daily menu » rate the banner | guess the city | one on oneforums map | privacy policy | DMCA | news magazine | posting guidelines

Go Back   SkyscraperCity > European Forums > Forum Polskich Wieżowców > Inwestycje w Polsce > Pomorze, Warmia i Mazury > » SzczecinGlobal Announcement

As a general reminder, please respect others and respect copyrights. Go here to familiarize yourself with our posting policy.


Reply

 
Thread Tools Rating: Thread Rating: 16 votes, 5.00 average.
Old January 31st, 2008, 09:48 AM   #1
Raine
...
 
Raine's Avatar
 
Join Date: Feb 2004
Location: Szczecin
Posts: 11,349
Likes (Received): 1226

[Szczecin] Hotel i kompleks apartamentów SGI na Łasztowni

Szczeciński developer SGI Baltis projektuje budowę ekskluzywnych apartamentów i kompleks hotelowy na Łasztowni.

Na Łasztowni mają stanąć ekskluzywne apartamenty oraz kompleks hotelowy. SGI Baltis już kupiło teren przy ul. Celnej. (Marcin Bielecki)

Tę sensacyjną informację, dzięki której Łasztownia przybliży się do miasta i mieszkańców, przekazano wczoraj podczas uroczystego otwarcia pierwszej części kompleksu apartamentów Garden House na Warszewie.

- Opracowujemy studium projektowe - przyznaje Grzegorz Kawecki, wiceprezes SGI Baltis. - Inwestycja jest już na deskach kreślarskich. Przygotowuje ją architekt ze Szczecina, bo jako szczecińska firma chcemy pracować z tutejszymi fachowcami.
To co powstanie nad Odrą ma przypominać hamburskie Hafen City. To ten sposób zagospodarowania nabrzeża został pokazany jako wzór podczas prezentacji inwestycji.

Na Łasztowni ma powstać kompleks ekskluzywnych apartamentów i pięciogwiazdkowe usługi hotelowe. Koszt inwestycji na razie nie jest znany. Plany SGI Baltis wpisują się jednak w wizję miasta dotycząca zagospodarowania tych terenów.

- Cieszymy się, że przedsięwzięcia firm, w tym SGI Baltis wpisują się w naszą wizję - przyznaje Krzysztof Nowak, wiceprezydent Szczecina. - Inwestycja na Łasztowni, to początek tego, co w tej części ma powstać, tu ma być serce miasta.

Łączna powierzchnia apartamentów różnej wielkości ma wynieść ok. 15 tys. metrów kwadratowych. Całość powstanie na terenie 14 tys. m kw, który firma już kupiła.

- To będą lokale o najwyższym standardzie, ceny jednak na pewno nie będą "warszawskie" - zapewnia Grzegorz Kawecki. - Szczecin zasługuje na tego typu mieszkania, a ta część miasta jest niezwykle reprezentacyjna.

Firma zakłada jednak, że mieszkania buduje głównie dla szczecinian. Otwarta jest również na klientów zza granicy.

To nie jedyne inwestycje developera. W sumie będzie realizował 11 zadań w ośmiu miastach Polski o łącznej powierzchni 100 tys. m kw. W Szczecinie ma rozpocząć się także budowa 500 mieszkań przy ul. Przestrzennej (Marina Dąbie) oraz po 250 mieszkań przy ulicach Krakowskiej i Gontyny, a także biurowiec przy ul. Zbożowej. W drugiej połowie tego roku SGI ma zadebiutować na giełdzie.

Najnowsze dziecko firmy w mieście, to kompleks apartamentów Garden House przy ul. Szczecińskiej. Architektonicznie nawiązuje do otoczenia i sąsiedztwa zabudowy ceglanej i klasycyzującej. Pierwsza część kompleksu to 85 mieszkań o powierzchni od 39 do 115 m kw. i podwyższonym standardzie.

Głos Szczeciński
Raine no está en línea   Reply With Quote

Sponsored Links
Old January 31st, 2008, 11:04 AM   #2
jacca
Hanseatic ∫t∫ε't∫in
 
jacca's Avatar
 
Join Date: Jan 2005
Location: Szczecin
Posts: 10,823
Likes (Received): 1923

Nie wiem czy to "Międzyodrze" w [Szczecin - Międzyodrze] jest tak naprawdę potrzebne ... mamy chyba najbardziej "obmyślnikowane" wątki na całym forum
jacca no está en línea   Reply With Quote
Old January 31st, 2008, 12:09 PM   #3
jotr
Szczecinomaniak
 
Join Date: Jul 2007
Location: Szczecin/Odense
Posts: 200
Likes (Received): 12
SGI Baltis inwestuje w Szczecinie

Nadodrzańskie plany

Apartamentowce i luksusowy hotel chce tuż przy moście Długim w Szczecinie postawić firma SGI Baltis. Przedstawiciele przedsiębiorstwa zapowiadają także kolejne inwestycje mieszkaniowe na terenie miasta. SGI Baltis chce wybudować w atrakcyjnych rejonach Szczecina około 1000 mieszkań.

- Mamy ambicję dostarczać klientom lokale o wysokim standardzie za bardzo atrakcyjną cenę - zapewnia Grzegorz Kawecki, wiceprezes SGI Baltis. - Jesteśmy ze Szczecina i chcemy tutaj także inwestować, choć firma działa już w wielu miastach w Polsce. Staramy się także współpracować przy realizacji przedsięwzięć na terenie Szczecina ze szczecińskimi biurami architektonicznymi, takimi jak Orłowski i Szymański oraz Urbicon.

SGI Baltis wywodzi się ze szczecińsko-gdańskiej grupy kapitałowej Komfort. Firma w 2007 roku wybudowała 50 tys. metrów kwadratowych powierzchni o wartości około 250 mln zł realizując osiem inwestycji na terenie czterech miast. W Szczecinie przedsiębiorstwo inwestuje w Pogodno Park, Garden House na Warszewie oraz osiedle Stara Cegielnia w pobliżu ul. Przyjaciół Żołnierza.

- W tym roku rozpoczynamy prace projektowe i przygotowawcze przy inwestycjach w Dąbiu, przy ulicy Krakowskiej i przy Emilii Plater - zapowiada G. Kawecki. - Chcemy też zająć się przygotowaniem inwestycji przy moście Długim. Ma to być przedsięwzięcie rewitalizacyjnych na wzór prowadzonych w innych miastach portowych.

SGI Baltis chce zabudować 1,5 hektara terenu pod obecnymi magazynami leżącymi vis a vis budynku przychodni portowej przy ul. Energetyków. Firma chce tam postawić luksusowy apartamentowiec z 5-gwiazdkowym kompleksem usługowo-hotelowym. Przedsiębiorstwo dopiero rozpoczęło prace przy koncepcji zabudowy. Gdy powstanie projekt, będzie wiadomo dokładnie co i za ile się tam znajdzie. Ma to być jednak szczecińska wizytówka dewelopera, który na razie szczyci się przede wszystkim rewitalizacją kompleksu Barcińskiego w Łodzi i najwyższym polskim budynkiem mieszkaniowym w Trójmieście.

- Plany SGI wpisują się w naszą koncepcję powrotu Szczecina nad wodę - mówi Krzysztof Nowak, wiceprezydent miasta. - Obserwujemy rosnące zainteresowanie firm koncepcją rewitalizacji Śródodrza. Cieszę się, że obok dużych zagranicznych firm do prac przystępują także prężne szczecińskie podmioty.

Artur Ratuszyński
jotr no está en línea   Reply With Quote
Old January 31st, 2008, 01:18 PM   #4
Offspring
Nie(bo) Szczecin
 
Offspring's Avatar
 
Join Date: Aug 2007
Location: Szczecin, Pomerania
Posts: 10,089
Likes (Received): 7481

No i pięknie!

A w ramach dowcipu na zakończenie karnawału cytat z forum Żal.pl o tejże inwestycji (za odgadniętą poprawną nazwę forum pierwszej osobie funduje lizaka Chupa Chups o smaku coca-colowym ) Nacieszcie swoje uszy kakofonią owych stwierdzeń, przy których kryminały Agaty Christie wyglądają jak bajki dla dzieci:

Quote:
...Gryfia kto tam ostatniemy czasy był prezesem i kto zasiadał w
radzie nadzorczej? czyi znajomi skąd kapitał sgi? jakich mają
wspólnych znajomych? To jest drugie dno dzisiejszych tekstów z
Głosu i Kuriera. Bardzo naiwnych tekstów...
__________________
*Szczecin | Stettin
Jedno miasto | eine Stadt
Jedna historia | eine Geschichte


Offspring no está en línea   Reply With Quote
Old January 31st, 2008, 01:45 PM   #5
mike102
It's True. All of it.
 
mike102's Avatar
 
Join Date: Oct 2002
Location: Szczecin/Frankfurt/Philly
Posts: 3,091
Likes (Received): 4321

Jak rozumiem ten hotel i mieszkaniowka maja byc zbudowane na poludnie od Mostu Dlugiegio. Ciekawy jestem jak mieszkancy i goscie hotelowi beda stamtad dojezdzali do centrum? O ile wiem to nie ma lewoskretu z ul. Celnej w Energetykow. To oznacza ze beda musieli dralowac za kazdym razem az na Gdanska za grzybek Baltony i nawracac pod estakada? :O

Chyba najwyzszy czas pomyslec o dobudowaniu zaniechanego zjazadu/wjazdu na TZ z Bulwaru Gdanskiego, bo inaczej to kicha.
mike102 no está en línea   Reply With Quote
Old January 31st, 2008, 02:22 PM   #6
Foxx
Szczecinomaniak
 
Foxx's Avatar
 
Join Date: Jan 2007
Location: Szczecin
Posts: 147
Likes (Received): 24

Quote:
Originally Posted by LB1989 View Post
No i pięknie!

A w ramach dowcipu na zakończenie karnawału cytat z forum Żal.pl o tejże inwestycji (za odgadniętą poprawną nazwę forum pierwszej osobie funduje lizaka Chupa Chups o smaku coca-colowym ) Nacieszcie swoje uszy kakofonią owych stwierdzeń, przy których kryminały Agaty Christie wyglądają jak bajki dla dzieci:
Brzmi jak szczecińskie forum gazeta.pl... Wygrałem lizaka?

Widzenie wszędzie spisków jest jedną z objaw paranoi. Mam wrażenie, że forum gazety jest rodzajem grupy wsparcia dla chorych psychicznie. Zamiast siedzieć w kółeczku przekrzykują się w internecie...
__________________
Never argue with an idiot. They drag you down to their level, then beat you with experience.
Foxx no está en línea   Reply With Quote
Old January 31st, 2008, 02:24 PM   #7
Wo92
Registered User
 
Wo92's Avatar
 
Join Date: Oct 2006
Location: Szczecin
Posts: 10,508
Likes (Received): 2199

Oł yeah! Hafen City w Szczecinie! mam nadzieję, że ten hotel będzie miał jakąś przyciągającą wzrok architekturę
Wo92 no está en línea   Reply With Quote
Old January 31st, 2008, 02:25 PM   #8
robsonsto
Registered User
 
Join Date: Aug 2006
Posts: 204
Likes (Received): 0

Hotel Intercontinental Szczecin.
Pięknie brzmi.
robsonsto no está en línea   Reply With Quote
Old January 31st, 2008, 02:25 PM   #9
jacca
Hanseatic ∫t∫ε't∫in
 
jacca's Avatar
 
Join Date: Jan 2005
Location: Szczecin
Posts: 10,823
Likes (Received): 1923

@mike102: Bulwarem Gdańskim do Bytomskiej i nawrotka i modlić się o skrzyżowanie na Energetyków
jacca no está en línea   Reply With Quote
Old January 31st, 2008, 02:27 PM   #10
Raine
...
 
Raine's Avatar
 
Join Date: Feb 2004
Location: Szczecin
Posts: 11,349
Likes (Received): 1226

Quote:
Originally Posted by robsonsto View Post
Hotel Intercontinental Szczecin.
Pięknie brzmi.
Raczej Sheraton Szczecin ktoś już wspominał że to ta sieć ma budować

Quote:
Originally Posted by jacca View Post
Nie wiem czy to "Międzyodrze" w [Szczecin - Międzyodrze] jest tak naprawdę potrzebne ... mamy chyba najbardziej "obmyślnikowane" wątki na całym forum
jak zawsze komuś coś nie pasuje Napisałem specjalnie Międzyodrze, by w przyszłości każdy wątek dotyczący tych terenów, miał w tytule coś jednakowego, oraz lub przede wszystkim "wypracować" ta nazwe na forum.
Raine no está en línea   Reply With Quote
Old January 31st, 2008, 03:13 PM   #11
Offspring
Nie(bo) Szczecin
 
Offspring's Avatar
 
Join Date: Aug 2007
Location: Szczecin, Pomerania
Posts: 10,089
Likes (Received): 7481

Quote:
Originally Posted by Foxx View Post
Brzmi jak szczecińskie forum gazeta.pl... Wygrałem lizaka?

Widzenie wszędzie spisków jest jedną z objaw paranoi. Mam wrażenie, że forum gazety jest rodzajem grupy wsparcia dla chorych psychicznie. Zamiast siedzieć w kółeczku przekrzykują się w internecie...
Brawo! Lizak do odbioru w godzinach od 2:00 do 2:01 w nocy z niedzieli na środę w głównej siedibie Agory w Warszawie
I sorry za kolejny OT ale mnie krew zalewa jak czytam takie komentarze jak ten zacytowany przeze mnie... Ale siedzą tacy, wypatrują wszędzie spisku i przekonują mieszkańców miasta którzy tam wchodzą i to czytają, że nasze miasto jest oplątane jedną wielką siecią układów... A na tamto forum, podejrzewam, zagląda nieco więcej ludzi niż na FPW, i wyrabiają sobie opinię wziętą z kosmosu.
To irytujące.
__________________
*Szczecin | Stettin
Jedno miasto | eine Stadt
Jedna historia | eine Geschichte


Offspring no está en línea   Reply With Quote
Old January 31st, 2008, 03:14 PM   #12
robsonsto
Registered User
 
Join Date: Aug 2006
Posts: 204
Likes (Received): 0

Raine, wiem że były rozmowy z Intercontinentalem. Lepiej, żeby był Intercontinental, bo to lepszy hotel i ładniejsze budynki mają. Sheraton nie przykłada się tak jak Intercontinental.
robsonsto no está en línea   Reply With Quote
Old January 31st, 2008, 03:16 PM   #13
Raine
...
 
Raine's Avatar
 
Join Date: Feb 2004
Location: Szczecin
Posts: 11,349
Likes (Received): 1226

A to w takim razie, to nawet lepiej
i z tym przykładaniem się również z Tobą zgadzam, wystarczy porównać budynki w Wawie.
Raine no está en línea   Reply With Quote
Old January 31st, 2008, 03:22 PM   #14
Offspring
Nie(bo) Szczecin
 
Offspring's Avatar
 
Join Date: Aug 2007
Location: Szczecin, Pomerania
Posts: 10,089
Likes (Received): 7481


Intercontinental Warsaw:Sheraton Warsaw:Zmieniam zdanie, może być wyżej od UC.
__________________
*Szczecin | Stettin
Jedno miasto | eine Stadt
Jedna historia | eine Geschichte


Offspring no está en línea   Reply With Quote
Old January 31st, 2008, 03:56 PM   #15
jacca
Hanseatic ∫t∫ε't∫in
 
jacca's Avatar
 
Join Date: Jan 2005
Location: Szczecin
Posts: 10,823
Likes (Received): 1923

Quote:
Originally Posted by LB1989 View Post
Zmieniam zdanie, może być wyżej od UC.
A nie mówiłem
jacca no está en línea   Reply With Quote
Old January 31st, 2008, 03:57 PM   #16
Gradus
Registered User
 
Gradus's Avatar
 
Join Date: May 2003
Posts: 2,463
Likes (Received): 19

Quote:
Originally Posted by LB1989 View Post
A na tamto forum, podejrzewam, zagląda nieco więcej ludzi niż na FPW, i wyrabiają sobie opinię wziętą z kosmosu.
To irytujące.
tak... bo jesli cos tam przypadkiem jest nie tak jak powinno byc to lepiej o tym nie wiedziec ... to takie irytujace
Gradus no está en línea   Reply With Quote
Old January 31st, 2008, 04:08 PM   #17
Lilo_89
Pomorze Zachodnie
 
Lilo_89's Avatar
 
Join Date: Jan 2008
Location: Szczecin
Posts: 433
Likes (Received): 1

W sumie dobra informacja. W końcu zacznie się coś dziać.. oby Internacional,
a tak pozatym jaka zabudowa jest tam przewidziana ? Niska, wysoka ?
Lilo_89 no está en línea   Reply With Quote
Old January 31st, 2008, 04:18 PM   #18
Wo92
Registered User
 
Wo92's Avatar
 
Join Date: Oct 2006
Location: Szczecin
Posts: 10,508
Likes (Received): 2199

Intercontinental
Wo92 no está en línea   Reply With Quote
Old January 31st, 2008, 05:48 PM   #19
jankos
Registered User
 
Join Date: Jun 2007
Location: Gród Gryfa
Posts: 392
Likes (Received): 0

Fiufiu, robi się ciekawie...
jankos no está en línea   Reply With Quote
Old January 31st, 2008, 08:13 PM   #20
robsonsto
Registered User
 
Join Date: Aug 2006
Posts: 204
Likes (Received): 0

Zdjęcie lotnicze terenu
robsonsto no está en línea   Reply With Quote


Reply

Tags
łasztownia, hotel, międzyodrze, szczecin, waterfront

Thread Tools
Rate This Thread
Rate This Thread:

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Related topics on SkyscraperCity


All times are GMT +2. The time now is 10:38 AM.


Powered by vBulletin® Version 3.8.11 Beta 4
Copyright ©2000 - 2017, vBulletin Solutions Inc.
Feedback Buttons provided by Advanced Post Thanks / Like (Pro) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2017 DragonByte Technologies Ltd.

vBulletin Optimisation provided by vB Optimise (Pro) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2017 DragonByte Technologies Ltd.

SkyscraperCity ☆ In Urbanity We trust ☆ about us | privacy policy | DMCA policy

Hosted by Blacksun, dedicated to this site too!
Forum server management by DaiTengu