiť zo súčasných 2,6 mil. na 5 mil. cestujúcich ročne. Tender s predpokladanou cenou stavebných prác 2,8 mld. Sk (92,94 mil. €) bez dane z pridanej hodnoty vyhrala spoločnosť ZIPP Bratislava, s.r.o. s najlacnejšou spomedzi troch predložených ponúk, a to 2,588 mld. Sk (85,91 mil. €) bez dane. Stavba nového terminálu má byť hotová v máji 2010 a následná rekonštrukcia terajšieho terminálu vo februári 2012.

Premiér počas oficiálneho otvorenia stavby terminálu vyslovil nádej, že zhotoviteľ stavby, firma ZIPP Bratislava, zvládne svoju úlohu zodpovedne a na úrovni. "Ministerstvo financií odsúhlasilo spôsob financovania výstavby terminálu na bratislavskom letisku v plánovanom objeme okolo 2,9 mld. Sk (96,26 mil. €). Zo štátneho rozpočtu bude financovaná v rozsahu 2,1 mld. Sk (69,71 mil. €) a zvyšných okolo 800 mil. Sk (26,55 mil. €) má poskytnúť samotné letisko z úveru," dodal Fico.

Za neoddeliteľnú súčasť rozvoja letiska premiér označil aj vybudovanie podzemnej železnice, električkového napojenia a s tým súvisiacich pozemných komunikácií. Ako ďalej poznamenal, dopravno-urbanistickú štúdiu napojenia železničných koridorov projektu TEN-T 17 a napojenia letiska na železničnú sieť v Bratislave spracovali Železnice Slovenskej republiky. Tie budú aj gestorom realizácie projektu.

Projekt na bratislavskom letisku má podľa Fica veľký význam aj z dôvodu prehlbujúcej sa hospodárskej krízy. Stavebné práce podľa premiéra prispejú aj k nahradeniu výpadku v priemyselnej výrobe. "V tomto čase budú mať stavbári na Slovensku jedno z rozhodujúcich slov, a nielen tu na letisku v Ivanke, ale aj na stavbách diaľnic a rýchlostných ciest či pri výstavbe energetických diel," pokračoval Fico.

Po dostavbe terminálu by sa mala kapacita letiska v Bratislave zvýšiť z terajších 2,6 mil. na 3,5 mil. cestujúcich ročne. V tomto roku je podľa ministra dopravy Ľubomíra Vážneho na financovanie výstavby terminálu potrebných okolo 200 mil. Sk (6,64 mil. €), v roku 2009 bude potrebných 1,6 mld. Sk (53,11 mil. €) a zvyšok v roku 2010.

Z troch predložených ponúk v súťaži postúpili ďalej dve, popri úspešnej ponuke firmy ZIPP Bratislava ešte aj ponuka spoločnosti Metrostav, a.s. Praha v hodnote 2,680 mld. Sk (88,96 mil. €) bez dane. "Rozhodujúcim kritériom pri výbere realizátora výstavby bola cena," informovala hovorkyňa bratislavského letiska Dana Madunická koncom novembra tohto roka. Najvyššia ponuka Trnavskej stavebnej spoločnosti, a.s. za 3,051 mld. Sk (101,27 mil. €) bola vylúčená pre nesplnenie podmienok účasti a požiadaviek na predmet zákazky.
Super správa

Zauvik si tu, u mojim mislima i grudima..
seem no está en línea   Reply With Quote
Old December 16th, 2008, 08:52 PM   #176
wuane
Registered User

wuane's Avatar

Stale mi nikto nevysvetlil,preco na Bratislavskom letisku budu musiet ludia aj v 21.storoci pri dazdi moknut pri nastupe a vystupe z lietadla.

SLOVAK CITIES -
- S L O V E N S K É
M E S T Á -
Old December 18th, 2008, 02:51 PM   #177
Amrafel
Higher, better

Amrafel's Avatar

Likes (Received): 731

zaujímavá bola aj diskusia v TA3 - Vážny je vážne borec na terminál ani nebola architektonická súťaž, vraj lebo nemali čas

ach bože, prečo len máme takú primitívnu vládu

projects & photos & history
Amrafel no está en línea   Reply With Quote
Old December 18th, 2008, 04:40 PM   #178
seem
Mornar bez mora

seem's Avatar

Likes (Received): 52

Quote:
Originally Posted by wuane View Post
Stale mi nikto nevysvetlil,preco na Bratislavskom letisku budu musiet ludia aj v 21.storoci pri dazdi moknut pri nastupe a vystupe z lietadla.
Keď mohli moknúť v hale

Zauvik si tu, u mojim mislima i grudima..
seem no está en línea   Reply With Quote
Old December 19th, 2008, 04:34 PM   #179
Reaktor
Registered User

Reaktor's Avatar

Likes (Received): 6

Quote:
Originally Posted by studiowacho View Post
New Bratislava Airport Visualisation. Approx finished 2012

FAKT TRAPNA KOPIA uz stojaceho letiska, v Irskom Corku. www.corkairport.ie

ALEBO AJ TOTO:

image hosted on flickr

Architektom by som zobral papier, a vyberovej komisiu prepustil a zahrabal 9 feet under.
Reaktor no está en línea   Reply With Quote
Old December 19th, 2008, 06:07 PM   #180
wuane
Registered User

wuane's Avatar

len skoda ze neskpirovali aj tie bridge.

SLOVAK CITIES -
- S L O V E N S K É
M E S T Á -

Reply

Thread Tools
Rate This Thread
Rate This Thread:

Posting Rules