daily menu » rate the banner | guess the city | one on oneforums map | privacy policy | DMCA | news magazine

Go Back   SkyscraperCity > European Forums > Hrvatski Forum > Economy and development > Željeznice

Željeznice Railways

Reply

Thread Tools Rating: Thread Rating: 32 votes, 5.00 average.
Old August 17th, 2012, 06:28 PM   #4001
Gadiri
Moderator

Gadiri's Avatar

Likes (Received): 1311

Not really for Croatia, but TZV Gredelj will refurbished 18 moroccan locos of american origin (General Motors).

DH 350 refurbished by croatian company, 18 locos, 7 millions $

Quote:
Morocco: Under a US$7m contract with NREC, TZV Gredelj is to supply remanufactured GT26 locomotives to haul heavy freight trains on non-electrified routes.
http://www.railwaygazette.com/news/s...july-2012.html

Quote:
GREDELJ LOCOMOTIVES GOING TO MOROCCO – ANOTHER MAJOR DEAL WITH AMERICAN COMPANY

General Manager of TZV Gredelj, Kresimir Kranjcec, together with Vice President for International Affairs, Will Burrows, and Vice President for International Sales, John E. Tooke, of the American National Railway Equipment Company (NREC) have signed a contract on reconstruction and modernization of diesel-electric GT26 series locomotives.

Locomotives are intended for haulage of heavy freight trains on non-electrified tracks in Morocco.

The value of the delivery is around 7 million dollars.

Reconstruction and modernization of the above locomotives shall prolong their exploitation period for another 25 years. This project is continuation of a long-standing cooperation with the American National Railway Equipment Company (NREC) for which TZV Gredelj has so far delivered a significant number of reconstructed and modernized locomotives which are operating throughout the world.

“This is certainly an important deal for us where, as part of this contract, Gredelj shall for the first time produce complete main frame for the above locomotives. The signing of this contract has further confirmed the expertise and capabilities of TZV Gredelj's employees as well as exceptional reputation and competitiveness in construction of new and maintenance of the existing rolling stock in a demanding international market“ – said General Manger of TZV Gredelj, Kresimir Kranjcec.

Today Gredelj is proud of the fact that its locomotives, coaches and multiple units were designed

in accordance with UIC and AAR standards, and are capable of running on all track gauges (narrow, wide or standard). They are currently transporting passengers and goods all over the world, from Argentina, over Guinea, to Saudi Arabia.
http://tzv-gredelj.biz.hr/eng/press-...n-company.html

A ne pas rater : Les arabes et Hollywood <<<< =======

No te pierdas : Los árabes y Hollywood <<<< =======

Gadiri no está en línea   Reply With Quote

Sponsored Links

Old August 17th, 2012, 07:43 PM   #4002
MasonicStage™
Nadmoderator

MasonicStage™'s Avatar

that's good news!
Old August 17th, 2012, 08:00 PM   #4003
Ulker
Halay Turkish

Ulker's Avatar

Likes (Received): 188

Gredelj DMU's & EMU's units are very good, i hope Moroccan will buy them also !
Ulker no está en línea   Reply With Quote
Old August 20th, 2012, 02:04 PM   #4004
Hugo Cross
Registered User

Likes (Received): 1018

Quote:
Talijani predstavili najbrži europski vlak

Trenitalia, talijanske državne željeznice, na sajmu Meeting Rimini, predstavile su svoj novi superbrzi vlak – Frecciarossa 1000.

Tvrde kako se radi o najbržem serijskim proizvođenom vlaku dosad u Europi, koji će razvijati maksimalnu brzinu od 400 km/h, dok će se tračnicama na 'čizmi' kretati brzinom do 360 km/h. Ponosno ističu da se radi o najljepšem svjetskom vlaku, a sudeći po slikama za to imaju temelja.
Frecciarossa 1000; © FsItaliane.it

'Crvena strijela 1000' raspolaže s osam vagona, u koje može smjestiti 471 putnika. Dugačka je 202 metra i njome upravlja 16 motora. Rezultat je suradnje Bombardiera i AnsaldoBrede te se proizvodi u Italiji, a računaju da bi mogao biti i značajan izvozni proizvod. Jedna od osobina koja će mu u tome pomoći je svakako to što se može prilagoditi različitim željezničkim mrežama, odnosno radi na svim naponima koji se koriste na europskim superbrzim linijama.

Trenitalia će otkupiti 50 ovakvih vlakova, pa tako njihovo ukupno ulaganje u proširenje flote iznosi 1,50 milijardi eura. S prometovanjem bi trebali početi sljedeće godine, a prvi vidljivi rezultat za putnike trebalo bi biti skraćivanje putovanja iz Milana u Rim na svega 2 sata i 20 minuta, s već ionako, za toliku udaljenost, brzih 3 sata i 30 minuta
A kad se sjetim naših željeznica. Muko moja!
Hugo Cross no está en línea   Reply With Quote
Old August 20th, 2012, 03:34 PM   #4005
grofBombelles
BANNED

Likes (Received): 17

Ferrari-train
grofBombelles no está en línea   Reply With Quote
Old August 20th, 2012, 05:13 PM   #4006
x-type
con los terroristas

x-type's Avatar

Likes (Received): 1159

je, ova nova frecciarossa je zaista impresivna! jedino su me malo razočarali skraćivanjem na stantardnih 200 i kusur metara. ETR500 je totalno impresivna pojava sa svojih 330 metara (isto kao i Eurostar). AnsaldoBreda i u njemu ima svoje prste.
doduše, ne zaboravimo da AnsaldoBreda (i to skupa s Pininfarinom jebote!) ima prste u ovom odurnom izbljuvku od vlaka puštenom u promet 2009. na nizozemskim željeznicama:
image hosted on flickr
Old August 20th, 2012, 05:57 PM   #4007
damien37
The Hand of Thoth

damien37's Avatar

Likes (Received): 46

Quote:
Originally Posted by x-type View Post
doduše, ne zaboravimo da AnsaldoBreda (i to skupa s Pininfarinom jebote!) ima prste u ovom odurnom izbljuvku od vlaka puštenom u promet 2009. na nizozemskim željeznicama:
image hosted on flickr
Ovome bi trebalo dat nadimak "Šiljo"
damien37 no está en línea   Reply With Quote
Old August 20th, 2012, 07:25 PM   #4008
passat1717
Sawasdee!

passat1717's Avatar

Likes (Received): 4543

fala bog HŽ ga nikad neće kupit
Old August 20th, 2012, 07:57 PM   #4009
MasonicStage™
Nadmoderator

MasonicStage™'s Avatar

meni čak ni nije toliko ružan, ali zato je onaj ferari vlak poslastica
Old August 20th, 2012, 08:07 PM   #4010
x-type
con los terroristas

x-type's Avatar

inače, meni je jako lijep i koncept novog Eurostara, tj. novi Velaro, tj. ICE4. (konačno da i ja neki njemački dizajn pohvalim )
do dolaska Frecciarosse 1000 to mi je bio najljepši vlak velikih brzina.

Old August 20th, 2012, 08:58 PM   #4011
grofBombelles
BANNED

U ovom Eurostar bojanju je OK, ali ipak mi ne šmeka koliko ICE 3, koji će za mene izgleda ostati najljepši vlak velikih brzina svih vremena
Old August 22nd, 2012, 05:30 AM   #4012
SinCity
Streetwalker

SinCity's Avatar

Likes (Received): 65

Bogati Poljak s Končarom se već javio na dva natječaja
22. kolovoz 2012.| Ksenija Puškarić

Vlasnik Multico Holdinga želi s Končarom i Gredeljem proizvoditi tramvaje i vlakove za Poljsku i Balkan, a zanima ga i prerada PET ambalaže u Novom Marofu

Zbigniew Jakubas, vlasnik poljskog Multico Holdinga i jedan od najbogatijih Poljaka, spreman je na investicijsku ofenzivu u Hrvatskoj. Prenio je to poljski poslovni list Puls Biznesu kojem je Jakubas istaknuo kako želi u suradnji s Hrvatima proizvoditi tramvaje koji će se prodavati i u Poljskoj i na Balkanu.

Osim tramvaja, zanima ga i proizvodnja lokomotiva i vlakova, a u investicije je navodno spreman uložiti 50 milijuna eura. Kako je Poslovnom dnevniku pojasnio Wojciech Kramar, direktor za razvoj u Multico Holdingu, inače bivši savjetnik i voditelj Ekonomskog odjela Veleposlanstva Republike Poljske u Hrvatskoj, Multico već surađuje s hrvatskim partnerom. Riječ je o Končaru, kojeg je Jakubas i spomenuo u tekstu za Puls Biznesu.

Prema Kramarovim riječima, njihova je suradnja započela nakon sastanka koji je održan u kabinetu prvog potpredsjednika Vlade Radimira Čačića na kojem su bili i predstavnici Končara i Gredelja. “Kako se Newag, jedna od tvornica u sklopu Multico Holdinga, bavi izradom tramvaja, odlučili smo tržištu ponuditi zajednički proizvod, hrvatsko-poljski tramvaj koji bi se dijelom proizvodio u Zagrebu, a dijelom u Varšavi. Prije otprilike dva tjedna konzorcij Multica i Končara javio se na dva poljska tendera za nabavku novih tramvaja, a ...

Cijeli tekst dostupan je pretplatnicima Poslovnog dnevnika ...

http://www.poslovni.hr/vijesti/bogat...ja-213423.aspx
Old August 22nd, 2012, 05:24 PM   #4013
lokomotiva
Registered User

lokomotiva's Avatar

Likes (Received): 663

s 50 milijuna eura bi on radio takvu investiciju?? pa jebemti novinare...

manj akse ksa uzr okujepro blem eu čita nju!
lokomotiva no está en línea   Reply With Quote
Old August 22nd, 2012, 06:20 PM   #4014
FredPerry
Ja sam ranjen kao ptica

FredPerry's Avatar

Likes (Received): 1284

Quote:
Originally Posted by Hugo Cross View Post
Tvrde kako se radi o najbržem serijskim proizvođenom vlaku dosad u Europi, koji će razvijati maksimalnu brzinu od 400 km/h,
Jebem ti sunce

Zagreb-Split za sat vremena, a do Rijeke ne stignes niti pojesti sendvic..

Gledat cemo to i u Hrvatskoj, za jedno 100 godina
FredPerry no está en línea   Reply With Quote
Old August 22nd, 2012, 08:39 PM   #4015
lokomotiva
Registered User

lokomotiva's Avatar

Likes (Received): 663

s takvim strojevima, avioni su bespotrebni u unutarnjem prijevozu kod nas, iako su i ovako smiješni... da imamo dvije velike željezničke transverzale; pula-rijeka-zagreb-brod-vinkovci-granica i dubrovnik-split-karlovac-zagreb-granica prema mađarima, mogli bi svi autobusni prijevoznici staviti ključ u bravu.

ovako mi imamo pruge kojih je čak 95% izgrađeno do smrti franje josipa, vlakovođe i kondukteri su više pijani nego trijezni, karte za vlak su skuplje od autobusnih, a HŽ najveći gubitaš u državi...

manj akse ksa uzr okujepro blem eu čita nju!
lokomotiva no está en línea   Reply With Quote
Old August 22nd, 2012, 09:22 PM   #4016
grofBombelles
BANNED

Quote:
Originally Posted by lokomotiva View Post
s takvim strojevima, avioni su bespotrebni u unutarnjem prijevozu kod nas, iako su i ovako smiješni... da imamo dvije velike željezničke transverzale; pula-rijeka-zagreb-brod-vinkovci-granica i dubrovnik-split-karlovac-zagreb-granica prema mađarima, mogli bi svi autobusni prijevoznici staviti ključ u bravu.

ovako mi imamo pruge kojih je čak 95% izgrađeno do smrti franje josipa, vlakovođe i kondukteri su više pijani nego trijezni, karte za vlak su skuplje od autobusnih, a HŽ najveći gubitaš u državi...
Bojim se da je investicija u takve pruge kod nas manje isplativa nego održavanje avionskih linija.

S druge strane, 200-250 km/h mreža nije nedostižan cilj, a također bi eliminirala potrebu za avionom/autobusom.
Old August 22nd, 2012, 09:41 PM   #4017
juricaperesin
-don't let me disturb y-

juricaperesin's Avatar

Likes (Received): 937

trebalo bi opiturati nekoliko autobusa sa oblikom vlaka, i svi sretni na ovom forumu
mala anegdota ... vjerojatno je istinita, nacuo sam se da se njemacka zeljeznica
desetljecima stitila od autobusne konkurencije, snagom njemackog zakonodavstva.

takvo sto bi se djelomicno moglo u hrvatskoj provesti ... ali, ne bih dirao busne linije
gdje nema alternativnih veza.
juricaperesin no está en línea   Reply With Quote
Old August 22nd, 2012, 09:44 PM   #4018
Totoro
Registered User

Likes (Received): 3

Bi li npr linija split-zagreb mogla biti jeftinija u verziji s vlakom (koji bi zaista išao 200-250 kmh) nego u verziji s autobusom? Nije baš da imam mnogo iskustva al evo vozih se slučajno po španjolskoj par puta i kad god sam gledao što se više isplati, bus je uvijek bio na istoj relaciji nemalo povoljniji od brzog vlaka. (i to neki luksuzni bus, bilo je još jeftinijih običnih buseva kao kod nas) razlika je bila cca 40-50% skuplji vlak. Nešto sam se naslušao da su i u velikoj britaniji vlakovi generalno skuplji od buseva na istim relacijama.
Totoro no está en línea   Reply With Quote
Old August 22nd, 2012, 10:20 PM   #4019
grofBombelles
BANNED

Quote:
Originally Posted by juricaperesin View Post
trebalo bi opiturati nekoliko autobusa sa oblikom vlaka, i svi sretni na ovom forumu
mala anegdota ... vjerojatno je istinita, nacuo sam se da se njemacka zeljeznica
desetljecima stitila od autobusne konkurencije, snagom njemackog zakonodavstva.

takvo sto bi se djelomicno moglo u hrvatskoj provesti ... ali, ne bih dirao busne linije
gdje nema alternativnih veza.
U Hrvatskoj autobusni i kamionski lobi opstruira željeznicu, pa ti vidi.

Quote:
Originally Posted by Totoro View Post
Bi li npr linija split-zagreb mogla biti jeftinija u verziji s vlakom (koji bi zaista išao 200-250 kmh) nego u verziji s autobusom? Nije baš da imam mnogo iskustva al evo vozih se slučajno po španjolskoj par puta i kad god sam gledao što se više isplati, bus je uvijek bio na istoj relaciji nemalo povoljniji od brzog vlaka. (i to neki luksuzni bus, bilo je još jeftinijih običnih buseva kao kod nas) razlika je bila cca 40-50% skuplji vlak. Nešto sam se naslušao da su i u velikoj britaniji vlakovi generalno skuplji od buseva na istim relacijama.
Pojedinačna karta vjerojatno bi bila skuplja, ali na željeznici postoje mnoge cjenovne pogodnosti.

Jeftine karte za mlade, jeftine karte za frequent-travelere, popust za kupnju karte online, nekoliko tjedana unapred... a moraš i računati razliku u brzini. Vlak bi dolazio duplo brže čak i od autobusa koji ide po AC, ta razlika se ipak mora vidjeti na cijeni.

Također se kod vlaka prtljaga ne naplaćuje dodatno, imao bi vagon restoran, imaš WC, široka sjedala, utičnicu za laptop, WiFi hotspot...
Old August 22nd, 2012, 10:30 PM   #4020
x-type
con los terroristas

x-type's Avatar

tko čini taj lobi? ja mislim da HŽ-ovim prdonjama imponira što se mogu na to izvlačiti.

Reply

Tags
croatia, railway stations

Thread Tools
Rate This Thread
Rate This Thread:

Posting Rules